NFL csevegő

82 feliratkozó

több mint 6 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
akkor ha már az nfl edzőkkel kapcsolatos költői kérdésemre nem kaptam választ, kanyarodjunk vissza ezzel, mely kapcsolódik az előző kommentekhez is

 twitter.com/ESPNStatsInfo/status/938724782354391040
baggio
Ez sem rossz
 twitter.com/RichCimini/status/938570469439168512

több mint 6 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 602 — The only discipline that lasts, is self discipline
Peterk, a kezdőként ugrálás nem csak az NFL viszonylatában értelmezhető. A játékosok többsége ugyan nem lesz profi, de ugyebár saját zsebből sosem tudna kifizetni egy egyetemi tandíjat, mehetne érettségi után a helyi munkaerőpiacra a nyugdíjig évente X összeget megkeresni. Egy egyetemi diplomával a zsebben (amit ugye "ingyen" kap), ez az összeg meg mondjuk legyen 3X. Ez 30-40 éves távlatban ér annyit, mintha kapna 2-3 szezonra valami lóvét szerintem.
somoskovig
Úgy látszik nem megy át a mondanivalóm, akárhogyan is próbálom. 😊 Nem azt mondom, hogy nem jobb elfogadni egy futball-ösztöndíjat, mint nem menni egyetemre. Persze, hogy a többségnek megéri, különben nem is fogadná el. De az, hogy így is megéri, nem igazolja azt, hogy nem fizetik meg őket rendesen.

Ha én azt mondom egy fiatal kezdő fiatalnak, hogy gyere hozzám dolgozni minimálbérért, és három év múlva szerzek neked egy jól fizető német munkát. Nem hazudok neki, tényleg el tud menni utána külföldre jó pénzért dolgozni. De ettől én még kihasználom őt három évig.

(A történet gyökere társadalmi probléma, nem sportügy. Az, hogy a jogegyenlőség (már, ha fennál) mellé nincs - sőt az utóbbi időben romlik - az esélyegyenlőség. Ki tudlak használni azért, mert én helyzetben vagyok, te pedig nem. És nap mint nap meg is teszem, mert nem működnek azok a mechanizmusok, amik ezt gátolnák, nehezítenék. Nem csak sportolókkal kapcsolatban, hanem millió hétköznapi emberrel kapcsolatban sem.)


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 6 éve
gyeek LSU Tigers 7 972 — Stromfeld Aurél fan
akkor ha már az nfl edzőkkel kapcsolatos költői kérdésemre nem kaptam választ, kanyarodjunk vissza ezzel, mely kapcsolódik az előző kommentekhez is

 twitter.com/ESPNStatsInfo/status/938724782354391040
baggio
Kár hogy nincs poll a fórumon, kíváncsi lettem volna a Goodell vs. Jones showdownban kit utálnak jobban. 😛

blikk.hu : Sajnos ki vagy tiltva 9999-12-31 23:59:00-ig, mert •
Káromkodás, csúnya szavak használata, alapvető beszélgetési normák be nem tartása.
több mint 6 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 9 759 — 49ers GM
Peterk, a kezdőként ugrálás nem csak az NFL viszonylatában értelmezhető. A játékosok többsége ugyan nem lesz profi, de ugyebár saját zsebből sosem tudna kifizetni egy egyetemi tandíjat, mehetne érettségi után a helyi munkaerőpiacra a nyugdíjig évente X összeget megkeresni. Egy egyetemi diplomával a zsebben (amit ugye "ingyen" kap), ez az összeg meg mondjuk legyen 3X. Ez 30-40 éves távlatban ér annyit, mintha kapna 2-3 szezonra valami lóvét szerintem.

több mint 6 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 850 — No es importante
akkor ha már az nfl edzőkkel kapcsolatos költői kérdésemre nem kaptam választ, kanyarodjunk vissza ezzel, mely kapcsolódik az előző kommentekhez is

 twitter.com/ESPNStatsInfo/status/938724782354391040


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 6 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 602 — The only discipline that lasts, is self discipline
Ezt mind igaz, de nem gyógyír a problémámra. Azért mert egy futball program népszerűbb lesz, és ezzel megemelkedik az egyetem ázsíója (és ezzel mondjuk az edzőt is jobban meg tudják fizetni) azért a futballisták (is) tesznek, viszont messze nincsenek úgy kompenzálva, amilyen a teljesítményük.

