New Orleans Saints

44 feliratkozó

több mint 10 éve
Tocy New Orleans Saints 1 140
 espn.go.com/blog/new-orleans-saints/post/_/id/700/saints-morning-report-jenkins-playing-big?ex_cid=espnapi_public

"Jenkins’ overall season grade of plus-5.2 ranks him sixth best among all rookies in the NFL this year, according to PFF."

Jimmy után most Brees lett a hét támadója az NFC-ben, vajon lesz idén hét védője cím is a csapatban? 😀
több mint 10 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 984 — #neverpunt
Az már régen rossz, amikor nekem kell optimistának lennem 😀
- jól futott ellenünk a Miami, mert egyrészt Galette borzalom futás ellen, másrészt folyamatosan feláldozzuk a tömeget a sebesség oltárán. Amikor arról jönnek a statok, hogy a meccs 80 százalékában nickel és dime a felállás, az nem vicc. Éjjel is volt olyan, hogy kb. második és nyolcra, egy back ellen összesen volt 4 védő a vonalon, plusz Lofton LB, mindenki más DB. A boxban Lofton mellett Carr és Vaccaro állt fel LB pozícióban!!! 190 meg 210 fonttal. Kaptunk is vagy 6-7 yardot a futásból.
Ugyanez az első MIA-TD-nél. Ott vannak a 6 yardosunkon, 3 WR/1RB/1TE, hogy áll fel a védelem? Lofton az egyetlen LB, rajta kívül még Carr a boxban, és ennyi. Naná hogy ment a futás.

- nem volt az első félidőben passrush? Hány olyan passzkísérelete volt ekkor az ellenfélnek, amikor 2 másodpercen túl birtokolta a QB a labdát? 3-4? Tannehill legfeljebb három lépés után rögtön dobott, de nem ritkán egyből. Nézzétek vissza Greer labdaszerzését, egészen addig az ilyen quick slantekről szólt a MIA passzjátéka, esetleg az RB felé ment a screen vagy a checkdown.
Greer után sokkal kevesebb lett az ilyen jellegű játékok száma, gondolom Tannehill önbizalma is elment ezektől, tovább nőtt az előnyünk, egyre nagyobb léptékkel kellett haladniuk, jött is a nyomás rendesen.

-a tackle közötti futásblokkolás minősíthetetlen, ezt osztom. A screen azért mehet jobban, mert másfajta kvalitásokat igényel, nem fontos annyira az erő, inkább a sebesség, fürgeség és a pontos kivitelezés.

több mint 10 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 628 — Egyéb témák lakó
 www.ninersnation.com/2013/9/30/4785888/49ers-schedule-preview-week-4-texans-seahawks

@ New Orleans

OK, I'll be the first to admit that Drew Brees scares the football hell out of me. That guy is way too good at what he does and it literally does not matter who his supporting cast happens to be. If gush about Drew Brees about as much as John Madden gushes about Brett Favre. I do think that if you took Brees and you cut off all his limbs you could still put him under center and he'd be the best torso in pro football. It's tough to call this game a win. Let's call it a loss.

több mint 10 éve
krixtofer New Orleans Saints 603 — SaintGooner
... Nagyon aggódok az O fal miatt... ._. |8
több mint 10 éve
Tocy New Orleans Saints 1 140
Gyurma leírt mindent, amit akartam.

Szétfutott minket egy futni amúgy nem igazán tudó csapat ( más kérdés, hogy mivel elhúztunk, ezt feladták később ), belül még csak-csak ( Jenkins wow 😮 ) meg tudjuk fogni, de itt jön ki, hogy nincs igazi futás elleni OLB a keretben ( egyedül Harralson ), Lofton nagyon sokszor maradt le ezekről eleinte, de a safetyjeink sem értek oda időben. Az meg, hogy mi viszont abszolút nem tudunk futni, az botrány. Főleg így, hogy nem a futóinkkal van baj, egyszerűen átengedi mindenki az emberét, a handoff után egyet tud lépni a futónk, és viszik le - yardban. Amikor az első blokk megvan, utána mindenki megtalálja a réseket és jönnek a yardok, nem igaz, hogy ezt nem tudjuk megoldani. Egy screennél akkor miért tudunk 3&20-akat összehozni Sprolesszal, Thomasszal, bárkivel? Ott mindenki keményen blokkol...Nem kellenek 20+-os futások, csak stabilan 3-4 yard jöjjön, ne mínuszban vigyék le az emberünket mindig. Ja, a D-line-ért bocs 😀 Bár pass-rush azért akkora nem volt a két sack ellenére...múlt héten az Arizona sokkal több nyomást gyakorolt Breesre 😀

