Politika

45 feliratkozó

több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 282
A MOL tényleg visszalépett a Nabucco-tól?

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
Szabler 1 360 — Tristero Courier
http://index.hu/video/2012/04/23/adozzanak_csak_a_fecsegok/

Patay Vilmos képviselő úr nem érti azokat akik feleslegesen beszélnek telefonon, így legalább lehet, hogy kevesebb telefonálásra késztetik őket.
1: Mi van?!?
2: Ha esetleg bejön (amit nem igazán értek, hogy mit nyernénk vele), akkor miből lesz bevétele az államnak.

Ez segg hülye.zinedine5
Az előtte produkáló Vincze úr sokkal sötétebb, almafabetának titulálta magát, legalább hiteles. Komolyan az ilyen emberektől kiráz a hideg.Rajna
Ácsi! Vincze úr vicceskedni próbált. Én úgy hallottam, hogy almafabaltát mondott. 😊

Report all obscene mail to your Potsmaster!
több mint 12 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Milyen az a felesleges telefonálás? És mi joga van bárkinek azt mondani az én/más telefonálásomra, hogy felesleges?Bazzani
Nincs messze a felesleges beszélgetés, fórumozás és kommentelés sem. Tessék szépen vonulni helyette.Kori
Akkor lesz felesleges levegővétel is?
Gondolom ezeket majd valami erre kinevezett államtitkár fogja elbírálni.

több mint 12 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 091 — Ajmo Vatreni
http://tagokvagyunk.blog.hu/2012/04/23/a_kozep_europai_region_belul_magyarorszagon_a_legnagyobb_a_szegenysegAmadeus91
tegnap volt már 😉

Az előtte produkáló Vincze úr sokkal sötétebb, almafabetának titulálta magát, legalább hiteles. Komolyan az ilyen emberektől kiráz a hideg.Rajna
Kétségtelen, de legalább kussol és nem játsza magát. Más kérdés, hogy mindkét képviselő "létjogosultsága" egy vicc.
több mint 12 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
Milyen az a felesleges telefonálás? És mi joga van bárkinek azt mondani az én/más telefonálásomra, hogy felesleges?Bazzani
Nincs messze a felesleges beszélgetés, fórumozás és kommentelés sem. Tessék szépen vonulni helyette.


több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 282
http://tagokvagyunk.blog.hu/2012/04/23/a_kozep_europai_region_belul_magyarorszagon_a_legnagyobb_a_szegenyseg

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Milyen az a felesleges telefonálás? És mi joga van bárkinek azt mondani az én/más telefonálásomra, hogy felesleges?

több mint 12 éve
Rajna Tennessee Titans 7 835 — Nega Scott
http://index.hu/video/2012/04/23/adozzanak_csak_a_fecsegok/

Patay Vilmos képviselő úr nem érti azokat akik feleslegesen beszélnek telefonon, így legalább lehet, hogy kevesebb telefonálásra késztetik őket.
1: Mi van?!?
2: Ha esetleg bejön (amit nem igazán értek, hogy mit nyernénk vele), akkor miből lesz bevétele az államnak.

Ez segg hülye.zinedine5
Az előtte produkáló Vincze úr sokkal sötétebb, almafabetának titulálta magát, legalább hiteles. Komolyan az ilyen emberektől kiráz a hideg.

több mint 12 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 091 — Ajmo Vatreni
http://index.hu/video/2012/04/23/adozzanak_csak_a_fecsegok/

Patay Vilmos képviselő úr nem érti azokat akik feleslegesen beszélnek telefonon, így legalább lehet, hogy kevesebb telefonálásra késztetik őket.
1: Mi van?!?
2: Ha esetleg bejön (amit nem igazán értek, hogy mit nyernénk vele), akkor miből lesz bevétele az államnak.

Ez segg hülye.
több mint 12 éve
Szabler 1 360 — Tristero Courier
Más téma, talán mehetett volna a vicctopicba is 😀 atapapa
+1 😀

Az utóbbi napokban inkább Obama "kutyafogyasztási" szokásain megy az élcelődés. (Egy jobbos újságíró előkaparta azt a passzust Obama önéletrajzából, hogy az akkor Indonéziában nevelkedő és még éretlen Barackot mostohaapja - többek között - kutyahússal etette.)



