Sorozatok

32 feliratkozó

több mint 10 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 365 — #NoStress
Értem.

De az lenne a kérdésem, hogy miért 4-6 rész egy évad?
Nem az, hogy milyen jó. (Megnéztem Luther első 2 évadot, végülis 10 óra összvissz, és szerintem elég ergya, de nem is ezzel kapcsolatban fogalmazódott meg bennem kérdés.)
Csak azt hittem hátha valaki tudja, hogy mi a koncepció egy 4 részes sorozat mögött, amiből gondolom nem 3 havonta jön új évad, hanem évente.
Én a hagyományos (hosszabb, valóban televíziós évadokat átfogó) sorozatokról tudom, hogy televíziós szempontból mi mögöttük az "elmélet", de eddig nem találkoztam ilyen rövid sorozattal, és azt hittem van valami konkrét ok (teszem azt, Angliában ezek nyáron mennek, uborkaszezonban, vagy pont hagyományosan decemberben főidőben, stb.), de nem lettem okosabb.Sobri Jóska
The reasons are partly financial and partly historical. On average, budgets for American TV shows are - and have always been - much higher in comparison to their British counterparts (although for news, documentaries and general entertainment shows they are comparable).

This is for a variety of reasons, but primarily due to a.) the size of the American networks and their parent corporations, b.) the larger amounts of advertising revenue generated in the US market, and c.) greater revenue from overseas sales and syndication (a concept that doesn't really exist in the UK). So generally speaking, British networks arrived at the model of usually having just one or two writers for series, and not having very long seasons, because it is cheaper that way. This doesn't mean that all seasons are short - as noted above there are prime time 'soap operas' that are on year-round, for example - but as a general rule, British seasons tend to be from 6 to 13 episodes in length.

The BBC is a special case, as it generates 100% of its income for programme making from something called the license fee, which is an annual charge that anyone who owns a TV in Britain must pay. Although the license fee is collected and spent independently from government, the BBC is forbidden by law to use any money from its commercial activities (merchandising etc) for programme making, as this would be seen as creating an unfair advantage over its commercial rivals. American readers might find it helpful to think of the BBC as like PBS, but with compulsory subscription from everybody. The result of this is that the money available to the BBC for making programmes is fixed year on year. This has the duel effect of making it, in theory, freer creatively (because they don't have to sell advertising) but tighter with budgets (because they can't spend any more than they get from the license fee).

The other reason is to do with changes in the way programmes are made. In the 1960s and 70s, seasons of British drama often ran to the same length as they did in America, but whereas American shows were usually more 'glossy' in terms of production values, British audiences were generally more accepting of a cheaper, less 'cinematic' look (for example, using videotape instead of film). As that changed through the 80s and 90s, and expectations increased, so the British networks were forced to produce shorter seasons in order to put more money into production budgets.

It is also worth noting that some people prefer short seasons on a creative level, as it is easier to have a single story arc running through the whole series without having to create too many conflicting subplots, or stringing out the resolution for too long. It is interesting to compare the US and British versions of 'the Office' in this sense, for example.briareos
そして今、英語のテキストをどうするか?
ハンガリー語 - 私はこのレベルではなかったら、英語で尋ねたことができます。

több mint 10 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 16 876 — StuG Life
Értem.

De az lenne a kérdésem, hogy miért 4-6 rész egy évad?
Nem az, hogy milyen jó. (Megnéztem Luther első 2 évadot, végülis 10 óra összvissz, és szerintem elég ergya, de nem is ezzel kapcsolatban fogalmazódott meg bennem kérdés.)
Csak azt hittem hátha valaki tudja, hogy mi a koncepció egy 4 részes sorozat mögött, amiből gondolom nem 3 havonta jön új évad, hanem évente.
Én a hagyományos (hosszabb, valóban televíziós évadokat átfogó) sorozatokról tudom, hogy televíziós szempontból mi mögöttük az "elmélet", de eddig nem találkoztam ilyen rövid sorozattal, és azt hittem van valami konkrét ok (teszem azt, Angliában ezek nyáron mennek, uborkaszezonban, vagy pont hagyományosan decemberben főidőben, stb.), de nem lettem okosabb.Sobri Jóska
The reasons are partly financial and partly historical. On average, budgets for American TV shows are - and have always been - much higher in comparison to their British counterparts (although for news, documentaries and general entertainment shows they are comparable).

