GM játék csevegő

19 feliratkozó

több mint 5 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 335
2023-as roster fájl

2024-es roster fájl

Draft tracker 2024

2024-es tag értékek és opciós évi fizetések 2025-ben

FA lista

Rosenhaus táblázat 2023

Rosenhaus táblázat 2022

Roster táblázat:
Szerződések - dancogo
Cut - Spigo
Waive - Heisman
Trade - dancogo
Tag/tender - Spigo
Ötödik éves opció - Spigo
Szerződésátstrukturálás - dancogo
Roster abajgatás - Spigo

Draft trackerek (Google táblázat és fórumos) - dancogo
Waiver claimek fogadása és kihirdetése, waiver sorrend frissítése - Heisman

Szerkesztette: vassadi
több mint 6 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 806 — Keep pounding
Tegnap kérdeztem, hogy cserélhető-e tagelt játékos, hogy esetleg lehessen hosszabbítani vele, erre most kijön a rózi táblázat. Meh.
gabokocka
Ez miért gond amúgy?

Az 1. körben hosszabbított játékosokból is alapból be lehetett lőni a dolgot.. most kicsivel több infód van, de nem hiszem, hogy ezen sokan morognának (már ha nem húzod le a másikat a trade-ben 😛 )
Igor
Nyilván azért olyan kaliberű játékost hozna/adna franchise tagelve, aki kapott szerződéshosszabbítási ajánlatot, tehát ott a konkrét fizerési igénye a rózi táblázatban.
vassadi
Pontosan

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 6 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 581
Tegnap kérdeztem, hogy cserélhető-e tagelt játékos, hogy esetleg lehessen hosszabbítani vele, erre most kijön a rózi táblázat. Meh.
gabokocka
Ez miért gond amúgy?

Az 1. körben hosszabbított játékosokból is alapból be lehetett lőni a dolgot.. most kicsivel több infód van, de nem hiszem, hogy ezen sokan morognának (már ha nem húzod le a másikat a trade-ben 😛 )
Igor
Nyilván azért olyan kaliberű játékost hozna/adna franchise tagelve, aki kapott szerződéshosszabbítási ajánlatot, tehát ott a konkrét fizerési igénye a rózi táblázatban.
több mint 6 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
Tegnap kérdeztem, hogy cserélhető-e tagelt játékos, hogy esetleg lehessen hosszabbítani vele, erre most kijön a rózi táblázat. Meh.
gabokocka
Ez miért gond amúgy?

Az 1. körben hosszabbított játékosokból is alapból be lehetett lőni a dolgot.. most kicsivel több infód van, de nem hiszem, hogy ezen sokan morognának (már ha nem húzod le a másikat a trade-ben 😛 )

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 6 éve
Farky Indianapolis Colts 8 296 — ℧
Dallasban is frissült a KeKi

Hungarian Indianapolis Colts Fan Club I'll always be a Colt. Always! - Peyton Manning
több mint 6 éve
alatriste Green Bay Packers Florida State Seminoles 11 075 — Ha nincs más hátra jöhet az Anderson vezércsel.
Elnézést kérek mindenkitől, akit direkt vagy nem direkt megsértettem, megbántottam.
Ha a megnyilvánulásaim indulatosak voltak annak megvannak a maga okai, melyek részben származnak innen de talán inkább más forrásból.

Aki extra időt szánt a ligára maximális köszönet.

Sorry mindenki!


Liverpool Fc fan
több mint 6 éve
alatriste Green Bay Packers Florida State Seminoles 11 075 — Ha nincs más hátra jöhet az Anderson vezércsel.
TJ Lang 7.175.000-ért NEM????
->>> rohadt nagy kiakadás, majd:

Cardinals TAG
TJ Lang
9 820 700$


aha.értem.
braxa88
Hol írtam hogy sok?
Azt mondtam, hogy ha Lang ennyi nekem nagyon üti a szemem, hogy Gabe pedig annyi.
Ha 15M lenne a TAG is rátettem volna mert az egyik kedvencem. Nem mondtam, hogy sokra áraztátok Lang-ot, hanem hogy arányosan szerintem volt gond a G árakban.

