USA és a világ

31 feliratkozó

11 hónapja
Greengo Philadelphia Eagles Alabama Crimson Tide 8 626 — Eagles fan
 www.20min.ch/story/gazastreifen-metro-von-gaza-das-ist-das-mysterioese-tunnelsystem-der-hamas-244932867837?userPreferredLanguage=en


E-A-G-L-E-S EAGLES !
11 hónapja
Tarsi San Francisco 49ers 1 166
Jól van, sikerült egy kórhazat a földdel egyenlővé tenni, alig néhányszáz civil halott (többsége nő és gyerek)

Amikor a ruszkik csinálták ugyanezt Ukrajnában, utolsó szar terroristák voltak (azok is).
gabokocka
Egy menekülttáborbeli ENSZ-iskolát is...
warr_b
Fenyegettek Izrael létét...
Negritis, a vajda
Mocskos arabok, miért nem mentek tüntikézni a hamasz ellen
11 hónapja
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 25 216 — Keep pounding
 telex.hu/kulfold/2023/10/17/belgium-brusszel-halalos-tamadas-sved-aldozatok-feltetelezett-elkovetot-meglottek

Lelőtték a terroristát.
warr_b
Igazan megkinozhattak volna a qrva anyjat

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
11 hónapja
warr_b Washington Commanders 23 513 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
 telex.hu/kulfold/2023/10/17/belgium-brusszel-halalos-tamadas-sved-aldozatok-feltetelezett-elkovetot-meglottek

Lelőtték a terroristát.


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
11 hónapja
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 114 — The Mathematician
Jól van, sikerült egy kórhazat a földdel egyenlővé tenni, alig néhányszáz civil halott (többsége nő és gyerek)

Amikor a ruszkik csinálták ugyanezt Ukrajnában, utolsó szar terroristák voltak (azok is).
gabokocka
Egy menekülttáborbeli ENSZ-iskolát is...
warr_b
Fenyegettek Izrael létét...

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
11 hónapja
warr_b Washington Commanders 23 513 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Jól van, sikerült egy kórhazat a földdel egyenlővé tenni, alig néhányszáz civil halott (többsége nő és gyerek)

Amikor a ruszkik csinálták ugyanezt Ukrajnában, utolsó szar terroristák voltak (azok is).
gabokocka
Egy menekülttáborbeli ENSZ-iskolát is...


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
11 hónapja
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 25 216 — Keep pounding
Jól van, sikerült egy kórhazat a földdel egyenlővé tenni, alig néhányszáz civil halott (többsége nő és gyerek)

Amikor a ruszkik csinálták ugyanezt Ukrajnában, utolsó szar terroristák voltak (azok is).

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
11 hónapja
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 405 — Слава Україні! Героям слава!
“ATACMS won’t change anything, no point in supplying them”

Ukraine gets a variation of ATACMS

first strike - highest single day loss in russian air force history.

😀

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
11 hónapja
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 405 — Слава Україні! Героям слава!






Korrekt, ATACMS-nek írják már többen is meg GLSDB is volt elvileg.

Szerkesztette: Zsellér van de Vrij

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
11 hónapja
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 405 — Слава Україні! Героям слава!
Biden arrived in Israel. And while he is there, the IDF will not launch a ground operation in Gaza - Der Spiegel

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
11 hónapja
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 469 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
Hogy pont a svédeket sikerült betalálni, az valami egészen hihetetlen
r.baggio
A Koran egetesek miatt szerintem sajnos kiemelt helyen vannak a szelsoseges iszlamistaknal.

Azt nem ertem, hogy ha fel napon belul lenyomozzak es le is lovik, akkor elotte hogy nem jott ki a szuron? Eleg komolyan veszik a temat Belgiumban a '16os zaventami + '15os parizsi merenyletek utan...

Foleg, hogy illegalis bevandorlo volt.

