Politika

44 feliratkozó

10 hónapja
slowmotion Dallas Cowboys 22 646 — Cowboys fan
Persze, belemehetünk, hogy mi a sportteljesítmény: az NB1-ben minden héten faszt vakarni vagy csere iránytónak lenni Tom Brady mögött? Vagy mondjuk egy Szilágyi Áronnál kezdődik, esetleg az olimpiáról épphogy lecsúszó magyar sportmászó (ez a termi mászás ugye) már nem az? És hol kezdődik a cirkusz?Gyurma Pappa
Én nem az alapján véleményeztem, hogy mekkora sport teljesítmény, hanem a kockázatossága alapján. Ha valaki megnősül és gyereke lesz, azzal felelősséget is vállal. Ha úgy tetszik, onnantól kezdve az életével már nem kizárólag ő rendelkezik. Ugyanaz a megközelítés, mint az, hogy ha valaki elszerződik professzionális sportolónak, akkor ne menjen el szabad idejében síelni, vagy gördeszkázni. Aki pedig mászni szeret, az vagy ne csináljon gyereket és mássza meg a legveszélyesebb hegyeket nyugodtan, vagy ha csinál, akkor álljon vissza és vagy ne másszon, vagy ha azt nem bírja ki akkor másszon kevésbé veszélyes helyeken.
peterk2005 udvari bolond
Sajnos azt kell mondanom, hogy ez így nem fair. Az egyéni szabadságjogok nagy védelmezője vagy, de ha az egyén gyereket vállal, akkor korlátozni kell a szabad választásában? MIért kell előhozni a gyerekét? Mi köze van bármihez?

Ez az érvelés, és nem sértegetni szeretnélek, csak tényeket közlök, egyértelműen párhuzamba vonható az abortuszellenesek érvelésével.

Az ő élete, az ő döntése.

Nekem tetszik? Nem. Egyetértek vele? Nem. Én még gyorsan sem hajtok, nehogy bajom legyen, 4 fiút kell felnevelnem. De az ő élete, az ő családja, az ő döntése. Semmi közöm hozzá, ahogy senkinek se.

Nem tisztem, ahogy a társadalom többi részének sem tiszte ezt megítélni.

Meghalt egy ember, nagyszerű sportember volt, kiváló ember is. Kockáztatott, és vesztett. Ha nem lett volna gyereke, és úgy halt meg, akkor sajnálná őt a társadalom? Vagy akkor az lene a baj, hogy hétfőn nem megy be a "gyárba"?Gyurma Pappa
szerintem félreérted.
peterk nem korlátozni akarja a szabad cselekvésben, nem is korlátozhatja, csak annyit mond, hogy azért mérlegelhetne bizonyos dolgokat. ne a társadalom korlátozza a szabad cselekvésében, hanem az esetleges önkorlátozás. mindenkinek más az ingerküszöbe, a kockázatvállalási hajlandósága, ezért van, aki bizonyos dolgokat bevállal, mások meg nem. attól, hogy elmondják, mennyiben csinálták volna a saját értékrendjük szerint másként, még nem más faszával verik a csalánt, csak megemlítik, hogy attól még, hogy elfogadjuk valaki választását, még nem kötelező egyetérteni vele.

Suhajdát olyan szempontból megértem, hogy ha már van egy öt éves gyereked, te meg negyven vagy, akkor nem várod meg, amíg a gyerek felnő, mert azért 53+ évesen talán már nincs akkora teljesítőképessége egy embernek, mint negyvenévesen. de ide meg ugye van az a felvetés, hogy ha már tudta, hogy idővel meg akarja mászni ezeket a hegyeket és a kockázatosabbik módon, akkor miért nem várt, amíg sikerül neki...na ezt tőle már nem lehet megkérdezni.

Szerkesztette: slowmotion
10 hónapja
Lecsó Denver Broncos 2 971
Nyilván mindennek van kockázata. Nincs nulla kockázat és nincs 100% kockázat semmiben. Üzletben sem, sportban sem, extrém tevékenységekben sem.
Azokat nem értem, akik azzal érvelnek, hogy mekkora a kockázata egy magashegyi mászásnak? Na mekkora? mondjuk 30%? De ott a 70% is. Nyilván ezt is figyelembe veszi az ember, mikor nekivág. A lehetséges 70-ben benne van a felkészülése, a technikai tudása, az összes tapasztalata, és elhiszi magáról, hogy ő ezekkel felvértezve a 70-ben lesz, nem a 30-ban. Ezért vág neki. Nyilván nem meghalni megy oda, hanem megmászni. Ezt úgy hívják, hogy magabiztosság, önbizalom, stb. Erre mondom én és mások is, hogy ilyen hozzáállás nélkül sehol nem lenne az emberiség. Ha csak azokat lépnénk meg, ami nulla kockázat. Vagy max 10. Vagy max 20. Tök mindegy.

