Soccer

41 feliratkozó

10 hónapja
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 710 — Scream and scout
bowl.hu-s Premier League tipper.io csoport:
 tipper.io/hu/bowl-hu-pl-lmakkdqw?join=8fges7u7n40ht4u6

Mehetne ugyan ez a lista egy google doksiba, aminek a linkje (meg a top10 igazolas mondjuk) van megosztva a pinned kommentben.

Borbinho
Ehune:
 docs.google.com/document/d/1MXhc8a9DSUHrc6hP1dC_XZG-6cPsoBFF1ao5ySs27aU/edit?usp=sharing

Szerkesztette: Löfli
több mint 6 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 25 402
 www.mariogomezbutton.com/
tudom h nem pont ő, de ez jutott eszembe 😀
Negritis
Stez meg ne lássa
több mint 6 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 135 — The Mathematician
 www.mariogomezbutton.com/
tudom h nem pont ő, de ez jutott eszembe 😀

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 6 éve
NB2 New England Patriots 21 954 — nabege2@yahoo.com
idióta Isco, a barom elbotlik a labdába 2-0 helyett 1-1
több mint 6 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
Ez nem szar Meccs eddig..

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 6 éve
Hanni Seattle Seahawks Army West Point Black Knights 7 578 — "Valakinek utolsónak is kell lennie"
O.O
több mint 6 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 22 693 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
OTT VAN

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart
National Teams : HUN, ESP, Players : Håland, Vardy, Szoboszlai, Bardhi, Kroos, Ramsdale, Saka, Zaccagni
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 6 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 426 — TODDHERREMANS79
nah tessék CR nem elönzőzte, hanem adott egy forintos passzt, majd kapott egy mégforintosabb gólpassz
NB2
de a benzema keresztpasszt se csinalta volna meg morata 😊

szerk.: bazdmeg mekkora gól, mandzu

Szerkesztette: eaglesmcnabb

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 6 éve
NB2 New England Patriots 21 954 — nabege2@yahoo.com
nah tessék CR nem elönzőzte, hanem adott egy forintos passzt, majd kapott egy mégforintosabb gólpassz
több mint 6 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 22 693 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
FORZA JUVE

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart
National Teams : HUN, ESP, Players : Håland, Vardy, Szoboszlai, Bardhi, Kroos, Ramsdale, Saka, Zaccagni
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 6 éve
Hendrix California Golden Bears 1 461
Ez megvan? 😀 😀 😀

 twitter.com/Sporf/status/870600199017816064

I know that when you shine they wish some days will be dark
Sunny days wouldn't be special if it wasn't for rain, Joy wouldn't feel so good if it wasn't for pain
több mint 6 éve
YoungZeeZee 7 937
 index.hu/sport/station/2017/06/03/futball_bajnokok_ligaja_europa_liga_honved_videoton_vasas_ftc/

"Liechtenstein is már a magyar bajnokság előtt áll. A 15. hely két BL-helyet jelentene, amelyen most éppen a románok 25,383 ponttal állnak. Elérhetetlen célnak tűnik."
több mint 6 éve
Kenny Atlanta Falcons 9 313 — Omar's Coming Yo!
Dübörög a tökéletes üzleti modell,Dilaver és Nalepa is ingyen távozott a lengyel élvonal két élcsapatához.

