Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

GM játék csevegő

18 feliratkozó

több mint 7 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Indiana Hoosiers 24 113
2025-ös roster fájl

2026-os roster fájl

Draft tracker 2025

Draft tracker 2026

Rosenhaus táblázat 2026


Roster táblázat:
Szerződések - dancogo
Cut - Spigo
Waive - Heisman
Trade - dancogo
Tag/tender - Spigo
Ötödik éves opció - Spigo
Szerződésátstrukturálás - dancogo
Roster abajgatás - Spigo

Draft trackerek (Google táblázat és fórumos) - dancogo
Waiver claimek fogadása és kihirdetése, waiver sorrend frissítése - Heisman

Szerkesztette: vassadi
több mint 9 éve
Habi New England Patriots USC Trojans 4 829 — Patriots GM
Királynak fogadlak Kristóf!
megnyugtatásul 99-1ben odaadom neked a 2 meccsünket, a többin viszont buksz majd!


JT Daniels fan
több mint 9 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Nagy király vagy kristof!

Vésztervnek pedig Ork és Igor ötlete tökéletes.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 9 éve
kristof New York Giants USC Trojans 9 169 — Browns GM
Tényleg, ki csinálta tavaly, Ádi?gabokocka
a nagyrészét tudtommal igen, de nem is volt velük gond, szóval főleg a rookiek lesznek érdekesek. a szabálytalan rosterek esetében (pl Jets) UDFA-kkal lesznek feltöltve a rosterek, de sztem a visszavonult, hosszabban eltiltott (pl Gregory, Lane Johnson, Gordon, Blackmon) játékosok értékét is hasonlóan le kéne csökkenteni.

Oh, what a tangled web we weave
When first we practise to deceive!
több mint 9 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 27 397 — Keep pounding
én vassadival egyeztetve elkezdtem szerkeszteni a tavalyi roster fájlt, hogy később megpróbáljam leszimulálni a szezont a szokásos formában, az fa igazolások és cserék nagy része már megvan, plusz az első rookie kör is, de még messze van a vége, főleg, hogy a ratingekhez egyáltalán nem értek, az újoncoknál is egy egységes számot adtam meg egyelőre.
btw Igor ötlete sem rossz vészmegoldásként, azt leszámítva, hogy nálam 92-8-as favorit a Browns 😛
kristof
Na az faszaságosság.
Gondolom kiindulási alapnak jók a tavalyi ratingek, azon lehet kicsit variálni a 15-ös teljesítmények alapján.
De ezt majd a szaktekintélyek akik tavaly csinálták megmondják hogy volt 😊
Tényleg, ki csinálta tavaly, Ádi?

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 9 éve
kristof New York Giants USC Trojans 9 169 — Browns GM
én vassadival egyeztetve elkezdtem szerkeszteni a tavalyi roster fájlt, hogy később megpróbáljam leszimulálni a szezont a szokásos formában, az fa igazolások és cserék nagy része már megvan, plusz az első rookie kör is, de még messze van a vége, főleg, hogy a ratingekhez egyáltalán nem értek, az újoncoknál is egy egységes számot adtam meg egyelőre.
btw Igor ötlete sem rossz vészmegoldásként, azt leszámítva, hogy nálam 92-8-as favorit a Browns 😛

Oh, what a tangled web we weave
When first we practise to deceive!
több mint 9 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 27 397 — Keep pounding
én továbbra is azt mondom, hogy meccsenkénti "tippelés" reálisabb lenne, mint egy PR
ettől függetlenül a csapatok összehasonlításának megkönnyebbítésére én ilyesmi megoldást tudnék mutatni:
 gm-game.firebaseapp.com/rosters.html

itt próbáltam összeszedni főleg azokat a csapatokat, akik megcsinálták a rostereket határidőre és emiatt volt megbízható depth chartjuk a végső rosterrel
Ork
Szvsz, ha mar tippelunk, akkor azt ugy kene, hogy egy 100-as skalan tippel az ember.

Tehat mondjuk Cleveland - Pittsburgh meccs, es azt mondom, hogy szerintem 65% hogy a Cleveland nyer, 35% hogy a Steelers (no ties 😛)
mindenki tippel, osszesitjuk, kijon hogy 68-32-es favorit a Browns, es a vegen egy RNG-vel szamolunk (01-68 kozott a Browns nyer, 69-00 kozott a Steelers), a kockadobas eredmenye 45 -> nyert a Browns.

Ez mondjuk eleg old school DnD jellegu megoldas 😛 de igy azert benne van a random chance is picit.

