NFL eredménykövetés NFL eredménykövetés - 3 aktív topik

Politika

46 feliratkozó

több mint 12 éve
StormST Denver Broncos 11 077 — SB 50 Champion @ Grund
http://index.hu/belfold/2012/04/05/kover_az_en_jeloltem_ader_janos/

Ismét csak azt tudom mondani: csodálatos........



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 12 éve
Szobi22 Green Bay Packers 2 484 — Bajnok
ez sem lett rossz: http://hvg.hu/w/20120406_vilagositsd

több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 036 — #NoStress
Én egyébként nem hiszem, hogy aki nagyban csal, az kicsiben kevésbé csalna. Rajna
Félreértetted.
Addig érdemes csalni, amíg abból több haszon származik, mint ha nem csalsz.
Ha a bevételed 10%-át fordítod csalásra, hogy megtarthasd a 90%-át, akkor szigorúan véve 10% fölötti adónál megéri, alatta nem. De valójában egy 15-20% körüli adónál még jönnének máshonnan is örömmel adózni (lásd: Szlovákia).
Sok vállalkozót ismerek, akik számolgatják, hogy 100 forintnyi hasznukból ha mindent tisztességesen fizetnének maradna 20-30. Ilyen esetben evidens, hogy ez tarthatatlan, és csalni kényszerülnek, maximális hatékonysággal.
Ha 100 forintból megtarthatnának 80-90-t a haszon növelésére fókuszálhatnának, nem a megtartására.

több mint 12 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Ezt a kettőt kell megoldani a gazdagok hatékony adóztatása érdekében.
1. életszerű méretű adók.
2. ezen adóbevételek kontrollált, hatékony felhasználása.Sobri Jóska
Utóbbi nyilván sokkal fontosabb lenne, elvégre nem az adóztatás a fő cél, hanem egy jól működő állam, amelynek csak eszköze az adó.

Én egyébként nem hiszem, hogy aki nagyban csal, az kicsiben kevésbé csalna. persze, ha nagyon durván nem érné meg(hatékony ellenőrzés, alacsony adó), akkor persze elképzelhető, de a bevételed 10%-a is jelentős kiadás azért. Hatékony ellenőrzés kéne, csak ezt könnyű mondani.

több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 036 — #NoStress
De a tételeid tükrében, amik egyébként igazak, hogyan lehetne hatékonyan adóztatni a gazdagokat? Sehogyan? Hagyjuk az egészet a picsába, mert ők úgyis megtalálják majd a kiskapukat?Szabler
Ez egy nagyon bonyolult kérdés... Gyurma Pappa
A technikai meglátásokon felül csak annyit tennék hozzá, hogy addig érdemes megtalálni a kiskapukat, amíg az olcsóbb, hatékonyabb, hasznosabb mint maga az adózás.
Ha pl egy cégből számlavásárlással kb 90%-os hatékonysággal lehet pénzt kivenni, elenyésző kockázattal, akkor irreális az olyan adórendszer ami kevesebbet hagy ott, mint amit elvinne.
Ha lenne egy általános 15-20% körüli adó, akkor az már hatéreset lenne.
Ha 10% lenne az összadó, akkor szerintem 90% fölötti lenne az adófizetési hajlandóság, a mostani kiszámíthatatlanul alacsonnyal szemben.
De a jelenlegi adórendszer irreálisan magas, és a skandinávok hasonlóan magas adóitól eltérően semmi se kap az ember érte cserébe. Ez a másik fájó pont egy "gazdagnál".
Ezt a kettőt kell megoldani a gazdagok hatékony adóztatása érdekében.
1. életszerű méretű adók.
2. ezen adóbevételek kontrollált, hatékony felhasználása.

több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 013 — Egyéb témák lakó
Szánalmas ez a hólyag.

"Mitt Romney continued his verbal assault on President Obama on Thursday, accusing him of spending "too much time at Harvard " while speaking at a rooftop event in Harrisburg, Penn.

