Politika

44 feliratkozó

több mint 8 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 740 — Cowboys fan
"Arról lehet bármit hallani, hogy milyen szempontok alapján sikerült kiválasztani pont Martonfát? "

nemrégen a polgármester+a fél város a jobbikkal, személyesen a vonával parolázott... megjött a válasz😀ozibozi
Ilyen oknál fogva azért lenne még pár falu ahol lehetne camp.zinedine5
csak várd ki a végét...
több mint 8 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 030 — Ajmo Vatreni
"Arról lehet bármit hallani, hogy milyen szempontok alapján sikerült kiválasztani pont Martonfát? "

nemrégen a polgármester+a fél város a jobbikkal, személyesen a vonával parolázott... megjött a válasz😀ozibozi
Ilyen oknál fogva azért lenne még pár falu ahol lehetne camp.
több mint 8 éve
ozibozi New York Giants 15 423
"Arról lehet bármit hallani, hogy milyen szempontok alapján sikerült kiválasztani pont Martonfát? "

nemrégen a polgármester+a fél város a jobbikkal, személyesen a vonával parolázott... megjött a válasz😀
több mint 8 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 030 — Ajmo Vatreni
Amadeus91
Amikor kiengedik a szellemet....
Martonfánál is ezt érzem kicsit. Mindenkit beparáztattak a menekültekkel, aztán most mindenki köpködi őket a tervezett sátortáborok miatt.zinedine5
Arról lehet bármit hallani, hogy milyen szempontok alapján sikerült kiválasztani pont Martonfát?

Annyit hallottam a rádióban valami komolynak tűnő szakértőtől, hogy szeretnék "szétaprózni" a menekülteket, hogy inkább több helyen legyen kevesebb ember, mint 1-2 helyen nagyon sok, a kontrollálhatóság miatt. Ez rendben is van, de hogy jött pont Martonfa bármely alföldi határközeli település helyett?Jan
Jó kérdés. A polgi azt nyilatkozta, hogy öket senki sem kereste meg a döntés elött. (A békák ês a mocsár, ugye?)

Talán Baranyából kevesebb konzultácios ív ment vissza vagy csak kevésbé utáljuk a menekülteket és gondolták javítanak az arányokon.
több mint 8 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Arról lehet bármit hallani, hogy milyen szempontok alapján sikerült kiválasztani pont Martonfát? Jan
Ráböktek a térképre? Van olyan szofisztikált megoldás, mint alkotmányt írni ipaden. 😊


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 8 éve
Jan Pittsburgh Steelers 4 933 — Steelers fan
Amadeus91
Amikor kiengedik a szellemet....
Martonfánál is ezt érzem kicsit. Mindenkit beparáztattak a menekültekkel, aztán most mindenki köpködi őket a tervezett sátortáborok miatt.zinedine5
Arról lehet bármit hallani, hogy milyen szempontok alapján sikerült kiválasztani pont Martonfát?

Annyit hallottam a rádióban valami komolynak tűnő szakértőtől, hogy szeretnék "szétaprózni" a menekülteket, hogy inkább több helyen legyen kevesebb ember, mint 1-2 helyen nagyon sok, a kontrollálhatóság miatt. Ez rendben is van, de hogy jött pont Martonfa bármely alföldi határközeli település helyett?
több mint 8 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 740 — Cowboys fan
Jo de ki kap ingyen ovis etkezest?
Mert en ikres apakent havi 12ezret fizetek per gyerek...
Lehet itt nem nezik a reklamokat?Janek
üdv a klubban.
több mint 8 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 573 — Apu ökölbeszorított keze
Jo de ki kap ingyen ovis etkezest?
Mert en ikres apakent havi 12ezret fizetek per gyerek...
Lehet itt nem nezik a reklamokat?Janek
Szeptembertől ingyenes. Majd ki kell tölteni valami nyomtatványt amit az ovi ad.Bazzani
Akkor remek!
Köszi az infot

több mint 8 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 030 — Ajmo Vatreni
 rtl.hu/rtlklub/hirek/fidesz-a-ferfiak-megbecsulese-hogy-dolgozhatnak