Én nem gondolom, hogy szinte teljesen figyelmen kívül kéne hagyni az IRL viszonyokat.

De ezt a részt én már lezártam, ti emlegetitek fel. Többet nem kívánok a témához hozzátenni.
alatriste
lehet hogy te lezártad, de már bocs hogy nekünk akik időt áldoztunk az árazásra, több bunkó megnyílvánulásod szarul esik.
(Mégha el is basztuk volna, de Jacksonnál jobb, bőven jobb Lang. Korrekt árazás született)
braxa88
Ugyan, semmi probléma.


Liverpool Fc fan
több mint 6 éve
Törölt felhasználó
De ezt a részt én már lezártam, ti emlegetitek fel. Többet nem kívánok a témához hozzátenni.
alatriste
ez a legnagyobb gond, hogy így nem sokat fog fejlődni a játék, ha fröcsögünk egy sort habzó szájjal, de konstruktívan nem járulunk hozzá, hogy reálisabbak legyenek a dolgok.

én egyébként vhol egyetértek a problémáiddal de Igor/többi rózi számait is megértem. javaslom, hogy jövőre tényleg bővüljön a bizottság, ahol te is szerepet vállalhatnál.
több mint 6 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 521
TJ Lang 7.175.000-ért NEM????
->>> rohadt nagy kiakadás, majd:

Cardinals TAG
TJ Lang
9 820 700$


aha.értem.
braxa88
Hol írtam hogy sok?
Azt mondtam, hogy ha Lang ennyi nekem nagyon üti a szemem, hogy Gabe pedig annyi.
Ha 15M lenne a TAG is rátettem volna mert az egyik kedvencem. Nem mondtam, hogy sokra áraztátok Lang-ot, hanem hogy arányosan szerintem volt gond a G árakban.

Én nem gondolom, hogy szinte teljesen figyelmen kívül kéne hagyni az IRL viszonyokat.

De ezt a részt én már lezártam, ti emlegetitek fel. Többet nem kívánok a témához hozzátenni.
alatriste
lehet hogy te lezártad, de már bocs hogy nekünk akik időt áldoztunk az árazásra, több bunkó megnyílvánulásod szarul esik.
(Mégha el is basztuk volna, de Jacksonnál jobb, bőven jobb Lang. Korrekt árazás született)
több mint 6 éve
alatriste Green Bay Packers Florida State Seminoles 11 075 — Ha nincs más hátra jöhet az Anderson vezércsel.
TJ Lang 7.175.000-ért NEM????
->>> rohadt nagy kiakadás, majd:

Cardinals TAG
TJ Lang
9 820 700$


aha.értem.
braxa88
Hol írtam hogy sok?
Azt mondtam, hogy ha Lang ennyi nekem nagyon üti a szemem, hogy Gabe pedig annyi.
Ha 15M lenne a TAG is rátettem volna mert az egyik kedvencem. Nem mondtam, hogy sokra áraztátok Lang-ot, hanem hogy arányosan szerintem volt gond a G árakban.

Én nem gondolom, hogy szinte teljesen figyelmen kívül kéne hagyni az IRL viszonyokat.

De ezt a részt én már lezártam, ti emlegetitek fel. Többet nem kívánok a témához hozzátenni.


Liverpool Fc fan
több mint 6 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
Mondjuk ezt a nagy flame-et sem értem. Ha valakit túláraztak, a piacról olcsóbban visszahozható, nincs gond. Ha alul akkor meg a GM jól járt. Szóval nem kell ezen fennakadni.