Az mondjuk feltűnő volt, hogy mennyire másképp támadtunk a két félidőben. Elsőben screenek, rövidek, egy-egy megdobott labdával, másodikban elővettük az addig nulla elkapásos Colstont, Sprolest elhagytuk, stb. Sokkal-sokkal kevesebbet kereste Brees Jimmyt, mint ahogy gondoltam, de így 100 yard, 2 TD...beteg a tag. Red zone-ban végre megtaláltuk a megoldást, múltkor is javultunk már, most meg pláne.

A védelmünk szerintem ( főleg a futások miatt ) engedte a yardokat, viszont szerzett labdákat, ami így kiegyenlített ezt. Greer INT-je zseniális volt ( szerintem onnantól voltunk igazán fölényben, addig ment a birkózás ), a többinél azért volt szerencsénk.

Bazzeg 4-0, MNF lehengerlő győzelem, sok pont, csoportot simán vezetjük, über királyok vagyunk 😀 Chicagoban azért más lesz a dolog "picit". A támadófaluk sokat javult, de még mindig zavarba hozható ( mondjuk a Miami-falról is ezt hittem, és az első félidőben talán meg sem ütöttük Tannehillt ), az ő pass rushuk nem világverő ( bocs, ezt le sem írtam 😊 ), meg úgy összességében is kapják a yardokat, viszont gyönyörűen szerzik a labdákat, Brees pedig hajlamos, hogy elszórja őket, főleg ha nem úgy áll a meccs, ahogy szeretnénk. Forte 150 yard fix.
több mint 10 éve
nfl_lover 912
Valami bitang jól eső érzés tölt el, amikor böngészem a statokat, hogy a védelem a legtöbb helyen top 10 legalább. A passz ellen félelmetesek vagyunk, ez ÓRIÁSI!
De a futás ellen nagyon sürgősen kéne valamit kitalálni, mert az botrány kategória lassan, és azért eléggé félek, hogy szét fognak minket cincálni itt a következő meccseken, ha ez így marad, mert ugye jönnek majd a top futó csapatok (SF, Hawks, de akár a Bears is)...
Ugyanígy a futásaink is szánalmasak lassan, ez pedig nagyon nem jó, még így sem, hogy SP van a vonal mellett, mert nem jönne rosszul, ha nem lennénk kiismerhetőek...

Ettől függetlenül végtelenül boldog vagyok, és nagyon jó érzés van bennem a jövőre nézve (SB 😍 ), Brees nagyon kezd belendülni, vele együtt az O is, de a védelem, van pass rush, na attól ki vagyok készülve. 😀

Egyébként Sproles meccs után:

When asked what’s different now, Sproles didn’t hesitate.
“Coach [Sean] Payton’s back,” he said.
And what specifically has Payton brought?
“He’s a genius,” Sproles said. He knows how to call the plays,” Sproles said. “He knows what he’s seeing.
Ja, és Jimmy egy kiba***** állat, TE-ként az elkapók között legtöbb TD és szorosan a második legtöbb yard, hová tud még fejlődni... o_o
több mint 10 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 628 — Egyéb témák lakó
Hadd legyek én az ördög ügyvédje, és elmondjam hogy mit látok gondnak:

1) Futás elleni védekezés: amikor egyértelmű futás helyzet van, akkor áthatolhatatlan a fal, de úgy általában T között jól fogjuk a futás. A szélső futások viszont sok gondot okoznak, és egy komolyabb futó csapat könnyen meg tud minket viccelni. Nagyon jól működik Ryan rendszere passz ellen (5.-ek vagyunk a ligában), de futás ellen az alsó harmadban vagyunk. A baj az, hogy az emberhiány miatt nem is nagyon tudunk ezzel mit kezdeni. Harper fő erénye, hogy futás ellen elég jó, talán fog valamit javítani a visszatérésével, illetve ha Bunkley és Jenkins együtt lesz a pályán, még kevesebb gondunk lesz a középső futásokkal. Sajnos csak egy Haralsonunk van, aki tényleg jó futás ellen az OLB-ink közül.