It's an odd attack coming from a fellow Harvard graduate, especially considering Romney spent more time at the Ivy League institution than Obama did."Szabler
Pont ezek miatt fog veszíteni, mert Obamának mást sem kell csinálnia, csak bebizonyítania, hogy az ember gyakorlatilag mindig képes ellentmondani magának. Simán lehetne kormányszóvivő Mo.-n 😀

több mint 12 éve
Szabler 1 360 — Tristero Courier
Jó, én elfogult vagyok a demokratákkal, szóval nem fogom azt mondani, hogy a repiknek van esélye 😛Gyurma Pappa
ne gondold azt, hogy én Romney-t látnám szívesen elnökként, Isten mentsen meg attól, én most tisztán a politikai realitásokat próbálom feltérképezni.

Obama jól eladható egyébként, sokkal jobban, mint Romney, ebben igazad van és szerintem ez a fő előnye. Plusz ugye van annyi pénze, mint Romney-nak, szóval nem lesz meg az a hátránya, ami az összes többi repi jelöltnek volt. Romney azonban szélkakassága ellenére is hitelesen tudja képviselni a sikeres üzletember imidzsét, aki rendbe rakott már egy költségvetést kicsiben, és többé-kevésbé megoldotta az egészségügyi gondokat is. Ha jól emlékszem, Louisiana után érvelt azzal, hogy míg ő a Wall Streeten megtanulta a gazdaság törvényeit, addig Obama jogi előadásokat látogatott, amik szépek ugyan, de nem szükségesek egy ország vezetéséhez (lol). Ezt az érvelést végig fogja vinni, és ez szerintem sok elégedetlen szavazónak jól fog hangozni. Ehhez már csak elég kiábrándult szavazó kell.Rajna
Szánalmas ez a hólyag.

"Mitt Romney continued his verbal assault on President Obama on Thursday, accusing him of spending "too much time at Harvard " while speaking at a rooftop event in Harrisburg, Penn.

It's an odd attack coming from a fellow Harvard graduate, especially considering Romney spent more time at the Ivy League institution than Obama did."

Report all obscene mail to your Potsmaster!
több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 013 — Egyéb témák lakó
De a tételeid tükrében, amik egyébként igazak, hogyan lehetne hatékonyan adóztatni a gazdagokat? Sehogyan? Hagyjuk az egészet a picsába, mert ők úgyis megtalálják majd a kiskapukat?Szabler
Ez egy nagyon bonyolult kérdés, és sokat tudnék beszélni az adómorálról (ami alatt nem csak az adózók morálját, de az államét is értjük!), az ellenőrzése alacsony hatékonyságáról (csak áfánál "magas", minden más adónemnél zsákutcák és egyértelmű hibák vezetnek eredményre), a vagyonnyilvántartás kuszaságáról (az EU-s pénzeket a csili-vili elektronikus aláírási rendszerek fejlesztése helyett a hatékony ingatlannyilvántartásra kellene fordítani, és akár régimódian, kézzel felvenni az ingatlanok adatait újra) vagy akár a tőkejövedelmek követhetetlenségéről (ez nemzetközi jelenség mondjuk).

