NFL eredménykövetés NFL eredménykövetés - 1 aktív topik

Politika

44 feliratkozó

több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 602 — The only discipline that lasts, is self discipline
 24.hu/belfold/2021/10/27/mtva-propaganda-elkxrtuk-dobrev-klara-rendorterror/

Ez mondjuk egyre keményebb kezd lenni. Innen nehéz lesz ráfordulni mondjuk MZP-re 😀
Gyurma Pappa
Nem vagyok benne biztos, hogy MzP egyáltalán központi helyen lesz a kampányban. Mivel országosan alacsony az abszolút ismertsége - a relatív, főleg az ellenzékben nyilván nagy - ezért Fidesznek jelenleg egyáltalán nem érdeke őt "felemelni". Gyurcsányozni kell, meg állítani, hogy teljesen mindegy ki vezeti az ellenzéki listát - amíg Gyurcsányé a legerősebb párt, addig ő irányít - MzP mellé meg mindig oda kell írni, hogy Feri-báb. Készpassz, nem kell ezt túlbonyolítni. MzP is megmondta, a választás arról fog szólni, hogy Fidesz - nem Fidesz, erre a Fidesz meg azt fogja mondani, hogy Gyurcsány - nem Gyurcsány. Az meg majd eldől, hogy 2022-ben melyikkel lehet sikeresebben kampányolni.
MC12
Ez egy reális forgatókönyv. A békemeneten forgatott a partizán stábja, érdekes volt látni, hogy nem egy, nem kettő, hanem elég sok megszólaltatott reagált értetlenül, felhúzott szemöldökkel arra, hogy a partizántól vannak. Látszott rajtuk, hogy nem csak mondják, de tényleg fogalmuk sincs, hogy mi fán terem a partizán. Ez két dolgot is jelent.

Az egyik feltétlenül az, hogy a magyar vidéknek van egy olyan valóságbuborékja, ami teljesen más, mint amiben "mi" élünk. "Mi" alatt az internetező, közélet iránt érdeklődő élő magyart értem. Politikai hovatartozástól és szellemi képességektől is függetlenül. A "mi"-be itt most tartozik az értelmiségi, a városias polgár is, de beletartozik az agyhalott facabookoló is. Minden oldalról mindenki, aki ezért vagy azért közéletileg legalább minimálisan érdeklődést mutat. Ez a "mi" azért tud a partizánról. Vagy szereti, vagy utálja, vagy nézi, vagy nem nézi, ha tudja mit csinálnak, ha csak facebook kommentben olvasta de amúgy fogalma sincs, de tud róla. De van a magyar vidéknek egy olyan rétege, amelyiknek a partizán benne sincs a valóságában. És ennek MZP sincs benne. És lehet, hogy nem is lesz. Egy jelentős részüknek biztosan nem is lesz. Ezt a réteget csak a Fidesz éri el, és csak az a kérdés, hogy mennyit tud közülük urnához vinni. A migráns vagy gyurcsány vagy soros is csak ebből a szempontból számít. Melyik viszi el a legtöbbjüket.

A másik viszont az, hogy manapság a NER is csak úgy tud 80-100 ezer embert kivinni az utcára sétálni, hogy ezeket is kiviszi. Azaz a szó szoros értelmében össznemzeti buszoztatóbulit csinál. Fel kell rakni már ezeket az embereket is a buszra. Mert azok közül, akik más buborékokba tartoznak, és vagy tudnak a partizánról vagy nem, de "valami" eljut hozzájuk, már kevesebb megy önként. Ezeknél lesz jelentősége annak, hogy mivel lehet őket elvinni. Itt nagyon sok fog múlni azon, hogy melyik narratíva lesz jobban felépítve. Ha egy 2018-hoz hasonló, ahol a szavazólapon volt egy fidesz, és volt 15 kicsi "tudjaafaszmitakar" jelölt, mert akkor tényleg elég bármi X vs Y/Z/W/Q, ahol az X a fidesz, egy felismerhető üzenettel, mert az Y/Z/Q/W egy massza, azonosíthatatlan jegyek nélkül. Így az üzenet is szinte mindegy, csak egyértelmű legyen. Ha viszont azon a szavazólapon nem csak egy X lesz, hanem lesz egy felismerhető Y is, akkor nem lesz már olyan mindegy az az üzenet. Az ellenzék nagy feladata az lesz, hogy kreáljon egy ilyen Y-t. Sokkal elvégezhetőbb feladat, mint 2018-ban, de csak akkor, ha egy irányba eveznek. Amire azért mérget nem mernék venni. Tavasszal kiderül.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 695 — Scream and scout
ESZ-MÉ-LET-LEN, visszamentünk tényleg a legsötétebb középkorba