2) A futás: a meccs elején kicsit húztam a számat, hogy "jajj, Robinson sem az igazi", aztán amikor Thomas és Sproles sem talált lyukat, még morcosabb lettem. Nem tudok Kromer hiányára fogni a fal visszaesését, mert nem blokkolási sémákban hibázunk, hanem egyéni problémák vannak. Egy-az-egyben tolták el Grubbsot, Evans és BDLP-t is a Miami DT-k (ja igen: Tocy többet ne minősíts DL-t, ez nagyon rossz jinx volt 😀), amit nem tudok arra fogni, hogy ennyire jók, mert a korábbi meccseken sem ment a futás. Nagyon kevés ez az 50 yard körüli teljesítmény, kell majd valamit javítani a helyzeten, és pl. pont Bears elleni meccs, ahol kelleni is fog rögtön.

3) Hartley: én az átlagnál jobban bízok benne, ha 30+-os rúgásról van szó, viszont félek hogy 30 alatt fog hibázni, ahogy már tette korábban. Ki lehet hagyni 40 yardos rúgásokat, de Hartley nem szokott olyat. Érdekes, hogy ő kiélezett helyzetben (lásd Vikings elleni NFC döntő és a SB) néha simán rugdossa 50 közeléből is, néha meg 35-ről kihagyja (Falcons elleni TO meccs).

4) Büntetések. Kivisznek az agyból teljesen. Nem akarom megnézni, mert csak felhúznám magam, de szerintem ennyi holdingot ritkán kaptunk, és teljesen jogosan dobálják sajnos.

Ez mind olyankor lehet gond, amikor hátrányból kell játszanunk, főleg ha egy-egy FG hátrányt kell ledolgozni. Sajnos/szerencsére Brees annyira jól pörög, hogy nem kellett és nem is tudott volna a futás megmenteni minket, de nem lesz ez mindig így.

De egyébként nagy boldogság, WHO DAT! 😀

több mint 10 éve
peach Atlanta Falcons 14 258 — a new hope (again)
Áhh csak arról van szó, hogy adtunk nektek egy kis előnyt h ne legyen túl sima a csoport.... 😀



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 10 éve
Kiss New Orleans Saints 2 151 — Who Dat Nation
4-0 Who Dat!!!!

Bode
Samaras játszott?
Még szép, ollózott is egy gyönyörű fejesgólt, csak nem adták meg intentional grounding miatt :/
több mint 10 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 984 — #neverpunt
Ritka a tökéletes meccs, amikor senki se hibázik. Ha vannak hibák, azokat képes legyen a többi csapatrész kiküszöbölni. Eddig ez megy (bár Hartleyban én se bízom).

A lényeg tényleg az (amit én magam se hittem volna), hogy 0-4 után 4-0-val kezdtük a szezont.
Ilyen start után kb. 80%-ban PO-ba érnek a csapatok.

Mondjuk az egyik ilyen nem továbbjutó csapat mi vagyunk, pont 20 éve 5-0-s szezonstart után csináltunk egy 3-8-as leolvadást. Viszont akkor valszeg nem így festett négy hét után a csoport többi csapatának mérlege 😊


