Pittsburgh Steelers

73 feliratkozó

több mint 5 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 368
Csak 1-2 dolog, ami hirtelen eszembe jut. Ezúttal nagyon szarok voltak a blitzek, néha elképesztően későn értünk oda és akkor is feleslegesen, mert abszolút nem tudtunk ezzel nyomást generálni, inkább csak élveztünk egy embert a coverből. Szerencse, hogy a 4 ember is elég volt nyomást generálni. Watt és a Dupree volt, akitől meg többet vártam volna...de kb ennyi negatívum, nem is illik ilyen meccs után a rosszról beszélni 😊
több mint 5 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 368
Bár engem is jobban erdekel a tegnapi meccs elemzése, de Bell néhány perce elbúcsúzott Miami-tól a twitteren. Lehet Pittsburgh-be tart?
több mint 5 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 808
Kedves Bicebócáim és spanok a first downon túlról!

A tegnapi volt az új edzői felállásunk első komoly teljesítménye a szezonban. Most éreztem először, hogy felkészültünk, elemeztünk, tudtuk, hogy mit akarunk és mit nem akarunk engedni az ellenfélnek. Végre megérkeztünk a szezonba! Jó volt a játékritmus, diktáltuk a tempót, az offense ette az órát, a védelem agresszív volt és nem engedte beindulni a Ravens támadósorát. Az időkéréseket jókor kértük, Tomlin végre mutatott érzelmeket, ő maga is ott volt fejben (lásd az "interception" bullshit callnál).

A csapat felkészültsége a kezdetektől látszott, végtelen koncentrált volt mindenki, az összes csapatrész és végre nem ragadtunk be az öltözőbe. Pedig ez a csoport szempontjából egy kulcsmeccs volt, s a hazai ordas nagy bukó után szinte kötelező volt a revans. Sikerült, és egy percig nem éreztem, hogy itt kikaphatunk. Tomlinéknak respect, jót tett az öltözőnek, hogy Bellről kicsit terelődött a szó.

Randy Fichtnertől is szép gameplan és jó playdesign volt ezúttal, sok Arians-elemmel. Nekem már most tetszik, hogy elhagytuk a Haley-féle brainfartokat a playbookból. Lehet, hogy negatív értelemben elfogult vagyok - kizárólag EMIATT - Haley-vel szemben, de nem gondolom, hogy vele a kulcshelyzetekben ennyire hatékonyak lettünk volna tegnap (62-%-os hatékonyság, amit a garbage time is rontott). A harmadik kísérleteknél mindig szépen koreografált, jól kevert elemekkel dolgoztunk, jók voltak a personnellek és gyakorlatilag kivéreztettünk vele egy nagyon erős védelmet.

Változatosakat hívtunk, nem erőltettük Antonio Brownt, hanem Ben szépen elosztotta a labdákat (külön tetszettek a McDonaldra és a Switzerre írt isolation/screen playek), és azért most embertelen volt, hogy BB 47-et passzolt elég jó pontossággal.

A futójátékok külön örömmel töltöttek el, ennek az O-nak az alfája és omegája, hogy a futással önállóan is tudjunk haladni. Érdekes volt nézni, hogy Munchakék most - ha jól láttam, bár ezt annyira nem figyeltem, - keverték a blokkolási sémákat. A pálya középső területein, különösen a szélső futásokhoz többször zónát blokkoltak (volt center és guard kereszt - és ellenkező oldali T húzás is pl) , de mindig volt egy leadblocker is (fullback meg alig). A redzone-ban és a kulcs-downonknál pedig inkább power blockingot láttam, ott kifejezetten előre meghatározott embereket szedtek ki. Conner pedig brutális formában van, szívvel-lélekkel és alázattal játszik és ösztönös tehetség. Hihetetlen testcselei vannak, tapos. leforog, fejjel előremegy, ahogy kell. És napról napra fejlődik, a passprot-jánál ez kifejezetten látszik, gyönyörűen vette fel tegnap is a blitzeket, illetve az elkapásokba is jó érzékkel vonjuk be (kicsit máshogyan, mint a 26-ot, mert inkább flat zónákból vannak nagy játékai, nem is igazi checkdownokból).