„A kormánynak azért szűk a mozgástere, mert 2004-ben az uniós csatlakozási tárgyalások során a baloldali (Medgyessy–Gyurcsány-) kormány kérhetett volna kedvezőbb számítási szabályt a kötelezően alkalmazandó jövedéki és áfarendelkezések alól; de nem tette” – ezt írta a Kormányzati Tájékoztatási Központ az ATV Híradó kérdésére, mely úgy szólt, miért magasak az üzemanyagárak, és azok ellen mit készül tenni a kormány.

ideje felvenni a MHSZ-be és az értelmező szótárba is a "gyurcsányoz" igét és annak különböző alakjait, jelentősen megkönnyítené a propaganda kiadóinak életét
r.baggio
10 perce ezen röhögök. Mostantól akármit is rontok el, akármit is hibázok, mindenre azt fogom válaszolni, ha megkérdezik miért, hogy a Gyurcsány miatt van.
Mikey
Egyébként:  24.hu/belfold/2021/10/27/eu-csatlakozas-targyalasok-benzinar-medgyessy/


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 2 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 577
ESZ-MÉ-LET-LEN, visszamentünk tényleg a legsötétebb középkorba

„A kormánynak azért szűk a mozgástere, mert 2004-ben az uniós csatlakozási tárgyalások során a baloldali (Medgyessy–Gyurcsány-) kormány kérhetett volna kedvezőbb számítási szabályt a kötelezően alkalmazandó jövedéki és áfarendelkezések alól; de nem tette” – ezt írta a Kormányzati Tájékoztatási Központ az ATV Híradó kérdésére, mely úgy szólt, miért magasak az üzemanyagárak, és azok ellen mit készül tenni a kormány.

ideje felvenni a MHSZ-be és az értelmező szótárba is a "gyurcsányoz" igét és annak különböző alakjait, jelentősen megkönnyítené a propaganda kiadóinak életét
r.baggio
10 perce ezen röhögök. Mostantól akármit is rontok el, akármit is hibázok, mindenre azt fogom válaszolni, ha megkérdezik miért, hogy a Gyurcsány miatt van.
több mint 2 éve
YoungZeeZee 7 935
Tisztába vagyok vele szakmánként tartományonként más a "tarifa".
De nem ez volt az alap beszélgetés tárgya hanem az hogy rohadt magasak ott is az árak pl.karaj 9.90 egy átlag szalagmunkás vagy teszem azt bolti eladó 1700 körül keres nettóban és ha így nézed igen is rohad sok az a 9.90 1kg húsért
De én részemről befejeztem
VvAlekosz
A karajos példádnál maradva Ausztriában akkor az írt fizetés 0,58%-át kell elköltened egy kg-ért.
Itthon a 111 ezres minimálbérrel és 1629 Ft-os árral (aktuális Tesco) számolva 1,46%-ra jön ki. Vagy megfordítva, itthon 280 ezer nettót kell keresned, hogy arányaiban ugyanott legyél, mint a példádban.
Nem elhanyagolható különbség, legközebb fact checkelj, két perc.
Vito
Jó újra leírom 1700 euróhoz sok a 10 eurós karaj főleg úgy hogy a szolgáltatások baszott drágák.
És mindent egybeszámolsz ebből a pénzből kint se vagy sokkal jobb helyzetben mint itthon a 200 ból (azért írtam 200 mert kint a legalja ha jól olvastam 1300 körül mozog és szerintem akkor így fer)
VvAlekosz
Hat akkor még sokkal több hulye magyar van mint gondoltam. Mármint ha ennyire baszott drága (by You) minden kinn és abból a pénzből sincsenek sokkal jobb helyzetben akkor minek a tokomert mennek ki? Lehet kalandorkodnak?

