Politika

44 feliratkozó

több mint 2 éve
dancogo Minnesota Vikings NC State Wolfpack 1 871
Egyszer a király kihirdetteti az egész országban, hogy annak adja leányát s fele királyságát, bárki fia-borja legyen, aki valami olyat tud mondani, hogy azt ő el ne higgye.
Egyik versenyző Varga Mihály, aki azt állította nem a választás miatt szórják a pénzt. A másik Putyin volt, aki azt mondta semmi köze a migránsválsághoz.
Mire a király: na bammeg, ez holtverseny.
Vrij6

több mint 2 éve
Toca Minnesota Vikings 18 634 — Vikings fan
Ha valaki bepillantast szeretne a fidesz jobboldali gondolkodasmodjaba (akkor is ha sokak szerint ez csak alarc). Orban Balazs felemelkedese is jo pelda arra, hogy a Fidesz egy modernebb szellemi hatorszagra valt/valtott/probal valtani, egyben Orbanrol is sokat elmond, hogy ilyen dogmatikusokat emel fel.

Ertelmes ember amugy a Balazs, erdemes elolvasni, habar itt sokan ellenkezo pontrol szemlelik a vilagot:

 index.hu/belfold/2021/11/12/orban-balazs-a-fidesz-nem-vezerelvu-az-erveknek-igenis-sulya-van/
undisputedly
A címig jutottam: "A Fidesz nem vezérelvű, az érveknek igenis súlya van"
Köszike.
nagylaza
Dettó.
Ha ez a kiinduló pont, engem nem érdekel a cikk.
több mint 2 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 12 953 — beers & Packers
Ha valaki bepillantast szeretne a fidesz jobboldali gondolkodasmodjaba (akkor is ha sokak szerint ez csak alarc). Orban Balazs felemelkedese is jo pelda arra, hogy a Fidesz egy modernebb szellemi hatorszagra valt/valtott/probal valtani, egyben Orbanrol is sokat elmond, hogy ilyen dogmatikusokat emel fel.

Ertelmes ember amugy a Balazs, erdemes elolvasni, habar itt sokan ellenkezo pontrol szemlelik a vilagot:

 index.hu/belfold/2021/11/12/orban-balazs-a-fidesz-nem-vezerelvu-az-erveknek-igenis-sulya-van/
undisputedly
A címig jutottam: "A Fidesz nem vezérelvű, az érveknek igenis súlya van"
Köszike.
több mint 2 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 745 — Слава Україні! Героям слава!
Egyszer a király kihirdetteti az egész országban, hogy annak adja leányát s fele királyságát, bárki fia-borja legyen, aki valami olyat tud mondani, hogy azt ő el ne higgye.
Egyik versenyző Varga Mihály, aki azt állította nem a választás miatt szórják a pénzt. A másik Putyin volt, aki azt mondta semmi köze a migránsválsághoz.
Mire a király: na bammeg, ez holtverseny.

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 2 éve
andree Arizona Cardinals 1 665
Ha valaki bepillantast szeretne a fidesz jobboldali gondolkodasmodjaba (akkor is ha sokak szerint ez csak alarc). Orban Balazs felemelkedese is jo pelda arra, hogy a Fidesz egy modernebb szellemi hatorszagra valt/valtott/probal valtani, egyben Orbanrol is sokat elmond, hogy ilyen dogmatikusokat emel fel.

Ertelmes ember amugy a Balazs, erdemes elolvasni, habar itt sokan ellenkezo pontrol szemlelik a vilagot:

 index.hu/belfold/2021/11/12/orban-balazs-a-fidesz-nem-vezerelvu-az-erveknek-igenis-sulya-van/
undisputedly
Elolvastam, de egyetlen betű sem lógott ki a szokásos retorikából. Semmit nem mondott, amit ne mondott volna már ezerszer másik fideszes arc. Persze okos fiú. Sikerült egyeztetni az alanyt az állítmánnyal, ha ennek kell örülni most a Fidesszel kapcsolatban akkor megteszem.