"a becsvágy, a vakmerőség és az önzés lett a veszte, így végül egy megözvegyült asszony és egy árva maradt utána."

igen, mint a világon kb minden nagy teljesítménynek az önzés és a becsvágy a mozgatója. Mert biztos van olyan teljesítmény, amit kizárólag a közjószág motivál, és lehet, hogy a komplex folyamatok célja részben tényleg a közjó, de legyünk már őszinték, kb mindenhez becsvágyó emberek kellenek. Pl űrkutatás: nyilván valahol az emberiség javát szolgálja, de ha nem találnak becsvágyó és vakmerő pilótákat, baszhatjuk az egészet. Aztán hogy kit mi motivál újabb nagy teljesítményre, azt meg nem lehet tudni. Van akit a Suhajdák, van akit az Insta celebek. De az életünket önző módon éljük. Mindenki! Lásd: közlegelők tragédiája.

Szerkesztette: Lecsó
10 hónapja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 616 — Egyéb témák lakó
Persze, belemehetünk, hogy mi a sportteljesítmény: az NB1-ben minden héten faszt vakarni vagy csere iránytónak lenni Tom Brady mögött? Vagy mondjuk egy Szilágyi Áronnál kezdődik, esetleg az olimpiáról épphogy lecsúszó magyar sportmászó (ez a termi mászás ugye) már nem az? És hol kezdődik a cirkusz?
Én nem az alapján véleményeztem, hogy mekkora sport teljesítmény, hanem a kockázatossága alapján. Ha valaki megnősül és gyereke lesz, azzal felelősséget is vállal. Ha úgy tetszik, onnantól kezdve az életével már nem kizárólag ő rendelkezik. Ugyanaz a megközelítés, mint az, hogy ha valaki elszerződik professzionális sportolónak, akkor ne menjen el szabad idejében síelni, vagy gördeszkázni. Aki pedig mászni szeret, az vagy ne csináljon gyereket és mássza meg a legveszélyesebb hegyeket nyugodtan, vagy ha csinál, akkor álljon vissza és vagy ne másszon, vagy ha azt nem bírja ki akkor másszon kevésbé veszélyes helyeken.
peterk2005 udvari bolond
Sajnos azt kell mondanom, hogy ez így nem fair. Az egyéni szabadságjogok nagy védelmezője vagy, de ha az egyén gyereket vállal, akkor korlátozni kell a szabad választásában? MIért kell előhozni a gyerekét? Mi köze van bármihez?

Ez az érvelés, és nem sértegetni szeretnélek, csak tényeket közlök, egyértelműen párhuzamba vonható az abortuszellenesek érvelésével.

Az ő élete, az ő döntése.

Nekem tetszik? Nem. Egyetértek vele? Nem. Én még gyorsan sem hajtok, nehogy bajom legyen, 4 fiút kell felnevelnem. De az ő élete, az ő családja, az ő döntése. Semmi közöm hozzá, ahogy senkinek se.

Nem tisztem, ahogy a társadalom többi részének sem tiszte ezt megítélni.

Meghalt egy ember, nagyszerű sportember volt, kiváló ember is. Kockáztatott, és vesztett. Ha nem lett volna gyereke, és úgy halt meg, akkor sajnálná őt a társadalom? Vagy akkor az lene a baj, hogy hétfőn nem megy be a "gyárba"?

Azért nem egészen. A blikktől az RTL-en át Balázsèkig mindenki foglalkozott ezzel a mászással mielőtt megtörtént a baj.
MC12
Itt lesz a baj, ezen termékeket nem igazán követem.

De azzal a részével nem értek egyet, hogy ha egyébként csak úgy random meghal, akkor nem lett volna szalagcím. Ha egy random magyar mérges lószart eszik Kínában, és meghal, az is szalagcím lesz.

