Kérdések bármiről

30 feliratkozó

több mint 11 éve
danyly Miami Dolphins Georgia Bulldogs 8 439 — Dolphins fan
Volna egy problémám, ha valaki tudna segíteni nagyon megköszönném.
Otthon a fsz-en üzemel a router és azon keresztül internetezek, de a minap iszonyatosan lelassult. Percek alatt tölt be oldalakat a neten. Eddig nem volt baj vele, frankóul ment a net. A jelerősség is ingadozik, hol rossz, hol jó jelerősséget ír ki. De mindkettő esetben lassú. Néha-néha meggondolja magát és begyorsul, de ez csak párpercig tart. Átnéztem a rendszert hardveresen, ott megfelelően működik minden, ütközés nincsen.
Én úgy gondolom, hogy egy op rendszer újratelepítés talán segíthet a dolgon. De lehet én voltam a bugyuta, mert a rendszer gyorsítása érdekében egy-két programot töröltem, és lehet olyat is amit nem kellett volna. 😕

Valaki esetleg valami tipp? Előre is köszönöm. danyly
féregirtás? Amadeus91
Elviekben nem jelzett ki semmit az ESET, de átnézem holnap. Köszi.danyly
Spyboot-tal menjél végigAmadeus91
OK, akkor azzal nézem meg a dolgokat. Remélem felfed valamit, hogy kicsit tisztábban lássak, de valszeg újratelepítés lesz, mert régen volt már frissítve a W.danyly
router halál is lehet, nekem is csinált ilyet annó, egy ideig baszakodtam avval h mindig újranindítottam a routert, de ez nem jelentett hosszútávú megoldást, szóval új router lett beszerelve és azóta megint pöpec.briareos
De a laptopomon simán megy a net és veszi rendesen a jelet. + a család többi tagjának sem akadozik a net a laptopján. Csak az én asztali PC-ém gyengélkedik. Nem hiszem, hogy a router szarakodik.

Az életben nem az tragédia, ha valaki nem éri el a célját. A tragédia az, ha valakinek nincs célja.
több mint 11 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 16 841 — StuG Life
Volna egy problémám, ha valaki tudna segíteni nagyon megköszönném.
Otthon a fsz-en üzemel a router és azon keresztül internetezek, de a minap iszonyatosan lelassult. Percek alatt tölt be oldalakat a neten. Eddig nem volt baj vele, frankóul ment a net. A jelerősség is ingadozik, hol rossz, hol jó jelerősséget ír ki. De mindkettő esetben lassú. Néha-néha meggondolja magát és begyorsul, de ez csak párpercig tart. Átnéztem a rendszert hardveresen, ott megfelelően működik minden, ütközés nincsen.
Én úgy gondolom, hogy egy op rendszer újratelepítés talán segíthet a dolgon. De lehet én voltam a bugyuta, mert a rendszer gyorsítása érdekében egy-két programot töröltem, és lehet olyat is amit nem kellett volna. 😕

Valaki esetleg valami tipp? Előre is köszönöm. danyly
féregirtás? Amadeus91
Elviekben nem jelzett ki semmit az ESET, de átnézem holnap. Köszi.danyly
Spyboot-tal menjél végigAmadeus91
OK, akkor azzal nézem meg a dolgokat. Remélem felfed valamit, hogy kicsit tisztábban lássak, de valszeg újratelepítés lesz, mert régen volt már frissítve a W.danyly
router halál is lehet, nekem is csinált ilyet annó, egy ideig baszakodtam avval h mindig újranindítottam a routert, de ez nem jelentett hosszútávú megoldást, szóval új router lett beszerelve és azóta megint pöpec.

több mint 11 éve
Törölt felhasználó
Facebook nálatok is tango down?Amadeus91
jawohl mein herr
több mint 11 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 31 961
Facebook nálatok is tango down?

