Politika
68 feliratkozó
28 napja
En mindig azt hiszem, hogy lejjebb mar nincs. Es aztan minden heten latom, hogy valaki ugy gondolja, „na, fogd meg a sorom”. 😀Nem ismerik a szégyenérzet fogalmát. Lásd még az Orbán Anitát támadó levélt egnap.telex.hu/zacc/2026/05/25/fidesz-vasut-kozlekedes-visszamutogatasBeszarás, hogy ezt így ki merték tenni 😀
2 hét alatt tönkrevágták a MÁVot!
Toca
...akik 10 évig elmúlt8éveztek 😀
bogjosi
iktriad
28 napja
Nem ismerik a szégyenérzet fogalmát. Lásd még az Orbán Anitát támadó levélt egnap.telex.hu/zacc/2026/05/25/fidesz-vasut-kozlekedes-visszamutogatasBeszarás, hogy ezt így ki merték tenni 😀
2 hét alatt tönkrevágták a MÁVot!
Toca
...akik 10 évig elmúlt8éveztek 😀
bogjosi
28 napja
telex.hu/zacc/2026/05/25/fidesz-vasut-kozlekedes-visszamutogatasBeszarás, hogy ezt így ki merték tenni 😀
2 hét alatt tönkrevágták a MÁVot!
Toca
...akik 10 évig elmúlt8éveztek 😀
...ne gondolkodd túl a dolgokat, ÉLVEZD!
28 napja
telex.hu/zacc/2026/05/25/fidesz-vasut-kozlekedes-visszamutogatas2 hét alatt tönkrevágták a MÁVot!
28 napja
Kemény egy hétnek nézünk megint elébe.Az itt van.
Ma MP interjú,
Lúdas Solymi
telex.hu/belfold/2026/05/25/magyar-peter-elo-interju-telex-kormany-oligarchak-vagyonosodasi-vizsgalat
www.youtube.com/live/W1lwsxFuBgg?si=ZRa7PJh-3YyksBkR
Szerkesztette: iktriad
28 napja
Kemény egy hétnek nézünk megint elébe.Ma MP interjú, holnap parlamenti ülés, bizottsági meghallgatások.
Ráadásul a propagandamédia maradéka is kiabál össze-vissza, MH-s rásegítéssel, plusz egyre aktívabbak FB-n, ahogy látom, az oroszok is segítenek ebben valószínűleg.
Egyre több megmondóember kerül be az FB folyamomba valami érthetetlen módon, mert nem szoktam ezeket olvasni.
Vmelyik nap találkoztam a Konok Péterrel a boltban (bár lehet nem ide jár), őt mondjuk követem, van egy-két jó írása, de lehet rákérdezek majd, hogy a Hont Bandi adott-e neki az 500 millából vagy speciel ezzel (is) átbaszta? 😊
Szerkesztette: Lúdas Solymi
28 napja
A legnagyobb kritika az államtitkárokkal kapcsolatban: kevés a cigány. xDÖrülök neki, hogy budapestiként miniszterelnök úr nem fél beleállni a budapesti vízfejbe sem. 😃
Sixo
28 napja
A legkisebb falu polgármestere is millió fölött keres? Akkor indulok Szanticska polgármesterének legközelebb.
28 napja
Gondolom ezek a kommentelők anno az "elmúltnyolcévezésre" egy árva karaktert sem pazaroltak.Jó hát nem sokakat lepett meg, hogy milyen állapotban hagyta a MÁVot Lázár. Mégis amikor hallja részletesebben az ember, gyomorforgató tud lenni.A kedvencem VD posztja alatt a kommentek, amik szerint ezek már az ő felelőssége, meg ne mutogasson már a fideszre. Agyrém...
Sixo
StormST
Milyen is lenne már...
"Kegyes Urunk soká éljen,
egészségben, dicsőségben!"
Zászló, zászló, szív.
28 napja
#OrbanalattmindenjobbvoltJó hát nem sokakat lepett meg, hogy milyen állapotban hagyta a MÁVot Lázár. Mégis amikor hallja részletesebben az ember, gyomorforgató tud lenni.A kedvencem VD posztja alatt a kommentek, amik szerint ezek már az ő felelőssége, meg ne mutogasson már a fideszre. Agyrém...
