NCAA eredménykövetés NCAA eredménykövetés - 1 aktív topik

Olimpia

25 feliratkozó

több mint 7 éve
Jughead Dallas Cowboys 4 911
... pláne ha a hoki mondjuk nagy bukta lesz a koreaiaknál... (ez az amire szinten baromi olcsón lehet majd a másodpiacon jegyet venni, senkit nem fog érdekelni.. a női hoki pláne töküres lesz szerintem 😀)
Igor
Azt hiszem ezen nem sokat segít ez a hír:

https://a3.espncdn.com/combiner/i?img=%2Fphoto%2F2016%2F0907%2Fr122975_1296x729_16-9.jpg
NHL not going to '18 Olympics in South Korea
The NHL ended months of debate by announcing that it will not send its players to South Korea for the 2018 Winter Games. The NHL Players' Association called the decision "shortsighted."
több mint 7 éve
NB2 New England Patriots 24 402 — nabege2@yahoo.com
Másik topicban "nyafogtam", hogy az idén lezajlott biatlon, északi-összetett, alpesi sí versenyeken mennyire bántóan kevesen voltak. Nyilván egy olimpia más, de én azt gondolom, hogy még a helyszínen is kapsz majd jegyeket. A síugrást a közeli helyszín miatt sanszosan a japánok megszállják, illetve a short-trackeseken a kis koreaiak megőrülnek😊 A többinél annyira esélytelenek, hogy azon múlik a dolog, hogy mennyi turista lesz. Félek, hogy egy hangulattalan vacak lesz😕 Főleg ha Észak-Korea kilő pár rakétát Dél-Koreára😊
több mint 7 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 309 — No 1 Zhang Yufei fan
Amúgy, azért hoztam fel, mert a repjegyet érdemes most nézni/foglalni (11 hónap csúszással hirdetik ugye gyakran), és egyelőre nem tűnik veszélyesnek, LOT-tal 160k körül van, bár az időpontot egyelőre nem tudtam az olimpia vége utánra állítani, mert feb 25-én ér véget.

Szerkesztette: Igor

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 7 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 309 — No 1 Zhang Yufei fan
Én szeretem megszervezni az utazásaimat.. egyrészt jóval olcsóbb, de maga a logisztikáját is szeretem.
Néztem más normális nyugati országokban 20-30%-ot tesznek rá, de a riói számokból kiindulva, ez itthon inkább 50% körül lesz... szóval van az a pénz, amit a kényelem kedvéért ráfizetek, de ezt soknak érzem.
A plusz költségből ki tudok hozni + 1 hét otttartózkodást, ha nem többet...

Valszeg tudnék second-hand jegyeket kukázni majd ott helyben (nem shorttrackre) - én egyelőre ezen töprengek.. mert 70%-ot hazaiaknak allokálnak elvileg. Szóval benne van a pakliban, hogy csomó rajtuk marad, vagy koreaiak el akarják sózni másoknak...
Az igénylést amúgy residencyhez kötik, és regisztrálni kell (ha jól néztem, igazolványszám kell..) szóval elég necces, nem hiszem hogy meg lehet játszani... (van amúgy koreai ismerősöm.. de vagy 3 éve nem írtam neki.. lehet most gyorsan írok neki, hogy ne legyen túl gyanús majd 3-4 hónap múlva 😀), úgyhogy eléggé komolyan játszom a gondolattal. Pláne mert Vancouvert is hasonlóan csináltam, és nagyon bejött, sokkal kisebb a tömeg/emberközelibb mint egy nyári olimpia.. világbajnoki (arany)érmesekkel lehetett pacsizni, fotózkodni.