több mint 10 éve
mr.oxygen New Orleans Saints 61
A pozítívumokat is lehet sorolni; -kiválóan felépített kezdő drive, -Brees egyszer sem adta el a labdát, -a 3. negyedig koncentráltan fegyelmezetten játszottunk, a védelem is felszívta magát, az első Miami támadósorozatot kivéve nem sok yard-ot engedett és végül lehengerlő játékkal behúztuk ezt a meccset is. 4:0!!!😀
több mint 10 éve
Dub New Orleans Saints 1 016
Amikor már Herring szerez int-t, akkor sok mindenre nem panaszkodhatom. Negyedéjre is 20 pont alatt tartotta az ellent a D.
Talán valamit csinálhatna az OL, a futókat folyamatosan már a LOS mögött kontaktolták, így nem lehet a földön haladniatapapa
A negatívumok közé én még Hartleyt oda sorolnám. Ez idén már a második 40 körüli kihagyott FG-ja volt, onnan azért be kéne rugdosni. Oké, hogy most nem volt jelentősége, kicsit közel is értek hozzá, de rá fogunk még fázni erre egyszer, ha így folytatja.
több mint 10 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 984 — #neverpunt
Gratulálok srácok, ez impresszív verés volt! 😊
briareos
nagy jövő előtt álltok, bár a Wallace-ra elköltött pénz nem biztos hogy megtérül

Amikor már Herring szerez int-t, akkor sok mindenre nem panaszkodhatom. Negyedéjre is 20 pont alatt tartotta az ellent a D.
Talán valamit csinálhatna az OL, a futókat folyamatosan már a LOS mögött kontaktolták, így nem lehet a földön haladni

több mint 10 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 16 856 — StuG Life
Gratulálok srácok, ez impresszív verés volt! 😊
első félidő végén még reménykedtem h nem lesz alázás, de csak kijött a végére, h más szinten vagytok.

több mint 10 éve
EasyGhost New Orleans Saints 1 397 — Saints fan
Szokott valaki redditet olvasni? 😊 Érdemes felnézni az atlanta oldalára:  www.reddit.com/r/falcons

Elvesztettek egy fogadást a Pats fanok ellen, és kint kell lennie Breesusnak most. 😀😀
több mint 10 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 984 — #neverpunt
Olvasom az első mondatot, már kezdem sajnálni csórikámat, aztán belekezdek a második mondatba és az apáca említésénél mondom:na, jól átvertek, ez a sztori is csak valami szar vicc lesz, aztán látom a képet. 😀nfl_lover
A Saints meccsein kötelező kellék az apáca, állandóan látni nem egyet.

John de Jenkins nagy király, ezt én mindig is gyanítottam, embertelen bull rusha van és az alkatához képest irgalmatlan fürge, egyetlen kérdés vele kapcs az volt nálam h kondival hány downt fog bírni.empty taxi
Már a pro dayre csak arra készült, hogy leadjon a súlyából, most az egykori 360 font helyett már "csak" 330 körül van, ezzel gondolom könnyebben bírja az iramot.

több mint 10 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 628 — Egyéb témák lakó

Szóval elméletileg mondjuk 2 év múlva is lehet még egy ilyen csapatunk:

D: Jordan(Walker)-Jenkins(?)-Hicks(Foster); Butler(Wilson)-Lofton(?)-Hawthorne(?)-Galette(?); Robinson(White v. Sweeting)-Vaccaro(Bush)-Jenkins(IAQ)-Lewis(?)

O: Brown(Armstead)-Grubbs(?)-DLP(?)-Lelito-Harris; Brees(?); Colston(Toon)-Stills(Tanner); Graham(Hill)-Higgins; Robinson(Thomas, Cadet)
Tocy
Na, most van időm 😊

