Politika

44 feliratkozó

több mint 2 éve
MC12 New Orleans Saints 5 836
Az, hogy a Fideszesekbe belerúg (gombákok, ostobákok, stb.), csak hajrá, az csak mozgósító tényező szvsz.
Fungus
lehet en nem kovetem elegge MZPt de tole a gombak dumat nem hallottam hanem Totatol asszem.
csebi
 mandiner.hu/cikk/20211126_marki_zay_peter_fidesz_szavazok_tragya_migracio_rezsicsokkentes

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 2 éve
MC12 New Orleans Saints 5 836
működik.
MC12
...
Sobri Jóska
van.
MC12
Nem a szimpátia kialakítása a lényeg, hanem az, hogy ne hagyja magát az állító, manipulatív kérdésekkel csőbehúzni, miközben igyekszik elmondani a saját narratíváit. Kb. így lehet hugyozni ellenszélben.

A Labriszos poén az nem poén, hanem egy sima hazugság/hack/faszságmondás/túlzás/torzítás, hívd ahogy akarod, de egy ilyen élethelyzetben szerintem valid, ebből vágjanak össze valamit a HírTV proli nézőiknek, amit nem kell értelmezni, magyarázni.
Nem fog menni.

MZP valóban nem Orbán szint, de attól, hogy nincs meg a képessége a fraternizáló, bratyizós, atyáskodó Orbán-féle kommunikációhoz, se a Trump-féle sármos rosszfiú karakterhez, attól még ebben a szituban nem rossz ez.
És ez volt az alapállításod, hogy nem megy nagyban az MZP féle agreszió, nem működik.
Én ezt a videót annak alátámasztására tettem be, hogy de, megy.


A vitáért meg nem könyörög, hanem csak egy újabb kommunikációs panelként használja, amivel Orbánt gyávázhatja.
Én komolyan gondolom, hogy MZP rátalált arra a metodikára, hogy kurvaanyázza, buzizza, cigányozza, stb. az ellenfeleit, és lemegy a pöcegödör legaljára, hogy az ő általa dobált szar legyen a legkeményebb.
Ezt találta ki, ezt csinálja, és ha lesz egy igazi erős töltet áprilisig, akkor azt ő meg fogja tudni markolni, és gátlástalanul oda fogja baszni, mert elhitte, hogy "sárkány ellen sárkányfű", hogy "tüzet tűzzel", hogy Orbán ellen minden megengedett, ésatöbbi, ami a jakobinus hevületét számára megindokolja, alátámasztja, jogossá teszi. Meg mert passzol a személyiségéhez, és így önazonos.
Sobri Jóska
De nem támasztottad alá 😊 ez a videó arra bizonyíték, hogy ezt csinálja, nem arra, hogy működik. A működés bizonyításához kell valamilyen egzakt mutató, eredmény stb. Ma az az egyetlen mutató amit számszerűleg tudunk, hogy az ősz közepi enyhe ellenzéki előny (3-4%) mára enyhe fidesz előnnyé változott (3-4%) ez nemigazán azt mutatja, hogy működik. Ha egy hónap múlva megint 3-4%-os ellenzéki előny lesz, akkor mondhatjuk, hogy na, ezaz, működik. Addig annyit lehet megállapítani, hogy igazad van, MzP elengedte a november végi - december eleji mindenkit szeretünk, közös ország, kumbaja vonalat és átment agresszív kismalacba. Márpedig azt is tudjuk, hogy mindig az kampányol agresszíven - aki hárányban van, mert kell neki a figyelem, hiszen más üzenete nem üti át a plafont. Aztán ez vagy működik vagy nem, meglátjuk.

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 2 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 314
Azért sem szabad a 2 ügyet összehasonlítani, mert míg az egyik büntetőjogi, a másik csak etikai. Így amíg az etikairól lehet ítélkezni, véleményt formálni, addig a büntetőjogiról (és annak esetleges következményeiről!) az ügy lezárultáig nem szabad és akár további büntetőjogi következményekkel járhat. Továbbra sem értem mit látsz ebben olyan furcsát, attól hogy ő a frakcióvezető attól még folyamatban levő ügy miatt (ha az egyén nem mond le) ő nem léptetheti ki. A kérdésre miszerint hogy lesz-e szerepe a kampányban megint csak egyenes, normális választ adott ( nem lesz, de ez Kocsis döntése).

Remélem a kettő között (kiléptetés a gyanú miatt vs kampány szerep) fel tudod mérni a különbséget.

Még valami, attól lesz valami a köznyelv része hogy használjuk, ha tudjuk hogy hibás ne használjuk és akkor nem lesz a köznyelv része. Tudod: " és erre figyelmeztessük utastársunkat is" 😉
davemayer
A két ügy maga nem hasonlítható össze (ebben egyetértünk), de az ügyek kapcsán a sajtó viselkedése, az igenis összehasonlítható. Nekem egy olyan politikus ne keressen kibúvót a válasz alól, akinek a médiája ugyanezt csinálja a másik oldalon.
Megkérdezték valamiről, aztán amikor választ kaptak megkérdezték a személyes véleményéről is, mint frakcióvezető. Nyilván a kérdés provokatív jellegű, de már tudjuk egy ideje, hogy az újságírók kérdésekkel provokálnak, ettől még lehet válaszolni folyamatos propagandázás meg sértegetés nélkül is. Lehetett volna a válasz simán az, hogy VP nem mond le a képviselőségről, ő pedig folyamatban lévő ügy kapcsán nem nyilatkozik. Ezzel sem tudott volna többet tenni az újságíró, de megúszhattuk volna a sértegetést. Azt korrektül elmondta, hogy nem fog részt venni a kampányban, de hangsúlyozom, hogy nincs olyan sajtó, aki kihagyná ezt a ziccert. Én az ellenzék helyében folyamatosan VP-znék, hogy mindenki találkozzon az üggyel, ha már ezúttal sikerült tényleg alapos gyanúig eljutni legalább.