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
11 hónapja
Mikey Cincinnati Bengals 18 556
Hogy pont a svédeket sikerült betalálni, az valami egészen hihetetlen
r.baggio
Nem csak a kormányunk utálja őket ezek szerint...
11 hónapja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 964 — Egyéb témák lakó
Klasszikus. A mainstream sajtó már most az újbalos Baloldalt ekézi, pedig el se kezdődött a koalíciós tárgyalás. 🙂

Vicces, ahogy a liberális magyar értelmiség retteg a baloldali mozgalmaktól

11 hónapja
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 632
Emlékszem a Semleges Térfélben mondta néha a DVTK-drukker tag a Diósgyőrnek a 2010-es évek vége felé állandósult kiesés elleni harcáról, hogy ha egy NB1-es csapatot teleraksz NB2-es szintű játékosokkal, előbb-utóbb lesz egy NB2-es csapatod.

Végül lett.
Kampman
Én ezt Evertonnal ismerem.

criminal lawyer or criminal lawyer?
11 hónapja
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 27 805
Emlékszem a Semleges Térfélben mondta néha a DVTK-drukker tag a Diósgyőrnek a 2010-es évek vége felé állandósult kiesés elleni harcáról, hogy ha egy NB1-es csapatot teleraksz NB2-es szintű játékosokkal, előbb-utóbb lesz egy NB2-es csapatod.

Végül lett.
11 hónapja
r.baggio Detroit Lions Washington State Cougars 61 682 — no es importante
Hogy pont a svédeket sikerült betalálni, az valami egészen hihetetlen


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
11 hónapja
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 632
Közben Brüsszelben lelőttek 2 svéd szurkolót, meg is haltak. Oldaltól függően terrortámadásnak vagy sima támadásnak írják.
NB2
terrorizmus definíciója alapján érdekes amúgy
mer pl jan 6 is az volt
Negritis, a vajda
Szornyu az a video ami kering. Remelem nem egy gyors golyot kapnak majd a vegen.
JéBé
Ez nekem inkább tűnik leszámolásnak mint terrortámadásnak. Eléggé célzottan azt a két embert akarta lelőni.
Tarsi
Kifejezetten svédekre mentek azért, mert állítólag csúnyán beszéltek a béke vallásáról.

Biztos itt is az volt a baj, hogy a szemét svéd apartheid nem adott elég pénzt és megértést a békés istenhívőknek.

😔

“Az interneten megjelent egy videófelvétel is az állítólagos elkövetőtől. "Nevem Abdesalem Al Guilani és Allah harcosa vagyok. Az Iszlám Államtól vagyok. Szeretjük, akik szeretnek minket, és gyűlöljük, akik gyűlölnek minket. A vallásunkért élünk és azért is halunk meg. Alhamdullilah. Testvéretek a muszlimok nevében állt bosszút. Három svédet öltem meg eddig. Alhamdullilah. Igen, három svédet"

hát igen. Mocskos zsidók, he!

Szerkesztette: Amadeus the Young

criminal lawyer or criminal lawyer?
11 hónapja
Tarsi San Francisco 49ers 1 166
Közben Brüsszelben lelőttek 2 svéd szurkolót, meg is haltak. Oldaltól függően terrortámadásnak vagy sima támadásnak írják.
NB2
terrorizmus definíciója alapján érdekes amúgy
mer pl jan 6 is az volt
Negritis, a vajda
Szornyu az a video ami kering. Remelem nem egy gyors golyot kapnak majd a vegen.
JéBé
Ez nekem inkább tűnik leszámolásnak mint terrortámadásnak. Eléggé célzottan azt a két embert akarta lelőni.
11 hónapja
JéBé Green Bay Packers 6 849
Közben Brüsszelben lelőttek 2 svéd szurkolót, meg is haltak. Oldaltól függően terrortámadásnak vagy sima támadásnak írják.
NB2
terrorizmus definíciója alapján érdekes amúgy
mer pl jan 6 is az volt
Negritis, a vajda
Szornyu az a video ami kering. Remelem nem egy gyors golyot kapnak majd a vegen.
11 hónapja
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 796 — beers & Packers
Azt azért ne felejtsük el, hogy Tusk emberileg van megbántva OV által. És ugyan a politika pragmatikus és oppurtunista műfaj, de csak egy bizonyos határig (ez a határ persze mindenkinél más, de létezik). Ha Tusk ki tud baszni Orbánnal akkor ki fog. Ez pedig nagy különbség lesz az eddigiekhez képest.

