Soccer

41 feliratkozó

10 hónapja
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 712 — Scream and scout
bowl.hu-s Premier League tipper.io csoport:
 tipper.io/hu/bowl-hu-pl-lmakkdqw?join=8fges7u7n40ht4u6

Mehetne ugyan ez a lista egy google doksiba, aminek a linkje (meg a top10 igazolas mondjuk) van megosztva a pinned kommentben.

Borbinho
Ehune:
 docs.google.com/document/d/1MXhc8a9DSUHrc6hP1dC_XZG-6cPsoBFF1ao5ySs27aU/edit?usp=sharing

Szerkesztette: Löfli
több mint 6 éve
petey San Francisco 49ers Iowa State Cyclones 17 934 — Csodabogár
 www.youtube.com/watch?v=g5bdz4sS2WM&feature=player_embedded

kis Sallói remélem kap kint egy jó kis felkészítést, hogy pár év múlva stabil válogatott lehessen.
És még beszélni is tud...őőő pfff mákszimum

több mint 6 éve
NB2 New England Patriots 22 027 — nabege2@yahoo.com
Lehet, hogy itt szerencsések vagyunk, de pár éve megépült egy szép atlétikapálya, tavaly pedig felűjították a sportöltözőt, így nem a 60-70-es évekbeli színvonalú a létesítmény, ráadásul még műfüves pálya is van, pl a Bad Bones is ott játssza meccseit.

csi77
Mikor áprilisban voltunk idegenben meccsen (szurkolóként) kamilláztunk is, milyen szép a futópálya! Cserébe a vendégszektorban 30 centis gaz állt minden szinten😕
több mint 6 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 031 — Ajmo Vatreni
Ezek az NB1-es labdarúgók azért keresnek ennyit, mert a tulajdonosoknak ennyit érnek meg, szerintük ennyit érdemelnek meg, módjukban áll ennyit fizetni, tehát nincs itt semmiféle aránytalanság.

Ami viszont ezügyben teljesen irreleváns:
- A tulajdonosok bevételének eredete.
- A magyar társadalomban kiugrónak tűnő abszolútértékek.
- Az adott csapatok eredményessége.
- Más csapatok (utánpótlás, megye3, stb.) és más ágazatok (egészségügy, oktatás, stb.) dotáltsága, forrásmennyisége, a másutt dolgozók által "érdemelt" bér.
- A fizetésekért nyújtott produktum.
- A külföldi fizetések.

Összefoglalom egy releváns hasonlatban:
Ha van pénzem (mindegy hogy loptam, örököltem, megdolgoztam érte), és úgy döntök, hogy hívok egy kurvát (megtehetem, törvényes) és fizetek neki egy estéért 500ezer forintot (ami itthon magas, külföldön van aki a sokszorosát kapja), akkor senkinek semmi köze ahhoz, hogy ezt a pénzt adhattam volna rászorulóknak, alapítványnak, korháznak, sőt, még ahhoz se, hogy reggel úgy érzem nem is volt jó ez az egész este.