Igazi különlegesség az "unszimpatikus" szó, mert egy remek latin-görög keverék, de ha már kialakult én nem bánom. Egy szó akkor létezik, ha a beszélő és a hallgató is ugyanazt érti alatta, még ha egy korábbi helytelen formából alakult is ki.
De ha ez itt a fórumon ennyire érdekes, igyekszem átszokni a helyes fosztóképzős alakra. 😊
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 041 — Lucas Scott
Az, hogy a Fideszesekbe belerúg (gombákok, ostobákok, stb.), csak hajrá, az csak mozgósító tényező szvsz.
Fungus
lehet en nem kovetem elegge MZPt de tole a gombak dumat nem hallottam hanem Totatol asszem.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 041 — Lucas Scott
Azért sem szabad a 2 ügyet összehasonlítani, mert míg az egyik büntetőjogi, a másik csak etikai. Így amíg az etikairól lehet ítélkezni, véleményt formálni, addig a büntetőjogiról (és annak esetleges következményeiről!) az ügy lezárultáig nem szabad és akár további büntetőjogi következményekkel járhat. Továbbra sem értem mit látsz ebben olyan furcsát, attól hogy ő a frakcióvezető attól még folyamatban levő ügy miatt (ha az egyén nem mond le) ő nem léptetheti ki. A kérdésre miszerint hogy lesz-e szerepe a kampányban megint csak egyenes, normális választ adott ( nem lesz, de ez Kocsis döntése).

Remélem a kettő között (kiléptetés a gyanú miatt vs kampány szerep) fel tudod mérni a különbséget.

Még valami, attól lesz valami a köznyelv része hogy használjuk, ha tudjuk hogy hibás ne használjuk és akkor nem lesz a köznyelv része. Tudod: " és erre figyelmeztessük utastársunkat is" 😉
davemayer
eloszor is: sztem itt Kocsis fideszes politikushoz kepest meg viszonylag normalisan is nyilatkozott. igen, atjott ez a stilus h megint kellemetlen kerdesekre kell valaszolnom, amihez nem nagyon vannak hozzaszokva.
masodszor is: azert a 'ne idetlenkedjunk mar' nem eppen olyan, hogy o normalisan valaszol az ujsagironak. raadasul az ujsagiro azert eroltette, mert Kocsis nem valaszolt a kerdesre. ha valaszol ra akkor nem teszi fel ujra. ugye a kerdes az volt, hogy kirakjak-e a frakciobol? mire Kocsis azt valaszotla, hogy miert kellene lemondania Volnernek a mandatumrol. remelem erzed a kulonbseget. ne az ujsagirot hibaztassuk mar, hogy nem hagyja annyiban, ha lepattintjak egy olyan valasszal, ami nem a kerdesre iranyult. azert nem olyannak ismerlek a forumrol, aki ezt a tipusu dolgokat tamogatna, mint ez itt lentebb:


Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
Jughead Dallas Cowboys 4 200
Továbbra sem értem mit látsz ebben olyan furcsát, attól hogy ő a frakcióvezető attól még folyamatban levő ügy miatt (ha az egyén nem mond le) ő nem léptetheti ki.
davemayer
Miért ne zárhatnák ki? A nyomozati anyagok alapján ez lenne a normális lépés, ártatlanság vélelme ide, ártatlanság vélelme oda, el kellene határolódniuk ettől az ügytől. Mármint nyilván egy olyan országban, ahol vannak politikai következmények.
több mint 2 éve
csipkelli 3 289
Völner menjen szépen kampányolni, amíg nincs jogerős ítélet.
több mint 2 éve
davemayer Chicago Bears 14 335 — "Grammar maci"
Azért sem szabad a 2 ügyet összehasonlítani, mert míg az egyik büntetőjogi, a másik csak etikai. Így amíg az etikairól lehet ítélkezni, véleményt formálni, addig a büntetőjogiról (és annak esetleges következményeiről!) az ügy lezárultáig nem szabad és akár további büntetőjogi következményekkel járhat. Továbbra sem értem mit látsz ebben olyan furcsát, attól hogy ő a frakcióvezető attól még folyamatban levő ügy miatt (ha az egyén nem mond le) ő nem léptetheti ki. A kérdésre miszerint hogy lesz-e szerepe a kampányban megint csak egyenes, normális választ adott ( nem lesz, de ez Kocsis döntése).

Remélem a kettő között (kiléptetés a gyanú miatt vs kampány szerep) fel tudod mérni a különbséget.