Egyébként racionálisan nyilván nem feltétlenül érdeke Tusknak teljesen elengedni a magyar kapcsolatot, egy backup vétó-partner mindig jó, és hát a PO se az a ma született bárány finoman szólva, de mondom, szerintem simán fölülírja a racionalitást ebben a konkrét viszonyban az érzelem.

Fico meg szóra se érdemes. Kétlem, hogy OV vagy a szűkebb környezetében lenne bárki, aki egy lyukas két forintost adna Fico szavára. Szlovákia nem Lengyelország, ha csak eszükbe jutna pattogni, simán lecsavarják őket.
MC12
Pontosan. Ehhez még hozzáteszem Szijjártó nemrég adott interjúját:
Mi nagyon szurkolunk a lengyel testvéreinknek, szurkolunk a kormányzó pártnak, hogy megnyerje a választást
 magyarnemzet.hu/kulfold/2023/10/teljesen-nyiltan-fenyegettem-meg-oket-2
vpi már írta, Tusk tavaly március 15-én az ellenzék rendezvényén mondott beszédet:
 telex.hu/valasztas-2022/2022/03/15/donald-tusk-lengyelorszag-ellenzek-kormanyvaltas
Nem is értem, hogyan lehet kérdés, miért örül a magyar ellenzék. A Fidesz ugyanúgy elkötelezte magát a PiS mellett, ahogyan Fico mellett. A lengyel kormányváltásnak azonban (ha tényleg bekövetkezik) lényegesen nagyobb a súlya. Orbán pozíciói tovább gyengülnek az amúgy is betegeskedő V4-ben.
nagylaza, főpohárnok
MZPt ertem, hogy miert orul hiszen Tusk vegulis egy kiabrandult fideszes 😊
de a tobbieket tovabbra sem. megjegyzem, alapvetoen sztem ezzel nem is kellene foglalkozniuk ennyire. annyi mas dolguk lenne, ami fontosabb ennel.
csebi
OV-nak szar - és ez nekik már önmagában jó 😊 legszebb öröm a káröröm meg ilyenek.

Mondjuk az lesz inkább az érdekes, hogy milyen következtetéseket fognak levonni ebből idehaza az ellenzékiek. Ugye, a lengyel logika mentén '26-ban idehaza kéne egy DK lista (legerősebb párt), mondjuk egy mszp-jobbik lista (kvázi "vidéki" lista -igenigen, tudom, de játszunk el a gondolattal) meg egy lmp-momentum (zöld-liberális)....lista. Hát. Sok sikert.
MC12
Ez most vicc akar lenni? Nem hallottál róla, hogy a Fidesz 2022-es választás előtt Volner János javaslatára (szeretem a hajnalt) átírta az országos listaállítás szabályait, pont azért, hogy a többlistás ellenzéki felállást megakadályozza? Ha pedig hallottál róla, akkor miért ötletelgetsz ilyesmiről?
nagylaza, főpohárnok
Mindent meg lehet oldani. Nyilván azokon a helyeken közösen állítanak ahol úgyis bukó a dolog.
Eleve teszem azt megtalálják azt az egy budapestit ahol mindkettő indít pl 17. Kerület. Többi 105 körzetet meg leosztják. Jelenleg az országban van 20-25 olyan hely ahol mindegy mit csinálnak, nyer a Fidesz. Ott mehet két jelölt. Maradt 80 hely ebből kell meg 10t kiválasztani és a maradék 70re koncentrálni. Azokat okosan leosztani.
csebi
MC12-nek előbb írtam erről.
11 hónapja
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 114 — The Mathematician
Közben Brüsszelben lelőttek 2 svéd szurkolót, meg is haltak. Oldaltól függően terrortámadásnak vagy sima támadásnak írják.
NB2
terrorizmus definíciója alapján érdekes amúgy
mer pl jan 6 is az volt