több mint 6 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 25 402
Miért a PL a legnehezebb, legnívósabb liga?
A tökutolsó Sunderland többet keresett, mint amennyit a Monaco,a Bayern vagy a Juventus kapott saját bajnoksága megnyeréséért.
alatriste
A mennyei 1 és a mennyei 2 a legnívósabb ligák, itt a csapatok kétharmada új stadiont épít, annyi pénzük van már.
több mint 6 éve
YoungZeeZee 7 937
Nehez errol vitatkozni. Mivel a kicsik nem jatszanak a kicsik ellen.
Korabban mar irtam (allandoan feljon ez a tema), nekem elvezetesebb egy PL meccs, mint egy spanyol.
több mint 6 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 731 — Cowboys fan
ja: annyira kiegyensúlyozott az angol bajnokság, hogy a spanyol és az olasz bajnokság vége is szorosabb volt, pedig ott Európa két legjobb klubcsapata lett a bajnok, nem a semmilyen európai kupában nem induló Chelsea.eaglesmcnabb
mondjuk az egyáltalán nem biztos, hogy a Dinamo ennyire korán megnyerte volna a bajnokságot, ha nekik is van valami európai kötelezettségük, de mivel tavaly edzőbuktatás volt a program, ezért idén nem nagyon volt kettős terhelésük.
több mint 6 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 426 — TODDHERREMANS79
Lehet úgy nézni, hogy azért, mert gyengébbek, mint a felsorolt német/spanyol csapatok, de lehet úgy is, hogy kiegyenlítettebb a mezőny | és a kiscsapatok jobbak, mint a másik országokban | . Nem állítom, hogy a Stoke ütné a Gladbachot, mert valszeg nem.
De sokkal inkább közönségcsalogató, mint az, hogy a Bayern vagy a Juve márciusban bajnok lesz. Ez az, ami miatt szerintem (is) a PL a legjobb bajnokság.
Borbinho
tehát azért erősebb az angol bajnokság mint a többi, mert nem ott játszik a bayern, vagy a juve, aki ugyanúgy utcahosszal lenne bajnok ott is az angol csapatok ellen mint odahaza. Jó érv :d

persze hogy szorosabb az angol bajnokság mint a többi, mert nincs kiemelkedően jó csapatuk mint a bayern, vagy a real-barca kombó, A real pl. simábban nyerné az angol bajnokságot, mint a spanyolt, és nem 5 évente egyet,
a BL legjobb 8 közé bejut egy szerencsével... A spanyol csapatokból meg évek óta mindig ott van 3...

Azzal meg lehet dobálózni hogy az angol kiscsapat simán verné a spanyol vagy a német kiscsapatot, de ez csak feltételezés, mert sose játszanak egymás ellen... A topcsapatok meg szoktak: többnyire a német-spanyol üti az angolt...

a szurkolók a németeknél nem buzdítják a csapatot az utolsó percig? dehogynem, sőt az angolokhoz képest sokkal hangosabbak. Nyugodtan össze lehet hasonlítani egy dortmund szurkolói hangulatot, vagy egy 'gladbach-ot bármelyik angol csapattal.. Szóval lehet hogy a szurkolók miatt fölszántják a pályát, de annyi buta játékos sincs a spanyol+német bajnokságban összesen fele annyi fizuért, mint amennyi az angolban van... technikailag meg közük nincs a spanyol kiscsapatokhoz. Kemény, harcos liga a PL, de az önmagában nem teszi jobbá. Egy leszálló ágban levő Llorrente is két meccsenként rugdossa a gólokat az angol bajnokságban, de lehetne sorolni reggelig (aguero, david silva, akiknek sokkal jobban fekszik az angol bajnokság).. Vajon miért?

Pénzük van szarásig, ezt nem vitatom, de ettől még nem jobbak mert szórják, többnyire ész nélkül... A Fradinak is van pénze magyar viszonylatban mégse fért fel a dobogóra.

ja: annyira kiegyensúlyozott az angol bajnokság, hogy a spanyol és az olasz bajnokság vége is szorosabb volt, pedig ott Európa két legjobb klubcsapata lett a bajnok, nem a semmilyen európai kupában nem induló Chelsea.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 6 éve
StormST Denver Broncos 10 835 — SB 50 Champion @ Grund
Nehezebb elverni egy angol bottom 5 csapatot mint egy bármelyik más ligásat. Sokkal több forrásból gazdálkodhatnak mint más ligás társaik. A csapatoknak több erőt kell fordítani a hazai bajnokságukra mint a Barca, Reál, Bayern, Juve csapatoknak. Nincs fordulónként 2 4+arányú győzelem, mert jobb játékosok fociznak a kiscsapatokban.
Aki meg szívesebben néz egy Espanyol - Betis meccset mint egy Southampton - Swanseat annak jó szórakozást.