Talán a filmelemző rovatnál szisszentem fel, ahol a kérdező érdeklődik, nem gáz-e egy történelemhamisító kampányfilm, amire sikerül 2 mondaton belül írni, hogy hazugságra nem lehet építeni. Itt úgy érzem nem volt szerencsés ilyen gyorsan visszatérni az általános pártüzenethez.
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 20 967 — Lucas Scott
Ha valaki bepillantast szeretne a fidesz jobboldali gondolkodasmodjaba (akkor is ha sokak szerint ez csak alarc). Orban Balazs felemelkedese is jo pelda arra, hogy a Fidesz egy modernebb szellemi hatorszagra valt/valtott/probal valtani, egyben Orbanrol is sokat elmond, hogy ilyen dogmatikusokat emel fel.

Ertelmes ember amugy a Balazs, erdemes elolvasni, habar itt sokan ellenkezo pontrol szemlelik a vilagot:

 index.hu/belfold/2021/11/12/orban-balazs-a-fidesz-nem-vezerelvu-az-erveknek-igenis-sulya-van/
undisputedly
igen, egyike a gondolkodo embereknek a fideszen belul bar, nem is politikusnak keszult es ez latszik is rajta, a vitakulturajan is (siman lemossa az ellenzeki politikusokat, de pl ha mar masik gondolkodo emberrel vitatkozik akkor azert o is izzad ld Vig Daviddal torteno vita).
bar mostanaban azert volt egy-ket meresz elszolasa (hogy a jobboldali media lett a tenyalapu ujsagiras alapja Magyarorszagon -mikozben sorra veszitik el a sajtopereket).

nem lepodnek meg ha 22ben nyer a fidesz akkor o vinne a miniszterelnokseget, es jobb kezekben lenne sztem. raadasul nekem szakma miatt nagyon sok ismerosom ismeri, es senki sem mondott ra rosszat sem szemelyes sem szakmai elmenyek kapcsan.
csebi
Számomra inkább rémisztő, hogy manapság ezt tudja gondolkodásmódban, elvi síkon a mai "gondolkodó" jobboldal. Az én gondolkoásmódom - mondjuk konzervatív-liberálisnak - nem kisebbségben van, hanem gyakorlatilag nem létezik, eltűnt, a múlt ködébe veszett. Politikai értelemben "eltűntem". 😕

A számomra fontos "liberális" vonal manapság lényegében kimerül abban, hogy a különböző kisebbségi csoportokat (bőrszín. nemi, vallási alapúakat) védi, ami persze feladatuk, de közben kurva kevés. Gazdasági koncepciója szinte nincs. A konzervatív "részem" meg eltűnt. Leváltotta ez a magát keresztény demoktratának mondó valami, amelyik akkor jár templomba, ha fényképezkedni kell. A demokrácia felfogása meg nagyjából úgy néz ki, hogy ha én vagyok többségben, akkor neked kuss, ha viszont én vagyok kisebbségben, akkor az a gépek lázadása a Terminátorból. Gazdasági koncepciója ennek sincs. Viszi a telibe neoliberális vonalat, úgy feldiszítve, hogy a cél az, hogy a kizsákmányoló elit lehetőleg minden tagja közülünk kerüljön ki, aztán elnevezzük azt nemzeti burzsoáziának. És ehhez jöhet Putyintól Kínáig bárki, ha nekünk pénzt hoz. Akkor is, ha az országtól viszi.
peterk2005
szamomra az a leginkabb remiszto, hogy "ilyet" is csak kivetelesen, neha tud kitermelni. allitom, hogy meg mindig jobb ilyen szemelyeket hallgatni mint Nemeth Szilardokat, sot horribe doctu Varga Juditot ...

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
warr_b Washington Commanders 20 621 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Mészárosné Kellmennem Beatrice: Az érzés, ami széljjel tossza a szívem

Ojkor
Mikor retyeg a ketyegőm
a Szerelmem szabaddá teszi magát
Kezében még lángsugarú gáz
malacot pörzsölő
Felhízik
Malyd újra összemén
Te Pöcs,
kell néked új tehén?
Mirhás mezőn a szájpenész
hogy most itt nekünk ezt el kell viselni
nem elég a live tévén csecselni
há nem a művészet az csupa csupa máj...