Cinizmus lvl 9999Amadeus91
Amikor kiengedik a szellemet....
Martonfánál is ezt érzem kicsit. Mindenkit beparáztattak a menekültekkel, aztán most mindenki köpködi őket a tervezett sátortáborok miatt.
több mint 8 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Jo de ki kap ingyen ovis etkezest?
Mert en ikres apakent havi 12ezret fizetek per gyerek...
Lehet itt nem nezik a reklamokat?Janek
Szeptembertől ingyenes. Majd ki kell tölteni valami nyomtatványt amit az ovi ad.

több mint 8 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 31 999
 rtl.hu/rtlklub/hirek/fidesz-a-ferfiak-megbecsulese-hogy-dolgozhatnak

Cinizmus lvl 9999

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 8 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 573 — Apu ökölbeszorított keze
Jo de ki kap ingyen ovis etkezest?
Mert en ikres apakent havi 12ezret fizetek per gyerek...
Lehet itt nem nezik a reklamokat?

több mint 8 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
(off)
A fülzsír tágul ki, és jobban, mint a füljárat.
Senki se járt bioszra gimiben?!Sobri Jóska
De, csak nálunk a dilatációt nem biosz órán tanították.peterk2005
Hanem a fülzsír dilatációját hol?Sobri Jóska
Szerintem legyen már elég ebből a témából ebben a topikban!
Viszont, ha ilyen kis titkosan comingoutoltál (hüllő, vagyis világuralomra törő háttérhatalmi gyíkember vagy), az már összefügg a topikkal.
(on)

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 8 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 360 — #NoStress
A fülzsír tágul ki, és jobban, mint a füljárat.
Senki se járt bioszra gimiben?!Sobri Jóska
De, csak nálunk a dilatációt nem biosz órán tanították.peterk2005
Hanem a fülzsír dilatációját hol?

több mint 8 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
A fülzsír tágul ki, és jobban, mint a füljárat.
Senki se járt bioszra gimiben?!Sobri Jóska
De, csak nálunk a dilatációt nem biosz órán tanították.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 8 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 31 999
 rtl.hu/rtlklub/hirek/jobbikos-politikus-volt-a-penzhamisito

Nem tudom mit szebb látni, Dórikát, ahogy próbál köpni-nyelni, vagy azt, hogy lövik a yobbikot is mint a többieket.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 8 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 31 999
még mindig nem mondtad el, hogy miért május az ideális a fültisztításra.
(szeptembert írtam alternatívának)Amadeus91
empirikus alapon levont következtetésekről hallottál-e már-e?slowmotion
Valójában a dilatáció (hőtágulás) miatt.Sobri Jóska
Amiatt ősszel lenne logikus, nem? Tavasszal kitágul a füljárat, így magától is kipotyog a trutyi. Ősszel viszont dilatációs krízis van, jön füljárat szűkülés, és fültrutyi rekedés.peterk2005
A fülzsír tágul ki, és jobban, mint a füljárat.
Senki se járt bioszra gimiben?!Sobri Jóska
Nekünk már a Hiller-rendszerben is 1 évig volt csak biosz, és azt sem vette komolyan még a tanár sem.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 8 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 360 — #NoStress
még mindig nem mondtad el, hogy miért május az ideális a fültisztításra.
(szeptembert írtam alternatívának)Amadeus91
empirikus alapon levont következtetésekről hallottál-e már-e?slowmotion
Valójában a dilatáció (hőtágulás) miatt.Sobri Jóska
Amiatt ősszel lenne logikus, nem? Tavasszal kitágul a füljárat, így magától is kipotyog a trutyi. Ősszel viszont dilatációs krízis van, jön füljárat szűkülés, és fültrutyi rekedés.peterk2005
A fülzsír tágul ki, és jobban, mint a füljárat.
Senki se járt bioszra gimiben?!

több mint 8 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
még mindig nem mondtad el, hogy miért május az ideális a fültisztításra.

