Politika

44 feliratkozó

több mint 8 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
Volt már olyan a nap alatt, hogy választások közeledtével 1-2 új párt csillaga tűnt fel (pl. Zöld párt, Centrum párt), ami arra pont jó volt, hogy elvigyen annyi szavazatot a saját oldali párttárstól, hogy nevető harmadikként nyerje az egyéni helyet az ellenoldali jelölt. Ha sokan utálják az ismert arcú politikusokat - mint most - jó stratégia lehet. Úgyhogy már várom a teljesen "új erőt".

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 8 éve
kittli Pittsburgh Steelers 2 090 — Steelers fan
És ha minden értelmes, vagy legalábbis magát annak gondoló fiatal itt hagyja az országot, akkor ez a zombihadseregként viselkedő nyuggerhorda hiába pusztul ki, a helyükre álló tömegek ugyanazt a nívót fogják képviselni. 😉
kittli
És? Én nem vagyok felelős más boldogulásáért. Ha az itt maradottaknak megfelel ez a neofeudális berendezkedés, akkor éljenek benne. Majd elolvasom a híreket valami értelmes országban.
dankodavid
Ne is légy felelős, de akkor ne várd másoktól sem, hogy változzon itt a helyzet, hogy létrehozzon egy olyan közeget ahol önmegvalósító álmaid gerinced feladása nélkül megvalósíthasd.
(csendben mondom azért vannak akik meg tudják gerincbántalmak nélkül is valósítani)
Naja, de nem várhatod el senkitől sem, hogy más èrdekéért adjon egy gyomrost a saját életének.
Amadeus91
????????????????????
Ezt kifejtenéd? Számomra értelmezhetetlen.
Akinek lehetősége van menni, de mégis marad az valami mártír lenne, vagy micsoda?
kittli
Nönö, nem mondom, hogy mártír lesz, aki marad, de benyomni azt a dumát, hogy "ha elmész, akkor mi lesz itt velünk? Bezzeg mi maradunk" az nettó faszság (mint amikor Hofi beugatott az 56-osoknak, hogy bezzeg pár millióan maradtak a komcsik alatt szopni). Mindenkinek van egy élete, élje úgy, ahogy akarja. Teljesen megértem azokat, akik ebből a szellemi posványból lelécelnek.
Amadeus91
Figyi jogászkám! Meséld már el hol a túróban olvastál Te ilyet tőlem?
Azt hittem nálatok a szövegértés, szövegértelmezés működik. De ezek szerint a papírosodhoz csak s.gg vagy pénz kellett, másra nem volt szükség. 😉
több mint 8 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 592 — Apu ökölbeszorított keze
 www.origo.hu/auto/20160304-mar-nem-lehet-utolag-bemutatni-a-parkolojegyet-budapesten.html
NB2
a reformok működnek