Főbb vonalak:
1. vagyonadók, hatékony szabályok a vagyonszerzésre (pl. kiskorú személynél vagyonszerzőnél kiemelt ellenőrzés)
2. a gazdagok jövedelmét itt kell tartani: kedvező helyi pénzügyi lehetőségek (pl. kedvezményes adókulcs pénzügyi alapoknak, luxus szolgáltatások fejlesztése)
3. a vállalkozói jövedelmekben elismerhetővé kellene tenni néhány létfenntartási költséget, adókedvezményként (jóval több mindenről adnának számlát a kisvállalkozók, de nagyobbak is kevésbé törekednének adóelkerülésre -> + áfa bevétel)
4. a vagyonosodási vizsgálatokat (amikkel bűnözőket kergettek illetve néhány politikust) folytatni kellene, miután van egy hatékony vagyonnyilvántartás
5. megszüntetném a helyi iparűzési adót, cserébe a SZJA 1%-a helyett a 5%-át adnám a településeknek, ezzel motiválva őket a magas jövedelműek odavonzására
6. drasztikusan csökkenteném az élő munka terheit (szoc adó, eü hozzájárulás, nyugdíj, stb.), és visszavezetném a több kulcsos, progresszív adót, illetve a vagyonhoz kapcsolódó SZJA terhekre nagyobb kulcs
7. az egészségügy reformja, részleges privatizációja (városi és megyei szinten, a klinikákat szigorúan állami kézben tartanám, és minden pénzt oda lehetne tolni az állami kasszából, az alacsonyabb ellátási szinteken pedig vegyes finanszírozást csinálnék, de ez nagyon hosszú)

Na, kb. ennyi. Ez egy komplexebb dolog, de amit Matolcsy mondd (területi differenciálás, szűk körben csökkentett élőmunka terhek, létszámhoz kötött EVA-szerűség, pénzügyi áfa), azok közül egy csomó minden nem oldd meg problémákat, csak újakat szül. Én most elolvastam az egész cikket a HV-ban, és az érdekessége, hogy gyakorlatilag beismeri a főnöke hülyeségét (adócsökkentés nem egyenlő gazdasági növekedéssel). A másik érdekessége, hogy az amerikai gazdasági szakembert idéz be, ami egy óriási baromság. Magyarországon a GDP 80%-át az export adja, USA-ban a 66%-át a fogyasztás. Természetes, hogy ott a fogyasztási adók a legfontosabb és legjobb bevételek.

Több tárgyi tévedés és rossz interpretálás is van a cikkben, de nem untatlak titeket szakmai kérdésekkel 😊

több mint 12 éve
DiamondsHead44 2 696 — Rams fan
"Tehát a „büszkeség” helyett arra kellene gyorsan összpontosítani, hogyan is próbálunk megfelelni a Nemzetközi Valutaalapnak és az Európai Uniónak. Ketyeg az óra, a piac pedig türelmetlen: a kormány a maga intézkedéseivel már nem tudja a bizalmat erősíteni, nemzetközi hitelkeret nélkül pedig elveszünk."
és ez a Magyar Hírlapban jelent meg. mi történt, kitört az ellenforradalom?
http://www.magyarhirlap.hu/velemeny/matolcsy_levele.html

STL Curtain
In our life there's if, In our beliefs there's lie, In our business there's sin, In our bodies there's die
Egy átlagos zárójelentésnél csak egy E-ON számla érthetetlenebb.
Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes jövőnkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes jövőnkben nem bízik, az áruló. (Virág elvtárs)
több mint 12 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Jó, én elfogult vagyok a demokratákkal, szóval nem fogom azt mondani, hogy a repiknek van esélye 😛Gyurma Pappa
ne gondold azt, hogy én Romney-t látnám szívesen elnökként, Isten mentsen meg attól, én most tisztán a politikai realitásokat próbálom feltérképezni.

Obama jól eladható egyébként, sokkal jobban, mint Romney, ebben igazad van és szerintem ez a fő előnye. Plusz ugye van annyi pénze, mint Romney-nak, szóval nem lesz meg az a hátránya, ami az összes többi repi jelöltnek volt. Romney azonban szélkakassága ellenére is hitelesen tudja képviselni a sikeres üzletember imidzsét, aki rendbe rakott már egy költségvetést kicsiben, és többé-kevésbé megoldotta az egészségügyi gondokat is. Ha jól emlékszem, Louisiana után érvelt azzal, hogy míg ő a Wall Streeten megtanulta a gazdaság törvényeit, addig Obama jogi előadásokat látogatott, amik szépek ugyan, de nem szükségesek egy ország vezetéséhez (lol). Ezt az érvelést végig fogja vinni, és ez szerintem sok elégedetlen szavazónak jól fog hangozni. Ehhez már csak elég kiábrándult szavazó kell.