(szeptembert írtam alternatívának)Amadeus91
empirikus alapon levont következtetésekről hallottál-e már-e?slowmotion
Valójában a dilatáció (hőtágulás) miatt.Sobri Jóska
jesszaszmaríja, élőszövet a fémvázon?sutianap
Visszatérek....
több mint 8 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 108 — capitaine du château de Vienne 1487
még mindig nem mondtad el, hogy miért május az ideális a fültisztításra.

(szeptembert írtam alternatívának)Amadeus91
empirikus alapon levont következtetésekről hallottál-e már-e?slowmotion
Valójában a dilatáció (hőtágulás) miatt.Sobri Jóska
jesszaszmaríja, élőszövet a fémvázon?


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 8 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
még mindig nem mondtad el, hogy miért május az ideális a fültisztításra.
(szeptembert írtam alternatívának)Amadeus91
empirikus alapon levont következtetésekről hallottál-e már-e?slowmotion
Valójában a dilatáció (hőtágulás) miatt.Sobri Jóska
Amiatt ősszel lenne logikus, nem? Tavasszal kitágul a füljárat, így magától is kipotyog a trutyi. Ősszel viszont dilatációs krízis van, jön füljárat szűkülés, és fültrutyi rekedés.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 8 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 360 — #NoStress
még mindig nem mondtad el, hogy miért május az ideális a fültisztításra.

(szeptembert írtam alternatívának)Amadeus91
empirikus alapon levont következtetésekről hallottál-e már-e?slowmotion
Valójában a dilatáció (hőtágulás) miatt.

több mint 8 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 740 — Cowboys fan
még mindig nem mondtad el, hogy miért május az ideális a fültisztításra.

(szeptembert írtam alternatívának)Amadeus91
empirikus alapon levont következtetésekről hallottál-e már-e?
több mint 8 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Szellemi felsőbbrendűséged impresszív (hogy ti. az értelmi képességeimet megítéled).Nagyon liberálisnak gondolod magad, hát akkor ez megnyilvánulhatna a neked nem tetsző posztok kommentelésében.diverdoc
Ebből megint szellemi felsőbbrendűségezni fogsz, de ha a liberális szerinted olyan, hogy a nem tetsző posztokat nem kritizálja (akár nagyon keményen is), esetleg nem ironizál, akkor nem tudod mi az a liberalizmus, már ne is haragudj. A liberalizmus az, hogy, ha valaki le akarná tiltani a postodat a véleményedért, akkor attól függetlenül kiállnék melletted, hogy egyetértek-e vele vagy sem. Ettől teljesen független, hogy utána esetleg alaposan megkritizálnám, ha nem értek vele egyet. Sőt, még ironikus is lennék, ha a post azt kívánja. (Az irónia nem személyeskedés!)

Én nem sugaltam a képpel semmit, hanem amit kiraktam az a véleményem, hogy nekem Europában ez jobban tetszik, mint amikor az europai országokban az őshonos lakosság kisebbségbe szorul. És ugyanakkor az is tetszik, hogy egy arab országban az arab kulturának megfelelő a világ.Véleményed szerint ez primitív, tényszerűség nélküli. Az, hogy nekem mi tetszik az nem tényszerűség kérdése, ez vélemény, ami szerinted primitív.diverdoc
Szerintem pedig igen. Ez is egy vélemény. A vélemény pedig bizony lehet tényszerű, tényszerűséget nélkülöző, intelligens, primitív, minden féle. Szerintem az a post nem arról szólt, ahogy magyarázod. Akkor sem, ha te úgy érted. Ha beteszek ide egy Terry Black képet, és aláírom, hogy "ez az amit utálok", akkor magyarázhatom ahogy akarom, hogy a beszédstílusára gondoltam, senki nem úgy fogja érteni. Ahogy azokat a gyönyörű "ne vedd el a magyarok munkáját" plakátokat sem érti senki szofisztikáltan. Nem népesség-, nyugdíj-, kultúrpolitikai vitát nyit ha meglátja, hanem vagy ezért vagy azért káromkodik egyet.