több mint 8 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 052
És ha minden értelmes, vagy legalábbis magát annak gondoló fiatal itt hagyja az országot, akkor ez a zombihadseregként viselkedő nyuggerhorda hiába pusztul ki, a helyükre álló tömegek ugyanazt a nívót fogják képviselni. 😉
kittli
És? Én nem vagyok felelős más boldogulásáért. Ha az itt maradottaknak megfelel ez a neofeudális berendezkedés, akkor éljenek benne. Majd elolvasom a híreket valami értelmes országban.
dankodavid
Ne is légy felelős, de akkor ne várd másoktól sem, hogy változzon itt a helyzet, hogy létrehozzon egy olyan közeget ahol önmegvalósító álmaid gerinced feladása nélkül megvalósíthasd.
(csendben mondom azért vannak akik meg tudják gerincbántalmak nélkül is valósítani)
Naja, de nem várhatod el senkitől sem, hogy más èrdekéért adjon egy gyomrost a saját életének.
Amadeus91
????????????????????
Ezt kifejtenéd? Számomra értelmezhetetlen.
Akinek lehetősége van menni, de mégis marad az valami mártír lenne, vagy micsoda?
kittli
Nönö, nem mondom, hogy mártír lesz, aki marad, de benyomni azt a dumát, hogy "ha elmész, akkor mi lesz itt velünk? Bezzeg mi maradunk" az nettó faszság (mint amikor Hofi beugatott az 56-osoknak, hogy bezzeg pár millióan maradtak a komcsik alatt szopni). Mindenkinek van egy élete, élje úgy, ahogy akarja. Teljesen megértem azokat, akik ebből a szellemi posványból lelécelnek.
Az értelmesebbje már azt tervezi, hogyan hagyja itt ezt a pöcegödröt. Magyarország látványosan rohad, minden téren, és akinek van egy cseppnyi rálátása a világra és adott esetben leszarja, hogy kit hagy hátra a boldogulásért, az úgy lép le, hogy vissza se néz. 21 vagyok, még nem fejeztem be az egyetemet és kurvára benne van, hogy nem is fogom, mert egyszerűen kilátástalan az egész ország; a szavazati joggal bíró többség vállalhatatlanul ostoba és megvezethető, akiket hangzatos, de üres, populista szólamokkal tökéletesen lehet manipulálni. Fel sem fogják, mi zajlik körülöttük és ami a legrosszabb: amit látnak, azt simán a bukottbaloldal ármánykodása eredményének tekintik. Szeretnék itt élni, tényleg, van egy rakás ember, akit sajnálnék itt hagyni, de van az életnek egy másik része, hogy önmegvalósításra itthon nincs lehetőséged; legalábbis, a gerinced feladása nélkül nincs. Rohamléptékkel haladunk Orbán lázálmának valóra váltása felé, én nem akarok itt lenni, amikor teljes lesz az elmebeteg víziójának létrejötte, és nem látok olyan erőt, ami képes lenne egy olyan kritikus tömeget maga mellé állítani, amivel legyőzhetnék a zombihadseregként vagy orkokként viselkedő nyuggerhordát. Inkább itt hagyom az egészet a gecibe, és rohadjon rá azokra, akik segítettek a megteremtésében.
dankodavid
azért az nekem durva, hogy 21 éves korodra ennyi düh, frusztráció gyűlt össze benned. nyilván nem ismerem a körülményeid, nem is ítélkezem, ráadásul ebben a korban lázadni életkori kötelesség.


jorge
Miért, mégis minek örüljön? 21 éves, 14 éve szopatják a magyar oktatásban, egy-két szakmát tekintve pedig kurva szarok a kilátások a fizu terén. Az lenne az egészségtelen, ha nem lenne tele a fasza. Ha nem tudja a politikát kizárni az életéből - ami itt kevesek luxusa - és ez irritálja, akkor tényleg jobb, ha lelécel.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 8 éve
Lecsó Denver Broncos 2 983
Naja, de nem várhatod el senkitől sem, hogy más èrdekéért adjon egy gyomrost a saját életének.
Amadeus91
Mindenki kap egy kis gyomrost mások érdekei miatt, aztán másnap meg mások kapnak az ő érdekei miatt.
Erről szól a társadalmi együttélés.
Azért nem hibáztatok senkit, ha nem kéri ezeket a gyomrosokat itthon, de máshol is meg fogja kapni. Csak lehet, hogy ott jobban elviseli.
több mint 8 éve
ozibozi New York Giants 15 556
Azért vicces kicsit (de valójában nem) hogy itt mindenki emeszpéről beszél, de/és az 'az elmúlt8év' szadesz irányítása szóba se kerül. ezek szétszóródtak a dklmpeggyütt vonalon és a mai napig fújják a passzát szelet. /rtlatvklubradióhírtv/ A Maszopnak nincs média anyagi semmilyen háttere, ezért esélytelenek ( a saját impotenciájuktól/kádereitől függetlenül ) mert ha akar ha nem, össze kellene fogniuk a szadesz maradékkal' és ? Máris nyert a fidesz. Kb ennyi
több mint 8 éve
NB2 New England Patriots 22 121 — nabege2@yahoo.com
 www.origo.hu/auto/20160304-mar-nem-lehet-utolag-bemutatni-a-parkolojegyet-budapesten.html
több mint 8 éve
kittli Pittsburgh Steelers 2 090 — Steelers fan
És ha minden értelmes, vagy legalábbis magát annak gondoló fiatal itt hagyja az országot, akkor ez a zombihadseregként viselkedő nyuggerhorda hiába pusztul ki, a helyükre álló tömegek ugyanazt a nívót fogják képviselni. 😉
kittli
És? Én nem vagyok felelős más boldogulásáért. Ha az itt maradottaknak megfelel ez a neofeudális berendezkedés, akkor éljenek benne. Majd elolvasom a híreket valami értelmes országban.
dankodavid
Ne is légy felelős, de akkor ne várd másoktól sem, hogy változzon itt a helyzet, hogy létrehozzon egy olyan közeget ahol önmegvalósító álmaid gerinced feladása nélkül megvalósíthasd.
(csendben mondom azért vannak akik meg tudják gerincbántalmak nélkül is valósítani)
Naja, de nem várhatod el senkitől sem, hogy más èrdekéért adjon egy gyomrost a saját életének.
Amadeus91
????????????????????
Ezt kifejtenéd? Számomra értelmezhetetlen.
Akinek lehetősége van menni, de mégis marad az valami mártír lenne, vagy micsoda?
több mint 8 éve
peach Atlanta Falcons 14 278 — a new hope (again)
Sztem ha annó az mszp és gyúrcsány egységesen nem fúrja meg bajnait, hanem beállnak mögé, átigazolnak egy marketingest a fideszből akkor 2018ban legkésőbb annyi lett volna a kérdés, hogy mekkorát bukik viktor a sleppjével. De ahogy azt az összefogás c. szart összebarmolták csak azt sikerült bizonyítaniuk, hogy hataloméhes dilettáns banda.



