USA és a világ

30 feliratkozó

több mint 3 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 646 — Egyéb témák lakó
Kivéve ha az SC helyt ad Trump kérelmének és vége a számlálásnak mert akkor már megvan a győztes.
csebi
Ha ez megtörténik, akkor USA-ban polgárháborús helyzet lesz.
Gyurma Pappa
Meg jo, hogy nem ezt mondta Trump 😊
undisputedly
Akkor jó. Meg is lepődtem, de nem fact checkeltem... My bad.

több mint 3 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 372
Ha Biden nem nyer (szerintem nem fog) akkor mennyire várható a dem.party balra tolódása?
Nekem az már nem lenne annyira szórakoztató, bár egyébként kétlem, hogy az amerikaiak többségének az vállalható lenne. Persze sosem szabad lebecsülni ezt.
több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 729 — SuperBowl Champions 2013/2014
Kivéve ha az SC helyt ad Trump kérelmének és vége a számlálásnak mert akkor már megvan a győztes.
csebi
Ha ez megtörténik, akkor USA-ban polgárháborús helyzet lesz.
Gyurma Pappa
Meg jo, hogy nem ezt mondta Trump 😊
több mint 3 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 646 — Egyéb témák lakó
Kivéve ha az SC helyt ad Trump kérelmének és vége a számlálásnak mert akkor már megvan a győztes.
csebi
Ha ez megtörténik, akkor USA-ban polgárháborús helyzet lesz.

több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 441 — The Mathematician
van ahol már készülnek a balhéra


The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 161 — Lucas Scott
WI, MI, PA lesz a döntő, pont a 3 állam, ahol szerintem péntekig nem lesz semmi.

PA-ban még 1,8 millió szavazat van vissza, az nagyon sok. PHI simán megfordíthatja, ott 350e-t számoltak össze. Szerintem megint 1% körüli különbség lesz, de hogy kinek, azt nehéz megjósolni.

Bidennek: NV, PA és MI elég (pont 270).
Trump: ha behúzza NC+GA-t az 244, akkor PA nem is kell neki, WI és MI elég.

Magyarul: MI és PA a kulcs, WI mindegy.

Nagyjából ennyire "egyszerű" 😀
Gyurma Pappa
Kivéve ha az SC helyt ad Trump kérelmének és vége a számlálásnak mert akkor már megvan a győztes.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 3 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 646 — Egyéb témák lakó
WI, MI, PA lesz a döntő, pont a 3 állam, ahol szerintem péntekig nem lesz semmi.

PA-ban még 1,8 millió szavazat van vissza, az nagyon sok. PHI simán megfordíthatja, ott 350e-t számoltak össze. Szerintem megint 1% körüli különbség lesz, de hogy kinek, azt nehéz megjósolni.

Bidennek: NV, PA és MI elég (pont 270).
Trump: ha behúzza NC+GA-t az 244, akkor PA nem is kell neki, WI és MI elég.

Magyarul: MI és PA a kulcs, WI mindegy.

Nagyjából ennyire "egyszerű" 😀

Szerkesztette: Gyurma Pappa

több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 729 — SuperBowl Champions 2013/2014
Nah, Arizonát behúzta Biden
Vrij6
Az elso allam ami gazdat cserelt 2016-hoz kepest.
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 441 — The Mathematician
De en most nem ertem Pennsylvania-t, nekem ilyet ir, hogy Trump ~2.9m Biden ~2.3m , 2016-ban Trump nyert ~2.9m szavazattal most ebbol nekem ez akkor nem igazan szoros, vagy rosszul ertelmezek valamit?
rokaur
Mert philly megfordíthatja olyan sok szavazat hiányzik onnan
csebi
hat de kb minden szavazatnak akkor Biden-re kellene mennie, nem? 2016-ban volt 6m szavazat annak mar majdnem fele megvan Trumpnak.
rokaur
itt jön elő a nagyobb részvétel

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
rokaur 864
De en most nem ertem Pennsylvania-t, nekem ilyet ir, hogy Trump ~2.9m Biden ~2.3m , 2016-ban Trump nyert ~2.9m szavazattal most ebbol nekem ez akkor nem igazan szoros, vagy rosszul ertelmezek valamit?
rokaur
Mert philly megfordíthatja olyan sok szavazat hiányzik onnan
csebi
hat de kb minden szavazatnak akkor Biden-re kellene mennie, nem? 2016-ban volt 6m szavazat annak mar majdnem fele megvan Trumpnak.
több mint 3 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 816 — Слава Україні! Героям слава!
Nah, Arizonát behúzta Biden