Bennél most éreztem először, hogy klasszis teljesítményt tesz le, nagyon odafigyelt, elhagyta a hülyeségeit (kivéve a szívrohamos futását), jól mozgott el a nyomás elől és végigpásztázott mindekit. A lábmunkája iszonyatosan fejlődik, szerintem erre most külön figyeltek, mert nagyon koordinált pozícióból dobott, most szépen ki is vezette a dobásokat. Persze a támadófalra nincsenek szavak, hihetetlen, hogy Bennek mennyi ideje volt, nyomás alig érkezett rá és tiszta passzsávjai voltak, erőből annyira domináltuk a scrimmage-t.

A receiverek is nagyon rendben vannak, AB-vel szerintem voltak elbeszélgetések, mert nem láttam rajta, hogy kényszeredetten akarná a labdát, viszont amikor megkapja, akkor embertelen a csávó! Juju-t pedig nagyon jó 3rd down célpontként vettül elő, mozgattuk mindenhova és külön tetszik (figyeltem erre), hogy egyre több útvonalat tud (bár volt egy ronda dropja, amivel egy drive-ot kinyírt). Viszont ennyi idősen nagyon éretten játszik, koncentrált és alapvetően biztoskezű, amúgy pedig egy szeretnivaló figura (eltekintve attól a hülye afférjától a VomBattal).

Amikor kellett, akkor bevontuk a TE-ket (ellenük a Ravens is szokott szenvedni), de igazából ott van a legnagyobb lyuk O-ban. McD hihetetlen kemény és bevállalós, igazi Steeler-mentalitású játékos, faszán blokkol, jól szeparálódik, király playeket írunk rá, csak kibaszottul fakezű. Ha ez nem lenne, simán lehetne akár 800 yardja és 10 TD-je/év és pont emiatt használhatatlan RZ-ben. Jesse James más tészta, bár az inline blokkolása sztem egész jó szinten van, mégis puhán játszik, összehúzza magát az ütközéseknél, cserébe ő sem valami biztoskezű (majdnem agyfaszt kaptam, hogy eldobja a csont üresen kapott labdát tegnap). Mindegy, mindenhol nem lehetnek AllPro emberek, de a jövő évi drafton ide elgondolkoznék valakin.

A védelem kicsit meglepett, mert azt vártam, hogy nagyobb blitz csomagokat küldünk Flaccora - aki kifejezetten utálja a nyomást -, amihez képest az esetek zömében négy embert ment max. Néha azért volt sec blitz, de elenyésző számban. Két hosszabb drive kivételével megöltük a támadásaikat (sokat elmond a támadóplayek aránya: 75 vs 54), mert csírájában elfojtottuk a futást (3,9-es átlag).

Az is jól szemlélteti a Ravens O tanácstalanságát, hogy Mr Checkdown az elkapóira nem, hanem a DPI-re számíthatott leginkább, aki a legjobb elkapója volt tegnap. Végre nem ezt a prevent szart játszottuk, hanem agresszíven támadtuk a labdást. A cover elég jól lehetett (annyira a mély zónákat nem mutatta a közvetítés), mert John Brown-t és Crabtree-t is teljesen eltüntettük, Sneaddel pedig nem lehet meccset nyerni.

Hilton, Davis és Haden is biztoskezű volt, alig volt YAC, Davisnek pedig kifejezetten jól állt, hogy lendületből érkezett az elkapóra és leginkább single high safetyt játszott. A redzoneban sok cover2 volt, viszont most először láttam, hogy szépen elosztottuk az embereket a zónákban, olyan iszonyat elváltás (a LJ play kivételével) nem volt, remélem, hogy ez összeáll, mert enélkül sehova nem jutunk. A TE elleni védekezésen van mit csiszolni (talán most itt hiányzik a legjobban Saci) , Flacco erőltette is az endzone-ba a labdákat, kevés sikerrel. A DPI-k közül kettő bullshit call volt, vagy akkor nekünk is kellett volna kettő ilyet fújni. Csak a büntik miatt lett szorosabb a meccs, mint ahogy kinézett a játék képe alapján, mert a Ravens O önerőből nem tudott haladni (egy szép drive kivételével).

A passrush most nem volt annyira hatékony, nem volt konstans nyomás Joe-n, persze a Ravens O-fal meglepően szépen dolgozott. Watt és Duprre most csendesebb volt, viszont Hayward és Tuitt is kulcsszituációkban villantak.

Összességében - ahogy tegnap írtam - egy komplett meccset toltunk minden szinten, így kellene kinézni egy magasabb célokért küzdő csapatnak. Tegnap látványra is contendernek néztünk ki, nem csak papíron. Gratulálhatunk a fiúknak!

