NFL csevegő

82 feliratkozó

több mint 9 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
A kérdésem, hogy melyikről vitatkozunk? Mert nekem úgy tűnt, hogy az elsőt próbáljuk a másodikkal összehozni valahogy. Ebben pedig én nem hiszek. (Jaj, ezt a legutolsó szót már meg is bántam, hogy leírtam. 😀 )peterk2005
Sztem egyáltalán nem vitatkozunk. Én nem akarom összemosni a kettőt. Én épp azt próbáltam jelezni, hogy Te az elsőről beszélsz, Sobri a másodikról. És sztem mindkettőtöknek van igazsága. A statok nagyon jók, és leírják a játék 95%-t. De van olyan rész, amit nem tud leírni. Ez a maradék rész persze erősen szubjektív, de ettől még létezik. Tehát a lényeg csak annyi, hogy mindkettő létezik, én csak ezt próbáltam jelezni. 😉

A konkrét példára áttérve. Ha igazán clutch lett volna, akkor igen, Rodgers megcsinálja. Az ő szempontjából nem is lehetett volna ennél szebb, a liga legjobb védelmét sokkolhatta volna egy GW TD-drive-val. De nem sikerült. Ahogy annó 2005-ben PM-nek sem, pedig neki könnyebb helyzete volt. A liga akkor kimagaslóan legjobb O-jával félpályáról indulhatott több mint 1:30 perccel az órán. Ő ott olyan esélyt kapott, amire már nem számított, hiszen mindenki azt hitte vége a meccsnek. Ugyanolyan extraesélyt kapott, mint most Wilson. Wilson élt vele, PM a könnyebb helyzete (liga legjobb O-ját vezethette) ellenére sem.

Azt csak halkan jegyzem meg, hogy Rodgers-nek is a 4. one and done-ja volt ez a PO-ban.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 9 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 309
Hú...elég kemény ezt hajnali 3-kor végigolvasni, de csak így tovább, srácok 😊
több mint 9 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Nagyon jól tudod, hogy imádom a statokat. 😉 Rengeteg dolgot elárulnak erről a játékról HITELESEN. Ezért is írtam, hogy neked is igazad van, de abban sztem Sobrinak is igaza van, hogy nem mindent árulnak el és mutatnak meg.Soldados
Egyet azért árulj el légyszi: Szerinted Rodgers sem eléggé clutch? Merthogy ő is "csak" FG-ig vezette a Green Bay-t tegnap, ahogy Manning tette 2005-ben. Vagy ő kivételesen felmentést kap mert fájt a bokája? (Ha ő felmentést kap, akkor Manning is felmentést kap a Colts elleni botrányos meccse alól? Egyáltalán, hol a határ a felmentésben, ha elkezdjük?)

Szerintem is két dologról beszélünk. Van egyszer a szurkoló, aki szubjektíven közelíti meg a sportot, és - akár teljesen önkényesen kiragadva momentumokat - véleményt alkot egy játékosról, egy csapatról, stb. Számomra pl. Kurt Warner minden idők top5 irányítója között van. És erről nem is akarok sem vitát nyitni, statokat meg végképp nem akarok belekeverni. 😊

És emellett van a sport professzionális oldala. És abban a statok többet árulnak el a játékról, játékosokról, mint bármilyen más módszer. Nem véletlenül pogóztatják a játékosokat combine-okon, meg mérnek a tenyerük átmérőjétől kezdve a karjuk hosszúságán át a first step sebességéig mindent. És nem véletlenül videóznak olyan töménytelen mennyiséget. (Az is stat gyártás!) Az, hogy vannak "törpe" Wilsonok meg Brees-ek, nem mond ennek ellent. Egyszerűen csak azt jelenti, hogy a statok sem tökéletesek. De még így is a legjobbak. Ismered a mondást, ha lenne jobb, már biztosan feltalálták volna. (Természetesen más szintet képvisel egy stat oldalról kiragadott egyetlen adat, és mást képvisel adatok halmazának professzionálisan előállított szintézise.)