Sixo
StormST
Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
28 napja
A legnagyobb kritika az államtitkárokkal kapcsolatban: kevés a cigány. xD
28 napja
Azt gondoltam volna, hogy ha van Tiszás akit még a Fideszesek sem szidnak az pont a Vitézy Dávid.Jó hát nem sokakat lepett meg, hogy milyen állapotban hagyta a MÁVot Lázár. Mégis amikor hallja részletesebben az ember, gyomorforgató tud lenni.A kedvencem VD posztja alatt a kommentek, amik szerint ezek már az ő felelőssége, meg ne mutogasson már a fideszre. Agyrém...
Sixo
StormST
28 napja
Gondolom ilyen Szűcs Gábor és követői súlyú emberek kommentálják ezt.Jó hát nem sokakat lepett meg, hogy milyen állapotban hagyta a MÁVot Lázár. Mégis amikor hallja részletesebben az ember, gyomorforgató tud lenni.A kedvencem VD posztja alatt a kommentek, amik szerint ezek már az ő felelőssége, meg ne mutogasson már a fideszre. Agyrém...
Sixo
StormST
28 napja
Jó hát nem sokakat lepett meg, hogy milyen állapotban hagyta a MÁVot Lázár. Mégis amikor hallja részletesebben az ember, gyomorforgató tud lenni.A kedvencem VD posztja alatt a kommentek, amik szerint ezek már az ő felelőssége, meg ne mutogasson már a fideszre. Agyrém...
Sixo
THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
A gyász első fázisaRuff Bálint
28 napja
Jó hát nem sokakat lepett meg, hogy milyen állapotban hagyta a MÁVot Lázár. Mégis amikor hallja részletesebben az ember, gyomorforgató tud lenni.
28 napja
The Stronger you become, the Weaker you really are.
I wanted Champ to be champ!
29 napja
nagy eséllyel tudásban is az elődök mögött vanÍgy már értem a megborulást.Dédapja Szakasits Árpád köztársasági elnök, a Magyar Népköztársaság Elnöki Tanácsának első elnöke…Saját elmondása szerint volt MSZP aktivista, még plakátot is ragasztott nekik. Persze lehet, hogy ez csak egy alkalmi dolog volt, kampány idején . (Nekem amúgy azzal nincs gondom, mindenki azt támogat, akit akar. A mai, megborult Schiffer az akiről lemondtam, már nem érdekel.)Új Nemzedékes és Ifjú Szocialista volt, nem MSZP aktivista, és 90-ben érettségizett.Én nem nevezném patkánynak, mert a patkány más. Tudatosan geci, betart a másiknak, visszaél a helyzetével, stb. Schiffer csak simán megborult. Sose volt egyébként "százas" - mást ne mondjak, az 1990-es rendszerváltás idején MSZP aktivista volt, ami azért egy politikai előélet nélküli fiatalember esetén mondjuk úgy, hogy "nem semmi" 😀 -, szóval mindig is volt egy kis stich-je. Már azon felül is, hogy kő-balos. Ő nem átlagosan az. Az LMP után viszont megborult. Az az ember aki elemzőnek tartja magát, és nincs olyan műsora, amiben ne mondana legalább két dolgot 10-15 évvel ezelőttről, hogy "én már akkor megmondtam", miközben nem tud az EU-ról úgy beszélni, hogy ne "Pfizer Von Den Leyen"-ezzen egy jót, az az ember már el van csúszva.Jó ez a Shiffer - Gaudi-Nagy páros, remélem, egyszer majd együtt lesznek alkotmánybírók is. Mondjuk Dél-Szudánban.Schiffer mikor lett ekkora patkány?
somoskovig
ThundersNFL AntiHarcosKlubAlapító
Sokáig úgy voltam egyébként vele, hogy kár érte, mert voltak idők amikor szívesen meghallgattam. De aztán rájöttem, hogy annyi értelmes ember van akit érdemes hallgatni, hogy abszolút nem oszt, nem szoroz, hogy Schifferrel mi van. Az ő élete, az ő dolga.
peterk2005 udvari bolond
Sok rosszat tudok rá mondani (azon felül is amiket te írtál) de az, hogy egy kamasz ifjonti lelkesültsége aktuálisan mibe csatornázódik be, azt nem.
