USA és a világ

31 feliratkozó

11 hónapja
no Baltimore Ravens 7 035
Most akkor jól értem, egyedül az a megoldás, hogy meg kell ölni minden palesztint, mert ha egy is marad, radikalizálódni fog előbb-utóbb?
Reméljük az elhozza a várva várt békét.
vpi
A morális szempontokat félretéve Te milyen más megoldást látsz?
somoskovig
Fogni az egesz teruletet vonalzoval kettevalasztani. Vonaltol eszakra Izrael, delre Palesztina, nemzetkozi bekefenntartok garmadaja mindket orszagban. Nyilvan eselytelen, de jobban hangzik, mint kiirtani egy nepet...
gabokocka
Ez se új gondolat. Mikor a West Wing utolsó két évadában Sorkin elengedte a gyeplőt és utat talált a sorozatba a naiv idealizmus, | pont egy ilyen megoldással hozzák el a térség békéjét, előtte 1 nap alatt megmentik a social security rendszert, majd megalapul a kétpárti kormány | . Kb hasonló szinten reális a dolog.

Amíg nekünk elég turistaként elmenni a szent helyre, mások meg halomra ölik egymást a birtoklásáért, sajnos megérteni se tudjuk ezt az egész barbárságot. Sajnos több száz év társadalmi és eszmei fejlődése hiányzik a megoldáshoz. Amin gondolkodnunk kéne, hogy miként segíthetnénk ezt, hogy legalább az unokáink lássanak előremutató jeleket. A társadalmak vegyítése eddig nem nagyon mutat sikereket, kockázatokat annál inkább, míg a globális piac és érdekek is rengeteget ártottak ennek. Én még mindig bízok benne, hogy egyszer ott is jön egy generáció, aki jobban szeret jókat zabálni, piálni meg sorozatokat nézni, mint életét adni a szent ügyért, de sajnos eddig csak részsikerek vannak. Ha időnként visszalövünk 1-1 régiót a középkorba az sokat nem segít, bár én személy szerint nyugodtabb vagyok mikor a középkori eszmék között élő emberek kardokkal meg hajítógépekkel játszanak, nem Ak-val lőnek meg uránt dúsítanak. Az Iráni nők engedetlenségi mozgalma nekem az évtized legpozitívabb eseménye volt. Ezeket kéne bátorítani és talán lesz némi esély.

*A West Wing részt spoilerbe tettem, ha valaki nem látta volna, bár az uccsó két évadot én külön kezelem a sorozattól.
andree
A foldon az ember a legkegyetlenebb, legvadabb ragadozo. Ez szepen dokumentalva van a tortenelemkonyvekben. 2 generacioban kar bizakodni meg eloremutato jelekert is. A globalizacios erdek nem fog megvaltozni, sot elonyere valt a vilagnak ahogy haladunk elore a korban. A gyarmatositas idejen meg a fold volt a kulcs es ezert el is foglaltak mara ez legalabb megvaltozott, persze csak azert mert azokat a franya erdekekeket el tudjak erni a fold "birtoklasa" nelkul is.

Nem valtozott semmi es a tortenelmi peldak szerint elkerulhetetlennek tunik ( viszont meg odebb van ) a Kina-USA parviadal is es sajnos meg arra is volt pelda hogy ebbol egy harmadik ero jojjon kigyoztesen es egy 7.szazadi profeta alapnak veve nem feltetlenul lenne oromteli.

Volt most egy beke idoszak ami a nuklearis egyensulynak volt koszonheto ami az uj raketaval felborult. Es az AI ami akar tovabb ronthat a helyzeten, de alapbol aki felul van az beket akar aki alul az meg felul akar lenni es utana akarja a sajat bekejet.
11 hónapja
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 116 — The Mathematician
Reports that Abdul Fattah Dukhan, founding leader of Hamas and author of the charter calling for the annihilation of Israel, has been killed.
Amadeus von Dollárbaloldal
Ezek szerint ő már nem tud béketárgyalásokat folytatni.
nagylaza, főpohárnok
Mondjuk palesztinokat amúgy se szokás meghívni
Israel meg tárgyalni se akar velük

 www.timesofisrael.com/saudis-co-hosting-un-event-aimed-at-revamping-israeli-palestinian-peace-process/