És ha már primitivségről és gagyiságról beszélünk: Amikor a jelenlegi népvándorlásról polemizálgatunk, akkor bizonyitandó az európai kulturális diverzitást létjogosultságát, svédországi dán felmenőkkel és német gyökerekkel rendelkező migránsokat állítani párhuzamba az afgán, pakisztáni, arab bevándorlóhullámmal....😀 . Ezenkívül köszönöm a felvilágosítást, hogy az irániak (😊 ) nem arabok (mondjuk ezt legalább később kijavítottad perzsára, de még mindig problémám van, hodomonikat hogy kezeljek?).diverdoc
Még egyszer: nem arról polemizáltunk, hanem két képről meg egy "én így szeretem őket" rövid mondatról. Ha arról polemizáltunk volna, akkor nem így válaszoltam volna rá. Ahogy amióta a téma megjelent, számtalanszor nem is így válaszoltam. (Az iránival nem tudom mire utalsz? Nem írtam irániakról, nem javítottam perzsára, valamit elnéztél.)

Persze ezek mind fasiszta. náci portálok, de azért elgondolkodtató. Természetesen a liberális (és általában a baloldali politika) önös érdekei miatt (állampolgársággal rendelkező francia muzulmánok több mint 90% Hollandekra szavazott) ezt tagadja, elhallgatja, de ettől még létező probléma.diverdoc
No látod, tudsz te is ironikusan fogalmazni. 😊 Ha így érzed hatásosnak a mondandódat, tedd, én nem fogok miatta felpiszkálódni, amíg nem személyeskedő. Viszont a mondandód tartalmát kritizálom: az egyik mondatban ironikusan arra utalsz, hogy "nekem liberálisnak ezek mind fasiszta, náci nézetek" (mert nyilvánvaló, hogy így kell érteni). Azaz szerinted általánosítok, ha a nekem nem tetsző véleményről van szó. Majd a következő mondatban gyönyörűen olyan általánosításokat teszel a baloldali és liberális politikára, mint a huzat. Ki látja akkor a világot feketén-fehéren?

És tudod, az hogy legalább annyi farmeres, bikinis, kocsmába járó muzulmán gyökerekkel rendelkező lány van Angliában mint amennyi csadort visel, az számomra nem megnyugtató. "Respect ramadan no bikini, respect Europe no burka". Én iszlám környezetben nem viselek térd fölé érő nadrágot, feleségem, lányom takarja magát, ramadán alatt nem dohányzom, eszek, iszok nyilvános helyen, mert ott ez a kultúra (meg ha megszegném akkor megütném a bokámat). Csak ennyit szeretnék fordítva is, de ez nem valósul meg.diverdoc
Nos, nem értünk egyet. Azért, mert ott ahol dolgozol ilyenek a körülmények, abból nem következik, hogy Angliában is ilyenek. Sem az, hogy nálunk ilyenek lennének. Elhiszem, hogy az arab ismerősöd szerint pedig de. És azt is elfogadom, hogy te is ettől tartasz. Elfogadom, hogy te úgy gondolod, hogy olyan lesz Magyarország is, amilyennek leírod. Én viszont nem félek tőle, mert az én élettapasztalatom nem ezt támasztja alá. Én nem tapasztaltam ezt az alatt az idő alatt amit Angliában eltöltöttem. (De Svájcban sem.) Úgyhogy vagy én vagyok vak, vagy te vagy túl "paranoiás". 😊 Ez van. Mások vagyunk, másként látjuk időnként ugyanazt. Amíg érvekkel vitatkozunk, addig kimondottan jó is, hogy vitatkozunk róla, mert vita nélkül az életben nem tudunk megegyezni valami közösen elfogadhatóban. Márpedig ez lenne a cél, mert elég szar az a társadalom, amelyikben az örökkévalóságig azt játsszák, hogy az éppen erősebb kompromisszum nélkül lenyomja az éppen gyengébb torkán a saját hülyeségét. De ahhoz így kell vitáznunk, ahogy most tesszük, nem úgy, ahogy azzal a két képpel csináltad. Szerintem.