Ma reggel a vizelde langy fényében, a faszanszjra fostam egy látomást
Őszinte volt, de nem
Kemény
sutianap
Ejj, ez oda lett téve.
Ezt kéne bekerezetve a közhivatalokba, nem ám a nemzeti hitvallás 😊


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 2 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 103 — capitaine du château de Vienne 1487
Mészárosné Kellmennem Beatrice: Az érzés, ami széljjel tossza a szívem

Ojkor
Mikor retyeg a ketyegőm
a Szerelmem szabaddá teszi magát
Kezében még lángsugarú gáz
malacot pörzsölő
Felhízik
Malyd újra összemén
Te Pöcs,
kell néked új tehén?
Mirhás mezőn a szájpenész
hogy most itt nekünk ezt el kell viselni
nem elég a live tévén csecselni
há nem a művészet az csupa csupa máj...

Ma reggel a vizelde langy fényében, a fajanszra fostam egy látomást
Őszinte volt, de nem
Kemény

Szerkesztette: sutianap


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 2 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 745 — Слава Україні! Героям слава!
Mekkora szegénységi bizonyítványt állít ki magáról az egész rendszer ha 12 év alatt ilyeneket tud csak kitermelni mint ez a karrierista, akit annyi különböztet meg a többi szolgalelkűtől, hogy ő legalább jó szakember, de az egy percig sem zavarja ami mellesleg történik az országban, és hajlandó bármilyen baromságot akár demagóg gyurcsányozással is megvédeni a parlamentben, ha pont neki kell válaszolnia aznap.
Mindig vannak ilyen kijelölt ‘emberarcú’ fideszesek, akikről kiderül hogy nem is léteznek, kezdték a sárbuta kósával, majd jöttek sorban a
varga, Navracsics,lázár, most meg majd ez.
Egy újabb paraszt csak a dagadt sakktábláján.
ozibozi
Szolgalelkűről jut eszembe: 😊


"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 2 éve
ozibozi New York Giants 15 351
Mekkora szegénységi bizonyítványt állít ki magáról az egész rendszer ha 12 év alatt ilyeneket tud csak kitermelni mint ez a karrierista, akit annyi különböztet meg a többi szolgalelkűtől, hogy ő legalább jó szakember, de az egy percig sem zavarja ami mellesleg történik az országban, és hajlandó bármilyen baromságot akár demagóg gyurcsányozással is megvédeni a parlamentben, ha pont neki kell válaszolnia aznap.
Mindig vannak ilyen kijelölt ‘emberarcú’ fideszesek, akikről kiderül hogy nem is léteznek, kezdték a sárbuta kósával, majd jöttek sorban a
varga, Navracsics,lázár, most meg majd ez.
Csak egy újabb paraszt a dagadt sakktábláján.

Amúgyis nevelgetik már a fürjeskét is főpolgi kihívónak, azért engedik, hogy néha visszaszóljon.

Szerkesztette: ozibozi
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Ha valaki bepillantast szeretne a fidesz jobboldali gondolkodasmodjaba (akkor is ha sokak szerint ez csak alarc). Orban Balazs felemelkedese is jo pelda arra, hogy a Fidesz egy modernebb szellemi hatorszagra valt/valtott/probal valtani, egyben Orbanrol is sokat elmond, hogy ilyen dogmatikusokat emel fel.

Ertelmes ember amugy a Balazs, erdemes elolvasni, habar itt sokan ellenkezo pontrol szemlelik a vilagot:

 index.hu/belfold/2021/11/12/orban-balazs-a-fidesz-nem-vezerelvu-az-erveknek-igenis-sulya-van/
undisputedly
igen, egyike a gondolkodo embereknek a fideszen belul bar, nem is politikusnak keszult es ez latszik is rajta, a vitakulturajan is (siman lemossa az ellenzeki politikusokat, de pl ha mar masik gondolkodo emberrel vitatkozik akkor azert o is izzad ld Vig Daviddal torteno vita).
bar mostanaban azert volt egy-ket meresz elszolasa (hogy a jobboldali media lett a tenyalapu ujsagiras alapja Magyarorszagon -mikozben sorra veszitik el a sajtopereket).