Ismerosi körben van rengeteg példa h kimentek külföldre és összegyűjtöttek egy itthoni lakásra valót 5 év alatt miközben úszó mesterek voltak vagy vmeik hotelben guriztek. Itthon megélni nem tudtak a pénzből. Volt olyan is aki hazajött, ugyanabban a poziban egy 4+ csillagos hotelben dolgozott de semmi jövőképet nem látott maga előtt ment vissza az osztrák hotelbe.
csebi
Ne keverd a szezon a fazonnal
Hotel munka nincs lakhatási költséged +az étkezést is biztosítják ha jól tudom.
Én kint élésröl beszéltem éves állással nem szezon munkáról.
Na mindegy szerintem kiveséztük ezt a témát.
Sima munkás se ott se itt se lennék.
Lényege momdandómnak ez volt+az hogy ott is rohadt nagy a drágaság persze van ami olcsóbb kint mint idehaza.
VvAlekosz
Probald ki egyszer.szted nem eri mef.tobb szazezer ember szerint igen. Mert latjak az eselyt.itthon nem.
több mint 2 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 12 997 — beers & Packers
Pár napot voltam kéktúrázni a Balaton felvidéken, és a Bakonyban. Tele volt a vidék az Gyurcsányos-MZP-s, plakátokkal, mellé volt hasonló mennyiségű Elkúrtuk promo is. Annyira fura hogy Budapesten ennek a negyede nincs kint. Elég látványos a különbség.
Nomac
Az M3-as kivezetőjénél a minap szép számmal láttam.
több mint 2 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 12 997 — beers & Packers
 24.hu/belfold/2021/10/27/mtva-propaganda-elkxrtuk-dobrev-klara-rendorterror/

Ez mondjuk egyre keményebb kezd lenni. Innen nehéz lesz ráfordulni mondjuk MZP-re 😀
Gyurma Pappa
Azért Dobrev helyében ezért perelnék egy kellemeset.
Bazzani
és mit ér vele?

Mire véget ér a per lemegy a választás.

Ld. Vona Gábor buzi (by Terry Black)
Amadeus
Ennek ellenére perelnek:
 444.hu/2021/10/27/dk-bepereljuk-az-mtva-t-amiert-tenykent-kezelik-az-elkxrtuk-osszeeskuves-elmeletet?utm_source=hirkereso&utm_medium=cpc&utm_campaign=dk-bepereljuk-az-mtva-t-amiert-tenykent-kezelik-az-elkxrtuk-osszeeskuves-elmeletet
több mint 2 éve
dancogo Minnesota Vikings NC State Wolfpack 1 917 — Big Penix Energy
Tisztába vagyok vele szakmánként tartományonként más a "tarifa".
De nem ez volt az alap beszélgetés tárgya hanem az hogy rohadt magasak ott is az árak pl.karaj 9.90 egy átlag szalagmunkás vagy teszem azt bolti eladó 1700 körül keres nettóban és ha így nézed igen is rohad sok az a 9.90 1kg húsért
De én részemről befejeztem
VvAlekosz
A karajos példádnál maradva Ausztriában akkor az írt fizetés 0,58%-át kell elköltened egy kg-ért.
Itthon a 111 ezres minimálbérrel és 1629 Ft-os árral (aktuális Tesco) számolva 1,46%-ra jön ki. Vagy megfordítva, itthon 280 ezer nettót kell keresned, hogy arányaiban ugyanott legyél, mint a példádban.
Nem elhanyagolható különbség, legközebb fact checkelj, két perc.
Vito
Jó újra leírom 1700 euróhoz sok a 10 eurós karaj főleg úgy hogy a szolgáltatások baszott drágák.
És mindent egybeszámolsz ebből a pénzből kint se vagy sokkal jobb helyzetben mint itthon a 200 ból (azért írtam 200 mert kint a legalja ha jól olvastam 1300 körül mozog és szerintem akkor így fer)
VvAlekosz
Hat akkor még sokkal több hulye magyar van mint gondoltam. Mármint ha ennyire baszott drága (by You) minden kinn és abból a pénzből sincsenek sokkal jobb helyzetben akkor minek a tokomert mennek ki? Lehet kalandorkodnak?