Szerkesztette: Gyurma Pappa

10 hónapja
MC12 New Orleans Saints 5 795
 24.hu/belfold/2023/05/29/suhajda-szilard-tragedia-szotyori-lazar-zoltan-hegymaszas/
lehet, hogy Suhajda tényleg nem volt hős, (nem)barátom, Te te viszont okos nem vagy, nagyon.
slowmotion
Hát ja. Szvaz alapvetően igaza van, de sok érzéke nincs ahhoz, hogy mikor mit érdemes / szabad mondani.
peterk2005 udvari bolond
Dehogy van igaza. Ha sikerül, senki nem hallott volna a Szilárdról a szűk hegymászó és műértő közösségen kívül (max 100e ember). Most hogy meghalt, a mainstream foglalkozik fele. Nem a Szilárd csinált cirkuszi mutatványt, hanem a halálából csinált látványosságot a média.

Elég szignifikáns különbség.

Persze, belemehetünk, hogy mi a sportteljesítmény: az NB1-ben minden héten faszt vakarni vagy csere iránytónak lenni Tom Brady mögött? Vagy mondjuk egy Szilágyi Áronnál kezdődik, esetleg az olimpiáról épphogy lecsúszó magyar sportmászó (ez a termi mászás ugye) már nem az? És hol kezdődik a cirkusz? A Pekler Zoliról szóló cikk a telexen már cirkusz? Juhász Dorka? Már cirkusz vagy még sportteljesítmény?

Tehát alapvetően sincs igaza, mindamellett, hogy náci.
Gyurma Pappa
Azért nem egészen. A blikktől az RTL-en át Balázsèkig mindenki foglalkozott ezzel a mászással mielőtt megtörtént a baj. Még hozzám is eljutott, hogy hamarosan felér, pedig ha van ember akit kicsit se mozgat meg, egy ici picit se a hegymászás (alles az extrém sportok) na az én vagyok. Szóval ő - illetve inkább a szponzorok ugye - abszolút a kirakatba tette ezt a dologot, és hát aki dolgozott valaha a média környékén az pontosan tudja, hogy egy sikeres mászásnál (bármilyen extrém teljesítménynél) egyetlen dolog hoz több pénzt a kasszába. Igen, ami történt. Szóval a média reakciója kiszámítható volt.
Ha a lőtéri kutya nem tudta volna, hogy ő, ott, akkor, ilyen módon mászik, akkor egy b side hír lett volna a lap alján, közvetlenül a foci eredmények szomszédságában, és a következő hírciklus felül is írta volna. Egy újabb hegymászó akinél erősebb volt a hegy, szegény, sóhajtás, lapozzunk. Ennyi történt volna. Hogy nem ez lett, az abszolút a hegymászó, a stáb és a szponzorok felelőssége. Amivel nem mentem fel a sajtó, egyébként penetrális, undorító és szégyenletes viselkedését, amit ismét sikerült tanúsítania, de talán tanulságul szolgál a következő delikvensnek, hogy mire számíthat. A sajtónak sztori kell és igy vagy úgy, de meg is szerzi.

Peterk leírta amit gondolok, talán csak egy személyes sztorit tennék hozzá. Van egy barátom, elvetemült vitorlás gyerekkora óta, részt vett mindenféle versenyeken ahol több ezer kilométert mentek a vitorlásokkal mindenféle extrém helyeken, volt, hogy olyan viharban volt, amit a mai napig nem érti, hogy élt túl. De utána is indult a következőn simán. Aztán megjött a gyerek és abbahagyta. No, nem a vitorlázást, hanem annak az ilyen extrém módját. Mert túl nagy a kockázat.
Szóval a mai napig vitorlázik, mostmár a gyerekkel közösen, azt találták ki pár éve, hogy a kölök kinézi a szigeteket Szlovéniától Görögországig és szépen lassan, békésen, az évek alatt bejárják őket, vezetik, hogy hánynál jártak, van saját térképük, amit szineznek, ilyesmi. Persze, az én barátom nem tudja abbahagyni 😊 már most tervezi azt a világkörüli utat, amit meg akar csinálni - miután a gyerek elvégezte a sulikat és nekiáll az életnek. Szerinte addig tart ennek a penitenciának a vége. Szerintem meg ez egy jó kompromisszum. Biztos vagyok benne, hogy egy hegymászónak is lehetnek pár évig olyan céljai, amibe azért nehezebb belehalni, mint az Everestbe. Ez a különbség az egoista önzés és a felnőtt felelősségvállalás között.

