Politika

44 feliratkozó

több mint 8 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
nem irigylem az arrafelé lakó családokat, nagyszülőket.

 www.youtube.com/watch?v=I4v2qEBmV98gamerkr
Ugyanez megy a határ magyar oldalán is. Ásotthalomnál bemennek a házakba és nem hajlandóak kimenni.

több mint 8 éve
gamerkr Green Bay Packers 10 229 — The sharif don't like it - welcome to the casbah club
nem irigylem az arrafelé lakó családokat, nagyszülőket.


több mint 8 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 77 124 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Fülzsír témakörben mondom a tutit:
Akár be van dugulva, akár nincs, minden év májusában elmenni kimosatni - sosem fog bedugulni.Sobri Jóska
Miért pont májusban?Amadeus91
Mi a te alternatívád?Sobri Jóska
Szeptember, akkor van a szülinapom, és a tanévkezdés is.

Más:

 444.hu/2015/07/31/palffy-istvan-irorszagba-megy-nagykovetnek/

😀😀😀DDDDAmadeus91
ott mekkora piálás lesz...Klaci79
A boros könyvek után jönnek az ír whiskeys írások. 😀
több mint 8 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 309
Fülzsír témakörben mondom a tutit:
Akár be van dugulva, akár nincs, minden év májusában elmenni kimosatni - sosem fog bedugulni.Sobri Jóska
Miért pont májusban?Amadeus91
Mi a te alternatívád?Sobri Jóska
Szeptember, akkor van a szülinapom, és a tanévkezdés is.

Más:

 444.hu/2015/07/31/palffy-istvan-irorszagba-megy-nagykovetnek/

😀😀😀DDDDAmadeus91
ott mekkora piálás lesz...
több mint 8 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 31 998
Fülzsír témakörben mondom a tutit:
Akár be van dugulva, akár nincs, minden év májusában elmenni kimosatni - sosem fog bedugulni.Sobri Jóska
Miért pont májusban?Amadeus91
Mi a te alternatívád?Sobri Jóska
Szeptember, akkor van a szülinapom, és a tanévkezdés is.

Más:

 444.hu/2015/07/31/palffy-istvan-irorszagba-megy-nagykovetnek/

😀😀😀DDDD

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 8 éve
kittli Pittsburgh Steelers 2 082 — Steelers fan
Fülzsír témakörben mondom a tutit:
Akár be van dugulva, akár nincs, minden év májusában elmenni kimosatni - sosem fog bedugulni.Sobri Jóska
Miért pont májusban?Amadeus91
Strandszezon előtt, fogyózunk, szolizunk, fület mosunk. 😉
több mint 8 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 360 — #NoStress
Fülzsír témakörben mondom a tutit:
Akár be van dugulva, akár nincs, minden év májusában elmenni kimosatni - sosem fog bedugulni.Sobri Jóska
Miért pont májusban?Amadeus91
Mi a te alternatívád?

több mint 8 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 31 998
Fülzsír témakörben mondom a tutit:
Akár be van dugulva, akár nincs, minden év májusában elmenni kimosatni - sosem fog bedugulni.Sobri Jóska
Miért pont májusban?

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 8 éve
NB2 New England Patriots 21 970 — nabege2@yahoo.com
Eü ellátás témában:
Ha van egy ember aki 500e után fizet járulékot, az nem kap 5x többet a pénzéért az államiban mint aki minimálbéres. Csak akkor, ha MÉG külön fizet valami egészségpénztárat.
több mint 8 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 360 — #NoStress
Fülzsír témakörben mondom a tutit:
Akár be van dugulva, akár nincs, minden év májusában elmenni kimosatni - sosem fog bedugulni.