Ismerosi körben van rengeteg példa h kimentek külföldre és összegyűjtöttek egy itthoni lakásra valót 5 év alatt miközben úszó mesterek voltak vagy vmeik hotelben guriztek. Itthon megélni nem tudtak a pénzből. Volt olyan is aki hazajött, ugyanabban a poziban egy 4+ csillagos hotelben dolgozott de semmi jövőképet nem látott maga előtt ment vissza az osztrák hotelbe.
csebi
Ne keverd a szezon a fazonnal
Hotel munka nincs lakhatási költséged +az étkezést is biztosítják ha jól tudom.
Én kint élésröl beszéltem éves állással nem szezon munkáról.
Na mindegy szerintem kiveséztük ezt a témát.
Sima munkás se ott se itt se lennék.
Lényege momdandómnak ez volt+az hogy ott is rohadt nagy a drágaság persze van ami olcsóbb kint mint idehaza.
VvAlekosz
Én 2015-ben jöttem haza Hamburgból, így csak az akkori állapotokat és viszonyokat tudom leírni.
A német Lidlben alig voltak drágábbak az élelmiszerek akkor, mint itthon, erre számaim, kimutatásaim nincsenek, itthoniak elmondása alapján így volt. Ahogy mondtad, a szolgáltatások viszont kurva drágák voltak, főleg egy Hamburg szintű multikulti metropoliszban. Dolgoztam a halpiacon fél évet, meg utána több kocsmában is, a Reeperbahnon a Lehmitzben is pl. Mindenhol jól kerestem, mert jól tudtam/tudok németül, ez még a halpiacra is kellett, de utóbbiban iszonyat jól kerestem, mert nem nagyon ittam munka közben, sok (magyar) kint élő vendéglátós nem bír ennek ellenállni és emiatt jön haza üres kézzel. A Reeperbahnon rengeteg emberrel megismerkedtem, de ez már inkább a Make love topic, mint a politika, lényeg, hogy ingyen vágattam a hajam, orvoshoz szerencsére egyszer sem kellett mennem, más meg nem érdekelt, mint szolgáltató, csak meccsre jártam, ha nem dolgoztam éppen és tömegközlekedési bérletet kellett vennem, így rengeteget spóroltam. Néha vettem egy mikrót, vagy szakállvágót, de ezeknek a kiadásoknak nem szabadna megrengetni a büdzsét. A nyelvet nem beszélőknek nyilván sokkal rosszabb a sora, fogalma sincs, mit ír alá "munkaszerződés" gyanánt és mint mondtam, a halpiacra is kellett nyelvtudás a ládák pakolásához, ezért nehezebb is elhelyezkedni. Igaz nem is minimálbért kerestem itt sem, és pótlék is volt a hajnali munkaidő miatt, havi 1400 körül kerestem már a 2000-es évek végén. Mindig be is voltam jelentve, a legtöbb kint élő magyar ezt szintén elcseszte és nem mondhatta el magáról, balfaszok és némák voltak, nekik nem sok maradt a havi bérből. Sörgyárban dolgoztak páran, meg sokan konyhai kisegítőként, hotelben, de nagyon nem jártam össze velük, mert gáz arcok voltak. Az Astra sörgyárból lopkodtak a targoncások pl. ládaszámra sört, szóval szégyen volt.
Az albérletem amúgy Mümmelmannsberg negyedben volt, kinn a város szélén egy másfél szobás lakás. Itt a lakosság kb. negyede külföldi hátterű, sok terrorista származásúval is persze, de könnyű volt beilleszkedni, az itt élő németek is leszarták, honnan jössz, balhé sem volt gyakran, sőt, ha volt egy tűzijáték szilveszterkor, együtt voltak a népek az utcán. Itt volt egyszer, hogy a ZDF lefizette a gyerekeket, hogy verekedjenek össze, hogy legyen miről riportolni, milyen veszélyes a gettó 😀 Lényeg, hogy 400 eurónál többet szerintem sosem fizettem a lakásért, de cserébe naponta órákat utaztam a belvárosba dolgozni.
Ha okosan csinálod, nagyon sokat félre tudsz rakni, főleg ha nincsenek nagy igényeid, vagy le tudsz mondani róluk. Idegen helyre nyelvtudás nélkül én pl. sosem mernék kimenni sehova, még a civilizált Európán belül sem és ha beszéled a nyelvet, sokkal könnyebb boldogulni.

több mint 2 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 31 976
 24.hu/belfold/2021/10/27/mtva-propaganda-elkxrtuk-dobrev-klara-rendorterror/

Ez mondjuk egyre keményebb kezd lenni. Innen nehéz lesz ráfordulni mondjuk MZP-re 😀
Gyurma Pappa
Azért Dobrev helyében ezért perelnék egy kellemeset.
Bazzani
és mit ér vele?

Mire véget ér a per lemegy a választás.

Ld. Vona Gábor buzi (by Terry Black)

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 763 — Слава Україні! Героям слава!
ESZ-MÉ-LET-LEN, visszamentünk tényleg a legsötétebb középkorba

„A kormánynak azért szűk a mozgástere, mert 2004-ben az uniós csatlakozási tárgyalások során a baloldali (Medgyessy–Gyurcsány-) kormány kérhetett volna kedvezőbb számítási szabályt a kötelezően alkalmazandó jövedéki és áfarendelkezések alól; de nem tette” – ezt írta a Kormányzati Tájékoztatási Központ az ATV Híradó kérdésére, mely úgy szólt, miért magasak az üzemanyagárak, és azok ellen mit készül tenni a kormány.

ideje felvenni a MHSZ-be és az értelmező szótárba is a "gyurcsányoz" igét és annak különböző alakjait, jelentősen megkönnyítené a propaganda kiadóinak életét
r.baggio
"Szokás szerint Emmanuel Goldsteinnek, a Nép Ellenségének arca villant fel a teleképen. A hallgatóság mindenfelé morogni kezdett. A kis seszínű hajú lány félelemmel és utálkozással vegyes nyivákolást hallatott. Goldstein, a renegát és elhajló, valamikor régen (hogy milyen régen, arra senki sem emlékezett pontosan) a Párt vezetőinek egyike volt, majdnem egyenrangú magával Nagy Testvérrel, de aztán ellenforradalmi tevékenységbe keveredett, halálra ítélték, ám titokzatos módon megszökött és eltűnt. A Két Perc Gyűlölet műsora napról napra változott, de mindegyikben Goldstein volt a főszereplő. Ő volt a főáruló, a Párt első számú mocskolója. Minden későbbi bűn, amelyet a Párt ellen elkövettek, minden árulás, szabotázs, eretnekség, elhajlás közvetlenül az ő tanításaiból fakadt. Még élt és tovább tervezte valahol az összeesküvéseket: valahol a tengeren túl, külföldi pénzelőinek védelme alatt, vagy talán - mert néha ilyen hírek is terjengtek - éppen Óceániában, valami rejtekhelyen."

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 2 éve
Nomac New England Patriots 2 632 — balazs.t85@gmail.com
Pár napot voltam kéktúrázni a Balaton felvidéken, és a Bakonyban. Tele volt a vidék az Gyurcsányos-MZP-s, plakátokkal, mellé volt hasonló mennyiségű Elkúrtuk promo is. Annyira fura hogy Budapesten ennek a negyede nincs kint. Elég látványos a különbség.
több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 629 — Egyéb témák lakó
ESZ-MÉ-LET-LEN, visszamentünk tényleg a legsötétebb középkorba

„A kormánynak azért szűk a mozgástere, mert 2004-ben az uniós csatlakozási tárgyalások során a baloldali (Medgyessy–Gyurcsány-) kormány kérhetett volna kedvezőbb számítási szabályt a kötelezően alkalmazandó jövedéki és áfarendelkezések alól; de nem tette” – ezt írta a Kormányzati Tájékoztatási Központ az ATV Híradó kérdésére, mely úgy szólt, miért magasak az üzemanyagárak, és azok ellen mit készül tenni a kormány.

ideje felvenni a MHSZ-be és az értelmező szótárba is a "gyurcsányoz" igét és annak különböző alakjait, jelentősen megkönnyítené a propaganda kiadóinak életét
r.baggio
nananana:

 telex.hu/tudomany/2021/10/27/szelsojobboldal-kozepkor-emlekezetpolitika-tortenelem-iszlam-allam

több mint 2 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 9 759 — 49ers GM
Annyira szeretem, amikor azt hiszik, hogy megszólítják a fiatalokat trendi mémekkel, de még ehhez is hülyék... 😀

 telex.hu/zacc/2021/10/26/kozbeszerzeses-memet-posztolt-a-meszaros-alapitvany-nem-volt-hosszu-eletu

több mint 2 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 849 — No es importante
ESZ-MÉ-LET-LEN, visszamentünk tényleg a legsötétebb középkorba

„A kormánynak azért szűk a mozgástere, mert 2004-ben az uniós csatlakozási tárgyalások során a baloldali (Medgyessy–Gyurcsány-) kormány kérhetett volna kedvezőbb számítási szabályt a kötelezően alkalmazandó jövedéki és áfarendelkezések alól; de nem tette” – ezt írta a Kormányzati Tájékoztatási Központ az ATV Híradó kérdésére, mely úgy szólt, miért magasak az üzemanyagárak, és azok ellen mit készül tenni a kormány.

ideje felvenni a MHSZ-be és az értelmező szótárba is a "gyurcsányoz" igét és annak különböző alakjait, jelentősen megkönnyítené a propaganda kiadóinak életét


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 2 éve
Törölt felhasználó
Tisztába vagyok vele szakmánként tartományonként más a "tarifa".
De nem ez volt az alap beszélgetés tárgya hanem az hogy rohadt magasak ott is az árak pl.karaj 9.90 egy átlag szalagmunkás vagy teszem azt bolti eladó 1700 körül keres nettóban és ha így nézed igen is rohad sok az a 9.90 1kg húsért
De én részemről befejeztem
VvAlekosz
A karajos példádnál maradva Ausztriában akkor az írt fizetés 0,58%-át kell elköltened egy kg-ért.
Itthon a 111 ezres minimálbérrel és 1629 Ft-os árral (aktuális Tesco) számolva 1,46%-ra jön ki. Vagy megfordítva, itthon 280 ezer nettót kell keresned, hogy arányaiban ugyanott legyél, mint a példádban.
Nem elhanyagolható különbség, legközebb fact checkelj, két perc.
Vito
Jó újra leírom 1700 euróhoz sok a 10 eurós karaj főleg úgy hogy a szolgáltatások baszott drágák.
És mindent egybeszámolsz ebből a pénzből kint se vagy sokkal jobb helyzetben mint itthon a 200 ból (azért írtam 200 mert kint a legalja ha jól olvastam 1300 körül mozog és szerintem akkor így fer)
VvAlekosz
Hat akkor még sokkal több hulye magyar van mint gondoltam. Mármint ha ennyire baszott drága (by You) minden kinn és abból a pénzből sincsenek sokkal jobb helyzetben akkor minek a tokomert mennek ki? Lehet kalandorkodnak?