A félreértések elkerülése végett tisztázzunk valamit: remélem azt senki nem hiszi, hogy a "bevándorlás pártiság" a részemről azt jelenti, hogy nyissuk ki a határokat, hadd jöjjön aki akar. Vagy akár azt, hogy azt SZERETNÉM, hogy muszlim lakjon a szomszédomban. Ennyire azért remélem nem nézzük hülyének egymást. 😀

Egyszerűen arról van szó, hogy úgy gondolom, hogy egy olyan problémával állunk szemben, amit elkerülni nem tudunk. Hacsak nem dobunk atomot a világnak a felére, akkor a népesedési trendekben kódolva van a probléma,, akármit is csinálunk. Ezért a kérdés nem az, hogy akarjuk-e vagy sem, hanem az, hogy hogyan kezeljük? És én pont abban látom a veszélyt, hogy ha az emberáradatot - amit hosszabb távon nem tudunk megállítani - görcsösen próbáljuk az ajtón kívül tartani akkor a nagyon nagy részük gettósodik, miközben, ha megpróbálnánk különböző stratégiákkal menedzselni a beáramlást, akkor sok közülük "megmenthető" lenne a gettósodástól. Beilleszkedne. Nem mind, de jóval több.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 8 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 360 — #NoStress
Megragadtad a lényeget. Tudtál a 11-ből 1, azaz egy, nem európai származású játékost betenni, és a svéd kulturától, értékrendtől teljesen távol álló, mondjuk dán felmenőkkel rendelkező játékost példaként a sokszínűségre felhozni.diverdoc
Igen, megragadtam a lényeget. Azért ragadtam meg, mert az az egy mondatos, két belinkelt képes "így szeretem őket" post ezt a választ érdemelte. Az a post így, ahogy betetted nem jobb, mint a hasonló idegengyűlölő, homofób, stb. plakátok, utalgatások szoktak lenni. Pontosan tudod, hogy milyen fajta primitív, tényszerűség nélküli, érzelmekre ható, igen gyakran uszító, "gondold mögé a többit" jellegű postokra, plakátokra gondolok. Ha tudsz ennél jobbat (márpedig a hosszabb írásod alapján feltételezem, hogy igen, mert értelmes embernek tűnsz), akkor ne tégy be ilyen sugalmazó, gagyi postot, és nem is fogsz rá válaszul ilyen ironikus reakciót kapni. 😊