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
11 hónapja
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 796 — beers & Packers
Azt azért ne felejtsük el, hogy Tusk emberileg van megbántva OV által. És ugyan a politika pragmatikus és oppurtunista műfaj, de csak egy bizonyos határig (ez a határ persze mindenkinél más, de létezik). Ha Tusk ki tud baszni Orbánnal akkor ki fog. Ez pedig nagy különbség lesz az eddigiekhez képest.

Egyébként racionálisan nyilván nem feltétlenül érdeke Tusknak teljesen elengedni a magyar kapcsolatot, egy backup vétó-partner mindig jó, és hát a PO se az a ma született bárány finoman szólva, de mondom, szerintem simán fölülírja a racionalitást ebben a konkrét viszonyban az érzelem.

Fico meg szóra se érdemes. Kétlem, hogy OV vagy a szűkebb környezetében lenne bárki, aki egy lyukas két forintost adna Fico szavára. Szlovákia nem Lengyelország, ha csak eszükbe jutna pattogni, simán lecsavarják őket.
MC12
Pontosan. Ehhez még hozzáteszem Szijjártó nemrég adott interjúját:
Mi nagyon szurkolunk a lengyel testvéreinknek, szurkolunk a kormányzó pártnak, hogy megnyerje a választást
 magyarnemzet.hu/kulfold/2023/10/teljesen-nyiltan-fenyegettem-meg-oket-2
vpi már írta, Tusk tavaly március 15-én az ellenzék rendezvényén mondott beszédet:
 telex.hu/valasztas-2022/2022/03/15/donald-tusk-lengyelorszag-ellenzek-kormanyvaltas
Nem is értem, hogyan lehet kérdés, miért örül a magyar ellenzék. A Fidesz ugyanúgy elkötelezte magát a PiS mellett, ahogyan Fico mellett. A lengyel kormányváltásnak azonban (ha tényleg bekövetkezik) lényegesen nagyobb a súlya. Orbán pozíciói tovább gyengülnek az amúgy is betegeskedő V4-ben.
nagylaza, főpohárnok
MZPt ertem, hogy miert orul hiszen Tusk vegulis egy kiabrandult fideszes 😊
de a tobbieket tovabbra sem. megjegyzem, alapvetoen sztem ezzel nem is kellene foglalkozniuk ennyire. annyi mas dolguk lenne, ami fontosabb ennel.
csebi
OV-nak szar - és ez nekik már önmagában jó 😊 legszebb öröm a káröröm meg ilyenek.