Az, hogy sértett, megborult alusisakos megmondtamember lett belőle az nem vitás.
Őszentsége Sobri Jóska
peterk2005 udvari bolond
Nagyapja Schiffer Pál szociáldemokrata politikus, újságíró, nagykövet, országgyűlési képviselő.
Apja Schiffer Péter bankár, a PSZÁF volt főigazgató-helyettese. Egyik nagybátyja Schiffer János Demszky főpolgármester-helyettese.
Meglepő lett volna egy KDNP-s plakátolás vagy Magyar Fórum árusítás az aluljáróban a 90-es években, na.
vpi
Van itt köztársasági elnök, nagykövet, bankár, ő meg csak egy másodharmadvonalas párt társelnökségéig vitte.
Ilyen elődök után bennem is lenne egy kis frusztráció.
kittli
Draft

2001-2003-2004-2014-2016-2018
29 napja
Meglepő lett volna egy KDNP-s plakátolás vagy Magyar Fórum árusítás az aluljáróban a 90-es években, na.Amennyire követem Sifi mozgását, a 2020-as években már kevésbé lenne meglepő valami hasonló.
vpi
29 napja
Így már értem a megborulást.Dédapja Szakasits Árpád köztársasági elnök, a Magyar Népköztársaság Elnöki Tanácsának első elnöke…Saját elmondása szerint volt MSZP aktivista, még plakátot is ragasztott nekik. Persze lehet, hogy ez csak egy alkalmi dolog volt, kampány idején . (Nekem amúgy azzal nincs gondom, mindenki azt támogat, akit akar. A mai, megborult Schiffer az akiről lemondtam, már nem érdekel.)Új Nemzedékes és Ifjú Szocialista volt, nem MSZP aktivista, és 90-ben érettségizett.Én nem nevezném patkánynak, mert a patkány más. Tudatosan geci, betart a másiknak, visszaél a helyzetével, stb. Schiffer csak simán megborult. Sose volt egyébként "százas" - mást ne mondjak, az 1990-es rendszerváltás idején MSZP aktivista volt, ami azért egy politikai előélet nélküli fiatalember esetén mondjuk úgy, hogy "nem semmi" 😀 -, szóval mindig is volt egy kis stich-je. Már azon felül is, hogy kő-balos. Ő nem átlagosan az. Az LMP után viszont megborult. Az az ember aki elemzőnek tartja magát, és nincs olyan műsora, amiben ne mondana legalább két dolgot 10-15 évvel ezelőttről, hogy "én már akkor megmondtam", miközben nem tud az EU-ról úgy beszélni, hogy ne "Pfizer Von Den Leyen"-ezzen egy jót, az az ember már el van csúszva.Jó ez a Shiffer - Gaudi-Nagy páros, remélem, egyszer majd együtt lesznek alkotmánybírók is. Mondjuk Dél-Szudánban.Schiffer mikor lett ekkora patkány?
somoskovig
ThundersNFL AntiHarcosKlubAlapító
Sokáig úgy voltam egyébként vele, hogy kár érte, mert voltak idők amikor szívesen meghallgattam. De aztán rájöttem, hogy annyi értelmes ember van akit érdemes hallgatni, hogy abszolút nem oszt, nem szoroz, hogy Schifferrel mi van. Az ő élete, az ő dolga.
peterk2005 udvari bolond
Sok rosszat tudok rá mondani (azon felül is amiket te írtál) de az, hogy egy kamasz ifjonti lelkesültsége aktuálisan mibe csatornázódik be, azt nem.
Az, hogy sértett, megborult alusisakos megmondtamember lett belőle az nem vitás.
Őszentsége Sobri Jóska
peterk2005 udvari bolond
Nagyapja Schiffer Pál szociáldemokrata politikus, újságíró, nagykövet, országgyűlési képviselő.
Apja Schiffer Péter bankár, a PSZÁF volt főigazgató-helyettese. Egyik nagybátyja Schiffer János Demszky főpolgármester-helyettese.