De mindegy, nem akartam elvinni a topic témáját. Nekem ez egy nünüm, nem csak sporttal kapcsolatban, de mint társadalmi jelenség/probléma is (a középosztály lecsúszása, érdekérvényesítési erejének csökkenése - beleértve a munkaerőpiaci érdekérvényesítést is).


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 6 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 850 — No es importante
A dolog egyébként sokkal kevésbé zavarna, ha minden egyetemi játékos profi karrierhez jutna az egyetem után. Akkor az olyan lenne, mint egy nagyon jó cégnél kezdőként csicskázni, Megcsinálod, mert tudod, hogy csak 1-2 évig csinálod, de utána beindul a karriered. Csakhogy az egyetemi játékosoknak a 99%-a soha nem jut profi szerződés közelébe sem.peterk2005
A gondolatmenet ott hibás, hogy attól mert valaki focizik, nem feltétlen csak a profi amerikaifutball játékosként tud "karriert csinálni" (Tebow a legékesebb példája ennek, de semelyik nagyobb egyetemen nem kell attól félteni akár egy kiegészítőembert sem, hogy a helyi közösség ne gondoskodna róla), plusz ahogy írtam, a milliós edzői fizetéseket sokszor a pénzükkel mit kezdeni nem tudó milliárdos boosterek állják, vagy pl. Saban esetében a tandíjat leperkáló diákok, ugyanis az Alabama nagy sikereinek köszönhetően a jelentkezési ráta és ezzel együtt a tanulmányi költség az egekbe szökött, ezért is nyilatkozta le többször is az iskola elnöke, hogy nincs az az összeg, ami ne érné meg nekik őt ott tartani.

Az egyetemi futball ma pont nem más, mint "egy nagyon jó cégnél kezdőként csicskázni", nem véletlen, hogy erre egyre több játékos eszmél rá, és javarészt ennek tudható be, hogy az elit egyetemek focicsapatai - Stanford, Northwestern, Duke, stb. - jobbak, mint valaha. Azt pedig csak zárójeles megjegyzésként kell hozzátenni minden ilyen vitához, hogy minden egyetemnek 15-30 sportprogramja van megannyi sportösztöndíjas hellyel, amiből csak ideális esetben is a futball és a kosárlabda termel egyedül bevételt...

Szerkesztette: r.baggio


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 6 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 602 — The only discipline that lasts, is self discipline
Hát, ha mások fizetnek azért, hogy ott dolgozzanak (mert így korrekt a hasonlat), akkor ez nem egy rossz ajánlat.
H_Marko
Nem korrekt a hasonlat, mert vannak akik a munkájukkal semmit nem hoznak a konyhára (nem termelnek a cégnek bevételt), mások viszont milliókat.

De nézheted úgy is, hogy mindenki fizet a tanulmányaiért. A normál diák készpénzben, a futballista pedig nézettségben. Csakhogy a nézettség ötven-százszor annyit hoz, ergó a focisták tulajdonképpen ötvenszer-százszor annyit fizetnek a tanulmányaikért, mint a normál diákok. H profi rendszer lenne, és megkapná a rendes jussát, akkor a mellényzsebéből kifizetné a saját, de még az ükunokái taníttatását is.

A dolog egyébként sokkal kevésbé zavarna, ha minden egyetemi játékos profi karrierhez jutna az egyetem után. Akkor az olyan lenne, mint egy nagyon jó cégnél kezdőként csicskázni, Megcsinálod, mert tudod, hogy csak 1-2 évig csinálod, de utána beindul a karriered. Csakhogy az egyetemi játékosoknak a 99%-a soha nem jut profi szerződés közelébe sem.