Kiegyenlítettebb a liga. Nem a top 3 csapat kapja a TVs pénzek 75%át. Egy kieső csapatban is egy Negredo volt a csatár.
A nemzetköziedés meg nem csak angliában hanem mindenhol megvan. Ez nem érv. Jobb csapat a már említett 4 csapat mint bármelyik angol? Igen. Én mit állítottam? Hogy a LIGA jobb az angoloknál mint máshol.
alatriste
1. Te azt írtad, hogy nívósabb. Nem azt, hogy jobb, hanem hogy nívósabb. Ez azért alapból nem ugyanaz. Az egymás elleni belső erőviszonyok és a többi országéhoz viszonyított erősség mást jelent. Egy nívós liga Európa legjobb csapatait adja az én szememben évről-évre és erre azért a PL mostanában nem igazán képes...

2. Összemosod a két dolgot, amit írtam, valszeg külön hsz-be kellett volna írnom. Én nem vetettem össze a nívósságot és az angol foci létét, ezért a nemzetköziesedés se erre vonatkozott, azt hittem ez átmegy, de úgy látszik nem így lett. A nemzetköziesedés nem érv volt a nívósság mellett vagy ellen, én az angol foci jelenéről és jövőjéről gondoltam volna eszmecserét nyitni azzal a bekezdéssel, mind válogatott, mind stílus szintjén...

A "kiegyenlített" is definíciót érdemelne szerintem. Mitől kiegyenlített egy bajnokság? Attól, hogy bárki lehet bajnok vagy dobogós? Vagy hogy szorosak maguk a szezonok? Mert a kettő nagyon nem ugyanaz...

Nem kell nagyon sokat kutatni, hogy láthassa az ember, az 25 PL bajnoki szezonból 20-at ugyanaz a 3 csapat nyert meg (MU, MC, Chelsea), a maradék 5-ön osztozik az Arsenal (3) és a Leicester-Blackburn páros.
De mondjuk ne csak a bajnoki címeket nézzük, hanem a dobogót is.

2000-2001 óta dobogós volt:
PL: MU, MC, Chelsea, Arsenal, Liverpool, Tottenham, Leicester (7 csapat)
Bundesliga: Bayern, Dortmund, Werder, Shalke, Wolfsburg, Mönchengladbach, Leverkusen, Stuttgart, Hamburg, Leipzig (10)
La Liga: Real, Barca, Atleti, Valencia, Villareal, Sevilla, Deportivo, Sociedad, Mallorca (9)
Serie A: Juve, Inter, Milan, Roma, Napoli, Lazio, Udinese (7)

Mindenkinek az tetszik, ami, meg persze minden mellé lehet statisztikát hozni. Én még nem láttam olyan platformot, ahol az top ligák 10. helyezettjei játszanak egymás ellen, így soha nem fogjuk megtudni, hogy melyik ligákban erősebbek a középcsapatok. Persze, tudom, papíron XY csapat az erősebb, mert piaci értéken jobbak a játékosai, de ez csak addig ér valamit, amíg csak papíron vagyunk, a pálya már más...

A pénz meg sokat számít, de pont az amerikai fociból lehet tudni, hogy hiába ugyanakkora a fizetési sapka, mégse biztos, hogy két kimaxolt sapkás csapat egyenlő, vagy akár hasonló játékerőt képvisel... 😊



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 6 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 459 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
A nemzetköziedés meg nem csak angliában hanem mindenhol megvan. Ez nem érv. Jobb csapat a már említett 4 csapat mint bármelyik angol? Igen. Én mit állítottam? Hogy a LIGA jobb az angoloknál mint máshol.
alatriste
kenjék a hajukra a besztlíget. A válogatottjuk 0, BL-ben évek óta nullák.
Amadeus91
És ki nem szarja le nézőként? Szerintem nem arról van szó, hogy mennyire eredményesek, hanem hogy mennyire nézhető/eladható a bajnokság.