This is for a variety of reasons, but primarily due to a.) the size of the American networks and their parent corporations, b.) the larger amounts of advertising revenue generated in the US market, and c.) greater revenue from overseas sales and syndication (a concept that doesn't really exist in the UK). So generally speaking, British networks arrived at the model of usually having just one or two writers for series, and not having very long seasons, because it is cheaper that way. This doesn't mean that all seasons are short - as noted above there are prime time 'soap operas' that are on year-round, for example - but as a general rule, British seasons tend to be from 6 to 13 episodes in length.

The BBC is a special case, as it generates 100% of its income for programme making from something called the license fee, which is an annual charge that anyone who owns a TV in Britain must pay. Although the license fee is collected and spent independently from government, the BBC is forbidden by law to use any money from its commercial activities (merchandising etc) for programme making, as this would be seen as creating an unfair advantage over its commercial rivals. American readers might find it helpful to think of the BBC as like PBS, but with compulsory subscription from everybody. The result of this is that the money available to the BBC for making programmes is fixed year on year. This has the duel effect of making it, in theory, freer creatively (because they don't have to sell advertising) but tighter with budgets (because they can't spend any more than they get from the license fee).

The other reason is to do with changes in the way programmes are made. In the 1960s and 70s, seasons of British drama often ran to the same length as they did in America, but whereas American shows were usually more 'glossy' in terms of production values, British audiences were generally more accepting of a cheaper, less 'cinematic' look (for example, using videotape instead of film). As that changed through the 80s and 90s, and expectations increased, so the British networks were forced to produce shorter seasons in order to put more money into production budgets.

It is also worth noting that some people prefer short seasons on a creative level, as it is easier to have a single story arc running through the whole series without having to create too many conflicting subplots, or stringing out the resolution for too long. It is interesting to compare the US and British versions of 'the Office' in this sense, for example.

több mint 10 éve
shawnka Buffalo Bills Washington Huskies 15 132 — Tyrone Creek
újranéztem a Sherlock 2x03-at. hihetetlen, hogy hogyan lehet egy epizód ennyire zseniális. plusz felfedeztem benne egy csomó újdonságot is, így az utolsó jelenet is új értelmet nyert 😊

legyen már október 31!
több mint 10 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 365 — #NoStress
Sobri annyi a egész, azon felül, hogy kisebb stáb kisebb költségvetés, Toca
De azt ugye tudod, hogy ez nem igaz? 😊
Sokkal költséghatékonyabb egy 10 részes sorozat egy epizódjának legyártása, ugyanazok a szereplők, belsők, helyszínek, arányaiban kevesebb stábóra, forgatási idő, stb., mint egy ilyen 4 részesé.
Az egy részre eső költség annál kevesebb minél több rész készül.

Luther - Sherlock pár részében gyakorlatilag nincs üres járat, töltelék rész. Hosszab lenne egy-egy évad ez a varázs megszünne.Toca
Ezt a te szempontodból értem, de a csatorna oldaláról pont az az érdek, hogy legyen sok rész, cliffhanger, stb. Az ő szempontjukból ez üzlet, nem varázslat.
Ezért nem értem még mindig miért készül 4 részes évad.
Azt tökéletesen értem, hogy ez neked, mint nézőnek miért jó. 😊