És én Kasait akarom még utoljára (először!!) megnézni 😊

Nem tudom mikor lesz európai, várható a 2026 Európában.. de lehet hogy visszadobják amcsiknak/kanadaiaknak, pláne ha a hoki mondjuk nagy bukta lesz a koreaiaknál... (ez az amire szinten baromi olcsón lehet majd a másodpiacon jegyet venni, senkit nem fog érdekelni.. a női hoki pláne töküres lesz szerintem 😀)

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 7 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 25 216 — Keep pounding
Teli olimpia, 2018

A short trackesek egyre jobban toljak, de ahogy varhato volt, undoritoan orbitalis arak vannak short trackre (meg ugy az osszes korcsolyaszamra) - es ezek a hivatalos arak, ennel joval magasabb lesz a plusz konverzios koltsegek miatt.
 www.pyeongchang2018.com/upload/board/BDENAA10/board_61539_15483.pdf

Viszont a tobbi jegyar, egeszen barati (azsiai orszahoz kepest) - foleg siugras, curling (40k KRW, 16k Ft), meg persze a biatlon/sifutas B kategoria (20k KRW, 8ezer Ft)

Mas kerdes, lesz-e egyaltalan, aki arul jegyeket itthon...

 tickets.pyeongchang2018.com/ATR
Igor
Sztem biztos lesz ilyen utazási irodás repjegyes kombós jegy, csak az csilliárddal túlárazott.
Nekem marad majd a TV, de két hét szabi garantált 😊 Amúgy jó lenne már egy fasza helyen rendezett téli olimpia, mondjuk Alpok vagy Skandinávia, arra tuti kimennék. És lehetőleg addig, amíg Shaoangék versenyeznek, hogy sikerélmény is legyen (tehát Peking után egy osztrák olimpiának örülnék).

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 7 éve
Toca Minnesota Vikings 19 178 — Vikings fan
Teli olimpia, 2018

A short trackesek egyre jobban toljak, de ahogy varhato volt, undoritoan orbitalis arak vannak short trackre (meg ugy az osszes korcsolyaszamra) - es ezek a hivatalos arak, ennel joval magasabb lesz a plusz konverzios koltsegek miatt.
 www.pyeongchang2018.com/upload/board/BDENAA10/board_61539_15483.pdf

Viszont a tobbi jegyar, egeszen barati (azsiai orszahoz kepest) - foleg siugras, curling (40k KRW, 16k Ft), meg persze a biatlon/sifutas B kategoria (20k KRW, 8ezer Ft)

Mas kerdes, lesz-e egyaltalan, aki arul jegyeket itthon...

 tickets.pyeongchang2018.com/ATR
Igor
Ole papát még utoljára jó lenne megnézni, de kétlem hogy kijutok.
több mint 7 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 309 — No 1 Zhang Yufei fan
Teli olimpia, 2018

A short trackesek egyre jobban toljak, de ahogy varhato volt, undoritoan orbitalis arak vannak short trackre (meg ugy az osszes korcsolyaszamra) - es ezek a hivatalos arak, ennel joval magasabb lesz a plusz konverzios koltsegek miatt.
 www.pyeongchang2018.com/upload/board/BDENAA10/board_61539_15483.pdf

Viszont a tobbi jegyar, egeszen barati (azsiai orszahoz kepest) - foleg siugras, curling (40k KRW, 16k Ft), meg persze a biatlon/sifutas B kategoria (20k KRW, 8ezer Ft)

Mas kerdes, lesz-e egyaltalan, aki arul jegyeket itthon...

 tickets.pyeongchang2018.com/ATR

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 7 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 254 — Lájkold a zsűrit!
 index.hu/sport/2016/10/10/sporttorveny_modositasa_mob_szerepe/


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 7 éve
dawyd728 3 829
Friss vita a 2024 pályázatról:  youtu.be/bQ6chelFYWk
Szereplők: Mihók Attila, Pogátsa Zoltán, György László
több mint 8 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 739 — Apu ökölbeszorított keze
A hanyatló nyugat.
Elvtársak közel a győzelem!

több mint 8 éve
Gabesz92 Los Angeles Chargers 1 450
Róma is kiszállt a buliból, maradtunk mi, LA és Párizs.

több mint 8 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 254 — Lájkold a zsűrit!
No comment
 hvg.hu/itthon/20160907_m4_m5_mtva_sport_rioi_olimpia_kozvetites_heder_barna

Gyurta meg továbbra is az egyik legkorrektebb magyar sportoló:  index.hu/sport/uszas/2016/09/07/gyurta_azt_keri_edzojetol_nezzen_magaba/

Szerkesztette: empty taxi


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 8 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 25 216 — Keep pounding
Ezek után nem sok jövője marad a birkózásnak az olimpián, amúgy is terítéken voltak eddig is, ez pedig olaj a tűzre.
Lehet jót is tenne nekik egy kör szünet, észbe kapnának, hogy ez így nem mehet tovább. Bár illúzióim nincsenek...