nem lepodnek meg ha 22ben nyer a fidesz akkor o vinne a miniszterelnokseget, es jobb kezekben lenne sztem. raadasul nekem szakma miatt nagyon sok ismerosom ismeri, es senki sem mondott ra rosszat sem szemelyes sem szakmai elmenyek kapcsan.
csebi
Számomra inkább rémisztő, hogy manapság ezt tudja gondolkodásmódban, elvi síkon a mai "gondolkodó" jobboldal. Az én gondolkoásmódom - mondjuk konzervatív-liberálisnak - nem kisebbségben van, hanem gyakorlatilag nem létezik, eltűnt, a múlt ködébe veszett. Politikai értelemben "eltűntem". 😕

A számomra fontos "liberális" vonal manapság lényegében kimerül abban, hogy a különböző kisebbségi csoportokat (bőrszín. nemi, vallási alapúakat) védi, ami persze feladatuk, de közben kurva kevés. Gazdasági koncepciója szinte nincs. A konzervatív "részem" meg eltűnt. Leváltotta ez a magát keresztény demoktratának mondó valami, amelyik akkor jár templomba, ha fényképezkedni kell. A demokrácia felfogása meg nagyjából úgy néz ki, hogy ha én vagyok többségben, akkor neked kuss, ha viszont én vagyok kisebbségben, akkor az a gépek lázadása a Terminátorból. Gazdasági koncepciója ennek sincs. Viszi a telibe neoliberális vonalat, úgy feldiszítve, hogy a cél az, hogy a kizsákmányoló elit lehetőleg minden tagja közülünk kerüljön ki, aztán elnevezzük azt nemzeti burzsoáziának. És ehhez jöhet Putyintól Kínáig bárki, ha nekünk pénzt hoz. Akkor is, ha az országtól viszi.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
Lecsó Denver Broncos 2 971
Technikailag ez a max ár hogy néz ki?
Ha nekem van egy magan kutam akkor pl kotelezik a mol-t hogy a nagyker ár max 430ft? Mint cég még nem talalkoztam ilyennel.
Janek
F...szt. Téged köteleznek, hogy a kisker ár 480. A nagyker ár marad annyi, amennyi.
Lecsó
Es mit mond erre a lukoil? Vagy a shell? Azert ez nem igy megy gondolom a hatterben megy a kompenzacio
Janek
ki kompenzalna? Tiborcz? 😊
csebi
Szerintem Hernádi fogja kárpótolni őket. Ezért kellett neki a cash. 😀
több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 616 — Egyéb témák lakó
Ha valaki bepillantast szeretne a fidesz jobboldali gondolkodasmodjaba (akkor is ha sokak szerint ez csak alarc). Orban Balazs felemelkedese is jo pelda arra, hogy a Fidesz egy modernebb szellemi hatorszagra valt/valtott/probal valtani, egyben Orbanrol is sokat elmond, hogy ilyen dogmatikusokat emel fel.

Ertelmes ember amugy a Balazs, erdemes elolvasni, habar itt sokan ellenkezo pontrol szemlelik a vilagot:

 index.hu/belfold/2021/11/12/orban-balazs-a-fidesz-nem-vezerelvu-az-erveknek-igenis-sulya-van/
undisputedly
amikor nem próbálja átemelni a külföldi témákat és magyar viszonylatban gondolkodik, még én is csak elismerően tudok gondolni rá...

több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 20 967 — Lucas Scott
Ha valaki bepillantast szeretne a fidesz jobboldali gondolkodasmodjaba (akkor is ha sokak szerint ez csak alarc). Orban Balazs felemelkedese is jo pelda arra, hogy a Fidesz egy modernebb szellemi hatorszagra valt/valtott/probal valtani, egyben Orbanrol is sokat elmond, hogy ilyen dogmatikusokat emel fel.