Ettől függetlenül szerintem is nevetséges összegek a produktummal összevetve, nagyrészük az állam, a presztizsvadászok lehúzása, de aki nem képes megérteni, hogy miért történik, miért történhet ez, az valójában visszasírja a '90 elötti államkommunizmust, ahol minden ilyen dolog központilag volt szabályozva (árak, bérek, tulajdonlások, stb.), és ahhoz képest próbált az ember "okoskodni".
Tessék megérteni, hogy ez a kapitalizmus, a tulaj annyit ad/fizet amennyit akar.
Ha hobbi, költséges, ha törvénytelen a pénzek eredete vállalja, hogy majd leüli, ha rábizonyítják a törvénytelenséget, és ha megelégszik ezzel a produktummal, megérdemli, az ő dolga.
Ő
a
tulaj.
Ez
a
kapitalizmus.
Kicsit sárgább, kicsit savanyúbb, de a miénk.
Sobri Jóska
Érthető amit leírsz és igaz is lenne, kivéve a kiemelt részt. Ha a te, mi, állampolgárok adójából fizetik a 9 milliót Priskinnek, ahhoz igenis van köze annak, akinek az az ellopott adója. És pl. erről is dönthet 2018-ban a választópolgár, hogy ez így neki megfelel-e vagy sem.
zinedine5
A kiemelt rész ha bebizonyosodik, akkor börtön.
Addig csak feltételezés, szóbeszéd, ártatlanság vélelme, stb.
2018-ban ha a Fidesz győz, akkor legitimálódnak a történtek?
Mert győzni fognak, és ezt jelentik az általad leírtak.
Sobri Jóska
Az elsővel egyetértenék, de itt nem ez a pontos helyzet. Nincs lopás, legalább is jogilag semmiképpen sem.
Nem ellopják, csak olyanra költik, ami nem az állam elsődleges feladata sok állampolgár szerint. Ez attól még rájuk is tartozik, mert a köz fizet 10 mrd-t Hali stadionra, meg tv-közvetítési díjra. Mivel az ő adójukból adják ezt.
A legitimálódásnak jelen esetben nincs értelme, mert nem illegális a dolog.
2018-ban arról (is) szavazhatnak a polgárok, sok egyéb mellett, hogy ez nekik tetszik-e vagy sem. Tehát beleszólhatnak abba, közük van hozzá, hogy mire költik a pénzüket.
És ha győznek, az nem jelenti azt, hogy nincs közük hozzá, csak azt, hogy ez és sok más dolog nem zavarja az embereket annyira, hogy elzavarják őket. (Mondjuk ez itt off, de hiába zavarja őket, ha jelenleg elég 25 %-ot egy irányba terelni.)
több mint 6 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 25 439
de a kisebbik lányom óvodájában is van heti egy focioktatás, ahová a helyi csapat az UFC tagjai járnak be megtartani a foglalkozást.
csi77
Biztos, hogy ott foci megy?
több mint 6 éve
Toca Minnesota Vikings 18 693 — Vikings fan
 www.nemzetisport.hu/magyar_valogatott/boloni-nem-ertem-miert-kell-ennyire-behodolni-a-nemet-vonalnak-2575073

Vele is előrébb leszünk...
Toca
nem lesz ő sose szöv. kap.