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
11 hónapja
vpi New England Patriots Rutgers Scarlet Knights 3 813 — Patriot
Reports that Abdul Fattah Dukhan, founding leader of Hamas and author of the charter calling for the annihilation of Israel, has been killed.
Amadeus von Dollárbaloldal
Ezek szerint ő már nem tud béketárgyalásokat folytatni.
nagylaza, főpohárnok
Teljesült a vallási meggyőződése szerinti vágya, ez a lényeg.
Willie Parker
megtanítani 72 szüzet dugni… hogy klasszikust idézzek.
Amadeus von Dollárbaloldal
 youtu.be/1dxpMTFBg48?si=ikHBFrGOv9DTVBQ9
11 hónapja
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 804 — Saturday Night Lights
Reports that Abdul Fattah Dukhan, founding leader of Hamas and author of the charter calling for the annihilation of Israel, has been killed.
Amadeus von Dollárbaloldal
Ezek szerint ő már nem tud béketárgyalásokat folytatni.
nagylaza, főpohárnok
Teljesült a vallási meggyőződése szerinti vágya, ez a lényeg.
Willie Parker
megtanítani 72 szüzet dugni… hogy klasszikust idézzek.
Amadeus von Dollárbaloldal
Azt vélhetőleg már életében megtette, most remélhetőleg fordul a felállás.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
11 hónapja
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 405 — Слава Україні! Героям слава!
 www.valaszonline.hu/2023/10/11/izrael-palesztina-hamasz-terror-novak-attila/

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
11 hónapja
slowmotion Dallas Cowboys 24 204 — Cowboys fan
Reports that Abdul Fattah Dukhan, founding leader of Hamas and author of the charter calling for the annihilation of Israel, has been killed.
Amadeus von Dollárbaloldal
Ezek szerint ő már nem tud béketárgyalásokat folytatni.
nagylaza, főpohárnok
Mindjart jon a baloldal es kiokit minket, hogy "austere religious scholar" volt.
(2019-es klasszikus az ISIS leader es a Wapo kapcsan:  www.bbc.com/news/world-us-canada-50205592 )
undisputedly
mindig amikor valami trógert elkapnak és/vagy kinyírnak, akkor jönnek ezzel a "pedig jó fiú volt, biztos tévednek" szöveggel
11 hónapja
undisputedly Seattle Seahawks 11 908 — SuperBowl Champions 2013/2014
Reports that Abdul Fattah Dukhan, founding leader of Hamas and author of the charter calling for the annihilation of Israel, has been killed.
Amadeus von Dollárbaloldal
Ezek szerint ő már nem tud béketárgyalásokat folytatni.
nagylaza, főpohárnok
Mindjart jon a baloldal es kiokit minket, hogy "austere religious scholar" volt.
(2019-es klasszikus az ISIS leader es a Wapo kapcsan:  www.bbc.com/news/world-us-canada-50205592 )

Szerkesztette: undisputedly
11 hónapja
nagir New York Giants Michigan Wolverines 7 797 — Bla, bla, bla
"900-ra emelkedett az izraeli csapásokban meghalt palesztin áldozatok száma
A megölt palesztinok száma 830-ról 900-ra emelkedett – közölte a gázai egészségügyi minisztérium.

A halottak között 260 gyermek és 230 nő is van – tette hozzá. Az izraeli csapásokban megsebesült emberek száma szintén emelkedett, 4600-ra. Az áldozatok egy része égési sérüléseket és belső vérzést szenvedett, egyesek a végtagjaikat veszítették el."


Elértünk kb egálig.
900 halott itt is, ott is.
Mennyi idő alatt, 1 nap?
Szép.

Kíváncsi vagyok hogy az 500 halott nőre+gyerekre hány megölt terrorista jut. Lehet hogy 50 se.
De gondolom megérdemelték a sorsukat, hiszen mind bűnrészesek voltak valamiképpen, főleg abban hogy palesztinnak születtek egy darázsfészekbe.