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 8 éve
jorge Philadelphia Eagles 491 — kill, maim and destroy
Az értelmesebbje már azt tervezi, hogyan hagyja itt ezt a pöcegödröt. Magyarország látványosan rohad, minden téren, és akinek van egy cseppnyi rálátása a világra és adott esetben leszarja, hogy kit hagy hátra a boldogulásért, az úgy lép le, hogy vissza se néz. 21 vagyok, még nem fejeztem be az egyetemet és kurvára benne van, hogy nem is fogom, mert egyszerűen kilátástalan az egész ország; a szavazati joggal bíró többség vállalhatatlanul ostoba és megvezethető, akiket hangzatos, de üres, populista szólamokkal tökéletesen lehet manipulálni. Fel sem fogják, mi zajlik körülöttük és ami a legrosszabb: amit látnak, azt simán a bukottbaloldal ármánykodása eredményének tekintik. Szeretnék itt élni, tényleg, van egy rakás ember, akit sajnálnék itt hagyni, de van az életnek egy másik része, hogy önmegvalósításra itthon nincs lehetőséged; legalábbis, a gerinced feladása nélkül nincs. Rohamléptékkel haladunk Orbán lázálmának valóra váltása felé, én nem akarok itt lenni, amikor teljes lesz az elmebeteg víziójának létrejötte, és nem látok olyan erőt, ami képes lenne egy olyan kritikus tömeget maga mellé állítani, amivel legyőzhetnék a zombihadseregként vagy orkokként viselkedő nyuggerhordát. Inkább itt hagyom az egészet a gecibe, és rohadjon rá azokra, akik segítettek a megteremtésében.
dankodavid
azért az nekem durva, hogy 21 éves korodra ennyi düh, frusztráció gyűlt össze benned. nyilván nem ismerem a körülményeid, nem is ítélkezem, ráadásul ebben a korban lázadni életkori kötelesség.

de nincs az a kormányzat, diktatórikus berendezkedés, ami megér ennyi mérget. nem jó a helyzet, és nyilván sok mindenben igazad van. de. van a saját életed, meg vannak a körülmények. soha ne legyen az ember közömbös, de nem biztos, hogy ennyire érdemes belevinni a saját boldogulásodba a külső körülményeket. ez csak afféle jótanács szeretett volna lenni, minden bántás nélkül. pacsi.
több mint 8 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 046 — Ajmo Vatreni
És ha minden értelmes, vagy legalábbis magát annak gondoló fiatal itt hagyja az országot, akkor ez a zombihadseregként viselkedő nyuggerhorda hiába pusztul ki, a helyükre álló tömegek ugyanazt a nívót fogják képviselni. 😉
kittli
És? Én nem vagyok felelős más boldogulásáért. Ha az itt maradottaknak megfelel ez a neofeudális berendezkedés, akkor éljenek benne. Majd elolvasom a híreket valami értelmes országban.
dankodavid
Mindenkinek szíve joga ott élni, ahol jól érzi magát.
Nem fog egy fél ország disszidálni, szóval marad még itthon elég értelmes ember, aki ha akarja, kierőszakolhatja a változást. 45-ben közel 1M-val voltunk kevesebben, mint 5 évvel előtte, és ők vissza sem tudtak jönni...Túlélt már ez az ország nagyobb traumákat is, mint egy ilyen kis wannabe diktátor...
Lecsó
Ezt is túl fogja.