Na mindegy, nem akartam félrevinni a témát. Nekem ez régi problémám. Lehet valami non-profit, de akkor legyen is non-profit. Akkor a bejövő pénz menjen teljes egészében non-profit célokra, ne fizessenek belőle 8 milliókat az edzőknek. Vagy legyen professzionális, de akkor viszont mindenki kapja meg a jussát.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 6 éve
H_Marko Houston Texans 752 — Póker Champ
Én is visszakaptam, már nem emlékszem mikor, de kb. ugyanennyit.

Csak nekem borzolja az idegeimet, hogy miközben az NCAA játékosok fagyiért játszanak, aközben az edzők NFL szintű pénzeket keresnek? Sose tetszett és továbbra sem tetszik, hogy egy ekkora bizniszt jelentő cirkuszban pont (és kizárólag) a cirkuszi akrobaták dolgoznak ingyen.....
peterk2005
Alapból egy félév az ottani egyetemeken alsó hangon másfél millió forint. Ezt tanuló társaik nagy része kifizeti. Ingyen laknak és esznek+szponzori ruhák. Plusz valamennyi pénzt is kapnak ösztöndíjként.
Viszont senki nem tiltja meg nekik hogy diákmunkát vállaljanak, de az a legtöbbnek derogál. Mintha nem lennének tisztában azzal, hogy sportösztöndíjat fogadtak el, aminek a lényege, hogy focizhatnak, de mellette egy b@szott drága egyetemi képzésben is részt vehetnek. Nem kényszerítik őket, hogy elfogadják a felkérést. Tanuljon kiválóan és kapjon tanulmányi ösztöndíjat akkor.samu09
Hát ez kb. az az érvelés, mintha azt mondanám, hogy gyere el a Facebookhoz dolgozni. Egy menő, divatos cégnél dolgozhatsz, és ingyen kapsz uszodabérletet, járhatsz konditerembe és kedvezményesen kajálhatsz a cég kurvajó saját éttermében is. És beíratunk egy kurvajó posztgraduális képzésre, ahol a szakma legjobbjaitól tanulhatsz. Fizetést viszont nem adunk. Ha akarsz költőpénzt, akkor ne derogáljon elmenni másodállásban dolgozni. Ezt nálunk mindenki így csinálja. Igaz, a többiek nem hoznak a cégnek egy fillért se, te viszont a cég bevételének nagy részét fogod megtermelni, de akkor is. Az alkalmazott az alkalmazott.

Te úgy éreznéd hogy megbecsül a Facebook egy ilyen ajánlattal? Mert én szembe köpném őket.
peterk2005
Hát, ha mások fizetnek azért, hogy ott dolgozzanak (mert így korrekt a hasonlat), akkor ez nem egy rossz ajánlat.

Szerkesztette: H_Marko

több mint 6 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 602 — The only discipline that lasts, is self discipline
Én is visszakaptam, már nem emlékszem mikor, de kb. ugyanennyit.

Csak nekem borzolja az idegeimet, hogy miközben az NCAA játékosok fagyiért játszanak, aközben az edzők NFL szintű pénzeket keresnek? Sose tetszett és továbbra sem tetszik, hogy egy ekkora bizniszt jelentő cirkuszban pont (és kizárólag) a cirkuszi akrobaták dolgoznak ingyen.....
peterk2005
Alapból egy félév az ottani egyetemeken alsó hangon másfél millió forint. Ezt tanuló társaik nagy része kifizeti. Ingyen laknak és esznek+szponzori ruhák. Plusz valamennyi pénzt is kapnak ösztöndíjként.
Viszont senki nem tiltja meg nekik hogy diákmunkát vállaljanak, de az a legtöbbnek derogál. Mintha nem lennének tisztában azzal, hogy sportösztöndíjat fogadtak el, aminek a lényege, hogy focizhatnak, de mellette egy b@szott drága egyetemi képzésben is részt vehetnek. Nem kényszerítik őket, hogy elfogadják a felkérést. Tanuljon kiválóan és kapjon tanulmányi ösztöndíjat akkor.samu09
Hát ez kb. az az érvelés, mintha azt mondanám, hogy gyere el a Facebookhoz dolgozni. Egy menő, divatos cégnél dolgozhatsz, és ingyen kapsz uszodabérletet, járhatsz konditerembe és kedvezményesen kajálhatsz a cég kurvajó saját éttermében is. És beíratunk egy kurvajó posztgraduális képzésre, ahol a szakma legjobbjaitól tanulhatsz. Fizetést viszont nem adunk. Ha akarsz költőpénzt, akkor ne derogáljon elmenni másodállásban dolgozni. Ezt nálunk mindenki így csinálja. Igaz, a többiek nem hoznak a cégnek egy fillért se, te viszont a cég bevételének nagy részét fogod megtermelni, de akkor is. Az alkalmazott az alkalmazott.