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 6 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 31 995
A nemzetköziedés meg nem csak angliában hanem mindenhol megvan. Ez nem érv. Jobb csapat a már említett 4 csapat mint bármelyik angol? Igen. Én mit állítottam? Hogy a LIGA jobb az angoloknál mint máshol.
alatriste
kenjék a hajukra a besztlíget. A válogatottjuk 0, BL-ben évek óta nullák.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 6 éve
alatriste Green Bay Packers Florida State Seminoles 11 070 — Ha nincs más hátra jöhet az Anderson vezércsel.
Nehezebb elverni egy angol bottom 5 csapatot mint egy bármelyik más ligásat. Sokkal több forrásból gazdálkodhatnak mint más ligás társaik. A csapatoknak több erőt kell fordítani a hazai bajnokságukra mint a Barca, Reál, Bayern, Juve csapatoknak. Nincs fordulónként 2 4+arányú győzelem, mert jobb játékosok fociznak a kiscsapatokban.
Aki meg szívesebben néz egy Espanyol - Betis meccset mint egy Southampton - Swanseat annak jó szórakozást.

Kiegyenlítettebb a liga. Nem a top 3 csapat kapja a TVs pénzek 75%át. Egy kieső csapatban is egy Negredo volt a csatár.
A nemzetköziedés meg nem csak angliában hanem mindenhol megvan. Ez nem érv. Jobb csapat a már említett 4 csapat mint bármelyik angol? Igen. Én mit állítottam? Hogy a LIGA jobb az angoloknál mint máshol.


Liverpool Fc fan
több mint 6 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 459 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
Miért a PL a legnehezebb, legnívósabb liga?
A tökutolsó Sunderland többet keresett, mint amennyit a Monaco,a Bayern vagy a Juventus kapott saját bajnoksága megnyeréséért.


És ebben nincsenek még benne az egyes klubbok szponzori pénzei.
#esélyegyenlőség
alatriste
Azért definiálhatnád, hogy neked mitől nívós egy liga, mert ezek után érdekelne... 😊