több mint 8 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 108 — capitaine du château de Vienne 1487
majd elmentem és bejelentkeztem egy magánrendelésre, ahpé kaptam azonnal egy időpontot és fizettempeterk2005
Akkor mi is a probléma? Pontosan így működik az egészségügy a fejlett nyugati országokban is: ha van lóvéd, jó ellátásban részesülsz, ha nincs, akkor pedig akár fel is fordulhatsz.baggio
Nem egészen. Az ellátásért fizetek, csak nem kapok lósz*rt sem érte. (A gazdagok extra egészségügyét hagyjuk, az másik szint természetesen.) Ez nyugat-európában azért nem így van. Ha van normális eü biztosításod, akkor normális ellátást kapsz. Ezt tapasztaltam. Lecsó: az angol rendszer némileg más, mert ott nincs általános egészségbiztosítás. Ott az adóból állampolgári jogon jár egy (eléggé) alap ellátás. Az valóban eléggé bürokratikus, és hosszúak a várólisták. Magyar kártyával sajnos alapból csak az elérhető, ha turistaként kilátogatsz. De ha fizetsz egészségbiztosítást (nem extra, gazdagok számára elérhetőre gondolok, hanem egy megfizethetőt), akkor egész más az is.

sutianap: Ott basztam el a dolgot, hogy megpróbáltam magam megoldani. 😀 A patikában kaptam rá valami lószar cseppet, amit csepegtetnem kellett, és állítólag kioldja a fülzsírt. És kaptam mellé valami audi sprét vagy mit, amivel meg ki lehet mosni. Sikerült is vele végleg eldugítanom a fülemet. 😀peterk2005
Ahán, rossz patikába mentünk be. Peroxid, jegyzeteljünk. A fültisztítókná mindig kikő folynia az anyagnak, erre én főhívom a figyelmet, hátradől cimpát lehúza, azt csorogjon a nyakán....


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 8 éve
Lecsó Denver Broncos 2 975
Közben Magyarországon:

„Valójában nem Lázár Jánost támadod tőled szokatlanul éles hangon, hanem Orbán Viktort" - figyelmezteti L. Simon államtitkár a magáról megfeledkezett Borókait. Érted, magát Orbán Viktort. Bírálta. Egy újságíró. Ha nem is direkten, mert az azért már tényleg ne fordulhasson elő, de mégis. Mennyire rákenroll már, hogy az államtitkár levélben hívja fel a mélyen elkötelezett, de pártfüggetlen főszerkesztő figyelmét, hogy a Patyolat működési anomáliáit kipellengérező cikkével valójában a Párt vezető szerepét kérdőjelezte meg óvatlanul. Ráadásul - szomorú rész jön, vigyázat - "engem is megbántottál", mármint L. Simon államtitkárt. Jogos a kérdés: milyen ember lehet az, aki felelőtlen cikkírással gázol bele derűs államtitkárok harmonikus lelkivilágába? Aki épp a közelében tartózkodik, gyorsan vigasztalja meg szegény, lógó orrú L. Simon Lászlót, lécci, valami csecse kis közbeszerzéssel.


😀😀 😀😀 😀😀 😀😀

 index.hu/belfold/2015/07/30/a_heti_valasz_megbantotta_l._simon_laszlot/
több mint 8 éve
Lecsó Denver Broncos 2 975
Ok ,nem bontottam ki az igazság minden részletét:
Nem unalmamban mentem orvoshoz, hanem mert a biztosító azt kérte. Ugyanis hamarabb haza akartam utazni, mint az eredeti tervemben volt. Ebből származó káromat a biztosító megtérítette volna, de nyilván nem bemondásra, hanem orvosi igazolással.
több mint 8 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 737 — Cowboys fan
Ezt Angliában, Svájcban nem lehetne megcsinálni, mert azonnal ujjal mutogatna mindenki arra az orvosra aki ilyen embertelen módon bánik a pácienseivel. Nálunk meg lehet tenni, mert az emberek ehhez szoktak, és mivel mást nem tapasztaltak, ezért ezt is tekintik normálisnak. Ugyanez igaz a politikára is. Sokak szemében teljesen normális ahogy a Fidesz kormányoz, mert előttük is ezt tapasztalták.peterk2005
Hát a múlt héten Londonban voltam, és elmentem egy kórházba, ahová a biztosító küldött, mert annyira fájt a bokám, hogy nem bírtam ráállni. Az hagyján, hogy taxiztam 30 fontot meg fél órát, de a nurse szerint 4-5 óra lett volna a várakozási idő, kb 30-an voltak a váróban. Felhívtam a biztosítót, hogy keressen másik kórházat, mert én ezt nem ülöm/állom végig, és nem azért mert lusta vagyok, hanem mert többet árt, mint használ. Mondták, hogy mindenhol ennyit kell várni. Így inkább visszamentem a hotelbe, és vizesruha/pihentetés.Lecsó
ha meg végigülöd, akkor kapsz egy doboz Paracetamolt. azzal jobban jártál volna?
több mint 8 éve
Lecsó Denver Broncos 2 975
Na jó, most már tényleg passzolok... 😀
több mint 8 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 31 998
Csókolom, kezd derengeni, hogy mi lett itt 5 év alatt? Jó reggelt, meg is válaszoltad a saját felvetésed; autokrata rendszer van.Amadeus91
Nem tudom ezt miért pont nekem mondod...Lecsó
Hát, úgy fennakadtál a fékek és egyensúlyok hiányán, mintha nem itt élnél

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 8 éve
Lecsó Denver Broncos 2 975
Csókolom, kezd derengeni, hogy mi lett itt 5 év alatt? Jó reggelt, meg is válaszoltad a saját felvetésed; autokrata rendszer van.Amadeus91
Nem tudom ezt miért pont nekem mondod...
több mint 8 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 31 998
Az en kerdesem az hogy a magyar kormany az miből költ reklámra?Janek
A te általad befizetett adóból. Megmondta Feri is anno, az államnak nincs pénze.Amadeus91
Igen de milyen jogon?Janek
A demokratikus úton megtartott választásokon elért győzelmükkel, a társadalom által felruházott jogon.dcsicsak
Ez egy elég gyenge érv.
Egy politikai erő nincs minden joggal felruházva pusztán azért, mert megnyert egy szabad választást. Sőt, pont ellenkezőleg. Minden hülyeségre érvényes mandátummal a diktátorok vagy autokrata vezetők szokták magukat felruházni. Vagy a középkori királyok.
Szabad választáson elnyert kormányzásnak pont a lényege (kellene hogy legyen) a számonkérhetőség, és nem csak 4 évente.Lecsó
Csókolom, kezd derengeni, hogy mi lett itt 5 év alatt? Jó reggelt, meg is válaszoltad a saját felvetésed; autokrata rendszer van.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 8 éve
Lecsó Denver Broncos 2 975
majd elmentem és bejelentkeztem egy magánrendelésre, ahpé kaptam azonnal egy időpontot és fizettempeterk2005
Akkor mi is a probléma? Pontosan így működik az egészségügy a fejlett nyugati országokban is: ha van lóvéd, jó ellátásban részesülsz, ha nincs, akkor pedig akár fel is fordulhatsz.baggio
Nem egészen. Az ellátásért fizetek, csak nem kapok lósz*rt sem érte. (A gazdagok extra egészségügyét hagyjuk, az másik szint természetesen.) Ez nyugat-európában azért nem így van. Ha van normális eü biztosításod, akkor normális ellátást kapsz. Ezt tapasztaltam. Lecsó: az angol rendszer némileg más, mert ott nincs általános egészségbiztosítás. Ott az adóból állampolgári jogon jár egy (eléggé) alap ellátás. Az valóban eléggé bürokratikus, és hosszúak a várólisták. Magyar kártyával sajnos alapból csak az elérhető, ha turistaként kilátogatsz. De ha fizetsz egészségbiztosítást (nem extra, gazdagok számára elérhetőre gondolok, hanem egy megfizethetőt), akkor egész más az is.