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
danyly Miami Dolphins Georgia Bulldogs 8 439 — Dolphins fan
Volna egy problémám, ha valaki tudna segíteni nagyon megköszönném.
Otthon a fsz-en üzemel a router és azon keresztül internetezek, de a minap iszonyatosan lelassult. Percek alatt tölt be oldalakat a neten. Eddig nem volt baj vele, frankóul ment a net. A jelerősség is ingadozik, hol rossz, hol jó jelerősséget ír ki. De mindkettő esetben lassú. Néha-néha meggondolja magát és begyorsul, de ez csak párpercig tart. Átnéztem a rendszert hardveresen, ott megfelelően működik minden, ütközés nincsen.
Én úgy gondolom, hogy egy op rendszer újratelepítés talán segíthet a dolgon. De lehet én voltam a bugyuta, mert a rendszer gyorsítása érdekében egy-két programot töröltem, és lehet olyat is amit nem kellett volna. 😕

Valaki esetleg valami tipp? Előre is köszönöm. danyly
féregirtás? Amadeus91
Elviekben nem jelzett ki semmit az ESET, de átnézem holnap. Köszi.danyly
Spyboot-tal menjél végigAmadeus91
OK, akkor azzal nézem meg a dolgokat. Remélem felfed valamit, hogy kicsit tisztábban lássak, de valszeg újratelepítés lesz, mert régen volt már frissítve a W.

Az életben nem az tragédia, ha valaki nem éri el a célját. A tragédia az, ha valakinek nincs célja.
több mint 11 éve
catattack 3 520
Winner termékekkel kapcsolatban mik a vélemények?
több mint 11 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 31 961
Volna egy problémám, ha valaki tudna segíteni nagyon megköszönném.
Otthon a fsz-en üzemel a router és azon keresztül internetezek, de a minap iszonyatosan lelassult. Percek alatt tölt be oldalakat a neten. Eddig nem volt baj vele, frankóul ment a net. A jelerősség is ingadozik, hol rossz, hol jó jelerősséget ír ki. De mindkettő esetben lassú. Néha-néha meggondolja magát és begyorsul, de ez csak párpercig tart. Átnéztem a rendszert hardveresen, ott megfelelően működik minden, ütközés nincsen.
Én úgy gondolom, hogy egy op rendszer újratelepítés talán segíthet a dolgon. De lehet én voltam a bugyuta, mert a rendszer gyorsítása érdekében egy-két programot töröltem, és lehet olyat is amit nem kellett volna. 😕

Valaki esetleg valami tipp? Előre is köszönöm. danyly
féregirtás? Amadeus91
Elviekben nem jelzett ki semmit az ESET, de átnézem holnap. Köszi.danyly
Spyboot-tal menjél végig

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
Divat Minnesota Vikings 4 193 — Vikes fan
összegezve a gondolataimat:
1.) most: i5 (ssd nélkül) --> jövő nyáron: + 128GB ssd
2.) most: i3 + 64GB ssd
3.) most: i3 (ssd nélkül) --> jövő nyáron: + 128GB ssd
[a 3. opció akkor, ha nagyon minimált a keret]
Ventura
A prioritás nálam így nézne ki:
1.) SSD
2.) SSD
3.) SSD
utána valahol a proci, mert azért i5 és i3 között szvsz igenis érezhető különbség van. Az árakat mondjuk most nem követem és nem nézek utána (tehát árérték arányt nem tudok), de a lényeg mégegyszer: SSD.Black_Adder
egy gt635-el hidd el nincs érezhető különbség +30k-ért(i3-al előbb lesz vga limitje, mint proci szvsz), abból pedig pont meg van SSD...