Egyébként az első két évad bitang erős , harmadik (főleg 1-2 ) lett picit gyengébb.Toca
Nem vagyok nagy sorozatnéző, de szerintem meg elég ergya.
Sok jót olvastam róla, ezért megnéztem a Luther első 10 részt, de semmi extra.
Sok a következetlenség, baki, 24 óra alatt totálisan, indokolatlanul megváltozó, illogikusan cselekvő karakterek, nem koherens viselkedések, stb.
De ez nem lenne baj, ha amúgy egy pörgős, igazán szórakoztató 10 órás film lenne.Sobri Jóska
1. Ebben lehet igazad van, mondjuk egy felkapott sorozatnál szerintem a szereplők bére igen fontos pénzeket visz. Pl. Cukberlaché tuti , de ezt pontosan nem tudom cáfolni.
2. Angliában ez a módi BBCnél különösen és bejön, szerinted meglehet 10 részesre csinálni , szerintük nem.
Pl. Luthernél már így is éreztem hogy kezdenek kifutni az ötletből és veszít a minőségből
3. Ízlések és pofonok ezen felesleges vitázni, tuti van olyan film/sorozat ami szerintem ötlettelen gagyi fos szerinted meg überbrutál és fordítva .Toca
1. Biztos olcsóbb egy hosszabb sorozat egy epizódjának legyártása, mint egy kevesebb részből állóé. 😊
Ráadásul ugye egy Friends-nél is az utolsó évadokban (6-7-től, ha jól emlékszem) lett sok a szereplők gázsija, nem az elején. Vagyis ez egy eleve 6 részesre tervezett akkor no name sorozatnál nem szempont. Mármint a gázsi.
A Luther teljes költségvetésén nem dobott volna 10%-ot, ha az első évad nem 6 hanem 12 rész.
2. Na pont ez iránt érdeklődöm. Nem láttam még ezek szerint se BBC, se angol sorozatot, nem tudtam, hogy ez a módi. De pont ez érdekelne, hogy miért lett ez a módi, hátha tudja valaki.
Miért nem az amerikai 10 vagy huszoniksz részes sorozat a módi? Valami oka mindenképp van. Az önmagában nem ok, hogy ez a módi.
3. Nem sok sorozatot láttam, űberbrutálnak (10 pontos) talán a Prison Break első évadát mondanám, kurva jónak (8-9 pont) a többi PB-t, és a Trónok harca 3. és a Szex és New York 1. évadát, faszán jónak (6-7 pont) a Dexter 1. és a GoT 1., a többi néhány amit láttam közepes vagy ergya. (Mondjuk a PB-n, SATC-n, GoT-on és a Monthy Python-on kívül egyiket se néztem teljesen végig.)

több mint 10 éve
Toca Minnesota Vikings 18 668 — Vikings fan
Sobri annyi a egész, azon felül, hogy kisebb stáb kisebb költségvetés, Toca
De azt ugye tudod, hogy ez nem igaz? 😊
Sokkal költséghatékonyabb egy 10 részes sorozat egy epizódjának legyártása, ugyanazok a szereplők, belsők, helyszínek, arányaiban kevesebb stábóra, forgatási idő, stb., mint egy ilyen 4 részesé.
Az egy részre eső költség annál kevesebb minél több rész készül.

Luther - Sherlock pár részében gyakorlatilag nincs üres járat, töltelék rész. Hosszab lenne egy-egy évad ez a varázs megszünne.Toca
Ezt a te szempontodból értem, de a csatorna oldaláról pont az az érdek, hogy legyen sok rész, cliffhanger, stb. Az ő szempontjukból ez üzlet, nem varázslat.
Ezért nem értem még mindig miért készül 4 részes évad.
Azt tökéletesen értem, hogy ez neked, mint nézőnek miért jó. 😊

Egyébként az első két évad bitang erős , harmadik (főleg 1-2 ) lett picit gyengébb.Toca
Nem vagyok nagy sorozatnéző, de szerintem meg elég ergya.
Sok jót olvastam róla, ezért megnéztem a Luther első 10 részt, de semmi extra.
Sok a következetlenség, baki, 24 óra alatt totálisan, indokolatlanul megváltozó, illogikusan cselekvő karakterek, nem koherens viselkedések, stb.
De ez nem lenne baj, ha amúgy egy pörgős, igazán szórakoztató 10 órás film lenne.Sobri Jóska
1. Ebben lehet igazad van, mondjuk egy felkapott sorozatnál szerintem a szereplők bére igen fontos pénzeket visz. Pl. Cukberlaché tuti , de ezt pontosan nem tudom cáfolni.
2. Angliában ez a módi BBCnél különösen és bejön, szerinted meglehet 10 részesre csinálni , szerintük nem.
Pl. Luthernél már így is éreztem hogy kezdenek kifutni az ötletből és veszít a minőségből
3. Ízlések és pofonok ezen felesleges vitázni, tuti van olyan film/sorozat ami szerintem ötlettelen gagyi fos szerinted meg überbrutál és fordítva .
több mint 10 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 365 — #NoStress
Sobri annyi a egész, azon felül, hogy kisebb stáb kisebb költségvetés, Toca
De azt ugye tudod, hogy ez nem igaz? 😊
Sokkal költséghatékonyabb egy 10 részes sorozat egy epizódjának legyártása, ugyanazok a szereplők, belsők, helyszínek, arányaiban kevesebb stábóra, forgatási idő, stb., mint egy ilyen 4 részesé.
Az egy részre eső költség annál kevesebb minél több rész készül.

