Filmek

40 feliratkozó

több mint 11 éve
Greengo Philadelphia Eagles Alabama Crimson Tide 8 592 — Eagles fan
Szárnyas fejvadászról jut eszembe. Épp készítem az eredeti (theatrical) verzióhoz a feliratot (nem fordítom csak időzítem) mert ez a kópia a legjobb és kis hazánkban elérhetetlen. Szval coming soon....


E-A-G-L-E-S EAGLES !
több mint 11 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 849 — No es importante
Elég nehéz régi filmeket összevetni újakkal.
Mondhatni lehetetlen.
Nekem pl. nagy kedvenc a Hét mesterlövész, ami ugye '60-as film, jó dumákkal, sztorival, karakterekkel, viszont a technika annyit fejlődött, hogy egyszerűen egy random 21.századi western annyival látványosabb, annyival feelingesebb, hogy mellette a klasszikus lassúnak, statikusnak, urambocsá uncsinak tűnik.
És akkor ez egy eleve 19.században játszódó western. Egy sci-fi, vagy egy akciófilm esetében még szembetűnöbb a különbség.
Egy 12 dühös ember esetében (ami ugye technikailag egy kamaradráma) még kimondottan jó is avétossága, meg hogy monokróm, hitelesebbé, drámaibbá teszi a történetet, de egy Szárnyas fejvadász vagy egy Piszkos tizenkettő esetében akármennyire is erős a sztori, a film régisége, (a sokkal kevesebb vágás, konzervatívabb kamerakezelések, gyengébb second unit képek, stb.) már hátrányára válik.
Sobri Jóska
nem is az összevetésről van itt szó, hanem egyszerűen nem értem, hogy a Tokiói történet mit keres egy "all-time" toplistán... szerintem az átlaghoz képest elég sok régi filmet láttam (és így is jóval kevesebbet, mint illene), és még azokat klasszikusokat is, melyek nem tetszettek, valamilyen szinten tudtam értékelni bizonyos szempontok alapján

pl. ha csak ezt a listát nézem ( www.bfi.org.uk/news/sight-sound-2012-directors-top-ten ), ugyan az Apokalipszis most, a Szédülés és a 2001: Űrodüsszeia sem tartozik a kedvenceim közé, de mindháromnál könnyen megmagyarázható a helyezésük, a Tokyo monogatari viszont attól függetlenül, hogy meglepően érdekes volt, nem az ez eset...


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 347 — #NoStress
Elég nehéz régi filmeket összevetni újakkal.
Mondhatni lehetetlen.
Nekem pl. nagy kedvenc a Hét mesterlövész, ami ugye '60-as film, jó dumákkal, sztorival, karakterekkel, viszont a technika annyit fejlődött, hogy egyszerűen egy random 21.századi western annyival látványosabb, annyival feelingesebb, hogy mellette a klasszikus lassúnak, statikusnak, urambocsá uncsinak tűnik.
És akkor ez egy eleve 19.században játszódó western. Egy sci-fi, vagy egy akciófilm esetében még szembetűnöbb a különbség.
Egy 12 dühös ember esetében (ami ugye technikailag egy kamaradráma) még kimondottan jó is avétossága, meg hogy monokróm, hitelesebbé, drámaibbá teszi a történetet, de egy Szárnyas fejvadász vagy egy Piszkos tizenkettő esetében akármennyire is erős a sztori, a film régisége, (a sokkal kevesebb vágás, konzervatívabb kamerakezelések, gyengébb second unit képek, stb.) már hátrányára válik.

több mint 11 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 849 — No es importante
én is pótoltam egy klasszikot, az alábbi listán harmadik Tokiói történetet néztem meg 😊

 www.bfi.org.uk/news/50-greatest-films-all-timeSzabler
az első 15 perc végigszenvedése után még azt se mondanám, hogy ne lenne jó (bár kétlem, hogy az ide kommentelők 99%-a valaha is megnézné), ráadásul a japán kultúrába való betekintés miatt szintén ajánlott, azt viszont nehezen tudom felfogni, hogy képes bárki is minden idők legjobb filmjei közé beszavazni...