De attól még nagyrészt igaza van, akik kommentben meg megmondóemberezik, lerománozzák, azok eléggé vakon vannak szvsz. Tudjuk miért nem lett szöv. kap. és miért nem is lesz soha.
eaglesmcnabb
Meg tövig benyalni is tud annak akinek kell... 😀
több mint 6 éve
csi77 Chicago Bears Illinois Fighting Illini 8 485 — Bears & Illinois fan
Jóskának igaza van...nem a tehetség hiányzik a mai fociból, hanem minden más összetevő. Kezdve attól, hogy hiába lenne tehetséges valaki, lehet erre fény sem derül, vagy túl későn derül ki. Hiába építenek orrba-szájba létesítményeket, a legfontosabb az lenne, hogy az iskolák rendelkezzenek megfelelő infrastruktúrával. Épp most megy a lányom iskolába és meg lennék lepve, ha ebből az iskolából a fiúk tömegével focizni jelentkeznének. Igaz van egy tornaterem és betonos focipálya is, na de kinek van kedve a mai világban ilyen körülmények között elkezdeni a focit, amikor ott a fifa 2017 (8-9-stb) amivel jól el lehet ütni a szabadidőt. És az iskolák nem is érdekeltek benne, hogy focizzanak a srácok, inkább más versenyekre készítik fel a gyerekeket. Aztán ha egy gyerek mégis elkerülne egy sportegyesülethez, még mindig ott tartunk, hogy nincsenek normális öltözők, zuhanyzók a gyerekeknek. De nincsenek konditermek se, ahol némi izmot kellene pakolni a srácokra, de olyan edzők sincsenek akik ezzel foglalkoznának. Igaz bevallom, hogy már van vagy 20 éve, amikor még versenyszerűen foglalkoztam a focival, de az akkori körülmények most is visszaköszönnek sok helyen. Persze ezek az új akadémiák már adnak erre, de lassan abból is annyi van, hogy már nem kihívás bekerülni ezek valamelyikébe. De nincs elég tömegbázisa a focinak, így elég tehetség sem kerül be a rendszerbe. A kurva stadionokat persze építik, hogy annak a 2-3000 lelkes nézőnek legyen, de már lassan látszik, hiába vannak évek óta jobb körülmények a szurkolók számára, az emberek nem hülyék azért, hogy ilyen szar teljesítményért kimenjenek. A honvéd most üdítő kivétel volt, de a szurkolók már nagyon vártak egy-egy kiugró eredményre.
Éppen úgy gond van a versenyeztetéssel is a serdülőknél, mint volt 10-20 éve, de semmi nem történik, annak ellenére se, hogy profi cégek készítenek kimutatást arról, hogy mennyire gyenge szinten van a magyar utánpótlásképzés.
Sajnos ez egy olyan terület, ahol nem lehet mellébeszélni, mert egy-egy nemzetközi összecsapás során tökéletesen kiderül, hogy mennyire mélyen van a magyar foci....de amíg így is el lehet rá költeni, milliárdokat a haverok legnagyobb megelégedésére, addig valójában nem érzik, hogy micsoda gond ez. Max most kirúgják a kapitányt és megint azt gondolják tettek valamit....aztán ha legközelebb 3 év múlva a járda szigetektől is kikapunk, újra itt állunk...
Klaci79
Ment a lájk, mert nagyjából egyetértek veled, de mégis kissé ellent kell mondanom neked. Tény, hogy nem könnyű a gyerekeket rávenni a focira az áltatlad emlíett körülmények között, én mégis az emberi tényezőben keresem elsősorban a hibát. Kisgyerek korban szerintem a szülő, az edző (vagy iskolai tesitanár) és persze a gyerek hozzáállásán, kapcsolatán múlik minden. Bármelyik szarul áll hozzá, elmaradnak az edzések, eredmények. A szülő hozzáállása egyértelmű, ez már, ha lehetősége van, akkor az iskolába való beíratásában is megmutatkozik (ez egy falusi iskolánál nem igazán lehetséges). A gyerekeknél nyilván a pubertáskorban, amikor szőrösödik a pöcsük és a lányok, meg a bulik kezdik el érdekelni, fenn kell maradjon a lelkesedés, a motiváció. A harmadik és egyben legnehezebb dolog, az utánpótlás edzők kérdése. A régebben gyakorlatilag szerelemből, szarért-hugyért (főleg a felnőttcsapat trénéréhez képest) foglalkoztatott edzők helyzete nem tudom mennyit változott, talán az akadémiákon már másképp van. Az gondolom, kb 10-12 éves korukig nincs akkora gond a gyerekekkel, de később szépen lassan kezdenek eltávolodni az nemzetközi színvonaltól, mire utánpótlás korúak lesznek (bár volt egy-két jó korosztály), szakadéknyi lesz a különbség. Főleg ha az NB 1-ben kezdenek. Ezzel kellene valamit kezdeni, mert már évtizedek óta így van.

A körülményekről annyit, hogy Szekszárd egy kisváros (igaz megyeszékhely), de a kisebbik lányom óvodájában is van heti egy focioktatás, ahová a helyi csapat az UFC tagjai járnak be megtartani a foglalkozást.
Nálunk korábban a hat általános iskolából az egyik kifejezetten sporttagozatos volt, onnan sok ügyes gyerek került ki, fociban talán a leghíresebb Fehér Csaba, aki a válogtottságig vitte. Az én iskolámban is jó volt a foci, köszönhetően a tesitanároknak. Manapság is ez a két iskola a legerősebb ebben a kérdésben. Nem mellesleg, hogy visszautaljak a te írásodra, ezekben van a két legjobb és legnagyobb tornaterem.