több mint 12 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Mondjuk nekem az a tippem, hogy ha akármilyen demokrata vs Santorum lenne 2016-ban, az tuti bukó a repiknek, el nem tudom képzelni, hogy nyolc általánosnál magasabb végzettséggel valaki erre az idiótára szavazzon (na jó, akkor, ha üzleti érdeke van benne, de azért az mégsem a többség).Rajna
Ne felejtsd el, hogy Reagant ugyanilyen IQ-hiányosnak (pedig nem volt annyira gáz, mint Santo) állította be a liberális média, aztán a kampányguruk és később a kiváló elnöki tanácsadók egy megosztó, de karakteres elnököt faragtak belőle. Szóval a kreacionizmus még kötelező iskolai tananyag lehet állami szinten is 😊Dzsokijuing
Az több mint harminc éve volt, a hidegháború kiújulásakor. Azóta azért sokat változott a közvélemény, fekete elnököt sem választottak volna '80-ban semmiképp. Nem tudom elképzelni, hogy manapság választást lehet nyerni egy Santorum-szintű idiótával m(aki egyébként nekem sokkal szimpatikusabb, mint Romney, látható, hogy csaka zért veszít, mert egy vasa sincs, sokkal tehetségesebb politikus egyébként).

több mint 12 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Én a saját józan eszemből és igazságérzetemből indultam ki. Ha forradalmat akar a kormány, persze rakhat a kenyérre 30 % ÁFÁ-t a plazmatévére pedig 5-öt, de ezt - tarts akármennyire is naívnak - nem gondolom reálisnak.Szabler
Hát a Te, vagy akár az én igazságérzetem köszönő viszonyban sincs a kormányéval szvsz. Forradalom pedig sosem lesz, nagyon jól tudják, hogy simán megléphetik ha akarják. Jelenleg csak az unió tartja vissza őket. Az sem nagyon. Kell nekik a lóvé, mert az IMF szarik a fejükre bármekkora gyökeret ereszt is Orbán az asztalnál üldögélve, akármit is hazudik a szemünkbe Szargyártó "bulvárkacsa" szóvivő pajtás. Lehet hogy nem reális, de logikus, hogy a legjobban fogyó, legtöbbet keresett termékekre tegyék a legmagasabb kulcsot, abból lehet a legtöbbet lenyúlni. Maximum Szófosó elvtársnak is lesz testőrsége. Gazdag úr pedig bármikor kiküldheti a csicskáját mondjuk az osztrák Sparba bevásárolni félpénzért, akár plazma tv-t is.
több mint 12 éve
Szabler 1 360 — Tristero Courier
Ez tulajdonképpen nekem megint nagyon jó lesz.
Harmincszázalékos áfáról álmodozik Matolcsyapeszos
A tisztesség kedvéért ezt egészítsük ki azzal, hogy valójában ötkulcsos ÁFÁ-ról álmodozik, amit a fránya EU sajnos nem enged. A legfelső kulcs lenne 30 %.

A józan ész és az igazságérzet azt diktálja, hogy a magasabb kulcsok olyan árucikkeket terhelnének, amelyeket főleg tehetősebbek vásárolnak, tehát fogyasztási szempontból luxuscikkek.

Nem akarok a pénztárcádban kotorászni, de ha te tartasz egy progresszív jellegű fogyasztási adótól, akkor gazdag vagy. 😊 Esetleg olyan termékekkel kereskedsz, amit gazdagok vásárolnak.Szabler
A kormány és Matolcsy összes intézkedése ezt tükrözte eddig. Ugye. Szerinted mi tartaná vissza attól őket, hogy az alapvető élelmiszerek árára tennék a 30%-ot? A józan ész? Az igazságérzetük? 😂 😂apeszos
Én a saját józan eszemből és igazságérzetemből indultam ki. Ha forradalmat akar a kormány, persze rakhat a kenyérre 30 % ÁFÁ-t a plazmatévére pedig 5-öt, de ezt - tarts akármennyire is naívnak - nem gondolom reálisnak.