Sztem az a kérdés, hogy a választópolgárok nagyobb része hajlandó lesz-e mélyre merülni és az mszp-re szavazni. (Lehetne a Jobbik is, de azt kétlem, hogy ők többségbe kerülhetne országosan.) Elérik-e azt a szavazók, ahol jön az "ezeknél még azok is jobbak voltak" pont. Ha igen akkor bukik a Fidesz, ha nem, nem.
Nem lesz itt új erő meg civil összefogás meg ilyesmi. Az ilyeneket kinyírja a mostani rendszer.
Én azt látom, hogy arra van lehetőség, hogy egy jelenleg létező formációval kevésbé lesz elutasító egy nagyobb választótömeg. Ezt láttuk Veszprémben, most Tarjánban is.
több mint 8 éve
Lecsó Denver Broncos 2 983
És ha minden értelmes, vagy legalábbis magát annak gondoló fiatal itt hagyja az országot, akkor ez a zombihadseregként viselkedő nyuggerhorda hiába pusztul ki, a helyükre álló tömegek ugyanazt a nívót fogják képviselni. 😉
kittli
És? Én nem vagyok felelős más boldogulásáért. Ha az itt maradottaknak megfelel ez a neofeudális berendezkedés, akkor éljenek benne. Majd elolvasom a híreket valami értelmes országban.
dankodavid
Mindenkinek szíve joga ott élni, ahol jól érzi magát.
Nem fog egy fél ország disszidálni, szóval marad még itthon elég értelmes ember, aki ha akarja, kierőszakolhatja a változást. 45-ben közel 1M-val voltunk kevesebben, mint 5 évvel előtte, és ők vissza sem tudtak jönni...Túlélt már ez az ország nagyobb traumákat is, mint egy ilyen kis wannabe diktátor...
több mint 8 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 932 — No es importante
... míg itt az USA-ban Trump egyre esélyesebb elnökjelöltnek, van ám különbség! 😊 Vannak szerencsés és szerencsétlen történelmi fejlődésű országok, M.o. az utóbbi, ebbe kell beletörődni.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 8 éve
dankodavid San Francisco 49ers 2 169
És ha minden értelmes, vagy legalábbis magát annak gondoló fiatal itt hagyja az országot, akkor ez a zombihadseregként viselkedő nyuggerhorda hiába pusztul ki, a helyükre álló tömegek ugyanazt a nívót fogják képviselni. 😉
kittli
És? Én nem vagyok felelős más boldogulásáért. Ha az itt maradottaknak megfelel ez a neofeudális berendezkedés, akkor éljenek benne. Majd elolvasom a híreket valami értelmes országban.

