Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Soccer

41 feliratkozó

5 hónapja
zacknorb Green Bay Packers Cincinnati Bearcats 24 649 — Egy ember vagyok tesó meg egy bankkártya
Csakhogy legyen egy kis ontopic is, egy nagyon jó dolgot csinált ki a FIFA-sportfogadó irodák maffia:
5 hónapja
slowmotion Dallas Cowboys 28 155 — Cowboys fan
Hmm. Pedig anno sulis időmben nyelvtanversenyen még elfogadták.
Mikey
OFF
Pár éve az ímél is helyes így.
zacknorb
megváltozott a fő csapásirány, most már nem a népeket próbálják megtanítani a helyesírás szabályaira, hanem a szabályokat próbálják meg felülről közelíteni a népek színvonalára
5 hónapja
zacknorb Green Bay Packers Cincinnati Bearcats 24 649 — Egy ember vagyok tesó meg egy bankkártya
Hmm. Pedig anno sulis időmben nyelvtanversenyen még elfogadták.
Mikey
OFF
Pár éve az ímél is helyes így.
5 hónapja
Löfli Buffalo Bills Indiana Hoosiers 24 253 — ellenIktriad / 2026 Arena4 March Madness winner
Sixo
ne offolj, most nyelvtannáciskodni kell!


https://www.facebook.com/ArizonaCardinalsHungary/
"Az életről sok mindent gondolok én jómagam is."
"Én nem gondolok semmit, uram."
Don't blink!
5 hónapja
Sixo Los Angeles Chargers South Carolina Gamecocks 41 875 — LIGHTS OUT!

5 hónapja
Mikey Cincinnati Bengals 21 827
Hát, nekem nagyon fáj ezt hallani… értem hogy izgul, de na, 14 évesen beszéltem ilyen szinten angolul..
JC6 (Mr. Miele)
Én is azt hittem jajj de jól beszélek angolul, majd kimentem Londonba dolgozni középfokú nyelvvizsgával.. kellett fél év mire megszoktam
remontada
Akkor beismered, hogy a nyelvtudásod kevés Sidney Sweeney-hez
Willie Parker
Akkor már ha nyelvtudás: Sydney Sweeneyhez.
Mikey
A külföldi nevek toldalékolása általában egybeírva történik, a magyar szabályok szerint illeszkedve (pl. James, Shakespearet, Glee-nek), de kötőjelet használunk, ha a név néma betűre végződik (Cannes-ban, Hootie-vel), ha az utolsó betű nem magyar hangot jelöl (Glasgow-ban), vagy a y-ra végződő helyneveknél (Sydney-i). Az „o/ö” végződésnél megnyúlik a magánhangzó (Columbót).
Általános szabályok
Egybeírás: A toldalékot közvetlenül a névhez kapcsoljuk, a magyaros kiejtés szerint (pl. Jerrynek, Green Dayt, Willis-szel).
Hangrend: A toldalék a név utolsó magánhangzójának hangrendjéhez igazodik, de gyakran a mély hangrend dominál (pl. Daphnéval, nem Daphné-val).

Kötőjeles toldalékolás (kivételek)
Néma betű: Ha a név néma betűre végződik (pl. Cannes-ban, guillotine-t).
Nem magyar betűkapcsolat: Ha az utolsó kiejtett hangot magyar szempontból idegen betűkapcsolat jelöli (pl. Glasgow-ban, Shelley-től).
Y-ra végződő helynevek: Különösen a kettős betűknél (Sydney-i), de egytagú helyneveknél egybe is írhatók (vichyi).
Willie Parker
Hmm. Pedig anno sulis időmben nyelvtanversenyen még elfogadták.