Mondjuk az lesz inkább az érdekes, hogy milyen következtetéseket fognak levonni ebből idehaza az ellenzékiek. Ugye, a lengyel logika mentén '26-ban idehaza kéne egy DK lista (legerősebb párt), mondjuk egy mszp-jobbik lista (kvázi "vidéki" lista -igenigen, tudom, de játszunk el a gondolattal) meg egy lmp-momentum (zöld-liberális)....lista. Hát. Sok sikert.
MC12
Ez most vicc akar lenni? Nem hallottál róla, hogy a Fidesz 2022-es választás előtt Volner János javaslatára (szeretem a hajnalt) átírta az országos listaállítás szabályait, pont azért, hogy a többlistás ellenzéki felállást megakadályozza? Ha pedig hallottál róla, akkor miért ötletelgetsz ilyesmiről?
nagylaza, főpohárnok
Két listát simán össze lehet rakni ebben a rendszerben is, sőt. Meggyőződésem, hogy így lenne a legtöbb esélyük. Egy erős főváros + Pest megye párt és egy közepes nagyságú/erős vidéki hangsúlyú párt. Ja, hogy a vidéket fullba elengedték a közepestől is fényév messze vannak és mindenki Budapesten akar nyerni(értsd. túlélni) Az más kérdés.
MC12
Elvtársam, több komolyságot kérek.🙂
A lengyel példa nyomán előbb még három listát javasoltál a magyar ellenzéknek, most már – egészen más felosztás szerint – megelégednél kettővel is (az egyik erős Bp. és Pest megye, a másik vidéki dominancia). Csakhogy ez se működik, a két lista pont eggyel több a kelleténél. (Attól most tekintsünk el, hogy Pest megyében az ellenzék ugyanúgy régóta nem szerzett mandátumot, ahogyan – néhány kivételtől eltekintve – a vidéki Magyarország más területein sem.)
Bp-en 18, Pest megyében 12 OEVK van, összesen ez 30. A Fidesz szabályai szerint 2022 óta legalább 14 megyében és a fővárosban, 106 egyéni körzetből 71-ben kell jelöltet indítani az országos lista állításához (korábban elegendő volt 27). Az ellenzék nem szerelemből indult közös listán, hanem a Fidesz által diktált választási (választójogi) kényszerek miatt.
Sokan foglalkoztak már azzal, hogy a törvény átírásával a Fidesz milyen csapdát állított az ellenzéknek. Lásd például:
A 71 jelölt állításáról szóló kitétel ugyanis – még ha a megyékre vonatkozó szabályt figyelmen kívül hagyjuk is – azt jelenti, hogy két lista esetén a 106-ból legalább 36 egyéni választókerületben egymással szemben kell indulniuk, azaz a körzetek harmadában eleve esélyük sem lenne a Fidesz-KDNP ellen. Természetesen meg lehetne találni azt a 36 körzetet, ahol az ellenzéknek amúgy is a legkisebb az esélye a győzelemre, de ez egyszersmind azt is jelentené, hogy a fennmaradó 70 körzet háromnegyedében az ellenzéki jelöltnek kellene nyernie ahhoz, hogy az egyéni mandátumok többségét ők szerezzék meg. És ha ez nem lenne elég, még ez a matematikai modell is csak úgy működik, hogy ezt a 70 körzetet egyenlően (vagyis 35:35 arányban) osztja el egymás között a két lista, amihez nagyjából azonos támogatottságú szereplők kellenek.
 24.hu/belfold/2020/11/24/ellenzek-kozos-lista-volner-janos-fidesz/
Kis pontosítás a matekhoz: az ellenzéknek nem a fennmaradó 70 körzet háromnegyedében, hanem több mint háromnegyedében kellene nyernie ahhoz, hogy megszerezze az egyéni mandátumok többségét. Lengyelországban pártlistás arányos választási rendszer van, már csak ezért is óvatosan kell bánni az analógiákkal.
Ha folytatni gondolod, akkor menjünk át a Politika topikba.

Szerkesztette: nagylaza, főpohárnok
11 hónapja
NB2 New England Patriots 24 397 — nabege2@yahoo.com
Közben Brüsszelben lelőttek 2 svéd szurkolót, meg is haltak. Oldaltól függően terrortámadásnak vagy sima támadásnak írják.
11 hónapja
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 449 — Lucas Scott
Azt azért ne felejtsük el, hogy Tusk emberileg van megbántva OV által. És ugyan a politika pragmatikus és oppurtunista műfaj, de csak egy bizonyos határig (ez a határ persze mindenkinél más, de létezik). Ha Tusk ki tud baszni Orbánnal akkor ki fog. Ez pedig nagy különbség lesz az eddigiekhez képest.