Még valami, attól lesz valami a köznyelv része hogy használjuk, ha tudjuk hogy hibás ne használjuk és akkor nem lesz a köznyelv része. Tudod: " és erre figyelmeztessük utastársunkat is" 😉

Szerkesztette: davemayer

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 2 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 314
Mzp éppen annak issza a levèt, hogy ami ment kommunikációs téren az előválasztáson az - egyelőre - nem megy nagyban. Nem működik.
MC12
Itt úgy néz ki, hogy működik, ebből vágjanak valamit a HírTv-re, amiben nem keni a szart a Fideszre/Orbánra. Szerintem jól nyomja ezt a "tekurvaanyád"-kommunikációt.

 www.youtube.com/watch?v=KFKJroZBC1M
Sobri Jóska
Ne idétlenkedjunk már.
csebi
Hugyos Máté egy igazi antitalentum 😀
De ha már idézted:
 www.youtube.com/watch?v=hv7KcxwyBZ4
Klaci79
davemayer
Klaci79
Elmondta normálisan, aztán várt, majd amikor még mindig ugyanazt erőltette az újságíró (khm...) akkor mondta ezt. Teljesen normális, hiszen mit idétlenkedik, már adott egy választ ami után nincs továbblépésre lehetőség, nem lehet tovább bontani a kérdéskört, lezárult.
Nem érte váratlanul a kérdés, adott is rá megfelelő választ, amin a riporter úr láthatóan kicsit megdöbbent ezért visszatért a kályhához, erőltette azt amire már megkapta a választ.

Ha nem ezzel a videóval kapcsolatban gondolod antitalentumnak akkor minek raktad pont ezt oda a mondatod mögé, nem értem de mindegy.

Az hogy antipatikus (nem unszimpatikus, olyan nincs) elég nyilvánvaló de jogod van hozzá, nincsen ezzel semmi baj. Amit nem értek hogy azt írod "a fideszes politikusok többségével nincs hasonló bajom" - a többségüket bírod vagy csak nem tartod antitalentumnak őket?
davemayer
Egy egyszerű véleményt fogalmaztam meg róla "antitalentum". Ha ezt meg kell magyaráznom, hogy miért ez a véleményem róla, nem fogom, mert nem ér nekem annyit, én se vagyok kiváncsi arra, hogy valakiben miért alakul ki egy MZP unszimpátia (eléggé beékelődött a köznyelvbe, a mindennapokba ez a forma, úgyhogy használható még ha neked nem is tetszik).
Nem akartam a leiratát hozni a beszélgetésnek, de mintha nem értenéd a kérdések közti különbséget, hogy maradhat e VP a frakcióban, hangzott el előbb, majd erre némi mellébeszélés után egy állítólagos VP nyilatkozattal válaszolt Kocsis, majd pedig az a kérdésmeg, hogy neki mint frakcióvezetőnek mi a véleménye VP maradásáról. Ezután jön a monológ az ártatlanság vélelméről és a baloldali politikusokról. Ez nálam két külön kérdés, de lehet nem jött ez át megfelelően.

Teszem hozzá, hogy a másik oldalon még mindenféle alapos gyanú nélkül, csak feltételezésekre születnek ennél sokkal durvább kérdések, lásd például a városháza ügyet, hogy csak az utolsók közül egyet mondjak.
több mint 2 éve
davemayer Chicago Bears 14 335 — "Grammar maci"
Mzp éppen annak issza a levèt, hogy ami ment kommunikációs téren az előválasztáson az - egyelőre - nem megy nagyban. Nem működik.
MC12
Itt úgy néz ki, hogy működik, ebből vágjanak valamit a HírTv-re, amiben nem keni a szart a Fideszre/Orbánra. Szerintem jól nyomja ezt a "tekurvaanyád"-kommunikációt.

 www.youtube.com/watch?v=KFKJroZBC1M
Sobri Jóska
Ne idétlenkedjunk már.
csebi
Hugyos Máté egy igazi antitalentum 😀
De ha már idézted:
 www.youtube.com/watch?v=hv7KcxwyBZ4
Klaci79
Nem tudom ezzel konkrétan mi bajod van, elő vett egy olyan kártyát védekezésként amivel egy újságíró nem tud mit csinálni. Ebben mi volt az antitalentum? Teljesen korrekten megállt, elmondta amit akart, az újságíró próbálta basztatni ő meg elhárította. Amit mondott abba nehéz lenne belekötni, de ha lehet írd le kérlek.
davemayer
Nem ennek a videónak a kapcsán antitalentum!
Az egész jelleme az. Ahogy nyilatkozik az ügyekben, igazi bicskanyitogató. Emlékszem, ahogy ment a nápolyival a fidesz székháznál tüntetőkhöz, ott kezdődött ez a borzasztó unszimpátia. És ne gyere azzal, hogy mert fideszes és azért idegesít, mert a fideszes politikusok többségével nincs hasonló bajom.
De egyébként ha már itt tartunk, mi az, hogy ne idétlenkedjünk már? Nem érhette váratlanul ez a kérdés, mint frakcióvezető, de mégis inkább a "propagandát gyártanának éjjel-nappal" dumával húzza az időt. Az is a dolga egy politikusnak, hogy kérdésekre válaszoljon, főleg a frakciója tagjával szemben felvetődő erős gyanú miatt. Nyilván vannak kérdések, amik nem tetszenek neki, de ez a "ne idétlenkedjünk már" szint abszolút szánalmas egy politikustól, aki az adófizetők, köztük az ellenzéki adófizetők pénzéből is él, nem is rosszul.
Klaci79
Elmondta normálisan, aztán várt, majd amikor még mindig ugyanazt erőltette az újságíró (khm...) akkor mondta ezt. Teljesen normális, hiszen mit idétlenkedik, már adott egy választ ami után nincs továbblépésre lehetőség, nem lehet tovább bontani a kérdéskört, lezárult.
Nem érte váratlanul a kérdés, adott is rá megfelelő választ, amin a riporter úr láthatóan kicsit megdöbbent ezért visszatért a kályhához, erőltette azt amire már megkapta a választ.