Persze már Hitler is értesült a dologról.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=nEBN8wOKjMo

Report all obscene mail to your Potsmaster!
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 989 — #neverpunt
Eredménycentrikus vagyok, és bár az életben nagyra értékelem a figyelmességet, az egyenességet és a következetességet, a politikában nem érdekel, hogy ki minek akar látszani és ennek mennyire sikeresen tesz eleget (persze tudom hogy azon a terepen az alapvető túlélést ez biztosítja)atapapa
Ezzel csak az az egy gond, hogy a csigaházunkból hangzik ez olyan jól. Többször voltam olyan munkakörben, hogy az úgynevezett átlagemberrel (de szar szó) kellett diskurálnom közéletről. Úgy vettem le, hogy ez az óriási réteg a politikusoktól a hitelességet várná el az első helyen és akkor a legnagyobb baromságokat is zokszó nélkül tűri. Nem azért, mert az átlagemberek sötétek és tudatlanok (szó sincs erről), hanem mert érzik/tudják, hogy nem látnak bele a mögöttes mozgatókba, de egy hiteles embernek elhiszik/elhinnék, hogy ez és ez így vagy úgy van.Dzsokijuing
Teljesen igazad van, ez a réteg nem azt hiszi el, ami nyilvánvalóan igaz, hanem azt, amit a számára elfogadható személy mond (a kettő nem mindig zárja ki egymást). Ezért van halálra ítélve a hitelét vesztett ember a politikában, lehetnek bármilyen jók a tervei vagy az intézkedései, és itt vissza is utalnék a tegnapi, szavazók által nem kívánt pártokról szóló fejtegetésemre.
Az a baj, hogy a tömegdemokráciában a politikusok még kampányon kívüli időszakban is a kelleténél sokkal több energiát kénytelenek elfecsérelni a látszatra, a jelképes dolgokra, a reklámra (talán mindenki emlékszik még rá, hogy Demszky hány kihelyezett sajtótájékoztatót tartott a 4-es metró miatt, kis túlzással minden kapavágáshoz kiment nyilatkozni és fényképeztetni magát), mint amennyi olyan emberektől elvárt lenne, akiknek igazából a tervezés, szervezés és kis részben a végrehajtás lenne a legfontosabb feladatuk.
És ha ezek az intézkedések szükségszerűen népszerűtlenek (függetlenül attól, hogy azok meghozatalára az előző garnitúra vagy a mostani hibái, esetleg külső körülmények kényszerítik a vezetést), akkor elő kell teremteni a mázt, a PR-t, akkor jön a Pannon Puma, friss kiadásban a gyorsnaszád.
Figyeltem én már eleget ahhoz a politikát, hogy ezek a dolgok ne kössenek le, még ha a politika inkább erről is szól. Ha sokakban ez nem is tudatosul, de szerintem rengeteg embernek esne jól az őszinte, populizmus nélküli beszéd a meghozott intézkedésekről. Számomra ezt mutatja az is, hogy mennyien sírják vissza a Bajnai-kormányt, amely lényegében nem MSZP-, hanem IMF-kormány volt, és szinte alig PR-oztak. Igaz, nem is volt mit, vagy a világ pénze és a legerősebb arcbőr se lett volna elég populistán megmagyarázni a nyugdíjkorhatár emelését a 13. havi eltörlésével, a táppénz, a családi pótlék, a gyed vagy a gyes leszorítását.



Más téma, talán mehetett volna a vicctopicba is 😀

több mint 12 éve
vadibandi 1 438 — Giants fan
"2013 szeptembere államilag támogatott jogász és közgazdászhelyek száma: nulla"

nem szaroznak....

http://index.hu/belfold/2012/04/24/mar_navracsics_is_23_jarast_akar_pesten/

lehetőleg legyen minden járásnak polgármestere, 5 alpolgármestere, 25fős képviselőtestülete, egy rakás bizottsága, albizottsága, vizsgálóbizottsága és vizsgálóalbizottsága, plusz-minusz szakértők, alvállalkozók stb.... most ez tényleg nem egyszerűsíti a közigazgatást, vagy csak én vagyok (megint) hülye?Amadeus91
Én csak a retekklub híradójából tájékozódom, de én eddig úgy értettem, hogy a járásokhoz nem lesz semmi testület vagy bármilyen "döntéshozatali" hatáskör, csak kizárólag a szakigazgatási szervek szintje "telepítődik" oda.




