Soccer

41 feliratkozó

10 hónapja
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 710 — Scream and scout
bowl.hu-s Premier League tipper.io csoport:
 tipper.io/hu/bowl-hu-pl-lmakkdqw?join=8fges7u7n40ht4u6

Mehetne ugyan ez a lista egy google doksiba, aminek a linkje (meg a top10 igazolas mondjuk) van megosztva a pinned kommentben.

Borbinho
Ehune:
 docs.google.com/document/d/1MXhc8a9DSUHrc6hP1dC_XZG-6cPsoBFF1ao5ySs27aU/edit?usp=sharing

Szerkesztette: Löfli
több mint 3 éve
FLZOLI Denver Broncos 11 846 — farkas.l.zoltan@gmail.com
 youtu.be/yQyg6v18Xms
ZoliMP
Kár, hogy ilyen visszafogOOtt ez az interjú...

több mint 3 éve
YoungZeeZee 7 940
több mint 3 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 22 711 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
Loki 5100
Szeged 4500
Pécs 3500
Ajka 2800
Vasas 2500
Ez jobb buli lesz mint a mennyei!
#JC6
Mindjárt beleírok a Bibliába +1 tanítást hogy : Ne kövesd az nso-t és a magyar nezőszámokat, és boldogabb életed lesz. Ámen🙏🏻

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart
National Teams : HUN, ESP, Players : Håland, Vardy, Szoboszlai, Bardhi, Kroos, Ramsdale, Saka, Zaccagni
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 3 éve
warr_b Washington Commanders 20 901 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
szegény vasas,remélem ott rohadnak meg az nb2-be még vagy 3 évig 😀
Kenny
Te gondolom fradista lehetsz 😆🥰

Kint voltunk, szarok voltunk.
Mindjuk ezzrl a középpályával nem is tudom mire gondolt Bene.
Vernes már most bust, remélem többet nem kezd. Kurva sok volt a hiba, csúszkált mindenki a fellocsolt füvön, a 70. perctől többen begörcsöltek, nem is értem... augusztusban még hat forduló, lesz meló.
Sajnos az ellenfelek 90%-a ugyanezt a betömörülő bunkert fogja előadni, a felállt védelem áttörése meg évek óta nem megy...


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 3 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 459 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
Mitol lesz egy scouting rendszer kiemelkedo?
Nyilvan az alapok fontosak, hogy a megfigyelokben lehessen bizni, hogy onalloan jol iteljenek meg valamit, de ezt osszefogni, felulrol iranyitani, na az mar nehezebb.

Gondolom vannak minden posztra kulonbozo mutatok (akar fizikai adottsag, akar statisztikai teljesitmenymutatok), de utana 100 v 1000 tinedzserbol megtalalni azt az egyet, akit le is igazolnak, es meg utana be is valik...nehezedik a dolog.

Tippre a kapcsolati halo es az informatikai rendszer (ami projektalja h mi lehet az adott jatekosbol) a legfontosabb tenyezok. A megerzes, oszton (a scout reszerol) is lehet szamit, de nem hiszem h jelentos tenyezo lenne.

Igy pedig minel korabban kezdte egy klub, annal szelesebb a kiepitett halozata jelenleg.

Funfact, ~2 eve voltam Anderlecht-Genk meccsen, es a vendegeknel volt egy magas kozeppalyas, aki olyan szinten kiemelkedett a mezonybol, hogy meg a vak is lathatta (fizikailag is a legmagasbb volt, de nyilvan a jatektudasara ertettem 😀). Kb a bemelegites elso 5 perceben latszott, h technikailag a legjobbak kozt van, jobbal, ballal, kulsovel, belsovel olyan konnyeden adott tokeletes passzokat, lott kapura, h csak neztem.
Utana a meccsen is a legjobb volt, nagyon erettem jatszott kvk-t, kurva jol szurt, mindig ott volt ahol lennie kellett, bejatszotta az egesz kozeppalyat a 2 16os kozott, talan meg a golpasszt is o adta.
Olyan 50 meteres keresztlabdakat meg inditasokat adott jobbal, ballal, amit rajta kivul kb meg se probalt senki.
Az elso 10 perc utan irtam haveroknak, h van egy olyan kva jo jatekos a Genkben, aki 1-2 even belul 100% h a top4 bajnoksagban fog jatszani. Aztan megneztem a kezdoket, es lattam, h 20 eves volt csak, amit kb el se hittem, jateka alapjan legalabb 25nek gondoltam.
Sander Berge a srac neve es iden januarban vette meg a Sheffield, klubrekordot jelento 20M fontert.
😊