Report all obscene mail to your Potsmaster!
több mint 12 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Ez tulajdonképpen nekem megint nagyon jó lesz.
Harmincszázalékos áfáról álmodozik Matolcsyapeszos
A tisztesség kedvéért ezt egészítsük ki azzal, hogy valójában ötkulcsos ÁFÁ-ról álmodozik, amit a fránya EU sajnos nem enged. A legfelső kulcs lenne 30 %.

A józan ész és az igazságérzet azt diktálja, hogy a magasabb kulcsok olyan árucikkeket terhelnének, amelyeket főleg tehetősebbek vásárolnak, tehát fogyasztási szempontból luxuscikkek.

Nem akarok a pénztárcádban kotorászni, de ha te tartasz egy progresszív jellegű fogyasztási adótól, akkor gazdag vagy. 😊 Esetleg olyan termékekkel kereskedsz, amit gazdagok vásárolnak.Szabler
A kormány és Matolcsy összes intézkedése ezt tükrözte eddig. Ugye. Szerinted mi tartaná vissza attól őket, hogy az alapvető élelmiszerek árára tennék a 30%-ot? A józan ész? Az igazságérzetük? 😂 😂
több mint 12 éve
Szabler 1 360 — Tristero Courier
Ez tulajdonképpen nekem megint nagyon jó lesz.
Harmincszázalékos áfáról álmodozik Matolcsyapeszos
A tisztesség kedvéért ezt egészítsük ki azzal, hogy valójában ötkulcsos ÁFÁ-ról álmodozik, amit a fránya EU sajnos nem enged. A legfelső kulcs lenne 30 %.

A józan ész és az igazságérzet azt diktálja, hogy a magasabb kulcsok olyan árucikkeket terhelnének, amelyeket főleg tehetősebbek vásárolnak, tehát fogyasztási szempontból luxuscikkek.

Nem akarok a pénztárcádban kotorászni, de ha te tartasz egy progresszív jellegű fogyasztási adótól, akkor gazdag vagy. 😊 Esetleg olyan termékekkel kereskedsz, amit gazdagok vásárolnak.Szabler
A teljesség kedvéért elmondanám, hogy egyik legnagyobb baromság ever a progresszív áfa kulcs. Ugyanis:

1. A gazdagabbak hajlandóbbak adóelkerülésre
2. A gazdagabbaknak van lehetősége arra, hogy ezt meg is tegyék

Tehát: kimegy Ausztriába/Szlovákiába/Németországba és megveszi ott a luxus cikket. Vagy mondok jobbat: megrendeli külföldről, és magánszemélyként, mivel saját, végfelhasználásra veszi meg, ezért adót nem kell fizetnie utána.

Ez egy nagyon hülye elképzelés. A fogyasztást kellene növelni, nem az "árakat" emelni. Az adóbevételek növelésének az egyik legjobb módja, ha hatékony ellenőrzéssel párosul az adóztatás. 5 adó kulcsnál sok minden lenne, csak hatékony nem...Gyurma Pappa
Én csak abból a szempontból "védtem be" Matolcsy-t, hogy majd ez a ÁFÁ-val való bűvészkedés rossz lesz a kisembereknek, hogy arra megy ki a játék, hogy 30 %-os áfával terhelt alapvető fogyasztási cikkek révén még megsanyargassuk őket egy kicsit. (Az igaz, hogy az állam nem feltétlenül járna jól egy ilyen, általa óhajtott rendszerrel.)

De a tételeid tükrében, amik egyébként igazak, hogyan lehetne hatékonyan adóztatni a gazdagokat? Sehogyan? Hagyjuk az egészet a picsába, mert ők úgyis megtalálják majd a kiskapukat?