Luther - Sherlock pár részében gyakorlatilag nincs üres járat, töltelék rész. Hosszab lenne egy-egy évad ez a varázs megszünne.Toca
Ezt a te szempontodból értem, de a csatorna oldaláról pont az az érdek, hogy legyen sok rész, cliffhanger, stb. Az ő szempontjukból ez üzlet, nem varázslat.
Ezért nem értem még mindig miért készül 4 részes évad.
Azt tökéletesen értem, hogy ez neked, mint nézőnek miért jó. 😊

Egyébként az első két évad bitang erős , harmadik (főleg 1-2 ) lett picit gyengébb.Toca
Nem vagyok nagy sorozatnéző, de szerintem meg elég ergya.
Sok jót olvastam róla, ezért megnéztem a Luther első 10 részt, de semmi extra.
Sok a következetlenség, baki, 24 óra alatt totálisan, indokolatlanul megváltozó, illogikusan cselekvő karakterek, nem koherens viselkedések, stb.
De ez nem lenne baj, ha amúgy egy pörgős, igazán szórakoztató 10 órás film lenne.

több mint 10 éve
Toca Minnesota Vikings 18 668 — Vikings fan
Sobri annyi a egész, azon felül, hogy kisebb stáb kisebb költségvetés, hogy így tudják a szinvonalat fentratani.
Luther - Sherlock pár részében gyakorlatilag nincs üres járat, töltelék rész. Hosszab lenne egy-egy évad ez a varázs megszünne.
Egyébként az első két évad bitang erős , harmadik (főleg 1-2 ) lett picit gyengébb.
több mint 10 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 365 — #NoStress
Értem.

De az lenne a kérdésem, hogy miért 4-6 rész egy évad?
Nem az, hogy milyen jó. (Megnéztem Luther első 2 évadot, végülis 10 óra összvissz, és szerintem elég ergya, de nem is ezzel kapcsolatban fogalmazódott meg bennem kérdés.)
Csak azt hittem hátha valaki tudja, hogy mi a koncepció egy 4 részes sorozat mögött, amiből gondolom nem 3 havonta jön új évad, hanem évente.
Én a hagyományos (hosszabb, valóban televíziós évadokat átfogó) sorozatokról tudom, hogy televíziós szempontból mi mögöttük az "elmélet", de eddig nem találkoztam ilyen rövid sorozattal, és azt hittem van valami konkrét ok (teszem azt, Angliában ezek nyáron mennek, uborkaszezonban, vagy pont hagyományosan decemberben főidőben, stb.), de nem lettem okosabb.

több mint 10 éve
Kenny Atlanta Falcons 9 317 — Omar's Coming Yo!
Azt tudja valaki, hogy a Luther miért csak 6 illetve 4 rész évadonként?
Vagy csak én nem találkoztam eddig ilyen "minisorozatokkal"?Sobri Jóska
Mert angol, ott ez a módijjncaa
Na de Angliában is ugyanúgy 3-4 hónap egy tévés évad.
És van angol sorozat ami évadonként 10+ részes.Sobri Jóska
Kisebb piac és általában kisebb stáb dolgozik a sorozatokonjjncaa
Ezért rövidebb egy évad? 😊
Egy Szomszédok vagy egy Hacktion még kisebb piac, mégse 4-6 rész. 😊Sobri Jóska
Luthernek meg a Sherlocknak pont ez a varázsa,hogy kevés részt csinálnak,de azok bitang jók.

