Politika

44 feliratkozó

több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 20 775 — Lucas Scott
MZP kajak szétveri az ellenzéket.
Amadeus
Ha nem ismerném Amadeus írásait, azt hinném hogy fizetett troll. Csebi álláspontját értem, ő többször leírta miért Dobrev, de a te álláspontod nem értem.
Nomac
Igazából az írásaim inkább annak szólnak h MZP miért nem, és eléggé úgy tűnik h a gyomrom azt sem veszi be hDobrevre ikszeljek szóval lehet én igazoltan hiányzom a 2. Fordulóból.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
thebeke Pittsburgh Steelers 486 — Steelers fan
MZP kajak szétveri az ellenzéket.
Amadeus
ez honnan?mibű 😀
több mint 2 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 680 — Keep pounding
MZP kajak szétveri az ellenzéket.
Amadeus
A mit?
A harom ketharmad letetemenyeseit?

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 2 éve
Nomac New England Patriots 2 591 — balazs.t85@gmail.com
MZP kajak szétveri az ellenzéket.
Amadeus
Ha nem ismerném Amadeus írásait, azt hinném hogy fizetett troll. Csebi álláspontját értem, ő többször leírta miért Dobrev, de a te álláspontod nem értem.
több mint 2 éve
ozibozi New York Giants 15 210
MZP kajak szétveri az ellenzéket.
Amadeus
Szerintem azt már ferkó konkrétan szétverte 😉
több mint 2 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders 31 857
MZP kajak szétveri az ellenzéket.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
thebeke Pittsburgh Steelers 486 — Steelers fan
97 ezer, abból 19 online.

csipkelli
szerintem a fidesz kezdett mozgósítani :/
több mint 2 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 695 — Слава Україні! Героям слава!
97 ezer, abból 19 online.
Vadaiból kinézem, hogy Dobrev vezetésnél is úgy rinyálna a facebookon, mint tegnap. Szerintem nem vezet.
csipkelli
Ja. 2018ban is mennyien örültek h a magas részvételi arany az ellenzéknek jó aztán láttuk mi lett belőle.
csebi
De most nem lehet a Fideszre szavazni. Jah de, mert a DK az most a Fidesz. 😀

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 20 775 — Lucas Scott
97 ezer, abból 19 online.
Vadaiból kinézem, hogy Dobrev vezetésnél is úgy rinyálna a facebookon, mint tegnap. Szerintem nem vezet.
csipkelli
Ja. 2018ban is mennyien örültek h a magas részvételi arany az ellenzéknek jó aztán láttuk mi lett belőle.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
csipkelli 3 218
97 ezer, abból 19 online.
Vadaiból kinézem, hogy Dobrev vezetésnél is úgy rinyálna a facebookon, mint tegnap. Szerintem nem vezet.
több mint 2 éve
mayet Purdue Boilermakers 155
 24.hu/belfold/2021/10/13/marki-zay-peter-dobrev-klara-dk-polgarmesterek-zsarolas-elovalasztas/
több mint 2 éve
MC12 New Orleans Saints 5 744
Ha valaki hozzájutna ahhoz az adathoz, hogy ma (kedden) hányan mentek el szavazni, az kérem ne tartsa magában.
akdestroyer
Reggel 8-9 fele szokták kidobni a hivatalos oldalon, máshol én még nem láttam és a sátrasok is csak a sajátjukat meg max 1-2 szomszédost tudnak, osszesítettet nem.

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 2 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 423
 444.hu/2021/10/12/marki-zay-karacsonyt-kerdezzek-meg-arrol-hogy-milyen-a-viszonya-gyurcsannyal-es-hogyan-akartak-ravenni-arra-hogy-csinaljon-bizonyos-dolgokat

Kezdem azt hinni, hogy MZP valójában egy tégla az ellenzékben. 😀
több mint 2 éve
akdestroyer Seattle Seahawks 4 589
Ha valaki hozzájutna ahhoz az adathoz, hogy ma (kedden) hányan mentek el szavazni, az kérem ne tartsa magában.