Ez azonnali és jogos terminálást von maga után.

Hány civilt lehet még lemészárolni a következő hetekben a casus bellire hivatkozva? Tízezret? Ötvenezret?

Előre hányok.
akdestroyer
1900 halott hamas holttest van az izraeli területen

hogy a picsába jutott át rakétázás ide/oda majd kétezer kézifegverrel állig fölfegyverzett állat a határon - nem csirkehálós határ, hanem a vilag egyik legjobban őrzött határa, hogy???

most olyan mendemondakat olvasok, hogy elástak a kibucokig (nemá) a panikszobak csapdaként működtek (nulladrendű penetrációval mentek át a határon)

hogy omolhatott össze e vilag egyik legjobban őrzött határának védelme?

mongyuk abba biztos voltam, hogy nem lesznek foglyok a visszaszerzésnél
Gróf de sutianap
 telex.hu/kulfold/2023/10/11/hamasz-terrortamadas-attores-fegyver



ETO, A.C. Milan, Winnipeg Jets, Liverpool F.C., SF Giants, Chicago Bulls, Vale 46, MvG, Senna, Lance Armstrong, Stephen Hendry, Mike Tyson, Boris Becker, Tiger Woods FAN!!!
11 hónapja
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 632
Reports that Abdul Fattah Dukhan, founding leader of Hamas and author of the charter calling for the annihilation of Israel, has been killed.
Amadeus von Dollárbaloldal
Ezek szerint ő már nem tud béketárgyalásokat folytatni.
nagylaza, főpohárnok
Teljesült a vallási meggyőződése szerinti vágya, ez a lényeg.
Willie Parker
megtanítani 72 szüzet dugni… hogy klasszikust idézzek.

criminal lawyer or criminal lawyer?
11 hónapja
Willie Parker Pittsburgh Steelers 15 277
Reports that Abdul Fattah Dukhan, founding leader of Hamas and author of the charter calling for the annihilation of Israel, has been killed.
Amadeus von Dollárbaloldal
Ezek szerint ő már nem tud béketárgyalásokat folytatni.
nagylaza, főpohárnok
Teljesült a vallási meggyőződése szerinti vágya, ez a lényeg.
11 hónapja
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 798 — beers & Packers
Reports that Abdul Fattah Dukhan, founding leader of Hamas and author of the charter calling for the annihilation of Israel, has been killed.
Amadeus von Dollárbaloldal
Ezek szerint ő már nem tud béketárgyalásokat folytatni.
11 hónapja
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 632
Reports that Abdul Fattah Dukhan, founding leader of Hamas and author of the charter calling for the annihilation of Israel, has been killed.

criminal lawyer or criminal lawyer?
11 hónapja
slowmotion Dallas Cowboys 24 204 — Cowboys fan
most azon megy a hirig, hogy tizenöten basztak hazajönni, aztán meg méltatlankodnak, hogy őket ott hagyták.
slowmotion
Azok is buták mint egy marék kavics. Haza se hoznám őket ezután, oldják meg maguknak.
Mikey
de hát befizették, akkor meg kell nézni!
pont mint aki elmegy vízpartra, és mivel pénz van benne, akkor is bemegy, amikor fürdésre teljesen alkalmatlanok a körülmények.
11 hónapja
Mikey Cincinnati Bengals 18 557
most azon megy a hirig, hogy tizenöten basztak hazajönni, aztán meg méltatlankodnak, hogy őket ott hagyták.
slowmotion
Azok is buták mint egy marék kavics. Haza se hoznám őket ezután, oldják meg maguknak.
11 hónapja
andree Arizona Cardinals 1 696
Most akkor jól értem, egyedül az a megoldás, hogy meg kell ölni minden palesztint, mert ha egy is marad, radikalizálódni fog előbb-utóbb?
Reméljük az elhozza a várva várt békét.
vpi
A morális szempontokat félretéve Te milyen más megoldást látsz?
somoskovig
Fogni az egesz teruletet vonalzoval kettevalasztani. Vonaltol eszakra Izrael, delre Palesztina, nemzetkozi bekefenntartok garmadaja mindket orszagban. Nyilvan eselytelen, de jobban hangzik, mint kiirtani egy nepet...
gabokocka
Ez se új gondolat. Mikor a West Wing utolsó két évadában Sorkin elengedte a gyeplőt és utat talált a sorozatba a naiv idealizmus, | pont egy ilyen megoldással hozzák el a térség békéjét, előtte 1 nap alatt megmentik a social security rendszert, majd megalapul a kétpárti kormány | . Kb hasonló szinten reális a dolog.