Szerkesztette: dankodavid

Pulvis et umbra sumus.
több mint 8 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 052
Persze a társadalom fele olyan buta, hogy nem érti az alap összefüggéseket, de ez nem az ő hibájuk, "történelmileg így alakult". A másik felének viszont felelőssége van, meg kell találnia a hangot a politikusokkal vagy a demokratikus ellenzékkel
Lecsó
Az értelmesebbje már azt tervezi, hogyan hagyja itt ezt a pöcegödröt. Magyarország látványosan rohad, minden téren, és akinek van egy cseppnyi rálátása a világra és adott esetben leszarja, hogy kit hagy hátra a boldogulásért, az úgy lép le, hogy vissza se néz. 21 vagyok, még nem fejeztem be az egyetemet és kurvára benne van, hogy nem is fogom, mert egyszerűen kilátástalan az egész ország; a szavazati joggal bíró többség vállalhatatlanul ostoba és megvezethető, akiket hangzatos, de üres, populista szólamokkal tökéletesen lehet manipulálni. Fel sem fogják, mi zajlik körülöttük és ami a legrosszabb: amit látnak, azt simán a bukottbaloldal ármánykodása eredményének tekintik. Szeretnék itt élni, tényleg, van egy rakás ember, akit sajnálnék itt hagyni, de van az életnek egy másik része, hogy önmegvalósításra itthon nincs lehetőséged; legalábbis, a gerinced feladása nélkül nincs. Rohamléptékkel haladunk Orbán lázálmának valóra váltása felé, én nem akarok itt lenni, amikor teljes lesz az elmebeteg víziójának létrejötte, és nem látok olyan erőt, ami képes lenne egy olyan kritikus tömeget maga mellé állítani, amivel legyőzhetnék a zombihadseregként vagy orkokként viselkedő nyuggerhordát. Inkább itt hagyom az egészet a gecibe, és rohadjon rá azokra, akik segítettek a megteremtésében.
dankodavid
És ha minden értelmes, vagy legalábbis magát annak gondoló fiatal itt hagyja az országot, akkor ez a zombihadseregként viselkedő nyuggerhorda hiába pusztul ki, a helyükre álló tömegek ugyanazt a nívót fogják képviselni. 😉
kittli
Naja, de nem várhatod el senkitől sem, hogy más èrdekéért adjon egy gyomrost a saját életének.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 8 éve
kittli Pittsburgh Steelers 2 090 — Steelers fan
Persze a társadalom fele olyan buta, hogy nem érti az alap összefüggéseket, de ez nem az ő hibájuk, "történelmileg így alakult". A másik felének viszont felelőssége van, meg kell találnia a hangot a politikusokkal vagy a demokratikus ellenzékkel
Lecsó
Az értelmesebbje már azt tervezi, hogyan hagyja itt ezt a pöcegödröt. Magyarország látványosan rohad, minden téren, és akinek van egy cseppnyi rálátása a világra és adott esetben leszarja, hogy kit hagy hátra a boldogulásért, az úgy lép le, hogy vissza se néz. 21 vagyok, még nem fejeztem be az egyetemet és kurvára benne van, hogy nem is fogom, mert egyszerűen kilátástalan az egész ország; a szavazati joggal bíró többség vállalhatatlanul ostoba és megvezethető, akiket hangzatos, de üres, populista szólamokkal tökéletesen lehet manipulálni. Fel sem fogják, mi zajlik körülöttük és ami a legrosszabb: amit látnak, azt simán a bukottbaloldal ármánykodása eredményének tekintik. Szeretnék itt élni, tényleg, van egy rakás ember, akit sajnálnék itt hagyni, de van az életnek egy másik része, hogy önmegvalósításra itthon nincs lehetőséged; legalábbis, a gerinced feladása nélkül nincs. Rohamléptékkel haladunk Orbán lázálmának valóra váltása felé, én nem akarok itt lenni, amikor teljes lesz az elmebeteg víziójának létrejötte, és nem látok olyan erőt, ami képes lenne egy olyan kritikus tömeget maga mellé állítani, amivel legyőzhetnék a zombihadseregként vagy orkokként viselkedő nyuggerhordát. Inkább itt hagyom az egészet a gecibe, és rohadjon rá azokra, akik segítettek a megteremtésében.
dankodavid
És ha minden értelmes, vagy legalábbis magát annak gondoló fiatal itt hagyja az országot, akkor ez a zombihadseregként viselkedő nyuggerhorda hiába pusztul ki, a helyükre álló tömegek ugyanazt a nívót fogják képviselni. 😉
több mint 8 éve
dankodavid San Francisco 49ers 2 169
Persze a társadalom fele olyan buta, hogy nem érti az alap összefüggéseket, de ez nem az ő hibájuk, "történelmileg így alakult". A másik felének viszont felelőssége van, meg kell találnia a hangot a politikusokkal vagy a demokratikus ellenzékkel
Lecsó
Az értelmesebbje már azt tervezi, hogyan hagyja itt ezt a pöcegödröt. Magyarország látványosan rohad, minden téren, és akinek van egy cseppnyi rálátása a világra és adott esetben leszarja, hogy kit hagy hátra a boldogulásért, az úgy lép le, hogy vissza se néz. 21 vagyok, még nem fejeztem be az egyetemet és kurvára benne van, hogy nem is fogom, mert egyszerűen kilátástalan az egész ország; a szavazati joggal bíró többség vállalhatatlanul ostoba és megvezethető, akiket hangzatos, de üres, populista szólamokkal tökéletesen lehet manipulálni. Fel sem fogják, mi zajlik körülöttük és ami a legrosszabb: amit látnak, azt simán a bukottbaloldal ármánykodása eredményének tekintik. Szeretnék itt élni, tényleg, van egy rakás ember, akit sajnálnék itt hagyni, de van az életnek egy másik része, hogy önmegvalósításra itthon nincs lehetőséged; legalábbis, a gerinced feladása nélkül nincs. Rohamléptékkel haladunk Orbán lázálmának valóra váltása felé, én nem akarok itt lenni, amikor teljes lesz az elmebeteg víziójának létrejötte, és nem látok olyan erőt, ami képes lenne egy olyan kritikus tömeget maga mellé állítani, amivel legyőzhetnék a zombihadseregként vagy orkokként viselkedő nyuggerhordát. Inkább itt hagyom az egészet a gecibe, és rohadjon rá azokra, akik segítettek a megteremtésében.