|
több mint 11 éve
danyly Miami Dolphins Georgia Bulldogs 8 439 — Dolphins fan
Volna egy problémám, ha valaki tudna segíteni nagyon megköszönném.
Otthon a fsz-en üzemel a router és azon keresztül internetezek, de a minap iszonyatosan lelassult. Percek alatt tölt be oldalakat a neten. Eddig nem volt baj vele, frankóul ment a net. A jelerősség is ingadozik, hol rossz, hol jó jelerősséget ír ki. De mindkettő esetben lassú. Néha-néha meggondolja magát és begyorsul, de ez csak párpercig tart. Átnéztem a rendszert hardveresen, ott megfelelően működik minden, ütközés nincsen.
Én úgy gondolom, hogy egy op rendszer újratelepítés talán segíthet a dolgon. De lehet én voltam a bugyuta, mert a rendszer gyorsítása érdekében egy-két programot töröltem, és lehet olyat is amit nem kellett volna. 😕

Valaki esetleg valami tipp? Előre is köszönöm. danyly
féregirtás? Amadeus91
Elviekben nem jelzett ki semmit az ESET, de átnézem holnap. Köszi.

Az életben nem az tragédia, ha valaki nem éri el a célját. A tragédia az, ha valakinek nincs célja.
több mint 11 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 31 961
Volna egy problémám, ha valaki tudna segíteni nagyon megköszönném.
Otthon a fsz-en üzemel a router és azon keresztül internetezek, de a minap iszonyatosan lelassult. Percek alatt tölt be oldalakat a neten. Eddig nem volt baj vele, frankóul ment a net. A jelerősség is ingadozik, hol rossz, hol jó jelerősséget ír ki. De mindkettő esetben lassú. Néha-néha meggondolja magát és begyorsul, de ez csak párpercig tart. Átnéztem a rendszert hardveresen, ott megfelelően működik minden, ütközés nincsen.
Én úgy gondolom, hogy egy op rendszer újratelepítés talán segíthet a dolgon. De lehet én voltam a bugyuta, mert a rendszer gyorsítása érdekében egy-két programot töröltem, és lehet olyat is amit nem kellett volna. 😕

Valaki esetleg valami tipp? Előre is köszönöm. danyly
féregirtás?

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
danyly Miami Dolphins Georgia Bulldogs 8 439 — Dolphins fan
Volna egy problémám, ha valaki tudna segíteni nagyon megköszönném.
Otthon a fsz-en üzemel a router és azon keresztül internetezek, de a minap iszonyatosan lelassult. Percek alatt tölt be oldalakat a neten. Eddig nem volt baj vele, frankóul ment a net. A jelerősség is ingadozik, hol rossz, hol jó jelerősséget ír ki. De mindkettő esetben lassú. Néha-néha meggondolja magát és begyorsul, de ez csak párpercig tart. Átnéztem a rendszert hardveresen, ott megfelelően működik minden, ütközés nincsen.
Én úgy gondolom, hogy egy op rendszer újratelepítés talán segíthet a dolgon. De lehet én voltam a bugyuta, mert a rendszer gyorsítása érdekében egy-két programot töröltem, és lehet olyat is amit nem kellett volna. 😕

Valaki esetleg valami tipp? Előre is köszönöm.

Az életben nem az tragédia, ha valaki nem éri el a célját. A tragédia az, ha valakinek nincs célja.
több mint 11 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
1.) most: i5 (ssd nélkül) --> jövő nyáron: + 128GB ssd
Ventura
a szavazatom.

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 11 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 888 — we almost always almost win
összegezve a gondolataimat:
1.) most: i5 (ssd nélkül) --> jövő nyáron: + 128GB ssd
2.) most: i3 + 64GB ssd
3.) most: i3 (ssd nélkül) --> jövő nyáron: + 128GB ssd
[a 3. opció akkor, ha nagyon minimált a keret]
Ventura
A prioritás nálam így nézne ki:
1.) SSD
2.) SSD
3.) SSD
utána valahol a proci, mert azért i5 és i3 között szvsz igenis érezhető különbség van. Az árakat mondjuk most nem követem és nem nézek utána (tehát árérték arányt nem tudok), de a lényeg mégegyszer: SSD.