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 8 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 649 — The only discipline that lasts, is self discipline
Most olvastam én is. Mondjuk x azt állítja, hogy y ezt mondta. De bizonyítéka nincs, szóval... (egy kommentelő írta, hogy a magyar bírónak mondták a szövetségbe, hogy nyilatkozza ezt, hogy megmaradjon a sportág pénze)
NB2
Ilyesmire direkt bizonyíték nem is lesz, amíg az érintett bíró nem terít. Viszont azért az, hogy 2 bíró felállt és közölte, hogy nem vezet többet, mert meg akarták neki mondani, hogy kit hozzon ki győztesnek már eléggé megalapozza a gyanút. Ha nem is bíróság előtt, de erkölcsileg feltétlenül. Az meg, hogy az olimpián vezető bírók 80%-át eltiltották, az egyenesen förtelmes viszonyokról árulkodik...


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 8 éve
NB2 New England Patriots 24 402 — nabege2@yahoo.com
 www.origo.hu/olimpia-2016/birkozas/20160901-elismerte-a-biro-hogy-elcsalta-a-magyar-birkozo-lorincz-viktor-meccset-rioban.html

Csak úgy mellesleg.
Kampman
Most olvastam én is. Mondjuk x azt állítja, hogy y ezt mondta. De bizonyítéka nincs, szóval... (egy kommentelő írta, hogy a magyar bírónak mondták a szövetségbe, hogy nyilatkozza ezt, hogy megmaradjon a sportág pénze)
több mint 8 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 27 815
 www.origo.hu/olimpia-2016/birkozas/20160901-elismerte-a-biro-hogy-elcsalta-a-magyar-birkozo-lorincz-viktor-meccset-rioban.html

Csak úgy mellesleg.
több mint 8 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
diverdoc
Tollasütő vásárlásban tudsz segíteni? Kezdő/hobbi játékosnak.
4dam
Valami olcsóbb (aluminium) Yonex, akár nagyobb boltokban (pl Hervis, Decathlon stb) is kapható. Aztán majd ha komolyabb a dolog lehet jobbat venni. Mondjuk alacsony számos Muscle Power (2,3,5) tökéletes lesz kezdésnek 4-6 ezer körül.


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 8 éve
4dam Philadelphia Eagles 155
diverdoc
Tollasütő vásárlásban tudsz segíteni? Kezdő/hobbi játékosnak.


Fly Eagles Fly!
több mint 8 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 739 — Apu ökölbeszorított keze
Belenéztem pár videoba.
Futok egy pár kört van e rá igény és persze nyitottság a foci karate kezilabda mellett.

több mint 8 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
Mekkora meló lenne egy kisvárosban a nulláról elkezdeni a tollaslabda bevezetését?

Kézilabda méretű tornaterem van persze nem tul magas...
Janek
Nem tul nagy. Vannak rendszeres programok, ugy hivjak "shutlle time" ahol emberkeket kepeznek akik aztan alapszintu foglalkozasokat tudnak tartani.
 bwfshuttletime.com/
Mind a BWF, mind a magyar szovetseg tamogatja, es a pecsi fonok penzt is aldoz ra.
www.multialarmse.hu website-on a fomenuben az informacio pont legordulo ablakaban a legalso a shuttle time. Ott is meg tudod nezni. Linkelni sajnos nem tudom, mert youtube es azt itt blokkoljak.
Ha komolyan gondolod, nagyon szivesen osszehozlak a megfelelo emberrel, aki segit elinditani. A legkozelebbi pecsi kepzesre szivesen latunk.


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 8 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 739 — Apu ökölbeszorított keze
Mekkora meló lenne egy kisvárosban a nulláról elkezdeni a tollaslabda bevezetését?