Te úgy éreznéd hogy megbecsül a Facebook egy ilyen ajánlattal? Mert én szembe köpném őket.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 6 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 25 399
ProFootball @ProFootballTalk
Compensation Committee has informed owners that a new contract for Roger Goodell has been signed, per source.
Beki
Nem vagyok Roger rajongója, de undorító lett volna, ha pont Jerry Jones-nak sikerül megpuccsolnia.
több mint 6 éve
kittli Pittsburgh Steelers 2 082 — Steelers fan
Alapból egy félév az ottani egyetemeken alsó hangon másfél millió forint. Ezt tanuló társaik nagy része kifizeti. Ingyen laknak és esznek+szponzori ruhák. Plusz valamennyi pénzt is kapnak ösztöndíjként.
Viszont senki nem tiltja meg nekik hogy diákmunkát vállaljanak, de az a legtöbbnek derogál. Mintha nem lennének tisztában azzal, hogy sportösztöndíjat fogadtak el, aminek a lényege, hogy focizhatnak, de mellette egy b@szott drága egyetemi képzésben is részt vehetnek. Nem kényszerítik őket, hogy elfogadják a felkérést. Tanuljon kiválóan és kapjon tanulmányi ösztöndíjat akkor.
samu09
Magyarországon már a mennyei III-ban is működött a rendszer, hogy focistáink a helyi tsz, gazdaság, vállalkozások alkalmazottjai voltak jó pénzért heti két óra "munkáért". Hülye amerikaiak...
több mint 6 éve
JSanyo Indianapolis Colts 2 675 — 1/1
Én is visszakaptam, már nem emlékszem mikor, de kb. ugyanennyit.

Csak nekem borzolja az idegeimet, hogy miközben az NCAA játékosok fagyiért játszanak, aközben az edzők NFL szintű pénzeket keresnek? Sose tetszett és továbbra sem tetszik, hogy egy ekkora bizniszt jelentő cirkuszban pont (és kizárólag) a cirkuszi akrobaták dolgoznak ingyen.....
peterk2005
student athletes - nem ingyen dolgoznak, mivel ugye így járhatnak egyetemre és diplomázhatnak, ami nincs ingyen.. és ugye egyáltalán nem tanulnak kamu tárgyakat közben, meg a seggüket sem tolják át kettessel a vizsgákon és sérüléseket sem szenvednek el, ami nem gátolhatja meg őket a sikeres civil karrierben 😊 minden a legnagyobb rendben, de majd jön JJ és kifejti bővebben, hogy miért is.

(amúgy szerintem is gáz, kellene egy havi kalóriapénz, amit az NCAA szabályoz)
JSanyo
Sose írtam olyat, hogy ez rendben lenne...
baggio
elbasztam 😀
így kellett volna:

minden a legnagyobb rendben....

(de majd jön JJ és kifejti bővebben, hogy miért is)
(amúgy szerintem is gáz, kellene egy havi kalóriapénz, amit az NCAA szabályoz)

amúgy a stipendről nem tudtam, hogy már van, de mindenképpen örülök neki

több mint 6 éve
Törölt felhasználó
ProFootball @ProFootballTalk
Compensation Committee has informed owners that a new contract for Roger Goodell has been signed, per source.
több mint 6 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 850 — No es importante
Viszont senki nem tiltja meg nekik hogy diákmunkát vállaljanak, de az a legtöbbnek derogál.
samu09
 twitter.com/CoachMcElwain/status/607886466585395201


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 6 éve
Nemes samu09 Houston Texans 3 917 — I like the Texans, I like who we are
Én is visszakaptam, már nem emlékszem mikor, de kb. ugyanennyit.