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Vettem egy Logitech C170-es webkamerát. És nem műxik. A mikrofon jó, csak kép nincs. Szoftver feltelepítve, hibát nem ír. A tűzfaltól kezdve már mindent átnéztem, és nem jövök rá mi baja lehet. Valaki talán tudna segíteni?
több mint 11 éve
Divat Minnesota Vikings 4 193 — Vikes fan
csak nem tudlak lebeszélni i5-ös-ről, pedig tényleg nem ér meg annyit amennyivel többe kerül, inkább rakd félre a pénzt, aztán lehet már nyár előtt is megtudod venni 128-as SSD-t, addigra az még olcsóbb lesz sztem, én 1 éve vettem 96 gigásat 35-ért, most ennyiért már 128-asokat dobálnak...

|
több mint 11 éve
Ventura Miami Dolphins Texas Longhorns 8 877 — megbékéltem tom bradyvel
tőle tudsz venni ilyen kereted(+hozzá kábelt h dvd-t csak rádugd usb-re):
 hardverapro.hu/apro/12_7mm_sata-sata_es_ide-sata_optibay_caddy_keret_2/friss.html

ocz agility 4/vertex 3 se rossz, de az vmivel drágább, meg nem kapható mhol, samu teljesen megbízható...illetve egy SSD-re alapból se mondanám h lassú, pláne HDD után, meg ezek között nagy különbség nincs is! 😊
 prohardver.hu/teszt/samsung_830_ssd_hatarozott_evolucio/a_samsung_830_ssd.html

bár ez most pl nagyon jónak tűnik persze ha érdekel AC3:  www.ipon.hu/webshop/product/kingston_120gb_sata3_25_ssdnow_v_200_svp200s37a_120g___assassins_creed_3___kingston_akcio/240553

inkább azon gondolkodj rendszer meghajtónak elég-e a 64-es, v 120/8-as kell...nekem 96 gigás kingstonom van(mellé 500gb hdd tárolásra), de néha szűkös, szal 64-ből én biztos nem jönnék ki. ha veszek notit hozzá tuti 128-as ssd-t veszek.Divat
igen, azért olvasgattam fórumokat, ahol azért egy páran minimum 60-64-el indulnának, a hely miatt. hát ugye túlzottan nincs sok pénz, illetve a hétvégén elvileg minden kiderül, mennyiért tudok venni.

most azon gondolkodok, hogy ha véletlen fel tudom tornázni a vásárlást 160.000-re akkor lehet inkább csak az i5-öset venném (ssd nélkül) - gondolva a jövőre, illetve, hogy a 64 GB -os az "kicsi" - így ha nyáron dolgozok, akkor lenne keret 128 GB-osra. ezáltal elméletben jobban járok.
az is elképzelhető, hogy annyira nem lesz pénz, hogy az i3 mellé vegyek 64GB-os ssd-t.

összegezve a gondolataimat:
1.) most: i5 (ssd nélkül) --> jövő nyáron: + 128GB ssd
2.) most: i3 + 64GB ssd
3.) most: i3 (ssd nélkül) --> jövő nyáron: + 128GB ssd
[a 3. opció akkor, ha nagyon minimált a keret]

úgy néz ki, hogy az edigital.hu-ról lesz vásárolva, mert a laptopp ugyanannyi, mint a laptopszalon.hu-n, de a 64GB-os samsung 830 ssd 16.000 dollár, míg a laptopszalon.hu-nál ugyanez 19.000 dollár.

hétvégén jelentkezem, hogy akkor végül is hogy alakultak a dolgok.

Texas Longhorns, 2023 Big XII Champion
--------------------------------------------------------
több mint 11 éve
kaszo Atlanta Falcons 3 162 — Falcons fan
ezen a retek új youtube felületen a keresési találatokat nem lehet már rendezni?... kaszo
Az opciót magát nem vették ki a rendszerből, de a hozzátartozó linkeket levették. Szánalom, amit a google művel mostanában minden téren...

Annyit tudsz tenni, hogy manuálisan te írod be a lekérdező linket és akkor tudsz rendezni.
Nézettség szerint:
 www.youtube.com/results?search_query=[YOUR_SEARCH_STRING_HERE]&search_sort=video_view_count

Feltöltési dátum szerint:
 www.youtube.com/results?search_query=[YOUR_SEARCH_STRING_HERE]&search_sort=video_date_uploaded

Természetesen a [YOUR_SEARCH_STRING_HERE] helyére kell beírnod azt, amire akarsz keresni. Schleck
Jézusom mekkora birkák. Köszi szépen!
több mint 11 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
ezen a retek új youtube felületen a keresési találatokat nem lehet már rendezni?... kaszo
Az opciót magát nem vették ki a rendszerből, de a hozzátartozó linkeket levették. Szánalom, amit a google művel mostanában minden téren...

Annyit tudsz tenni, hogy manuálisan te írod be a lekérdező linket és akkor tudsz rendezni.
Nézettség szerint:
 www.youtube.com/results?search_query=[YOUR_SEARCH_STRING_HERE]&search_sort=video_view_count

Feltöltési dátum szerint:
 www.youtube.com/results?search_query=[YOUR_SEARCH_STRING_HERE]&search_sort=video_date_uploaded

Természetesen a [YOUR_SEARCH_STRING_HERE] helyére kell beírnod azt, amire akarsz keresni.

több mint 11 éve
kaszo Atlanta Falcons 3 162 — Falcons fan
ezen a retek új youtube felületen a keresési találatokat nem lehet már rendezni?...
több mint 11 éve
Divat Minnesota Vikings 4 193 — Vikes fan
köszönöm, így világos!
ezt az optibay keretet hol lehet venni, vagy ha veszek ssd-t akkor azt adják hozzá?

most lesem, az i5-ösnek 4.000 kevesebb lett az ára. már csak 160.000 😀

olvasgattam ssd gyártókat és a samsunghoz azt írták, hogy lassabb és a nevét kell megfizetni. corsair meg ocz-t ajánlottak egy srácnak.Ventura
tőle tudsz venni ilyen kereted(+hozzá kábelt h dvd-t csak rádugd usb-re):
 hardverapro.hu/apro/12_7mm_sata-sata_es_ide-sata_optibay_caddy_keret_2/friss.html

ocz agility 4/vertex 3 se rossz, de az vmivel drágább, meg nem kapható mhol, samu teljesen megbízható...illetve egy SSD-re alapból se mondanám h lassú, pláne HDD után, meg ezek között nagy különbség nincs is! 😊
 prohardver.hu/teszt/samsung_830_ssd_hatarozott_evolucio/a_samsung_830_ssd.html

bár ez most pl nagyon jónak tűnik persze ha érdekel AC3:  www.ipon.hu/webshop/product/kingston_120gb_sata3_25_ssdnow_v_200_svp200s37a_120g___assassins_creed_3___kingston_akcio/240553

inkább azon gondolkodj rendszer meghajtónak elég-e a 64-es, v 120/8-as kell...nekem 96 gigás kingstonom van(mellé 500gb hdd tárolásra), de néha szűkös, szal 64-ből én biztos nem jönnék ki. ha veszek notit hozzá tuti 128-as ssd-t veszek.

|
több mint 11 éve
Divat Minnesota Vikings 4 193 — Vikes fan
húúú, ez nekem bonyolult felfognom amit írtál utolsónak, hogy optikai ki, ssd be, stb... 😀
egyébként én szükségét érzem az optikia meghajtónak, kell az nekem 😀 akkor milyen lehetőség van? ha egy helyen venneém ezt a két dolgot, akkor össze is szerelnék? vagy vennem kéne még egy bizonyos keretet is? azt hol találok?

1.) miért nem vennél gépet az edigital.hu-nál?

2.) az edigitalnal csak samsung 840-esek vannak.
 edigital.hu/SSD/Samsung_Basic_SSD_64GB_SATA3_MZ-7PC064B/WW-p344058.html

3.) a laptopszalon.hu-nál például ez?  www.laptopszalon.hu/pc_alkatresz/solid_state_disk_ssd/SAMSUNG_2-5_SSD_SATA_III_64GB_Solid_State_Disk_830_Basic_Series_6416.html

4.) most kérdeztem szobatársam, ő azt mondta fölösleges az a ssd 😀
tehát ha i3-asat vennék és hozzá ssd-t akkor ugyanott vagyok, mintha i5-öset vennék. tehát akkor sokkal jobb az i3 + ssd kombó?Ventura
régebben rosszakat olvastam róluk, de azóta biztos javultak...olvass utána mik a tapasztalatok velük!

pedig van 830-as is náluk:  www.edigital.hu/SSD/Samsung_Basic_SSD_64GB_SATA3_MZ-7PC064B/WW-p344058.html

fölösleges? 😀 azért elé raknám a gépem, aztán megnézném mennyire marad tátva a szája, amíg neki bootol, én már rég a programokba vagyok... 😊
amióta "jó árasítva" lettek SSD-k, eléggé ajánlottak! egy számítógépbe mindig is a HDD lesz a leghátráltatóbb tényező.
mondom sztem jobban járnál i3+ssd kombóval

|
több mint 11 éve
Ventura Miami Dolphins Texas Longhorns 8 877 — megbékéltem tom bradyvel
köszönöm, így világos!
ezt az optibay keretet hol lehet venni, vagy ha veszek ssd-t akkor azt adják hozzá?

most lesem, az i5-ösnek 4.000 kevesebb lett az ára. már csak 160.000 😀

olvasgattam ssd gyártókat és a samsunghoz azt írták, hogy lassabb és a nevét kell megfizetni. corsair meg ocz-t ajánlottak egy srácnak.

Texas Longhorns, 2023 Big XII Champion
--------------------------------------------------------
több mint 11 éve
4dam Philadelphia Eagles 155
Ventura!
Így nézz ki a dolog:  laptop-pcszerviz.hu/kezdolap/30-optibay-masodik-hdd-apple-macbook-pro-laptopba.html
Az optikait meg hordhatod farzsebedbe aztán rádugod usb-re ha kell. 😀
Nekem eddig edigital-al nem volt gondom.


Fly Eagles Fly!
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 339 — #NoStress
Ventura, sokat töprengtem a kérdéseiden, szempontjaidon, osztottam, szoroztam, kalkuláltam, és arra jutottam, hogy azt a javaslatot tegyem miszerint: azt vedd, amelyiknek a színe a legjobban tetszik.

több mint 11 éve
Ventura Miami Dolphins Texas Longhorns 8 877 — megbékéltem tom bradyvel
húúú, ez nekem bonyolult felfognom amit írtál utolsónak, hogy optikai ki, ssd be, stb... 😀
egyébként én szükségét érzem az optikia meghajtónak, kell az nekem 😀 akkor milyen lehetőség van? ha egy helyen venneém ezt a két dolgot, akkor össze is szerelnék? vagy vennem kéne még egy bizonyos keretet is? azt hol találok?

1.) miért nem vennél gépet az edigital.hu-nál?

2.) az edigitalnal csak samsung 840-esek vannak.
 edigital.hu/SSD/Samsung_Basic_SSD_64GB_SATA3_MZ-7PC064B/WW-p344058.html

3.) a laptopszalon.hu-nál például ez?  www.laptopszalon.hu/pc_alkatresz/solid_state_disk_ssd/SAMSUNG_2-5_SSD_SATA_III_64GB_Solid_State_Disk_830_Basic_Series_6416.html

4.) most kérdeztem szobatársam, ő azt mondta fölösleges az a ssd 😀
tehát ha i3-asat vennék és hozzá ssd-t akkor ugyanott vagyok, mintha i5-öset vennék. tehát akkor sokkal jobb az i3 + ssd kombó?

Texas Longhorns, 2023 Big XII Champion
--------------------------------------------------------