Ertelmes ember amugy a Balazs, erdemes elolvasni, habar itt sokan ellenkezo pontrol szemlelik a vilagot:

 index.hu/belfold/2021/11/12/orban-balazs-a-fidesz-nem-vezerelvu-az-erveknek-igenis-sulya-van/
undisputedly
igen, egyike a gondolkodo embereknek a fideszen belul bar, nem is politikusnak keszult es ez latszik is rajta, a vitakulturajan is (siman lemossa az ellenzeki politikusokat, de pl ha mar masik gondolkodo emberrel vitatkozik akkor azert o is izzad ld Vig Daviddal torteno vita).
bar mostanaban azert volt egy-ket meresz elszolasa (hogy a jobboldali media lett a tenyalapu ujsagiras alapja Magyarorszagon -mikozben sorra veszitik el a sajtopereket).

nem lepodnek meg ha 22ben nyer a fidesz akkor o vinne a miniszterelnokseget, es jobb kezekben lenne sztem. raadasul nekem szakma miatt nagyon sok ismerosom ismeri, es senki sem mondott ra rosszat sem szemelyes sem szakmai elmenyek kapcsan.

Szerkesztette: csebi

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 541 — Apu ökölbeszorított keze
Technikailag ez a max ár hogy néz ki?
Ha nekem van egy magan kutam akkor pl kotelezik a mol-t hogy a nagyker ár max 430ft? Mint cég még nem talalkoztam ilyennel.
Janek
F...szt. Téged köteleznek, hogy a kisker ár 480. A nagyker ár marad annyi, amennyi.
Lecsó
Es mit mond erre a lukoil? Vagy a shell? Azert ez nem igy megy gondolom a hatterben megy a kompenzacio
Janek
ki kompenzalna? Tiborcz? 😊
csebi
megoldják....

Ha az M6-on lévő egy két kút bezár akkor érdekes lesz.

több mint 2 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 713 — SuperBowl Champions 2013/2014
Ha valaki bepillantast szeretne a fidesz jobboldali gondolkodasmodjaba (akkor is ha sokak szerint ez csak alarc). Orban Balazs felemelkedese is jo pelda arra, hogy a Fidesz egy modernebb szellemi hatorszagra valt/valtott/probal valtani, egyben Orbanrol is sokat elmond, hogy ilyen dogmatikusokat emel fel.

Ertelmes ember amugy a Balazs, erdemes elolvasni, habar itt sokan ellenkezo pontrol szemlelik a vilagot:

 index.hu/belfold/2021/11/12/orban-balazs-a-fidesz-nem-vezerelvu-az-erveknek-igenis-sulya-van/
több mint 2 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 815 — No es importante
Mindenesetre akk én azért megvárom a kővetkező tankolással a hétfőt, nem láttam a héten olyan kutat ahol nem 500 fölött volt a benya ára.
empty taxi
Én OMW-nél tankolok általában, főként 14-16 kerületben mert ott lakom/arra járok leginkább, de itt szinte minenhol 495 volt a benzin
kapitnono
én két hete Sümegen, de nem hiszem, hogy mondjuk az Osztyapenkónál olcsóbb lenne, autópálya mellett ritkán az. Sümegen meg 507 volt a 95-ös.
slowmotion
Autopalyan +35 de akar +50forint az ar mindig.
YoungZeeZee
Tehát akkor mostantól az autópálya mellett is 480 lehet max? Mert akkor megvannak azok a kutak, melyek elsőként zárnak be


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 2 éve
warr_b Washington Commanders 20 621 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Technikailag ez a max ár hogy néz ki?
Ha nekem van egy magan kutam akkor pl kotelezik a mol-t hogy a nagyker ár max 430ft? Mint cég még nem talalkoztam ilyennel.
Janek
F...szt. Téged köteleznek, hogy a kisker ár 480. A nagyker ár marad annyi, amennyi.
Lecsó
Es mit mond erre a lukoil? Vagy a shell? Azert ez nem igy megy gondolom a hatterben megy a kompenzacio
Janek
ki kompenzalna? Tiborcz? 😊
csebi
Pintér 😀


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 20 967 — Lucas Scott
Technikailag ez a max ár hogy néz ki?
Ha nekem van egy magan kutam akkor pl kotelezik a mol-t hogy a nagyker ár max 430ft? Mint cég még nem talalkoztam ilyennel.
Janek
F...szt. Téged köteleznek, hogy a kisker ár 480. A nagyker ár marad annyi, amennyi.
Lecsó
Es mit mond erre a lukoil? Vagy a shell? Azert ez nem igy megy gondolom a hatterben megy a kompenzacio
Janek
ki kompenzalna? Tiborcz? 😊