Lehet, hogy itt szerencsések vagyunk, de pár éve megépült egy szép atlétikapálya, tavaly pedig felűjították a sportöltözőt, így nem a 60-70-es évekbeli színvonalú a létesítmény, ráadásul még műfüves pálya is van, pl a Bad Bones is ott játssza meccseit.

Írtad, hogy sokkal kevesebb játékos van, mint 15-20 éve, de ebben benne van az is, hogy nincs igazi magyar példakép, mint például az én időmben Détári volt (korábbról nem is beszélve). C Ronaldo meg Messi miatt is elkezdhetnek focizni a gyerekek, de csak jobb olyan miatt, akit személyesen, többször is láthat....

Hajrá Bad Bones!
A lányos apukáknak a legjobb!!
http://orig08.deviantart.net/fa61/f/2015/248/f/d/matt_forte_by_anyegin-d98fqaw.png
több mint 6 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 437 — TODDHERREMANS79
 www.nemzetisport.hu/magyar_valogatott/boloni-nem-ertem-miert-kell-ennyire-behodolni-a-nemet-vonalnak-2575073

Vele is előrébb leszünk...
Toca
nem lesz ő sose szöv. kap.

De attól még nagyrészt igaza van, akik kommentben meg megmondóemberezik, lerománozzák, azok eléggé vakon vannak szvsz. Tudjuk miért nem lett szöv. kap. és miért nem is lesz soha.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 6 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 776 — Слава Україні! Героям слава!
 www.youtube.com/watch?v=_Tc1frvO9j8

Aki még nem látta volna. 😀

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 6 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 712 — Scream and scout
 www.youtube.com/watch?v=EcJYP0MPJL8
hibátlan
Kenny
Ahogy hallgattam ez ugrott be:


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 6 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 383 — #NoStress
Ezek az NB1-es labdarúgók azért keresnek ennyit, mert a tulajdonosoknak ennyit érnek meg, szerintük ennyit érdemelnek meg, módjukban áll ennyit fizetni, tehát nincs itt semmiféle aránytalanság.

Ami viszont ezügyben teljesen irreleváns:
- A tulajdonosok bevételének eredete.
- A magyar társadalomban kiugrónak tűnő abszolútértékek.
- Az adott csapatok eredményessége.
- Más csapatok (utánpótlás, megye3, stb.) és más ágazatok (egészségügy, oktatás, stb.) dotáltsága, forrásmennyisége, a másutt dolgozók által "érdemelt" bér.
- A fizetésekért nyújtott produktum.
- A külföldi fizetések.

Összefoglalom egy releváns hasonlatban:
Ha van pénzem (mindegy hogy loptam, örököltem, megdolgoztam érte), és úgy döntök, hogy hívok egy kurvát (megtehetem, törvényes) és fizetek neki egy estéért 500ezer forintot (ami itthon magas, külföldön van aki a sokszorosát kapja), akkor senkinek semmi köze ahhoz, hogy ezt a pénzt adhattam volna rászorulóknak, alapítványnak, korháznak, sőt, még ahhoz se, hogy reggel úgy érzem nem is volt jó ez az egész este.

Ettől függetlenül szerintem is nevetséges összegek a produktummal összevetve, nagyrészük az állam, a presztizsvadászok lehúzása, de aki nem képes megérteni, hogy miért történik, miért történhet ez, az valójában visszasírja a '90 elötti államkommunizmust, ahol minden ilyen dolog központilag volt szabályozva (árak, bérek, tulajdonlások, stb.), és ahhoz képest próbált az ember "okoskodni".
Tessék megérteni, hogy ez a kapitalizmus, a tulaj annyit ad/fizet amennyit akar.
Ha hobbi, költséges, ha törvénytelen a pénzek eredete vállalja, hogy majd leüli, ha rábizonyítják a törvénytelenséget, és ha megelégszik ezzel a produktummal, megérdemli, az ő dolga.
Ő
a
tulaj.
Ez
a
kapitalizmus.
Kicsit sárgább, kicsit savanyúbb, de a miénk.
Sobri Jóska
Érthető amit leírsz és igaz is lenne, kivéve a kiemelt részt. Ha a te, mi, állampolgárok adójából fizetik a 9 milliót Priskinnek, ahhoz igenis van köze annak, akinek az az ellopott adója. És pl. erről is dönthet 2018-ban a választópolgár, hogy ez így neki megfelel-e vagy sem.
zinedine5
A kiemelt rész ha bebizonyosodik, akkor börtön.
Addig csak feltételezés, szóbeszéd, ártatlanság vélelme, stb.
2018-ban ha a Fidesz győz, akkor legitimálódnak a történtek?
Mert győzni fognak, és ezt jelentik az általad leírtak.