GO STEELERS

Ui.: A győzelmünket részben megköszönhetjük Marty Mornhinwegnek is, aki teljesen kizökkent egy amúgy potenciálisan veszélyes fegyverekből álló offense-t azzal, hogy Lamart beerőlteti a csapatba, de nem tudja hogyan kell használni. Pedig ebben a támadósorban egyébként lenne potenciál, nagyon összetett dolgokat lehetne játszatni velük (lásd Saints és Panthers). D ez legyen az ő bajuk!

Ezért is örülök, hogy gyakorlatilag eltüntettük és hazai pályán FG-ra limitáltuk őket (a TD drive-ban is volt egy véleményes bírói döntés, amit sztem el kellett volna engedni és akkor valószínűleg ott is csak FG lett volna).
több mint 5 éve
bcsarli, Udvari Főkóstoló Pittsburgh Steelers 8 341 — A Heinz Field-en soha sem járt, hozzá nem értő lelkes amatőr
Egy prime time meccsel kevesebb. Az NBC nem kér a mostani Jaguarsból, így a jövő heti Jags - Steelers meccset este 7-kor rendezik.
 twitter.com/phillip_heilman/status/1059507990787702784
iktriad
Na ezt nem bánom 😊

több mint 5 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 77 254 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Egy prime time meccsel kevesebb. Az NBC nem kér a mostani Jaguarsból, így a jövő heti Jags - Steelers meccset este 7-kor rendezik.
 twitter.com/phillip_heilman/status/1059507990787702784

Szerkesztette: iktriad
több mint 5 éve
steelwolf Pittsburgh Steelers Oklahoma Sooners 8 913 — 2013 óta Pittsburgh Steelers fotelszurkoló!
Hilton volt a cb2?
több mint 5 éve
Klemó Pittsburgh Steelers 5 234
3. down O még amit kiemelnék. Amennyire jó volt nézni nekünk, annyira lehetett nekik frusztráló, hogy folyamatosan megcsináljuk, amihez előtte kellettek Conner "alapozó" futásai és/vagy elkapásai.
több mint 5 éve
Jan Pittsburgh Steelers 4 942 — Steelers fan
Egész jó meccs volt, olyan szempontból hogy nem kellett halálra izgulni magunkat, nem volt súlyosan homály megmozdulás sem O sem D részről. Úgy néz ki volt egy korrekt gameplan és sikerült is megcsinálni. Szóval ez a szezon is hasonlónak ígérkezik az elmúlt évekhez: elején kisérletezgetés, homály hol itt, hol ott, aztán november közepére összeáll a kép, és decemberben -amikor fontos- akkor élesek vagyunk. 😊

Két dolog ragadt meg bennem: Dobbs besétál, odalő egy 20y-ost, aztán lesétál... mekkora arc! 😀
A másik: ha Burns azért ül a padon, mert a pályán levő CB-k közül mindenki jobb nála (például Sensabaugh) akkor az wtf draftpick volt megint. Remélem csak azért ültetik hogy fejben kicsit összeszedje magát, vagy ilyesmi...

Menetrendünket nézve nem gondolom hogy idén valami parádés mérlegünk lesz; idegenben Jax, Broncos, Saints elég melegnek tűnik, itthon a Panthers, Chargers, Pats hármasból se lesz meg mindegyik valszeg. Jax-re különösen kíváncsi vagyok.
több mint 5 éve
pfefe8 Pittsburgh Steelers 1 203
valamiert azt ereztem tegnap, hogy a TE vedekezesunk megint rossz volt. volt egy olyan drive, amikor a TE 4 egymas utani elkapast is csinalt.
De majd megnezem meg 1x.
xtaki
Nekem tegnap nagyon tetszett a védelem. volt egy benyelt drive, de a többiben max 3 pontig engedtük a hollókat. Hajlottunk ,de nem törtünk. Ha 20 pont alatt tartja ez a védelem az ellenfeleket a következő meccseken, akkor nyert ügyünk lesz.

