Politika

44 feliratkozó

több mint 2 éve
Törölt felhasználó
 telex.hu/belfold/2021/12/02/veletlenul-kivalasztott-emberekbol-allo-kozossegi-gyulesek-segitsegevel-akar-alkotmanyozni-marki-zay-tanacsadoja

….
Amadeus
Ez annyira szürreális volt, hogy kétszer neki futottam de akkor se értettem, hogy ezt komolyan gondolják vagy trollkodás.
MC12
Azt hittem megállok ma vörösbornál, de erre kell vmi erősebb.
A magam nem kicsi államigazgatási tapasztalatával sem jutna eszembe ilyenben részt venni, persze ahhoz is kell egy észmennyiség h tudd mihez vagy hülye.
MZP-t pedig ismerem személyesen, kedvelem, anno tanított egyetemen, de ez...
empty taxi
Én most olvastam el másodszorra, mert azt hittem elsőre rosszul fogtam fel.

Kende Péter kollegámat idézve, ezek ilyen jogrendszer felett lebegő jogfilozófusok, akik életükben nem láttak tárgyalótermet.

Fleck Zoli banyek, legendás volt a suliban arról, hogy nem ért semmihez.

Egyszerűen nem hiszem el, hogy ez a fidesz alternatívája 12 év után. Életképtelen majomcsorda.
Amadeus
egyszerűen csak ül az ember, s arra gondol: "most ezt így hogy?"
több mint 2 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 048
 telex.hu/belfold/2021/12/02/veletlenul-kivalasztott-emberekbol-allo-kozossegi-gyulesek-segitsegevel-akar-alkotmanyozni-marki-zay-tanacsadoja

….
Amadeus
Ez annyira szürreális volt, hogy kétszer neki futottam de akkor se értettem, hogy ezt komolyan gondolják vagy trollkodás.
MC12
Azt hittem megállok ma vörösbornál, de erre kell vmi erősebb.
A magam nem kicsi államigazgatási tapasztalatával sem jutna eszembe ilyenben részt venni, persze ahhoz is kell egy észmennyiség h tudd mihez vagy hülye.
MZP-t pedig ismerem személyesen, kedvelem, anno tanított egyetemen, de ez...
empty taxi
Én most olvastam el másodszorra, mert azt hittem elsőre rosszul fogtam fel.

Kende Péter kollegámat idézve, ezek ilyen jogrendszer felett lebegő jogfilozófusok, akik életükben nem láttak tárgyalótermet.

Fleck Zoli banyek, legendás volt a suliban arról, hogy nem ért semmihez.

Egyszerűen nem hiszem el, hogy ez a fidesz alternatívája 12 év után. Életképtelen majomcsorda.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
Törölt felhasználó
 telex.hu/belfold/2021/12/02/veletlenul-kivalasztott-emberekbol-allo-kozossegi-gyulesek-segitsegevel-akar-alkotmanyozni-marki-zay-tanacsadoja

….
Amadeus
Ez annyira szürreális volt, hogy kétszer neki futottam de akkor se értettem, hogy ezt komolyan gondolják vagy trollkodás.
MC12
Azt hittem megállok ma vörösbornál, de erre kell vmi erősebb.
A magam nem kicsi államigazgatási tapasztalatával sem jutna eszembe ilyenben részt venni, persze ahhoz is kell egy észmennyiség h tudd mihez vagy hülye.
MZP-t pedig ismerem személyesen, kedvelem, anno tanított egyetemen, de ez...
empty taxi
javallanék egy álló szavazást a Duna jegén az osztrakizmosz újraélesztéséért! 😀 MOST! 😀
uramatyám....és ezen közösségi gyűlések tárgya a nyilvános kandeláberre akasztás lenne? Mer' annak legalább lenne népszerűsége. Tény, s való. De ennyire nagy teher az alkotmányosság és a jogállamiság?

"már a választás előtt tartanának egy közösségi gyűlést" 😀 komolyan nem tudom, sírjak, vagy nevessek.....inkább nevetek....keserédesen.
Fungus
komolyra ferdítve, a probléma valós is lehet, de importált faszságokkal nem lehet ezeket megoldani....vissza kellene menni a gyökerekhez, Eötvös József: szubszidiaritás.....vicces lehet egyes baloldali gondolkodók számára, de a szubszidiaritási kérdést anno 160+ évvel ezelőtt (az 1850-es években) Eötvös József vetette fel, korát megelőzve.....mindenesetre helyi problémákra helyi válaszokat kell adni, az országos problémákra meg az országos választás a "megoldás"-szerűség Értem én, hogy a jelenlegi demokratikus keretek közt melózni kellene, dolgozni, mint állat, szervezetépítésen, emberek felépítésén, életképes szakpolitikai programok kidolgozásán, amin nagyban könnyítene egy feltételezett "laza" jogi-alkotmányos mozgástér, amin Fleck rugózik. Csak az élet ennél rigorózusabb, sztem ő is tudja, csak megteszi, amit lehet. Ennyit Fleckről. Ha volt is presztízse, sztem szépen lerombolja, de ez az én véleményem.