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
10 hónapja
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
 24.hu/belfold/2023/05/29/suhajda-szilard-tragedia-szotyori-lazar-zoltan-hegymaszas/
lehet, hogy Suhajda tényleg nem volt hős, (nem)barátom, Te te viszont okos nem vagy, nagyon.
slowmotion
Hát ja. Szvaz alapvetően igaza van, de sok érzéke nincs ahhoz, hogy mikor mit érdemes / szabad mondani.
peterk2005 udvari bolond
Dehogy van igaza. Ha sikerül, senki nem hallott volna a Szilárdról a szűk hegymászó és műértő közösségen kívül (max 100e ember). Most hogy meghalt, a mainstream foglalkozik fele. Nem a Szilárd csinált cirkuszi mutatványt, hanem a halálából csinált látványosságot a média.

Persze, belemehetünk, hogy mi a sportteljesítmény: az NB1-ben minden héten faszt vakarni vagy csere iránytónak lenni Tom Brady mögött? Vagy mondjuk egy Szilágyi Áronnál kezdődik, esetleg az olimpiáról épphogy lecsúszó magyar sportmászó (ez a termi mászás ugye) már nem az? És hol kezdődik a cirkusz?Gyurma Pappa
Én nem az alapján véleményeztem, hogy mekkora sport teljesítmény, hanem a kockázatossága alapján. Ha valaki megnősül és gyereke lesz, azzal felelősséget is vállal. Ha úgy tetszik, onnantól kezdve az életével már nem kizárólag ő rendelkezik. Ugyanaz a megközelítés, mint az, hogy ha valaki elszerződik professzionális sportolónak, akkor ne menjen el szabad idejében síelni, vagy gördeszkázni. Aki pedig mászni szeret, az vagy ne csináljon gyereket és mássza meg a legveszélyesebb hegyeket nyugodtan, vagy ha csinál, akkor álljon vissza és vagy ne másszon, vagy ha azt nem bírja ki akkor másszon kevésbé veszélyes helyeken.

(Kicserélem ezt a zárójeles bekezdést, mert utólag vissza olvasva más jött le belőle, mint amit mondani akartam. Szóval, megközelítés kérdése, hogy ki mit tekint sportnak. Van akinek a hegymászás is sport, meg a bázis ugrás, meg az épület mászás védőkötél nélkül is az. Számomra ezek sem sportok, hanem hobbi tevékenységek. A cirkuszi mutatványosság meg hivatás / munka. Ez nem jelenti azt, hogy ne gondolnám komoly teljesítménynek a Himalája megmászását, vagy egy dupla szaltót a levegőben, 10 méter magasan, védőháló nélkül. Komoly teljesítmény, de nem sport. Megtörténhet, hogy azzá válik - ahogy jópár x game azzá vált idővel például -, ha szervezett keretek közé kerül, szabályrendszere lesz, amiben egyenlő feltételekkel lehet küzdeni, stb. De ha a hegymászás ilyen értelemben sporttá válna, akkor annak biztosan nem lenne része a Himalája oxigén maszk nélkül. Éppen azért, mert túl veszélyes. Gördeszkázni se lehet bukósisak nélkül, ha sportként műveli valaki. Az utcán/téren, hobbiból viszont azt csinál, amit akar. Falat mászni is lehet ma már sportként - védőkötéllel, 6-8m magasságig - és lehet 120 méter magasan épület oldalában, kötél nélkül is. Az egyik sport, a másik hobbi.)

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
10 hónapja
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 20 970 — Lucas Scott
Székely himnusz bazmeg.
Amadeus von Dollárbaloldal
Nekem már az a fura h a Nélküled nem csendült fel

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
10 hónapja
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 095 — Saturday Night Lights
 24.hu/belfold/2023/05/29/suhajda-szilard-tragedia-szotyori-lazar-zoltan-hegymaszas/
lehet, hogy Suhajda tényleg nem volt hős, (nem)barátom, Te te viszont okos nem vagy, nagyon.
slowmotion
Hát ja. Szvaz alapvetően igaza van, de sok érzéke nincs ahhoz, hogy mikor mit érdemes / szabad mondani.
peterk2005 udvari bolond
de hát politikus, keresi a reflektorfényt, amikor mondhat valami okosat valamit, amire felkapják a fejüket az emberek.
slowmotion
Faszszopó jobbikos náci.
DE.
Egy politikus, aki azt mondja, és úgy mondja ahogy gondolja.
Érdekes elgondolkodni azon, hogy még neked se ez kell.
Így nehéz csodálkozni a Fidesz alapstratégián, amiről pár napja írtam, hogy
erre van társadalmi igény
...
egy társadalom pont azt kapja, amit kér, de nem élvezi, és rútul megszívja
Őszentsége Sobri Jóska
Most ettől a konkrét pöcstől eltekintve milyen politikust akarsz?
Aki önazonos fasz, vagy aki cinikus, érdekvezérelt utilitarista?
Mert nagyon úgy néz ki, hogy kb. csak ez a kettő van mostanság.
Őszentsége Sobri Jóska
Azért most is van másfajta közéleti hozzáállás, ez a cikk például megéri az idejét:  tett.merce.hu/2023/05/07/evertekelo-ertekelo/