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
peach Atlanta Falcons 14 258 — a new hope (again)
pótoltam két klasszikot tegnap. a szárnyas fejvadász... háát, maradjunk annyiban h nekem egyáltalán nem tetszett.
a leon a profi viszon aranyos, jó kis film 😊



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 11 éve
Shawn84 Philadelphia Eagles North Carolina Tar Heels 8 508
Csak sikerült megnézni a Batmant. Nekem ez is tetszett, de azért a 2. részt nem veri le. Viszont ez a Nolan fajta sokkal inkább bejön mint a Burton féle. Burton stílusát amúgy sem igazán kedvelem. Jobban bejön a kissé realisztikusabb ábrázolás.Shawn84
Én is pár napja néztem meg, és nekem az volt a(z egyik) gondom vele, hogy nagyon a mai USA-ban játszódott, több képnél egyenesen New York látszódott.
Ennek ellenére tetszett a film, bár szvsz simán lehetne fél órával rövidebb.Szobi22
Az a fél óra nekem is megvolt. A közepéből simán ki lehetne szedni. De attól még az év egyik legjobbja.
több mint 11 éve
.brk Green Bay Packers 1 890
Én is pár napja néztem meg, és nekem az volt a(z egyik) gondom vele, hogy nagyon a mai USA-ban játszódott, több képnél egyenesen New York látszódott.
Ennek ellenére tetszett a film, bár szvsz simán lehetne fél órával rövidebb.Szobi22
Gotham az egyik legjelentősebb amerikai város a képregény szerint, szóval ez direkt van így (lásd himnusz). ettől független tényleg nagyon New Yorkos volt most, gondolom főleg a nagytotálok miatt, meg hogy szigetek.
több mint 11 éve
Szobi22 Green Bay Packers 2 484 — Bajnok
Csak sikerült megnézni a Batmant. Nekem ez is tetszett, de azért a 2. részt nem veri le. Viszont ez a Nolan fajta sokkal inkább bejön mint a Burton féle. Burton stílusát amúgy sem igazán kedvelem. Jobban bejön a kissé realisztikusabb ábrázolás.Shawn84
Én is pár napja néztem meg, és nekem az volt a(z egyik) gondom vele, hogy nagyon a mai USA-ban játszódott, több képnél egyenesen New York látszódott.
Ennek ellenére tetszett a film, bár szvsz simán lehetne fél órával rövidebb.

több mint 11 éve
Shawn84 Philadelphia Eagles North Carolina Tar Heels 8 508
Csak sikerült megnézni a Batmant. Nekem ez is tetszett, de azért a 2. részt nem veri le. Viszont ez a Nolan fajta sokkal inkább bejön mint a Burton féle. Burton stílusát amúgy sem igazán kedvelem. Jobban bejön a kissé realisztikusabb ábrázolás.
több mint 11 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 572 — Apu ökölbeszorított keze
Holdfény királyság nagy királyság bár nem egy habkönnyű film pedig annak is tűnhet tekintve,hogy gyerekek vannak benne főképp.
Csodás képek,humor de ott van benne a mély tartalom csak meg kell találni!

több mint 11 éve
tenorx Pittsburgh Steelers 13 366 — Wrath of Khan
Angolul nézted vagy találtál hozzá feliratot?Rataxes
Angolul.
több mint 11 éve
pgabtb Philadelphia Eagles 10 159 — Eagles fan
Angolul nézted vagy találtál hozzá feliratot?

Eagles GM, GM game champion 2015 (Vikings)
Ex-Rataxes
több mint 11 éve
tenorx Pittsburgh Steelers 13 366 — Wrath of Khan
Bazzeg 😀
Kölcsönözhetővé vált a Dictator, úgyhogy gyorsan megnéztem. Annyira nem jó, mint az Alig G, de sírtam benne sokszor (pl. amikor a demokráciáról beszél 😀)
Aladeen motherfucker!
több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 629 — Egyéb témák lakó
Én is pont most néztem meg. Ahoz képest, hogy az elején ki akartam kapcsolni, egész jó film lett. | csak attól tartok, hogy a következő 2 rész csak arról fog szólni, hogy a kiscsaj erős pistát választja, vagy thor öccsét | Chevy
inkább olvasd el, bár a harmadik rész kurvaszar, nekem a könyvek is tetszettek (főleg a második)kristof
Én is "felfaltam" a könyveket a film után, és szerintem a forgatókönyvírók tudnak majd javítani rajta, mert a 3. rész tényleg elég gyenge lett, de igazából a potenciál hatalmas benne. Mondjuk már nem tetszik eleve, hogy a jó öreg megfilmesített könyv "trükkhöz" nyúlnak, és a hírek szerint a második rész ketté lesz bontva...Gyurma Pappa
A Mockingjay-t szedik szét, nem a Catching Fire-t. Utóbbit szerintem nem is lehetne, de a harmadikat nyugodt szívvel. Szerintem ahhoz még hozzá is fognak nyúlni kreatív módon, elrontani úgy sem lehet azt a részt 😀shawnka
igen, természetesen a 3. részt szedik szét... akkor sem tetszik

több mint 11 éve
shawnka Buffalo Bills Washington Huskies 15 132 — Tyrone Creek
Én is pont most néztem meg. Ahoz képest, hogy az elején ki akartam kapcsolni, egész jó film lett. | csak attól tartok, hogy a következő 2 rész csak arról fog szólni, hogy a kiscsaj erős pistát választja, vagy thor öccsét | Chevy
inkább olvasd el, bár a harmadik rész kurvaszar, nekem a könyvek is tetszettek (főleg a második)kristof
Én is "felfaltam" a könyveket a film után, és szerintem a forgatókönyvírók tudnak majd javítani rajta, mert a 3. rész tényleg elég gyenge lett, de igazából a potenciál hatalmas benne. Mondjuk már nem tetszik eleve, hogy a jó öreg megfilmesített könyv "trükkhöz" nyúlnak, és a hírek szerint a második rész ketté lesz bontva...Gyurma Pappa
A Mockingjay-t szedik szét, nem a Catching Fire-t. Utóbbit szerintem nem is lehetne, de a harmadikat nyugodt szívvel. Szerintem ahhoz még hozzá is fognak nyúlni kreatív módon, elrontani úgy sem lehet azt a részt 😀
több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 629 — Egyéb témák lakó
Én is pont most néztem meg. Ahoz képest, hogy az elején ki akartam kapcsolni, egész jó film lett. | csak attól tartok, hogy a következő 2 rész csak arról fog szólni, hogy a kiscsaj erős pistát választja, vagy thor öccsét | Chevy
inkább olvasd el, bár a harmadik rész kurvaszar, nekem a könyvek is tetszettek (főleg a második)kristof
Én is "felfaltam" a könyveket a film után, és szerintem a forgatókönyvírók tudnak majd javítani rajta, mert a 3. rész tényleg elég gyenge lett, de igazából a potenciál hatalmas benne. Mondjuk már nem tetszik eleve, hogy a jó öreg megfilmesített könyv "trükkhöz" nyúlnak, és a hírek szerint a második rész ketté lesz bontva...

több mint 11 éve
Törölt felhasználó
Én is pont most néztem meg. Ahoz képest, hogy az elején ki akartam kapcsolni, egész jó film lett. | csak attól tartok, hogy a következő 2 rész csak arról fog szólni, hogy a kiscsaj erős pistát választja, vagy thor öccsét | Chevy
inkább olvasd el, bár a harmadik rész kurvaszar, nekem a könyvek is tetszettek (főleg a második)
több mint 11 éve
Chevy New York Giants 682 — Victoria Concordia Crescit
The Hunger Games. Kiválóan adta vissza a könyvet, szerintem jobb is volt annál. Rá is facsarodok a maradék kettőre, de ritka az ilyen, amikor a film jobban sikerül, mint az alapja.shawnka
Én is pont most néztem meg. Ahoz képest, hogy az elején ki akartam kapcsolni, egész jó film lett. | csak attól tartok, hogy a következő 2 rész csak arról fog szólni, hogy a kiscsaj erős pistát választja, vagy thor öccsét |
több mint 11 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 849 — No es importante
a zenészekről szóló életrajzi filmek nagy fanatikusa vagyok, korábban említettem is már párat, amit nem szabad senkinek kihagynia (Ray, Walk the Line, The Doors, Amadeus, szódával a Notorius, az I'm Not There mondjuk nem tetszett), itt az új "must see"



illetve csak most fedeztem fel a Clint Eastwood rendezte Bird-öt (Charlie Parker jazz-zenészről szól), az is kötelező darab!


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
süti Los Angeles Rams 4 134 — Rams fan
A spagettiwestern végét egy kissé elszabták.Gogo
Viszont most vettem észre, hogy csak a fele. 😊
További három:  imagerz.com/QEAQDEtvAwMAUlhNEwVR
több mint 11 éve
Gogo New England Patriots Army West Point Black Knights 2 428 — Tuskó Hopkins
Különböző filmek receptjei 😊
 imagerz.com/QEAQDEtvAwMAUlhNEAVRsüti
A spagettiwestern végét egy kissé elszabták.

I swung a saber and I was a young Hussar

"Theirs not to make reply, / Theirs not to reason why, / Theirs but to do and die."
több mint 11 éve
shawnka Buffalo Bills Washington Huskies 15 132 — Tyrone Creek
The Hunger Games. Kiválóan adta vissza a könyvet, szerintem jobb is volt annál. Rá is facsarodok a maradék kettőre, de ritka az ilyen, amikor a film jobban sikerül, mint az alapja.
több mint 11 éve
süti Los Angeles Rams 4 134 — Rams fan
Különböző filmek receptjei 😊
 imagerz.com/QEAQDEtvAwMAUlhNEAVR
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 347 — #NoStress
 filmvilag.blog.hu/2012/08/06/rendezoi_toplistak

több mint 11 éve
süti Los Angeles Rams 4 134 — Rams fan
 sf.blog.hu/2012/08/05/jaj_ne_kristen_stewart_ujra_a_filmvasznon
Annyira bírom az sfblog stílusát. 😀
Azért tényleg durva, hogy ő a legjobban kereső színésznő...