DL: egyetértünk, nincs min aggódni. Bunkleyban is van pár jó év, ha felépül ebből a hülye sérülésből, az ő "tehetsége" nem haszontalan, futás ellen azért szükség lenne rá egyértelmű futás helyzetekben.
OLB: passrush mániás vagyok, simán mondanám, hogy 1-2. kört is húzzunk ide. Galette jó, Wilson nagy kérdőjel, Haralson 2-3 évig még kiszolgálhat itt.
ILB: nem prioritás, 3-4-ben az ILB nem olyan azért, minta 4-3-as MLB, top picket nem szórnék rá, főleg hogy nem tudjuk Reddick mennyire válik be. Se Lofton, se Hawthorne kondija nem rossz.
CB: na az már máskérdés. Lewis kezd igen jó évet futni, Greer még mindig megbízható, ha odaér. Sajnos sebesség problémái vannak. White-ben nem bízok igazán. Ha sikerülne igazolni egy FA-t 2.-3. CB-nek, akkor nyugodt lennék. Robinsontól tartok, hogy ez az egy év kihagyás sok lesz...
S: Harpernek ez az utolsó éve nálunk, Jenkins egészen megbízható lett idén. Quddus jó backup (nem tudom, hogy lehet-e kezdő). Ellenben ha jövőre is ezt a 5-6 DB-s felállásokat fogjuk játszani, lehet kell majd hozni még egy S-t, Bush kevésbé stabil, bár nem rossz ő sem.
QB: nem kell elsőkör, projekt QB kell. Első kör akkor jöhet szóba, ha valami oknál fogva nagyon elől draftolunk és lesz kész QB. Egyébként pazarlásnak tartom.
RB: Sprolesban sok van még. Kisebb sérülésektől eltekintve nem egy injury prone, mint mondjuk Thomas. Mindkettő ki tudja szolgálni Brees karrierjét. Robinsonban nagyon bízok.
WR: itt azt hiszem megvagyunk. Pár évig.
TE: nincs kérdés, Watson még szerintem játszik egy-két évet, ha nem, lesz elérhető FA TE, bár őt nagyon bírom.
OL: ezzel több kifogásom is van: a két G-nk még bőven bírni fogja 4-5 évig, 35 éves OL ember még nem öreg, két év múlva meg még mindig bőven jók lesznek. DLP-t meg kéne tartani, de félek drága lesz. Strief sem a kora miatt kellene hogy kikerüljön. Ha lecsúszik BPA-nak egy T, gondolkodás nélkül behúznám az első körben.
Collins ha így marad, még 5-6 évig is elfutkoshat itt nálunk.

D: Jordan(Walker)-Jenkins(Bunkley)-Hicks(Foster); Butler(Wilson)-Lofton(?)-Hawthorne(?)-Galette(?); Robinson(White v. Sweeting)-Vaccaro(Bush)-Jenkins(IAQ)-Lewis(?)

O: Brown(Armstead)-Grubbs-DLP(?)-Evans(Lelito)- ? v. Harris; Brees(Griffin); Colston(Toon)-Stills(Tanner); Graham(Hill)-Higgins; Robinson(Thomas, Cadet)

több mint 10 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 693 — Scream and scout
John de Jenkins nagy király, ezt én mindig is gyanítottam, embertelen bull rusha van és az alkatához képest irgalmatlan fürge, egyetlen kérdés vele kapcs az volt nálam h kondival hány downt fog bírni. Vaccarotól viszont nem vártam ilyen jó rookie szezont.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 10 éve
nfl_lover 912
Meach a múltheti "visszatérős" TD után reflexszerűen kidobta a labdát a nézők közé, majd a sajtáton megemlítette, hogy ezt mennyire bánja, mert ez a labda fontos lett volna neki.

A labdára lecsapó néző azt elejtette, bele a mellette ülő apáca ölébe. Erre azt mondta az apácának: nem akarok Istennel harcolni, tartsa csak meg a labdát nővér.
Ők ketten együtt most eleget tettek Meach kívánságának és elcipelték a Saints edzőközpontba a labdát, amit Meach egy-egy dedikált csapatlasztival hálált meg. atapapa
De neeeeee... 😀😀
Olvasom az első mondatot, már kezdem sajnálni csórikámat, aztán belekezdek a második mondatba és az apáca említésénél mondom:na, jól átvertek, ez a sztori is csak valami szar vicc lesz, aztán látom a képet. 😀
több mint 10 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 984 — #neverpunt
Meach a múltheti "visszatérős" TD után reflexszerűen kidobta a labdát a nézők közé, majd a sajtáton megemlítette, hogy ezt mennyire bánja, mert ez a labda fontos lett volna neki.