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
10 hónapja
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders 31 932
Székely himnusz bazmeg.

criminal lawyer or criminal lawyer?
10 hónapja
slowmotion Dallas Cowboys 22 646 — Cowboys fan
 24.hu/belfold/2023/05/29/suhajda-szilard-tragedia-szotyori-lazar-zoltan-hegymaszas/
lehet, hogy Suhajda tényleg nem volt hős, (nem)barátom, Te te viszont okos nem vagy, nagyon.
slowmotion
Hát ja. Szvaz alapvetően igaza van, de sok érzéke nincs ahhoz, hogy mikor mit érdemes / szabad mondani.
peterk2005 udvari bolond
de hát politikus, keresi a reflektorfényt, amikor mondhat valami okosat valamit, amire felkapják a fejüket az emberek.
slowmotion
Faszszopó jobbikos náci.
DE.
Egy politikus, aki azt mondja, és úgy mondja ahogy gondolja.
Érdekes elgondolkodni azon, hogy még neked se ez kell.Őszentsége Sobri Jóska
arról beszéljen, amiről kell. helyi, országos jelentőségű társadalmi, politikai ügyek. azokról foglaljon állást, tegyen javaslatokat.
ez egy olyan ügy, amihez pont nem kell hozzászólnia. ha van véleménye, akkor jó, privát körben hangoztathatja is, valószínűleg úgyis olyan alkat, hogy haveri körben mindenhez IS ért.
de a faszbúk nem haveri kör, ha nyilvánosra állítja a hozzászólást. nem egy korlátozott fórum, mint itt, hanem öt kapcsolaton keresztül el lehet jutni a világ másik végére, bárkihez - pláne egy politikusnak el kellene gondolkoznia, mit és hogyan mond.
ha van esze.

de neki nincs.

Szerkesztette: slowmotion
10 hónapja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 616 — Egyéb témák lakó
 24.hu/belfold/2023/05/29/suhajda-szilard-tragedia-szotyori-lazar-zoltan-hegymaszas/
lehet, hogy Suhajda tényleg nem volt hős, (nem)barátom, Te te viszont okos nem vagy, nagyon.
slowmotion
Hát ja. Szvaz alapvetően igaza van, de sok érzéke nincs ahhoz, hogy mikor mit érdemes / szabad mondani.
peterk2005 udvari bolond
Dehogy van igaza. Ha sikerül, senki nem hallott volna a Szilárdról a szűk hegymászó és műértő közösségen kívül (max 100e ember). Most hogy meghalt, a mainstream foglalkozik fele. Nem a Szilárd csinált cirkuszi mutatványt, hanem a halálából csinált látványosságot a média.

Elég szignifikáns különbség.

Persze, belemehetünk, hogy mi a sportteljesítmény: az NB1-ben minden héten faszt vakarni vagy csere iránytónak lenni Tom Brady mögött? Vagy mondjuk egy Szilágyi Áronnál kezdődik, esetleg az olimpiáról épphogy lecsúszó magyar sportmászó (ez a termi mászás ugye) már nem az? És hol kezdődik a cirkusz? A Pekler Zoliról szóló cikk a telexen már cirkusz? Juhász Dorka? Már cirkusz vagy még sportteljesítmény?

Tehát alapvetően sincs igaza, mindamellett, hogy náci.

