Olimpia

25 feliratkozó

több mint 7 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 376 — #NoStress
Az én kedvencem, amikor Vino tökéletes esélytelenként, a visszavonulás elött fél perccel egy alapvetően sík szakaszon behúzta londonban az aranyat, minden várakozást felülmúlva:


több mint 7 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 783 — Cowboys fan
NBA sztároknak derogál a falu, nekik luxushajó jár. hátpesze, nem is ők lennének 😀
braxa88
csak nehogy tengeribetegek legyenek
eaglesmcnabb
aszonták, hogy nem először csinálják.
meg hogy a zolimpiai faluban nem elég hosszúak az ágyak.
több mint 7 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 581 — Apu ökölbeszorított keze
Nekem élmény volt Egér első aranya,Bubka bukása,Carl Lewis eleganciája,az igazi dream team csodálata.
Csodálatos volt a polosok minden aranya.

Klampi menetelése,Darnyi tanítása, Szabó Bence menetelése es persze Atom Anti

több mint 7 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 437 — TODDHERREMANS79
NBA sztároknak derogál a falu, nekik luxushajó jár. hátpesze, nem is ők lennének 😀
braxa88
csak nehogy tengeribetegek legyenek

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 7 éve
gamerkr Green Bay Packers 10 229 — The sharif don't like it - welcome to the casbah club
igen, Abigél, hát őt egy nemzet zárta be a szívébe azt hiszem. Óriási, még mindig libabőr...

több mint 7 éve
NB2 New England Patriots 22 001 — nabege2@yahoo.com
Kézi meccs angolul:
több mint 7 éve
NB2 New England Patriots 22 001 — nabege2@yahoo.com
Szakmai elemzés más szemszögből😊

 www.life.hu/intim/20160801-rioi-olimpiai-jatekok-2016-ime-a-magyar-olimpiai-csapat-legszebb-lanyai.html
több mint 7 éve
Hanni Seattle Seahawks Army West Point Black Knights 7 592 — "Valakinek utolsónak is kell lennie"
Elképesztő nagy olimpia fan vagyok, a 2012-eset reggeltől estig 3-4 monitoron/tv-n követtem (még akkor ugye iskolásként nyári szünetben), elképzelni sem tudom, hogy fogom idén, már dolgozó emberként. Gondolkoztam, hogy én melyik olimpiai élményt írjam be, ami a legnagyobb hatással volt rám, de végül három jutott eszembe, amikről sajnos nem igen találtam értékelhető videó felvételt...

Első 2012 Joó Abigél ipponja sérült térddel. Megsirattam a dolgot viccen kívül.


A második a magyar-izland kézimeccs szintén londonban.

A harmadikra már nem is emlékszem annyira pontosan, és nem találtam normális forrást pontos adatokkal, de az tuti, hogy Mohamed Aida, 2008-ban valami irtózatos nagy hátrányból (nem esküszöm meg, de talán 10 tus is volt) fordította meg majdnem a tőr csapat versenyt, de végül nem. Hihetetlen volt.
több mint 7 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 783 — Cowboys fan
emlékszem, amikor gyerek voltam, és valami újságban volt valami olimpiával kapcsolatos kvíz heteken keresztül. azokat az eredményeket még meg lehetett tanulni, mert aki mondjuk Szöulban olimpiai bajnok lett, az még Barcelona meg Atlanta körül is olimpiai bajnok volt.
slowmotion
Na éppen Ben Johnson volt az, aki Szöulban kb. 24 óráig volt bajnok 😀
Kampman
persze. de nem Atlanta előtt derítették ki, hogy kokszolt. aki '88 októberben bajnok volt, az bajnok is maradt. később Annust meg Fazekast is nagyjából azonnal elmeszelték.
de nyolc évvel később? az azért nem kis elmaradás.

Szerkesztette: slowmotion
több mint 7 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 25 438
emlékszem, amikor gyerek voltam, és valami újságban volt valami olimpiával kapcsolatos kvíz heteken keresztül. azokat az eredményeket még meg lehetett tanulni, mert aki mondjuk Szöulban olimpiai bajnok lett, az még Barcelona meg Atlanta körül is olimpiai bajnok volt.
slowmotion
Na éppen Ben Johnson volt az, aki Szöulban kb. 24 óráig volt bajnok 😀
több mint 7 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 783 — Cowboys fan
emlékszem, amikor gyerek voltam, és valami újságban volt valami olimpiával kapcsolatos kvíz heteken keresztül. azokat az eredményeket még meg lehetett tanulni, mert aki mondjuk Szöulban olimpiai bajnok lett, az még Barcelona meg Atlanta körül is olimpiai bajnok volt.