Ismerosi körben van rengeteg példa h kimentek külföldre és összegyűjtöttek egy itthoni lakásra valót 5 év alatt miközben úszó mesterek voltak vagy vmeik hotelben guriztek. Itthon megélni nem tudtak a pénzből. Volt olyan is aki hazajött, ugyanabban a poziban egy 4+ csillagos hotelben dolgozott de semmi jövőképet nem látott maga előtt ment vissza az osztrák hotelbe.
csebi
Ne keverd a szezon a fazonnal
Hotel munka nincs lakhatási költséged +az étkezést is biztosítják ha jól tudom.
Én kint élésröl beszéltem éves állással nem szezon munkáról.
Na mindegy szerintem kiveséztük ezt a témát.
Sima munkás se ott se itt se lennék.
Lényege momdandómnak ez volt+az hogy ott is rohadt nagy a drágaság persze van ami olcsóbb kint mint idehaza.
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 602 — The only discipline that lasts, is self discipline
 24.hu/belfold/2021/10/27/mtva-propaganda-elkxrtuk-dobrev-klara-rendorterror/

Ez mondjuk egyre keményebb kezd lenni. Innen nehéz lesz ráfordulni mondjuk MZP-re 😀
Gyurma Pappa
Kanyarodnak ők, csak akkora hajó lett a NER média birodalom, hogy eltart néhány hétig, mire átfordítják egy másik koordinátára. 😊


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
MC12 New Orleans Saints 5 815
 24.hu/belfold/2021/10/27/mtva-propaganda-elkxrtuk-dobrev-klara-rendorterror/

Ez mondjuk egyre keményebb kezd lenni. Innen nehéz lesz ráfordulni mondjuk MZP-re 😀
Gyurma Pappa
Nem vagyok benne biztos, hogy MzP egyáltalán központi helyen lesz a kampányban. Mivel országosan alacsony az abszolút ismertsége - a relatív, főleg az ellenzékben nyilván nagy - ezért Fidesznek jelenleg egyáltalán nem érdeke őt "felemelni". Gyurcsányozni kell, meg állítani, hogy teljesen mindegy ki vezeti az ellenzéki listát - amíg Gyurcsányé a legerősebb párt, addig ő irányít - MzP mellé meg mindig oda kell írni, hogy Feri-báb. Készpassz, nem kell ezt túlbonyolítni. MzP is megmondta, a választás arról fog szólni, hogy Fidesz - nem Fidesz, erre a Fidesz meg azt fogja mondani, hogy Gyurcsány - nem Gyurcsány. Az meg majd eldől, hogy 2022-ben melyikkel lehet sikeresebben kampányolni.

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 2 éve
NB2 New England Patriots 21 944 — nabege2@yahoo.com
Nézzetek már rá Origo címlapra😊

Márki-Zay Gyurcsány szavait ismételgeti: a mig-5 naránsokat be kell engedni

És már ez megy 4-5 napja😊
több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 629 — Egyéb témák lakó
 24.hu/belfold/2021/10/27/mtva-propaganda-elkxrtuk-dobrev-klara-rendorterror/

Ez mondjuk egyre keményebb kezd lenni. Innen nehéz lesz ráfordulni mondjuk MZP-re 😀
Gyurma Pappa
Kb. 10 hsz-szel előbb linkeltem 😊
Nem zárom ki, h azt akarják kihasználni, h az ellenzék kifejezendő az egységet sokat fog együtt mutatkozni és így be tudják magyarázni azt a híveknek, hogy Dobrev - MZP egykutya.
empty taxi
Nem olvastam vissza bocsánat, unalmas a topik, ha nincs benne egy kis gender, amin lehet triggerelni, meg sem nézem.

több mint 2 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
 24.hu/belfold/2021/10/27/mtva-propaganda-elkxrtuk-dobrev-klara-rendorterror/

Ez mondjuk egyre keményebb kezd lenni. Innen nehéz lesz ráfordulni mondjuk MZP-re 😀
Gyurma Pappa
Azért Dobrev helyében ezért perelnék egy kellemeset.

több mint 2 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 695 — Scream and scout
 24.hu/belfold/2021/10/27/mtva-propaganda-elkxrtuk-dobrev-klara-rendorterror/

Ez mondjuk egyre keményebb kezd lenni. Innen nehéz lesz ráfordulni mondjuk MZP-re 😀
Gyurma Pappa
Kb. 10 hsz-szel előbb linkeltem 😊
Nem zárom ki, h azt akarják kihasználni, h az ellenzék kifejezendő az egységet sokat fog együtt mutatkozni és így be tudják magyarázni azt a híveknek, hogy Dobrev - MZP egykutya.