Egyébként racionálisan nyilván nem feltétlenül érdeke Tusknak teljesen elengedni a magyar kapcsolatot, egy backup vétó-partner mindig jó, és hát a PO se az a ma született bárány finoman szólva, de mondom, szerintem simán fölülírja a racionalitást ebben a konkrét viszonyban az érzelem.

Fico meg szóra se érdemes. Kétlem, hogy OV vagy a szűkebb környezetében lenne bárki, aki egy lyukas két forintost adna Fico szavára. Szlovákia nem Lengyelország, ha csak eszükbe jutna pattogni, simán lecsavarják őket.
MC12
Pontosan. Ehhez még hozzáteszem Szijjártó nemrég adott interjúját:
Mi nagyon szurkolunk a lengyel testvéreinknek, szurkolunk a kormányzó pártnak, hogy megnyerje a választást
 magyarnemzet.hu/kulfold/2023/10/teljesen-nyiltan-fenyegettem-meg-oket-2
vpi már írta, Tusk tavaly március 15-én az ellenzék rendezvényén mondott beszédet:
 telex.hu/valasztas-2022/2022/03/15/donald-tusk-lengyelorszag-ellenzek-kormanyvaltas
Nem is értem, hogyan lehet kérdés, miért örül a magyar ellenzék. A Fidesz ugyanúgy elkötelezte magát a PiS mellett, ahogyan Fico mellett. A lengyel kormányváltásnak azonban (ha tényleg bekövetkezik) lényegesen nagyobb a súlya. Orbán pozíciói tovább gyengülnek az amúgy is betegeskedő V4-ben.
nagylaza, főpohárnok
MZPt ertem, hogy miert orul hiszen Tusk vegulis egy kiabrandult fideszes 😊
de a tobbieket tovabbra sem. megjegyzem, alapvetoen sztem ezzel nem is kellene foglalkozniuk ennyire. annyi mas dolguk lenne, ami fontosabb ennel.
csebi
OV-nak szar - és ez nekik már önmagában jó 😊 legszebb öröm a káröröm meg ilyenek.

Mondjuk az lesz inkább az érdekes, hogy milyen következtetéseket fognak levonni ebből idehaza az ellenzékiek. Ugye, a lengyel logika mentén '26-ban idehaza kéne egy DK lista (legerősebb párt), mondjuk egy mszp-jobbik lista (kvázi "vidéki" lista -igenigen, tudom, de játszunk el a gondolattal) meg egy lmp-momentum (zöld-liberális)....lista. Hát. Sok sikert.
MC12
Ez most vicc akar lenni? Nem hallottál róla, hogy a Fidesz 2022-es választás előtt Volner János javaslatára (szeretem a hajnalt) átírta az országos listaállítás szabályait, pont azért, hogy a többlistás ellenzéki felállást megakadályozza? Ha pedig hallottál róla, akkor miért ötletelgetsz ilyesmiről?
nagylaza, főpohárnok
Mindent meg lehet oldani. Nyilván azokon a helyeken közösen állítanak ahol úgyis bukó a dolog.
Eleve teszem azt megtalálják azt az egy budapestit ahol mindkettő indít pl 17. Kerület. Többi 105 körzetet meg leosztják. Jelenleg az országban van 20-25 olyan hely ahol mindegy mit csinálnak, nyer a Fidesz. Ott mehet két jelölt. Maradt 80 hely ebből kell meg 10t kiválasztani és a maradék 70re koncentrálni. Azokat okosan leosztani.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
11 hónapja
MC12 New Orleans Saints 6 081
Azt azért ne felejtsük el, hogy Tusk emberileg van megbántva OV által. És ugyan a politika pragmatikus és oppurtunista műfaj, de csak egy bizonyos határig (ez a határ persze mindenkinél más, de létezik). Ha Tusk ki tud baszni Orbánnal akkor ki fog. Ez pedig nagy különbség lesz az eddigiekhez képest.