Amíg nekünk elég turistaként elmenni a szent helyre, mások meg halomra ölik egymást a birtoklásáért, sajnos megérteni se tudjuk ezt az egész barbárságot. Sajnos több száz év társadalmi és eszmei fejlődése hiányzik a megoldáshoz. Amin gondolkodnunk kéne, hogy miként segíthetnénk ezt, hogy legalább az unokáink lássanak előremutató jeleket. A társadalmak vegyítése eddig nem nagyon mutat sikereket, kockázatokat annál inkább, míg a globális piac és érdekek is rengeteget ártottak ennek. Én még mindig bízok benne, hogy egyszer ott is jön egy generáció, aki jobban szeret jókat zabálni, piálni meg sorozatokat nézni, mint életét adni a szent ügyért, de sajnos eddig csak részsikerek vannak. Ha időnként visszalövünk 1-1 régiót a középkorba az sokat nem segít, bár én személy szerint nyugodtabb vagyok mikor a középkori eszmék között élő emberek kardokkal meg hajítógépekkel játszanak, nem Ak-val lőnek meg uránt dúsítanak. Az Iráni nők engedetlenségi mozgalma nekem az évtized legpozitívabb eseménye volt. Ezeket kéne bátorítani és talán lesz némi esély.

*A West Wing részt spoilerbe tettem, ha valaki nem látta volna, bár az uccsó két évadot én külön kezelem a sorozattól.
11 hónapja
Lúdas Solymi New England Patriots 7 886
Petikéék megcsinálták már a maguk titkos/nemtitkos katonai akcióját a lengyelek és a csehek után?
Elméletileg ezért vannak a katonai gépek, nem azért, hogy a Kaletát "kimenekítsék" meg h az Adriára utazgassanak...
Lúdas Solymi
kihoztak vele 300+ embert, már két napja leközölték.
most azon megy a hirig, hogy tizenöten basztak hazajönni, aztán meg méltatlankodnak, hogy őket ott hagyták.
slowmotion
Oké, köszi, akkor ez kimaradt.
Fura, a telexen is csak annyit írtak, hogy 3 járattal hozták haza őket, úgy kellett kutatnom utána, hogy használták-e ezeket.
11 hónapja
Jan Pittsburgh Steelers 5 065 — Steelers fan
a még modernebb meg az lesz, hogy lézerrel fogja kiiktatni valami csúzli a drónokat. már csak az észlelést kell megoldani.
slowmotion
Hát én nem azzal kezdeném, hogy egyenként levadászni őket, hanem az irányítást megzavarni, valami elektronikus módon, csak sajna elektronika témában teljesen vakon vagyok.

Inkább úgy képzelném, hogy ha van egy rendezvény, felvonulás, bármi amit meg kell védeni, akkor adott helyen, adott időben olyan zavarást alkalmazni, hogy ott semmilyen drónt ne lehessen irányítani.

De lesznek olyan cuccok is, amivel egyesével lehet kiiktatni őket, ezt biztosra veszem. Gondolom az ukrajnai tapasztalatok alapján már gőzerővel fejlesztik ezeket.
Jan
Egy fesztiválon már a szervezők és fellépők is elég sok drónt használnak felvételek készítésére. Ez nem lenne megoldható.
Nemes samu09
Nem hinném hogy a szórakoztatási-művészi szempontok felülírják a nemzetbiztonságit.