sutianap: Ott basztam el a dolgot, hogy megpróbáltam magam megoldani. 😀 A patikában kaptam rá valami fülzsír oldó lószart, amit csepegtetnem kellett, és kaptam mellé valami audi sprét vagy mit. Sikerült is vele véglet eldugítanom a fülem. 😀peterk2005
Angol eü:
Hát lehet, hogy nincs, de akkor ez a szar, ami láttam, legalább ingyen van. 😊

Magyar eü:
Az audi spré nagyon gáz, be kellene tiltani.
Én is jártam egyszer ugyanígy, csak az annyira régen volt, hogy akkor még bejutottam a fülorrgégére. Kimosták szépen, csak azt felejtette el mondani a doki, hogy ne menjek klimatizált irodába, vagy legalább dugjak bele egy tampont. Így faszán meg is fázott, azóta is szopok vele évente legalább egyszer.
több mint 8 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
majd elmentem és bejelentkeztem egy magánrendelésre, ahpé kaptam azonnal egy időpontot és fizettempeterk2005
Akkor mi is a probléma? Pontosan így működik az egészségügy a fejlett nyugati országokban is: ha van lóvéd, jó ellátásban részesülsz, ha nincs, akkor pedig akár fel is fordulhatsz.baggio
Nem egészen. Az ellátásért fizetek, csak nem kapok lósz*rt sem érte. (A gazdagok extra egészségügyét hagyjuk, az másik szint természetesen.) Ez nyugat-európában azért nem így van. Ha van normális eü biztosításod, akkor normális ellátást kapsz. Ezt tapasztaltam. Lecsó: az angol rendszer némileg más, mert ott nincs általános egészségbiztosítás. Ott az adóból állampolgári jogon jár egy (eléggé) alap ellátás. Az valóban eléggé bürokratikus, és hosszúak a várólisták. Magyar kártyával sajnos alapból csak az elérhető, ha turistaként kilátogatsz. De ha fizetsz egészségbiztosítást (nem extra, gazdagok számára elérhetőre gondolok, hanem egy megfizethetőt), akkor egész más az is.

sutianap: Ott basztam el a dolgot, hogy megpróbáltam magam megoldani. 😀 A patikában kaptam rá valami lószar cseppet, amit csepegtetnem kellett, és állítólag kioldja a fülzsírt. És kaptam mellé valami audi sprét vagy mit, amivel meg ki lehet mosni. Sikerült is vele végleg eldugítanom a fülemet. 😀


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 8 éve
Lecsó Denver Broncos 2 975
majd elmentem és bejelentkeztem egy magánrendelésre, ahpé kaptam azonnal egy időpontot és fizettempeterk2005
Akkor mi is a probléma? Pontosan így működik az egészségügy a fejlett nyugati országokban is: ha van lóvéd, jó ellátásban részesülsz, ha nincs, akkor pedig akár fel is fordulhatsz.baggio
Az a probléma, hogy közben beszedik érte a járulékot.
Tehát elkérik a lóvét, aztán nem szolgáltatnak. Ez biztos megfelel valami btk tényállásnak...
Az a tény, hogy így működik bizonyos fejlett országokban is, nem jelent mást, mint hogy ott is szarul működik.
több mint 8 éve
Lecsó Denver Broncos 2 975
Ahpé vötté vóna fülfecskendőt meg hyperolt, azt kimosod magadnak, két perc, tehát ojannal akarunk terhelni egy magasabb szintű szakorvosi ellátást, ami otthon elvégezhető, bár lehet a fürdőhöz mán nem is köll sorszám...sutianap
Teljesen igaz. Van, aki már otthon kioperálja a vérrögöt a lábából, hogy ne terhelje feleslegesen az egészségügyet...😊
több mint 8 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 108 — capitaine du château de Vienne 1487
Mindezt csak azért írtam ide a végére, mert szerintem dcsicsak kijelentése félreértelmezése a politikusi létnek. A "bármit megtehet 4 évig, mert felhatalmazták rá" felfogás téves.Lecsó
Sajnos nem teljesen téves, mert annak a határa, hogy mit tehet meg egy megválasztott hatalom csak részben jogi, azt jelentős részben a társadalom tűrőképessége határozza meg. Ha olyan a társadalom amelyik elviseli, eltűri - netán még igényli is - a "mindenható" kormányzást, akkor az olyan is lesz. A magyar társadalom jelenleg ilyen. Részben igényli is (sok embernek tetszik a dolog, mert erőnek, határozottságnak látja), részben pedig eltűri. És ez lecsorog a mindennapjainkba is. De lehet úgy nézni, hogy a mindennapjaink "csorognak fel", Ahogy tetszik.