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 20 967 — Lucas Scott
Az 51-es ENSZ menekültügyi egyezmény a mérvadó, gyaklag mindent rendez.
Gaius
Csak erre reagálok inkább. Ez tényszerűen nem igaz. Lehet Afrika egy részén igaz lehetne de az EUban ez nem.
csebi
erre kíváncsi vagyok - tényleg - hogy melyik EU-s menekültügyet érintő jogszabály írná felül az ENSZ menekültügyi egyezményt? OK, 67-ben volt egy kiegészítő egyezmény....de az anno vala legott bel- és igazságügyi (harmadik pilléres) politikai területek nem sem a direktívák territóriuma az EP, vagy az EB részéről.......már csak azért sem, mert direktívát sem adhatnak ki.....ha jól tudom....ajánlást, megmiegymást persze, de az nem kötelező érvényű.....az ENSZ-egyezmény kötelező érvényű a részes államok részéről....de szólj, ha tévedek.....
Gaius
en nem irtam, hogy felulirja hanem az nem igaz, hogy a GC mindent rendez itt az Unioban.
mert ha megnezned a relevans EUs jogszabalyokat (APD, QD, RCD stb.) akkor lathatod, hogy szted hiaba rendez mindent a GC, elkepesztoen sok plusz dolog van ahhoz kepest az EUs joganyagban. ha csak egy dolgot kellene kiemelnem pl a 'subsidiary protection' ami egy uj nemzetkozi vedelem intezmenyet vezette be tehat itt az EUban olyan emberek szamara is kell biztositani a nemzetkozi vedelmet, akiknek a GC szerint nem. raadasul ferdites, hogy nem kotelezo ervenyu, mert ezek iranyelvek, amiket KOTELEZO volt atultetni a nemzeti jogba kiveve nehany 'may' paragrafust, amik a tagallamokra voltak bizva, hogy megteszik vagy nem.

Szerkesztette: csebi

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
ozibozi New York Giants 15 351
Majd jól Megemelik a
Kóla meg a rágó árát, hogy kijöjjön a
fizu legalább. 😊 😊
Bár a
Kóla
Már így is az egekben jár. 😉
több mint 2 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 541 — Apu ökölbeszorított keze
Technikailag ez a max ár hogy néz ki?
Ha nekem van egy magan kutam akkor pl kotelezik a mol-t hogy a nagyker ár max 430ft? Mint cég még nem talalkoztam ilyennel.
Janek
F...szt. Téged köteleznek, hogy a kisker ár 480. A nagyker ár marad annyi, amennyi.
Lecsó
Es mit mond erre a lukoil? Vagy a shell? Azert ez nem igy megy gondolom a hatterben megy a kompenzacio

több mint 2 éve
Lecsó Denver Broncos 2 971
Technikailag ez a max ár hogy néz ki?
Ha nekem van egy magan kutam akkor pl kotelezik a mol-t hogy a nagyker ár max 430ft? Mint cég még nem talalkoztam ilyennel.
Janek
F...szt. Téged köteleznek, hogy a kisker ár 480. A nagyker ár marad annyi, amennyi.
több mint 2 éve
YoungZeeZee 7 910
Mindenesetre akk én azért megvárom a kővetkező tankolással a hétfőt, nem láttam a héten olyan kutat ahol nem 500 fölött volt a benya ára.
empty taxi
Én OMW-nél tankolok általában, főként 14-16 kerületben mert ott lakom/arra járok leginkább, de itt szinte minenhol 495 volt a benzin
kapitnono
én két hete Sümegen, de nem hiszem, hogy mondjuk az Osztyapenkónál olcsóbb lenne, autópálya mellett ritkán az. Sümegen meg 507 volt a 95-ös.
slowmotion
Autopalyan +35 de akar +50forint az ar mindig.
több mint 2 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 541 — Apu ökölbeszorított keze
Technikailag ez a max ár hogy néz ki?
Ha nekem van egy magan kutam akkor pl kotelezik a mol-t hogy a nagyker ár max 430ft? Mint cég még nem talalkoztam ilyennel.