több mint 10 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 365 — #NoStress
Azt tudja valaki, hogy a Luther miért csak 6 illetve 4 rész évadonként?
Vagy csak én nem találkoztam eddig ilyen "minisorozatokkal"?Sobri Jóska
Mert angol, ott ez a módijjncaa
Na de Angliában is ugyanúgy 3-4 hónap egy tévés évad.
És van angol sorozat ami évadonként 10+ részes.Sobri Jóska
Kisebb piac és általában kisebb stáb dolgozik a sorozatokonjjncaa
Ezért rövidebb egy évad? 😊
Egy Szomszédok vagy egy Hacktion még kisebb piac, mégse 4-6 rész. 😊

több mint 10 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 868 — No es importante
Azt tudja valaki, hogy a Luther miért csak 6 illetve 4 rész évadonként?
Vagy csak én nem találkoztam eddig ilyen "minisorozatokkal"?Sobri Jóska
Mert angol, ott ez a módijjncaa
Na de Angliában is ugyanúgy 3-4 hónap egy tévés évad.
És van angol sorozat ami évadonként 10+ részes.Sobri Jóska
Kisebb piac és általában kisebb stáb dolgozik a sorozatokon


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 10 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 365 — #NoStress
Azt tudja valaki, hogy a Luther miért csak 6 illetve 4 rész évadonként?
Vagy csak én nem találkoztam eddig ilyen "minisorozatokkal"?Sobri Jóska
Mert angol, ott ez a módijjncaa
Na de Angliában is ugyanúgy 3-4 hónap egy tévés évad.
És van angol sorozat ami évadonként 10+ részes.

több mint 10 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 868 — No es importante
Azt tudja valaki, hogy a Luther miért csak 6 illetve 4 rész évadonként?
Vagy csak én nem találkoztam eddig ilyen "minisorozatokkal"?Sobri Jóska
Mert angol, ott ez a módi


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 10 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 365 — #NoStress
Azt tudja valaki, hogy a Luther miért csak 6 illetve 4 rész évadonként?
Vagy csak én nem találkoztam eddig ilyen "minisorozatokkal"?

több mint 10 éve
shawnka Buffalo Bills Washington Huskies 15 132 — Tyrone Creek
kár, hogy nem nézitek sokan a Magic City-t, pedig igencsak zseniális a második évad is 😊
több mint 10 éve
davekid 349 — Go Big Red
ha valaki tud feliratot az FX-es The Bridge sorozathoz, az ossza meg, a pilothoz találtam eddig, de sajnos a többihez nem

FOLLOW @davekid12
https://twitter.com/#!/davekid12
több mint 10 éve
Toca Minnesota Vikings 18 668 — Vikings fan
Csak én éreztem úgy,hogy ezt a Luther évadot kicsit összecsapták?
Tele volt olyan hibákkal amit eddig nem szoktunk meg sem a Luthertől sem pl a Sherlocktól.Kenny
Pl. mire gondolsz ?Toca
| Pl Luther és Stark kapcsolátra,és annak végére.Felvezetik a szálat 3 részen keresztül,szinte kihegyezik az évadot az ő kettejük konfliktusára aztán úgy lett vége ahogy.emellett én kedvelem o'hara-t néztem volna a következő évadban is.
Ripley méltatlanul távozott(igaz már amikor futott a faszi a sikátorban akkor tudtam,hogy mi fog történni),egy temetés jelenetet azért megérdemelt volna.
Ettől független a John és Alice közti párbeszédek még mindig a legjobbak amit valaha sorozatban láttam.
|

Azt mondanám hogy ez volt a leggyengébb évad,ha az utolsó két rész nem hozta volna a szokásos Lutheres színvonalat.Kenny
|
Igen az utolsó kettő jelentősen felhúzta az évadot. Ripley megölése nálam már első évad végétől egy várt pillanat volt. Starkos dologban először én is úgy gondoltam, hogy leegyszerűsítették, de jobban végig gondolva, a csávó ellőtte minden puskaporát. Gyakorlatilag a videóval besült, karakterét túl sokáig nem lehetett volna húzni. Mégegy átmegyek gyilkolásba és próbálom eltusolni Lutherre kenve dolgot, meg azért nem illet eljátszani. (Mondjuk ebben az fájt a legjobban hogy 2 rendőr hihetetlen primitív módon sétál le a lépcsőn és egy kvázi utcai ember egy shotgunnal lazán csapdába csalja őket...).
Alice nélkül nem igazi Luthor. Mondjuk ha lesz még évad kaphatna valami erősebb társat, mert néha úgy érzem kezd kifulladni az ő karaktere is ha nem kap megfelelő ellenfelet/partnert.
|
több mint 10 éve
Kenny Atlanta Falcons 9 317 — Omar's Coming Yo!
Csak én éreztem úgy,hogy ezt a Luther évadot kicsit összecsapták?
Tele volt olyan hibákkal amit eddig nem szoktunk meg sem a Luthertől sem pl a Sherlocktól.Kenny
Pl. mire gondolsz ?Toca
| Pl Luther és Stark kapcsolátra,és annak végére.Felvezetik a szálat 3 részen keresztül,szinte kihegyezik az évadot az ő kettejük konfliktusára aztán úgy lett vége ahogy.emellett én kedvelem o'hara-t néztem volna a következő évadban is.
Ripley méltatlanul távozott(igaz már amikor futott a faszi a sikátorban akkor tudtam,hogy mi fog történni),egy temetés jelenetet azért megérdemelt volna.
Ettől független a John és Alice közti párbeszédek még mindig a legjobbak amit valaha sorozatban láttam.
|