Ha nem ezzel a videóval kapcsolatban gondolod antitalentumnak akkor minek raktad pont ezt oda a mondatod mögé, nem értem de mindegy.

Az hogy antipatikus (nem unszimpatikus, olyan nincs) elég nyilvánvaló de jogod van hozzá, nincsen ezzel semmi baj. Amit nem értek hogy azt írod "a fideszes politikusok többségével nincs hasonló bajom" - a többségüket bírod vagy csak nem tartod antitalentumnak őket?

Szerkesztette: davemayer

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 2 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 004
 444.hu/tldr/2022/01/26/a-korabbi-helyettes-allamtitkar-nem-emlekszik-hogy-egy-protekcios-vizsgazorol-egyeztetett-schadl-gyorggyel

az említett irodaház

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 314
Mzp éppen annak issza a levèt, hogy ami ment kommunikációs téren az előválasztáson az - egyelőre - nem megy nagyban. Nem működik.
MC12
Itt úgy néz ki, hogy működik, ebből vágjanak valamit a HírTv-re, amiben nem keni a szart a Fideszre/Orbánra. Szerintem jól nyomja ezt a "tekurvaanyád"-kommunikációt.

 www.youtube.com/watch?v=KFKJroZBC1M
Sobri Jóska
Ne idétlenkedjunk már.
csebi
Hugyos Máté egy igazi antitalentum 😀
De ha már idézted:
 www.youtube.com/watch?v=hv7KcxwyBZ4
Klaci79
Nem tudom ezzel konkrétan mi bajod van, elő vett egy olyan kártyát védekezésként amivel egy újságíró nem tud mit csinálni. Ebben mi volt az antitalentum? Teljesen korrekten megállt, elmondta amit akart, az újságíró próbálta basztatni ő meg elhárította. Amit mondott abba nehéz lenne belekötni, de ha lehet írd le kérlek.
davemayer
Nem ennek a videónak a kapcsán antitalentum!
Az egész jelleme az. Ahogy nyilatkozik az ügyekben, igazi bicskanyitogató. Emlékszem, ahogy ment a nápolyival a fidesz székháznál tüntetőkhöz, ott kezdődött ez a borzasztó unszimpátia. És ne gyere azzal, hogy mert fideszes és azért idegesít, mert a fideszes politikusok többségével nincs hasonló bajom.
De egyébként ha már itt tartunk, mi az, hogy ne idétlenkedjünk már? Nem érhette váratlanul ez a kérdés, mint frakcióvezető, de mégis inkább a "propagandát gyártanának éjjel-nappal" dumával húzza az időt. Az is a dolga egy politikusnak, hogy kérdésekre válaszoljon, főleg a frakciója tagjával szemben felvetődő erős gyanú miatt. Nyilván vannak kérdések, amik nem tetszenek neki, de ez a "ne idétlenkedjünk már" szint abszolút szánalmas egy politikustól, aki az adófizetők, köztük az ellenzéki adófizetők pénzéből is él, nem is rosszul.
több mint 2 éve
davemayer Chicago Bears 14 335 — "Grammar maci"
Mzp éppen annak issza a levèt, hogy ami ment kommunikációs téren az előválasztáson az - egyelőre - nem megy nagyban. Nem működik.
MC12
Itt úgy néz ki, hogy működik, ebből vágjanak valamit a HírTv-re, amiben nem keni a szart a Fideszre/Orbánra. Szerintem jól nyomja ezt a "tekurvaanyád"-kommunikációt.

 www.youtube.com/watch?v=KFKJroZBC1M
Sobri Jóska
Ne idétlenkedjunk már.
csebi
Hugyos Máté egy igazi antitalentum 😀
De ha már idézted:
 www.youtube.com/watch?v=hv7KcxwyBZ4
Klaci79
Nem tudom ezzel konkrétan mi bajod van, elő vett egy olyan kártyát védekezésként amivel egy újságíró nem tud mit csinálni. Ebben mi volt az antitalentum? Teljesen korrekten megállt, elmondta amit akart, az újságíró próbálta basztatni ő meg elhárította. Amit mondott abba nehéz lenne belekötni, de ha lehet írd le kérlek.

Szerkesztette: davemayer

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 2 éve
davemayer Chicago Bears 14 335 — "Grammar maci"
Na, ekkora a baj, hogy már velük is foglalkozik a 444? Ajjajj. 😀 Kétségbeesettnek érzem. Mondjuk minőségileg elég nevetséges lett ez is.
kristóf17
Szerintem a 2022-es kampányt tanítani fogják, a "hogyan ne csináld" kategóriában egy napon.