Egyetlen egy ilyen drónos terrortámadás megtörténik, utána úgy tiltják be mindenhol a rendezvényeken drónozást, mint a huzat, egy fél pillanat alatt.
11 hónapja
slowmotion Dallas Cowboys 24 204 — Cowboys fan
Hamas új videó, ebből látszik hogy erősen támaszkodtak a drónok által ledobott gránátokra. Lehet fogadni hogy a Wagner vagy Irán segített nekik ebben.

Abba viszont rossz belegondolni hogy ez ellen hogy lehet védekezni a jövőben. Elindul 20 drón egy felvonulásra és megszórja gránáttal a civileket....


Nomac
Ez technikailag biztosan nem nehéz. Ha sikerült megoldani nagy magasságban nagyon gyorsan mozgó célok eltalálását, az biztosan nagyobb mérnöki kihívás, mint egy kis magasságban, lassan mozgó, távírányítással vezérelt, és elég sérülékeny célnak a leszedése. Erre azért több lehetőség is van kapásból.

Szerintem nem mondok sokat, 2-3 éven belül többfajta eszköz lesz, amit speciálisan erre a feladatra fejlesztettek ki. Eddig nem volt ilyen, mert az eddigi háborúkban nem volt jelentősége, de a mostaniban tömegesen használja mindkét oldal, tehát biztosan lesz rá válasz.
Jan
A korai válasz:
 dronerz.hu/hir/videon-leshetjuk-meg-hogy-hogyan-likvidalja-a-solyom-a-dronokat

A modern válasz:
 raketa.hu/a-karmokkal-felszerelt-dron-ugy-ragadja-meg-a-predat-mint-egy-solyom
Willie Parker
a még modernebb meg az lesz, hogy lézerrel fogja kiiktatni valami csúzli a drónokat. már csak az észlelést kell megoldani.
slowmotion
Hát én nem azzal kezdeném, hogy egyenként levadászni őket, hanem az irányítást megzavarni, valami elektronikus módon, csak sajna elektronika témában teljesen vakon vagyok.

Inkább úgy képzelném, hogy ha van egy rendezvény, felvonulás, bármi amit meg kell védeni, akkor adott helyen, adott időben olyan zavarást alkalmazni, hogy ott semmilyen drónt ne lehessen irányítani.

De lesznek olyan cuccok is, amivel egyesével lehet kiiktatni őket, ezt biztosra veszem. Gondolom az ukrajnai tapasztalatok alapján már gőzerővel fejlesztik ezeket.
Jan
Egy fesztiválon már a szervezők és fellépők is elég sok drónt használnak felvételek készítésére. Ez nem lenne megoldható.
Nemes samu09
majd felszerelik őket IFF rendszerrel, katonai repülőknél sok-sok éve használják
11 hónapja
Nemes samu09 Houston Texans 4 021 — I like the Texans, I like who we are
Hamas új videó, ebből látszik hogy erősen támaszkodtak a drónok által ledobott gránátokra. Lehet fogadni hogy a Wagner vagy Irán segített nekik ebben.

Abba viszont rossz belegondolni hogy ez ellen hogy lehet védekezni a jövőben. Elindul 20 drón egy felvonulásra és megszórja gránáttal a civileket....


Nomac
Ez technikailag biztosan nem nehéz. Ha sikerült megoldani nagy magasságban nagyon gyorsan mozgó célok eltalálását, az biztosan nagyobb mérnöki kihívás, mint egy kis magasságban, lassan mozgó, távírányítással vezérelt, és elég sérülékeny célnak a leszedése. Erre azért több lehetőség is van kapásból.

Szerintem nem mondok sokat, 2-3 éven belül többfajta eszköz lesz, amit speciálisan erre a feladatra fejlesztettek ki. Eddig nem volt ilyen, mert az eddigi háborúkban nem volt jelentősége, de a mostaniban tömegesen használja mindkét oldal, tehát biztosan lesz rá válasz.
Jan
A korai válasz:
 dronerz.hu/hir/videon-leshetjuk-meg-hogy-hogyan-likvidalja-a-solyom-a-dronokat

A modern válasz:
 raketa.hu/a-karmokkal-felszerelt-dron-ugy-ragadja-meg-a-predat-mint-egy-solyom
Willie Parker
a még modernebb meg az lesz, hogy lézerrel fogja kiiktatni valami csúzli a drónokat. már csak az észlelést kell megoldani.
slowmotion
Hát én nem azzal kezdeném, hogy egyenként levadászni őket, hanem az irányítást megzavarni, valami elektronikus módon, csak sajna elektronika témában teljesen vakon vagyok.