több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 282
"2013 szeptembere államilag támogatott jogász és közgazdászhelyek száma: nulla"

nem szaroznak....

http://index.hu/belfold/2012/04/24/mar_navracsics_is_23_jarast_akar_pesten/

lehetőleg legyen minden járásnak polgármestere, 5 alpolgármestere, 25fős képviselőtestülete, egy rakás bizottsága, albizottsága, vizsgálóbizottsága és vizsgálóalbizottsága, plusz-minusz szakértők, alvállalkozók stb.... most ez tényleg nem egyszerűsíti a közigazgatást, vagy csak én vagyok (megint) hülye?

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 502 — Saturday Night Lights
Eredménycentrikus vagyok, és bár az életben nagyra értékelem a figyelmességet, az egyenességet és a következetességet, a politikában nem érdekel, hogy ki minek akar látszani és ennek mennyire sikeresen tesz eleget (persze tudom hogy azon a terepen az alapvető túlélést ez biztosítja)atapapa
Ezzel csak az az egy gond, hogy a csigaházunkból hangzik ez olyan jól. Többször voltam olyan munkakörben, hogy az úgynevezett átlagemberrel (de szar szó) kellett diskurálnom közéletről. Úgy vettem le, hogy ez az óriási réteg a politikusoktól a hitelességet várná el az első helyen és akkor a legnagyobb baromságokat is zokszó nélkül tűri. Nem azért, mert az átlagemberek sötétek és tudatlanok (szó sincs erről), hanem mert érzik/tudják, hogy nem látnak bele a mögöttes mozgatókba, de egy hiteles embernek elhiszik/elhinnék, hogy ez és ez így vagy úgy van.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
StormST Denver Broncos 10 974 — SB 50 Champion @ Grund
Valóban, csak 83 <-> 105, ez csupán 26%, ami szerintem bőven sok, főleg egy áldozatokat vállaló politikai rétegtől. Mellesleg le is írtam, hogy sok lett a 1,5-2...StormST
Ezt a témát azzal a mondattal le is lehetett volna zárni.
Az rendben van, hogy (neked) félreérthető volt a vitaindító posztban a dolog, de hogy utána még mindig arról beszéltél ("de a bruttó fizetések a pozíciókat tekintve nem igazán emelkedtek."), az már annyira szerintem nem volt rendben...StormST
Mert nem emelkedtek. De félreértettelek, ahogy én is félre lettem értve (mekkora áldozatokat vállal a kormány). Előfordul.

Dehogynem sikkadt el, le lett zárva annyival, hogy sok az államtitkár (ami kb. maszatolás), utána már csak a biztosokról volt szó...StormST
Szerintem meg azóta is a bérekről folyt a vita, és igen, a bruttó bértömeg legfőképpen azért emelkedhetett, mert sokkal több az államtitkár az új kormányzati struktúrában. De senki se tart vissza attól, hogy ez a kérdés ne legyen elmaszatolva és hozzáfűzd még azt, amit akarsz.atapapa
Le lehetett volna zárni talán, de mivel te utána még jöttél a bruttó egyéni béres dologgal, ezért nem lett lezárva... 😛

Előfordul a félreértés, csak amíg nem lesz elismerve (ami eddig nem nagyon történt meg 😊 ), addig a levegőben marad...

Én nem akarok hozzáfűzni semmit, mindössze úgy vagyok ezzel az üggyel is, mint kb. az összessel mostanában: kielégítő választ/indoklást nem kaptam még. Nem mondom, hogy ezt feltétlenül tőled várom el, mert nem... 😊