Steelers fan
több mint 5 éve
zzz888 Pittsburgh Steelers 490 — zal8888@gmail.com
 twitter.com/NFL345/status/1059209463696105473/photo/1
több mint 5 éve
xtaki Pittsburgh Steelers 3 241
valamiert azt ereztem tegnap, hogy a TE vedekezesunk megint rossz volt. volt egy olyan drive, amikor a TE 4 egymas utani elkapast is csinalt.
De majd megnezem meg 1x.
több mint 5 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Plusu ne feledjük a YAC-ot id, amiben Bell zseniális. Ha meg CB fognà, nincs miről beszélni, mert lehet nem egy Ladányi Tomlinson, de ereje olyan, mint egy dizil mozdonyé

Cruyffista
Klemó
Ami a Steelers-t illeti. Pont ezen gondolkodtam hetek óta: nincs WR3. Washington-t még nem tudjuk annak használni, próbálkozunk persze Hunterrel is, de ő is inkább csak kiegészítő ember. Nem tudom, hogy mi van most Eli Rogers-el, aki azért bizonyított korábban, de Bell tökéletes lenne erre a posztra. Pláne Bell és Conner a backfielden...azt szívesen megnézném.
Klaci79
Ez komoly?
Bell szerinted jobb lenne önállóan WR3-nak/slot elkapónak, mint mondjuk Washington vagy igazából bármelyik elkapónk?

Futók között jó keze van, és jól fut route-kat is LB ELLEN (!).
Ha szinte állandó elkapónak használnánk, akkor nyilván CB fogná és megenné valószínűleg bármelyik a ligában.
LB ellen tud tündökölni, de a poszthoz lassú és ha mint elkapót nézzük még átlagos route megfutónak is erős tulzás nevezni.

Én személy szerint egy esetben látnám hasznát, ha Conner lesérülne.
Sérülés nélkül minimális pluszt tudna hozzátenni a csapathoz, de a személye lehet hogy többet elvenne.
Mondom ezt úgy, hogy imádom a játékát és abszolút nem haragszok arra hogy így intézi a pénzét.
laby
Bell olyan iranyvaltasokra kepes amit cbk safetyk ugyanugy megesznek mint lbk. Amiben o nem jo az a vertikalis jatekok, ott nem eleg a sebessege, de ezen kivul mindenhova felrakhatod mindenki ellen, legalabbis ha wr3 teljesitmenyt keresel. Ezen felul magasabb mint egy atlagos cb igy a combat catchek kapcsan is elobbre van. Washington meg nem eleg konzisztens es Hunter sem volt az soha es ezen a poszton erre van szukseg sokkal inkabb mint bravurokra.

Bell hetfon itt lesz ha komolyan gondolja, bar ha visszaemlekszem korabbi tweetjeire az elmult evekbol, sehol nem talalok most edzos szenvedos videokat. Lesz olyan csapat jovore aki igy is be fogja vallalni a hosszut es a fixet de szerintem joval kevesebb mint az idei ideny nelkul. A legjobb OL mogott 14,5 millaert tolhatott volna egy szezont 4 eves szerzodesre optimalizalva. En ezt valasztottam volna a helyeben de ez hitvita.
Klemó

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 5 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Sima volt, mondtam én.

több mint 5 éve
bcsarli, Udvari Főkóstoló Pittsburgh Steelers 8 341 — A Heinz Field-en soha sem járt, hozzá nem értő lelkes amatőr
De az hogy fosni kell ha Boswell felmegy a pályára az vállalhatatlan 😊

több mint 5 éve
bcsarli, Udvari Főkóstoló Pittsburgh Steelers 8 341 — A Heinz Field-en soha sem járt, hozzá nem értő lelkes amatőr
Ez a D érzésre egyre vállalhatóbb, olyan liga közepe. Komoly előrelépés 😊
Kezdek bízni bennük. Tényleg annyit hoztunk amennyi kellett, szépen le lett menedzselve. Minden elképzelésünk jött, rengeteg third down-t megcsináltunk, és sajnos tényleg a bírók tették izgalmassá sértés nélkül. A mi szempontunkból jó meccs volt.

több mint 5 éve
ThundersNFL a Paraszt New England Patriots 13 866 — !SuPeR6BoWL!
Ezt írtam az eredménykövetőbe: "Steelers fog nyerni mert kivettem Connert és Zekét tettem a helyére 🙂 "
valamit megéreztem 😊

Draft


2001-2003-2004-2014-2016-2018
több mint 5 éve
Klemó Pittsburgh Steelers 5 234
Összességében azt kell mondanom sima volt. Ha a zebrák nem tolták volna meg őket (bocsánat a Ravens szurkeszektől, de közröhej volt az az "interception"....a mókás két pasz interference és megannyi be nem fújt holding mellett) ez hamarabb eldőlt volna Én azt gondolom.

ILB draft, ILB draft és Bell.....ettől még persze nyilván....