Pulvis et umbra sumus.
több mint 8 éve
Lecsó Denver Broncos 2 983
Alapvetően lehetséges amit írsz, csak egyszerűen nincs alternatíva.
Ha meg is jelenne egyfajta Normális Civilek Összeállnak Orbán Ellen formáció, jönnek a Gyurcsány- és Bajnaifélék, rákenik magukat, és mehet a kukába, mint a Milla.
Sobri Jóska
Ez bullshit, Jóska.
És ha összeállna egy ilyen "civil" formáció, akkor azzal mire mennénk?
Félreértés ne essék, nem vagyok a civil mozgalmak ellen, sőt... De ez a "politikus undor" egy kicsit már értelmiségi nyavalygásnak tűnik nekem. Hogy jaj rátelepszik a politika, meg politikai ügy lesz belőle, jaj jaj... Szép dolog egy szűzies összefogás, mint a Milla, ami annyira zsenge, hogy a tagjai még képen sem láttak politikust, csak azzal nem lehet választást nyerni. Azt egyelőre pártokkal lehet, azokat meg politikusok vezetik és alkotják, vagy aki eddig nem volt politikus, az kénytelen azzá válni. Ettől persze még igyekezhet normális és becsületes maradni. A politika a mindenkit érintő hétköznapi ügyek megvitatása. Van közpolitika, van szakpolitika, de minden politika. Remek, hogy Pukliék most kitalálják az új közoktatást, szurkolok is nekik, de aztán a törvényt a politikusoknak kellene ott a nagy házban megváltoztatni.

Sajnos Mo rákfenéje, hogy nem csak a politikusok ülnek fordítva a lovon, hanem a hétköznapi emberek is. A politikusok azt hiszik. hogy övék az ország, a választó az csak alattvaló, a választó meg úgy tekint rájuk, mint egy daganatra, amit ki kellene vágni, kukába vele, és akkor minden rendben lenne. Elég csak megnézni egy kormányinfót, hogy a híres újságírók hogy kussban vannak, mikor egy cinikus geci politikus arról beszél, hogy örüljünk, legalább valaki érdeklődik a 17. század festészet iránt. Egyiknek sem jut eszébe ott rögtön szembesíteni a cinizmusával. Vagy egy lakossági fórum, ahol Tarlós arról beszél, hogy szemét emberek kiköltöznek az agglomerációba, és miattuk szar a közlekedés a városban, mert egyesével járnak be az autójukkal dolgozni. Hát a kurva anyád Pista! Neked azért van fizetésed, meg költségvetésed, mert az emberek bejárnak dolgozni, neked meg az lenne a dolgod, hogy ezt megkönnyítsd. De nincs senki, aki felállna, és azt mondaná, hogy "főpolgármester úr, maga fordítva ül a lovon".

Ha elfogadjuk azt a hipotézist, hogy a politikusnak nincsenek elvei csak érdekei, és nem nevelni akar minket a jóra, hanem kiszolgálni az "igényeinket" (lásd xenofóbia, homofóbia, atyáskodó Kádár rendszer nosztalgiája, stb), akkor onnantól a mi felelősségünk is, hogy milyen igényeket támasztunk feléjük. Ha holnaptól mindenki be akarna fogadni egy szír menekültet, OV ugyanúgy lelkesen importálná őket, mint most, csak más szöveg lenne a plakátokon. Pukliék és a civilek azért félnek a politikusoktól, mert ugyanúgy társadalmi elvárásoknak akarnak megfelelni. A szűzies, tiszta, galamblelkű ellenállási mozgalmaké a jövő...
Persze a társadalom fele olyan buta, hogy nem érti az alap összefüggéseket, de ez nem az ő hibájuk, "történelmileg így alakult". A másik felének viszont felelőssége van, meg kell találnia a hangot a politikusokkal vagy a demokratikus ellenzékkel, és egyfajta megrendelőként kell fellépniük a pártok felé. Ki kell kényszeríteni egy társadalmi szerződés félét, amiben vállalások vannak, és ha ezek megvalósításához az kell, akkor ki kell kényszeríteni az ellenzéki pártokból az összefogást. Ennek pedig hangot kell adni, hogy súlya is legyen. Aki kimarad, lemarad... OV egy valamitől szarna be: ha most hirtelen az ellenzéki pártok összefogása létrejönne, és ez a társadalom különböző rétegeivel elkezdené megtárgyalni a választások utáni Mo-t.
több mint 8 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 413 — #NoStress
Egyszerinek nem mondható, mert 14-óta kb minden időközi választást bebukott a Párt. Bagatellizálni sem nagyon lehet, mert az ilyenkor szokásos magyarázat vagy a minimális különbségre vagy az alacsony részvételre szokott hivatkozni, itt meg ugye magas részvétel mellett nagy különbség. Egyértelmű bukó.