Egyébként racionálisan nyilván nem feltétlenül érdeke Tusknak teljesen elengedni a magyar kapcsolatot, egy backup vétó-partner mindig jó, és hát a PO se az a ma született bárány finoman szólva, de mondom, szerintem simán fölülírja a racionalitást ebben a konkrét viszonyban az érzelem.

Fico meg szóra se érdemes. Kétlem, hogy OV vagy a szűkebb környezetében lenne bárki, aki egy lyukas két forintost adna Fico szavára. Szlovákia nem Lengyelország, ha csak eszükbe jutna pattogni, simán lecsavarják őket.
MC12
Pontosan. Ehhez még hozzáteszem Szijjártó nemrég adott interjúját:
Mi nagyon szurkolunk a lengyel testvéreinknek, szurkolunk a kormányzó pártnak, hogy megnyerje a választást
 magyarnemzet.hu/kulfold/2023/10/teljesen-nyiltan-fenyegettem-meg-oket-2
vpi már írta, Tusk tavaly március 15-én az ellenzék rendezvényén mondott beszédet:
 telex.hu/valasztas-2022/2022/03/15/donald-tusk-lengyelorszag-ellenzek-kormanyvaltas
Nem is értem, hogyan lehet kérdés, miért örül a magyar ellenzék. A Fidesz ugyanúgy elkötelezte magát a PiS mellett, ahogyan Fico mellett. A lengyel kormányváltásnak azonban (ha tényleg bekövetkezik) lényegesen nagyobb a súlya. Orbán pozíciói tovább gyengülnek az amúgy is betegeskedő V4-ben.
nagylaza, főpohárnok
MZPt ertem, hogy miert orul hiszen Tusk vegulis egy kiabrandult fideszes 😊
de a tobbieket tovabbra sem. megjegyzem, alapvetoen sztem ezzel nem is kellene foglalkozniuk ennyire. annyi mas dolguk lenne, ami fontosabb ennel.
csebi
OV-nak szar - és ez nekik már önmagában jó 😊 legszebb öröm a káröröm meg ilyenek.

Mondjuk az lesz inkább az érdekes, hogy milyen következtetéseket fognak levonni ebből idehaza az ellenzékiek. Ugye, a lengyel logika mentén '26-ban idehaza kéne egy DK lista (legerősebb párt), mondjuk egy mszp-jobbik lista (kvázi "vidéki" lista -igenigen, tudom, de játszunk el a gondolattal) meg egy lmp-momentum (zöld-liberális)....lista. Hát. Sok sikert.
MC12
MSZP? az meg mi? amikor a Jakab Petert merik kb oda, mint az MSZP-t akkor ugyan minek kerulne o fel a listara.

raadasul azert sem lehet ezt atultetni a gyakorlatba, mert az altalad felsorolt 5 partbol, negynel van erosebb nem kormanypart, raadasul 3nal meg egy kalozpart is erosebb.
akkor ott van meg a Mindenki Magyarorszag is, ami szinten visz el szavazot, vszeg 2026ra elindul majd megtamogatva Kovi is hardcore listaval, ami jo lesz 2%ra mondjuk.

de amugy igazabol mar ott elbukik a dolog, hogy ebbol a valasztasbol levonnak bmien kovetkeztetest. a sajat valasztasaikbol nem vonnak le semmit valasztasok ota ... szerk.: na Gyurma megelozott.
csebi
Jó hàt ilyenkor előbújik belőlem a kampánytanácsadó és elképzelem, hogy egyszerre milyen szórakoztató és izgalmas projekt lenne ezzel az ellenzékkel megnyeretni a választást 😊
MC12
Sztem akkor nyugdíjba is mehetnel h elérted a szakma csúcsát
csebi
Amennyit fizetniük kéne ezért a melóért, így is - úgy is nyugdíjba mennék 😅😀 (ez se igaz egyébént, a politika csinálás, a kampány - drog, a durvábbik fajta 😊 )

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.