Amugy kikerem magamnak, hogy nem csinaltam meg a rostert.... 😛
Igor
Ez egész jó ötletnek tűnik, illetve jobbat nem tudok perpill.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 9 éve
Ork Indianapolis Colts 1 904 — Manningless
direkt azért, használtam a főleg szót, mert nem 100%-ban csak azok és mindegyik csapat van már meg
már nem emlékszem de valamelyik csapatnál, amikor próbáltam csinálni, akkor vagy én néztem el a dolgokat vagy nagyon nem stimmelt valami, azt hagytam a fenébe
a tiednél meg vártam mikor kerülnek fel a védelmek 😛

amúgy, ha valakinek van egy teljesen friss és a rosterrel egyező DCje akkor hozzá lehet csapni
több mint 9 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 841 — Dr Kongó fan
én továbbra is azt mondom, hogy meccsenkénti "tippelés" reálisabb lenne, mint egy PR
ettől függetlenül a csapatok összehasonlításának megkönnyebbítésére én ilyesmi megoldást tudnék mutatni:
 gm-game.firebaseapp.com/rosters.html

itt próbáltam összeszedni főleg azokat a csapatokat, akik megcsinálták a rostereket határidőre és emiatt volt megbízható depth chartjuk a végső rosterrel
Ork
Szvsz, ha mar tippelunk, akkor azt ugy kene, hogy egy 100-as skalan tippel az ember.

Tehat mondjuk Cleveland - Pittsburgh meccs, es azt mondom, hogy szerintem 65% hogy a Cleveland nyer, 35% hogy a Steelers (no ties 😛)
mindenki tippel, osszesitjuk, kijon hogy 68-32-es favorit a Browns, es a vegen egy RNG-vel szamolunk (01-68 kozott a Browns nyer, 69-00 kozott a Steelers), a kockadobas eredmenye 45 -> nyert a Browns.

Ez mondjuk eleg old school DnD jellegu megoldas 😛 de igy azert benne van a random chance is picit.

Amugy kikerem magamnak, hogy nem csinaltam meg a rostert.... 😛

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 9 éve
Ork Indianapolis Colts 1 904 — Manningless
én továbbra is azt mondom, hogy meccsenkénti "tippelés" reálisabb lenne, mint egy PR
ettől függetlenül a csapatok összehasonlításának megkönnyebbítésére én ilyesmi megoldást tudnék mutatni:
 gm-game.firebaseapp.com/rosters.html

itt próbáltam összeszedni főleg azokat a csapatokat, akik megcsinálták a rostereket határidőre és emiatt volt megbízható depth chartjuk a végső rosterrel
több mint 9 éve
alatriste Green Bay Packers 11 930 — Ha nincs más hátra jöhet az Anderson vezércsel.
volt itt korábban egy olyan ötlet (talán Gabo az értelmi szerző), hogy a jövő évi jelentkezés feltétele egy PR.
Sztem a mostani létszámból 20an tuti maradnánk.
Írjon az, aki maradni akar egy PR-t, aztán átlagot vonunk belőle, megvan a SB győztes, megvan a draft sorrend.
És lehet a toborzással foglalkozni.
Habi
Ha már végképp semmi esély a simre (ami egyébként óriási csalódás), akkor valaki a PR megkönnyítése érdekében össze tudja tenni a DC-ket egy táblázatba, hogy kicsit könnyebben átlátható legyen a ranking számára?
Nem vagyok nagy támogatója ennek a megoldásnak, de ha ez lesz szvsz 31 csapatos rankingot kéne összeállítani, mert az ember a saját csapatának messze túlértékelését nagyon ki kéne zárni.

Egyébként ez a SIM dolog csak idén került veszélybe, vagy jövőre is gond lesz/lehet?


Liverpool Fc
több mint 9 éve
Habi New England Patriots USC Trojans 4 829 — Patriots GM
volt itt korábban egy olyan ötlet (talán Gabo az értelmi szerző), hogy a jövő évi jelentkezés feltétele egy PR.
Sztem a mostani létszámból 20an tuti maradnánk.
Írjon az, aki maradni akar egy PR-t, aztán átlagot vonunk belőle, megvan a SB győztes, megvan a draft sorrend.
És lehet a toborzással foglalkozni.


JT Daniels fan
több mint 9 éve
Egon bá New England Patriots 1 243 — Saints GM
Ebből a szezonból lesz még valami? 😕

Akár azt gondolod, hogy képes vagy valamire, akár azt, hogy nem, mindenképpen igazad van. Henry Ford
JUST WIN!!!
több mint 9 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 841 — Dr Kongó fan
En nem akartalak kirakni, pont az ellenkezoje, kiprovokaltam a felbukkanasod: amikor valami hianyzo emberrol irsz negativ jellegut, biztos felbukkannak. 😛

Orulok neki hogy vagy/meg elsz, igy eggyel kevesebb gond... de amint irtam, az igazabol tok mindegy hogy most eppen vagy-e... az a lenyeg, hogy 4-5 honap mulva mi lesz.