na ezt nem érzem a mai olimpiák körül. ma bajnok lettél, rendben, de vajon holnap is bajnok leszel még? és négy év, nyolc év múlva?

a másik problémám az, hogy az analitika nagyon le van maradva. nyolc éves mintákat kell újraelemezni? nem vagyok sem laboros, sem pedig élsportoló/edző, fogalmam sincs, hogy nyolc év alatt vajon csak egyszer cserélődnek le a mainstream szerek, vagy többször is?
több mint 7 éve
dawyd728 3 703
 index.hu/sport/2016/rio/2016/08/02/eleg_a_gyanu_ket_kajakost_kiraktak_az_olimpiai_csapatbol/
empty taxi
Ilyenekről beszélt Tiszeker!
24:30-tól:
 indavideo.hu/video/InfoRadio_-_Arena_-_Tiszeker_Agnes_-_1resz_2
Lehet, az olimpián még nem buknának le, de a következő 10 évben az újravizsgálás során, egy modernebb analitika segítségével biztosan.

Szerintem az ilyen esetekre értette, h 2008 Peking óta tendencia a magyar sportolók körében folyamatos felbátorodás a doppingolás irányába. Hivatalosan ez nem dopping eset ugyan, de a magyar sport elemi érdeke egy 2004-es megszégyenülés elkerülése.
több mint 7 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 712 — Scream and scout
 index.hu/sport/2016/rio/2016/08/02/eleg_a_gyanu_ket_kajakost_kiraktak_az_olimpiai_csapatbol/


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 7 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 783 — Cowboys fan
NBA sztároknak derogál a falu, nekik luxushajó jár. hátpesze, nem is ők lennének 😀
 www.nemzetisport.hu/data/cikk/2/51/67/65/cikk_2516765/629silverliner.jpg
braxa88
nem mellesleg kiválóan védhető
több mint 7 éve
danyly Miami Dolphins Georgia Bulldogs 8 439 — Dolphins fan
Nekem is pont tegnap jutott eszembe amikor nézegettem a kosárlabda menetrendet, hogy ugyan az USA játékosok mit találnak ki alvóhely gyanánt. Nem is ők lennének.

Az életben nem az tragédia, ha valaki nem éri el a célját. A tragédia az, ha valakinek nincs célja.
több mint 7 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 521
NBA sztároknak derogál a falu, nekik luxushajó jár. hátpesze, nem is ők lennének 😀
 www.nemzetisport.hu/data/cikk/2/51/67/65/cikk_2516765/629silverliner.jpg
több mint 7 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
Szabó Bence nincs fönt 😕

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 7 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 521
6-7évig tornáztam, így nagy kedvenc volt Csollány Szilveszter. Nagyon örültem neki.

most pedig sajnálom szegény Berkit
több mint 7 éve
peach Atlanta Falcons 14 264 — a new hope (again)
Nekem talán ez a legemlékezetesebb. Igaz ezüst lett a vége, de iszonyú izgalmas volt. Haverokkal néztük nálam, majdnem szétrúgktuk a tévét 😀




...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 7 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 051 — Lucas Scott
Sziasztok!

Lassan kezdek én is olimpiai hangulatba kerülni, igaz valamiért idén nehezebben alakul, nem tudom miért talán öregszem, már a 8. olimpia lesz, amit követni fogok 😊 A fiamnak lesz ez az első, amit igazán követni fog, ha épp nem alszik London idején még kicsi volt hozzá.

Érdemes régi győzelmekről nézni videókat hangulatfokozóként, például ezt:

 www.youtube.com/watch?v=YZ7iSXf9Mt8

Amikor Vitray az utolsó hossz elején Sievinen feljövetelkor azt mondja Czenére, mikor egyébként még simán vezet, hogy "dobogó még lehet belőle" hangosan felröhögtem.

Jó szurkolást mindenkinek!
dande
ami nekem all-time az ez:



egész meccs is fenn van, de ez a 10 perc a legnagyobb. megjegyzem, hogy 5-7-ről jöttünk vissza, abban az évben érettségiztem, kezdtem az egyetemet, de ez a győzelem a legnagyobb, sztem talán a legjobb vízilabda meccs volt valaha, és az utóbbi 15-20 év 2 legjobb csapata.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 7 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 783 — Cowboys fan
Illetve még a hongkongi Ng Ka Long Angus játszhat jó meccseket, de neki meg Chen Long lehet a végállomás. Fiatal még a srác (22 éves), kicsit meg is lepődött, hogy már most az olimpián lehet. Ő inkább 2020-ra készült. Nincs veszíteni valója.danyly
viszont idén verte mér meg Chent. na majd kiderül.
slowmotion
És Lin Dant is (bár őt tavaly). De sokszor egyikőjükkel sem találkozott (1 illetve 2 meccs egymás ellen). Jó kis torna lesz.
danyly
Hú de jó látni, hogy többen követjük a tollast 😊
Nem mertem ennyire belemenni a csoportkörökbe, ezért sok embert kihagytam.
Jörgensen szerintem nem lesz tényező. A kazani EB-n pont Leverdeztől kapott ki, fiamtól első kézbeli infóm van arról a meccsről (meg arról is, hogy gyalázta 3. szettben Leverdez Rajiv Ousepet, aki ellen pont a fiamék játszottak csoportban és őt is ufonak tartották) és Leverdezt nagyon meggyőzőnek tartották. Ez mellett Jörgensen amióta feljött rá Axelsen és el is hagyta, mintha megtört volna. Fél éve nem nagyon lehet ráismerni (mondjuk spec sose szerettem). Thomas kupán kifejezetten kerékkötője volt a dánoknak, és szégyenszemre volt, hogy nem is játszatták. Ha rajta múlik nem lesznek világbajnokok (bezzeg Vittinghus a nagy kedvencem aki 10. világranglistás helye ellenére sem lehet ott az olimpián)
Angus lehet tényleg a jövő, de jelenleg konstansan nem tud nagyot nyújtani. Singapooreban a dobogója erőn felüli volt (az egész Singapoore Openen csak kapkodtam a fejem mekkora meglepetések születtek. Kuncoro nyerni tud, Chen Long kikap (pont NKL Angustól stb), ezenkívűl a láttam a Taipei Openen 30 perc alatt hogy verte le egy 5. számú kinai. Az Indonéz Openen LCW miatt megnéztem a meccsét ott 10-ből sem tudott kijönni. Jelenleg még nem első kategóriás a srác, ennek ellenére természetesen kifoghat nagyon jó szériát (Singapoore-i menetelése paradés volt) és megszoríthat bárkit. Jó kis torna lesz na.😊)
diverdoc
ja, én csak műkedvelő szerencsejátékos vagyok, aki néha-néha tippelget 😊
ez a Tien Csen Csou volt a kedvencem, mert egy időben ha ellene fogadtam, akkor egész jó szorzók jöttek, de most nézem, hogy az utolsó versenyét "elrontotta"... lehet azért, mert nem figyeltem 😀
több mint 7 éve
deyell Las Vegas Raiders 10 526
Tudod, hogy az doppingol, aki lebukik...
Ezeket a dolgokat én is olvastam, de nem arról van szó, hogy fű alatt tiltották be, ha lehet hinni a híreknek, Sarapovának konkrétan fel is hívták rá a figyelmét, amikor ez a döntés megszületett (mivel nem volt titok, hogy hosszú évek óta szedi). Innentől kezdve a sportoló felelőssége, hogy ne legyen a szervezetében tiltott anyag. Lehet, hogy naiv kérdés, de amúgy ha nem hatékony, akkor miért szedik?(ahogy olvasom az oroszoknál rengetegen) Vagy miért nem az ugyanolyan hatású, legális szert szedik?

Régebben én is annak a híve voltam, hogy engedni kell a doppingolást, de ma már azért sokkal árnyaltabban látom a képet, vannak sportágak, ahol sokat változott a helyzet, mióta komolya(bba)n veszik az ellenőrzést. Azt jó ötletnek gondolom (még ha nehezen kivitelezhető és drága is), hogy fiatalon el kéne kezdeni monitorozni a sportolókat.
Jakehomer
tavaly szeptemberben jelentette be a WADA hogy januártól jön a ban. csak a kulcskérdés itt az, hogy mi van azzal, aki tavaly augusztusban szedte be, ugyanis ahogy írtam nem ismert a kiürülési idő pontosan. ezért hozta be a WADA az 1 mikrogramos szabályt utólag, de Povetkin előtte bukott meg azt hiszem, ami miatt ugrott a Wilder elleni WBC címmeccse. Wilder helyette bevállalta a levitézlett Arreolát és elszakadt a bicepsze, 1 év off, Povetkin akár vissza is vonulhat, mert jövőre már 38 éves lesz.

annyira hatékony azért ez a cucc, mint az összes többi tápkieg, nyilván annyira nem, mint az EPO mondjuk. a kreatin sem valami hatékony, mégis szedik... valami pozitív hatása van. illetve a meldonium olcsó, ezért a csóróbb kelet-európai sportolók körében kedvelt, ez utóbbi nem Sharapovára vonatkozik, de a román kajakosok is ezzel buktak meg pl

choose life
több mint 7 éve
Jakehomer Carolina Panthers Kentucky Wildcats 21 447 — Panthers fan
Az meg, hogy doppingolt, teljesen egyértelmű, nincs ezen mit szépíteni.
Jakehomer
az a meldonium, amivel lebukott, az kb annyira dopping mint bármilyen táplélékiegészítő, amit a boltokban lehet vásárolni (ez egy vény nélkül kapható szívgyógyszer eredetileg). ugyanaz a hatása a sportteljesítményre mint az L-Carnitine nevű kiegészítőnek, ami teljesen legális és a nyugati sportolók használják. kb. 40 évig teljesen szabályos volt a meldonium használata a sportolók által, most januárban betiltotta a WADA úgy, hogy semmilyen kutatás nem támasztja alá, hogy olyan szignifikáns hatása lenne a sportteljesítményre mint a többi doppingnak.