Szerkesztette: Gyurma Pappa

10 hónapja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 308 — #NoStress
 24.hu/belfold/2023/05/29/suhajda-szilard-tragedia-szotyori-lazar-zoltan-hegymaszas/
lehet, hogy Suhajda tényleg nem volt hős, (nem)barátom, Te te viszont okos nem vagy, nagyon.
slowmotion
Hát ja. Szvaz alapvetően igaza van, de sok érzéke nincs ahhoz, hogy mikor mit érdemes / szabad mondani.
peterk2005 udvari bolond
de hát politikus, keresi a reflektorfényt, amikor mondhat valami okosat valamit, amire felkapják a fejüket az emberek.
slowmotion
Faszszopó jobbikos náci.
DE.
Egy politikus, aki azt mondja, és úgy mondja ahogy gondolja.
Érdekes elgondolkodni azon, hogy még neked se ez kell.
Így nehéz csodálkozni a Fidesz alapstratégián, amiről pár napja írtam, hogy
erre van társadalmi igény
...
egy társadalom pont azt kapja, amit kér, de nem élvezi, és rútul megszívja
Őszentsége Sobri Jóska
Most ettől a konkrét pöcstől eltekintve milyen politikust akarsz?
Aki önazonos fasz, vagy aki cinikus, érdekvezérelt utilitarista?
Mert nagyon úgy néz ki, hogy kb. csak ez a kettő van mostanság.
Őszentsége Sobri Jóska
Azt hittem, nem szereted az általánosítást 🙂
Vagy mindenki automatikusan faszszopó náci, aki jobbikos? Akkor mi van a mihazánkosokkal? Vagy a Munkáspárt tagjaival? Azok faszszopó komcsik mind? És mi van Viktorral meg a többi kisz titkár, ex-mszmp tag fideszessel? Azok faszszopó micsodák?
warr_b
Az nem általánosítás, ha valaki választ egy náci közösséget, amihez csatlakozik.
Igen, minden jobbikos, mihazánkos faszszopó náci számomra.
Viktor meg egy cinikus, pragmatikus geci.

10 hónapja
warr_b Washington Commanders 20 623 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
 24.hu/belfold/2023/05/29/suhajda-szilard-tragedia-szotyori-lazar-zoltan-hegymaszas/
lehet, hogy Suhajda tényleg nem volt hős, (nem)barátom, Te te viszont okos nem vagy, nagyon.
slowmotion
Hát ja. Szvaz alapvetően igaza van, de sok érzéke nincs ahhoz, hogy mikor mit érdemes / szabad mondani.
peterk2005 udvari bolond
de hát politikus, keresi a reflektorfényt, amikor mondhat valami okosat valamit, amire felkapják a fejüket az emberek.
slowmotion
Faszszopó jobbikos náci.
DE.
Egy politikus, aki azt mondja, és úgy mondja ahogy gondolja.
Érdekes elgondolkodni azon, hogy még neked se ez kell.
Így nehéz csodálkozni a Fidesz alapstratégián, amiről pár napja írtam, hogy
erre van társadalmi igény
...
egy társadalom pont azt kapja, amit kér, de nem élvezi, és rútul megszívja
Őszentsége Sobri Jóska
Most ettől a konkrét pöcstől eltekintve milyen politikust akarsz?
Aki önazonos fasz, vagy aki cinikus, érdekvezérelt utilitarista?
Mert nagyon úgy néz ki, hogy kb. csak ez a kettő van mostanság.
Őszentsége Sobri Jóska
Azt hittem, nem szereted az általánosítást 🙂
Vagy mindenki automatikusan faszszopó náci, aki jobbikos? Akkor mi van a mihazánkosokkal? Vagy a Munkáspárt tagjaival? Azok faszszopó komcsik mind? És mi van Viktorral meg a többi kisz titkár, ex-mszmp tag fideszessel? Azok faszszopó micsodák?


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
10 hónapja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 308 — #NoStress
 24.hu/belfold/2023/05/29/suhajda-szilard-tragedia-szotyori-lazar-zoltan-hegymaszas/
lehet, hogy Suhajda tényleg nem volt hős, (nem)barátom, Te te viszont okos nem vagy, nagyon.
slowmotion
Hát ja. Szvaz alapvetően igaza van, de sok érzéke nincs ahhoz, hogy mikor mit érdemes / szabad mondani.
peterk2005 udvari bolond
de hát politikus, keresi a reflektorfényt, amikor mondhat valami okosat valamit, amire felkapják a fejüket az emberek.
slowmotion
Faszszopó jobbikos náci.
DE.
Egy politikus, aki azt mondja, és úgy mondja ahogy gondolja.
Érdekes elgondolkodni azon, hogy még neked se ez kell.
Így nehéz csodálkozni a Fidesz alapstratégián, amiről pár napja írtam, hogy
erre van társadalmi igény
...
egy társadalom pont azt kapja, amit kér, de nem élvezi, és rútul megszívja
Őszentsége Sobri Jóska
Most ettől a konkrét pöcstől eltekintve milyen politikust akarsz?
Aki önazonos fasz, vagy aki cinikus, érdekvezérelt utilitarista?
Mert nagyon úgy néz ki, hogy kb. csak ez a kettő van mostanság.