Szerkesztette: empty taxi


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 2 éve
Vito Minnesota Vikings LSU Tigers 619 — Purple People Eaters
Amúgy sztem az lesz az új történet h a 2008as gazdasági világválságot MZP Kanadából okozta elő ( ha akkor épp ott elt) h a rengeteg devizahiteles magyar életet tönkre tegye.
csebi
Már látom is: "Márki-Zay Péter bőröndben csempészte haza a gazdasági világválságot, amiben baloldali vámosok segítették a reptéren."
több mint 2 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 763 — Слава Україні! Героям слава!
 24.hu/belfold/2021/10/27/mtva-propaganda-elkxrtuk-dobrev-klara-rendorterror/

Ez mondjuk egyre keményebb kezd lenni. Innen nehéz lesz ráfordulni mondjuk MZP-re 😀
Gyurma Pappa
Majd kiderítik, hogy MZP felhívta az USA-ból telefonon Dobrevet, aki megerősítést kért tőle az attack levezényléséhez. 😊

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 019 — Lucas Scott
 24.hu/belfold/2021/10/27/mtva-propaganda-elkxrtuk-dobrev-klara-rendorterror/

Ez mondjuk egyre keményebb kezd lenni. Innen nehéz lesz ráfordulni mondjuk MZP-re 😀
Gyurma Pappa
Még nem csorgott le odáig a múlt heti rogani direktíva és mivel a srácok nem túl improvizatívak így nyomják addig a régi utasítást amíg az új nem érkezik meg.
Amúgy sztem az lesz az új történet h a 2008as gazdasági világválságot MZP Kanadából okozta elő ( ha akkor épp ott elt) h a rengeteg devizahiteles magyar életet tönkre tegye.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 019 — Lucas Scott
Tisztába vagyok vele szakmánként tartományonként más a "tarifa".
De nem ez volt az alap beszélgetés tárgya hanem az hogy rohadt magasak ott is az árak pl.karaj 9.90 egy átlag szalagmunkás vagy teszem azt bolti eladó 1700 körül keres nettóban és ha így nézed igen is rohad sok az a 9.90 1kg húsért
De én részemről befejeztem
VvAlekosz
A karajos példádnál maradva Ausztriában akkor az írt fizetés 0,58%-át kell elköltened egy kg-ért.
Itthon a 111 ezres minimálbérrel és 1629 Ft-os árral (aktuális Tesco) számolva 1,46%-ra jön ki. Vagy megfordítva, itthon 280 ezer nettót kell keresned, hogy arányaiban ugyanott legyél, mint a példádban.
Nem elhanyagolható különbség, legközebb fact checkelj, két perc.
Vito
Jó újra leírom 1700 euróhoz sok a 10 eurós karaj főleg úgy hogy a szolgáltatások baszott drágák.
És mindent egybeszámolsz ebből a pénzből kint se vagy sokkal jobb helyzetben mint itthon a 200 ból (azért írtam 200 mert kint a legalja ha jól olvastam 1300 körül mozog és szerintem akkor így fer)
VvAlekosz
Hagyd a karajt, most kuldte haver mit hozzon nemetbol hetvegere:
9.99 a johnnie walker 0.75L
23.99 a gentleman jack 0.75L

na ez a nem mindegy 😀
(sznobok kimeljenek, annal a mennyisegnel ami nekunk kell ezt kell venni 😀)
rokaur
Gentleman Jack sztem egy nagyon szép ital ár-érték arányban

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 12 997 — beers & Packers
 24.hu/belfold/2021/10/27/mtva-propaganda-elkxrtuk-dobrev-klara-rendorterror/

Ez mondjuk egyre keményebb kezd lenni. Innen nehéz lesz ráfordulni mondjuk MZP-re 😀
Gyurma Pappa
Ne viccelj, dehogy lesz nehéz. Stop Gyurcsány, Stop Márki-Zay! A birkáknak csak az a fontos, hogy valaki bégessen valamit.