Politika

44 feliratkozó

4 hónapja
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 233

Ülésrend alapján ő Dr. Molnár Zsolt MSZP-s képviselő.
Vagyonnyilatkozata alapján mindössze 1 autóval, egy Zsiguli 1500-al rendelkezik.
zacknorb
Mintha magamat látnám a melóban, vasárnap este 🤣
4 hónapja
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 233

Ez valóban megtörtént?
vpi
Nem tudom, vajon tényleg azt gondolták, hogy Ovi-t nem a | nem kormányzati repüléseket végző | gép ajtajáig fogják kocsival vinni?
Klaci79
Mert ha meglátja, nyomban magába száll? 😀
Ezt nem neki szánták, hanem a népnek, aki arra jár.
ender1112
Ennyi erővel akkor bárhol lehetne. Pont talán ott látja a legkevesebb magyar és talán onnan viszik el leghamarabb. Valamelyik felüljáróra jobb lett volna kilógatni.
4 hónapja
zacknorb Green Bay Packers Cincinnati Bearcats 7 629 — Kinek mit intézett a kormánya

Ülésrend alapján ő Dr. Molnár Zsolt MSZP-s képviselő.
Vagyonnyilatkozata alapján mindössze 1 autóval, egy Zsiguli 1500-al rendelkezik.
4 hónapja
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 135 — Saturday Night Lights

Ez valóban megtörtént?
vpi
Nem tudom, vajon tényleg azt gondolták, hogy Ovi-t nem a | nem kormányzati repüléseket végző | gép ajtajáig fogják kocsival vinni?
Klaci79
Mert ha meglátja, nyomban magába száll? 😀
Ezt nem neki szánták, hanem a népnek, aki arra jár.
ender1112
Ráadásul így méretre bele se fér.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
4 hónapja
ender1112 Kansas City Chiefs 2 022 — Víí aaaar dö cseempjönsz.

Ez valóban megtörtént?
vpi
Nem tudom, vajon tényleg azt gondolták, hogy Ovi-t nem a | nem kormányzati repüléseket végző | gép ajtajáig fogják kocsival vinni?
Klaci79
Mert ha meglátja, nyomban magába száll? 😀
Ezt nem neki szánták, hanem a népnek, aki arra jár.
4 hónapja
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 233

Ez valóban megtörtént?
vpi
Nem tudom, vajon tényleg azt gondolták, hogy Ovi-t nem a | nem kormányzati repüléseket végző | gép ajtajáig fogják kocsival vinni?
4 hónapja
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 31 959
 hvg.hu/gazdasag/20231213_EB_EU_engedely_Budapest_Airport_felvasarlas_Corvinus_Vinci

Na akkor támogatjuk Ukrajnát?

criminal lawyer or criminal lawyer?
4 hónapja
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 31 959
Na, jön a lóvé...
nagylaza, főpohárnok
Mert helyreállt a jogállamiság, nincs már miért aggódniuk...
Ennyit arról, hogy az EU mennyire elvszerű, és mennyire lehet tőlük (vagy bármilyen külső entitástól) várni, hogy rendbe tegyék Magyarországon amit Orbán elbarmolt.
Számukra is jólvanezígy.
Most jön az, hogy akinek ez így nem tetszik, talán azon fog ügyködni, hogy ne így legyen. Vagy szembenéz a valósággal, és megbarátkozik azzal a pszichológiai, de még inkább addiktológiai alapvetéssel, hogy mindenki a saját életén tud változtatni, arra bír érdemi befolyással.
Vagy persze ha ez a szembenézés túl fájdalmas, még ott a hit, lehet bizakodni, imádkozni, reménykedni, hogy majd a dolgok maguktól, spontán a kedvező irányba fordulnak.
Őszentsége Sobri Jóska
Szerintem is a legfontosabb üzenete ennek a történetnek az az - már megint -, hogy nem az EU, nem az USA, nem a Mikulás tud segíteni ezen az országon, hanem a benne élő emberek. Kicsit úgy járt az ország fele az EU-val, mint anno Simicska atombombájával. Várták a nagy ledobást, csak azt felejtette el mindenki, hogy Simicskának/EU-nak saját érdekei vannak, amelyek nem ekvivalensek az ellenzékével okvetlenül.

criminal lawyer or criminal lawyer?
4 hónapja
vpi New England Patriots Rutgers Scarlet Knights 3 578 — Patriot