A labdára lecsapó néző azt elejtette, bele a mellette ülő apáca ölébe. Erre azt mondta az apácának: nem akarok Istennel harcolni, tartsa csak meg a labdát nővér.
Ők ketten együtt most eleget tettek Meach kívánságának és elcipelték a Saints edzőközpontba a labdát, amit Meach egy-egy dedikált csapatlasztival hálált meg.


több mint 10 éve
krixtofer New Orleans Saints 603 — SaintGooner
(Y)
Így van, még kérünk majd! 😛
(+ Fel is raktam a blogra)
több mint 10 éve
Tocy New Orleans Saints 1 140
Ilyeneket még-még-még! Ezekből lehet tanulni.
több mint 10 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 984 — #neverpunt
Ezen a héten már nem tudtam újabb kifogást keresni, így elkerülhetetlenné vált, hogy néhány playt ne nézzek meg mélyebben. És ha már így történt, megosztom veletek a látottakat.
Az első pontszerzésünk alapvetése talán ismerős lehetett valahonnan, akinek nem, annak majd az lesz pár kocka múlva.
A snap előtt a jobbon Jimmy, Meachem és Sproles állt fel, Brees mellett Pierre volt a back.
A védelem blitzet mutat, hátulról a safety fellép Thomasra emberezni, a pálya közepén lézengő egyetlen LB pedig a 3 elkapó felé veszi az irányt, de inkább területet fog.


Ezt hívják 3x1 felállásnak is, a strong side-ra (ahol a több elkapó van) gyakran játszanak a csapatok bubble screent is.
A védelem nem csak blitzet mutatott, hanem mind az öt LOS-on lihegő védő Brees-re rontott. Brees eljátssza Sproles-szal, hogy ez egy bubble screen lesz, Jimmy és Meachem pedig nyargal egyenesen az end zone felé.

Itt látni, hogy ez a kis fake mennyire eldöntötte a play kimenetelét. Dansby és Mathieu rögtön elindul Sproles irányába, de még Powers is hezitál egy pillanatra és csak utána kezd el visszafelé vágtatni.

Azonban így is yardokkal van lemaradva, hátul pedig a safety próbál középről kiérni Grahamékre. Neki akkor lett volna sansza bármit is alakítani a playen, ha a labda Jimmynek megy. Azzal hogy Meach volt a célpont, a S-nek Jimmy törékeny testén is túl kellett volna jutnia, hogy érdemben játékba avatkozhasson.

Powers még becsületből elrugaszkodott egy embereset, de a labdába csak akkor pöckölhetett volna bele, ha Brees azt aluldobja.


A foxnál rögtön mindenki Paytont dicsére a playdizájnért, pedig tavaly, Sean távollétében PC már az asztalra tette ugyanezt a playt. Ugyanez volt a snap előtti felállás, csak akkor Cadet mozgott ki a másik szélre a Falcons elleni hazai meccsen. Szintén ment felé egy pumpa, majd Jimmyt találta meg a TD. Csodálkozom, hogy az elmúlt egy hét során ez egy szakírónak se tűnt fel.
 www.nfl.com/videos/new-orleans-saints/0ap2000000093808/QB-Brees-to-TE-Graham-29-yd-pass-TD

Ez volt az egyik kedven védőplayem a meccsről.
Harmadik és háromnál üres backfielddel állt fel az Arizona, amire mi 3 emberes rush-sal vártunk.
Érdekesebb volt a linebackerek pozíciója, Galette a faltól méterekre, de a legközelebb a LOS-hoz és az elkapókhoz, a DL mögött pedig Lofton és Vaccaro, nem éppen DB-től megszokott helyen.

Az LB-k (és ennél a playnél ide értem Vaccarot is) felelőssége viszonylag kisebb területek levédekezése volt a pálya középső részén.

A fal nem csinált csodát, a két endet duplázták, de Walker viszonylag hamar lenyomta a centert egy az egyben, így arra kényszerítette Palmert, hogy szabaduljon a labdától. Ő Taylort választotta a sekély zónában, akin Vaccaro még a labda eldobása előtt taszít egyet a biztonság kedvéért. Ez biztos nem segítette abban Taylort, hogy leváljon Vaccaroról ás hogy pontosan fussa meg a route-ot..