Ha én lennék a fidesz, a következő tanulságokat vonnám le:

-a Párt több országos politikusa ment kampányolni a helyszínre, eredménye nulla

-Kövér (nem annyira) burkolt fenyegetésétől nem túl sokan ijedtek meg

és a lényeg, ami korábban előfordult máshol is, de most már simán tendenciának nevezhető: a balosok és a jobbikosok simán átszavaznak egymás jelöltjére, ha úgy látják hogy van esélye nyerni. Ennek biztos nem örülnek a fiatal demokraták, mert kb azt jelenti, hogy egy szocinak egy jobbikos jelölt (és fordítva) vállalhatóbb választás mint egy fideszes...ami azért lássuk be, baromi nagy elégedetlenséget feltételez.

(és biztos őszintén örülnek az Oscarnak, mert így tök hamar lekerült a címlapokról hogy mekkorát buktak 😊 )
Jan
1, a Fidesznek tetszetős lehet, hogy a "komcsik" és a "nácik" összeterelődnek. Egykupacban könnyebb lesz leszedni őket, ha majd 2017 végén beindul a Habony/Finkelstein kommandó.
2, Helyi szinten könnyen megállapodik egymással az mszp-s és a dk-s, hiszen évek, évtizedek óta ismerik egymást, egy alomból jöttek. De aztán 2018-ban jön Gyurcsány, rákenni magát az egész protesthangulatra, ezzel felélesztve megannyi prtotest-protestálót, antigyurcsány-szavazót, és megbízható Dugonics Tituszként magával rántja az egészet a mélybe. És lehet izgulni, hogy meg lesz e a kétharmad ismét a Fidesznek, vagy sem.
Sobri Jóska
Nem hinném hogy ez ilyen könnyen összejön. Eddig egyfrontos harcban voltak (a gonosz unióval) de stabil hátországuk volt, békemenet stb... amire hivatkoztak is úton útfélen, hogy mekkora legitimációval rendelkeznek, plusz maga a párt is egy jól működő gépezetként üzemelt.

Most a külföldi ellenség ugye megvan, de a nagy hazai tömegbázis elveszett (szerinted mekkora békemenetet tudnának most prezentálni?), sőt, egy növekvő belföldi elégedetlenséggel néznek szembe (komoly megmozdulások lesznek szvsz még idén) és a gépezetben is egyre több a homokszem- kicsit olyan mintha kezdenének szétcsúszni egyénileg is, meg a szervezet is egyik vesztes választásból szédül a másikba. Pár éve ilyesmi nem létezett; hogy a fidesz prominensei adott kérdésben teljesen ellentétes állásponton lettek volna - és azt le is nyilatkozzák. Rend, fegyelem volt, most azért ha megnézed a Klik, a Nyakó, a MNB-pénz sztorikat nincs az a hűdenagy egyetértés párton belül sem, és ez ki is jut a nyilvánosság elé.

OV-nak három fronton kell majd kezelni a helyzetet, szvsz nem fog menni. (hacsak el nem kezdenek tényleg kormányozni, eü-t, oktatást, bürokráciát rendbe rakni, lenyúlásokat szerényebben csinálni stb... de ez teljesen kizárt, szóval szerintem kb most billennek át a csúcson, és jön a lejtő)
Jan
Alapvetően lehetséges amit írsz, csak egyszerűen nincs alternatíva.
Ha meg is jelenne egyfajta Normális Civilek Összeállnak Orbán Ellen formáció, jönnek a Gyurcsány- és Bajnaifélék, rákenik magukat, és mehet a kukába, mint a Milla.

több mint 8 éve
Jan Pittsburgh Steelers 4 942 — Steelers fan
Egyszerinek nem mondható, mert 14-óta kb minden időközi választást bebukott a Párt. Bagatellizálni sem nagyon lehet, mert az ilyenkor szokásos magyarázat vagy a minimális különbségre vagy az alacsony részvételre szokott hivatkozni, itt meg ugye magas részvétel mellett nagy különbség. Egyértelmű bukó.