több mint 2 éve
ender1112 Kansas City Chiefs 2 004 — Víí aaaar dö cseempjönsz.
Plusz finoman be lett lengetve, hogy a DK akár ki is tudna ugrani ebből a dologból - mert MzP nem tudja összetartani a koalíciót. És ez éppenséggel eladható is lenne a saját szavazóiknak.
MC12
Nem tudna, hanem eleve ez volt a deal, hogy Gyurcsány akkor van benne a buliban, ha Dobrev a miniszterelnökjelölt.
Erre szépen rá is bólintott mindenki, csak MZP nem volt ott, ő nem tudta, hogy mi a terv, nem várt amíg leszáll az est, így ő kirontott a nyúlból, és szarik rá, hogy a nyúl benn van, ők meg kint. Ő nem megfeledkezett erről az apróságról, hanem nem is tudott róla.
Sobri Jóska
Látom működik a propaganda. Ha így lenne ahogy állítod:
- Karigeri és az MSZP miért költöttek százmilliókat egy ezek szerint felesleges kampányra?
- Karigeri miért lépett vissza, ezzel Dobrev esélyeit rontva?
- A momentum miért szállt fel az anti-Dobrev vonatra?
- Mi előnye származna a DK-n kívül bármelyik pártnak egy Dobrev ME-i kampányból, ami zero győzelmi esélyekkel kecsegtet?
- A Fidesz miért mocskolta volna Karácsonyt ilyen hosszan/költségesen, ha olyan egyértelmű hogy Dobrev lesz a cséká?
- Ha ennyire le volt ez dealelve, akkor minek az egész előválasztási kampány? Pénzt égetni hatékonyabban is lehetett volna

Ezek csak a leginkább triviális érvek. Tudom hogy fun összeesküvéseket és nagy megfejtéseket gyártani, de nem kell mindent túlgondolni.
Kexandro
- Mert költeni kell, a politikai költes olyan, mint a pontgyűjtő kártya, minél többet költesz, annal többet keresel.
- Szerintem javította az esélyeit, nem rontotta.
- Gondolom ha változik a kép, akkor utána kell húzni a fókuszt, és ha borul a terv, akkor improvizálni kell.
- Pénz? Egziszteciák? Képviselői helyek? És téged is megkérdezlek és majd te se válaszolsz: miért tény, hogy Dobrev nem nyerhet 22-ben? Nem valószínű, hogy nyer, de mire alapozod a nulla százalékos esélyt?
- Hogy tuti Dobrev legyen. És végülis bejött, Karácsony kiszállt, most esélyesebb Dobrev előválasztási győzelme, mint korábban volt.
- Ez vicces kérdés. Azért, mert ez nem egy nyilvános megállapodás, ebbe nem mehetett bele egy ellenzéki párt se látványosan, illetve az előválasztás kurva jó médiatematizálási tényező, plusz ad egyfajta demokratikus attitűdöt, demokráciaélményt, és nem, nem lehetett volna ennyi pénzt ennél hatékonyabban "elégetni" ma a magyar médiában.
De mondjuk került az egész előválasztás 1 milliárdba. Ha te egy összellenzéki éceszgéber vagy, akkor miként tudod ezt a milliárdot hatékonyabban elkölteni? Őszintén érdekel a válaszod.

Én nem gyártok összeesküvéseket. Jópár hónapja egy baráti beszélgetés során egy számomra ezügyben hiteles ember mondta, hogy lett egy ilyen deal. Sokat nem gondolkodtam, csiszoltam, fejtettem meg rajta, változtatás nélkül megírtam, aztán ennyi.
Sobri Jóska
"- Hogy tuti Dobrev legyen. És végülis bejött, Karácsony kiszállt, most esélyesebb Dobrev előválasztási győzelme, mint korábban volt."
De ez egy baromság, Dobrev esélye jóval nagyobb lett volna 3 versenyző esetén, mint így, Gyurcsány-nem Gyurcsány kérdésre egyszerűsítve a dolgot. Szóval akkor a te elméleted szerint Karácsony is felrúgta az egyezséget.
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 20 775 — Lucas Scott
 telex.hu/belfold/2021/10/12/a-publicus-az-elovalasztas-vegeig-kiszall-a-kozvelemeny-kutatasbol-a-szavazok-hullamzo-lelkiallapota-miatt