több mint 6 éve
Kenny Atlanta Falcons 9 339 — Omar's Coming Yo!
 www.youtube.com/watch?v=EcJYP0MPJL8
hibátlan

több mint 6 éve
Kenny Atlanta Falcons 9 339 — Omar's Coming Yo!
Otigba is szépen felmondta a leckét:
"Thomas Doll személyében felkészült német edző irányítja a csapatot. Beszéltünk egymással, jók az elképzelései, meggyőző volt, abszolút pozitív benyomást tett rám. Jó érzés volt, hogy engem akart a csapatában látni. Az pedig mondanom sem kell, hogy Magyarország kiemelkedő klubjáról van szó, a Ferencváros az Ferencváros."
"Jó bajnokságokban szerepeltem kiváló játékosokkal, de amikor a Heerenveen tartalékcsapatával megnyertük a bajnokságot, tudtam, az kell nekem, hogy mindig a győzelemért játsszak. Hollandiában és Törökországban viszont a topcsapatok mögötti helyekért küzdöttünk, ha egy élcsapattal döntetlent játszottunk, már jó eredménynek számított. A Fradinál viszont a bajnoki címért lehet küzdeni, és ez nagy motiváció. Magyarország legnagyobb csapatáról van szó, amelyet mindenki tisztel, és csak a győzelem lehet a cél. Ráadásul az sem hátrány, hogy lehetőség van a nemzetközi kupaszereplésre. "
Matthew99
Annak az interjúnak a nagy része kamu.
Bronze League Hero
Persze.Mert a Fradi sajtósa válaszol és nem a játékos.

több mint 6 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 031 — Ajmo Vatreni
Ezek az NB1-es labdarúgók azért keresnek ennyit, mert a tulajdonosoknak ennyit érnek meg, szerintük ennyit érdemelnek meg, módjukban áll ennyit fizetni, tehát nincs itt semmiféle aránytalanság.

Ami viszont ezügyben teljesen irreleváns:
- A tulajdonosok bevételének eredete.
- A magyar társadalomban kiugrónak tűnő abszolútértékek.
- Az adott csapatok eredményessége.
- Más csapatok (utánpótlás, megye3, stb.) és más ágazatok (egészségügy, oktatás, stb.) dotáltsága, forrásmennyisége, a másutt dolgozók által "érdemelt" bér.
- A fizetésekért nyújtott produktum.
- A külföldi fizetések.

Összefoglalom egy releváns hasonlatban:
Ha van pénzem (mindegy hogy loptam, örököltem, megdolgoztam érte), és úgy döntök, hogy hívok egy kurvát (megtehetem, törvényes) és fizetek neki egy estéért 500ezer forintot (ami itthon magas, külföldön van aki a sokszorosát kapja), akkor senkinek semmi köze ahhoz, hogy ezt a pénzt adhattam volna rászorulóknak, alapítványnak, korháznak, sőt, még ahhoz se, hogy reggel úgy érzem nem is volt jó ez az egész este.