Másfelől megsértődni se kell, nyilván tisztában vagyok vele, hogy sok munkát igénybe vevő dolog, és csak a szapulást kapjátok érte, de ezt le kell nyelni sajna, ilyen gyarlóak vagyunk, nem értékeljük eléggé.
gabokocka
Nem sértődtem meg, és pl. ha valaki a táblázat kijövetele után, normális stílusban jelzi, hogy Igor az ILB-ket, vagy a közepes WR-eket túláraztad idén szisztematikusan, erre pls figyelj majd (pláne ha ezt mondjuk 2019 februárban írja majd 😀 mert addig úgyis elfelejtem megint...) azt megértem és elfogadom.
Pláne hogy én visszanéztem, hogy lássam mit látok (nagyon) másképp mint a többiek. Van olyan outlier (Landry, Bucannon, Lang) - ahol fenntartom a véleményem.. de van ahol elismerem, h nem tökéletesen áraztam. Az is tény, hogy első blikkre braxa és somos konzisztensebb volt, de szerintem mind az ötünknél lehet kiugró dolgokat találni, ha nagyon mazsolázni akarunk... lehet nálam több volt, ezt sajnálom.

De amikor egy-egy emberen hajszálakon szőrözünk, pláne hogy 6-7 elit/elitközeli guard közül kit árazok magasabbra (és a sorrend amúgy nagyjából így is stimmelt), vagy amikor az egyik legkonszenzusosabb emberen hisztizik valaki előre - az picit zavar.

És tudod gabo, hogy én legalább három különböző módszert javasoltam már erre is (jó 10+ év alatt persze nem kunszt), FA-ra is... az zavar igazán, amikor kapjuk az ekézést, de amikor azt kérdem, hogyan javítsunk a dolgon, akkor meg hallgat mindenki, mint hal a fűben.

Szerkesztette: Igor

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 6 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 9 771 — 49ers GM
Én mindent tudok vinni akár.

több mint 6 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 581
Tegnap kérdeztem, hogy cserélhető-e tagelt játékos, hogy esetleg lehessen hosszabbítani vele, erre most kijön a rózi táblázat. Meh.
gabokocka
Erre nem figyeltem, sorry. 😕
több mint 6 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 718 — Scream and scout
QB, RB, S triót ha kell tudom vinni a prémium FA körben.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 6 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 9 771 — 49ers GM
Mondjuk ezt a nagy flame-et sem értem. Ha valakit túláraztak, a piacról olcsóbban visszahozható, nincs gond. Ha alul akkor meg a GM jól járt. Szóval nem kell ezen fennakadni.

Másfelől megsértődni se kell, nyilván tisztában vagyok vele, hogy sok munkát igénybe vevő dolog, és csak a szapulást kapjátok érte, de ezt le kell nyelni sajna, ilyen gyarlóak vagyunk, nem értékeljük eléggé.
gabokocka
Nem a kritika a baj, hanem a stílus.

több mint 6 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 521
TJ Lang 7.175.000-ért NEM????
->>> rohadt nagy kiakadás, majd:

Cardinals TAG
TJ Lang
9 820 700$


aha.értem.
több mint 6 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 806 — Keep pounding
Mondjuk ezt a nagy flame-et sem értem. Ha valakit túláraztak, a piacról olcsóbban visszahozható, nincs gond. Ha alul akkor meg a GM jól járt. Szóval nem kell ezen fennakadni.

Másfelől megsértődni se kell, nyilván tisztában vagyok vele, hogy sok munkát igénybe vevő dolog, és csak a szapulást kapjátok érte, de ezt le kell nyelni sajna, ilyen gyarlóak vagyunk, nem értékeljük eléggé.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 6 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 9 771 — 49ers GM
Tegnap kérdeztem, hogy cserélhető-e tagelt játékos, hogy esetleg lehessen hosszabbítani vele, erre most kijön a rózi táblázat. Meh.
gabokocka
Mivel úgyis random, minden logikát nélkülöző módon árazunk teljesen fogalmatlanul, ezzel nem könnyítjük meg a helyzetet.

több mint 6 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 806 — Keep pounding
Tegnap kérdeztem, hogy cserélhető-e tagelt játékos, hogy esetleg lehessen hosszabbítani vele, erre most kijön a rózi táblázat. Meh.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 6 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
Fun fact

A 130 beárazott játékos közül a legkisebb szórás (a rózik véleménye között) Calais Campbell-nél volt (12.5% összesen az 5 rózitól)

Travis Frederick volt ilyen szempontból a második 😀 (13.65%)

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 6 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
Nyilván könnyebb lesz, ha már megvan az érintett játékosok névsora, de már most is lehet jelentkezni a free agency első körének adminisztrációjához, ha valaki már tudja, hogy adott poszton biztosan nem akar top FA-re licitálni.
vassadi
Mielőtt elfelejtem, első körben biztos tudok posztokat vinni, caphiány rlz!