Kézilabda méretű tornaterem van persze nem tul magas...

több mint 8 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
Köszi diverdoc, jó látni az ilyen elhivatott embereket a sportban 😊 Két kérdésem is lenne, mivel orvos vagy így gondolom ebben is képben vagy:

1. A tollast milyen életkorban ajánlott elkezdeni? Gondolok itt, térd, gerinc, könyök, csukló terhelésre. Érdemes előtte inkább valamilyen alap sporttal (atlétika, úszás) kezdeni, és később váltani, vagy lehet egész kicsi kortól?

2. Írod, hogy Pécsen elérhető vagy. Ezek szerint hazaköltöztél szaudból?
peterk2005
1.: 5-6-7 évesen. Sztem lehet ezzel kezdeni.Ennél kisebb gyereknél nincs értelme (szerintem). Kicsikkel játékos gyakorlatokat szoktak csinálni, ahogy látom élvezik. Izületek: ha élsportoló (profi) lesz vkiből, így is- úgy is szét fogja cseszni jó eséllyel sajnos.

2. Nem Szaud Arábia (az az ország ahova soha nem fogom betenni a lábam), hanem Emirátus. És egyelőre még kint vagyok. De napi kapcsolatban vagyok az otthoniakkal, pont tegnap sikerült egy közel órás beszélgetésbe bonyolódnom a szövetség elnökével (most lesz a szöv.kap. választás, korábbi ki lett rúgva). Nem szükségszerűen kell helyben lenni.

Segítséget elsősorban, ha kérdés van, tanács kell (ha tudok adni), kit kell keresni stb gondoltam. Nyugodtan pm, aztán próbálok amit tudok.


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 8 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 649 — The only discipline that lasts, is self discipline
Köszi diverdoc, jó látni az ilyen elhivatott embereket a sportban 😊 Két kérdésem is lenne, mivel orvos vagy így gondolom ebben is képben vagy:

1. A tollast milyen életkorban ajánlott elkezdeni? Gondolok itt, térd, gerinc, könyök, csukló terhelésre. Érdemes előtte inkább valamilyen alap sporttal (atlétika, úszás) kezdeni, és később váltani, vagy lehet egész kicsi kortól?

2. Írod, hogy Pécsen elérhető vagy. Ezek szerint hazaköltöztél szaudból?


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 8 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
Az Olimpia miatt itt ezen a fórumon is nagyobb figyelmet kapott a tollaslabda.
Mindig is célomnak tartottam a tollas népszerűsítését. Mivel nagyobb figyelmet kapott és sokan találkozhattatok vele, bízom benne néhány emberkének megtetszett.
Gondoltam írok egy kis listát, hol lehet tollasozni. Ahol gyerekekkel foglalkoznak azt is beírom.

BUDAPEST:
Itt elsősorban a Fővárosi Vízművek SK-t kell említeni. Hodos Tamás Sportcsarnok a pécsi csarnok mellett Magyarország legjobb, kifejezetten tollasra készült csarnoka. Lehet pályát bérelni, és amatörtől-profi szintig vannak edzéseik. Gyerekekkel is foglalkoznak. A tulajdonos Petrovits Gábor, a Yonex sportszercég magyar forgalmazója, versenysportoló volt, a magyar tollaslabda egyik nagy támogatója.Itt Keszthelyi Melindát kell keresni (bár nemrég szült, nem tudom visszament-e), ha ő nincs Korányi Lacit. Budapest, IV. ker., Váci út 102.Telefon: 06 20 441-3233, www.badmintonhall.hu
Főleg gyerekeknek ajánlom Szűcs Zolit, aki egy nagyon elhívatott (néha túlzottan is) ember, régóta foglakozik gyerekekkel, de egyéni felnőtt képzést is vállal. Sok helyen (általában iskolákban) tart foglalkozásokat. Ajtósi 15 Tollasklub, Bp. XII. Sion Lépcső 2,www.tollasklub.hu, telefon: 06-1-380-69-87, e-mail: szucs.zoltan@interware.hu

Ezenkívül van több egyesület is, de vagy mert személyesen nem ismerem őket, vagy mert tiszta szívvel nem tudom, nem említek mást.