Ettől függetlenül szerintem is nevetséges összegek a produktummal összevetve, nagyrészük az állam, a presztizsvadászok lehúzása, de aki nem képes megérteni, hogy miért történik, miért történhet ez, az valójában visszasírja a '90 elötti államkommunizmust, ahol minden ilyen dolog központilag volt szabályozva (árak, bérek, tulajdonlások, stb.), és ahhoz képest próbált az ember "okoskodni".
Tessék megérteni, hogy ez a kapitalizmus, a tulaj annyit ad/fizet amennyit akar.
Ha hobbi, költséges, ha törvénytelen a pénzek eredete vállalja, hogy majd leüli, ha rábizonyítják a törvénytelenséget, és ha megelégszik ezzel a produktummal, megérdemli, az ő dolga.
Ő
a
tulaj.
Ez
a
kapitalizmus.
Kicsit sárgább, kicsit savanyúbb, de a miénk.
Sobri Jóska
Érthető amit leírsz és igaz is lenne, kivéve a kiemelt részt. Ha a te, mi, állampolgárok adójából fizetik a 9 milliót Priskinnek, ahhoz igenis van köze annak, akinek az az ellopott adója. És pl. erről is dönthet 2018-ban a választópolgár, hogy ez így neki megfelel-e vagy sem.
több mint 6 éve
Toca Minnesota Vikings 18 693 — Vikings fan
 www.nemzetisport.hu/magyar_valogatott/boloni-nem-ertem-miert-kell-ennyire-behodolni-a-nemet-vonalnak-2575073

Vele is előrébb leszünk...
több mint 6 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 25 439
Otigba is szépen felmondta a leckét:
"Thomas Doll személyében felkészült német edző irányítja a csapatot. Beszéltünk egymással, jók az elképzelései, meggyőző volt, abszolút pozitív benyomást tett rám. Jó érzés volt, hogy engem akart a csapatában látni. Az pedig mondanom sem kell, hogy Magyarország kiemelkedő klubjáról van szó, a Ferencváros az Ferencváros."
"Jó bajnokságokban szerepeltem kiváló játékosokkal, de amikor a Heerenveen tartalékcsapatával megnyertük a bajnokságot, tudtam, az kell nekem, hogy mindig a győzelemért játsszak. Hollandiában és Törökországban viszont a topcsapatok mögötti helyekért küzdöttünk, ha egy élcsapattal döntetlent játszottunk, már jó eredménynek számított. A Fradinál viszont a bajnoki címért lehet küzdeni, és ez nagy motiváció. Magyarország legnagyobb csapatáról van szó, amelyet mindenki tisztel, és csak a győzelem lehet a cél. Ráadásul az sem hátrány, hogy lehetőség van a nemzetközi kupaszereplésre. "
Matthew99
Annak az interjúnak a nagy része kamu.
Bronze League Hero
Mégse igazol a Fradiba? Nincs is apja?
Matthew99
A Ferencváros nem Ferencváros
több mint 6 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 712 — Scream and scout


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 6 éve
Matthew99 New Orleans Saints 9 337 — Invisible man
Otigba is szépen felmondta a leckét:
"Thomas Doll személyében felkészült német edző irányítja a csapatot. Beszéltünk egymással, jók az elképzelései, meggyőző volt, abszolút pozitív benyomást tett rám. Jó érzés volt, hogy engem akart a csapatában látni. Az pedig mondanom sem kell, hogy Magyarország kiemelkedő klubjáról van szó, a Ferencváros az Ferencváros."
"Jó bajnokságokban szerepeltem kiváló játékosokkal, de amikor a Heerenveen tartalékcsapatával megnyertük a bajnokságot, tudtam, az kell nekem, hogy mindig a győzelemért játsszak. Hollandiában és Törökországban viszont a topcsapatok mögötti helyekért küzdöttünk, ha egy élcsapattal döntetlent játszottunk, már jó eredménynek számított. A Fradinál viszont a bajnoki címért lehet küzdeni, és ez nagy motiváció. Magyarország legnagyobb csapatáról van szó, amelyet mindenki tisztel, és csak a győzelem lehet a cél. Ráadásul az sem hátrány, hogy lehetőség van a nemzetközi kupaszereplésre. "
Matthew99
Annak az interjúnak a nagy része kamu.
Bronze League Hero
Mégse igazol a Fradiba? Nincs is apja?