Nincs mese: demos krataios. Ha hőbörögtem is, mindig elfogadtam.
több mint 2 éve
Törölt felhasználó
 telex.hu/belfold/2021/12/02/veletlenul-kivalasztott-emberekbol-allo-kozossegi-gyulesek-segitsegevel-akar-alkotmanyozni-marki-zay-tanacsadoja

….
Amadeus
Ez annyira szürreális volt, hogy kétszer neki futottam de akkor se értettem, hogy ezt komolyan gondolják vagy trollkodás.
MC12
Azt hittem megállok ma vörösbornál, de erre kell vmi erősebb.
A magam nem kicsi államigazgatási tapasztalatával sem jutna eszembe ilyenben részt venni, persze ahhoz is kell egy észmennyiség h tudd mihez vagy hülye.
MZP-t pedig ismerem személyesen, kedvelem, anno tanított egyetemen, de ez...
empty taxi
javallanék egy álló szavazást a Duna jegén az osztrakizmosz újraélesztéséért! 😀 MOST! 😀
uramatyám....és ezen közösségi gyűlések tárgya a nyilvános kandeláberre akasztás lenne? Mer' annak legalább lenne népszerűsége. Tény, s való. De ennyire nagy teher az alkotmányosság és a jogállamiság?

"már a választás előtt tartanának egy közösségi gyűlést" 😀 komolyan nem tudom, sírjak, vagy nevessek.....inkább nevetek....keserédesen.
több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 645 — Egyéb témák lakó
Egyébként éppen ezért, a tatktaröcsögei kutyamentőket 1000szer többre tartom civilség-értelemben, mint bármilyen kamarát, kutatóintézetet, szakszervezetet vagy egyéb önmagát borzasztó fontosnak képzelő egyesületet, aki csak azért bekönyökli magát egy random, jelentéktelen vélményező bizottságba, hogy a végén az ő neve is ott legyen az aláírók között. Lehet - sőt, biztos - hogy szükség volna olyan független, politikamentes, pártsemleges stb. civil szervezetekre, mint Angliában,de a valóság, hogy idehaza nincsenek ilyenek (vagy jól elbújtak, vagy van 3).
MC12
Egyébként a kiemelt szervezetek gyakorlatilag nem léteznek. És ez igen csak szomorú helyzet. Lehet szidni őket a sztrájkok miatt, de jelenleg nincsen érdekérvényesítő ereje a munkásoknak.

És ha ezt átvetítem egyéb civil szervezetek érdekérvényesítésre, a helyzet még rosszabb.

Mielőtt levezeti itt mindenki, hogy a "piaci helyzet" ez, jelzem, hogy nem, ez egy kimondottan kormányokon átívelő törekvés, hogy a civil szervezeteket kinyírják/becsicskítsák/letörjék/megtörjék stb.
Gyurma Pappa
Valahogy a szakszervezetek és egyéb egyesülések jogainak kiterjesztése mindig ellenzékben a mindenkori ellenzéknek fontos és amikor hatalomra kerül ez a mindenkori ellenzék csiribu-csiribá elmúlik az olthatatlan vágy, hogy kapjanak olyan jogokat amitől valós ellensúlyok lehetnének. Logikus, persze, hát ki akarja kitermelni a saját ellenségeit szándékosan. Kérdés - nem tudom, a szakszervezetek kérdésében sose mélyedtem el - hogy ezt is a rendszerváltáskor sikerült elbaszarintani vagy ez is egy fokozatos leépülés volt?
MC12
Is-is. Rendszerváltáskor se volt jó a helyzet, azóta meg kb. Mindenki neolib gazdpolt tolt, így még rosszabb a szitu. Pedig saját megfigyelésem szerint azokban országokban ahol erős a szakszervezet ott jobb a politikusi garnitúra.
empty taxi
 ilostat.ilo.org/topics/union-membership/

Kubát mondjuk tekintsük elemzésünk szempontjából outliernek 😀

Iceland (2016)
90.4%
Denmark (2016)
67.2%
Sweden (2015)
67.0%
Finland (2016)
64.6%
Belgium (2015)
54.2%
Norway (2015)
52.5%
Malta (2015)
51.4%

több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 645 — Egyéb témák lakó
 telex.hu/belfold/2021/12/02/veletlenul-kivalasztott-emberekbol-allo-kozossegi-gyulesek-segitsegevel-akar-alkotmanyozni-marki-zay-tanacsadoja

….
Amadeus
Ez annyira szürreális volt, hogy kétszer neki futottam de akkor se értettem, hogy ezt komolyan gondolják vagy trollkodás.
MC12
Ő komolyan gondolja, MZP meg hagyja.

több mint 2 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 728 — Scream and scout
 telex.hu/belfold/2021/12/02/veletlenul-kivalasztott-emberekbol-allo-kozossegi-gyulesek-segitsegevel-akar-alkotmanyozni-marki-zay-tanacsadoja

….
Amadeus
Ez annyira szürreális volt, hogy kétszer neki futottam de akkor se értettem, hogy ezt komolyan gondolják vagy trollkodás.
MC12
Azt hittem megállok ma vörösbornál, de erre kell vmi erősebb.
A magam nem kicsi államigazgatási tapasztalatával sem jutna eszembe ilyenben részt venni, persze ahhoz is kell egy észmennyiség h tudd mihez vagy hülye.
MZP-t pedig ismerem személyesen, kedvelem, anno tanított egyetemen, de ez...