Inkább úgy képzelném, hogy ha van egy rendezvény, felvonulás, bármi amit meg kell védeni, akkor adott helyen, adott időben olyan zavarást alkalmazni, hogy ott semmilyen drónt ne lehessen irányítani.

De lesznek olyan cuccok is, amivel egyesével lehet kiiktatni őket, ezt biztosra veszem. Gondolom az ukrajnai tapasztalatok alapján már gőzerővel fejlesztik ezeket.
Jan
Egy fesztiválon már a szervezők és fellépők is elég sok drónt használnak felvételek készítésére. Ez nem lenne megoldható.
11 hónapja
Jan Pittsburgh Steelers 5 065 — Steelers fan
Hamas új videó, ebből látszik hogy erősen támaszkodtak a drónok által ledobott gránátokra. Lehet fogadni hogy a Wagner vagy Irán segített nekik ebben.

Abba viszont rossz belegondolni hogy ez ellen hogy lehet védekezni a jövőben. Elindul 20 drón egy felvonulásra és megszórja gránáttal a civileket....


Nomac
Ez technikailag biztosan nem nehéz. Ha sikerült megoldani nagy magasságban nagyon gyorsan mozgó célok eltalálását, az biztosan nagyobb mérnöki kihívás, mint egy kis magasságban, lassan mozgó, távírányítással vezérelt, és elég sérülékeny célnak a leszedése. Erre azért több lehetőség is van kapásból.

Szerintem nem mondok sokat, 2-3 éven belül többfajta eszköz lesz, amit speciálisan erre a feladatra fejlesztettek ki. Eddig nem volt ilyen, mert az eddigi háborúkban nem volt jelentősége, de a mostaniban tömegesen használja mindkét oldal, tehát biztosan lesz rá válasz.
Jan
A korai válasz:
 dronerz.hu/hir/videon-leshetjuk-meg-hogy-hogyan-likvidalja-a-solyom-a-dronokat

A modern válasz:
 raketa.hu/a-karmokkal-felszerelt-dron-ugy-ragadja-meg-a-predat-mint-egy-solyom
Willie Parker
a még modernebb meg az lesz, hogy lézerrel fogja kiiktatni valami csúzli a drónokat. már csak az észlelést kell megoldani.
slowmotion
Hát én nem azzal kezdeném, hogy egyenként levadászni őket, hanem az irányítást megzavarni, valami elektronikus módon, csak sajna elektronika témában teljesen vakon vagyok.

Inkább úgy képzelném, hogy ha van egy rendezvény, felvonulás, bármi amit meg kell védeni, akkor adott helyen, adott időben olyan zavarást alkalmazni, hogy ott semmilyen drónt ne lehessen irányítani.

De lesznek olyan cuccok is, amivel egyesével lehet kiiktatni őket, ezt biztosra veszem. Gondolom az ukrajnai tapasztalatok alapján már gőzerővel fejlesztik ezeket.
11 hónapja
slowmotion Dallas Cowboys 24 204 — Cowboys fan
Petikéék megcsinálták már a maguk titkos/nemtitkos katonai akcióját a lengyelek és a csehek után?
Elméletileg ezért vannak a katonai gépek, nem azért, hogy a Kaletát "kimenekítsék" meg h az Adriára utazgassanak...


Lúdas Solymi
kihoztak vele 300+ embert, már két napja leközölték.
most azon megy a hirig, hogy tizenöten basztak hazajönni, aztán meg méltatlankodnak, hogy őket ott hagyták.
11 hónapja
Lúdas Solymi New England Patriots 7 886
Petikéék megcsinálták már a maguk titkos/nemtitkos katonai akcióját a lengyelek és a csehek után?
Elméletileg ezért vannak a katonai gépek, nem azért, hogy a Kaletát "kimenekítsék" meg h az Adriára utazgassanak...