No comment Ezt megtanulom, és alkalmazni fogom a jövőben. Esik, akkor nem focizunk!
Helmut Zimmer
Tényleg hülyén hangzik, de szerintem ez most tisztességes lépés. Hann Endre is azt mondta: nemcsak napról napra, hanem óráról órára változik a helyzet. Ilyen körülmények között - persze: ha nem politikai manipuláció a cél - valóban nincs sok értelme a közvélemény-kutatásoknak.
nagylaza
Ja. Végülis éppen akkor nem lett már értelme mikor Karácsony visszalépett.
Sztem csak az történt h képtelenek beismerni h hibáztak és persze a választópolgár a hibás mert a kénye kedve megváltozik. Mertek vmit amiről már akkor is látszott h hülyeség és h kicsi a minta de ahelyett h utána mentek volna alaposabban, publikálták, majd most meg mikor papír is van róla h hülyeség volt akkor meg a változó hangulatú választópolgárokra fognak mindent.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
rokaur 862
 telex.hu/belfold/2021/10/12/a-publicus-az-elovalasztas-vegeig-kiszall-a-kozvelemeny-kutatasbol-a-szavazok-hullamzo-lelkiallapota-miatt

No comment Ezt megtanulom, és alkalmazni fogom a jövőben. Esik, akkor nem focizunk!
Helmut Zimmer
Tényleg hülyén hangzik, de szerintem ez most tisztességes lépés. Hann Endre is azt mondta: nemcsak napról napra, hanem óráról órára változik a helyzet. Ilyen körülmények között - persze: ha nem politikai manipuláció a cél - valóban nincs sok értelme a közvélemény-kutatásoknak.
nagylaza
Ja persze. Holnap leállítom a grafítba beélő izotópok helyzetének meghatározását.

Nem nyitom ki azt a vitát, hogy milyen alapon gondolják beszélő fejek, hogy Magyarország a 21. században ezzel a felsőoktatási infrastruktúrával, és know-how-val/vel megengedheti magának, hogy elugorjon a világ 32. legjobb oktatási programja elől. Ne randalírozzanak Budapesten mindenféle Abel díjas, Fields érmes tudósok, nem is beszélve arról az 5 db Nobel díjasról.

Mondjuk, ha valaki hihetően elmondaná mit jelent a Maxwell egyenletek, vagy a (hatvány) Abel sorok kommunista interpretációja, annak kinyalnám a valagát. Erre nyilván nem fog sor kerülni, addig marad ez.

Alexandr Friedmann, Gustav Naan, Viktor Hambarcumján, stb nem zsidó, orosz,, ösmény, stb tudósok voltak, hanem szovjetek...és??! Attól még Friedmann nélkül NINCS kozmológia!
Helmut Zimmer
Gratulalok, 2 ev Algebra 3 szenvedeset sikerult ujra eszembe juttatnod! Egy nfl forumon! Nem tudok hova menekulni😀
több mint 2 éve
Helmut Zimmer Buffalo Bills Oregon Ducks 6 132 — én ezt meguntam
 telex.hu/belfold/2021/10/12/a-publicus-az-elovalasztas-vegeig-kiszall-a-kozvelemeny-kutatasbol-a-szavazok-hullamzo-lelkiallapota-miatt

No comment Ezt megtanulom, és alkalmazni fogom a jövőben. Esik, akkor nem focizunk!
Helmut Zimmer
Tényleg hülyén hangzik, de szerintem ez most tisztességes lépés. Hann Endre is azt mondta: nemcsak napról napra, hanem óráról órára változik a helyzet. Ilyen körülmények között - persze: ha nem politikai manipuláció a cél - valóban nincs sok értelme a közvélemény-kutatásoknak.
nagylaza
Ja persze. Holnap leállítom a grafítba beélő izotópok helyzetének meghatározását.

Nem nyitom ki azt a vitát, hogy milyen alapon gondolják beszélő fejek, hogy Magyarország a 21. században ezzel a felsőoktatási infrastruktúrával, és know-how-val/vel megengedheti magának, hogy elugorjon a világ 32. legjobb oktatási programja elől. Ne randalírozzanak Budapesten mindenféle Abel díjas, Fields érmes tudósok, nem is beszélve arról az 5 db Nobel díjasról.

Mondjuk, ha valaki hihetően elmondaná mit jelent a Maxwell egyenletek, vagy a (hatvány) Abel sorok kommunista interpretációja, annak kinyalnám a valagát. Erre nyilván nem fog sor kerülni, addig marad ez.

Alexandr Friedmann, Gustav Naan, Viktor Hambarcumján, stb nem zsidó, orosz,, ösmény, stb tudósok voltak, hanem szovjetek...és??! Attól még Friedmann nélkül NINCS kozmológia!
Helmut Zimmer
Nem tudlak követni. Bizonyára az én hibám, elismerem.
nagylaza
Nem a te hibád engedjük el.
több mint 2 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 12 836 — beers & Packers
 telex.hu/belfold/2021/10/12/a-publicus-az-elovalasztas-vegeig-kiszall-a-kozvelemeny-kutatasbol-a-szavazok-hullamzo-lelkiallapota-miatt

No comment Ezt megtanulom, és alkalmazni fogom a jövőben. Esik, akkor nem focizunk!
Helmut Zimmer
Tényleg hülyén hangzik, de szerintem ez most tisztességes lépés. Hann Endre is azt mondta: nemcsak napról napra, hanem óráról órára változik a helyzet. Ilyen körülmények között - persze: ha nem politikai manipuláció a cél - valóban nincs sok értelme a közvélemény-kutatásoknak.
nagylaza
Ja persze. Holnap leállítom a grafítba beélő izotópok helyzetének meghatározását.

Nem nyitom ki azt a vitát, hogy milyen alapon gondolják beszélő fejek, hogy Magyarország a 21. században ezzel a felsőoktatási infrastruktúrával, és know-how-val/vel megengedheti magának, hogy elugorjon a világ 32. legjobb oktatási programja elől. Ne randalírozzanak Budapesten mindenféle Abel díjas, Fields érmes tudósok, nem is beszélve arról az 5 db Nobel díjasról.

Mondjuk, ha valaki hihetően elmondaná mit jelent a Maxwell egyenletek, vagy a (hatvány) Abel sorok kommunista interpretációja, annak kinyalnám a valagát. Erre nyilván nem fog sor kerülni, addig marad ez.

Alexandr Friedmann, Gustav Naan, Viktor Hambarcumján, stb nem zsidó, orosz,, ösmény, stb tudósok voltak, hanem szovjetek...és??! Attól még Friedmann nélkül NINCS kozmológia!
Helmut Zimmer
Nem tudlak követni. Bizonyára az én hibám, elismerem.
több mint 2 éve
Helmut Zimmer Buffalo Bills Oregon Ducks 6 132 — én ezt meguntam
 telex.hu/belfold/2021/10/12/a-publicus-az-elovalasztas-vegeig-kiszall-a-kozvelemeny-kutatasbol-a-szavazok-hullamzo-lelkiallapota-miatt

No comment Ezt megtanulom, és alkalmazni fogom a jövőben. Esik, akkor nem focizunk!
Helmut Zimmer
Tényleg hülyén hangzik, de szerintem ez most tisztességes lépés. Hann Endre is azt mondta: nemcsak napról napra, hanem óráról órára változik a helyzet. Ilyen körülmények között - persze: ha nem politikai manipuláció a cél - valóban nincs sok értelme a közvélemény-kutatásoknak.
nagylaza
Ja persze. Holnap leállítom a grafítba beélő izotópok helyzetének meghatározását.

Nem nyitom ki azt a vitát, hogy milyen alapon gondolják beszélő fejek, hogy Magyarország a 21. században ezzel a felsőoktatási infrastruktúrával, és know-how-val/vel megengedheti magának, hogy elugorjon a világ 32. legjobb oktatási programja elől. Ne randalírozzanak Budapesten mindenféle Abel díjas, Fields érmes tudósok, nem is beszélve arról az 5 db Nobel díjasról.

Mondjuk, ha valaki hihetően elmondaná mit jelent a Maxwell egyenletek, vagy a (hatvány) Abel sorok kommunista interpretációja, annak kinyalnám a valagát. Erre nyilván nem fog sor kerülni, addig marad ez.

Alexandr Friedmann, Gustav Naan, Viktor Hambarcumján, stb nem zsidó, orosz,, ösmény, stb tudósok voltak, hanem szovjetek...és??! Attól még Friedmann nélkül NINCS kozmológia!
több mint 2 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 12 836 — beers & Packers
 telex.hu/belfold/2021/10/12/a-publicus-az-elovalasztas-vegeig-kiszall-a-kozvelemeny-kutatasbol-a-szavazok-hullamzo-lelkiallapota-miatt

No comment Ezt megtanulom, és alkalmazni fogom a jövőben. Esik, akkor nem focizunk!
Helmut Zimmer
Tényleg hülyén hangzik, de szerintem ez most tisztességes lépés. Hann Endre is azt mondta: nemcsak napról napra, hanem óráról órára változik a helyzet. Ilyen körülmények között - persze: ha nem politikai manipuláció a cél - valóban nincs sok értelme a közvélemény-kutatásoknak.
több mint 2 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 235 — #NoStress
 telex.hu/belfold/2021/10/12/a-publicus-az-elovalasztas-vegeig-kiszall-a-kozvelemeny-kutatasbol-a-szavazok-hullamzo-lelkiallapota-miatt