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 989 — #neverpunt
Szerintem alapvető elvárás, hogy a szavak (szimbólumok) és a tettek között észlelhető, mérhető és megfelelő összefüggések legyenek. tomi-tomi
Megértem, ha valaki ezt elvárja a politikától, én nem várom el... atapapa
Ez most komoly??! :/tomi-tomi
Véresen 😊
Eredménycentrikus vagyok, és bár az életben nagyra értékelem a figyelmességet, az egyenességet és a következetességet, a politikában nem érdekel, hogy ki minek akar látszani és ennek mennyire sikeresen tesz eleget (persze tudom hogy azon a terepen az alapvető túlélést ez biztosítja)

több mint 12 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Szerintem alapvető elvárás, hogy a szavak (szimbólumok) és a tettek között észlelhető, mérhető és megfelelő összefüggések legyenek. tomi-tomi
Megértem, ha valaki ezt elvárja a politikától, én nem várom el... atapapa
Ez most komoly??! :/

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 989 — #neverpunt
Valóban, csak 83 <-> 105, ez csupán 26%, ami szerintem bőven sok, főleg egy áldozatokat vállaló politikai rétegtől. Mellesleg le is írtam, hogy sok lett a 1,5-2...StormST
Ezt a témát azzal a mondattal le is lehetett volna zárni.
Az rendben van, hogy (neked) félreérthető volt a vitaindító posztban a dolog, de hogy utána még mindig arról beszéltél ("de a bruttó fizetések a pozíciókat tekintve nem igazán emelkedtek."), az már annyira szerintem nem volt rendben...StormST
Mert nem emelkedtek. De félreértettelek, ahogy én is félre lettem értve (mekkora áldozatokat vállal a kormány). Előfordul.

Dehogynem sikkadt el, le lett zárva annyival, hogy sok az államtitkár (ami kb. maszatolás), utána már csak a biztosokról volt szó...StormST
Szerintem meg azóta is a bérekről folyt a vita, és igen, a bruttó bértömeg legfőképpen azért emelkedhetett, mert sokkal több az államtitkár az új kormányzati struktúrában. De senki se tart vissza attól, hogy ez a kérdés ne legyen elmaszatolva és hozzáfűzd még azt, amit akarsz.

több mint 12 éve
StormST Denver Broncos 10 974 — SB 50 Champion @ Grund
Jött tőlem ez a hosszú válasz, számokkal, amiből szerintem elég világosan látszott, hogy én a komplett kormányzat bérköltségéről beszéltem...
StormST
Igen, ami még mindig nem másfél-kétszer annyi szvsz. A miniszteri biztos meg nem félrevitte a témát, hanem egy "újabb frontot nyitott", amit szintén kitárgyaltunk, talán lezártuk, kész, probléma nincs vele.

Valóban, csak 83 <-> 105, ez csupán 26%, ami szerintem bőven sok, főleg egy áldozatokat vállaló politikai rétegtől. Mellesleg le is írtam, hogy sok lett a 1,5-2...

Ki beszélt a pozíciónkénti bruttó bérek emelkedéséről? Arról volt szó, ismét leírom, hogy a teljes apparátus mennyibe kerül, bérről nem volt szó...

Nos, innen jött a miniszteri biztos-kormánybiztos vonal, ami elvitte az egészet, közben a másik rész meg elsikkadt. Ebben én is hibás vagyok, ezt elismerem, de az eredeti vonalat én úgy gondolom, hogy elég világosan kifejtettem, te pedig vagy szándékosan, vagy (más bocs) butaságból többször elmentél mellette, így abba több energiát már nem akartam fektetni...StormST
Én 😊 A vitaindító, első hozzászólásodban (számomra?) ez félreérthetően szerepelt, ennyi

Az rendben van, hogy (neked) félreérthető volt a vitaindító posztban a dolog, de hogy utána még mindig arról beszéltél ("de a bruttó fizetések a pozíciókat tekintve nem igazán emelkedtek."), az már annyira szerintem nem volt rendben... 😛

Nos, innen jött a miniszteri biztos-kormánybiztos vonal, ami elvitte az egészet, közben a másik rész meg elsikkadt. StormST
Ismétlem: nem sikkadt el, abban a témában is bőven lett koptatva a bill.

Dehogynem sikkadt el, le lett zárva annyival, hogy sok az államtitkár (ami kb. maszatolás), utána már csak a biztosokról volt szó...atapapa



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 989 — #neverpunt
De én nem Zizu hozzászólásával (és az áldozatvállalással) foglalkoztam, ha arra reagáltam volna, közvetlenül őt idézem. StormST ahhoz fűzött véleményét egészítettem ki, ennyi és nem több.