Meglepő lett volna egy KDNP-s plakátolás vagy Magyar Fórum árusítás az aluljáróban a 90-es években, na.
vpi
Van itt köztársasági elnök, nagykövet, bankár, ő meg csak egy másodharmadvonalas párt társelnökségéig vitte.
Ilyen elődök után bennem is lenne egy kis frusztráció.
"Kegyes Urunk soká éljen,
egészségben, dicsőségben!"
Zászló, zászló, szív.
29 napja
Dédapja Szakasits Árpád köztársasági elnök, a Magyar Népköztársaság Elnöki Tanácsának első elnöke…Saját elmondása szerint volt MSZP aktivista, még plakátot is ragasztott nekik. Persze lehet, hogy ez csak egy alkalmi dolog volt, kampány idején . (Nekem amúgy azzal nincs gondom, mindenki azt támogat, akit akar. A mai, megborult Schiffer az akiről lemondtam, már nem érdekel.)Új Nemzedékes és Ifjú Szocialista volt, nem MSZP aktivista, és 90-ben érettségizett.Én nem nevezném patkánynak, mert a patkány más. Tudatosan geci, betart a másiknak, visszaél a helyzetével, stb. Schiffer csak simán megborult. Sose volt egyébként "százas" - mást ne mondjak, az 1990-es rendszerváltás idején MSZP aktivista volt, ami azért egy politikai előélet nélküli fiatalember esetén mondjuk úgy, hogy "nem semmi" 😀 -, szóval mindig is volt egy kis stich-je. Már azon felül is, hogy kő-balos. Ő nem átlagosan az. Az LMP után viszont megborult. Az az ember aki elemzőnek tartja magát, és nincs olyan műsora, amiben ne mondana legalább két dolgot 10-15 évvel ezelőttről, hogy "én már akkor megmondtam", miközben nem tud az EU-ról úgy beszélni, hogy ne "Pfizer Von Den Leyen"-ezzen egy jót, az az ember már el van csúszva.Jó ez a Shiffer - Gaudi-Nagy páros, remélem, egyszer majd együtt lesznek alkotmánybírók is. Mondjuk Dél-Szudánban.Schiffer mikor lett ekkora patkány?
somoskovig
ThundersNFL AntiHarcosKlubAlapító
Sokáig úgy voltam egyébként vele, hogy kár érte, mert voltak idők amikor szívesen meghallgattam. De aztán rájöttem, hogy annyi értelmes ember van akit érdemes hallgatni, hogy abszolút nem oszt, nem szoroz, hogy Schifferrel mi van. Az ő élete, az ő dolga.
peterk2005 udvari bolond
Sok rosszat tudok rá mondani (azon felül is amiket te írtál) de az, hogy egy kamasz ifjonti lelkesültsége aktuálisan mibe csatornázódik be, azt nem.
Az, hogy sértett, megborult alusisakos megmondtamember lett belőle az nem vitás.
Őszentsége Sobri Jóska
peterk2005 udvari bolond
Nagyapja Schiffer Pál szociáldemokrata politikus, újságíró, nagykövet, országgyűlési képviselő.
Apja Schiffer Péter bankár, a PSZÁF volt főigazgató-helyettese. Egyik nagybátyja Schiffer János Demszky főpolgármester-helyettese.
Meglepő lett volna egy KDNP-s plakátolás vagy Magyar Fórum árusítás az aluljáróban a 90-es években, na.
Zsebi, Pilla, Szuszi, Pizsi, Pulcsi, Bolka, Bendegúz, Tihamér, Lolka és Pacsi
29 napja
Csire doktor felgöngyölítette az esetet:Ennek nincs vége. Ez Fidesz rendbszerben lehet elegendő lezáras lenne, de itt végig lesznek még citálva szépen mind a meghallgatáson.Más terüleketen lehet, ezen ügyben szvsz nem. Ennek itt a vége, vagy nagyon meglepődnék ha lenne tovább.Én úgy gondolom (abban reménykedem) hogy most még összetartja őket a fegyelem, de egyszer valakit annyira megszorongatnak, hogy elkezd rákiabálni mindent a többire, azok viszont (ha már én bukok buktok ti is alapon) és szépen eljutunk a nagykutyákig is. Szerintem erre van reális esély, de hosszú lesz. Hajrá Ruff Bálint!!!Nincs szó erről, Balog esetében főleg nem, sőt. Tudom hogy ezt nehéz elhinni de simán így van......ha valaki, akkor pont fordítva és ő bír akkora befolyással Orbánra, hogy ne kelljen félnie tőle. Pont ő volt az-az ember, aki a fideszt a kdnpvel felhasználva a "keresztyén" irányba fordította annak idején. S pont azért hitte azt, hogy ezt megteheti mert ez a helyzet...ezért olyan szörnyű és tragikus, hogy aztán ezt a befolyását nem arra használta fel amire kellett volna, engedte szabadjára azt ami elszabadult....telex.hu/belfold/2026/05/23/balog-zoltan-kegyelmi-ugy-nem-volt-kormanyzati-keresHihetetlen, hogy ennyire félnek a hatalmát vesztett, semmire befolyással nem bíró Orbántól.