10 hónapja
slowmotion Dallas Cowboys 22 646 — Cowboys fan
 24.hu/belfold/2023/05/29/suhajda-szilard-tragedia-szotyori-lazar-zoltan-hegymaszas/
lehet, hogy Suhajda tényleg nem volt hős, (nem)barátom, Te te viszont okos nem vagy, nagyon.
slowmotion
Hát ja. Szvaz alapvetően igaza van, de sok érzéke nincs ahhoz, hogy mikor mit érdemes / szabad mondani.
peterk2005 udvari bolond
de hát politikus, keresi a reflektorfényt, amikor mondhat valami okosat valamit, amire felkapják a fejüket az emberek.
10 hónapja
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
 24.hu/belfold/2023/05/29/suhajda-szilard-tragedia-szotyori-lazar-zoltan-hegymaszas/
lehet, hogy Suhajda tényleg nem volt hős, (nem)barátom, Te te viszont okos nem vagy, nagyon.
slowmotion
Hát ja. Szvaz alapvetően igaza van, de sok érzéke nincs ahhoz, hogy mikor mit érdemes / szabad mondani.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
10 hónapja
slowmotion Dallas Cowboys 22 646 — Cowboys fan
 24.hu/belfold/2023/05/29/suhajda-szilard-tragedia-szotyori-lazar-zoltan-hegymaszas/

lehet, hogy Suhajda tényleg nem volt hős, (nem)barátom, Te te viszont okos nem vagy, nagyon.
10 hónapja
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 745 — Слава Україні! Героям слава!


Szerkesztette: Zsellér van de Vrij

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
10 hónapja
Lúdas Solymi New England Patriots 7 393
Megafososok tényleg ilyen hülyék?
ThundersNFL a Jobbágy
Ennyire
 youtu.be/xOPmak4LX4w
gamerkr
Csíracsicskák ezek, kb mindegyik, van aki rutinosabb és egy fiatal kis nyálast rutinból még el tud intézni, de a legtöbb nemcsak gátlástalan, de Segghülye ostobaság azért. Aki értelmesebb fajta az általában gyorsan kap egy kolompot a nyakába, hogy a többi birka jó irányba menjen.
ozibozi
Valamelyik kommentelő írta, hogy amíg Rogántól nem tudják meg a véleményüket, addig nincs véleményük. Elég pontos.
Kampman
Az emberek többségének, ugyanúgy ahogy neked vagy nekem, nincs véleménye rengeteg dologgal kapcsolatban, amivel nem foglalkozik mélyrehatóbban.
Persze, egyszerű kijelentéseket mindenki tud tenni dolgokról, de az sokszor nem releváns.

Ezeket az embereket szerintem nem érdekli a politika, csak megélheti szinten. Ez nekik csak egy lehetőség, hogy pénzt, hírnevet kapjanak, előrébb jussanak. Ha ráadásul valaki megcsinálja helyettük a nagy részét és nekik csak el kell mondani a szöveget, még jobb.

Nekik ez ugyanolyan munka, mint az enyém vagy a tiéd, ráadásul ők nem kötődnek hozzá érzelmileg vagy elhivatottsággal. Megteszik amit mondanak nekik és felmarkolják a pénzt.
Nekik ez színészet, eljátszanak valamit, aztán csókolom.
Lúdas Solymi
Véletlenül meg egynémelyik pofán lesz verve akkor meg pislognak mint hal a szatyorban
ThundersNFL a Jobbágy
Szted bárki is megkockáztatná a vegzálást meg rendőrségi eljárást és következményeket ezek miatt?
Még a nyálat is sajnálnám leköpni őket.

10 hónapja
ThundersNFL a Paraszt New England Patriots 13 779 — !SuPeR6BoWL!
Megafososok tényleg ilyen hülyék?
ThundersNFL a Jobbágy
Ennyire
 youtu.be/xOPmak4LX4w
gamerkr
Csíracsicskák ezek, kb mindegyik, van aki rutinosabb és egy fiatal kis nyálast rutinból még el tud intézni, de a legtöbb nemcsak gátlástalan, de Segghülye ostobaság azért. Aki értelmesebb fajta az általában gyorsan kap egy kolompot a nyakába, hogy a többi birka jó irányba menjen.
ozibozi
Valamelyik kommentelő írta, hogy amíg Rogántól nem tudják meg a véleményüket, addig nincs véleményük. Elég pontos.
Kampman
Az emberek többségének, ugyanúgy ahogy neked vagy nekem, nincs véleménye rengeteg dologgal kapcsolatban, amivel nem foglalkozik mélyrehatóbban.
Persze, egyszerű kijelentéseket mindenki tud tenni dolgokról, de az sokszor nem releváns.