Semmit nem kellett volna csinálnia az ellenzéknek, mint sem kussolni, együtt bólogatni, meg a kiásott Völner-Schadl ügyön lovagolni. Ehhez képest zuhanórepülés van, meg fogyatékosozás.

Tehetségtelenek.
Amadeus
Tehetségtelenek, és már egymás közt a háttérben marakodnak azért ami még nem is az "övék". Ez van amikor mesterségesen jön létre egy tömörülés olyanok között akikben csak a hatalomvágy a közös.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 2 éve
Törölt felhasználó
kiestem pár napig, sorry...de legalább a választás közeledtével kezd érdemi politikai diskurzus kibontakozni 😀 ezért nem is egy konkrét hozzászólásra reagálva, hanem inkább csak ide-oda reagálnék azoknak a véleményére, akikét szívesen olvastam, olvasom (másokét is, csak most hirtelen ezek maradtak meg kapásból visszaolvasva):

Sobri kommunikációs érvelését vélem érteni. Az erős kimondásokkal kíván túlnyúlni MZP egy radikális baloldali véleménybuborékon (akiknek ráadásul azt közvetíti, hogy nem fossal gurigázom), s utána magyarázza el, mit akar. Csak az érvelés kapcsán az a baj, hogy nem a provokatív kérdések az indukciók , azok már az utóélet részei, persze életbentartás része lehet innen is, onnan is. Hanem új év óta minden hétvégén MZP elmondja a maga prédikációját (a maga közönségének), ordas sületlenségeket, bárdolatlanságokat állítva. Majd az azt követő első hét fele magyarázkodás, hogy "nem így értettem, úgy értettem, hazudnak, nem ezt mondtam stb.", ráadásokkal csúsztatásokkal és erős zavarodottságokkal tele. Talán a második héten jött a potenciális "kármentési időszak" a rezsicsökkentés és a 13-ik havi nyugdíj kapcsán, majd jött a félig sikerült "póráz" Judyval.
Az, hogy a Fideszesekbe belerúg (gombákok, ostobákok, stb.), csak hajrá, az csak mozgósító tényező szvsz.
A legnagyobb politikai hiba sztem a 13-ik havi nyugdíj betámadása volt (böszmeség, mondhatnók) sztem. Ez súlyos hiba volt. A többi meg jórészt karakterprobléma, tudatlanság, felkészületlenség vegyítve cinizmussal, nárcizmussal és társaival. Tolja ezerrel az ámerikai (kis)kereskedelmi agresszív kommunikációt, politikai mázban. A kedvencem e kapcsán a Rónai Egonnnal folytatott beszélgetés egyik momentuma volt: "szokjanak hozzá". Ez nem Orbánnak szólt.

1:20-nál

Másokat meg egyszerűen ép lelkületű ember nem mond (megtizedelődött nyugdíjasok pl.), nem hogy politikai vezetői aspiráns.

Amire MC12 felhívta a figyelmet, hogy az ellenzéki szavazók "ha most vasárnap lennének a választások" jó része el sem menne, asszem ehhez hasonlót a Nézőpont is kihozott az év elején. Lehet legyinteni, Századvég, meg Nézőpont. De a közvkutatások inkább közhangulat-felmérések alapvetően, a trendek és attitüdök a mérhetőek igazán. A konkrét pártválasztások tekintetében persze feltárhatóak rejtett preferenciák, ill. másod- és harmadlagos preferenciák is. Én spec a Nézőpont felmérése után - talán pont a zsidózásos téma idején volt - mondtam egy magánbeszélgetésben, hogy MZP pont ezt a kevésbé elkötelezett tábort fogja kinyírni ezzel a kommunikációjával. A nem ifaplatózáshoz szokott közönségnek szóló, mindenkit leostobázóhoz, hanem baloldali "uralom" alatt is "kormányzáshoz szokott" baloldali érzelmű szavazókat.

Ugyanakkor még van két bő hónap, ráncba szedhetik MZP-t és magukat az ellenzékiek, és egy két éve tartó koronavírusos depresszált időszak társadalmában lehetnek nagy meglepetések. Kurva nagyra nyílhat, de nagyon szűkre is zárulhat az olló. Sztem a lényegi kampányt alapvetően mindkét fél az uccsó két kétre tartja. Érdekes lesz követni Ferenc testvér mozgását a hátralévő időkben. Érdekes lesz még, hogy milyen közös lista jön létre, milyen aritmetika, vagy algoritmus szerint. Nem lepődnék meg, ha Ferenc testvér és Klára asszony később alapvetően csak a DK-jelöltek körzeteiben járnának. Mindenesetre sztem a szervezettség továbbra is kulcskérdés lesz. Az on-field szervezettség mellett meg az on-line sem elfelejtendő.

Biztos, hogy születik még egy-két szakdoli majd erről a kampányról, de akár doktorit is megérne majd. 😀
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Ugye tudod, hogy az ellenzéki kemény magot meg a Feri ellenes pesti protest-szavazókat összerántó előválasztást nem szabad összekeverni egy országos választással? 😊 más hangsúlyok, más közönség, más stratégia. Mzp éppen annak issza a levèt, hogy ami ment kommunikációs téren az előválasztáson az - egyelőre - nem megy nagyban. Nem működik. Rossz helyen fogják meg a kampányt egyelőre - pont mind a Fidesz 2006ban.MC12
Ez is igaz, de az is, hogy abszolút nem számít, hogy ma mit mér a Századvég belső mérése a táborok hajlandóságáról. Szóval a 6:0 sem igaz - nincs ekkora hátrányban az ellenzék, akármekkora is most a mérhető hajlandóság -, miközben az is igaz, hogy ez a Völner ügy egy óriási kiaknázatlan kampány lehetőség .... vagy csak magunkból indulunk ki, és kurvára nem ez számít igazából.