Az elkapás pillanatában nagyjából két yard kellett Taylornak még, hogy elérje a first downt.

Ezért rizikós általában DB-vel védetni egy ilyen playt, mert ha alkalmas is arra, hogy gyorsan reagálva a zónából kitörve kontaktolja az emberét, egy RB egy DB-t lendületből képes labdával a kézben 1-2 yardnyit arrébb tenni a megfelelő irányba. Ezért jött jól még a catch előtti ütés Tayloron, amivel lendületet veszített, majd az elkapás után közvetlenül Kenny mintaszerűen verte földhöz Taylort, puntra kényszerítve a vendégeket.


Ahogy az eredménykövetőben céloztam rá, az ilyen playek levédekezésében Vaccaro már a Texasban letette a védjegyét, ez az egyik nagy erőssége és úgy tűnik, hogy ezt a profik közé is képes átkonvertálni.


Ezt a playt Dagadt Jenkins kedvéért néztem ki, bámulatosan mozog a fickó a másfél mázsájához képest.

2 back, 2WR, 1 TE volt az Arizona felállása, ahol a snap előtt a WR bemozgott a falhoz. Már ezelőtt Vaccaro a boxban volt, majd a motion után Bush is felment a boxba, nagyon futást ígért ez a felállás.

Az is lett, az egész fal és a back is balra blokkolt, Floyd is valami hasonlóval próbálkozott a fal jobb szélén. Befekszik Galette alá.

Jenkinst az RG és RT közösen blokkolja, ekkor Mendenhall csinál egy cutbacket a gyengeoldal felé, .

Jenkins egy pillanat alatt lereagálta ezt, és a mi kis házi bálnánk 180 fokos piruettel leválik a falról és rögtön Mendenhall útjába kerül.

Egy karral már a LOS-on elkapja, és ugyan abból valamennyire szabadul a futó, ez bőven elég ahhoz, hogy Galette-hez érve már ne tudjon cincogni, egyensúlyt vesztve megadta magát a szerelésnek.


Mind a play lereagálása, mind a mozdulatsor azt ígéri, hogy ez a Jenkins gyerek még sok sót fog megenni az NFL-ben.

Az utolsó nem valami bonyolult play, láttuk is párszor ezt a koncepciót, fogjuk is.
Ugyanaz a felállás, mint az első TD-nél. 3x1, de Jimmy most a weakside-on van. A madarak 5 embert etetnek a LOS-on.

Az ilyen felállásoknál Jimmyre a legtöbbször csak egy védő jut, általában egy Lb vagy egy S, de nem ritkán CB. itt egy safetynek, Bellnek jutott a hálás feladat, hogy egy az egyben viselje gondját Jimmynek.

A snap után mind az öt LOS.on lévő ember támadta Breest, plusz még egy LB is harcba indul Brees megleckéztetésére.

Érdekes hogy Bell meg sem próbálja zavarni Jimmyt a LOS-on, a snap pillanatában rohan az end zone-ba.

Összességében elmondható, hogy nagyon rossz időpontot választott az ellenfél a hat emberes blitzre, az öt hátra maradt ember nagyjából két célpontot hagyott üresen plusz Jimmyn egy ember nem ember.


Hiába volt Bell elvileg jobb pozícióban a labdáért folytatott közdelemben, Graham egész egyszerűen leatletizálta.

Gondolom senkit sem lep meg, hogy a play során nem sokat foglalkozott Brees a secondary olvasásával, a tekintete az első pillanattól kezdve Jimmyn volt.

több mint 10 éve
DaddyBear Chicago Bears 888
En csak azt kivanom,hogy az 5. heten ket 4-0-as merleggel allo csapat talalkozzon! 😉
több mint 10 éve
Kájzerszóze New Orleans Saints 5 100 — playoffs???
Bunkley kellene......
Nyerünk, mert nincs más opció 😀
Rejtély hogy mi van Lance Moore-ral. Megint kamuzunk. De még így is megy a szekér. Hétfő éjjel nagy győzelem lesz, ez a Miami nagyon.

WHO DAT!!!!!!!