Ezeket az embereket szerintem nem érdekli a politika, csak megélheti szinten. Ez nekik csak egy lehetőség, hogy pénzt, hírnevet kapjanak, előrébb jussanak. Ha ráadásul valaki megcsinálja helyettük a nagy részét és nekik csak el kell mondani a szöveget, még jobb.

Nekik ez ugyanolyan munka, mint az enyém vagy a tiéd, ráadásul ők nem kötődnek hozzá érzelmileg vagy elhivatottsággal. Megteszik amit mondanak nekik és felmarkolják a pénzt.
Nekik ez színészet, eljátszanak valamit, aztán csókolom.
Lúdas Solymi
Véletlenül meg egynémelyik pofán lesz verve akkor meg pislognak mint hal a szatyorban

Draft


2001-2003-2004-2014-2016-2018
10 hónapja
Lúdas Solymi New England Patriots 7 393
Megafososok tényleg ilyen hülyék?
ThundersNFL a Jobbágy
Ennyire
 youtu.be/xOPmak4LX4w
gamerkr
Csíracsicskák ezek, kb mindegyik, van aki rutinosabb és egy fiatal kis nyálast rutinból még el tud intézni, de a legtöbb nemcsak gátlástalan, de Segghülye ostobaság azért. Aki értelmesebb fajta az általában gyorsan kap egy kolompot a nyakába, hogy a többi birka jó irányba menjen.
ozibozi
Valamelyik kommentelő írta, hogy amíg Rogántól nem tudják meg a véleményüket, addig nincs véleményük. Elég pontos.
Kampman
Az emberek többségének, ugyanúgy ahogy neked vagy nekem, nincs véleménye rengeteg dologgal kapcsolatban, amivel nem foglalkozik mélyrehatóbban.
Persze, egyszerű kijelentéseket mindenki tud tenni dolgokról, de az sokszor nem releváns.

Ezeket az embereket szerintem nem érdekli a politika, csak megélheti szinten. Ez nekik csak egy lehetőség, hogy pénzt, hírnevet kapjanak, előrébb jussanak. Ha ráadásul valaki megcsinálja helyettük a nagy részét és nekik csak el kell mondani a szöveget, még jobb.

Nekik ez ugyanolyan munka, mint az enyém vagy a tiéd, ráadásul ők nem kötődnek hozzá érzelmileg vagy elhivatottsággal. Megteszik amit mondanak nekik és felmarkolják a pénzt.
Nekik ez színészet, eljátszanak valamit, aztán csókolom.

10 hónapja
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders 31 932
 nepszava.hu/3196200_orban-kormany-ner-pszichologia-rudas-janos-elemzes

érdemes nekifutni

criminal lawyer or criminal lawyer?
10 hónapja
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 25 304
Megafososok tényleg ilyen hülyék?
ThundersNFL a Jobbágy
Ennyire
 youtu.be/xOPmak4LX4w
gamerkr
Csíracsicskák ezek, kb mindegyik, van aki rutinosabb és egy fiatal kis nyálast rutinból még el tud intézni, de a legtöbb nemcsak gátlástalan, de Segghülye ostobaság azért. Aki értelmesebb fajta az általában gyorsan kap egy kolompot a nyakába, hogy a többi birka jó irányba menjen.
ozibozi
Valamelyik kommentelő írta, hogy amíg Rogántól nem tudják meg a véleményüket, addig nincs véleményük. Elég pontos.
10 hónapja
ozibozi New York Giants 15 352
Megafososok tényleg ilyen hülyék?
ThundersNFL a Jobbágy
Ennyire
 youtu.be/xOPmak4LX4w
gamerkr
Csíracsicskák ezek, kb mindegyik, van aki rutinosabb és egy fiatal kis nyálast rutinból még el tud intézni, de a legtöbb nemcsak gátlástalan, de Segghülye ostobaság azért. Aki értelmesebb fajta az általában gyorsan kap egy kolompot a nyakába, hogy a többi birka jó irányba menjen.
10 hónapja
gamerkr Green Bay Packers 10 223 — The sharif don't like it - welcome to the casbah club
Megafososok tényleg ilyen hülyék?
ThundersNFL a Jobbágy
Ennyire

10 hónapja
ThundersNFL a Paraszt New England Patriots 13 779 — !SuPeR6BoWL!
Megafososok tényleg ilyen hülyék?

Draft


2001-2003-2004-2014-2016-2018