Abban egyébként igazad van, hogy az araboknál a női sport (élsport) nem jellemző. De! Ez megint leszűkítő és fals általánosítás ebben a formában. Ugyanis ez egyrészt népcsoport függő, márpedig nem csak arab bevándorlók vannak. A fekete afrikai, szláv (balkáni), távolkeleti (kínai, stb.) kultúrákra ez például egyáltalán nem, vagy sokkal kisebb mértékben igaz. (Még a perzsákra sem például, akiket sokan kevernek az arabokkal manapság.) Másrészt erősen sportág függő is. Az angol női válogatottban lehet, hogy nem sok színesbőrű nőt látsz, viszont az atlétáik, vagy a kosárlabda válogatottjuknak meg a zöme színesbőrű, fehéret is alig látni. Harmadrészt pedig - és ez a legfontosabb - óriási különbség van aközött, ha a szokások miatt (nem erőszakból) nem csinálnak valamit, vagy pedig azért nem csinálják, mert üldözött, tiltott, "nem szeretett" a dolog. Márpedig ebben óriási a különbség az arab világbeli országok, és az európai országok között. Te ott élsz/dolgozol az arab világban, te azt látod, és el is hiszem neked, hogy úgy gondolkodnak, olyan a környezet, amilyennek leírod. Nem is kell elhinnem, hiszen tudom, hallom. Viszont én 20 éve éltem/élek, ill. dolgoztam és dolgozom Nyugat-Európában több országban is, és állítom neked, hogy ott nem ez a helyzet, ott nem üldözik, nem tiltják, hogy a nők sportoljanak. Éppen ellenkezőleg, a társadalom, a környezet kifejezetten támogatja, segíti. Márpedig ez az igazán fontos. Igaz, előfordul, hogy maga a család korlátozza esetleg a lánygyermeket, de hidd el, hogy ezek a családok a bevándorlók szűk kisebbségét jelentik manapság. Franciaországot kevésbé ismerem, de Angliában sokszor annyi tetovált, pubba járó, guiness-t vedelő arab srácot és a strandon bikiniző arab lányt látsz, mint amennyi csadort, burkát, nikábot viselőt. Az indiai bevándorlókra is döntően ma már az jellemző, hogy lehet, hogy az apa fején még ott a Pagri, de a gyerek farmerben mászkál és One Direction koncertre jár. Úgyhogy nyugodtan ajánlhatod Angliát a barátodnak, mert egyáltalán nem olyan, mint amilyennek hallotta. Tíz évig éltem ott, tudom. (Ha már itt tartunk, akkor pl. az Észak-ír katolikus családok sokkal-sokkal "drasztikusabbak" ebből a szempontból, a Sinn Féin-nek sokkal nagyobb a mindennapi életre való hatása a mai napig.)peterk2005
Szellemi felsőbbrendűséged impresszív (hogy ti. az értelmi képességeimet megítéled).Nagyon liberálisnak gondolod magad, hát akkor ez megnyilvánulhatna a neked nem tetsző posztok kommentelésében. Én nem sugaltam a képpel semmit, hanem amit kiraktam az a véleményem, hogy nekem Europában ez jobban tetszik, mint amikor az europai országokban az őshonos lakosság kisebbségbe szorul. És ugyanakkor az is tetszik, hogy egy arab országban az arab kulturának megfelelő a világ.Véleményed szerint ez primitív, tényszerűség nélküli.Az, hogy nekem mi tetszik az nem tényszerűség kérdése, ez vélemény, ami szerinted primitív. Miért is?  www.prospectmagazine.co.uk/features/when-britain-becomes-majority-minority,  www.cmist.manchester.ac.uk/medialibrary/archive-publications/working-papers/2007/2007-12-population-forecasts-for-birmingham.pdf.
És ha már primitivségről és gagyiságról beszélünk: Amikor a jelenlegi népvándorlásról polemizálgatunk, akkor bizonyitandó az európai kulturális diverzitást létjogosultságát, svédországi dán felmenőkkel és német gyökerekkel rendelkező migránsokat állítani párhuzamba az afgán, pakisztáni, arab bevándorlóhullámmal....