| Szeretnem azt hinni, h ertek a focihoz.
10 evet vedtem, meg eleg aktivan kovettem mindig is a sportot (olvastam jopar sportanalitikarol szolo konyvet, meg szabadidomben probalom fejleszteni magam, bar elsosorban amerikai focival kapcsolatban kodolgatok R-ben, de napi szinten kovetek europai focis elemzoket is) (igaz az NFL-ben szeretnek 1 nap majd dolgozni, de lehet elotte beleferne egy kis europai foci scouting is 😀) nyilvan ot nem volt nagy erdem kiszurni, egy 12-14 evesnel sokkal tobb a valtozo.
|
Borbinho
Bocsáss meg de egy 20 éves játékost lescoutingolni nem akkora kunszt. De még ennél a játékosnál is akit említessz gondolj bele hogy te pl a chelsea scoutja vagy és azt kell hogy megállapítsd hogy a mostani nagyon jó szintjéről (PL) képes lesz-e még egy szinttel, a kiválóra (angol top 5) vagy akár klasszis/világlasszisra fejlődni. Ugye hogy azért az sem olyan egyszerű?

Ennél szerintem még nehezebb egy még fejlődésben levő 14-15 évesről megmondani hogy mennyi lehet benne, nem egyszerű ám. Sok gyakorlat kell ahhoz hogy egy jó gyereknél meglásd pl a red flageket amik később ahhoz vezethetnek hogy nem jön ki a tehetségéhez méltó teljesítmény belőle.
davemayer
Ki mondta, hogy az?
"nyilvan ot nem volt nagy erdem kiszurni, egy 12-14 evesnel sokkal tobb a valtozo."
bár azért egy európai top klubnak csak + 1 évébe telt 😊

Egyebkent szerintem lesz top4es csapatban 😊

Szerkesztette: Borbinho

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 3 éve
tüsi91 Chicago Bears 11 021
Loki 5100
Szeged 4500
Pécs 3500
Ajka 2800
Vasas 2500
Ez jobb buli lesz mint a mennyei!
#JC6
Azért kíváncsi leszek ez mennyire lesz konstans. Valószínűleg semennyire. Ajkán biztos nem, ott csak az Eto sok győri drukkere miatt voltak ennyien.
több mint 3 éve
- JC6 Denver Broncos 6 331
Loki 5100
Szeged 4500
Pécs 3500
Ajka 2800
Vasas 2500
Ez jobb buli lesz mint a mennyei!
több mint 3 éve
davemayer Chicago Bears 14 334 — "Grammar maci"
Mitol lesz egy scouting rendszer kiemelkedo?
Nyilvan az alapok fontosak, hogy a megfigyelokben lehessen bizni, hogy onalloan jol iteljenek meg valamit, de ezt osszefogni, felulrol iranyitani, na az mar nehezebb.

Gondolom vannak minden posztra kulonbozo mutatok (akar fizikai adottsag, akar statisztikai teljesitmenymutatok), de utana 100 v 1000 tinedzserbol megtalalni azt az egyet, akit le is igazolnak, es meg utana be is valik...nehezedik a dolog.

Tippre a kapcsolati halo es az informatikai rendszer (ami projektalja h mi lehet az adott jatekosbol) a legfontosabb tenyezok. A megerzes, oszton (a scout reszerol) is lehet szamit, de nem hiszem h jelentos tenyezo lenne.

Igy pedig minel korabban kezdte egy klub, annal szelesebb a kiepitett halozata jelenleg.