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 441 — The Mathematician
az mennyire igaz, hogy Wisconsinban, Michiganben, Pennsylvaniában a nagyvárosi szavazatokat nem számolták még meg?
deyell
Hihetetlen, de igaz. Elmentek haza, es helyi ido szerint reggel folytatjak. Persze mindegyikben Trump vezet. Vajon, ha Biden vezetne, abbahagytak volna? (Pennsylvaniaban)
undisputedly
Ez nem teljesen igaz. Volt ahol maradtak tovább a tervekkel ellentétben.
csebi
és elég sok államban lehetett számolni előre, csak ott nem
azért ki a felelős?
Negritis
Vmi olyasmit mondtak h mások az eljárási szabalyok. Van ahol el kezdtek már számolni korábban asszem ilyen Florida van ahol nem lehet amíg a fulkeket nem zárják le pl Pennsylvania.0
csebi
én tudom, hogy ezek a szabályok csak nem értem h miért 😀

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 161 — Lucas Scott
istenem, Trump annyira szánalmas performanszt nyomott, hogy az nekem volt szekunder szégyen.
ahelyett, hogy autoritással beszélne, hogy
"megnyertük. pont. van még nyitott állam, de azt is megnyerjük. pont."
szóval ehelyett elkezd siránkozni jobbra meg balra. baszki, legalább legyen benne méltóság, ő az elnöke a világ első számú hatalmának, ne úgy viselkedjen, mint egy sértett óvodás...
slowmotion
Szerintem ultra gaz volt.
undisputedly
Annyira h sztem ezt OV tanácsolta neki a lecsofozes közben

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 161 — Lucas Scott
De en most nem ertem Pennsylvania-t, nekem ilyet ir, hogy Trump ~2.9m Biden ~2.3m , 2016-ban Trump nyert ~2.9m szavazattal most ebbol nekem ez akkor nem igazan szoros, vagy rosszul ertelmezek valamit?
rokaur
Mert philly megfordíthatja olyan sok szavazat hiányzik onnan

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 161 — Lucas Scott
az mennyire igaz, hogy Wisconsinban, Michiganben, Pennsylvaniában a nagyvárosi szavazatokat nem számolták még meg?
deyell
Hihetetlen, de igaz. Elmentek haza, es helyi ido szerint reggel folytatjak. Persze mindegyikben Trump vezet. Vajon, ha Biden vezetne, abbahagytak volna? (Pennsylvaniaban)
undisputedly
Ez nem teljesen igaz. Volt ahol maradtak tovább a tervekkel ellentétben.
csebi
és elég sok államban lehetett számolni előre, csak ott nem
azért ki a felelős?
Negritis
Vmi olyasmit mondtak h mások az eljárási szabalyok. Van ahol el kezdtek már számolni korábban asszem ilyen Florida van ahol nem lehet amíg a fulkeket nem zárják le pl Pennsylvania.0

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 3 éve
rokaur 864
De en most nem ertem Pennsylvania-t, nekem ilyet ir, hogy Trump ~2.9m Biden ~2.3m , 2016-ban Trump nyert ~2.9m szavazattal most ebbol nekem az jon le akkor, hogy nem igazan szoros, vagy rosszul ertelmezek valamit?