Csak nekem borzolja az idegeimet, hogy miközben az NCAA játékosok fagyiért játszanak, aközben az edzők NFL szintű pénzeket keresnek? Sose tetszett és továbbra sem tetszik, hogy egy ekkora bizniszt jelentő cirkuszban pont (és kizárólag) a cirkuszi akrobaták dolgoznak ingyen.....
peterk2005
Alapból egy félév az ottani egyetemeken alsó hangon másfél millió forint. Ezt tanuló társaik nagy része kifizeti. Ingyen laknak és esznek+szponzori ruhák. Plusz valamennyi pénzt is kapnak ösztöndíjként.
Viszont senki nem tiltja meg nekik hogy diákmunkát vállaljanak, de az a legtöbbnek derogál. Mintha nem lennének tisztában azzal, hogy sportösztöndíjat fogadtak el, aminek a lényege, hogy focizhatnak, de mellette egy b@szott drága egyetemi képzésben is részt vehetnek. Nem kényszerítik őket, hogy elfogadják a felkérést. Tanuljon kiválóan és kapjon tanulmányi ösztöndíjat akkor.
több mint 6 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 850 — No es importante
Én is visszakaptam, már nem emlékszem mikor, de kb. ugyanennyit.

Csak nekem borzolja az idegeimet, hogy miközben az NCAA játékosok fagyiért játszanak, aközben az edzők NFL szintű pénzeket keresnek? Sose tetszett és továbbra sem tetszik, hogy egy ekkora bizniszt jelentő cirkuszban pont (és kizárólag) a cirkuszi akrobaták dolgoznak ingyen.....
peterk2005
student athletes - nem ingyen dolgoznak, mivel ugye így járhatnak egyetemre és diplomázhatnak, ami nincs ingyen.. és ugye egyáltalán nem tanulnak kamu tárgyakat közben, meg a seggüket sem tolják át kettessel a vizsgákon és sérüléseket sem szenvednek el, ami nem gátolhatja meg őket a sikeres civil karrierben 😊 minden a legnagyobb rendben, de majd jön JJ és kifejti bővebben, hogy miért is.

(amúgy szerintem is gáz, kellene egy havi kalóriapénz, amit az NCAA szabályoz)
JSanyo
Sose írtam olyat, hogy ez rendben lenne, most se teszem, de az edzői fizetésekkel nem lehet mit csinálni, azt a piac szabályozza, ha pedig a játékosoknak nem csurran-cseppenne némi mellékes (mondjuk a Texas A&M-nél, ahol az olajmágnás boosterek zsebből kifizették Jimbo szinte teljes gázsiját), vagy csak alapvetően olyan rosszul járnának azzal a minimum három évnyi "egyetemi" futballkarrierrel, szerinted nem robbant volna már a bomba?

Amúgy az NCAA általi zsebpénz (stipend) 2015-ben már be lett vezetve az első osztály Power 5 konferenciáiban, ennek összege játékosonként 1500 és 5000$ között mozog, plusz az ösztöndíj fedez mindent a koszttól a kvártélyon át a tanuláshoz elengedhetetlen kellékekig, és mivel szinte mindegyik főedző valamikor aktívan focizott, ha valaki épp itt látja az adódó lehetőséget a meggazdagodásra, pont ezek a "rabszolgaévek" nyithatják meg számára az utat, nem más.

Persze el lehet ezen vitatkozni, de én pedig azt a kérdést tenném fel, hogyan lehet, hogy John Fox vagy Jeff Fisher kaliberű edzők éveken keresztül garázdálkodhatnak az nfl-ben? Fisher a 2016-os szezonban az öt legjobban fizetett HC között volt évi 7 millióval, ennyit keres Harbaugh a Michigannél vagy Saban az Alabamánál, mi gátolja meg a profi csapatokat, hogy olyan árlicitbe kezdjenek, amivel az egyetemek már nem tudják felvenni a versenyt? Mindezt úgy, hogy nincs is nagyon szakember, aki szíve szerint ne dolgozna a profiknál, hiszen a toborzás hihetetlen nagy nyűg, aminél sosincs megállás.