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 2 éve
MC12 New Orleans Saints 5 863
 telex.hu/belfold/2021/12/02/veletlenul-kivalasztott-emberekbol-allo-kozossegi-gyulesek-segitsegevel-akar-alkotmanyozni-marki-zay-tanacsadoja

….
Amadeus
Ez annyira szürreális volt, hogy kétszer neki futottam de akkor se értettem, hogy ezt komolyan gondolják vagy trollkodás.

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 2 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 808
 telex.hu/belfold/2021/12/02/veletlenul-kivalasztott-emberekbol-allo-kozossegi-gyulesek-segitsegevel-akar-alkotmanyozni-marki-zay-tanacsadoja

….
Amadeus
Ha benne leszünk, tőlem mehet!
több mint 2 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 728 — Scream and scout
Egyébként éppen ezért, a tatktaröcsögei kutyamentőket 1000szer többre tartom civilség-értelemben, mint bármilyen kamarát, kutatóintézetet, szakszervezetet vagy egyéb önmagát borzasztó fontosnak képzelő egyesületet, aki csak azért bekönyökli magát egy random, jelentéktelen vélményező bizottságba, hogy a végén az ő neve is ott legyen az aláírók között. Lehet - sőt, biztos - hogy szükség volna olyan független, politikamentes, pártsemleges stb. civil szervezetekre, mint Angliában,de a valóság, hogy idehaza nincsenek ilyenek (vagy jól elbújtak, vagy van 3).
MC12
Egyébként a kiemelt szervezetek gyakorlatilag nem léteznek. És ez igen csak szomorú helyzet. Lehet szidni őket a sztrájkok miatt, de jelenleg nincsen érdekérvényesítő ereje a munkásoknak.

És ha ezt átvetítem egyéb civil szervezetek érdekérvényesítésre, a helyzet még rosszabb.

Mielőtt levezeti itt mindenki, hogy a "piaci helyzet" ez, jelzem, hogy nem, ez egy kimondottan kormányokon átívelő törekvés, hogy a civil szervezeteket kinyírják/becsicskítsák/letörjék/megtörjék stb.
Gyurma Pappa
Valahogy a szakszervezetek és egyéb egyesülések jogainak kiterjesztése mindig ellenzékben a mindenkori ellenzéknek fontos és amikor hatalomra kerül ez a mindenkori ellenzék csiribu-csiribá elmúlik az olthatatlan vágy, hogy kapjanak olyan jogokat amitől valós ellensúlyok lehetnének. Logikus, persze, hát ki akarja kitermelni a saját ellenségeit szándékosan. Kérdés - nem tudom, a szakszervezetek kérdésében sose mélyedtem el - hogy ezt is a rendszerváltáskor sikerült elbaszarintani vagy ez is egy fokozatos leépülés volt?
MC12
Is-is. Rendszerváltáskor se volt jó a helyzet, azóta meg kb. Mindenki neolib gazdpolt tolt, így még rosszabb a szitu. Pedig saját megfigyelésem szerint azokban országokban ahol erős a szakszervezet ott jobb a politikusi garnitúra.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 645 — Egyéb témák lakó
Egyébként éppen ezért, a tatktaröcsögei kutyamentőket 1000szer többre tartom civilség-értelemben, mint bármilyen kamarát, kutatóintézetet, szakszervezetet vagy egyéb önmagát borzasztó fontosnak képzelő egyesületet, aki csak azért bekönyökli magát egy random, jelentéktelen vélményező bizottságba, hogy a végén az ő neve is ott legyen az aláírók között. Lehet - sőt, biztos - hogy szükség volna olyan független, politikamentes, pártsemleges stb. civil szervezetekre, mint Angliában,de a valóság, hogy idehaza nincsenek ilyenek (vagy jól elbújtak, vagy van 3).
MC12
Egyébként a kiemelt szervezetek gyakorlatilag nem léteznek. És ez igen csak szomorú helyzet. Lehet szidni őket a sztrájkok miatt, de jelenleg nincsen érdekérvényesítő ereje a munkásoknak.

És ha ezt átvetítem egyéb civil szervezetek érdekérvényesítésre, a helyzet még rosszabb.

Mielőtt levezeti itt mindenki, hogy a "piaci helyzet" ez, jelzem, hogy nem, ez egy kimondottan kormányokon átívelő törekvés, hogy a civil szervezeteket kinyírják/becsicskítsák/letörjék/megtörjék stb.
Gyurma Pappa
Valahogy a szakszervezetek és egyéb egyesülések jogainak kiterjesztése mindig ellenzékben a mindenkori ellenzéknek fontos és amikor hatalomra kerül ez a mindenkori ellenzék csiribu-csiribá elmúlik az olthatatlan vágy, hogy kapjanak olyan jogokat amitől valós ellensúlyok lehetnének. Logikus, persze, hát ki akarja kitermelni a saját ellenségeit szándékosan. Kérdés - nem tudom, a szakszervezetek kérdésében sose mélyedtem el - hogy ezt is a rendszerváltáskor sikerült elbaszarintani vagy ez is egy fokozatos leépülés volt?
MC12
Az új Mt. nyírta ki végül

több mint 2 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 048
 telex.hu/belfold/2021/12/02/veletlenul-kivalasztott-emberekbol-allo-kozossegi-gyulesek-segitsegevel-akar-alkotmanyozni-marki-zay-tanacsadoja

….