Ám úgy látom, hogy ezen a ponton nagyon félrecsúszott a történet, ezért kijelentem: amikor Orbán bizonyos felsorolt intézkedések mellé illesztve áldozatvállalásról beszél, azt csak egyszerű PR-nak vélem, amit nemhogy megvédeni nem akarok, de még csak reagálásra se tartom érdemesnek.
Hogy fokozzam, teljesen őszintén mondom: igazából nem is érdekel, hogy a Kormány néhány tízmilliós nagyságrendben milyen áldozatokat hoz (ha hoz egyáltalán), ahogy a tegnapi barátok közt története jobban érdekel annál (kb. 10 éve láttam belőle utoljára bármit is), mint hogy melyik miniszterelnök dolgozott ingyen.
Ezek szimbolikus kérdések, amelyeket a tömegek egy része nagyra értékelhet, de attól még lehet valaki a világ legrosszabb kormányfője, ha nem veszi fel a fizetését és persze lehet a legjobb is. Nem ezen múlik. Az ebből áradó üzenet sem érdekel.
Sőt még az is alig jelent számomra többet, hogy 386 ember helyett 200 lesz a parlamentben, bár ez már talán egy körömhegynyit több, mint jelképes döntés. (A valami ott kezdődik, hogy közel 10000 önkormányzati képviselővel kevesebb van, de erre sem úgy tekintek, mint amiért sajnálnom kéne a politikusokat pártállástól függetlenül)atapapa
ata, akár azt is mondhatnám, hogy teljesen igazad van. Az Orbán-kormány konkrét esetében nem tehetjük meg ezeket az elegáns felülemelkedéseket. apeszos idézete pontosan mutatja, hogy miért. Ha ezt a mondatot elfogadjuk ép, kerek érvnek, akkor mi is beállunk a nem normálisok sorába. Az nem mondat (gondolat), hogy nem az emberek terhelésével akarjuk megoldani a helyzetet, ezért elveszünk az emberektől hívásonként (percekként) két forintot. Még akkor sem, ha könnyedén PR-nek minősítem. A PR nem (sem) a hazugságok és a bomlott elmék világa.
Szerintem alapvető elvárás, hogy a szavak (szimbólumok) és a tettek között észlelhető, mérhető és megfelelő összefüggések legyenek. tomi-tomi
Megértem, ha valaki ezt elvárja a politikától, én nem várom el, nem is ez érdekel a politikában.
Én egy percig nem hittem el 2006-ban, hogy a költségvetés köszöni szépen jól van és azt se 2010-ben, hogy nem az emberek fogják megfizetni. Nem ezek alapján alakul a pártszimpátiám, egyszerűen vannak számomra fontos dolgok, és próbálom az elejtett félmondatokból, kirajzolódó politikusi hozzáállásokból (a pártprogram ezen a listán csak sokadlagos helyen van) felrajzolni azt, hogy ezekben a fontos kérdésekben, irányokban döntési helyzetben mit várhatok tőlük.
Legfőképpen ezen elvárások teljesítése alapján ítélem meg a politikusok munkáját. Persze az én elvárásaimhoz képest is jelenthetnek csalódást vagy meglepetést, sajnos utóbbiból sokkal kevesebb van, a rendszerváltás óta dolgozó, technikailag 10 kormányból összesen kettő és félnél (a fél a Bajnai) pozitív a mérleg.


Elismerem, lehet ezeken a dumákon bosszankodni, ha IRL meghallok egy ilyen politikusi kommentárt, az én számból is kicsúszik egy "napersze", de ha olvasnom kell ilyen öntömjénezéseket, akkor azokat a sorokat csak nagy vonalakban olvasom, átugrom, legfeljebb a ténybeli közlésekre figyelek oda.

több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 989 — #neverpunt
Jött tőlem ez a hosszú válasz, számokkal, amiből szerintem elég világosan látszott, hogy én a komplett kormányzat bérköltségéről beszéltem...
StormST
Igen, ami még mindig nem másfél-kétszer annyi szvsz. A miniszteri biztos meg nem félrevitte a témát, hanem egy "újabb frontot nyitott", amit szintén kitárgyaltunk, talán lezártuk, kész, probléma nincs vele.