No comment Ezt megtanulom, és alkalmazni fogom a jövőben. Esik, akkor nem focizunk!
Helmut Zimmer
Nekem az a kedvenc ilyen jellegű "kifogásom", hogy "nem úgy értettem".
Ezt egyszer egy üzleti partner mondta, amikor teljesen mást csinált, mint amit megbeszéltünk, én meg számonkértem, hogy tök mást beszéltünk meg. Mondjuk nem akceptáltam, de tény, hogy erre pusztán a kommunikációs térben nehéz mit mondani. 😊

több mint 2 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 235 — #NoStress
Legalábbis nekem az tűnik logikusnak, hogy van aki szerint tök mindegy, így is, úgy is leszavaz az ellenzéki listára, viszont vannak olyanok is, akiknek a miniszter elnök jelölt személye döntő faktor egy szavazásnál.
balintbaba
Nyilván vannak ilyenek, de aki Orbánt le akarja váltani, az nem engedhet meg olyan luxust, hogy válogasson.
De persze megteheti, csak akkor olyan nagyon nem zavarhatja Orbán.
Ha engem zavarna, ha elviselhetetlennek, élhetetlennek tartanám -és ebben teljesen logikus peterk2005 logikája- akkor első körben leszarnám ki jön helyette, csak jöjjön bárki más. (Pont ez történt a 2006-os önkormányzati és a 2010-es országgyűlési választáson, akkor se csak Orbánt kedvelők szavaztak a "másik oldalra", ami akkor a Fidesz volt.)

több mint 2 éve
Helmut Zimmer Buffalo Bills Oregon Ducks 6 132 — én ezt meguntam
 telex.hu/belfold/2021/10/12/a-publicus-az-elovalasztas-vegeig-kiszall-a-kozvelemeny-kutatasbol-a-szavazok-hullamzo-lelkiallapota-miatt

No comment Ezt megtanulom, és alkalmazni fogom a jövőben. Esik, akkor nem focizunk!
több mint 2 éve
balintbaba Detroit Lions Florida Gators 3 498 — James Baldberry - he BALD!
Dobrev politikai ellenfelein kívül senki mástól nem olvastam, hogy Dobrevvel nem lehet nyerni, de náluk nyilván ez állandó toposz, csak épp semmiféle kutatás, felmérés, tanulmány nem igazolja ezt, nem támasztja alá.
Sobri Jóska
Már az öt ellenzéki miniszterelnök-jelölt közül is Dobrev Klára volt a leginkább elutasított, MZP pedig a legkevésbé elutasított.
Ezzel együtt - Záveczet idézve - „az olyan kijelentések, hogy egyik jelölttel biztosan nyerni lehet, egy másik jelölttel biztosan nem lehet nyerni, inkább politikai szlogennek vagy maximum politológiai okfejtéseknek tekinthetők, közvélemény-kutatási adatokkal nem támaszthatók alá”.
nagylaza
És jómagam is pont ennyit és ezt mondom.

Illetve tök mindegy, hogy ki a miniszterelnökjelölt, mert miniszterelnökre nem szavazunk.
Egyéni lesz meg az ellenzéki lista. Arra meg mindenki rászavaz úgyis, aki nem Orbánt akar.
Ezért egy ilyen szavazásnál valójában tök mindegy ki van első helyre írva.
Sobri Jóska
Lehet, hogy te úgy ítéled meg, hogy miniszterelnökre nem szavazunk, de szerintem sok olyan ember van, akit nagyon is befolyásol az, hogy ki áll az ellenzéki lista első helyén. Legalábbis nekem az tűnik logikusnak, hogy van aki szerint tök mindegy, így is, úgy is leszavaz az ellenzéki listára, viszont vannak olyanok is, akiknek a miniszter elnök jelölt személye döntő faktor egy szavazásnál.

Ugyanaz lehet a Fidesznél is, sok olyan emberrel találkoztam, akik igazából Orbánra szavaznak, nem is a Fideszes listára.

https://preview.redd.it/z5qmlvsup1881.jpg?width=640&crop=smart&auto=webp&s=0e28b674dcfbb87f51fc461e1c6844401608920c