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
MC12 New Orleans Saints 5 863
Egyébként éppen ezért, a tatktaröcsögei kutyamentőket 1000szer többre tartom civilség-értelemben, mint bármilyen kamarát, kutatóintézetet, szakszervezetet vagy egyéb önmagát borzasztó fontosnak képzelő egyesületet, aki csak azért bekönyökli magát egy random, jelentéktelen vélményező bizottságba, hogy a végén az ő neve is ott legyen az aláírók között. Lehet - sőt, biztos - hogy szükség volna olyan független, politikamentes, pártsemleges stb. civil szervezetekre, mint Angliában,de a valóság, hogy idehaza nincsenek ilyenek (vagy jól elbújtak, vagy van 3).
MC12
Egyébként a kiemelt szervezetek gyakorlatilag nem léteznek. És ez igen csak szomorú helyzet. Lehet szidni őket a sztrájkok miatt, de jelenleg nincsen érdekérvényesítő ereje a munkásoknak.

És ha ezt átvetítem egyéb civil szervezetek érdekérvényesítésre, a helyzet még rosszabb.

Mielőtt levezeti itt mindenki, hogy a "piaci helyzet" ez, jelzem, hogy nem, ez egy kimondottan kormányokon átívelő törekvés, hogy a civil szervezeteket kinyírják/becsicskítsák/letörjék/megtörjék stb.
Gyurma Pappa
Valahogy a szakszervezetek és egyéb egyesülések jogainak kiterjesztése mindig ellenzékben a mindenkori ellenzéknek fontos és amikor hatalomra kerül ez a mindenkori ellenzék csiribu-csiribá elmúlik az olthatatlan vágy, hogy kapjanak olyan jogokat amitől valós ellensúlyok lehetnének. Logikus, persze, hát ki akarja kitermelni a saját ellenségeit szándékosan. Kérdés - nem tudom, a szakszervezetek kérdésében sose mélyedtem el - hogy ezt is a rendszerváltáskor sikerült elbaszarintani vagy ez is egy fokozatos leépülés volt?

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 645 — Egyéb témák lakó
Egyébként éppen ezért, a tatktaröcsögei kutyamentőket 1000szer többre tartom civilség-értelemben, mint bármilyen kamarát, kutatóintézetet, szakszervezetet vagy egyéb önmagát borzasztó fontosnak képzelő egyesületet, aki csak azért bekönyökli magát egy random, jelentéktelen vélményező bizottságba, hogy a végén az ő neve is ott legyen az aláírók között. Lehet - sőt, biztos - hogy szükség volna olyan független, politikamentes, pártsemleges stb. civil szervezetekre, mint Angliában,de a valóság, hogy idehaza nincsenek ilyenek (vagy jól elbújtak, vagy van 3).
MC12
Egyébként a kiemelt szervezetek gyakorlatilag nem léteznek. És ez igen csak szomorú helyzet. Lehet szidni őket a sztrájkok miatt, de jelenleg nincsen érdekérvényesítő ereje a munkásoknak.

És ha ezt átvetítem egyéb civil szervezetek érdekérvényesítésre, a helyzet még rosszabb.

Mielőtt levezeti itt mindenki, hogy a "piaci helyzet" ez, jelzem, hogy nem, ez egy kimondottan kormányokon átívelő törekvés, hogy a civil szervezeteket kinyírják/becsicskítsák/letörjék/megtörjék stb.

több mint 2 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 917 — Cowboys fan
Az milyen már, hogy Makaron lebohócozta Penge Boriszt! 🤣
nagir
Boriszt? lebohócozni? bárkitől abszolúte reális
slowmotion
Persze, amennyiben Te vagy Én lebohócozzuk, az a realitás, de ha ez a Francia elnök teszi, az már felér egy hadüzenettel ...
nagir
á, a franciák mindig is ilyen sznobok voltak 😀
több mint 2 éve
nagir New York Giants Michigan Wolverines 7 627 — Bla, bla, bla
Az milyen már, hogy Makaron lebohócozta Penge Boriszt! 🤣
nagir
Boriszt? lebohócozni? bárkitől abszolúte reális
slowmotion
Persze, amennyiben Te vagy Én lebohócozzuk, az a realitás, de ha ez a Francia elnök teszi, az már felér egy hadüzenettel ...