Szerkesztette: rokaur
több mint 3 éve
MirrMurr Philadelphia Eagles Ohio State Buckeyes 2 504 — Jinxtriad's witness
Valaki segítene tisztán látni (nem vagyok otthon az amerikai választási rendszerben): akkor most hogy áll a dolog? Ki áll nyerésre? Hol fejezték be a számlálást?
több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 729 — SuperBowl Champions 2013/2014
Mikor beszelunk arrol, hogy a pollok megint mekkora csodot mondtak?
undisputedly
Igenis beszélni kell erről. Nem nem a matematika romlott el. Konkrétan indítani akarnak neves egyetemekről kollegák petíciót, hogy a polok mintavételi eljárásait, és a módszertanokat felül lehessen vizsgálni. Ugyanis ezekhez pániknarratívákat csatolnak. Mindegy ideje lenne, nagyon ideje lenne. kezd egy szakma elhiteltelenedni.
Helmut Zimmer
Figyelj Helm, en inditok egy pollster ceget USA-ban, johet mindenki a forumrol 😀
több mint 3 éve
Helmut Zimmer Buffalo Bills Oregon Ducks 6 156 — én ezt meguntam
Mikor beszelunk arrol, hogy a pollok megint mekkora csodot mondtak?
undisputedly
Igenis beszélni kell erről. Nem nem a matematika romlott el. Konkrétan indítani akarnak neves egyetemekről kollegák petíciót, hogy a polok mintavételi eljárásait, és a módszertanokat felül lehessen vizsgálni. Ugyanis ezekhez pániknarratívákat csatolnak. Mindegy ideje lenne, nagyon ideje lenne. kezd egy szakma elhiteltelenedni.
több mint 3 éve
Peszinter Ferenc 718 — 中国加油
Nyertek is meg nem is
több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 729 — SuperBowl Champions 2013/2014
Win probability 95%? Csak nem nyom innen egy Atlantát... 🤣
warr_b
MEg kell nezni van-e Quinn nevu arc a stabjaban 😀
több mint 3 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 646 — Egyéb témák lakó
az mennyire igaz, hogy Wisconsinban, Michiganben, Pennsylvaniában a nagyvárosi szavazatokat nem számolták még meg?
deyell
A hiányzó szavazatok onnan vannak nagyrészt állítólag főleg Pennsylvania ahol ráadásul nagy részük level szavazatok nem kerültek még számolásra (csak ez asszem 600.000 körül van) amiket főleg Bidennek írjak.
csebi
akkor a következő kérdésem, mert Pennsylvaniában a legnagyobb város Philadelphia, ahol legutóbb tizenvalahány százalékot kapott Trump. ha most is hasonló eredmény lesz, elképzelhető, hogy Biden megfordítja ebben az államban?
deyell
 www.nytimes.com/interactive/2020/11/03/us/elections/results-pennsylvania-president.html

itt tudsz körzetenként nézni

több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 729 — SuperBowl Champions 2013/2014
istenem, Trump annyira szánalmas performanszt nyomott, hogy az nekem volt szekunder szégyen.
ahelyett, hogy autoritással beszélne, hogy
"megnyertük. pont. van még nyitott állam, de azt is megnyerjük. pont."
szóval ehelyett elkezd siránkozni jobbra meg balra. baszki, legalább legyen benne méltóság, ő az elnöke a világ első számú hatalmának, ne úgy viselkedjen, mint egy sértett óvodás...
slowmotion
Szerintem ultra gaz volt.
több mint 3 éve
deyell Las Vegas Raiders 10 559
az mennyire igaz, hogy Wisconsinban, Michiganben, Pennsylvaniában a nagyvárosi szavazatokat nem számolták még meg?
deyell
A hiányzó szavazatok onnan vannak nagyrészt állítólag főleg Pennsylvania ahol ráadásul nagy részük level szavazatok nem kerültek még számolásra (csak ez asszem 600.000 körül van) amiket főleg Bidennek írjak.
csebi
akkor a következő kérdésem, mert Pennsylvaniában a legnagyobb város Philadelphia, ahol legutóbb tizenvalahány százalékot kapott Trump. ha most is hasonló eredmény lesz, elképzelhető, hogy Biden megfordítja ebben az államban?

choose life
több mint 3 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 646 — Egyéb témák lakó
az mennyire igaz, hogy Wisconsinban, Michiganben, Pennsylvaniában a nagyvárosi szavazatokat nem számolták még meg?
deyell
Így van. PHI 48%-os feldolgozottságon áll, a többi nagyváros sincs 70% felett, de az megfordulni nem fog. WI és MI államok még változni fognak.

Akkor miert nem tettek disclaimert? Miert irtak, hogz +-4% hibahatar, amikor pl Nate silver, akire sokszor hivatkozol, valami 8-9 szazalekot tevedett. Ha tudtak, hogy nem tudjak elore jelezni?

Semmi mast nem csinaltak honapok ota, csak azt sulykoltak, hogy Biden double digit lead. Aztan latjuk mi lett belole, megint nem volt jo semmire a pollok 90%-a.
undisputedly
 fivethirtyeight.com/features/trump-can-still-win-but-the-polls-would-have-to-be-off-by-way-more-than-in-2016/

"The point, though, again, is that a Trump win is plausible. "