A kérdésem, hogy melyikről vitatkozunk? Mert nekem úgy tűnt, hogy az elsőt próbáljuk a másodikkal összehozni valahogy. Ebben pedig én nem hiszek. (Jaj, ezt a legutolsó szót már meg is bántam, hogy leírtam. 😀 )


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 9 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Szerintem meg mindkettőtöknek igaza van, csak elbeszéltek egymás mellett. 😊 Sobri arra próbált rávilágítani, hogy a "clutch" szó nem igazán mérhető. És ez igaz. De az is igaz, amit Te mondasz, hogy a hagyományos értékmérő statok ettől még fontosak. Szóval sztem bár egzaktabb és iránymutatóbb a szokásos statáradat, amiket használsz, de vannak dolgok, amiket azok nem tudnak kifejezni.
....
Ez egy szubjektív vélemény, számokkal nem annyira igazolható, sokkal inkább a játék lélektanával foglalkozik. Tessék ennek megfelelően kezelni. 😉Soldados
Oké. 😊 Azt a kifejezést is használtad, hogy "hiszek" és "nem hiszek". Ha úgy hiszed, hogy Wilson clutch, és tegnap is ezt bizonyította, ezzel nem akarok vitázni. Hitbéli kérdéseken nem vitatkozunk ugye. 😊 Viszont ez nem jelenti azt, hogy Galileit helyes dolog hülyének nézni, mert ő a tudományra hivatkozik. Itt most kicsit ezt éreztem a statok általános lesajnálásával.peterk2005
Nagyon jól tudod, hogy imádom a statokat. 😉 Rengeteg dolgot elárulnak erről a játékról HITELESEN. Ezért is írtam, hogy neked is igazad van, de abban sztem Sobrinak is igaza van, hogy nem mindent árulnak el és mutatnak meg.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 9 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Szerintem meg mindkettőtöknek igaza van, csak elbeszéltek egymás mellett. 😊 Sobri arra próbált rávilágítani, hogy a "clutch" szó nem igazán mérhető. És ez igaz. De az is igaz, amit Te mondasz, hogy a hagyományos értékmérő statok ettől még fontosak. Szóval sztem bár egzaktabb és iránymutatóbb a szokásos statáradat, amiket használsz, de vannak dolgok, amiket azok nem tudnak kifejezni.
....
Ez egy szubjektív vélemény, számokkal nem annyira igazolható, sokkal inkább a játék lélektanával foglalkozik. Tessék ennek megfelelően kezelni. 😉Soldados
Oké. 😊 Azt a kifejezést is használtad, hogy "hiszek" és "nem hiszek". Ha úgy hiszed, hogy Wilson clutch, és tegnap is ezt bizonyította, ezzel nem akarok vitázni. Hitbéli kérdéseken nem vitatkozunk ugye. 😊 Viszont ez nem jelenti azt, hogy Galileit helyes dolog hülyének nézni, mert ő a tudományra hivatkozik. Itt most kicsit ezt éreztem a statok általános lesajnálásával.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 9 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 362 — #NoStress
Én úgy látom, ha idén nyer a Pats, azt nem Bradynak köszönhetően teszi, hanem Brady hibái ellenére.
Vagyis nem a QB-t kell terhelni, hanem szükséges egy markáns futójáték, és erős védelem. És akkor belefér 1-2 homály passz, meg INT.
Végülis volt már, hogy sikeres volt ez a recept.
2001-ben, 2003-ban, 2004-ben.
Hátha most is. 😉Sobri Jóska
Ehhez képest a Patriots a Ravens ellen pl. második félidős futókísérlet nélkül fordított (Brady egy kígyózását leszámítva).
Trollkodni csak pontosan, szépen, ahogy a csillag megy az égen, úgy érdemes :pbaggio
Ez volt benne a csavar. 😉

több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 866 — No es importante
Én úgy látom, ha idén nyer a Pats, azt nem Bradynak köszönhetően teszi, hanem Brady hibái ellenére.
Vagyis nem a QB-t kell terhelni, hanem szükséges egy markáns futójáték, és erős védelem. És akkor belefér 1-2 homály passz, meg INT.
Végülis volt már, hogy sikeres volt ez a recept.
2001-ben, 2003-ban, 2004-ben.
Hátha most is. 😉Sobri Jóska
Ehhez képest a Patriots a Ravens ellen pl. második félidős futókísérlet nélkül fordított (Brady egy kígyózását leszámítva).
Trollkodni csak pontosan, szépen, ahogy a csillag megy az égen, úgy érdemes :p


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 362 — #NoStress
Egyébként meg érdekes kérdés ez, mert ha a TE az onside kicknel megfogja ....gabtsi
De nem fogta meg.
A többit meg leírta Soldi.