Report all obscene mail to your Potsmaster!
több mint 12 éve
Gogo New England Patriots Army Black Knights 2 428 — Tuskó Hopkins
A tisztesség kedvéért ezt egészítsük ki azzal, hogy valójában ötkulcsos ÁFÁ-ról álmodozik, amit a fránya EU sajnos nem enged. A legfelső kulcs lenne 30 %.

A józan ész és az igazságérzet azt diktálja, hogy a magasabb kulcsok olyan árucikkeket terhelnének, amelyeket főleg tehetősebbek vásárolnak, tehát fogyasztási szempontból luxuscikkek.Szabler
Igen, az itt a nagy kérdés, mi melyik kategóriába kerülne.

Nem akarok a pénztárcádban kotorászni, de ha te tartasz egy progresszív jellegű fogyasztási adótól, akkor gazdag vagy. 😊 Esetleg olyan termékekkel kereskedsz, amit gazdagok vásárolnak.Szabler
Na igen, de a gazdagokat mi tartaná vissza, hogy a 30%-os ÁFA alá eső cikkeket Bécsben vagy Pozsonyban vegyék meg?

Gyurma Pappa megelőzött.

I swung a saber and I was a young Hussar

"Theirs not to make reply, / Theirs not to reason why, / Theirs but to do and die."
több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 013 — Egyéb témák lakó
Ez tulajdonképpen nekem megint nagyon jó lesz.
Harmincszázalékos áfáról álmodozik Matolcsyapeszos
A tisztesség kedvéért ezt egészítsük ki azzal, hogy valójában ötkulcsos ÁFÁ-ról álmodozik, amit a fránya EU sajnos nem enged. A legfelső kulcs lenne 30 %.

A józan ész és az igazságérzet azt diktálja, hogy a magasabb kulcsok olyan árucikkeket terhelnének, amelyeket főleg tehetősebbek vásárolnak, tehát fogyasztási szempontból luxuscikkek.

Nem akarok a pénztárcádban kotorászni, de ha te tartasz egy progresszív jellegű fogyasztási adótól, akkor gazdag vagy. 😊 Esetleg olyan termékekkel kereskedsz, amit gazdagok vásárolnak.Szabler
A teljesség kedvéért elmondanám, hogy egyik legnagyobb baromság ever a progresszív áfa kulcs. Ugyanis:

1. A gazdagabbak hajlandóbbak adóelkerülésre
2. A gazdagabbaknak van lehetősége arra, hogy ezt meg is tegyék

Tehát: kimegy Ausztriába/Szlovákiába/Németországba és megveszi ott a luxus cikket. Vagy mondok jobbat: megrendeli külföldről, és magánszemélyként, mivel saját, végfelhasználásra veszi meg, ezért adót nem kell fizetnie utána.

Ez egy nagyon hülye elképzelés. A fogyasztást kellene növelni, nem az "árakat" emelni. Az adóbevételek növelésének az egyik legjobb módja, ha hatékony ellenőrzéssel párosul az adóztatás. 5 adó kulcsnál sok minden lenne, csak hatékony nem...

több mint 12 éve
Szabler 1 360 — Tristero Courier
Ez tulajdonképpen nekem megint nagyon jó lesz.
Harmincszázalékos áfáról álmodozik Matolcsyapeszos
A tisztesség kedvéért ezt egészítsük ki azzal, hogy valójában ötkulcsos ÁFÁ-ról álmodozik, amit a fránya EU sajnos nem enged. A legfelső kulcs lenne 30 %.

A józan ész és az igazságérzet azt diktálja, hogy a magasabb kulcsok olyan árucikkeket terhelnének, amelyeket főleg tehetősebbek vásárolnak, tehát fogyasztási szempontból luxuscikkek.

Nem akarok a pénztárcádban kotorászni, de ha te tartasz egy progresszív jellegű fogyasztási adótól, akkor gazdag vagy. 😊 Esetleg olyan termékekkel kereskedsz, amit gazdagok vásárolnak.