😀 . Ezenkívül köszönöm a felvilágosítást, hogy az irániak (😊 ) nem arabok (mondjuk ezt legalább később kijavítottad perzsára, de még mindig problémám van, hodomonikat hogy kezeljek?). Barátomnak elmondhatom, hogy nyugodtan mehet a lány angliába, hisz te ezt mondod, mert nem ezt tapasztaltad. Ezzel egy gond van. Ő ott élt és dolgozott muszlimként, saját tapasztalata van, és rokonság akikre bízta volna és ott élnek, nem javasolták nekik. A gond ezzel a rohadt nagy multikulti ideológiával, hogy óhatatlanul a két nagy kultura (és itt nem a dán-svéd kulturális szakadékra gondolok) között kialakul az ellenségeskedés. Radikalizálódik az is aki előtte nem volt fanatikus, radikális (európaira, muszlimra is igaz). Mit gondolsz Dzsiháddzsonit pl mi termelte ki?A női sport kérdésére visszatérve. "Fals, leszűkítő általánosítás" hisz "nem csak arab bevándorlók vannak" és " szláv (balkáni), távolkeleti (kínai, stb.) kultúrákra" ez nem igaz. Ad 1 :Én nem arabokról írtam, hanem arabról, pakisztániról, bangladeshiről, fillipinóról. (és azt is leírtam, hogy fillipinók az egyetlenek akik sportolnak, szted mi a különbség a többi nációhoz képest) Ad 2: Jelenleg ami Magyarországot érinti, tényleg a kínaiak tobzódnak a déli határunkon, és nemsokára a családomtól 8 km-re Martonfán,( releváns komment volt részedről). Dolgoztam éltem nyugat Európában én is (érdekes is volt olvasni az angol orvosi ellátás magasztalását olvasni Tőled 😊 ), és mit mondjak borzasztó volt pl Salzburgot, második otthonomat 15 év után látni mivé vált, és teljes kerületekbe nem tehetem be a lábam, mert osztráknak néznek, és még a Judengassen sem tudok már atrocitás nélkül végigmenni.
 www.gatestoneinstitute.org/5128/france-no-go-zones
 www.breitbart.com/national-security/2015/01/22/inside-frances-sharia-no-go-zones/
 www.liveleak.com/view?i=b29_1374350465
 www.snopes.com/politics/religion/nogozones.asp
Persze ezek mind fasiszta. náci portálok, de azért elgondolkodtató. Természetesen a liberális (és általában a baloldali politika) önös érdekei miatt (állampolgársággal rendelkező francia muzulmánok több mint 90% Hollandekra szavazott) ezt tagadja, elhallgatja, de ettől még létező probléma. És tudod, az hogy legalább annyi farmeres, bikinis, kocsmába járó muzulmán gyökerekkel rendelkező lány van Angliában mint amennyi csadort visel, az számomra nem megnyugtató. "Respect ramadan no bikini, respect Europe no burka".
Én iszlám környezetben nem viselek térd fölé érő nadrágot, feleségem, lányom takarja magát, ramadán alatt nem dohányzom, eszek, iszok nyilvános helyen, mert ott ez a kultúra (meg ha megszegném akkor megütném a bokámat). Csak ennyit szeretnék fordítva is, de ez nem valósul meg.Tisztelem, elfogadom a különböző kulturákat (bár jelenleg is folyik ellenem vizsgálat az iszlám és a helyi kúltúra megsértése miatt, ti. műtét közben amikor felhangzott a müezzin az anaesthes otthagyta a műtőt, lazító hatása elmúlott (de facto felébredt a beteg) és két kézzel próbáltam visszatuszkolni a kifolyó beleket és ezt nehezményeztem. Válasz, imaidő volt, betegnek ki kell bírnia insallah!!!!!), csak jó lenne, ha ők is tisztelnék a miénket.
Jó lenne, ha elhinnétek, hogy ez a népvándorlás veszélyes a jövő Európáját illetően.

Részemről ezt a bevándorlás témát befejeztem, szájkaratét nem akarok provokálni, csak egy engem nem ismerő ember ha legagyizza, leprimitivezi véleményem azt nem nagyon szeretem, ezért ragadtattam magam erre a hosszú posztra, elnézést érte.diverdoc
Az alapvető probléma az, hogy te konkrétumokat prezentálsz, és ebből próbálsz általánosítani, ami alapvetően nem szerencsés dolog, hisz az általánosítás nem húzható rá minden egyedi esetre.
A "liberálisok" pedig ezen általánosításokra és a bennük rejlő hibákra ugranak, figyelmen kívül hagyva a kiindulópontul szolgáló tényeket, tendenciákat, csak a módszer hibás voltából fakadó nem egyértelmű konklúziókat veszik górcső alá - általánosságban.
És így, lássuk be, igazi "mindenkinek igaza van, amennyiben..." jellegű egymás melletti elbeszélés alakul ki.
Ezt kívülállóként, (általánosságban 😊 ), rossz nézni.