Szerkesztette: r.baggio


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 6 éve
JSanyo Indianapolis Colts 2 675 — 1/1
Én is visszakaptam, már nem emlékszem mikor, de kb. ugyanennyit.

Csak nekem borzolja az idegeimet, hogy miközben az NCAA játékosok fagyiért játszanak, aközben az edzők NFL szintű pénzeket keresnek? Sose tetszett és továbbra sem tetszik, hogy egy ekkora bizniszt jelentő cirkuszban pont (és kizárólag) a cirkuszi akrobaták dolgoznak ingyen.....
peterk2005
student athletes - nem ingyen dolgoznak, mivel ugye így járhatnak egyetemre és diplomázhatnak, ami nincs ingyen.. és ugye egyáltalán nem tanulnak kamu tárgyakat közben, meg a seggüket sem tolják át kettessel a vizsgákon és sérüléseket sem szenvednek el, ami nem gátolhatja meg őket a sikeres civil karrierben 😊 minden a legnagyobb rendben, de majd jön JJ és kifejti bővebben, hogy miért is.

(amúgy szerintem is gáz, kellene egy havi kalóriapénz, amit az NCAA szabályoz)

több mint 6 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Én még októberben visszakaptam 7300-at

több mint 6 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 602 — The only discipline that lasts, is self discipline
Én is visszakaptam, már nem emlékszem mikor, de kb. ugyanennyit.

Csak nekem borzolja az idegeimet, hogy miközben az NCAA játékosok fagyiért játszanak, aközben az edzők NFL szintű pénzeket keresnek? Sose tetszett és továbbra sem tetszik, hogy egy ekkora bizniszt jelentő cirkuszban pont (és kizárólag) a cirkuszi akrobaták dolgoznak ingyen.....


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 6 éve
NB2 New England Patriots 21 944 — nabege2@yahoo.com
GAMEPASS again

téma volt és meglepően jött is levél hogy majd kapunk vissza valamit.... valaki kapott vissza tőlük valamit is?
Janek
Én is, haver is visszakapta, de míg én november 1-én, haver csak november 21-én!
több mint 6 éve
gyurczi New York Giants 2 345 — Giants fan
GAMEPASS again

téma volt és meglepően jött is levél hogy majd kapunk vissza valamit.... valaki kapott vissza tőlük valamit is?
Janek
Én vissza kaptam 10k + valamennyit, ez lehetett a beígért 20%.

Nolite iudicare, ut non iudacemini. Ne ítélj, hogy ne ítéltess!
több mint 6 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 572 — Apu ökölbeszorított keze
GAMEPASS again

téma volt és meglepően jött is levél hogy majd kapunk vissza valamit.... valaki kapott vissza tőlük valamit is?

több mint 6 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Ouch

Na de majd most!

több mint 6 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 529 — Így remélem megfelelek nektek.....
Maddenben az egyik legjobb taktika, hogy ha puntolok, az endzonetól 1-5 yardra mindig kirúgom az oldalvonalon a labdát, és akkor onnan jön az ellen. Ilyet a valóságban mért nem nagyon látok sose?
Rynald
ha az életben megcélzod az 5 yardos egyik szélét és elrontod (pl lecsúszik) akkor kimehet a negyvenesen is, nem kell ecsetelnem hogy ilyenkor érdemes-e visszamenned a csapatod sideline-ához... inkább megrúgják magasan a 10eshez hogy fair catchre kényszerítsék a visszahordót minthogy egy ilyen hiba becsúszhasson. Persze a Maddenben mindenki a sarokhoz lövi mert ott egyszerű 😊
davemayer
Tévedés! Én mindig nekimegyek negyedikre 😀
dugo93
Én meg mindig elsőre átviszem 😛 | na jó azért nem 😊 |