KYLE LARSON – TWO-TIME NASCAR CUP SERIES CHAMPION

A Liverbird upon my chest
We are men of Shankly's best
A team that plays the Liverpool way
And wins the championship in May
5 hónapja
Willie Parker Pittsburgh Steelers Notre Dame Fighting Irish 17 699
Hát, nekem nagyon fáj ezt hallani… értem hogy izgul, de na, 14 évesen beszéltem ilyen szinten angolul..
JC6 (Mr. Miele)
Én is azt hittem jajj de jól beszélek angolul, majd kimentem Londonba dolgozni középfokú nyelvvizsgával.. kellett fél év mire megszoktam
remontada
Akkor beismered, hogy a nyelvtudásod kevés Sidney Sweeney-hez
Willie Parker
Akkor már ha nyelvtudás: Sydney Sweeneyhez.
Mikey
A külföldi nevek toldalékolása általában egybeírva történik, a magyar szabályok szerint illeszkedve (pl. James, Shakespearet, Glee-nek), de kötőjelet használunk, ha a név néma betűre végződik (Cannes-ban, Hootie-vel), ha az utolsó betű nem magyar hangot jelöl (Glasgow-ban), vagy a y-ra végződő helyneveknél (Sydney-i). Az „o/ö” végződésnél megnyúlik a magánhangzó (Columbót).
Általános szabályok
Egybeírás: A toldalékot közvetlenül a névhez kapcsoljuk, a magyaros kiejtés szerint (pl. Jerrynek, Green Dayt, Willis-szel).
Hangrend: A toldalék a név utolsó magánhangzójának hangrendjéhez igazodik, de gyakran a mély hangrend dominál (pl. Daphnéval, nem Daphné-val).

Kötőjeles toldalékolás (kivételek)
Néma betű: Ha a név néma betűre végződik (pl. Cannes-ban, guillotine-t).
Nem magyar betűkapcsolat: Ha az utolsó kiejtett hangot magyar szempontból idegen betűkapcsolat jelöli (pl. Glasgow-ban, Shelley-től).
Y-ra végződő helynevek: Különösen a kettős betűknél (Sydney-i), de egytagú helyneveknél egybe is írhatók (vichyi).
5 hónapja
remontada San Francisco 49ers 1 592
Hát, nekem nagyon fáj ezt hallani… értem hogy izgul, de na, 14 évesen beszéltem ilyen szinten angolul..
JC6 (Mr. Miele)
Én is azt hittem jajj de jól beszélek angolul, majd kimentem Londonba dolgozni középfokú nyelvvizsgával.. kellett fél év mire megszoktam
remontada
Akkor beismered, hogy a nyelvtudásod kevés Sidney Sweeney-hez
Willie Parker
Nem hinném, hogy ott a nyelvtudás számít. Elég egy bankszámla kivonat. Mondjuk az sem elég..😃
5 hónapja
Toto21 Chicago Bears 8 639
Hát, nekem nagyon fáj ezt hallani… értem hogy izgul, de na, 14 évesen beszéltem ilyen szinten angolul..
JC6 (Mr. Miele)
Én is azt hittem jajj de jól beszélek angolul, majd kimentem Londonba dolgozni középfokú nyelvvizsgával.. kellett fél év mire megszoktam
remontada
Akkor beismered, hogy a nyelvtudásod kevés Sidney Sweeney-hez
Willie Parker
a franciám tuti kielégíti, az angollal meg majd elboldogulunk

Szerkesztette: Toto21
5 hónapja
Mikey Cincinnati Bengals 21 827
Hát, nekem nagyon fáj ezt hallani… értem hogy izgul, de na, 14 évesen beszéltem ilyen szinten angolul..
JC6 (Mr. Miele)
Én is azt hittem jajj de jól beszélek angolul, majd kimentem Londonba dolgozni középfokú nyelvvizsgával.. kellett fél év mire megszoktam
remontada
Akkor beismered, hogy a nyelvtudásod kevés Sidney Sweeney-hez
Willie Parker
Akkor már ha nyelvtudás: Sydney Sweeneyhez.