Funfact, ~2 eve voltam Anderlecht-Genk meccsen, es a vendegeknel volt egy magas kozeppalyas, aki olyan szinten kiemelkedett a mezonybol, hogy meg a vak is lathatta (fizikailag is a legmagasbb volt, de nyilvan a jatektudasara ertettem 😀). Kb a bemelegites elso 5 perceben latszott, h technikailag a legjobbak kozt van, jobbal, ballal, kulsovel, belsovel olyan konnyeden adott tokeletes passzokat, lott kapura, h csak neztem.
Utana a meccsen is a legjobb volt, nagyon erettem jatszott kvk-t, kurva jol szurt, mindig ott volt ahol lennie kellett, bejatszotta az egesz kozeppalyat a 2 16os kozott, talan meg a golpasszt is o adta.
Olyan 50 meteres keresztlabdakat meg inditasokat adott jobbal, ballal, amit rajta kivul kb meg se probalt senki.
Az elso 10 perc utan irtam haveroknak, h van egy olyan kva jo jatekos a Genkben, aki 1-2 even belul 100% h a top4 bajnoksagban fog jatszani. Aztan megneztem a kezdoket, es lattam, h 20 eves volt csak, amit kb el se hittem, jateka alapjan legalabb 25nek gondoltam.
Sander Berge a srac neve es iden januarban vette meg a Sheffield, klubrekordot jelento 20M fontert.
😊

| Szeretnem azt hinni, h ertek a focihoz.
10 evet vedtem, meg eleg aktivan kovettem mindig is a sportot (olvastam jopar sportanalitikarol szolo konyvet, meg szabadidomben probalom fejleszteni magam, bar elsosorban amerikai focival kapcsolatban kodolgatok R-ben, de napi szinten kovetek europai focis elemzoket is) (igaz az NFL-ben szeretnek 1 nap majd dolgozni, de lehet elotte beleferne egy kis europai foci scouting is 😀) nyilvan ot nem volt nagy erdem kiszurni, egy 12-14 evesnel sokkal tobb a valtozo.
|
Borbinho
Bocsáss meg de egy 20 éves játékost lescoutingolni nem akkora kunszt. De még ennél a játékosnál is akit említessz gondolj bele hogy te pl a chelsea scoutja vagy és azt kell hogy megállapítsd hogy a mostani nagyon jó szintjéről (PL) képes lesz-e még egy szinttel, a kiválóra (angol top 5) vagy akár klasszis/világlasszisra fejlődni. Ugye hogy azért az sem olyan egyszerű?

Ennél szerintem még nehezebb egy még fejlődésben levő 14-15 évesről megmondani hogy mennyi lehet benne, nem egyszerű ám. Sok gyakorlat kell ahhoz hogy egy jó gyereknél meglásd pl a red flageket amik később ahhoz vezethetnek hogy nem jön ki a tehetségéhez méltó teljesítmény belőle.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 3 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 011 — beers & Packers
szegény vasas,remélem ott rohadnak meg az nb2-be még vagy 3 évig 😀
Kenny
Kösz a biztatást. Szeretném jelezni, hogy a Vasas ebben az idényben még veretlen hazai pályán!
több mint 3 éve
ozibozi New York Giants 15 431
szegény vasas,remélem ott rohadnak meg az nb2-be még vagy 3 évig 😀
Kenny
Viszont Előbb jutnak fel, mint a viharvert madarak csak egy rájátszásba. 😊
több mint 3 éve
Kenny Atlanta Falcons 9 317 — Omar's Coming Yo!
szegény vasas,remélem ott rohadnak meg az nb2-be még vagy 3 évig 😀

több mint 3 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 459 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
A Genova nem szarakodott, eldöntötte ezt a bentmaradás dolgot.
ozibozi
Legalabb nem kell olasz focit neznem 😀 ugy voltam ha izgi lesz akk ralesek, de hamar eldolt

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 3 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 011 — beers & Packers
Nem tudom a tévében valaki végigszenvedte-e a Loki meccset, de élőben kegyetlen szar volt 😀
#JC6
Jelen. Annyira nem volt tré. Lehetett volna 5 közte.
tüsi91
A Budaörs látványosan a döntetlenre játszott.Pechükre pont egy olyan szituból kaptak gólt ami előtt kifele szabadrúgást kellett volna ítélni.
A Vasas is megszenved eddig,nagyon ötlettelen a támadójátékuk.Esetleg Pekár meg Birtalan behozatala segíthetne.
JoeyPorter
Vazz, az Angyalföldi Oroszlánoknak simán kellene hozniuk ezt a meccset.
nagylaza
Nálam elment a közvetítés...
több mint 3 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 011 — beers & Packers
Nem tudom a tévében valaki végigszenvedte-e a Loki meccset, de élőben kegyetlen szar volt 😀
#JC6
Jelen. Annyira nem volt tré. Lehetett volna 5 közte.
tüsi91
A Budaörs látványosan a döntetlenre játszott.Pechükre pont egy olyan szituból kaptak gólt ami előtt kifele szabadrúgást kellett volna ítélni.
A Vasas is megszenved eddig,nagyon ötlettelen a támadójátékuk.Esetleg Pekár meg Birtalan behozatala segíthetne.
JoeyPorter
Vazz, az Angyalföldi Oroszlánoknak simán kellene hozniuk ezt a meccset.
több mint 3 éve
ozibozi New York Giants 15 431
A Genova nem szarakodott, eldöntötte ezt a bentmaradás dolgot.
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 365 — #NoStress
Nem tudom a tévében valaki végigszenvedte-e a Loki meccset, de élőben kegyetlen szar volt 😀
#JC6
voltatok 500an? 😀
Negritis
Ötezren.