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 6 éve
Rajna Tennessee Titans 7 830 — Nega Scott
Igen, de akkor ezzel azt mondja, hogy jobban jár, ha idén zsebre teszi a 6,6-ot, mert jövőre kap minimum 4 év, 17,5-et. Ha 15,33-ra taksálja magát, akkor azt mondja, annyit fog kapni piacon+6,6-ot idén, tehát, ha most aláír 5 év, 13,6-ért, akkor már 5 év alatt többet keres (sőt, valószínűleg ebben a konkrét évben is több pénze van és a bizonytalanság sincs már, de ezeket bele se kalkulálom). Nyilván jövőre is kaphat 5 évest stb, de én fiataloknál a meglévő szerződést így szoktam kalkulálni.
Rajna
Ha ezt így számolod Mariota-ra Carrnál is adjustálni kéne az évet, azért ez itt eléggé fudge... Carr kb 200k-val kapott magasabb ajánlatot, ha almát nézel almával.

És értem mire gondolsz, de szerintem ezt pont a Cousins-példa mutatja, hogy azért IRL sem teljesen így működik a dolog (dögöljön az NPV),
Igor
Igen, nehéz ezt évekre pontosítani, de azért az számítson már, hogy az egyik le van láncolva most egy olcsó szerződéssel, a másik meg a piacon annyit kér, amennyit nem szégyell. Én pont ezért akartam vele most hosszabbítani (és adni neki magasabb fizut idénre), hogy kicsit spóroljak hosszú távon, és mindketten jól járunk. Nem foci, de IRL a St Louis Cards is ezt csinálja extrém módon, hogy még 4-5 évre apróért leszerződtetett újoncokhoz vág 7-8 éves, sokmilliós, de FA alatti pénzeket, hogy biztonságba tudhassa a tehetséges fiataljait. A fiatalok is örülnek, mert 4-5 évig fix emelést kapnak, a klub is, mert hosszútávra tisztességes áron vannak meg a fontos fiataljai. Nyilván itt ez kevésbé számít ha 1 éves szerződésnél vagyunk, de azért mégse tehet arra a játékos, hogy mennyi pénzt visz haza konkrétan.

Cam Jordan esete hasonló, két évig volt még 9,9 millás szerződése, tehát ő elég biztos volt abban, hogy ennél még nagyobb emelést kapna 3 év múlva is. Hiszen ha elfogadna mondjuk egy 10,5 millás szerződést, azzal biztosítana magának egy hosszabb, nagyobb átlagértékű szerződést, ami azért nem rossz, de ő ebben az esetben azt mondta volna, hogy inkább még 2 évig keresem a kicsit rosszabbat, aztán majd a 3. évben valaki biztos valami 15 millás állatsággal dob meg 30 évesen, mert akkor fog igazából több pénzt hazavinni.

több mint 6 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
Mariota az idei szerződését figyelembe véve több mint 17,5-et kért (4x17,5+1x6,6=5x15,33, nyilván nem hajszálpontosan) tehát többet, mint Brady-n kívül bárki. Ha esetleg futna egy jó szezont, hova tud még emelni? És miért drágább 2 millával, mint mondjuk Carr, aki szintén fiatal, és minden szezonban jobb számokat hozott eddig nála? Mindketten visszaesős év után vannak, tehát a tendenciák sem különböznek.