KYLE LARSON – TWO-TIME NASCAR CUP SERIES CHAMPION

A Liverbird upon my chest
We are men of Shankly's best
A team that plays the Liverpool way
And wins the championship in May
5 hónapja
Negritis, a vajda Denver Broncos 58 979 — The Mathematician
Hát, nekem nagyon fáj ezt hallani… értem hogy izgul, de na, 14 évesen beszéltem ilyen szinten angolul..
JC6 (Mr. Miele)
Én is azt hittem jajj de jól beszélek angolul, majd kimentem Londonba dolgozni középfokú nyelvvizsgával.. kellett fél év mire megszoktam
remontada
Akkor beismered, hogy a nyelvtudásod kevés Sidney Sweeney-hez
Willie Parker
Ahhoz elég egy mosoly

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
5 hónapja
Willie Parker Pittsburgh Steelers Notre Dame Fighting Irish 17 699
Hát, nekem nagyon fáj ezt hallani… értem hogy izgul, de na, 14 évesen beszéltem ilyen szinten angolul..
JC6 (Mr. Miele)
Én is azt hittem jajj de jól beszélek angolul, majd kimentem Londonba dolgozni középfokú nyelvvizsgával.. kellett fél év mire megszoktam
remontada
Akkor beismered, hogy a nyelvtudásod kevés Sidney Sweeney-hez
5 hónapja
eaglesmcnabb Cleveland Browns Virginia Tech Hokies 23 452 — je suis poloska
Főnökömnél már most jobban beszél, aki 15+ éve kontrolling vezető francia multinál, ahol az aktuális külföldi vezérigazgatóval kb. napi szinten kontaktban van.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Myles Garrett, Jerry Jeudy, Tre Harris, Jayden Higgins és Nick Chubb fan!!!
5 hónapja
ozibozi New York Giants 21 722
Már most jobban beszél mint Drogba valamikor is sok év alatt a Chelsea-ben.
(Ránézésre a les szabályt is jobban ismeri)
Nincs előtte egyik akadály sem hogy berobbanjon
5 hónapja
slowmotion Dallas Cowboys 28 155 — Cowboys fan
Hát, nekem nagyon fáj ezt hallani… értem hogy izgul, de na, 14 évesen beszéltem ilyen szinten angolul..
JC6 (Mr. Miele)
Én is azt hittem jajj de jól beszélek angolul, majd kimentem Londonba dolgozni középfokú nyelvvizsgával.. kellett fél év mire megszoktam
remontada
mondjuk Londonban nem (sem) csoda, ott sok mindent beszélnek, csak a Cambridge English-t nem.
5 hónapja
ervinator New England Patriots Michigan Wolverines 2 095
Semmi baj nincs az angolával, ez már megint az eltartott kisujj mentalitás nekem, hogy valamibe mindenképp kössünk bele, mert amúgy túl szép lenne ez a sztori, hogy a magyar posványból elmegy egy PL középcsapathoz 12-15 milláért.

"If you don't believe in yourself then why is anyone else going to?"
5 hónapja
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 28 015 — "Montoya por favor!"
Jobb mint a 'Pff, maximum" Feczesintől? Annyi a lényeg 😀

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart / National Teams : HUN, ESP
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
5 hónapja
remontada San Francisco 49ers 1 592
Hát, nekem nagyon fáj ezt hallani… értem hogy izgul, de na, 14 évesen beszéltem ilyen szinten angolul..
JC6 (Mr. Miele)
Én is azt hittem jajj de jól beszélek angolul, majd kimentem Londonba dolgozni középfokú nyelvvizsgával.. kellett fél év mire megszoktam
5 hónapja
zacknorb Green Bay Packers Cincinnati Bearcats 24 649 — Egy ember vagyok tesó meg egy bankkártya
Pont tegnap írta valaki, hogy neki is van kollégája aki így beszélt és évek óta multinál van xdd.
Kinn voltunk külföldön spanommal akit felvettek engem meg nem az angolom miatt, azt mindenhol én beszéltem kb. az emberekkel.
5 hónapja
Pep71 Green Bay Packers 3 693
Hát, nekem nagyon fáj ezt hallani… értem hogy izgul, de na, 14 évesen beszéltem ilyen szinten angolul..
JC6 (Mr. Miele)
megnézném, hogy beszélsz angolul kamerák előtt egy interjú során..belülről lehet, hogy úgy érzed nagyon profi vagy, kívülről teljesen más
amúgy meg teljesen korrekt, érti amiket kérdeznek, tud rá válaszolni. hányan lehetnek az országban olyanok mint pl. Deutsch Tomi meg hasonlók, akiknek tényleg kellene a munkájához a komoly szintű angol, még ennyire sem tudnak, most egy focistától azt várod el, hogy anyanyelvi szinten mondja fel a termodinamikát is angolul vagy mi?
5 hónapja
JC6 (Mr. Miele) Denver Broncos 9 279
Hát, nekem nagyon fáj ezt hallani… értem hogy izgul, de na, 14 évesen beszéltem ilyen szinten angolul..
5 hónapja
Nemes samu09 Houston Texans 4 667 — I like the Texans, I like who we are