Szívesen megkérdeznék egy virtigli választási szakembert arról, hogy mi is a fontos és mi másodlagos, mert úgy érzem nagyon sok dologra rámondjuk, hogy az ellenzék hülye, a kormány hülye, miközben nem számít. Például az, hogy az egyébként kormány vagy ellenzék felé hajló szavazó elmegy-e szavazni, az nem január 25.-én fog eldőlni. Még azt is ki merem jelenteni, hogy ilyenkor ezt a versenyt meg sem lehet még nyerni, mert - ahogy az előválasztás kiválóan bemutatta - egy hónap alatt is simán ki tud egy szándék hűlni. Ezt a ki kit tud elvinni versenyt az utolsó 10-12 napban kell megvívni. Sőt, lehet, hogy inkább 5 nap az a 10.

Most narratíváknak lehet megágyazni. Az osztogatást most kell elkezdeni, hogy meg legyen az a melegágy / szöveg, amire 5 nappal a voks előtt odafigyelhet a Fideszes választó, és egy két szavas tacepaóval vagy egy rövid telefonhívssal, vagy egy "gyere te is, ha kell több nyugdíj"-al rá lehet venni, hogy felemelje vasárnap a seggét. A Gyurcsányozás viszont nem ilyen, az most csak a politikát aktívan követők számára egy gumicsont. Az aktívan nem politizálók számára se nem plusz, se nem mínusz, mert a narratíva már 10+ éve él, nekik elég 1 héttel a szavazás előtt is bedobni. A korrupció szerintem ugyanilyen. Évek óta megvan a táptalaja, nem a Völner üggyel kezdődtek a Fidesz körüli ügyek. Sok éves történetek vannak már, helikoptertől luxusjachtozáson át sokáig lehetne sorolni. Erre egy Völner ügy azoknak plusz, akik amúgy is elmennek szavazni. A bizonytalanoknak nem érzem úgy, hogy az lenne. Ami az lehet, az a megbulizott egyetemi vizsgák. Az megjárta a sajtót, meg kell még egyszer járatni, és elég is. Áprilisban azt is ki lehet írni a fél mondatos tacepaóra a helikopter meg a luxusjacht - meg az ereszcsatorna - mellé, mint utolsó löket ahhoz, hogy megemelje a seggét és elmenjen behúzni egy X-et.

Ami az ellenzéknél most deficit - úgy értem, hogy szerintem még ágyazásra van szükség - , az egy kormányzás-kép. Hogy mit fogunk csinálni bazdmeg. Egyszerűen, fél mondatokban, populistán, felsorolás szerűen. Hogy meme legyen belőle, hogy az utolsó két hétben elő lehessen venni, 1-2 szavas jelszavak formájában. A "program" persze idézőjelbe téve értendő, mert nem hatvan oldalas tanulmányra gondolok, hanem rövid - többnyire populista - ígéretekre. Mint az, hogy megemeljük a családi pótlékot, csökkentjük a várólistát csípőműtétre és hasonlók. Ezek azok, amiket nem lehet az utolsó héten a választók nyakába önteni, mert egyszerre sok, és meg is kell emészteni a népnek. Kell néhány hét / hónap, hogy amikor kiírják a tacepaóra, hogy várólista, akkor mindenki tudja, hogy miről van szó. Mint a migráns. Ez az egy szó elég, már mögés sem kell rakni a fél mondat maradékát. Én úgy érzem inkább ebben van feladat (és lemaradás, ha lemaradásról beszélünk), nem abban ami nekem / neked vagy a médiaértelmiségieknek az igényét elégíti ki.

Mondom ezt persze laikusként. De nagyon szívesen meghallgatnék egy profit arról, hogy szerinte mit kell most nyomni, és mit kell majd az utolsó métereken. Sajna nincs ilyen ismerősöm, így megkérdezni sem tudom. 😊

(Még egy dolog ami idén szerintem az ellenzék szempontjából más, mint a Fidesz szempontjából. A Fidesznél az országos kampányon lehet a hangsúly, mert megvan hozzá a média felület, és az átutő erő. Az ellenzéknél is fontos MZP és az országos kampány, de talán még fontosabb, hogy az egyes körzetekben, helyben mit tudnak csinálni majd. Akár azt is el tudom képzelni, hogy jó helyi kampányokkal MZP és országos kampány nélkül is képes lehet az ellenzék nyerni. És a fordítottját is, zseniális MZP kampány mellett is ki tud kapni, ha a körzetekben elbasszák a helyi munkát. Ezt pedig nem tudom, hogy most lehet-e akárhogy is mérni. Lehet, hogy csak a választások fogják tudni majd megmondani, hogy mi volt a helyzet.)