Report all obscene mail to your Potsmaster!
több mint 12 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Azt tudom, hogy minden zseni őrült is egy kicsit. De fordítva ez már kevésbé igaz. Klinikai eset. És minél tovább hagyják garázdálkodni, annál inkább meggyőződésem, hogy a kedves vezető is az.
több mint 12 éve
szaba Los Angeles Chargers 10 467
Ez tulajdonképpen nekem megint nagyon jó lesz.
Harmincszázalékos áfáról álmodozik Matolcsyapeszos
Én meg kötélről álmodok. A nyakában.
több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 013 — Egyéb témák lakó
Ez tulajdonképpen nekem megint nagyon jó lesz.
Harmincszázalékos áfáról álmodozik Matolcsyapeszos
Ez a heti válaszban megjelent, szakmainak szánt tanulmány (ami tele van csúsztatással és tárgyi tévedéssel). Így kell kezelni.

Ha már itt tartunk, kössük össze a két témát 😊 : a könyv, amit összefoglal az elején, egy olyan írónak a könyve, aki Reagan és Bush tanácsadója is volt, meg egész életében a repiknek dolgozott. Eddig nem volt tiszta, hogy ki a példaképe, hát most már legalább tudom 😊

több mint 12 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Ez tulajdonképpen nekem megint nagyon jó lesz.
Harmincszázalékos áfáról álmodozik Matolcsy
több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 848 — Saturday Night Lights
Mondjuk nekem az a tippem, hogy ha akármilyen demokrata vs Santorum lenne 2016-ban, az tuti bukó a repiknek, el nem tudom képzelni, hogy nyolc általánosnál magasabb végzettséggel valaki erre az idiótára szavazzon (na jó, akkor, ha üzleti érdeke van benne, de azért az mégsem a többség).Rajna
Ne felejtsd el, hogy Reagant ugyanilyen IQ-hiányosnak (pedig nem volt annyira gáz, mint Santo) állította be a liberális média, aztán a kampányguruk és később a kiváló elnöki tanácsadók egy megosztó, de karakteres elnököt faragtak belőle. Szóval a kreacionizmus még kötelező iskolai tananyag lehet állami szinten is 😊

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 013 — Egyéb témák lakó
A kőkemény repik protestszavazatát meg fogja kapni Romney, és szerintem sok középen állót meggyőzhet.Rajna
Persze, a protest szavazatokat meg fogja kapni, de kétlem hogy tudna értelmesen szólni a centrumhoz. Gyakorlatilag alig tud olyat mondani, aminek nem mondta az ellentétét az elmúlt években, és ezzel nagyon megkönnyíti Obama kampányát.

A saját pártja lehet, hogy nem szereti különösebben, de Obamával szemben nyilván preferálja, szóval ez majdnem mindegy. Romney nagy hátránya, hogy az egészségügyi reform kritikájával nem lesz túl hiteles, hiszen az ő massachusetts-i csomagjára nagyban hasonlít. Ezért kéne neki egy jó kis alelnökjelölt erre a feladatra.Rajna
Na, itt lehet probléma, hogy a pártja nem kimondottan szereti. Ha egy kicsit is tartanak tőle, hogy nem fog nyerni (tartanak), akkor nem fog magának értelmes alelnököt találni, hiszen még nincs is igazán olyan ember, aki egy picit is kedvelné. Nem biztos, hogy a repik nem gondolják úgy, hogy hagyni kéne a demokratákat, hogy átmenedzseljék a válság végét, és ők mehessenek tovább 18-ban a szokásos mantráikkal.