ETO, A.C. Milan, Winnipeg Jets, Liverpool F.C., SF Giants, Chicago Bulls, Vale 46, MvG, Senna, Lance Armstrong, Stephen Hendry, Mike Tyson, Boris Becker, Tiger Woods FAN!!!
több mint 2 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 917 — Cowboys fan
Az milyen már, hogy Makaron lebohócozta Penge Boriszt! 🤣
nagir
Boriszt? lebohócozni? bárkitől abszolúte reális
több mint 2 éve
nagir New York Giants Michigan Wolverines 7 627 — Bla, bla, bla
Az milyen már, hogy Makaron lebohócozta Penge Boriszt! 🤣



ETO, A.C. Milan, Winnipeg Jets, Liverpool F.C., SF Giants, Chicago Bulls, Vale 46, MvG, Senna, Lance Armstrong, Stephen Hendry, Mike Tyson, Boris Becker, Tiger Woods FAN!!!
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Szóval ja, lehet hogy simán csak kiégtem ebben a témában, ezért látom sötétebben és emiatt egyszerűen nem tudom komolyan venni - és kifejezetten megijeszt - azt a mondatot, hogy "engedjük a civil szervezeteket atomerőműveket véleményezni".MC12
Valószínűleg. Velem is előfordul 😊 (saját szakmán belül), de hosszú távon csak még rosszabb, ha hagyom is a kiégett önmagamat "érvényesülni". Ne hagyd te se 😊

Egyébként éppen ezért, a tatktaröcsögei kutyamentőket 1000szer többre tartom civilség-értelemben, mint bármilyen kamarát, kutatóintézetet, szakszervezetet vagy egyéb önmagát borzasztó fontosnak képzelő egyesületet, aki csak azért bekönyökli magát egy random, jelentéktelen vélményező bizottságba, hogy a végén az ő neve is ott legyen az aláírók között. Lehet - sőt, biztos - hogy szükség volna olyan független, politikamentes, pártsemleges stb. civil szervezetekre, mint Angliában,de a valóság, hogy idehaza nincsenek ilyenek (vagy jól elbújtak, vagy van 3).
MC12
Nem elbújtak, hanem a politika felzabálta vagy kicsinálta őket, sóhivatallá züllesztve nem egyet közülük (pl. kamarák, vagy szakszervezetek többsége). Amelyiket meg nem, azt szándékosan próbálja ellehetetleníteni. Ha úgy akkor negatív propagandával, ha úgy, akkor anyagi ellehetlenítéssel. De csak emiatt ne legyen már az az álláspontunk, hogy akkor ne is szagoljanak oda semmihez.

Megjegyzem, civil szféra (széles értelemben belevéve mindent és mindenkit ami bevehető) még mindig kevésbé lezüllött / sóhivatalias / elszakadt a társadalomtól, mint amennyire a politikai elitünk az. Kormányostul és ellenzékestül. Szóval, ha valakit nem szabadna odaengedni komoly ügyekhez, az először is tulajdonképpen a politikai elit lenne. De ezt nem lehet megtenni, szükség van rájuk a működéshez. Na, a civil szférára is szükség van, mert a civil szféra az, amelyik a társadalom / nemzet gerincét adja. Mert csak az képes rá. A politika a szerepénél fogva erre képtelen. A politika legjobb esetben legfeljebb nem töri el azt a gerincet, de önmaga gerinc nem tud lenni.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
Lecsó Denver Broncos 2 982
Ez a Kurtz mekkora lúzer! Szerintem megbánta, hogy nem magyarnak született!
több mint 2 éve
MC12 New Orleans Saints 5 863
Azért is így van.MC12
Ez így világos. Nekem meg az a véleményem ezekről az érvekről, hogy bullsh*t. 😊 Mellébeszélés, mert olyan állami beruházást nem látott még a világ, aminek _azért_ ne lenne felelőse, mert egy civil szervezet igényét beépítették a tervekbe. Debezzeg, ha egy minisztériumi huszonhatodik aktakukac javaslata kerül bele akkor lesz felelős? Csak ismételni tudom, ez bulls*t. 😊

Az bármit.MC12
Ez is bullsh*t. 😊 Te írtad az első válaszomra, hogy ne ugráljak Paks ügyben más irányokba, pedig én csak egy bizonyos aspektusból (adatok nyilvánossága) hoztam a példát, általánosan a polgári demokráciákra nézve. Erre jössz egyetlen egy ország, egyetlen egy másik területének TELJES átvételével? Hogy jön az amerikai TELJES egészségügyi rendszer ide? Tőlem hozhatunk máshonnan példákat, én is megtettem, de az legyen releváns, a témánkhoz kapcsolható. Az amerikai egészségügyből az adatok nyilvánosságát, transzparenciáját például nyugodtan átvehetnénk. Nem kell mellé átvenni a finanszírozási modellt is.