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 636 — Egyéb témák lakó
 telex.hu/belfold/2022/01/25/schadl-gyorgy-volner-par-kompromittalo-felvetelek-pancelszekreny-rtl

Jöhetnek a tippek ki a közszereplő.
Mondjuk valószínű nem politikus, mert akkor az volna a megnevezés.
vpi
Én is épp linkelni akartam h végre indul a buli!
csebi
Mit beszéltünk tegnap? Szex, drogok vagy valami politikai nagykutya bebuktatása 😊 jó esetben egyszerre a kettő!
MC12
Sajnos faszi is van rajta 😕

több mint 2 éve
Tony Adams Indianapolis Colts 5 195 — Colts Fan
 telex.hu/belfold/2022/01/25/schadl-gyorgy-volner-par-kompromittalo-felvetelek-pancelszekreny-rtl

Jöhetnek a tippek ki a közszereplő.
Mondjuk valószínű nem politikus, mert akkor az volna a megnevezés.
vpi
SOROS!
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 041 — Lucas Scott
Mzp éppen annak issza a levèt, hogy ami ment kommunikációs téren az előválasztáson az - egyelőre - nem megy nagyban. Nem működik.
MC12
Itt úgy néz ki, hogy működik, ebből vágjanak valamit a HírTv-re, amiben nem keni a szart a Fideszre/Orbánra. Szerintem jól nyomja ezt a "tekurvaanyád"-kommunikációt.

...
Sobri Jóska
Miből néz ki úgy? 😊 végig szenvedtem ezt a videót, dehát te is a kommunikációban dolgozol, látnod kell, hogy hibát hibára halmoz. Olyan szinten agresszív a kommuniciója, hogy ezzel ember nem tud szimpatizálni a nagyon orbanofóbokon - meg rajtad 😆 - kívül.
Labrisz egyesület mint fideszes szervezet? Ez nem duplafenekű poén, még mielőtt, hanem tényleg nem tudja, hogy a labrisz-nél kevés Fidesz - gyűlölö lmbtq szervezet van, hát sikeresen magára haragította ezt a kisebbséget is 😊

Ez nem az Orbán-féle összekcsintós műmájerkedés, MzP tényleg egy agresszív alkat, viszont semmi humora nincs míg mondjuk Trumpnak volt. Ő beszél arról, hogy ért a gazdasághoz, amikor akkor faszságokat mondott, hogy tejoeg.

Na mindegy, hát MzP megítélésben mást gondolunk, de a számok nem támasztják alá a kommunikáció sikerességét, különben nem sírna minden második mondatban a vitáért, amiért mindig az könyörög, aki hátrányban van.
MC12
Nem a szimpátia kialakítása a lényeg, hanem az, hogy ne hagyja magát az állító, manipulatív kérdésekkel csőbehúzni, miközben igyekszik elmondani a saját narratíváit. Kb. így lehet hugyozni ellenszélben.

A Labriszos poén az nem poén, hanem egy sima hazugság/hack/faszságmondás/túlzás/torzítás, hívd ahogy akarod, de egy ilyen élethelyzetben szerintem valid, ebből vágjanak össze valamit a HírTV proli nézőiknek, amit nem kell értelmezni, magyarázni.
Nem fog menni.

MZP valóban nem Orbán szint, de attól, hogy nincs meg a képessége a fraternizáló, bratyizós, atyáskodó Orbán-féle kommunikációhoz, se a Trump-féle sármos rosszfiú karakterhez, attól még ebben a szituban nem rossz ez.
És ez volt az alapállításod, hogy nem megy nagyban az MZP féle agreszió, nem működik.
Én ezt a videót annak alátámasztására tettem be, hogy de, megy.

A vitáért meg nem könyörög, hanem csak egy újabb kommunikációs panelként használja, amivel Orbánt gyávázhatja.
Én komolyan gondolom, hogy MZP rátalált arra a metodikára, hogy kurvaanyázza, buzizza, cigányozza, stb. az ellenfeleit, és lemegy a pöcegödör legaljára, hogy az ő általa dobált szar legyen a legkeményebb.
Ezt találta ki, ezt csinálja, és ha lesz egy igazi erős töltet áprilisig, akkor azt ő meg fogja tudni markolni, és gátlástalanul oda fogja baszni, mert elhitte, hogy "sárkány ellen sárkányfű", hogy "tüzet tűzzel", hogy Orbán ellen minden megengedett, ésatöbbi, ami a jakobinus hevületét számára megindokolja, alátámasztja, jogossá teszi. Meg mert passzol a személyiségéhez, és így önazonos.
Sobri Jóska
Ebben lehet vmi. Hiszen mi sem a konyai falusi csokos videóról beszélünk itt hanem MZProl. Kell neki az elérés figyelemfelkeltés, polgárpukkasztas. Meglátjuk mennyire lesz sikeres. De lehet így többen megismerik mint Karácsonyt 18ban vagy Mesterházyt előtte.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
vpi New England Patriots Rutgers Scarlet Knights 3 591 — Patriot
 telex.hu/belfold/2022/01/25/schadl-gyorgy-volner-par-kompromittalo-felvetelek-pancelszekreny-rtl

Jöhetnek a tippek ki a közszereplő.
Mondjuk valószínű nem politikus, mert akkor az volna a megnevezés.
vpi
Gyurcsány és Vadai, Dobrev pedig filmez
Willie Parker
Dózsa László (1942- )
több mint 2 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 373 — #NoStress
Mzp éppen annak issza a levèt, hogy ami ment kommunikációs téren az előválasztáson az - egyelőre - nem megy nagyban. Nem működik.
MC12
Itt úgy néz ki, hogy működik, ebből vágjanak valamit a HírTv-re, amiben nem keni a szart a Fideszre/Orbánra. Szerintem jól nyomja ezt a "tekurvaanyád"-kommunikációt.