Ha én lennék a fidesz, a következő tanulságokat vonnám le:

-a Párt több országos politikusa ment kampányolni a helyszínre, eredménye nulla

-Kövér (nem annyira) burkolt fenyegetésétől nem túl sokan ijedtek meg

és a lényeg, ami korábban előfordult máshol is, de most már simán tendenciának nevezhető: a balosok és a jobbikosok simán átszavaznak egymás jelöltjére, ha úgy látják hogy van esélye nyerni. Ennek biztos nem örülnek a fiatal demokraták, mert kb azt jelenti, hogy egy szocinak egy jobbikos jelölt (és fordítva) vállalhatóbb választás mint egy fideszes...ami azért lássuk be, baromi nagy elégedetlenséget feltételez.

(és biztos őszintén örülnek az Oscarnak, mert így tök hamar lekerült a címlapokról hogy mekkorát buktak 😊 )
Jan
1, a Fidesznek tetszetős lehet, hogy a "komcsik" és a "nácik" összeterelődnek. Egykupacban könnyebb lesz leszedni őket, ha majd 2017 végén beindul a Habony/Finkelstein kommandó.
2, Helyi szinten könnyen megállapodik egymással az mszp-s és a dk-s, hiszen évek, évtizedek óta ismerik egymást, egy alomból jöttek. De aztán 2018-ban jön Gyurcsány, rákenni magát az egész protesthangulatra, ezzel felélesztve megannyi prtotest-protestálót, antigyurcsány-szavazót, és megbízható Dugonics Tituszként magával rántja az egészet a mélybe. És lehet izgulni, hogy meg lesz e a kétharmad ismét a Fidesznek, vagy sem.
Sobri Jóska
Nem hinném hogy ez ilyen könnyen összejön. Eddig egyfrontos harcban voltak (a gonosz unióval) de stabil hátországuk volt, békemenet stb... amire hivatkoztak is úton útfélen, hogy mekkora legitimációval rendelkeznek, plusz maga a párt is egy jól működő gépezetként üzemelt.

Most a külföldi ellenség ugye megvan, de a nagy hazai tömegbázis elveszett (szerinted mekkora békemenetet tudnának most prezentálni?), sőt, egy növekvő belföldi elégedetlenséggel néznek szembe (komoly megmozdulások lesznek szvsz még idén) és a gépezetben is egyre több a homokszem- kicsit olyan mintha kezdenének szétcsúszni egyénileg is, meg a szervezet is egyik vesztes választásból szédül a másikba. Pár éve ilyesmi nem létezett; hogy a fidesz prominensei adott kérdésben teljesen ellentétes állásponton lettek volna - és azt le is nyilatkozzák. Rend, fegyelem volt, most azért ha megnézed a Klik, a Nyakó, a MNB-pénz sztorikat nincs az a hűdenagy egyetértés párton belül sem, és ez ki is jut a nyilvánosság elé.

OV-nak három fronton kell majd kezelni a helyzetet, szvsz nem fog menni. (hacsak el nem kezdenek tényleg kormányozni, eü-t, oktatást, bürokráciát rendbe rakni, lenyúlásokat szerényebben csinálni stb... de ez teljesen kizárt, szóval szerintem kb most billennek át a csúcson, és jön a lejtő)
több mint 8 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 418 — The Mathematician
 444.hu/2016/03/02/orban-kitalalt-100-ezer-ukrajnai-menekultet

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 8 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 413 — #NoStress
nincs új a nap alatt...
 444.hu/2016/03/03/pukli-gyomorforgato-hogy-az-m1-a-szuleimet-kezdte-el-zaklatni
Klaci79
De az általad linkelt cikk alatt azonnal ott van az, ami igazán fontos, nem ilyen kisformátumú faszakodás, magyar világsiker!

 444.hu/2015/11/13/video-a-nemzetkozi-pinaszepsegverseny-dobogosairol-koztuk-a-3-helyen-vegzett-magyar-lanyrol#

több mint 8 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 369
nincs új a nap alatt...
 444.hu/2016/03/03/pukli-gyomorforgato-hogy-az-m1-a-szuleimet-kezdte-el-zaklatni
több mint 8 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 413 — #NoStress
Politikai basic:

>10 képzelj el valami szürreális faszságot, törvénytelenséget
>20 képzeld el, hogy ez már biztos nem történhet meg
>30 lepődj meg amikor épp megtörténik
>40 hidd azt, hogy ez már az utolsó ilyen, ennél nagyobb ordas szemétség, svindli nem történhet meg
>50 goto 10

több mint 8 éve
Lecsó Denver Broncos 2 983
Hihetetlen, hogy milyen szinten hülyének nézik az embereket...
Zolee23
Kb ez a szint:

😊