Mi az a forumhead?

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 9 éve
MMMS Indianapolis Colts 2 326 — 51st state
MMMS-sel múlt héten együtt néztem a meccseket és szeretné továbbra is vinni a Bills-t, csak jelenleg nincs nete.
Soldados
Hat, iden mar ugyis mindegy (a csapatanak)... 😛 Jovore meg februarban dol el.. lesz addigra?

Nem akarja Maddenben leszimulalni a szezont amugy? Akkor visszaengedjuk 😊 (igergetek itt 0 jogkorrel)
Igor
nem
nincs gepem sem, minek.

amugy ha kiakartok rakni csak hajra, de maskor ram irhatna vki fbn ismeros h 8-9 ev kompetens reszvetel utan eltuntem es odaakarjatok adni masnak a csapatomat ...
mert az h shawnka 2 eve leszarta a csapatat az belefer, az h mindenfele jottmentek gyokerkedjenek 1-2 szezont az is belefer, en meg eltunok a forumrol fel evre es mar kiakartok baszni ... korrekt es kovetkezetes dolognak tunik tenyleg 😊

amugy az lenne a kerdesem, hogy lehetne a billsnek 2 tulaja ugy, h a masik nem forumhead meg ?

the area dividing the brain and the soul/is affected in many ways by experience –/some lose all mind and become soul: insane./some lose all soul and become mind: intellectual./some lose both and become: accepted.
több mint 9 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
MMMS-sel múlt héten együtt néztem a meccseket és szeretné továbbra is vinni a Bills-t, csak jelenleg nincs nete.
Soldados
Hat, iden mar ugyis mindegy (a csapatanak)... 😛 Jovore meg februarban dol el.. lesz addigra?

Nem akarja Maddenben leszimulalni a szezont amugy? Akkor visszaengedjuk 😊 (igergetek itt 0 jogkorrel)
Igor
Nem tudom, csak véletlenszerűen néztük együtt a meccseket. De azt mondta, szeretné továbbvinni a Bills-t, direkt begyűjtött egy rakat picket.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 9 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 841 — Dr Kongó fan
MMMS-sel múlt héten együtt néztem a meccseket és szeretné továbbra is vinni a Bills-t, csak jelenleg nincs nete.
Soldados
Hat, iden mar ugyis mindegy (a csapatanak)... 😛 Jovore meg februarban dol el.. lesz addigra?

Nem akarja Maddenben leszimulalni a szezont amugy? Akkor visszaengedjuk 😊 (igergetek itt 0 jogkorrel)

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 9 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
MMMS-sel múlt héten együtt néztem a meccseket és szeretné továbbra is vinni a Bills-t, csak jelenleg nincs nete.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 9 éve
Chargers LT Los Angeles Chargers Florida State Seminoles 11 737 — Jedi Master
Btw ez a power ranking beleszól majd a hivatalos draftsorrendbe?
alatriste
Miután időtlen ideje semmi ötlet, és el sem dőlt, hogyan lesz ez kiokoskodva, így gondolom aligha 😊

"Vicces gyerek vagy Sully, ezt díjazom! Téged nyírlak ki utolsónak." 😀
több mint 9 éve
alatriste Green Bay Packers 11 930 — Ha nincs más hátra jöhet az Anderson vezércsel.
Nagyon bejönnek az értékelők, mégha néhol én sem értek egyet, de mindenkinek megfelelni nem lehet, és azért nagyon nem különbözik a véleményem sem.
Várom az NFC-t 😊

utóirat: el tudom képzelni mi munka van ebben szóval maximális köszönet.
Btw ez a power ranking beleszól majd a hivatalos draftsorrendbe?


Liverpool Fc
több mint 9 éve
Chargers LT Los Angeles Chargers Florida State Seminoles 11 737 — Jedi Master
Büszke vagyok egy hét után a srácokra...😊
Támadóknál: Brees 400+y, 4TD, A.Brown 100+y, 2TD, Moncrief TD, Shepard TD,
Védőknél: Mercilus 2 sack, Hunter sack, Ogletree 12 Tckl
Clinton-Dix FF, Verrett INT, Williams 1-1 INT (2 meccsen), Bouye sack
Na meg Nortman puntjai a GB ellen ...nem volt gyenge.
Persze voltak nullát érő teljesítmények is 😀

"Vicces gyerek vagy Sully, ezt díjazom! Téged nyírlak ki utolsónak." 😀
több mint 9 éve
Farky Indianapolis Colts 8 516 — ℧
ennyi idő alatt a rostert is össze tudtuk volna dobni

Hungarian Indianapolis Colts Fan Club I'll always be a Colt. Always! - Peyton Manning
több mint 9 éve
Habi New England Patriots USC Trojans 4 829 — Patriots GM
Túl sok pontot kapott: Steelers, Browns, Lions (nekik előre megelőlegeztem, hogy több pontot kapnak, mint kellene)
Túl kevés pontott kapott: Ravens, Chargers
Somosnak pedig +1 átlagpont előre is, nagy munka 😊 köszönjük szépen!