Azt mondanám hogy ez volt a leggyengébb évad,ha az utolsó két rész nem hozta volna a szokásos Lutheres színvonalat.

több mint 10 éve
Duff Seattle Seahawks 3 037
dexterről mi a véleményetek? így 5 rész után sztem messze leguncsibb évad ez eddig. egy sorozatzáró évadtól kicsit többet várok :/
remélem azért az évad második felére felpörög...braxa88
Ja eddig nem egy nagy cucc, kb. a 3. évad színvonalán van. Viszont szerintem Jennifer Carpenter nagyon jól tolja, nem is értem, miért nem jelölték Emmyre 😮
több mint 10 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 868 — No es importante
dexterről mi a véleményetek? így 5 rész után sztem messze leguncsibb évad ez eddig. egy sorozatzáró évadtól kicsit többet várok :/
remélem azért az évad második felére felpörög...braxa88
| van egy olyan érzésem, hogy ezt az öt(ödik) részt amolyan alternatív sorozatzárónak használták, aki heppi end véget szeretne, az ne nézze tovább 😊 |


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 10 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 521
dexterről mi a véleményetek? így 5 rész után sztem messze leguncsibb évad ez eddig. egy sorozatzáró évadtól kicsit többet várok :/
remélem azért az évad második felére felpörög...
több mint 10 éve
Gabesz92 Los Angeles Chargers 1 446
Csak én éreztem úgy,hogy ezt a Luther évadot kicsit összecsapták?
Tele volt olyan hibákkal amit eddig nem szoktunk meg sem a Luthertől sem pl a Sherlocktól.Kenny
Szerintem is jobb volt az első két évad, de azért így is nagyon tetszett. Az utolsó rész Alice-szel meg nagyon ott volt, bár kicsit kiszámítható lett, ettől függetlenül tetszett és az Alice-Luther közös jelenetek továbbra fergetegesek.

több mint 10 éve
Toca Minnesota Vikings 18 668 — Vikings fan
Csak én éreztem úgy,hogy ezt a Luther évadot kicsit összecsapták?
Tele volt olyan hibákkal amit eddig nem szoktunk meg sem a Luthertől sem pl a Sherlocktól.Kenny
Pl. mire gondolsz ?
több mint 10 éve
Kenny Atlanta Falcons 9 317 — Omar's Coming Yo!
Csak én éreztem úgy,hogy ezt a Luther évadot kicsit összecsapták?
Tele volt olyan hibákkal amit eddig nem szoktunk meg sem a Luthertől sem pl a Sherlocktól.

több mint 10 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 758 — Cowboys fan
 www.imdb.com/name/nm0127988/?ref_=tt_cl_t14jjncaa
ááá, megvan honnan ismerős. Prison breakből. ez a köcsög vette el Sucre nőjét. köszi 😊braxa88
Pont most sikerült végig néznem másodjára is, továbbra is no1 sorozat nálam.Newman
nemtom, én ezekről az ilyenekről lemaradtam, aztán be sem pótoltam őket (amikor a Lost meg a PB ment a tévében, akkor éppen koliban laktam, aztán nem volt kedvem beülni a közös tévé elé harmincadmagammal, utána meg már letöltögetni nem akaródzott).
viszont egy-két hónapja fejezték be a kúltévén a Magnumot, kb 40 rész még ott figyel a médiaboxon (először a költözés tett be az esti sorozatnézésnek, utána meg a kölök érkezése), szóval még van két hónapig garantált a kikapcsolódás, persze csak ha eljutok odáig...