Ez valóban megtörtént?
4 hónapja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 339 — #NoStress
Na, jön a lóvé...
nagylaza, főpohárnok
Mert helyreállt a jogállamiság, nincs már miért aggódniuk...
Ennyit arról, hogy az EU mennyire elvszerű, és mennyire lehet tőlük (vagy bármilyen külső entitástól) várni, hogy rendbe tegyék Magyarországon amit Orbán elbarmolt.
Számukra is jólvanezígy.
Most jön az, hogy akinek ez így nem tetszik, talán azon fog ügyködni, hogy ne így legyen. Vagy szembenéz a valósággal, és megbarátkozik azzal a pszichológiai, de még inkább addiktológiai alapvetéssel, hogy mindenki a saját életén tud változtatni, arra bír érdemi befolyással.
Vagy persze ha ez a szembenézés túl fájdalmas, még ott a hit, lehet bizakodni, imádkozni, reménykedni, hogy majd a dolgok maguktól, spontán a kedvező irányba fordulnak.

4 hónapja
zacknorb Green Bay Packers Cincinnati Bearcats 7 629 — Kinek mit intézett a kormánya
Na, jön a lóvé...
nagylaza, főpohárnok
4 hónapja
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 12 991 — beers & Packers
Na, jön a lóvé...
4 hónapja
MC12 New Orleans Saints 5 810
Végülis a holokausztot is támogatták értelmiségiek, szóval biztos jó lehetett valamilyen szempontból...
Hanni
Értelmiségi is lehet hülye.
Amadeus von Dollárbaloldal
dedinitionem
MC12
ejj bass, hogy hónapokat kell böngészni egyegyújszóér
DEDINIETZSCHIO
csudás Kassák-alapú apaegó meghatározás
köszi
ezé kapol bónusztrekket agyütteménybő
 youtu.be/vyY10-HDZRo?si=YjIFff4E9q2Ur0fS
sutianap
Nyelvtannàczi. (Ez a zene nekem túl durva, én Enter Sandman-típus vagyok)

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
4 hónapja
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 107 — capitaine du château de Vienne 1487
Végülis a holokausztot is támogatták értelmiségiek, szóval biztos jó lehetett valamilyen szempontból...
Hanni
Értelmiségi is lehet hülye.
Amadeus von Dollárbaloldal
dedinitionem
MC12
ejj bass, hogy hónapokat kell böngészni egyegyújszóér
DEDINIETZSCHIO
csudás Kassák-alapú apaegó meghatározás
köszi
ezé kapol bónusztrekket agyütteménybő


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
4 hónapja
Hanni Seattle Seahawks Army West Point Black Knights 7 571 — "Valakinek utolsónak is kell lennie"
Olyan fantázia kell a holokauszt és az “ország szétlopása” közötti párhuzamok meghúzásához amivel én nem rendelkezem.
De a holokausztot támogató korabeli német értelmiség névsora továbbra is érdekelne, pusztán a dolog többlet-információ jellege miatt.
MC12
Nyilvánvalóan nem rendelkezem ilyen listával, de ha létezett a zsidók hitlerért mozgalom, nem hinném, hogy túlságosan elrugaszkodott elmélet lenne, hogy bizony voltak ott értelmiségiek is.
4 hónapja
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 842 — No es importante
Olyan fantázia kell a holokauszt és az “ország szétlopása” közötti párhuzamok meghúzásához amivel én nem rendelkezem.
De a holokausztot támogató korabeli német értelmiség névsora továbbra is érdekelne, pusztán a dolog többlet-információ jellege miatt.
MC12
Jó olvasást, remélem az mcc is kiadja hamarosan a magyar fordítást!

 www.amazon.com/Believe-Destroy-Intellectuals-War-Machine/dp/0745660274


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
4 hónapja
MC12 New Orleans Saints 5 810
Mondjuk így hirtelen nem ugrik be a korabeli nèmet magyar értelmiség holokauszt országszétlopást-támogató része, főleg, hogy nem nagyon érdekelte a Führert (ezt poénból direkt így hagyom) és környezetét, hogy _bárki_ támogatja-e holokausztot az ország zSeniÁLisaN megszervezett szétlopását, így nincs sok értelme a kifejezésnek sem, és eleve nem volt túl nagy dobra sem verve.
MC12
"Dehát ez eleve nehéz kérdés, mert per dedinitionem meg kene határozni, hogy ki is az értelmiségi? És ha egy/néhány értelmiségi támogatta, akkor _az értelmiség_ támogatta, vagy néhány idióta, aki egyébként esetleg beleesett ebbe a kategóriába?)"