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. !!!ÚJ HELYEN AZ ALÁÍRÁSOK!!! A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 6 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 383 — #NoStress
Otigba is szépen felmondta a leckét:
"Thomas Doll személyében felkészült német edző irányítja a csapatot. Beszéltünk egymással, jók az elképzelései, meggyőző volt, abszolút pozitív benyomást tett rám. Jó érzés volt, hogy engem akart a csapatában látni. Az pedig mondanom sem kell, hogy Magyarország kiemelkedő klubjáról van szó, a Ferencváros az Ferencváros."
"Jó bajnokságokban szerepeltem kiváló játékosokkal, de amikor a Heerenveen tartalékcsapatával megnyertük a bajnokságot, tudtam, az kell nekem, hogy mindig a győzelemért játsszak. Hollandiában és Törökországban viszont a topcsapatok mögötti helyekért küzdöttünk, ha egy élcsapattal döntetlent játszottunk, már jó eredménynek számított. A Fradinál viszont a bajnoki címért lehet küzdeni, és ez nagy motiváció. Magyarország legnagyobb csapatáról van szó, amelyet mindenki tisztel, és csak a győzelem lehet a cél. Ráadásul az sem hátrány, hogy lehetőség van a nemzetközi kupaszereplésre. "
Matthew99
Annak az interjúnak a nagy része kamu.
Bronze League Hero
Mert ez nem Otigba, hanem Felméri Péter bemaszkírozva.

 www.nemzetisport.hu/data/cikk/2/57/47/65/cikk_2574765/otigba2629.jpg

több mint 6 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 712 — Scream and scout
 24.hu/sport/foci/2017/06/14/a-juventus-egykori-ghanai-valogatott-csatarat-igazolhatja-le-a-videoton/
empty taxi
amikor már egy magyar csapat többet ajánl mint egy Lokomotiv Moszkva akkor ott nincs kérdés.
Kenny
Mondjuk ez az Eboué Fradi dolog is megérne egy misét 😀


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 6 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 014
Otigba is szépen felmondta a leckét:
"Thomas Doll személyében felkészült német edző irányítja a csapatot. Beszéltünk egymással, jók az elképzelései, meggyőző volt, abszolút pozitív benyomást tett rám. Jó érzés volt, hogy engem akart a csapatában látni. Az pedig mondanom sem kell, hogy Magyarország kiemelkedő klubjáról van szó, a Ferencváros az Ferencváros."
"Jó bajnokságokban szerepeltem kiváló játékosokkal, de amikor a Heerenveen tartalékcsapatával megnyertük a bajnokságot, tudtam, az kell nekem, hogy mindig a győzelemért játsszak. Hollandiában és Törökországban viszont a topcsapatok mögötti helyekért küzdöttünk, ha egy élcsapattal döntetlent játszottunk, már jó eredménynek számított. A Fradinál viszont a bajnoki címért lehet küzdeni, és ez nagy motiváció. Magyarország legnagyobb csapatáról van szó, amelyet mindenki tisztel, és csak a győzelem lehet a cél. Ráadásul az sem hátrány, hogy lehetőség van a nemzetközi kupaszereplésre. "
Matthew99
Annak az interjúnak a nagy része kamu.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 6 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 383 — #NoStress
Ezek az NB1-es labdarúgók azért keresnek ennyit, mert a tulajdonosoknak ennyit érnek meg, szerintük ennyit érdemelnek meg, módjukban áll ennyit fizetni, tehát nincs itt semmiféle aránytalanság.

Ami viszont ezügyben teljesen irreleváns:
- A tulajdonosok bevételének eredete.
- A magyar társadalomban kiugrónak tűnő abszolútértékek.
- Az adott csapatok eredményessége.
- Más csapatok (utánpótlás, megye3, stb.) és más ágazatok (egészségügy, oktatás, stb.) dotáltsága, forrásmennyisége, a másutt dolgozók által "érdemelt" bér.
- A fizetésekért nyújtott produktum.
- A külföldi fizetések.

