Politika

44 feliratkozó

több mint 8 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 31 999
 www.hir24.hu/poszt-itt-haztaji/2015/08/06/magyar-magyar-viszaly-menekultugyben/empty taxi
Az egész történet kimenetele szerintem nagyban függött attól, hogy a szóban forgó újságíró (szerkesztő?) sem valami nagy kommunikátor. Vagy csak tömörítve adta elő a sztorit?

Minimális időt töltök Bp.-n, ezért nem tudom hogy ott pontosan milyen normák elfogadottak az idegenek közötti érintkezésben, de nálam az alap, hogy ha megszólítok valakit, előtte köszönök.

A másik hiba az azonnali visszategezés. Régebben velem is gyakran előfordult hogy letegeztek a cégnél olyanok, akik alacsonyabb beosztásban dolgoztak, viszont idősebbek voltak nálam. Ilyenkor a standard mondat (nem támadólag, csak érdeklődő hangsúllyal) : Mi mióta is tegeződünk?
Erre bármit válaszolnak, az egyoldalú tegezés már nem tud tovább működni Jan
1. Teljesen standard, hogy megszólítanak, hogy mi merre van, stb....
2. A mi mióta tegeződünk szerintem eléggé arrogáns válasz, nálunk van, hogy professzort sikerül letegezni, teljesen véletlen, ők pl simán átsiklanak ezen, irodában az ügyvédek alapból azzal nyitnak, hogy nincs magázódás. Nem ezen múlik a tekintély.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 8 éve
Ettemlevest Chicago Bears 1 133 — Bears fan


Ugye, Szerbia felől van vonatközlekedés Magyarországra.Na, akkor most mi lesz?laccoo74
Ne zavard össze a kormányunkat libsikomcsi! Azt mondták, hogy lesz magyar narancs határzár. És amit fent mondanak, az úgy is lesz. | Mindegy mennyibe kerül, vagy hogy van-e értelme. |

touchdown..... touchdown, bears!!
több mint 8 éve
laccoo74 Chicago Bears 2 986 — Kőkorszaki maci


Ugye, Szerbia felől van vonatközlekedés Magyarországra.Na, akkor most mi lesz?
több mint 8 éve
Jan Pittsburgh Steelers 4 933 — Steelers fan
 www.hir24.hu/poszt-itt-haztaji/2015/08/06/magyar-magyar-viszaly-menekultugyben/empty taxi
Az egész történet kimenetele szerintem nagyban függött attól, hogy a szóban forgó újságíró (szerkesztő?) sem valami nagy kommunikátor. Vagy csak tömörítve adta elő a sztorit?

Minimális időt töltök Bp.-n, ezért nem tudom hogy ott pontosan milyen normák elfogadottak az idegenek közötti érintkezésben, de nálam az alap, hogy ha megszólítok valakit, előtte köszönök.

A másik hiba az azonnali visszategezés. Régebben velem is gyakran előfordult hogy letegeztek a cégnél olyanok, akik alacsonyabb beosztásban dolgoztak, viszont idősebbek voltak nálam. Ilyenkor a standard mondat (nem támadólag, csak érdeklődő hangsúllyal) : Mi mióta is tegeződünk?
Erre bármit válaszolnak, az egyoldalú tegezés már nem tud tovább működni.

A harmadik hiba, hogy neki itt arra kellett volna kihegyezni a szövegét, hogy ezek gyerekek. A "miért bántja ezeket a gyerekeket?" kérdésre nem nagyon van elfogadható válasz...

Szóval a nagy "magyar-magyar viszály" az én olvasatomban annyi, hogy valaki a trolin mindenféle udvariasságot mellőzve elkezdett pattogni egy másik utasnak, aki visszadurrogott neki, és mivel a vitakultúrájuk kb egy szinten volt, döntetlennel zártak. Dráma!
több mint 8 éve
JSanyo Indianapolis Colts 2 675 — 1/1
éppen a zürichi reptéren vagyok, nincs 10 perce, hogy reflexből behúztam egy, a kuka széléről felémpattanó blokkot, amit egy francia srác engedett el 2 méterrel arrébbról 😀 highfive, aztán mentünk a magunk dolgára