DEBRECEN
Az egyik legnagyobb tollasmúltú egyesület. Debreceni Sport Iskola szakosztálya. Hivatalosan Borbély Sanyi bácsi vezeti, de szerintem ő már nem kompetens, Mátyus Tibit kell keresni. Ők sosem törték magukat PR terén, nehéz is elérni őket. Sztem a wbsite is elavult  www.debrecenisportiskola.hu/intezmenyek.php?intid=1130 Az Oláh Gábor uti csarnokban vannak. Nagy tapasztalatuk van, sok gyerekkel is foglalkoznak. Itt tömegsportra kevésbé van lehetőség.

HAJDUSZOBOSZLÓ
Közel a nagy testvérhez egy nagyon jó kis műhely van. A városi Sportcsarnokban Varga Imre kicsiktől nagyokig, amatőrtől profiig foglalkozik.Tel 30 9 588 472

SZEGED
Itt is egy nagyon jól felszerelt csarnok van. Pápai Miki (válogatott hokis volt, ez mellett squash multja van) a tulajdonos, vezető. Tisza Tollas SE, a Kenyérgyári Úton van a csarnok (fitness központ).  squashclub.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=131&Itemid=255&lang=hu Itt tömegsport, profi sport, gyerek, felnőtt bárki mehet. Profi edzői vannak (indonéz, magyar)

FEHÉRVÁR
A Vasvári Pál Általános Iskolában van a Fehérvár Badminton SE, Nagy Szabó Levente vezetésével Tel:+36 30 280 6949
Kifejezetten gyerekekkel foglakozott az Albatoll SE, Bánhegyi Gábor vezetésével, ő Pécsre került, de lánya tudomásom szerint tovább vitte a szakosztályt  www.albatoll.hu/index.php?pg=contact

DUNAÚJVÁROS
Jakab Jani és a felesége viszik a Danubius SE-t. Elsősorban amatőr (ezt ne mondja senki nekik) utánpótlás, gyerek, tömegsport profillal. tel 36 30 236 4159

PÉCS
Jelenleg a magyar tollaslabda fővárosa éppen ezért sokan utálnak is minket. Tény, hogy itt egy nemzetközi versenyekre (BWF) alkalmas 9 pályás csarnok van a Basamalom utcában. . Multialarm SE néven szereplünk, az alapító tulajdonos Zsolt Laci cége után. www.multialarmse.hu. Balogh Ricsit kell keresni. Abszolút kicsiktől a válogatottakig foglalkozunk mindenkivel, tömegsport jelleg is van. Természetesen engem is megkereshettek,itt mindenben tudok segíteni (mondjuk a fent említett helyek bármelyikén is)

Kifejezetten gyerek (diáksport) tollaslabdaközpont van Seregélyesen, az iskola tanárnője (Lukácsy Mariann)amatőr tollasbuzi, zalaegerszegi gyerekeket el lehet vinni Bagodra az általános iskolába ahol kasz Feri bácsi nagyon aranyosan foglakozik velük, Horváth Attila az igazgatója a Pápán a Weöres Sándor Iskolának, az egyik legnagyobb számú amatör (diák) gyerekjátékosa neki van.
Egyetemisták Pesten az ELTEN (BEAC) tudnak tollasozni pl.
Számos más hely is van a tollaslabda szövetség oldalán www.badminton.hu elviekben minden egyesület fenn van. Amikről nem írtam azokat személyesen nem ismerem (pl tudom hogy Győr is indul 3. osztályban, de fogalmam sincs mit csinálnak egyébként). Akikről írtam azokat mind jól ismerem, mind edzőket, mind játékosaikat ismerem, mindenhol sokszor voltam személyesen.

Szóval ha valakinek megtetszett az Olimpia alatt, nosza


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 8 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 016 — #NoStress
Ez szerinted itthon megvalósul? :

" feladatai közé tartozik a tárgyilagos, kiegyensúlyozott és pontos tájékoztatás a hírműsorokban, valamint a nemzeti hagyományok, értékek képviselete a kulturális és oktató műsorokban, továbbá kellő megszólalási és bemutatkozási lehetőség biztosítása a kisebbségek részére. A közszolgálatiság filozófiája szerint ugyancsak az állami televíziókkal szemben támasztott követelmény lenne a különféle rétegműsorok, ill. színvonalas szórakoztató adások, szerzői és dokumentumfilmek, ill. minden olyan kulturálisan érdekes műsor sugárzása"
peach
Igyekeznek. Így sikerül...