Összefoglalom egy releváns hasonlatban:
Ha van pénzem (mindegy hogy loptam, örököltem, megdolgoztam érte), és úgy döntök, hogy hívok egy kurvát (megtehetem, törvényes) és fizetek neki egy estéért 500ezer forintot (ami itthon magas, külföldön van aki a sokszorosát kapja), akkor senkinek semmi köze ahhoz, hogy ezt a pénzt adhattam volna rászorulóknak, alapítványnak, korháznak, sőt, még ahhoz se, hogy reggel úgy érzem nem is volt jó ez az egész este.

Ettől függetlenül szerintem is nevetséges összegek a produktummal összevetve, nagyrészük az állam, a presztizsvadászok lehúzása, de aki nem képes megérteni, hogy miért történik, miért történhet ez, az valójában visszasírja a '90 elötti államkommunizmust, ahol minden ilyen dolog központilag volt szabályozva (árak, bérek, tulajdonlások, stb.), és ahhoz képest próbált az ember "okoskodni".
Tessék megérteni, hogy ez a kapitalizmus, a tulaj annyit ad/fizet amennyit akar.
Ha hobbi, költséges, ha törvénytelen a pénzek eredete vállalja, hogy majd leüli, ha rábizonyítják a törvénytelenséget, és ha megelégszik ezzel a produktummal, megérdemli, az ő dolga.
Ő
a
tulaj.
Ez
a
kapitalizmus.
Kicsit sárgább, kicsit savanyúbb, de a miénk.

több mint 6 éve
NB2 New England Patriots 22 027 — nabege2@yahoo.com
Engem megleptek egyes reakciók😊
1. Ezek a bérek nem piaci alapon lettek kifizetve, nem azért kapnak ennyit, mert ügyes a klubtulaj, államilag vannak dotálva a csapatok
2. Mivel a játékosok ennyit keresnek sok helyen nem jut másra. Pl nálunk az utánpótlásnál nem volt hideg víz, a kis srácoknak 40 fokos vízben kellett (volna) megfürödni télen. Én is ezeket a pénzeket arra fordítanám, hogy az iskolákban, klubokban normális körülmények legyenek
3. JC6 is leírta, hogy mennek az utánpótlásban a dolgok, rengetek tehetség kallódik el, mert nincs pénz a szülőknek, a magyar foci (mivel állatira nincs nagy tömegbázis, sok tehetséggel) nem teheti meg
4. Én azért sem fizetnék ennyi pénzt, mert a játékosok nincsenek rákényszerítve, hogy továbblépjenek és elmenjenek erősebb bajnokságba, ahol továbbfejlődnek. Pl Lovrencsicsnek és Priskinnek sem a Fradiban kéne elszórakozni a tehetségét
5. Ezt az egészet akkor is tartanám, ha pénteken rúgtunk volna egy 10-es Andorrának!

ui: én sem vagyok irigy, ha valaki megérdemli keressen sokat, még ha én nekem nem jut annyi!
több mint 6 éve
YoungZeeZee 7 944
 inforadio.hu/sport/2017/06/14/bunda_is_lehetett_az_andorrai_futballkudarc/?utm_source=index.hu&utm_medium=doboz&utm_campaign=link
több mint 6 éve
Kenny Atlanta Falcons 9 339 — Omar's Coming Yo!
 24.hu/sport/foci/2017/06/14/a-juventus-egykori-ghanai-valogatott-csatarat-igazolhatja-le-a-videoton/
empty taxi
amikor már egy magyar csapat többet ajánl mint egy Lokomotiv Moszkva akkor ott nincs kérdés.

több mint 6 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 25 439
Lemaradtam egy Hertha-Vidi meccsről? Vagy honnan lehet tudni, hogy mekkora a különbség köztük a pályán?

No offense, tényleg érdekelne ki mi alapján tud erről véleményt alkotni. Én láttam jó pár bajnokit mindkét bajnokságból az elmúlt években és az alapján egyik magyar csapatot se érzem azon szinten lévőnek, akár sebességben, akár teherbírásban, hogy stabil Bundesliga bentmaradó szintet hozzon, de ez csak az én megérzésem, lehet nyugodtan cáfolni... 😊
StormST
A legtöbb mennyei egyes csapat az angol harmadosztályból is simán kiesne.