Gyűlölködjünk

36 feliratkozó

több mint 13 éve
JéBé Green Bay Packers 6 919
Retkes büdös picsába már hogy ismét emelik az üzemanyagárakat, röhej bazmeg.JayB
egy liter benzin árából 194 Ft adó...eaglesmcnabb
Ukrajnában az pontosan egy liter.
több mint 13 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 21 418 — KARTAL CITY CHIEFS örökös fantasy 2. helyezett
Retkes büdös picsába már hogy ismét emelik az üzemanyagárakat, röhej bazmeg.JayB
egy liter benzin árából 194 Ft adó...

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 13 éve
JéBé Green Bay Packers 6 919
Retkes büdös picsába már hogy ismét emelik az üzemanyagárakat, röhej bazmeg.
több mint 13 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 21 418 — KARTAL CITY CHIEFS örökös fantasy 2. helyezett
Azt nem értem hogy hogyan lehetséges hogy már több országból is kitoloncolták őket... Gondolom nem ok nélkül.
Kérdés hogy mi meddig tűrjük.

http://www.napiaszonline.hu/aktualis/sajat_lanya_azonositasara_is_alig_akartak_beengedn_260437
Ez azért durva. És akkor még felhozzák hogy aki látott valamit vagy hallott valamit menjen be tanúvallomást tenni. Sok értelme van.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 037 — #neverpunt
nem? pont te (is) érveltél a cigánybűnőzés fogalmának létjogosultsága mellettatapapa
Az, hogy valaki nem ismeri a fogalom jelentését, emiatt szarul érzi magát, az nem azt jelenti, hogy a fogalomnak nincs létjogosultsága. Mert a fogalom NEM azt jelenti, hogy minden cigány bűnöző, hanem azt, hogy mondjuk vannak olyan bűncselekmények, amit jellemzően cigányok követnek el.fetomy
Valóban, egyesek képesek különbséget tenni a kettő között.
Azonban a társadalom jelentős része erre már most sem képes
ha legitimáljuk a fogalmat a közbeszédben, okos emberek még nagyobb számban gondolják azt, hogy minden cigány bűnöző, ami a legkevésbé se segítené elő az integrálódásra amúgy alkalmasak esélyeit a beilleszkedésre.

több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 037 — #neverpunt
Akkor most bármilyen szókapcsolat, amelynek az utótagja a bűnözés szalonképtelen?
vadibandi
Szalontól függ.
Nálam az etnikai alapon tett különbségtétel az.

több mint 13 éve
Deny 5 832 — Z-O-U!!!
Most őszintén valaki itt tud olyan személyes példával szolgálni amikor magyar támadta meg/fenyegette meg/húzta le/ kergette meg? Én nem.Hanni
Igen. 16 éves lehettem kb, Keszthelyen voltam barátnőnél, illetve legjobb haverom is. Ketten lementünk filmnézés előtt közeli kisboltba valami zabáért-piáért, nem emlékszem, nem lényeg. Ott állt a bolttól két háznyira 10-12 nácinak kinéző emberke. Bementünk, megvettek ami kellett, kijöttünk, már ajtóban vártak, kapásból pl. lekapta egyik fejemről sapkát, hogy ezt nekem adod, másik meg, hogy mi a szarnak jöttök erre a részre, ide csak azok jöhetnek, akik velünk vannak. Haverom közölte, hogy már lépnénk is, hagyjuk az egészet, erre én, aki csendben álltam már szájba is lettem baszva. Majd persze kaptunk jó pár csapást, rúgást a kellemes kis bakancsaiktól. Aztán valahogy eltudtunk futni.
(Mondjuk, annyira nem hatódtunk meg, két telefon, visszamentünk 8-10-en mi is, érdekes módon eltudtak ők futni gyorsan.)
Csak a tisztánlátásért, nem néztünk ki se cigónak, se zsidónak, se ruszkinak, se fekának, se sárgának. Nem voltunk punk kinézetűek (még ha mondjuk otthon cali-punkot is hallgattunk), nem voltunk emosok, se rockerek, se dizsisek, se semmik. Sima átlagos embereként mentünk le....

Tény: Cigók rosszak, de magyart se féltsd!
több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 037 — #neverpunt
Ilyet nem tudom hol írtam. Pláne hogy van roma csoporttársam és egy haláli rendes, kedves, tisztelettudó, művelt, ápolt srác. Csak hát szégyelli is magát a származása miatt. Illetve volt egy nagyon jó roma ismerősünk, egész életét tisztességesen végigdolgozta villanyszerelőként, két éve halt meg rákban... naná hogy az ilyeneket viszi el..Hanni
nem? pont te (is) érveltél a cigánybűnőzés fogalmának létjogosultsága mellettatapapa
Az én voltam. Fail.szaba
két nicken írsz?
Naná pont a mai vizsgám 21. tétel "A cigány népesség helyzete"
Szó szerint idézem a könyvet: "..de tény, hogy a fekete gazdaságban, a fekete kereskedelemben, a prostitúcióban, valamint a megélhetési bűnözésben felülreprezentáltak..."
A nem hivatalos rendőrségi és szociológiai adatokról meg ne is beszéljünk...
Hanni

több mint 13 éve
Szobi22 Green Bay Packers 2 484 — Bajnok
Most őszintén valaki itt tud olyan személyes példával szolgálni amikor magyar támadta meg/fenyegette meg/húzta le/ kergette meg? Én nem.Hanni
Velem még csak ilyen történt. (ezzel nem azt akarom mondani, hogy ez az általános, csak ha már felmerült a kérdés)
pedig a 13.ker-ben lakom 19 éve. egyszer itt is megkergetett 2 nem cigány. (ha jól vettem ki a szavaikból, cigónak néztek :rolleyes😊
ó, el is felejtettem, amikor szkinyók kergettek meg a zp előtt

több mint 13 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
nem? pont te (is) érveltél a cigánybűnőzés fogalmának létjogosultsága mellettatapapa
Az, hogy valaki nem ismeri a fogalom jelentését, emiatt szarul érzi magát, az nem azt jelenti, hogy a fogalomnak nincs létjogosultsága. Mert a fogalom NEM azt jelenti, hogy minden cigány bűnöző, hanem azt, hogy mondjuk vannak olyan bűncselekmények, amit jellemzően cigányok követnek el. Illetve azért ha egy országban több az egy adott kisebbségbe tartozó bűnöző, mint az ország fő népébe tartozó, az szintén alapot ad a fogalomnak.
több mint 13 éve
vadibandi 1 438 — Giants fan
Akkor most bármilyen szókapcsolat, amelynek az utótagja a bűnözés szalonképtelen?
Mi van a társadalmi rétegekhez kapcsolható kifejezésekkel, mint fehérgalléros/kékgalléros bűnözéssel, vagy pl. konkrét foglalkozáshoz kapcsolható, mint politikai/rendőrbűnözés vagy a szociális helyzethez/motivációhoz köthető megélhetési bűnözéssel?




több mint 13 éve
szaba Los Angeles Chargers 10 486
és?
ezzel a maradék tisztességes cigányra is rá kell sütni a bűnözés bélyegét a cigánybűnőzés fogalmának erőltetésével? kétlem hogy ez bármilyen eredménnyel járna.atapapa
Ilyet nem tudom hol írtam. Pláne hogy van roma csoporttársam és egy haláli rendes, kedves, tisztelettudó, művelt, ápolt srác. Csak hát szégyelli is magát a származása miatt. Illetve volt egy nagyon jó roma ismerősünk, egész életét tisztességesen végigdolgozta villanyszerelőként, két éve halt meg rákban... naná hogy az ilyeneket viszi el..Hanni
nem? pont te (is) érveltél a cigánybűnőzés fogalmának létjogosultsága mellettatapapa
Az én voltam. Fail.
több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 037 — #neverpunt
és?
ezzel a maradék tisztességes cigányra is rá kell sütni a bűnözés bélyegét a cigánybűnőzés fogalmának erőltetésével? kétlem hogy ez bármilyen eredménnyel járna.atapapa
Ilyet nem tudom hol írtam. Pláne hogy van roma csoporttársam és egy haláli rendes, kedves, tisztelettudó, művelt, ápolt srác. Csak hát szégyelli is magát a származása miatt. Illetve volt egy nagyon jó roma ismerősünk, egész életét tisztességesen végigdolgozta villanyszerelőként, két éve halt meg rákban... naná hogy az ilyeneket viszi el..Hanni
nem? pont te (is) érveltél a cigánybűnőzés fogalmának létjogosultsága mellett

több mint 13 éve
Törölt felhasználó
egyes emberekkel foglalkozva nem lehet megoldani a társadalom és egy azzal totálisan szembehelyezkedő csoport problémáját...
több mint 13 éve
Hanni Seattle Seahawks Army Black Knights 8 256 — Je suis kobranadrág
és?
ezzel a maradék tisztességes cigányra is rá kell sütni a bűnözés bélyegét a cigánybűnőzés fogalmának erőltetésével? kétlem hogy ez bármilyen eredménnyel járna.atapapa
Ilyet nem tudom hol írtam. Pláne hogy van roma csoporttársam és egy haláli rendes, kedves, tisztelettudó, művelt, ápolt srác. Csak hát szégyelli is magát a származása miatt. Illetve volt egy nagyon jó roma ismerősünk, egész életét tisztességesen végigdolgozta villanyszerelőként, két éve halt meg rákban... naná hogy az ilyeneket viszi el..
több mint 13 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 941 — we almost always almost win
Most őszintén valaki itt tud olyan személyes példával szolgálni amikor magyar támadta meg/fenyegette meg/húzta le/ kergette meg? Én nem.Hanni
Egyszer a 4es6osra felszállt egy cigánymama babakocsival az első ajtónál és majdnem megverték érte merthogy hátrébb van kijelölt hely neki...
Na ez az, ami viszont tök felesleges, sőt...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

Nothing is more permanent than a temporary solution

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 037 — #neverpunt
"Használói a kommunizmus idején és most is egyrészt a cigányok által elkövetett bűncselekményeket értik alatta, másrészt azokat a bűncselekményfajtákat, amelyeket főképp cigányok követnek el."
Ilyen pedig igenis van.fetomy
Naná pont a mai vizsgám 21. tétel "A cigány népesség helyzete"
Szó szerint idézem a könyvet: "..de tény, hogy a fekete gazdaságban, a fekete kereskedelemben, a prostitúcióban, valamint a megélhetési bűnözésben felülreprezentáltak..."
A nem hivatalos rendőrségi és szociológiai adatokról meg ne is beszéljünk...
Hanni
és?
ezzel a maradék tisztességes cigányra is rá kell sütni a bűnözés bélyegét a cigánybűnőzés fogalmának erőltetésével? kétlem hogy ez bármilyen eredménnyel járna.

több mint 13 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 941 — we almost always almost win
Én nem láttam még fehét színesfémkereskedőt és hidd el nagyon nagy összegek eltüntetésében segítkeznek. Mind.
Másrészről, ha egy kisebbség >90% bűnözésből, vagy a jogaival való visszaélésből él. Vagy csupán nem keres munkát, rinyál a segélyért, amit a mi pénzünkből meg is kap, h utána eligya, akkor senki se lepődjön meg az általánosításon.

Vannak normális romák, és vannak cigányként viselkedő fehérel, egyre többen. Azokat azokat ugyanannyira elítélem. De ha a cigányok >90% nem él normális, becsületes életet, ha már a kisgyerekét is lopni tanítja, másra nem /*rengeteg konkrét példának vagyok/voltam szemtanúja hétről-hétre*/, és amíg a bűncselekmény elkövetőinek több mint fele ugyanahhoz a kisebbséghez tartozik addig senki se lepődjön meg az általánosításért.

Ha zöldséget gyümölcsöt termelsz az sosem érik be, mert már zölden, éretlenül rögtön ellopják, nehogy te előbb leszedd.
Az hogy lopják a fát pedig kapnak támogatást az már fel se tűnik, de Basszus még a sífelvonót is ellopták, mert alumíniumból van, és el lehet adni...
Pillanatok alatt bármilyen lakhelyet úgy leélnek, h ránézni se lehet aztán rinyálnak, h hol kell élniük. Magatoknak tettétek olyanná basszus. Nincs arra pénz, h évente tök új lakást kapjatok!

Ja és ha jön felém egy normálisan öltözött magyarul tudó, tényleg magyarul tudó, tiszta, nem mosdatlan cigány, nincs a kezében kés, nem káromkodik fel-alá, esetleg munkába menet/jövet akkor egészen biztosan nem ítélem el.
De valami megmagyarázhatatlan okból kifolyólag pont azokhoz van szerencsém, akik nem mosdanak, köpködnek, beszélni se tudnak már, csak ordítozni, a magyar nyelvet próbálja ugyan használni, mégis nyelvi nehézségek támadnak, a káromkodásokat leszámítva. Biztos én vagyok peches, és pont ahhoz a párezerhez volt szerencsém akik ilyenek...
Ha átmegyek az út túloldalára akkor előítéleteim vannak, rasszista neonáci megmittoménmivagyok, ha viszont nem akkor 0nál nagyobb valószínűséggel kirabolnak.
És megint, ha koszos köpködő káromkodó fehérek jönnének velem szembe, ugyanúgy messzire elkerülném őket...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

Nothing is more permanent than a temporary solution

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 13 éve
Hall Of Green Green Bay Packers 1 813 — R-E-L-A-X
Kurva életbe hogy már megint elaludtam...2hete nembírok időben beérni a suliba 😒'Hall Of Green
Fórumozni van idő mi 😛 fontos az az iskola. Azért, hogy egyetemista lehess, és akkor feküdj le, amikor korábban keltél.Rajna
hát gondoltam felnézek..volt még 1 órám a köv buszig 😛

több mint 13 éve
Hanni Seattle Seahawks Army Black Knights 8 256 — Je suis kobranadrág
"Használói a kommunizmus idején és most is egyrészt a cigányok által elkövetett bűncselekményeket értik alatta, másrészt azokat a bűncselekményfajtákat, amelyeket főképp cigányok követnek el."
Ilyen pedig igenis van.fetomy
Naná pont a mai vizsgám 21. tétel "A cigány népesség helyzete"
Szó szerint idézem a könyvet: "..de tény, hogy a fekete gazdaságban, a fekete kereskedelemben, a prostitúcióban, valamint a megélhetési bűnözésben felülreprezentáltak..."
A nem hivatalos rendőrségi és szociológiai adatokról meg ne is beszéljünk...

szaba: a te esetedet sajnálom, sikerült pont a 10%ot elkapnod...
több mint 13 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
dzsoki. nem érdekel. nekem megkeserítették az életemet. Ezek után nem leszek velük szemben befogadó. AZ ember a tapasztalatai alapján itél. Leszarom hogy általánosítás.
Ha neked csak pozitív tapasztalataid vannak akkor fogadd be őket, pátyolgasd és őrizd hogy ne jöjjön a közelembe. Ennyiharomt
Egyébként én rajtad ennek kapcsán csak azért lepődöm meg, mert itt most jól reagálod le, hogy amíg még az sem biztos, hogy késelés volt, nem cigányozol. Ellenben teljesen meg vagy győződve, hogy pl. a telefonodat ellopták a cigányok. Holott abban az esetben sem bizonyos, hogy lopás történt, lehet, hogy csak elhagytad, és ha lopás történt, sem biztos, hogy cigány volt.fetomy
Mikor ellopta, láttam, hogy ki volt, azért írtam, amit. De a tolvaj "egy" cigány volt, lehetett volna fehér is. Ezért vagyok az általánosítás ellensége. Persze szükségtelen eltagadni a bűnözők származását, csak éppen nem releváns info.

A nagyságrendekkel nagyobb összeget eltüntető fehérgalléros bűnözők között nem találsz romát, mégsem beszél senki "magyar- vagy fehérbűnözésről".Dzsokijuing
Nem neked szólt a lopásos dolog, hanem Tibinek.
Egyébként pedig a cigánybűnözés nem azt jelenti, hogy minden cigány bűnöző.
"Használói a kommunizmus idején és most is egyrészt a cigányok által elkövetett bűncselekményeket értik alatta, másrészt azokat a bűncselekményfajtákat, amelyeket főképp cigányok követnek el."
Ilyen pedig igenis van.
több mint 13 éve
szaba Los Angeles Chargers 10 486
Most őszintén valaki itt tud olyan személyes példával szolgálni amikor magyar támadta meg/fenyegette meg/húzta le/ kergette meg? Én nem.Hanni
Utálni fogtok, de én...
több mint 13 éve
Hanni Seattle Seahawks Army Black Knights 8 256 — Je suis kobranadrág
Most őszintén valaki itt tud olyan személyes példával szolgálni amikor magyar támadta meg/fenyegette meg/húzta le/ kergette meg? Én nem.
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
1 estről beszélsz. én 7-ről. A legutóbbit akkor ne vegyük figyelembe.
Nálam mind a 7(!) esetben cigány illetve legtöbbször cigányok voltak az elkövetők. Minden barátommal akivel hasonló előfordult, mindig cigányok voltak az elkövetők

ez ugye biztos véletlen és semmi okom arra hogy utóítéletes legyek?

De ne menjünk bele mert ez parttalan vita lenne. Te nem ítéled el őket de én igen. És legyen már a saját szívem joga eldönteni hogy kiket gyűlölök.
több mint 13 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 997 — Saturday Night Lights
dzsoki. nem érdekel. nekem megkeserítették az életemet. Ezek után nem leszek velük szemben befogadó. AZ ember a tapasztalatai alapján itél. Leszarom hogy általánosítás.
Ha neked csak pozitív tapasztalataid vannak akkor fogadd be őket, pátyolgasd és őrizd hogy ne jöjjön a közelembe. Ennyiharomt
Egyébként én rajtad ennek kapcsán csak azért lepődöm meg, mert itt most jól reagálod le, hogy amíg még az sem biztos, hogy késelés volt, nem cigányozol. Ellenben teljesen meg vagy győződve, hogy pl. a telefonodat ellopták a cigányok. Holott abban az esetben sem bizonyos, hogy lopás történt, lehet, hogy csak elhagytad, és ha lopás történt, sem biztos, hogy cigány volt.fetomy
Mikor ellopta, láttam, hogy ki volt, azért írtam, amit. De a tolvaj "egy" cigány volt, lehetett volna fehér is. Ezért vagyok az általánosítás ellensége. Persze szükségtelen eltagadni a bűnözők származását, csak éppen nem releváns info.

A nagyságrendekkel nagyobb összeget eltüntető fehérgalléros bűnözők között nem találsz romát, mégsem beszél senki "magyar- vagy fehérbűnözésről".

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)