A válaszban lévő szöveg "átalakítása" után mi a véleményed az idézetben lévő kérdésről?
Hanni
Olyan fantázia kell a holokauszt és az “ország szétlopása” közötti párhuzamok meghúzásához amivel én nem rendelkezem.
De a holokausztot támogató korabeli német értelmiség névsora továbbra is érdekelne, pusztán a dolog többlet-információ jellege miatt.

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
4 hónapja
Hanni Seattle Seahawks Army West Point Black Knights 7 571 — "Valakinek utolsónak is kell lennie"
Mondjuk így hirtelen nem ugrik be a korabeli nèmet magyar értelmiség holokauszt országszétlopást-támogató része, főleg, hogy nem nagyon érdekelte a Führert (ezt poénból direkt így hagyom) és környezetét, hogy _bárki_ támogatja-e holokausztot az ország zSeniÁLisaN megszervezett szétlopását, így nincs sok értelme a kifejezésnek sem, és eleve nem volt túl nagy dobra sem verve.
MC12
"Dehát ez eleve nehéz kérdés, mert per dedinitionem meg kene határozni, hogy ki is az értelmiségi? És ha egy/néhány értelmiségi támogatta, akkor _az értelmiség_ támogatta, vagy néhány idióta, aki egyébként esetleg beleesett ebbe a kategóriába?)"

A válaszban lévő szöveg "átalakítása" után mi a véleményed az idézetben lévő kérdésről?
4 hónapja
MC12 New Orleans Saints 5 810
Végülis a holokausztot is támogatták értelmiségiek, szóval biztos jó lehetett valamilyen szempontból...
Hanni
Értelmiségi is lehet hülye.
Amadeus von Dollárbaloldal
Mondjuk így hirtelen nem ugrik be a korabeli nèmet értelmiség holokauszt-támogató része, főleg, hogy nem nagyon érdekelte a Führert és környezetét, hogy _bárki_ támogatja-e holokausztot, így nincs sok értelme a kifejezésnek sem, és eleve nem volt túl nagy dobra sem verve.


Dehát ez eleve nehéz kérdés, mert per dedinitionem meg kene határozni, hogy ki is az értelmiségi? És ha egy/néhány értelmiségi támogatta, akkor _az értelmiség_ támogatta, vagy néhány idióta, aki egyébként esetleg beleesett ebbe a kategóriába?

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
4 hónapja
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 31 959
Végülis a holokausztot is támogatták értelmiségiek, szóval biztos jó lehetett valamilyen szempontból...
Hanni
Értelmiségi is lehet hülye.

criminal lawyer or criminal lawyer?
4 hónapja
Hanni Seattle Seahawks Army West Point Black Knights 7 571 — "Valakinek utolsónak is kell lennie"
Végülis a holokausztot is támogatták értelmiségiek, szóval biztos jó lehetett valamilyen szempontból...
4 hónapja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 339 — #NoStress
de az "elvileg tanult, művelt értelmiségi emberek" rétegének azért jó esetben szokott lenni
álláspontod, határozott véleményed, elkötelezettséged valami iránt
slowmotion
És miért nem lehet ez az álláspont vagy elköteleződés opportunista, utilitarista, cinikus vagy akár beleszarós? Vagy őszinte?
Mert ha pl. az ember ezt a fórumot olvassa -de gondolom ugyanez van más "tanult, művelt, értelmiségi emberek" társaságában is- akkor azt hihetné, hogy ebben az országban mindenki világosan látja mik a problémák, aktívan cselekszik, tesz, fellép ellene, és már csak percek kérdése a forradalom, a változás, a szép új világ. Aztán kimegy az utcára, és pont ugyanaz és ugyanúgy van, mint 13 vagy akár 33 éve.
Akkor nem lehet, hogy akinek a szavak szintjén más az álláspontja, véleménye, elköteleződése, az valójában ugyanannyira opportunista, utilitarista, cinikus vagy beleszarós, mint aki ezt legalább saját magának beismeri? Nem lehet, hogy ő megy szembe az autópályán a valósággal, és arra alapozza, hogy aki melette ül, meg aki előtte, az is ugyanarra néz? És miközben jön szembe az a sok autó, a kis autóbuborékjukban jól megszakértik, hogy mennyi a hülye, és várják, hogy a többiek észbekapjanak, hogy mind szembe mennek az aktuális haladási iránnyal?

Az elvileg tanult, művelt, értelmiségi emberek között nem az a törésvonal, hogy fideszes vs. ellenzéki.
Hanem az, hogy racionális vagy irracionális.
Hogy a valóságra reflektál vagy az elképeléseire.
Hogy az árral úszik vagy azzal szemben.
Hogy hajlik vagy törik.
Hogy reális a helyzetértékelése vagy idealista.
Hogy hatékony vagy hatékonytalan.
És így tovább.