Ki beszélt a pozíciónkénti bruttó bérek emelkedéséről? Arról volt szó, ismét leírom, hogy a teljes apparátus mennyibe kerül, bérről nem volt szó...

Nos, innen jött a miniszteri biztos-kormánybiztos vonal, ami elvitte az egészet, közben a másik rész meg elsikkadt. Ebben én is hibás vagyok, ezt elismerem, de az eredeti vonalat én úgy gondolom, hogy elég világosan kifejtettem, te pedig vagy szándékosan, vagy (más bocs) butaságból többször elmentél mellette, így abba több energiát már nem akartam fektetni...StormST
Én 😊 A vitaindító, első hozzászólásodban (számomra?) ez félreérthetően szerepelt, ennyi
Nos, innen jött a miniszteri biztos-kormánybiztos vonal, ami elvitte az egészet, közben a másik rész meg elsikkadt. StormST
Ismétlem: nem sikkadt el, abban a témában is bőven lett koptatva a bill.

több mint 12 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 091 — Ajmo Vatreni
Sőt még az is alig jelent számomra többet, hogy 386 ember helyett 200 lesz a parlamentben, bár ez már talán egy körömhegynyit több, mint jelképes döntés.atapapa
Azért tudva, hogy OV, milyen módon irányítja a pártot és a Fideszt és látva ezeket az ötletszerűen jövő javaslatokat a kormánytól, a kisördög azt mondatja velem, hogy ez a 200 fős parlament is inkább azért kell, mert sakkban tudja tartani a képviselőtársait.
Aki kérdezz, neadjisten ellent mond az búcsút mondhat a bársonyszéknek.
több mint 12 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 805 — Scream and scout
http://tagokvagyunk.blog.hu/2012/04/23/a_kozep_europai_region_belul_magyarorszagon_a_legnagyobb_a_szegenyseg?utm_source=bloghu_megosztas&utm_medium=facebook&utm_campaign=blhshare
sajnos minden szava igaz


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 502 — Saturday Night Lights
"Most először fordult elő, hogy sem elnökségi megbeszélésen, sem frakcióülésen még csak előzetes tájékoztatást sem adtak sem a pártnak, sem magának a kormánynak a nagy jelentőségű intézkedéstervezetről. Pedig az uniónak benyújtandó intézkedéscsomag alapvető változásokat hozhat számos területen – mégpedig olyanokat, amik szembe mennek a kormány eddigi retorikájával."

http://hvg.hu/itthon/20120423_fidesz_megszoritas_konvergencia

Szemmel látható, hogy az EU és az IMF tollba mondja Orbánnak a szükséges lépéseket, amelyek nélkül jön a túlzottdeficit-eljárás és nem lesz hitel.

Leépítik a vasúthálózatot, nem lesz pedagógus-életpályamodell és adóztatás végkimerülésig.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Tomi: lehet, hogy a magad részéről nem kérsz belőle, de ha Orbán folytatja a gonosz multik elleni kommunikációs hadjáratot, a saját szótárát nyugodtan legitimálhatja a saját szavazói előtt. Mondhatja, hogy nem ő terheli a Zembereket, hanem a karvalytőkés.

A politikusok hiteket árulnak, amik vagy egybeesnek a valósággal vagy nem.Dzsokijuing
Szerintem pedig a politikusoknak nem hiteket kell árulniuk, hanem megoldásokat. Abban egyetértünk, hogy Viktor valóban hitet árul (bár a táblára megoldás van felírva; újabb hazugság), s ezért valóban el tudja fogadtatni a saját szótárát a saját szavazóinál. Ez még számukra is veszélyes, hiszen a hitéletben a kontroll és az értékelés teljesen másként valósul meg, mint egy demokratikus közösségben. Nem a megoldások kidolgozásának menetét kontrollálják és nem a megoldásokat értékelik, hanem a hívőket, a hívők életét és viszonyulását a hithez.

Btw ne emlegessen gonosz multit, karvalytőkét az, aki egy ország miniszterelnökeként (ennek minden súlyával és üzenetével) Mercedes-gyárat avat.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)