11 hónapja
Lúdas Solymi New England Patriots 7 886
Most olvasom, hogy USA 2. anyahajót küldi a régióba…vajon Kína nem fogja úgy érezni, hogy itt az idő 1 Kínát csinálni?
Ha most nem próbálják meg, mikor lenne jobb alkalom?!
Klaci79
Miért pont most kellene nekik egyKínát csinálniuk?
Mikey
Gondolnám én, hogy esetleg "túlságosan" Izraelre figyel Amerika és ezt használhatná ki. Azért nyilván a felhasználható erőforrások ott is végelegesek.
Nem szeretném persze meg ilyenek, csak hangosan gondolkodom.
Klaci79
Lehet rosszul gondolom, de nem hiszem hogy egy USA szintű hadseregnek gondot okozna két helyre koncentrálni olyan mértékben, hogy mindkét helyen visszatartó ereje legyen.

De az igaz, hogy a kínaiak szempontjából egyre jobb a helyzet.
Mikey
Pontosan, ez így meg se kottyan az USA-nak. Addig amíg az anyahajókról meg tudják oldani sima liba, de még ha százezres szárazföldi erő kell az se okoz gondot.
NB2
meg azért van pár csúzlijuk a hadihajókon is
slowmotion
Illetve nem hiába szorgalmazzák, hogy az EU is kezdje már el fejleszteni a hadseregét végre, hogy tudjanak a csendes-óceáni térségre koncentrálni.
Persze, ettől még kell a support emide is, de jóval kevesebb, ha a NATO EU része és a szövetségesek képesek egy részét átvenni.
11 hónapja
slowmotion Dallas Cowboys 24 204 — Cowboys fan
Most olvasom, hogy USA 2. anyahajót küldi a régióba…vajon Kína nem fogja úgy érezni, hogy itt az idő 1 Kínát csinálni?
Ha most nem próbálják meg, mikor lenne jobb alkalom?!
Klaci79
Miért pont most kellene nekik egyKínát csinálniuk?
Mikey
Gondolnám én, hogy esetleg "túlságosan" Izraelre figyel Amerika és ezt használhatná ki. Azért nyilván a felhasználható erőforrások ott is végelegesek.
Nem szeretném persze meg ilyenek, csak hangosan gondolkodom.
Klaci79
Lehet rosszul gondolom, de nem hiszem hogy egy USA szintű hadseregnek gondot okozna két helyre koncentrálni olyan mértékben, hogy mindkét helyen visszatartó ereje legyen.

De az igaz, hogy a kínaiak szempontjából egyre jobb a helyzet.
Mikey
Pontosan, ez így meg se kottyan az USA-nak. Addig amíg az anyahajókról meg tudják oldani sima liba, de még ha százezres szárazföldi erő kell az se okoz gondot.
NB2
meg azért van pár csúzlijuk a hadihajókon is
11 hónapja
NB2 New England Patriots 24 398 — nabege2@yahoo.com
Most olvasom, hogy USA 2. anyahajót küldi a régióba…vajon Kína nem fogja úgy érezni, hogy itt az idő 1 Kínát csinálni?
Ha most nem próbálják meg, mikor lenne jobb alkalom?!
Klaci79
Miért pont most kellene nekik egyKínát csinálniuk?
Mikey
Gondolnám én, hogy esetleg "túlságosan" Izraelre figyel Amerika és ezt használhatná ki. Azért nyilván a felhasználható erőforrások ott is végelegesek.
Nem szeretném persze meg ilyenek, csak hangosan gondolkodom.
Klaci79
Lehet rosszul gondolom, de nem hiszem hogy egy USA szintű hadseregnek gondot okozna két helyre koncentrálni olyan mértékben, hogy mindkét helyen visszatartó ereje legyen.

De az igaz, hogy a kínaiak szempontjából egyre jobb a helyzet.
Mikey
Pontosan, ez így meg se kottyan az USA-nak. Addig amíg az anyahajókról meg tudják oldani sima liba, de még ha százezres szárazföldi erő kell az se okoz gondot.