4 hónapja
slowmotion Dallas Cowboys 22 689 — Cowboys fan
Érdemes beleolvasni OV fb oldalába, hogy hányan üdvözlik a tegnap megszavazott törvényt.
NB2
Mondjuk fb kommentek nagy része troll/bot szinte már mindenhol.

Inkább az a szomorú, hogy a fidesz szavazók azon része, amely tényleg elvileg tanult, művelt értelmiségi emberekből áll, ugyanúgy leszavaz rájuk 26-ban, pedig ez már tényleg nagyon súlyos és elszomorító dolog.
Duff
majd megoldják némi kognitív disszonanciával. "de pénzt kapok", "az ellenzék sem csinálná jobban", "ennél lejjebb már úgysem tudnak süllyedni" stb
slowmotion
Ez a kognitív disszonancia félreértése. Vagy szerinted mindenki kd-ban van, aki valami olyat csinál mondjuk a munkahelyén ami egyébként elveivel, életfelfogásával, erkölcsével ellentétes?

A pénzért szavazásnál kevés egyenesebb dolog van, neked pénzed/krumplid/akármid van és szavazatom kell, nekem szavazatom van és a pénzed/krumplid/akármid kell - make a deal. Hogy ez aljas, alattomos, hatalommal visszaélős - ez igaz. De a kd-hoz semmi köze.

A kd-hez eleve kell, hogy legyen álláspontod, határozott véleményed, elkötelezettséged valami iránt, amit valamilyen váratlan információ határozottan cáfol és emiatt kialaul egyfajta szorongás. Namost a szavazók 95+%nak nincs ilyen álláspontja, véleménye vagy elkötelezettsége így rájuk eleve nem értelmezhető a disszonancia. Továbbra is arról a népről beszélünk ahol 10 év alatt elkötelezett mszp szavazók tömegei lettek mi hazánkos/fideszes bázis szavazók. Erről ennyit.

Akikről te beszélsz, azok meg egyrészt már nem fidesz szavazók (Járai, Chikán vagy Pálinkás) tehát teljesült a vágyad (sokra is megy velük az ellenzék btw) vagy sosem léteztek, vagy annyira marginális a számosságuk, hogy teljesen lényegtelen, hogy ők kikre szavaznak. Vagy szerinted az a pár száz, esetleg pár ezer "értelmiségi' számít bármennyit is?
MC12
na most nem árt elolvasni, mire írtam, amit írtam. az eleve egy erősen leszűkített része a Fidesz-szavazóknak.

az, hogy a buta emberekben mit okoz, azt pont leszarom, ha megpróbálnám megérteni, mit mért gondolnak, ahhoz bele kellene merülnöm a fejükbe, ott meg elvesznék a sötétségben.

de az "elvileg tanult, művelt értelmiségi emberek" rétegének azért jó esetben szokott lenni
álláspontod, határozott véleményed, elkötelezettséged valami iránt
az, aki meg az adóvisszatérítésért szavazott a fideszre 2022-ben, annak meg csak annyit tudok megjegyezni, hogy: ÁFA, rezsivédett gázár, számoldkitefasz
4 hónapja
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 31 959
Eddig arról hazudoztak, hogy nekik elveik vannak. Piha...
 telex.hu/kulfold/2023/12/13/budapest-ukrajna-segelycsomag-hitel-penzek-orban-balazs-veto
Velejéig romlott, szélhámos banda.
nagylaza, főpohárnok
Juratus koromban az egyik tanárom szemináriumon az alábbiakat mondta:

"A nemzetközi jog és diplomácia legfontosabb alapelve az erősebb kutya baszik".

Meg fogjuk kapni a pénzt. Nem azért mert sikeres az igazságügyi reform, nem is azért mert jogállam lett Magyarország, hanem azért mert az EU-nak Ukrajna újjáépítése nagyobb biznisz, mint a magyar jogállamiság kérdése.

Sose feledd a 10. vagyongyűjtési szabályt: Greed is eternal.

criminal lawyer or criminal lawyer?
4 hónapja
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 12 991 — beers & Packers
Eddig arról hazudoztak, hogy nekik elveik vannak. Piha...
 telex.hu/kulfold/2023/12/13/budapest-ukrajna-segelycsomag-hitel-penzek-orban-balazs-veto
Velejéig romlott, szélhámos banda.