JT Daniels fan
több mint 9 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 12 567 — Chiefs GM
A sérültlistásokat azért "büntetem jobban", mert náluk a beválik/nem válik be kérdésre pont ugyanannyira fogunk tudni választ adni egy év múlva, mint most, akkor is nulla NFL tapasztalattal fognak állni, így a játék szempontjából ez teljesen elvesztegetett évnek számít. Ragland esetén pl. honnan tudod most megállapítani, hogy belőle Oakland Rolando McClain lesz, vagy mondjuk egy C.J. Mosley? Jövőre is nekimész úgy a szezonnak, hogy ő az egyik kezdő LB-d?

Nyilván nekünk az a legfőbb nehézség a játékban, hogy március/április körül kell ráéreznünk, hogy adott játékosnak mi lesz a szerepe, sorsa szeptembertől. Ez néha sikerül, néha baromira nem. Az én klasszikus buktám ebben a témában pl. Julius Thomas, két évig tartottam PS-en, ezalatt IRL volt egy elkapása 5 yardért, a 3. év előtt júniusban kidobtam, amikor még a TC-k sem kezdődtek el, utána jött két 12 TD-s szezonja... Tulloch és Ayers kapcsán ugyanez a szitu, nyilván ha júniusban értékelem a csapatokat, akkor más lenne a helyzet, mint most. Viszont így szerintem közelebb van a realitáshoz a dolog. Tulloch tavalyi szuper szezonjáról meg érdeklődj a Lions topicban, kb. egy Laurinaitis-szerű szezonja volt, ránézésre sok tackle, csak baromira lelassulva.

Peat eg nem azért került guard posztra szerintem, egy középszerű RT-t nem tudott kiszorítani, csak guard poszton még annyira se állt jól a Saints. Joeckel kb. ugyanez a kategória szerintem.

több mint 9 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 841 — Dr Kongó fan
Strief oké, ez részben fair point (bár továbbra is úgy vélem azért ment OG-be, mert a legjobb OL-t akarták kiküldeni.. kb mint amikor Yanda ment nálunk RT-be, mert G poszton könnyebb volt pótolni), és megértem ha esetleg akad néha apró elcsúszás is... de gondoltam morgok azért egy sort 😊

Igazából azt érzem inkozisztensnek, hogy
1) veteránoknál előre tekintve akarsz értékelni, és teljesen (ez a kulcsszó) kidobod az előző évet (tehát hiába volt mondjuk Ayersnek/Tullochnak jó éve tavaly), csak azért mert a 2016-os DC-n Week 1 előtt nem kezdő.. (Tulloch a 3 milliós szerződésével abban a Philly LB sorban, biztos hogy pályára fog lépni..)
Én próbálnám keverni a kettőt, de persze onnantól még szubjektívebb a dolog.
A másik, hogy viszont a rookieknál ezt a 16-os "előretekintő potenciált" nem adod meg, vagy legalábbis igencsak furán alkalmazva, mintha a sérültlistásokat sokkal jobban büntetnéd - lásd Billy Jackson the Third, miközben mondjuk Hargreaves vagy Applet kezdőnek tituláltad (aztán általában tudjuk a rookie cornerek mire lesznek jók.)

2) illetve a 2016-os lehetőségek értekelésénél szvsz nem szerencsés, hogy Week 1 után értékeltél.. jobb lett volna Week 1 előtt,

De amúgy oké, nincs (nagy) harag 😛 és még eyszer köszi az értékelést..
Amúgy a Pittsburgh és San Diego túl magasan van 😛

Szerkesztette: Igor

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 9 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 12 567 — Chiefs GM
Az inkonzisztencia sajnos benne van, 32 csapatot kell értékelni, és a csapatrészek 90%-a 5 és 9 pont közé esik, vagyis kb. 28 unitot kell rangsorolnom 5 pontszámra, ebben nyilván lesznek +/-1 pontos hibák, amikbe bele lehet kötni.

Peat: azért mondjuk RT posztról kiszoríthatta volna Strief-et IRL, pff értékelést hagyjuk, a 29. legjobb azért messze van a megbízható OT-tól (Flowers-t is újraértékeltem azóta, ne aggódj, nem fogom túlpontozni magamat 😊). Az LB-sorral nem értek egyet, a kezdő sorodban vagy egy szezon előtt kivágott, majd új csapatba kerülő back-up, egy IR-en landolt újonc és egy pályát nem látó Tulloch. A CB-sorban igazad van.