Példa. Mostanában itthon vagyok, és a minap bedugult a fülem egy fürdés után. Nem akart kidugulni, ezért gondoltam bemegyek a fül-orr-gégészetre és kimosatom. Bementem, kiderült, hogy úgy működik a rendszer, hogy reggel fél nyolckor kijön a nővérke, kiosztja az az napra érvényes sorszámokat, és aki kap az bemehet, aki nem, az megy másnap. Másnap reggel odamentem hétre, hogy lehetőleg ne legyenek sokan előttem. Már voltak vagy ötvenen... Otthagytam őket. A következő napon odamentem fél hétre, biztos ami biztos. Voltak előttem vagy harmincan.... Na, akkor döntöttem úgy, hogy bassza meg az egészségügy. Elkértem a panaszkönyvet, beleírtam a problémát, majd elmentem és bejelentkeztem egy magánrendelésre, ahpé kaptam azonnal egy időpontot és fizettem. Engem kikészít idegileg az ilyen, és hajlandó lennék és hajlandó is vagyok tiltakozni ha nem tetszik. A legtöbb ember viszont beül és birkaként végigül a dög meleg váróban 6-8 órát egy egyszerű tíz perces kezelésért. És inkább harcol a másikkal (meg akarja előzni, elé akar furakodni) ahelyett, hogy azt próbálja elérni, hogy a rendelés működjön normálisan. Mert nem kerülne egy fillérrel sem többe, ha időpontot lehetne kérni előre, és időpontra menni. Egyszerűen csak emberibb lenne. Ezt Angliában, Svájcban nem lehetne megcsinálni, mert azonnal ujjal mutogatna mindenki arra az orvosra aki ilyen embertelen módon bánik a pácienseivel. Nálunk meg lehet tenni, mert az emberek ehhez szoktak, és mivel mást nem tapasztaltak, ezért ezt is tekintik normálisnak. Ugyanez igaz a politikára is. Sokak szemében teljesen normális ahogy a Fidesz kormányoz, mert előttük is ezt tapasztalták.peterk2005
Ahpé vötté vóna fülfecskendőt meg hyperolt, azt kimosod magadnak, két perc, tehát ojannal akarunk terhelni egy magasabb szintű szakorvosi ellátást, ami otthon elvégezhető, bár lehet a fürdőhöz mán nem is köll sorszám...


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 8 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 863 — No es importante
majd elmentem és bejelentkeztem egy magánrendelésre, ahpé kaptam azonnal egy időpontot és fizettempeterk2005
Akkor mi is a probléma? Pontosan így működik az egészségügy a fejlett nyugati országokban is: ha van lóvéd, jó ellátásban részesülsz, ha nincs, akkor pedig akár fel is fordulhatsz.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 8 éve
Lecsó Denver Broncos 2 975
Mindezt csak azért írtam ide a végére, mert szerintem dcsicsak kijelentése félreértelmezése a politikusi létnek. A "bármit megtehet 4 évig, mert felhatalmazták rá" felfogás téves.Lecsó
Sajnos nem teljesen téves...peterk2005
Bocs, nem kötekedni akarok, de pont leírtad, hogy miért téves, miért vezet tévútra.
Nem azért gondolkodnak így egyesek, mert ilyen a kormányzat, hanem azért ilyen a kormányzat, mert így gondolkodnak az emberek.