...
Sobri Jóska
Miből néz ki úgy? 😊 végig szenvedtem ezt a videót, dehát te is a kommunikációban dolgozol, látnod kell, hogy hibát hibára halmoz. Olyan szinten agresszív a kommuniciója, hogy ezzel ember nem tud szimpatizálni a nagyon orbanofóbokon - meg rajtad 😆 - kívül.
Labrisz egyesület mint fideszes szervezet? Ez nem duplafenekű poén, még mielőtt, hanem tényleg nem tudja, hogy a labrisz-nél kevés Fidesz - gyűlölö lmbtq szervezet van, hát sikeresen magára haragította ezt a kisebbséget is 😊

Ez nem az Orbán-féle összekcsintós műmájerkedés, MzP tényleg egy agresszív alkat, viszont semmi humora nincs míg mondjuk Trumpnak volt. Ő beszél arról, hogy ért a gazdasághoz, amikor akkor faszságokat mondott, hogy tejoeg.

Na mindegy, hát MzP megítélésben mást gondolunk, de a számok nem támasztják alá a kommunikáció sikerességét, különben nem sírna minden második mondatban a vitáért, amiért mindig az könyörög, aki hátrányban van.
MC12
Nem a szimpátia kialakítása a lényeg, hanem az, hogy ne hagyja magát az állító, manipulatív kérdésekkel csőbehúzni, miközben igyekszik elmondani a saját narratíváit. Kb. így lehet hugyozni ellenszélben.

A Labriszos poén az nem poén, hanem egy sima hazugság/hack/faszságmondás/túlzás/torzítás, hívd ahogy akarod, de egy ilyen élethelyzetben szerintem valid, ebből vágjanak össze valamit a HírTV proli nézőiknek, amit nem kell értelmezni, magyarázni.
Nem fog menni.

MZP valóban nem Orbán szint, de attól, hogy nincs meg a képessége a fraternizáló, bratyizós, atyáskodó Orbán-féle kommunikációhoz, se a Trump-féle sármos rosszfiú karakterhez, attól még ebben a szituban nem rossz ez.
És ez volt az alapállításod, hogy nem megy nagyban az MZP féle agreszió, nem működik.
Én ezt a videót annak alátámasztására tettem be, hogy de, megy.

A vitáért meg nem könyörög, hanem csak egy újabb kommunikációs panelként használja, amivel Orbánt gyávázhatja.
Én komolyan gondolom, hogy MZP rátalált arra a metodikára, hogy kurvaanyázza, buzizza, cigányozza, stb. az ellenfeleit, és lemegy a pöcegödör legaljára, hogy az ő általa dobált szar legyen a legkeményebb.
Ezt találta ki, ezt csinálja, és ha lesz egy igazi erős töltet áprilisig, akkor azt ő meg fogja tudni markolni, és gátlástalanul oda fogja baszni, mert elhitte, hogy "sárkány ellen sárkányfű", hogy "tüzet tűzzel", hogy Orbán ellen minden megengedett, ésatöbbi, ami a jakobinus hevületét számára megindokolja, alátámasztja, jogossá teszi. Meg mert passzol a személyiségéhez, és így önazonos.

több mint 2 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 732
 telex.hu/belfold/2022/01/25/schadl-gyorgy-volner-par-kompromittalo-felvetelek-pancelszekreny-rtl

Jöhetnek a tippek ki a közszereplő.
Mondjuk valószínű nem politikus, mert akkor az volna a megnevezés.
vpi
Gyurcsány és Vadai, Dobrev pedig filmez
több mint 2 éve
MC12 New Orleans Saints 5 836
 telex.hu/belfold/2022/01/25/schadl-gyorgy-volner-par-kompromittalo-felvetelek-pancelszekreny-rtl

Jöhetnek a tippek ki a közszereplő.
Mondjuk valószínű nem politikus, mert akkor az volna a megnevezés.
vpi
Én is épp linkelni akartam h végre indul a buli!
csebi
Mit beszéltünk tegnap? Szex, drogok vagy valami politikai nagykutya bebuktatása 😊 jó esetben egyszerre a kettő!

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 041 — Lucas Scott
 telex.hu/belfold/2022/01/25/schadl-gyorgy-volner-par-kompromittalo-felvetelek-pancelszekreny-rtl

Jöhetnek a tippek ki a közszereplő.
Mondjuk valószínű nem politikus, mert akkor az volna a megnevezés.
vpi
Én is épp linkelni akartam h végre indul a buli!

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
vpi New England Patriots Rutgers Scarlet Knights 3 591 — Patriot
 telex.hu/belfold/2022/01/25/schadl-gyorgy-volner-par-kompromittalo-felvetelek-pancelszekreny-rtl

Jöhetnek a tippek ki a közszereplő.
Mondjuk valószínű nem politikus, mert akkor az volna a megnevezés.