Másrészről, narratívával?MC12
Ha ez a véleményed a civil szféráról, az nagyon szomorú. A civil szféra nem csak 1-2-3 civil szervezet, hanem a kamarák, szakszervezetek, kutatóintézetek, az Akadémia, a piaci szereplők szervezetei (munkaadói, munkavállalói érdekképviseletek), a média - amelyik létezésének egyik legfontosabb oka a tájékoztatás a másik az ellenőrzés -, ésatöbbi. MINDEN ami a végrehajtó hatalmi ágon kívül van. A taktaröcsögei kutyamentők számítanak a legkevésbé ebben. Ha a civil szféra számodra nem fontos, nem érdemli meg, hogy hozzárférjen a közérdekű információkhoz, akkor igazából a polgári demokráciában sem hiszel. Hiszen a polgári demokrácia az éppen ez. Ott, ahol egy atomerőmű beruházás csak a bürokrácia csinovnyikjai számára megismerhető, a civil szféra számára meg nem, az minden, csak nem polgári demokrácia. Az ilyen félbalkáni autoriter műdemokrácia. (Arról nem is beszélve, hogy az adatok nyilvánossága nem csak a civil szféra számára fontos, hanem a hatalomnak is vannak a végrehajtó ágon kívül egyéb ágai, számukra is az. Az elcsépelt, de közben nagyon fontos fékek- és ellensúlyok rendszere is csak akkor tud működni, ha a végrehajtó hatalom boszorkánykonyhájába beláthat. Ez elemi társadalmi érdek.)

(Őszintén megmondom, csalódnék, ha ezt tényleg, komolyan így is gondolnád. Ez a bolsevik-dzsentri gondolkodásmód-turmix nem rád vall, Te jóval nyitottabb vagy ennél szerintem. Úgyhogy betudom annak, hogy többet eltűrsz Orbánéktól, mert őket támogatod, de ha ellenzéki kormány lenne, akkor te is ugyanúgy az adatok nyilvánosságát akarnád. Legalábbis ezt remélem. 😊 )
peterk2005
Egyérszt azzal nehéz vitatkozni, ha azt írod a másik érvére, hogy bullshit, szóval akkor ez ennyi (kb. egyébként ennyi érv is volt mindkét oldalon, ez rendben van, innentől már csak a gittet rágjuk 😊 )

Másrészről a civil részhez: Én nem általában a civil szervezetek ellen keltem ki, szerintem ők fontos fékei és ellensúlyai lehetnek egy normális ország normális kormányzatának, hanem kifejezetten a magyar civil szervezetek és főként azok ellen, akikről nap mint nap olvashatunk a sajtóban. Akik véleményeznek törvényjavaslatokat, akik bejárnak a civil-kormány egyeztető bizottságokba stb. Neked akadémikus elképzeléseid vannak róluk, nekem meg gyakorlati. Elég sokat ültem ezekben a bizottságokban (sima, talpas jegyzetelőként, még mielőtt...😊 ) ahol esetenként 20-30 civil szervezet pettingelt a kormányzattal mindennemű értelem nélkül. Mert 0 volt a nyitottság arra, hogy az egyik fél akárcsak figyelembevegye a másik fél szándékát. Bejött a civil szektor 20-an, elmondták a 20 féle nézőpontjukat, a kormány elmondta a sajátját, jól nem értettek egyet, megették a pogit, megitták a kávét és mindkét fél kiadta, hogy a másik miatt ma se léptünk előre semmit.
Szóval ja, lehet hogy simán csak kiégtem ebben a témában, ezért látom sötétebben és emiatt egyszerűen nem tudom komolyan venni - és kifejezetten megijeszt - azt a mondatot, hogy "engedjük a civil szervezeteket atomerőműveket véleményezni".

Egyébként éppen ezért, a tatktaröcsögei kutyamentőket 1000szer többre tartom civilség-értelemben, mint bármilyen kamarát, kutatóintézetet, szakszervezetet vagy egyéb önmagát borzasztó fontosnak képzelő egyesületet, aki csak azért bekönyökli magát egy random, jelentéktelen vélményező bizottságba, hogy a végén az ő neve is ott legyen az aláírók között. Lehet - sőt, biztos - hogy szükség volna olyan független, politikamentes, pártsemleges stb. civil szervezetekre, mint Angliában,de a valóság, hogy idehaza nincsenek ilyenek (vagy jól elbújtak, vagy van 3).

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 2 éve
csipkelli 3 336
Egészen csodálatosan hazudik az emberarcú Bigéről.
Bigét azért büntette a versenyhivatal, mert idén megugrott a műtrágya ára. A földgáznak nyilván ehhez semmi köze.
Csak 1 napig szolgálja ki a magyar vevőket hazugság is előjött. Baromi nagy ötlet volt nekimenni az embernek totál faszságokkal.
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Azért mert egy vasút ha kisiklik, az a lőtérit kutyát nem érdekli, maximum a vonat vezetőjét. A nyilvánvaló mutyi-kiderülésen túl nincs kockázata annak, hogy te meg én a bowl.hu-n lamentáljunk, hogy megéri vagy sem ez a beruházás, ezért a titkosítása ciki. Ugyanígy egy egyetem megépülése szintén nem hordoz különösebb konkrét veszélyt, kicsi az esélye annak, hogy az egyetemen robbanás történik aminek következtében fél pestnek helló. Ezt hívják józan észnek 😊 Egy atomerőműnél szeretném, ha konkrét, államilag felhatalmazott felőlősök lennének, hogyha történik valami, akkor ne lehessen azt mondani, hogy jakérem, hát ezt valamelyik civil szervezet mondta, mi meg beépítettük. Minél szélesebb a véleményezők köre, annál jobban oszlik a felelősség is. És attól mert nyugaton van valami, tudod, nem biztos, hogy jó 😉 nekem meg nem kell egyetértenem vele azért, mert nyugaton is így van.MC12
Ez így világos. Nekem meg az a véleményem ezekről az érvekről, hogy bullsh*t. 😊 Mellébeszélés, mert olyan állami beruházást nem látott még a világ, aminek _azért_ ne lenne felelőse, mert egy civil szervezet igényét beépítették a tervekbe. Debezzeg, ha egy minisztériumi huszonhatodik aktakukac javaslata kerül bele akkor lesz felelős? Csak ismételni tudom, ez bulls*t. 😊