Egyébként Obama nem nyert azért akkorát négy éve, 53-46 volt a szavazatarány, ami ugyan nagy különbségnek tűnhet a Bush-választások milliméterjeit követően, de egyébként nem egy nagy siker. És akkor még ott volt a Bush-ellenes protestszavazatok nagy tömege, a középen állók egy jelentős része lehet, hogy undorodott Bushtól, de Romney-val még nincs rossz tapasztalatuk.Rajna
Najó, de ne felejtsd el, hogy egy percig nem volt izgalmas a választás, mivel a fontosabb helyeket vitte Obama. A nagy kérdés az (és ez az, amire nem tudja a választ az amerikai kutató intézetekben sem senki), hogy mennyi maradt meg a repikkel kapcsolatban a Bush era örökségeként, mivel a függetlenek nem fognak komolyan vehetően válaszolni augusztusig. Obama kampány egyik jó iránya lehet ennek az erősítése is, de kezdetben a saját bázis aktivizálására fog koncentrálni.

Egy fontos dolgot szintén ne felejtsünk el: Obama az egyik legjobban kampányoló elnökjelölt, és ezt nem felejtette el. Csomó jó hír jön mellette, ráadásul nem most kell népszerűnek lennie, hanem majd novemberben 😊

Jó, én elfogult vagyok a demokratákkal, szóval nem fogom azt mondani, hogy a repiknek van esélye 😛

több mint 12 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Nem értek egyet, Obama több szempontból is komolyat bukhat még a választásokig (pl. pont most bírálják az egészségügyi csomagját), és protestszavazatokból Romney akár nyerhet is. Úgyis csak a pár billegő államon múlik ez is, mint minden alkalommal, és fene tudja, mi lesz. Obama népszerűsége nem túl magas, bár egyelőre még szűken veri a republikánus jelölteket a közvéleménykutatóknál, de hát ott még jelölés van folyamatban, és mint mondtam, novemberig sok minden változhat.
Rajna
Nem fog Obama annyira nyerni, mint 4 éve, de ha így maradnak a munkaügyi adatok az év végéig, majdnem kizárt, hogy kikapjon. Gyakorlatilag a kampányt fel tudja építeni Romney szélkakas jellemére és a saját munkaerőpiaci sikerei. Az egészségügyi csomag koránt sem akkora kudarc, mint amekkorának beállítják, bár tény, hogy támadási felületnek még mindig jó.Gyurma Pappa
Ne felejtsd el a Bin Laden headshotot se. 😊
Biden tavaly mondott egy kampányszlogennek is beillő mondatot: "Bin Laden is dead, and GM is alive". Azért ezt nehéz lesz überelni. Főleg hogy Romneyt a saját tábora se nagyon szereti igazán (lásd minden más szóba jöhető ellenfelével -Trump, Rick Perry, Bachmann, Cain, Gingrich, és végül Santorum - csak Ron Paul nem volt soha frontrunner) flörtölt a republikánus tábor, de mindig visszatért Romneyhoz, mert a többi még inkább megválasztatlan.
1 szerencséje van Romneynak, hogy az elefántosok (főleg az egyre növekvő nagyon jobbos Tea Party rész kb az Antikrisztust látja Obamában, és még így is Mittre fog szavazni, pedig nem igazán szereti).iktriad
A kőkemény repik protestszavazatát meg fogja kapni Romney, és szerintem sok középen állót meggyőzhet. A saját pártja lehet, hogy nem szereti különösebben, de Obamával szemben nyilván preferálja, szóval ez majdnem mindegy. Romney nagy hátránya, hogy az egészségügyi reform kritikájával nem lesz túl hiteles, hiszen az ő massachusetts-i csomagjára nagyban hasonlít. Ezért kéne neki egy jó kis alelnökjelölt erre a feladatra.

Egyébként Obama nem nyert azért akkorát négy éve, 53-46 volt a szavazatarány, ami ugyan nagy különbségnek tűnhet a Bush-választások milliméterjeit követően, de egyébként nem egy nagy siker. És akkor még ott volt a Bush-ellenes protestszavazatok nagy tömege, a középen állók egy jelentős része lehet, hogy undorodott Bushtól, de Romney-val még nincs rossz tapasztalatuk.