Akkor itt a vège....mondjuk ezt kèt èvvel ezelőtt is így elmondhatta volna ès csendben lelèp a színről... akkor lehet a figyesz is megússza bár ki tudja, ami mocskot megcsináltak csak akkor lehet nincs MP....
dande2
bcsarli, Udvari Főkóstoló
Még egy adalék, hogy lássátok milyen befolyással bírt és bír még mindig Balog: egy település óvodabővítésre kapott volna pénzt...de mivel nem fideszes lett a polgi, ezért talonba lett téve az egész projekt. Az önkori megkereste a helyi református egyházat, hogy segítsenek, esetleg vegyék át az ovi működtetését, hát ha egyháziként megkapnák a moneyt. Az ügy el is jutott Baloghoz, és a kolléga találkozott a püspökkel, hogy beszélgessenek róla. A lelkész bizonytalan volt benne, kell-e ez nekik, de szeretett is volna segíteni a településén, ezét nem zárkózott el rögtön. De mikor Baloggal találkoztak és beszélgettek, ott azonnal előtte felhívta Balog felhívta Maruzsát a köznevelési államtitkárt hogy akkor most az kellene, hogy az óvodát adják át a gyülekezetnek fenntartásba. Maruzsa már intézkedett is volna, de ott a kolléga mikor ezt látta, akkor azt mondta, nem köszöni, akkor ezt így nem kéri. Így nem szeretne óvodát, semmi értelme ennek....aztán végül az önköri enélkül is megkapta az építkezésre a pénzt ha jól tudom, de ez a kis sztori jól mutatja Balog befolyását.
Nálunk is a mi településünkön is hasonló helyzet állt elő, csak nálunk az önkori nem keresett meg minket (mi sem vettük volna így át), illetve átvehettük volna a helyi általános iskola egyik felét, egy település részen, önálló alsó felsővel (kb 200 gyerek) de a Tanker azt mondta, hogy ők ugyan szakmai javaslatot tehetnek csak, de ők azt mondják vagy az egészet (7-800 gyerek) átvesszük vagy semmit. Megtehettük volna szintén, hogy átnyúlunk a fejük felett, és a kisebb részt kötelesek odaadni de ezt nem akartuk. Az egész meg sok lett volna...Így nem kell...pláne ,hogy a Tankerrel is aztán együtt kellene működnöm. Szép "együttműködés" lett volna....
Így működött a fidesz világ...nem csak nálunk---mindenhol....de erre mondták ők, hogy a másik oldal is ezt
csinálta, csinálná csinálja. akkor mi miért ne....befolyással való üzérkedés...ez a világ
dande2
bcsarli, Udvari Főkóstoló
dande2
Mondják el szépen hamis tanúzva a véleményüket. Aztán csak 1-2 pontban bukjon ki, hogy nem volt igaz.
Amúgy aranyos, hogy mert Balog bevallotta elhiszed, hogy minden így történt, hiszen biztos igaz…
Toca
29 napja
Sobri, te ismered, amúgy Schiffer buzi?Márhogy meleg e?
(A “Miért, számít az?” kérdésre előre válaszolok: nem).
szaba
Nem tudom. De szerintem nincs nála esélyed. De persze attól még megpróbálhatod.
29 napja
Sobri, te ismered, amúgy Schiffer buzi?(A “Miért, számít az?” kérdésre előre válaszolok: nem).