“There’s really no evidence that there’s any performance enhancement from meldonium. Zero,” said Don Catlin, a long-time anti-doping expert and the scientific director of the Banned Substances Control Group.

 www.usatoday.com/story/sports/olympics/2016/04/05/meldonium-experts-wada-performance-enhancing-drug/82663156/

egyébiránt Alexander Povetkin is lebukott ezzel májusban, de egy mikrogram határérték alatt volt nála, így mivel a szer kiürülési ideje bizonyossággal nem ismert, akár tavaly is bevehette, így azóta sem tudja eldönteni a VADA és a WBC hogy mit csináljanak vele, eltiltsák-e vagy ne, de azért megakadályozták hogy címmeccse legyen. szakmai szempontból jó nagy fail a WADA-nak a meldonium betiltása, de amúgy elérték a céljukat, a két legnépszerűbb orosz sportolót kicsinálták
deyell
Tudod, hogy az doppingol, aki lebukik...
Ezeket a dolgokat én is olvastam, de nem arról van szó, hogy fű alatt tiltották be, ha lehet hinni a híreknek, Sarapovának konkrétan fel is hívták rá a figyelmét, amikor ez a döntés megszületett (mivel nem volt titok, hogy hosszú évek óta szedi). Innentől kezdve a sportoló felelőssége, hogy ne legyen a szervezetében tiltott anyag. Lehet, hogy naiv kérdés, de amúgy ha nem hatékony, akkor miért szedik?(ahogy olvasom az oroszoknál rengetegen) Vagy miért nem az ugyanolyan hatású, legális szert szedik?

Régebben én is annak a híve voltam, hogy engedni kell a doppingolást, de ma már azért sokkal árnyaltabban látom a képet, vannak sportágak, ahol sokat változott a helyzet, mióta komolya(bba)n veszik az ellenőrzést. Azt jó ötletnek gondolom (még ha nehezen kivitelezhető és drága is), hogy fiatalon el kéne kezdeni monitorozni a sportolókat.

Perception is reality.
több mint 7 éve
deyell Las Vegas Raiders 10 526
Az meg, hogy doppingolt, teljesen egyértelmű, nincs ezen mit szépíteni.
Jakehomer
az a meldonium, amivel lebukott, az kb annyira dopping mint bármilyen táplélékiegészítő, amit a boltokban lehet vásárolni (ez egy vény nélkül kapható szívgyógyszer eredetileg). ugyanaz a hatása a sportteljesítményre mint az L-Carnitine nevű kiegészítőnek, ami teljesen legális és a nyugati sportolók használják. kb. 40 évig teljesen szabályos volt a meldonium használata a sportolók által, most januárban betiltotta a WADA úgy, hogy semmilyen kutatás nem támasztja alá, hogy olyan szignifikáns hatása lenne a sportteljesítményre mint a többi doppingnak.

“There’s really no evidence that there’s any performance enhancement from meldonium. Zero,” said Don Catlin, a long-time anti-doping expert and the scientific director of the Banned Substances Control Group.

 www.usatoday.com/story/sports/olympics/2016/04/05/meldonium-experts-wada-performance-enhancing-drug/82663156/

egyébiránt Alexander Povetkin is lebukott ezzel májusban, de egy mikrogram határérték alatt volt nála, így mivel a szer kiürülési ideje bizonyossággal nem ismert, akár tavaly is bevehette, így azóta sem tudja eldönteni a VADA és a WBC hogy mit csináljanak vele, eltiltsák-e vagy ne, de azért megakadályozták hogy címmeccse legyen. szakmai szempontból jó nagy fail a WADA-nak a meldonium betiltása, de amúgy elérték a céljukat, a két legnépszerűbb orosz sportolót kicsinálták

choose life
több mint 7 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
Az más kérdés, hogy Serenát nem tudják/akarják elkapni. Az meg egy harmadik kérdés, hogy szükséges-e egyáltalán diszkriminálni a teljesítményfokozást...
Jakehomer
ez volt a lényege a posztnak.
A többi miatt írtam, hogy vicc topikba inkább


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P