több mint 8 éve
NB2 New England Patriots 21 970 — nabege2@yahoo.com
Ugyanaz az ember, aki Budapesten eldobja a cigicsikket és kidobja a kocsiból a műanyag poharat, az Ausztriában elmegy a kukáig vele.peterk2005
Nézd ezt a közhangulatra fogni elég szar kifogás. Én elsétálok itthon is a kukáig a pohárral, sőt felveszem más szemetét is, mert idegesít. Ez egyéni döntések kérdése, ha ebben (is) valakit a közhangulat befolyásol, az régen rossz.Gyurma Pappa
Ez is egy dolog ami miatt a "nép" előtt nem teszik magukat szimpatikussá. Ha nincs kuka (mert sajnos Mo-n nem divat 10 méterenként kukát kirakni), akkor vagy kijelölök egy placcot és odagyűjtöm, vagy fogok egy rohadt szatyrot és abba pakolom. Ha Iphone6-ra telik egy rohadt szatyor ne legyen már akkora gond. Kultúra az egész.
Mondom ezt úgy, hogy Mo-n is sok tajparaszt ember van, aki a kuka felé dobja, azt ha mellémegy, hát mellémegy. De azért ha "vendégségbe" megyek próbálok nem tahón viselkedni. Voltam Európa több országaiban, és volt, hogy bizony hazajött a szemét, mert épp nem találtam kukát körülöttem. És soha nem jutott eszembe eldobálni az utcán!
több mint 8 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 164 — The Mathematician
 index.hu/belfold/2015/08/07/megtortent_az_elso_keritesatvagas/

dejó 😀

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 8 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
A viselkedesre nem mentseg a kor, es (remelem) erre gondolt Amadeus. Plane egy olyan embertol, aki meg atelte a masodik VH-t.. bar lehet hogy a cikkben emlitett holgy ehhez mar pont fiatal volt.Igor
Éppen ez volt az első reakcióm mondanivalója. 😊 Igen, valóban nem mentség. Éppen ezért nem örültem Amadeus commentjének sem, mert (valószínűleg szándékán kívül, de) valahol éppen olyan, mint a nénié...


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 8 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 164 — The Mathematician
a Vérnénik sztem tipikusan 60-70 évesek
azok már nem igazán élték át a VH-t

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 8 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
A viselkedesre nem mentseg a kor, es (remelem) erre gondolt Amadeus.

Plane egy olyan embertol, aki meg atelte a masodik VH-t.. bar lehet hogy a cikkben emlitett holgy ehhez mar pont fiatal volt.

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 8 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Nézd ezt a közhangulatra fogni elég szar kifogás. Én elsétálok itthon is a kukáig a pohárral, sőt felveszem más szemetét is, mert idegesít. Ez egyéni döntések kérdése, ha ebben (is) valakit a közhangulat befolyásol, az régen rossz.Gyurma Pappa
Egyéni döntések kérdése persze. De az egyéni döntéseket a közhangulat befolyásolja. A te döntéseidet is befolyásolja, csak esetleg kevésbé, vagy más témakörben. De a tömeghatás jelensége ismert.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 8 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Ezt inkább ne írtad volna le. 😕 Minden generációból "banyatankos vérbanya" lesz, ha megéri. Ahol nem látszanak ezek a "vérbanyák" azok azok az országok, ahol az emberek vagy meg sem érik ezt a kort, vagy pedig megvénülve egy légkondícionált szociális otthonban tudják leélni az utolsó éveiket úgy, hogy nővérke felügyeli őket, főznek, mosnak rájuk, miközben ők a kortársaikkal varrogatnak vagy sakkozgatnak a társalgóban. Ahol viszont el vannak szigetelődve egy leromlott állagú lakásban, ahol télen fáznak nyáron meg hőgutát kapnak, és a gyógyszereiket sem tudják megvenni, mert arra sem elég a nyugdíj, na, ott látszanak.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 8 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 632 — Egyéb témák lakó
Ugyanaz az ember, aki Budapesten eldobja a cigicsikket és kidobja a kocsiból a műanyag poharat, az Ausztriában elmegy a kukáig vele.peterk2005
Nézd ezt a közhangulatra fogni elég szar kifogás. Én elsétálok itthon is a kukáig a pohárral, sőt felveszem más szemetét is, mert idegesít. Ez egyéni döntések kérdése, ha ebben (is) valakit a közhangulat befolyásol, az régen rossz.

több mint 8 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 31 999
 www.hir24.hu/poszt-itt-haztaji/2015/08/06/magyar-magyar-viszaly-menekultugyben/empty taxi
Tudom nem szép dolog (pláne le is írni), de utálom ezt a banyatankos vérbanya generációt. Igazán kihalhatnának már.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 8 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
 www.hir24.hu/poszt-itt-haztaji/2015/08/06/magyar-magyar-viszaly-menekultugyben/empty taxi
Ugyanez a vérnéni valószínűleg vérig sértődne, ha egy harmincéves beszólna neki, hogy húzzon haza és örüljön, hogy van még hova, mert ő tartja el a járulékából, ő fizeti a nyugdíját. Joggal sértődne meg egyébként. Ő sem tehet róla, hogy az előző idők úgy el lettek baszarintva, hogy az egy életen keresztül fizetett járuléka már nincs sehol.