Nem szoktam reklamálni, mert nyilván a dolgok általában rendben vannak, csak itt pl. kétlem, hogy a bizottság figyelembe vette volna, hogy van élő szerződése a játékosnak.
Rajna
Szerintem a hosszabbítás nem így működik.. azt a 6.6-ot nem kapja meg, hanem felülírod az idei évét?
Igor
Igen, de akkor ezzel azt mondja, hogy jobban jár, ha idén zsebre teszi a 6,6-ot, mert jövőre kap minimum 4 év, 17,5-et. Ha 15,33-ra taksálja magát, akkor azt mondja, annyit fog kapni piacon+6,6-ot idén, tehát, ha most aláír 5 év, 13,6-ért, akkor már 5 év alatt többet keres (sőt, valószínűleg ebben a konkrét évben is több pénze van és a bizonytalanság sincs már, de ezeket bele se kalkulálom). Nyilván jövőre is kaphat 5 évest stb, de én fiataloknál a meglévő szerződést így szoktam kalkulálni.
Rajna
Ha ezt így számolod Mariota-ra Carrnál is adjustálni kéne az évet, azért ez itt eléggé fudge... Carr kb 200k-val kapott magasabb ajánlatot, ha almát nézel almával.

És értem mire gondolsz, de szerintem ezt pont a Cousins-példa mutatja, hogy azért IRL sem teljesen így működik a dolog (dögöljön az NPV),

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 6 éve
tenorx Pittsburgh Steelers 13 369 — Wrath of Khan
Lenot 120.000$-el, Marpet-et 22.000$-el fizettem túl, én elégedett vagyok 😀
több mint 6 éve
Rajna Tennessee Titans 7 830 — Nega Scott
Mariota az idei szerződését figyelembe véve több mint 17,5-et kért (4x17,5+1x6,6=5x15,33, nyilván nem hajszálpontosan) tehát többet, mint Brady-n kívül bárki. Ha esetleg futna egy jó szezont, hova tud még emelni? És miért drágább 2 millával, mint mondjuk Carr, aki szintén fiatal, és minden szezonban jobb számokat hozott eddig nála? Mindketten visszaesős év után vannak, tehát a tendenciák sem különböznek.

Nem szoktam reklamálni, mert nyilván a dolgok általában rendben vannak, csak itt pl. kétlem, hogy a bizottság figyelembe vette volna, hogy van élő szerződése a játékosnak.
Rajna
Szerintem a hosszabbítás nem így működik.. azt a 6.6-ot nem kapja meg, hanem felülírod az idei évét?
Igor
Igen, de akkor ezzel azt mondja, hogy jobban jár, ha idén zsebre teszi a 6,6-ot, mert jövőre kap minimum 4 év, 17,5-et. Ha 15,33-ra taksálja magát, akkor azt mondja, annyit fog kapni piacon+6,6-ot idén, tehát, ha most aláír 5 év, 13,6-ért, akkor már 5 év alatt többet keres (sőt, valószínűleg ebben a konkrét évben is több pénze van és a bizonytalanság sincs már, de ezeket bele se kalkulálom). Nyilván jövőre is kaphat 5 évest stb, de én fiataloknál a meglévő szerződést így szoktam kalkulálni.

több mint 6 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
Mariota az idei szerződését figyelembe véve több mint 17,5-et kért (4x17,5+1x6,6=5x15,33, nyilván nem hajszálpontosan) tehát többet, mint Brady-n kívül bárki. Ha esetleg futna egy jó szezont, hova tud még emelni? És miért drágább 2 millával, mint mondjuk Carr, aki szintén fiatal, és minden szezonban jobb számokat hozott eddig nála? Mindketten visszaesős év után vannak, tehát a tendenciák sem különböznek.

Nem szoktam reklamálni, mert nyilván a dolgok általában rendben vannak, csak itt pl. kétlem, hogy a bizottság figyelembe vette volna, hogy van élő szerződése a játékosnak.
Rajna
Szerintem a hosszabbítás nem így működik.. azt a 6.6-ot nem kapja meg, hanem felülírod az idei évét?

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)