Az meg szerintem szintén megérne egy misét, hogy az angol foci mennyire létezik még egyáltalán, mert angol helyszínű csapatok vannak, de se komolyan vehető angol válogatott nincs már nagyon nagyon régóta, se túl sok angol tulajdonú csapat. Persze tudom, van egy stílus, amit angol focinak nevezünk, de lassan már angol edző se lesz túl sok a Premier League-ben (ha jól láttam, akkor jelenleg 4 angol és 2 wales-i van), így a stílus is veszélyben lehet...
StormST
Az, hogy a nézők az utolsó pillanatig űzik a játékosokat, akik meg végig szántják még a 95.percben is a pályát, nem fog változni. Alsóbb osztályokban szerintem még inkább jellemző a tipikus "brit" foci, de a PL-ben is ha valaki nem 100%ot ad, azt egy idő után (inkább előbb, mint utóbb) kikezdik a szurkolók. A stílus maga, hogy ívelgetés vagy épp tiki-taka szerű, az edző válogatja mindig. Conte-vel idén szebben játszottunk, mint Mou alatt kb bármikor, mégis eredményesek is voltunk, és a közönség is végig teljes vállszélességgel Conte és a csapat mellett volt.
CR nyilatkozta ugye, hogy a PL-ben nem fordul elő olyan, hogy a saját szurkolóik kifütyülik.
Meg merem kockáztatni, hogy a PL, vagy akár csak az angol foci "lüktető játékmenete" (ami miatt nekem a kedvencem) néha nagyobb részben köszönhető a közönségnek, mint az edzőknek/játékosoknak.
Azzal meg, hogy egyenlően részesednek a csapatok a bevételekből, olyanokra nyújt lehetőséget, hogy a Hull, Watford, 'Boro (random 3 csapatot írtam, nincs tényadatom mögé) is tud igazolni 5-10 millióért játékost, akár évi többet. A németeknél ugye most volt csúcsigazolása a Herthának, 10 misiért? Más országokban évente vesznek átlag 2-3 játékost a csapatok, addig a PL-ben meg alsóbb osztályú szinteken is van/lenne zseton több, vagy épp minőségibb játékosok igazolására is.
Az tény, hogy nemzetközi szinten nem sok sikerük van az angoloknak, de azért nem olyan rég volt, amikor a MU/Pool/Chelsea rendre BL elődöntőig jutott, esetleg döntőbe vagy meg is nyerte.
Ellenben a bajnokságban vagy kupában sokkal jobban meg kell küzdenie a nagycsapatoknak, mint a Bayernnek/Dortmundnak, vagy épp a Barca/Real/Atleti triónak. Lehet úgy nézni, hogy azért, mert gyengébbek, mint a felsorolt német/spanyol csapatok, de lehet úgy is, hogy kiegyenlítettebb a mezőny | és a kiscsapatok jobbak, mint a másik országokban | . Nem állítom, hogy a Stoke ütné a Gladbachot, mert valszeg nem.
De sokkal inkább közönségcsalogató, mint az, hogy a Bayern vagy a Juve márciusban bajnok lesz. Ez az, ami miatt szerintem (is) a PL a legjobb bajnokság.

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 6 éve
StormST Denver Broncos 10 835 — SB 50 Champion @ Grund
Miért a PL a legnehezebb, legnívósabb liga?
A tökutolsó Sunderland többet keresett, mint amennyit a Monaco,a Bayern vagy a Juventus kapott saját bajnoksága megnyeréséért.


És ebben nincsenek még benne az egyes klubbok szponzori pénzei.
#esélyegyenlőség
alatriste
Azért definiálhatnád, hogy neked mitől nívós egy liga, mert ezek után érdekelne... 😊

Az meg szerintem szintén megérne egy misét, hogy az angol foci mennyire létezik még egyáltalán, mert angol helyszínű csapatok vannak, de se komolyan vehető angol válogatott nincs már nagyon nagyon régóta, se túl sok angol tulajdonú csapat. Persze tudom, van egy stílus, amit angol focinak nevezünk, de lassan már angol edző se lesz túl sok a Premier League-ben (ha jól láttam, akkor jelenleg 4 angol és 2 wales-i van), így a stílus is veszélyben lehet...



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 6 éve
Toca Minnesota Vikings 18 659 — Vikings fan
Miért a PL a legnehezebb, legnívósabb liga?
A tökutolsó Sunderland többet keresett, mint amennyit a Monaco,a Bayern vagy a Juventus kapott saját bajnoksága megnyeréséért.


És ebben nincsenek még benne az egyes klubbok szponzori pénzei.
#esélyegyenlőség
alatriste
Ahhoz képest 5 éve nincs PL csapat BL döntőben.
több mint 6 éve
alatriste Green Bay Packers Florida State Seminoles 11 070 — Ha nincs más hátra jöhet az Anderson vezércsel.
Miért a PL a legnehezebb, legnívósabb liga?
A tökutolsó Sunderland többet keresett, mint amennyit a Monaco,a Bayern vagy a Juventus kapott saját bajnoksága megnyeréséért.


És ebben nincsenek még benne az egyes klubbok szponzori pénzei.
#esélyegyenlőség


Liverpool Fc fan
több mint 6 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 770 — Слава Україні! Героям слава!
Remilinek óriási tisztelet!

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv