Kérdések bármiről

30 feliratkozó

több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 339 — #NoStress
Sobri! A modern akkumulátorokat nem kell "kisütni". A task killer az alacsonyabb rendszerszámú android operációs rendszerek esetében volt kötelező, 2.3 óta már nem nagyon kell, mert simán lelövi magától a rendszer a nem szükséges alkalmazásokat. Ha meg valami beakad, akkor alkalmazások kezelése => és kilövöd ott.gdavid
De be kell formatálni az elején, ez növeli az élettartamukat.
Vagyis a te szavaiddal élve, kelleni nem kell, de ajánlott.
Nem lövi le a rendszer, legalábbis a processzorhasználatot monitorozó app szerint nem lőtte le.
(vagy 2.3nál régebbi volt a rendszerem)

több mint 11 éve
pgabtb Philadelphia Eagles 10 159 — Eagles fan
külső nem izgat, nem villogni akarok, hanem HW szinten ütős gépet amit jó ideig nem kell upgradelnibriareos
Nekem se a villogás miatt fontos a kinézet, egyszerűen magamnak fontos hogy szeressek ránézni 😊

Eagles GM, GM game champion 2015 (Vikings)
Ex-Rataxes
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 339 — #NoStress
külső nem izgat, nem villogni akarok, hanem HW szinten ütős gépet amit jó ideig nem kell upgradelnibriareos
Akkor miért nem iPhone?
Nincs olyan amit ne tudna, gyors, megbízható, jó a kijelző (retinás), jó az aksi (simán bír 1 napot), nem drágább, mint a Galaxy S3, nagyobb a beépített memóriája, "vasból van", nem műanyag, stb.

több mint 11 éve
gdavid New England Patriots 3 885 — Patriots fan
Sobri! A modern akkumulátorokat nem kell "kisütni". A task killer az alacsonyabb rendszerszámú android operációs rendszerek esetében volt kötelező, 2.3 óta már nem nagyon kell, mert simán lelövi magától a rendszer a nem szükséges alkalmazásokat. Ha meg valami beakad, akkor alkalmazások kezelése => és kilövöd ott.

Black_Adder! A HTC nem veszteséges, hanem csökken a nyeresége, de még minden negyedévben profitot termelnek. A hwsw.hu mobiltelefonok szempontjából nem igazán hiteles forrás. Személyesen ismerem a tesztelő srácot és egyáltalán nem ért a telefonokhoz.

Ott voltam Szakmázgató születésénél :cool:
több mint 11 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 16 841 — StuG Life
külső nem izgat, nem villogni akarok, hanem HW szinten ütős gépet amit jó ideig nem kell upgradelni

több mint 11 éve
pgabtb Philadelphia Eagles 10 159 — Eagles fan
Nekem a Samsungoknak csak a kinézetükkel van bajom, bár ez meg ízlés kérdése... de szerintem sokkal exkluzívabban néz ki egy xperia S pl. 😊 (igaz kisebb a kijelzője és az akksija is gyengébb)

Eagles GM, GM game champion 2015 (Vikings)
Ex-Rataxes
több mint 11 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 16 841 — StuG Life
Megmondom őszintén eddig a galaxy felé tendálok. Sokak számára röhej lehet, de nekem kifejezetten tetszik h nem unibody, azaz szétkapható, aksi csere könnyen megtörténik, plusz brutál tárhelyet tud.

No mindegy, még vacilálok úgyis pár napot

több mint 11 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 888 — we almost always almost win
Én a 8X/8S-ben gondolkodok egyébként:
 www.hwsw.hu/hirek/49078/htc-8x-8s-okostelefon-microsoft-windows-phone-8.htmlBlack_Adder
Szerintem még nagyon friss a WP8 és sok idegesítő hiba van ezen a telefonon. Érdemes talán várni egy kicsit, hogy jobban optimalizálva legyen, bár lehet, hogy olyan frissítéseket adnak ki hozzá amik kiküszöbölnek szintem mindent rajta és egy nagyon jó telefont kapsz. 😊
Gabesz92
mindenképp winphone alapúban gondolkozok, de az első review-kat természetesen megvárom, mondjuk az OS hibáitól annyira pont nem félek, arra jönnek majd ki javítások legfeljebb, ellenben a telefontól már jobban. Ha maga a készülék sokkal jobb (ár/érték) akkor nem zárkózom el az Androidtól se, de nekem winphone-ra lenne kényelmesebb saját apppokat írni. De még van idő karácsonyig, majd akkor lepem meg magamat vele 😊

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 11 éve
Gabesz92 Los Angeles Chargers 1 446
Én a 8X/8S-ben gondolkodok egyébként:
 www.hwsw.hu/hirek/49078/htc-8x-8s-okostelefon-microsoft-windows-phone-8.htmlBlack_Adder
Szerintem még nagyon friss a WP8 és sok idegesítő hiba van ezen a telefonon. Érdemes talán várni egy kicsit, hogy jobban optimalizálva legyen, bár lehet, hogy olyan frissítéseket adnak ki hozzá amik kiküszöbölnek szintem mindent rajta és egy nagyon jó telefont kapsz. 😊

több mint 11 éve
pgabtb Philadelphia Eagles 10 159 — Eagles fan
Én most vettem egy Sony Ericsson Solát, alsó-középkategóriába pozícionálnám... Ha belövöm rajta az energiatakarékos módot (ez automatikusan kikapcsolja a wifit/mobilnetet/alkalmazásokat ha elsötétül a képernyő) akkor simán kihúzza egy napot. Ma pl. strandolás mellett 3 órát simán neteztem/játszottam/south parkot néztem és még 35 %-on van az aksi (úgy hogy tegnap késő este vettem le a töltőről).
A pár napja elhagyott SE x10 mini pro-m nekem se nagyon húzta tovább egy napnál, de ahogy fejlődik az android úgy javul az aksi-optimalizálás is. A Solán már android 4.0 van (Ice cream sandwich), a mini pro-n még 2.1-es volt.

Eagles GM, GM game champion 2015 (Vikings)
Ex-Rataxes
több mint 11 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 888 — we almost always almost win
Sziasztok, Galaxy SIII és HTC One X között gondolkodom, bármi input valaki részéről?briareos
HTC One X
 www.hwsw.hu/hirek/48388/htc-one-x-kiprobaltuk-teszt-tegra-3-android-4-sense.html

[szerk]
A galaxy s3 kimaradt valahogy, de itt van az is:
 www.hwsw.hu/hirek/48473/samsung-galaxy-s-iii-3-okostelefon-android-teszt-kiprobaltuk.html

ja igen, a forrást nagyon igényesnek tartom. nem volt még kezemben se galaxy se one x, de más témákban pontosnak hitelesnek találtam az ilyen jellegű cikkjeiket.
[/szerk]

nem tudom befolyásol-e a döntésedben, de a HTC durván veszteséges mostanában

Én a 8X/8S-ben gondolkodok egyébként:
 www.hwsw.hu/hirek/49078/htc-8x-8s-okostelefon-microsoft-windows-phone-8.html

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 339 — #NoStress
A képernyő főleg.
És a rosszul optimalizált energiafelhasználás.
De ez az okostelefonok "átka", ez már nem a '10 naponta feltöltöm' telefonok világa.
Amikor átálltam okostelóra nekem is ez volt a legnagyobb problémám, de azért az egy napot kell hoznia úgy, hogy az ember valóban ki is használja.
És mondhatom, hogy az iPhone ebben is piacvezető, sokkal jobban kezeli a futó programokat, vagy én nem tudom miért, de fullos telefonálós, nyomogatós, melós nap mellett se fogy el sosem estére.
(Futó wifi és bekapcsolt helymeghatározás mellett se.)

több mint 11 éve
GRAFI New England Patriots 1 823 — Next Game Up!!
Persze, ha ezeket kikapcsolod, akkor bírják. Viszont arányaiban véve a játékok merítik a leggyorsabban. Gondolom a processzor zabálja olyankor az akksi-időt.
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 339 — #NoStress
Volt HTC-m, Desire.
Task Killer kötelező, futó alkalmazásokat le kell lődözni, valamint egyrészt a már írt wifi-keresés sokat eszik, valamint ha a helymeghatározás be van kapcsolva állandóan Latitude-höz.
De ettől függetlenül, nekem ezek mindig mentek folyamatosan, és 3-4 órát kellett telefonálni, hogy estére 20% alá menjen az aksi töltöttsége.
Az első formatálás nagyon fontos, ha azt megcsinálja az ember egy napot simán bírnak a HTC-s aksik.
Valamint vannak utángyártott duplaaksik, először én is vettem, de szükségtelen.

több mint 11 éve
Toca Minnesota Vikings 18 650 — Vikings fan
Nem tudom, hogy általános-e, de a kollegám HTC Sensation-e sem nagyon bírja stuflával. Pedig nem játszik rajta, csak netezik. Van bent melóhelyen fixen egy töltője, mert minden nap fel kell dugnia rá napközben. GRAFI
3g/Wifi eszi a legjobban az aksit a kijelzon kivul. Lemeritettem 10%ra az iphoneom jo fel nap alatt lelottem mindent rajta 3g/wifi stb. Meg fel napig majdnem elvolt. Ilyenek az okostelefonok
több mint 11 éve
GRAFI New England Patriots 1 823 — Next Game Up!!
Nem tudom, hogy általános-e, de a kollegám HTC Sensation-e sem nagyon bírja stuflával. Pedig nem játszik rajta, csak netezik. Van bent melóhelyen fixen egy töltője, mert minden nap fel kell dugnia rá napközben.
több mint 11 éve
Gabesz92 Los Angeles Chargers 1 446
A HTC-nek borzalmas az akksija, illetve ennek a One X-nek. Hihetetlen mód fogyasztja az energiát. Nem tudom, hogy az SIII mennyit bír, soha nem használtam még. Viszont én személy szerint a HTC-t favorizálom, de ahogy gdavid is mondja, nincs nagy különbség ilyen kategóriában a készülékek között.

több mint 11 éve
Törölt felhasználó
kristóf: pedig elvileg erősebb akksija van mint a htc-nek,nem?briareos
nem tudok paramétereket, de az egy 16 órás napot is nehezen bír töltés nélkül.
több mint 11 éve
gdavid New England Patriots 3 885 — Patriots fan
kristóf: pedig elvileg erősebb akksija van mint a htc-nek,nem?briareos
A szoftveroptimalizáltság is nagyon fontos a fogyasztás szempontjából.