Mindenki kerülhet alulra és felülre is. Amit szomorú látni az az, hogy aki saját maga is tud alulra kerülni, az felül érezve magát mennyire el tudja veszíteni minden szolidaritását. Persze lehet, hogy éppen a kiszolgáltatottság okozza. Ezzel együtt szerintem a példának, a közhangulatnak, a közállapotoknak is nagy szerepe van. Ugyanaz az ember, aki Budapesten eldobja a cigicsikket és kidobja a kocsiból a műanyag poharat, az Ausztriában elmegy a kukáig vele.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 8 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 710 — Scream and scout
 www.hir24.hu/poszt-itt-haztaji/2015/08/06/magyar-magyar-viszaly-menekultugyben/


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 8 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 740 — Cowboys fan
Martonfa és a nemzeti inzultáció: majd elfáradnak, hazamennekapeszos
A kommenteket olvasd el, és mondd azt, hogy Orbánéknak nincs kurvára igazuk....peterk2005
2015-ben még olvasol kommenteket magyar politikai blog alatt? 😊Gyurma Pappa
a legjobb szórakozás más sötétségén derülni
több mint 8 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 632 — Egyéb témák lakó
Martonfa és a nemzeti inzultáció: majd elfáradnak, hazamennekapeszos
A kommenteket olvasd el, és mondd azt, hogy Orbánéknak nincs kurvára igazuk....peterk2005
2015-ben még olvasol kommenteket magyar politikai blog alatt? 😊

több mint 8 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Martonfa és a nemzeti inzultáció: majd elfáradnak, hazamennekapeszos
A kommenteket olvasd el, és mondd azt, hogy Orbánéknak nincs kurvára igazuk....


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 8 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 740 — Cowboys fan
Jo de ki kap ingyen ovis etkezest?
Mert en ikres apakent havi 12ezret fizetek per gyerek...
Lehet itt nem nezik a reklamokat?Janek
üdv a klubban.slowmotion
Szintén ikres?Janek
nem, de szintén 12ezres. ráadásul a kisebbik szeptemberben kezdi a bölcsit, az sem olcsóbb mulatság, egy év múlva meg ovi, szóval mi is huszonnégyezünk.
több mint 8 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 573 — Apu ökölbeszorított keze
Jo de ki kap ingyen ovis etkezest?
Mert en ikres apakent havi 12ezret fizetek per gyerek...
Lehet itt nem nezik a reklamokat?Janek
üdv a klubban.slowmotion
Szintén ikres?

több mint 8 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 164 — The Mathematician
Ezen kívül még ami szempont volt h legyen elhagyatott honvédségi létesítmény a településen (ez persze nagyon nem szűkíti a kínálatot).empty taxi
hálisten a Kübekházát kizárta 😀

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 8 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 710 — Scream and scout
Ezen kívül még ami szempont volt h legyen elhagyatott honvédségi létesítmény a településen (ez persze nagyon nem szűkíti a kínálatot).


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 8 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Amadeus91
Amikor kiengedik a szellemet....
Martonfánál is ezt érzem kicsit. Mindenkit beparáztattak a menekültekkel, aztán most mindenki köpködi őket a tervezett sátortáborok miatt.zinedine5
Arról lehet bármit hallani, hogy milyen szempontok alapján sikerült kiválasztani pont Martonfát?

Annyit hallottam a rádióban valami komolynak tűnő szakértőtől, hogy szeretnék "szétaprózni" a menekülteket, hogy inkább több helyen legyen kevesebb ember, mint 1-2 helyen nagyon sok, a kontrollálhatóság miatt. Ez rendben is van, de hogy jött pont Martonfa bármely alföldi határközeli település helyett?Jan
Martonfa és a nemzeti inzultáció: majd elfáradnak, hazamennek
több mint 8 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 030 — Ajmo Vatreni
"Arról lehet bármit hallani, hogy milyen szempontok alapján sikerült kiválasztani pont Martonfát? "

nemrégen a polgármester+a fél város a jobbikkal, személyesen a vonával parolázott... megjött a válasz😀ozibozi
Ilyen oknál fogva azért lenne még pár falu ahol lehetne camp.zinedine5
csak várd ki a végét...slowmotion
Nem tudom az mennyire tenne jót a népszerűségnek, ami nemhogy a prioritása, hanem gyakorlatilag az egyetlen célja a kormányzásnak.