Sixo
Öröm nézni, beszél angolul, érződik rajta hogy nem a legjobb, de ez pont elég. Lehet csak izgul, mosolyog..

Kíváncsi lennék a magyar fiatalok közül hány olyan van aki ennyi idősen készen állna egy ilyen kalandra, ha meglenne hozzá a tehetsége a pályán.
Nomac
Azért már 20 éves, csináljunk úgy mintha 15 éves kisgyerek lenne
Negritis, a vajda
Oké, de ha most megnéznéd az NB1/2-es fiatalokat, szerinted hány százalékuk beszélne angolul vagy németül? Szerintem elkeserítő lenne az arány, amikor ennek alapnak kéne lenni.
Nomac
Már az én időmben, amikor 15-18 éves voltam, el tudtam beszélgetni angolul bárkivel, és a környezetemben sok velem egykorú is. Az én korosztályom már úgy került középiskolába, hogy valamennyire elvoltunk az idegen nyelvekkel. Ez ma meg már kifejezetten így van a social média miatt szerintem. Úgyhogy nem kell ezen meglepődni. Kivéve Kerkez. Csávó úgy töri az angolt nem is igaz😃
5 hónapja
Negritis, a vajda Denver Broncos 58 979 — The Mathematician

Sixo
Öröm nézni, beszél angolul, érződik rajta hogy nem a legjobb, de ez pont elég. Lehet csak izgul, mosolyog..

Kíváncsi lennék a magyar fiatalok közül hány olyan van aki ennyi idősen készen állna egy ilyen kalandra, ha meglenne hozzá a tehetsége a pályán.
Nomac
Azért már 20 éves, csináljunk úgy mintha 15 éves kisgyerek lenne
Negritis, a vajda
Oké, de ha most megnéznéd az NB1/2-es fiatalokat, szerinted hány százalékuk beszélne angolul vagy németül? Szerintem elkeserítő lenne az arány, amikor ennek alapnak kéne lenni.
Nomac
Egy olyan keretből ahol a játékosok nagy része külföldi és az edzők is évek óta, sztem ez elvárás

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
5 hónapja
Nomac New England Patriots 4 552 — balazs.t85@gmail.com

Sixo
Öröm nézni, beszél angolul, érződik rajta hogy nem a legjobb, de ez pont elég. Lehet csak izgul, mosolyog..

Kíváncsi lennék a magyar fiatalok közül hány olyan van aki ennyi idősen készen állna egy ilyen kalandra, ha meglenne hozzá a tehetsége a pályán.
Nomac
Azért már 20 éves, csináljunk úgy mintha 15 éves kisgyerek lenne
Negritis, a vajda
Oké, de ha most megnéznéd az NB1/2-es fiatalokat, szerinted hány százalékuk beszélne angolul vagy németül? Szerintem elkeserítő lenne az arány, amikor ennek alapnak kéne lenni.
5 hónapja
Negritis, a vajda Denver Broncos 58 979 — The Mathematician

Sixo
Öröm nézni, beszél angolul, érződik rajta hogy nem a legjobb, de ez pont elég. Lehet csak izgul, mosolyog..

Kíváncsi lennék a magyar fiatalok közül hány olyan van aki ennyi idősen készen állna egy ilyen kalandra, ha meglenne hozzá a tehetsége a pályán.
Nomac
Azért már 20 éves, csináljunk úgy mintha 15 éves kisgyerek lenne

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!