A D előtt megint le a kalappal. Egy-egy hiba volt, amit most nem használt ki az ellenfél, de végig "tolták" a szekeret, az O felemás teljesítménye ellenére is. Megmutatták Flakonnal, hogy ez a Steelers D képes levenni a pályáról őt/őket. Persze ez a Ravens O messze van az elittől, de azt kell limitálni ippeg, aki ott van. Ez a dime felállásunk egyre pofásabb, már nem evidens, hogy középen vernek meg bennünket.

Az O-t nyilván ez a Ravens D limitálta erősen, de ahhoz képest, hogy mennyire megvédték Bent, egy totál átlagos meccset produkált. Megint folyamatos check down passzok és egy-egy nagy játék. Ez kevés lesz biztosan a PO-ban, dehát van hova fejlődni. Conner viszont nagyon nagyot tolt már megint és itt Fitchnert is dícséret illeti, mert aki futni tud ez ellen a D ellen az jól csinálja, vagyis jól keveri a lapokat.

No és a splash play of the day. Dobbs!!!!! Az egész meccs legnagyobb és legpontosabb dobása volt hidegen 2 és 20 yardnál....te jó ég....
több mint 5 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 808
Komplett meccset játszottunk, nagyobb hiba nélkül. Alapvetően fejben ott voltunk, pacsi Tomlinnak. A büntiket mérsékelni kell, de egyrészt ez egy agresszívebb védelem velejárója, másrészt a sporik most fújták a hazait, h szorosabb legyen😝

Az off konstansan tudott hozni first downokat, 3rd downoknál pedig változatosakat hìvtunk, a Ravens nem is nagyon tudta, h merre meddig. Talán egy redzone támadást szúrtunk el, most Fichtner jól felkészítette őket. Ben hála istennek egyben maradt, ott elmehetett volna a szezonunk...

A védelemről elöljáróban annyit, h most vegyesebb sémát játszottunk. Két drive-ban volt kés a vajon effektus, de 5-ször megfogtunk egy veszélyes és elméletben összetett O-t RZ-ban +16 ponton tartottuk, amiért most nekik is jár pacsi. Persze az off hosszan felépített óraevő drivejai nagyon kellenek, ezért a csapaté a meccslaszti!

Holnap bővebben, egységekre és egyénekre lebontva.
több mint 5 éve
Spy Pittsburgh Steelers 2 335
Conner azért ilyen jó, mert a legjobbtól tanult!
steelwolf
Igen. Elfeledett ember ugyan Saxon, de Peterson után Bellből és lehet Connerből is klasszist csinál. Munchak mögött nálam ott van a második helyen.
több mint 5 éve
prérifarkas Pittsburgh Steelers 597
Grat a győzelemhez! Sima volt! Nem voltunk pariban igazabol.
Vrij6
Köszi, korrekt. Az első meccsen mi nem voltunk képben.
bcsarli
Innen meglepodnek, ha beleszolnank a csoportelsosegbe...majd lerendezitek ezt a cicusokkal.
Vrij6
A csoporton belüli eredményeitek gyengék, amit a végén felvillantatok, ott látható volt 3 vereség ha jól láttam.

Harcra Fel Győzni Kell!!
több mint 5 éve
bcsarli, Udvari Főkóstoló Pittsburgh Steelers 8 341 — A Heinz Field-en soha sem járt, hozzá nem értő lelkes amatőr
Öröm volt Ricsi, meg Sanyi nélkül. Maka és Höri kiváló volt.

több mint 5 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 812 — Слава Україні! Героям слава!
Grat a győzelemhez! Sima volt! Nem voltunk pariban igazabol.
Vrij6
Köszi, korrekt. Az első meccsen mi nem voltunk képben.
bcsarli
Innen meglepodnek, ha beleszolnank a csoportelsosegbe...majd lerendezitek ezt a cicusokkal.

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 5 éve
bcsarli, Udvari Főkóstoló Pittsburgh Steelers 8 341 — A Heinz Field-en soha sem járt, hozzá nem értő lelkes amatőr
Grat a győzelemhez! Sima volt! Nem voltunk pariban igazabol.
Vrij6
Köszi, korrekt. Az első meccsen mi nem voltunk képben.

több mint 5 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 812 — Слава Україні! Героям слава!
Grat a győzelemhez! Sima volt! Nem voltunk pariban igazabol.

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 5 éve
no flacco Pittsburgh Steelers 317
Ezt a drivot safetyig játszatják. Benért meg lehet izgulni.