Az USA-ban milyen jó az egészségügyi rendszer mondjuk, egyáltalán nem igazságtalan - vezessük be azt pontosan úgy , ahogy ott van. Vagy inkább ne. Hagyjuk meg azt a Nyugat-fetisizmust MzP-nek, tőle is elég idegesítő. A 168 órás interjúban legalább 5 ször mondta, hogy "Az USA-ban így csinálják" "Én az USA-ban azt láttam" valaki szóljon a kampánynak, hogy 2021-ben már nem trendi azzal vagizni, hogy az USA-ban hogy csinálják a bármit.MC12
Ez is bullsh*t. 😊 Te írtad az első válaszomra, hogy ne ugráljak Paks ügyben más irányokba, pedig én csak egy bizonyos aspektusból (adatok nyilvánossága) hoztam a példát, általánosan a polgári demokráciákra nézve. Erre jössz egyetlen egy ország, egyetlen egy másik területének TELJES átvételével? Hogy jön az amerikai TELJES egészségügyi rendszer ide? Tőlem hozhatunk máshonnan példákat, én is megtettem, de az legyen releváns, a témánkhoz kapcsolható. Az amerikai egészségügyből az adatok nyilvánosságát, transzparenciáját például nyugodtan átvehetnénk. Nem kell mellé átvenni a finanszírozási modellt is.

Másrészről, mellékvágányként ezt a civil dolgot azért szerintem engedd el idehaza. Magyarországon mondjuk van maximum néhány, 1-2-3 civil szervezet összesen, akik nem pártokhoz, cégekhez, milliárdosokhoz vannak bekötve És szakmailag kompetensek (most azokra gondolok, akikről általában olvasunk a sajtóban, nem a taktaröcsögei kutyamentőkre) mindenki más már valakinek az érdekét képviseli. Volt szerencsétlenségem anno a KIM-ben ilyen civil-kormányzat egyeztető fórumokon üldögélni, mindkét fél úgy érkezett meg mindig, tehát mindig, hogy véletlenül se legyen konszenzus semmiben, mert akkor mi lesz a saját narratívával?MC12
Ha ez a véleményed a civil szféráról, az nagyon szomorú. A civil szféra nem csak 1-2-3 civil szervezet, hanem a kamarák, szakszervezetek, kutatóintézetek, az Akadémia, a piaci szereplők szervezetei (munkaadói, munkavállalói érdekképviseletek), a média - amelyik létezésének egyik legfontosabb oka a tájékoztatás a másik az ellenőrzés -, ésatöbbi. MINDEN ami a végrehajtó hatalmi ágon kívül van. A taktaröcsögei kutyamentők számítanak a legkevésbé ebben. Ha a civil szféra számodra nem fontos, nem érdemli meg, hogy hozzárférjen a közérdekű információkhoz, akkor igazából a polgári demokráciában sem hiszel. Hiszen a polgári demokrácia az éppen ez. Ott, ahol egy atomerőmű beruházás csak a bürokrácia csinovnyikjai számára megismerhető, a civil szféra számára meg nem, az minden, csak nem polgári demokrácia. Az ilyen félbalkáni autoriter műdemokrácia. (Arról nem is beszélve, hogy az adatok nyilvánossága nem csak a civil szféra számára fontos, hanem a hatalomnak is vannak a végrehajtó ágon kívül egyéb ágai, számukra is az. Az elcsépelt, de közben nagyon fontos fékek- és ellensúlyok rendszere is csak akkor tud működni, ha a végrehajtó hatalom boszorkánykonyhájába beláthat. Ez elemi társadalmi érdek.)

(Őszintén megmondom, csalódnék, ha ezt tényleg, komolyan így is gondolnád. Ez a bolsevik-dzsentri gondolkodásmód-turmix nem rád vall, Te jóval nyitottabb vagy ennél szerintem. Úgyhogy betudom annak, hogy többet eltűrsz Orbánéktól, mert őket támogatod, de ha ellenzéki kormány lenne, akkor te is ugyanúgy az adatok nyilvánosságát akarnád. Legalábbis ezt remélem. 😊 )


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
Lecsó Denver Broncos 2 982
Kíváncsi leszek erre a kormány meghátrált Fudan ügyben dologban, amiről Karigeri beszél, bár valóban elég nagy a csend és valószínűleg megvárják a választásokat (vagy suttyomban csinálnak valamit)
dande
Túl nagy a politikai kockázata, így jegelik. Belpolitika egyértelmű. A külpolitika sokkal érdekesebb.