Közben ajánlottam még egy telefont, az Xperia T-t, illetve ott van még az LG Optimus 4X HD.gdavid
a bőség zavara... micsoda macere, kellett ez mint púp a hátamra 😊
mármint a telefonkeresésbriareos
Rosszul nem dönthetsz, mindegyik high-end készülék. Elolvasod a cikkeket, majd élőben megtapogatod, megnyomkodod mindegyiket, végül érzelmi alapon hozol egy döntést. Nagy különbségek nincsenek közöttük, valószínűleg az dönt majd, hogy neked melyik tetszik jobban.

Egy Delfin szurkolónak pedig mindig örömmel segítek, illetve zavarok össze 😛

Ott voltam Szakmázgató születésénél :cool:
több mint 11 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 16 841 — StuG Life
kristóf: pedig elvileg erősebb akksija van mint a htc-nek,nem?briareos
A szoftveroptimalizáltság is nagyon fontos a fogyasztás szempontjából.

Közben ajánlottam még egy telefont, az Xperia T-t, illetve ott van még az LG Optimus 4X HD.gdavid
a bőség zavara... micsoda macere, kellett ez mint púp a hátamra 😊
mármint a telefonkeresés

több mint 11 éve
gdavid New England Patriots 3 885 — Patriots fan
kristóf: pedig elvileg erősebb akksija van mint a htc-nek,nem?briareos
A szoftveroptimalizáltság is nagyon fontos a fogyasztás szempontjából. Este nekem mindegyik okostelefonom enni kért eddig, ha használtam is őket napközben. Anyám Xperia Mini-je volt csak kivétel, amit egy ideig kölcsönkértem, a kis képernyő áldásos hatása 😊

Közben ajánlottam még egy telefont, az Xperia T-t, illetve ott van még az LG Optimus 4X HD.

Ott voltam Szakmázgató születésénél :cool:
több mint 11 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 16 841 — StuG Life
Sziasztok, Galaxy SIII és HTC One X között gondolkodom, bármi input valaki részéről?briareos
Mobilarena.hu-n olvasd el a teszteket róluk. Én a HTC-t mondanám a kettő közül, a lényegesen jobb anyaghasználat miatt. De, ha nem rögtön kell telefon, akkor a Nexus 4-et megvárnám (én meg is várom 😊) a helyedben.

Itt vannak a linkek:
HTC:  mobilarena.hu/teszt/htc_one_x_egy_telefon_mind_felett/bevezeto_tartozekok.html

S III:  mobilarena.hu/teszt/samsung_galaxy_s_iii_csucstamadas/bevezeto.html

Itt pedig könnyen össze tudod hasonlítani a specifikációkat:  www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4320&idPhone2=4238gdavid
thx meglesem!

kristóf: pedig elvileg erősebb akksija van mint a htc-nek,nem?

több mint 11 éve
Törölt felhasználó
Sziasztok, Galaxy SIII és HTC One X között gondolkodom, bármi input valaki részéről?briareos
még csak s3-hoz volt szerencsém, de az besza-behu, az akksija mondjuk sajnos elég gyengusz.
több mint 11 éve
gdavid New England Patriots 3 885 — Patriots fan
Sziasztok, Galaxy SIII és HTC One X között gondolkodom, bármi input valaki részéről?briareos
Mobilarena.hu-n olvasd el a teszteket róluk. Én a HTC-t mondanám a kettő közül, a lényegesen jobb anyaghasználat miatt. De, ha nem rögtön kell telefon, akkor a Nexus 4-et megvárnám (én meg is várom 😊) a helyedben. Vagy ott van a Xperia T, ami igaz, hogy csak kétmagos, de a benchmark és a használat közbeni tesztek alapján simán hozza a négymagosok sebességét.

Itt vannak a linkek:
HTC:  mobilarena.hu/teszt/htc_one_x_egy_telefon_mind_felett/bevezeto_tartozekok.html

S III:  mobilarena.hu/teszt/samsung_galaxy_s_iii_csucstamadas/bevezeto.html

Xperia T:  mobilarena.hu/teszt/sony_xperia_t/bevezeto_tartozekok.html

Itt pedig könnyen össze tudod hasonlítani a specifikációkat:  www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4320&idPhone2=4238

Ott voltam Szakmázgató születésénél :cool:
több mint 11 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 16 841 — StuG Life
Sziasztok, Galaxy SIII és HTC One X között gondolkodom, bármi input valaki részéről?