több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 186 — The Mathematician
Nem tudom a tévében valaki végigszenvedte-e a Loki meccset, de élőben kegyetlen szar volt 😀
#JC6
voltatok 500an? 😀

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
JoeyPorter Pittsburgh Steelers 2 626
Nem tudom a tévében valaki végigszenvedte-e a Loki meccset, de élőben kegyetlen szar volt 😀
#JC6
Jelen. Annyira nem volt tré. Lehetett volna 5 közte.
tüsi91
A Budaörs látványosan a döntetlenre játszott.Pechükre pont egy olyan szituból kaptak gólt ami előtt kifele szabadrúgást kellett volna ítélni.
A Vasas is megszenved eddig,nagyon ötlettelen a támadójátékuk.Esetleg Pekár meg Birtalan behozatala segíthetne.

több mint 3 éve
tüsi91 Chicago Bears 11 021
Nem tudom a tévében valaki végigszenvedte-e a Loki meccset, de élőben kegyetlen szar volt 😀
#JC6
Jelen. Annyira nem volt tré. Lehetett volna 5 közte.
több mint 3 éve
- JC6 Denver Broncos 6 331
Nem tudom a tévében valaki végigszenvedte-e a Loki meccset, de élőben kegyetlen szar volt 😀
több mint 3 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 758 — Cowboys fan
úúú, hogy nem mertem simán megtenni a Winterthurt a Grasshoppers ellen.
a GZ-nek az volt az esélye, ha ők nyernek, a Vaduz idegenben kiszív, és a két meccsen a gólkülönbség összesen legalább 4 lesz.
hát, félidő előtt szívott egy gólt a GZ, szóltak nekik, hogy félidőben döntetlen van a másik meccsen... és azóta kb beleszarnak a meccsbe, most otthon 0:6-ra állnak. 5,75 lett volna asszem a sima vendég, 4,30 volt úgy, hogy döntetlennél a tét visszajár...
több mint 3 éve
Tony Adams Indianapolis Colts 5 195 — Colts Fan
Ma azért lehet hogy érdekes lesz az egyidőben megrendezett Genova-Verona, Lecce-Parma.
ozibozi
Juric Veronája érdekes lesz. Mi hagyott benne mélyebb nyomot:
Az sok meccs amit a Genoaban játszott, majd edzősködött, vagy a vége, amikor fél Europa rajta röhögött, amikor 2 havonta kirúgták.
több mint 3 éve
ozibozi New York Giants 15 431
Ma azért lehet hogy érdekes lesz az egyidőben megrendezett Genova-Verona, Lecce-Parma.
több mint 3 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 601
az NBA esetében sokan nyafognak hogy mennyire analitikus irányba megy, de sztem ez minden sportra igaz elég régóta, és aki több energiát fektet erre az "olcsóbban" tud sikeres lenni
Negritis
A Liverpoolnak is elég jól bejött az analitika, ugye. Azóta fejlődnek látványosan, mióta elkezdték alkalmazni.
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 186 — The Mathematician
szerintem a scoutingnál fontos hogy az edző taktikájához tudjanak játkost hozni
nem feltétlen a legjobbnak gondolt játékos fog illeszkedni az adott rendszerbe a legjobban
ehhez pedig kellenek az analitikus "football manager" szerű felmérések

az NBA esetében sokan nyafognak hogy mennyire analitikus irányba megy, de sztem ez minden sportra igaz elég régóta, és aki több energiát fektet erre az "olcsóbban" tud sikeres lenni

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!