Azt nem tudják egyelőre, hogy az új német kormány mit akar majd a kínaiakkal, mert koránt sem biztos, hogy az új német vezetés úgy képzeli el a jövőt, mint a CDU/CSU és a nagy vállalatok. Azzal. hogy a zöldek és a liberálisok is bekerültek az új kormányba, valószínűbb egy KKV centrikus politika, és a kis cégeknek fontosabb a nyugati irányú export, mint a keleti irányú gyárnyitások. Ugye ennél még sokkal fontosabb az Észak Áramlat, és ha USA ott keresztbefekszik, akkor az Németo.-nak igen-igen kellemetlen lesz. És szerintem ez is az USA célja, hogy kicsikarja a németektől a távolodást Kínától.

De ez csak találgatás, Kína ügy kevésbé fontos téma a belpolitikában, mint az USA-ban.
Gyurma Pappa
És akkor jön az igazi balhé is, ami nekünk releváns:

 24.hu/belfold/2021/11/30/paks-2-oroszok-politikai-kockazat-valasztasok/

Ez kurva nagyot fog borulni egy napon.
Amadeus
nagyon sok ilyen kis buli eshet ki meg, amirol a szeles kozvelemeny nem tud, ha vhogy MZP vegigviszi es nyer. raadasul belole ki is nezem, hogy boritja a bilit, izgalmas lenne.
csebi
Éppen ezért nem értem ezt a felesen alkotmányozunk marhaságot. Rengeteg ilyen ügy van, amivel lehet bőven a fideszt erodálni miután hatalomra kerültek. Még azt is megcsinálhatják, hogy fél évig teregetnek, mire a Fidesz népszerűsége egy számjegyű lesz, kiírnak egy új választást ahol 2/3uk lesz és hajrá. De ezzel a “másnap Poltot leváltjuk” témával abszolút delegitimálják az egész működésüket. Érthetetlen, hogy miért ez a topic megy, szerintem még az ellenzéki szavazókat se különösebben érdekli, tehát hozni biztosan nem hoz.
MC12
kérdés, még egy Paks II-t is mennyire tud az egységsugarú szavazó véleményezni, amikor már az egymilliárdos értékhatár is az értelmezési tartományukon kívül esik, és három hónapra előre nem képesek tervezni. na ide egy sokmilliárd forint - többtíz év időtáv kombót ha ledobnak, azt elég hamar fel fogják adni.
slowmotion
Paks-ot nem szabadna, hogy az egységsugarú szavazó egyáltalán véleményezhesse. Hogy kell e Paks és a bővítése, arra az emberek 99.9%-a nem tud releváns választ adni, mert kicsit sem ért hozzá és tapasztalása sincs. Van pár dolog amiről a népet nem kell megkérdezni, hanem legyenek kedvesek a választott képviselők a kapott felhatalmazással dönteni. De én örülnék, ha a 21. Század egyik legégetőbb problémáját - energiabiztonság - nem vinnék le a borsodi Józsi bácsi szintjére - szerintem nem is lehet - és akkor döntsön, Józsi bátyám.

Ellenben. Az, hogy a megyei Fidesz elnököknek - szigorúan a példa kedvéért 😉 - hogy lett millárdos vagyonuk a 12 év alatt, na az egy be fogadható, egysegsugarú választónak is érthető dolog. És abban igaza van MzP-nek, hogy ha csak a láncot veszik le a nyomozóhatósagról, akkor itt eshetnek ki konkrét ügyek tömegével amik bőven elegek a Fidesz erodálásahoz. Azt kell nézni, hogy a 3. 4. 5. vonal miből gazdagodott. A többi jön magától.
MC12
És ők mennyivel okosabbak?
Lecsó
Ki tudja. De egyrészt akkor ültessük be az MTA tagjait a Parlamentbe ha az okosság a szempont, és hagyjuk a fenébe ezt a választás-dolgot, másrészt, hát ez a képviseleti demokrácia ilyen. Beültetünk embereket a Parlamentbe, hogy 4 évig döntögessnek helyettünk, mert mi sokan vagyunk, a Parli kicsi, nem is érünk rá és van aki öltönyt se szeret venni. Aztán 4 évente elmegyünk és elmondjuk, hogy ez a döntögetés hogy ment a regnáló hatalomnak. Talán ez volt az egyetlen a történelemben amiben egyetértettem Tóta W-vel. (már akkor is)
MC12
Ugye nem gondolod komolyan, hogy a 106 ember ma dönt bármiről is? Itt engem szoktak naivitással vádolni, de most túl teszel rajtam 😀
Most is máshol dőlnek el a Paksok, nem az ülésteremben. Mondjuk speciel Paks II olyan 1600 km-rel arrébb dőlt el. A Peterk által hiányolt átláthatóságnak pont az lenne a lényege, hogy vitázni lehessen róla. Nem a Józsibácsiknak, hanem szakértőknek. Most nem lehet. Most Paks II egy diktátum.
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 150 — Lucas Scott
 444.hu/2021/12/02/bukasra-all-a-magyar-kormany-pere-az-eu-ellen

csak halad a PER

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.