Én annyit tennék hozzá, hogy ez az idei Pats is egy magabiztos, önbizalommal teli csapat a KC meccs óta.
A Ravens ellen is lehetett tudni (nem érezni, nem sejteni, nem bízni benne), hogy meglesz a győzelem.
Az elmúlt évek chokerkedései szerencsére idén eddig a PO-ban nem ismétlődtek meg, és pont azért nem, mert gondolom BB (vagy JMD) végre felismerte, hogy nem Bradyre kell a terhet helyeznie, nem tőle várni a GW driveot, hanem lehetőleg már addig el kell dönteni a meccset, hiszen ami jelenleg Wilsonnak nagy erőssége, azzal kínlódik Brady a sérülése óta.
Én úgy látom, ha idén nyer a Pats, azt nem Bradynak köszönhetően teszi, hanem Brady hibái ellenére.
Vagyis nem a QB-t kell terhelni, hanem szükséges egy markáns futójáték, és erős védelem. És akkor belefér 1-2 homály passz, meg INT.
Végülis volt már, hogy sikeres volt ez a recept.
2001-ben, 2003-ban, 2004-ben.
Hátha most is. 😉

több mint 9 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Szerintem meg mindkettőtöknek igaza van, csak elbeszéltek egymás mellett. 😊 Sobri arra próbált rávilágítani, hogy a "clutch" szó nem igazán mérhető. És ez igaz. De az is igaz, amit Te mondasz, hogy a hagyományos értékmérő statok ettől még fontosak. Szóval sztem bár egzaktabb és iránymutatóbb a szokásos statáradat, amiket használsz, de vannak dolgok, amiket azok nem tudnak kifejezni.

És erre a kedvenc példám a 2008-as Steelers. 😊 A hagyományos és mértékadó statok szerint Ben egyik legrosszabb éve volt. Szerintem meg a legeslegjobb. Méghozzá kiemelkedően. Az idei, statisztikailag legjobb évét legfeljebb jónak minősíteném.

2008-ban tudtam, hogy amikor üt az óra, akkor megcsinálja. Ezt nem tudom kifejezni számokkal. De tudtam. Nem, nem éreztem, hanem tudtam. Szemernyi félelem nem volt bennem akkor sem, amikor fontos meccsen 2 drive hátrányban voltunk az utolsó negyedben. Az alapszakasz 16 meccséből 12-t nyertünk és ebből 5-ször kellett GW-drive-ot vezetnie, a hatodik jött az SB-n. Abban a "statisztikailag botrányos O-ban" maximálisan tudtam bízni. Az SB-n persze izgultam, de nem féltem, mert tudtam, hogy képes rá az O. Ezzel szemben az idei "kiválóban" semennyire nem bíztam. Soha nem tudta megindítani a csapat szekerét, vagy a döntő pillanatban nagyot játszani. A Seahawks topikban már leírtam, ez a Seahawks számomra totálisan a 2008-as Steelers-t idézi. A liga kimagaslóan legjobb védelme az utolsó utáni esélyt is megadja, és ez a Russell Wilson vezette O él vele. A Defense pedig azért nem omlik össze, mert van oka bízni abban, hogy hiába nem sikerült az előző x eséllyel élni, előbb-utóbb élni fog vele az Offense. Nem Wilson clutch, hanem az egész csapat. Annyi tehetség van benne, hogy valaki biztosan meg tudja indítani a szekeret, és amikor üt az óra, akkor már nem hibáznak, Wilson sem. Olyan önbizalom árad az egész csapatból, hogy 4 INt után sem egy beszari QB-t, vagy megtört WR-t látsz. Őszintén szólva egyszer sem éreztem, hogy vége lenne a meccsnek. (Ha az onside nem sikerül, akkor se lett volna vége, mert 3 and outtal nagyon meredek FG jött volna és még maradt volna ideje a Seahawks-nak.)

De mondok neked egy PM-es példát 😊 szembeállítva azzal, hogy Wilson most csak az utolsó utáni eséllyel élt. 2005. PM is megkapta az utolsó utáni, már nem várt esélyét. De nem élt vele. Persze Vanderjaigt hagyta ki a FG-t, de félpályáról végigmasírozhatott volna vele a pályán PM, de nem tette. Ő nem tudta maximálisan kihasználni a megkapott lehetőséget. A Seahawks és benne Wilson is, igen. Ez nem mérhető. A véletlenekben nem hiszek. Nem hiszek abban, hogy véletlen lenne PM 9 one and done-ja és abban sem, hogy más nála rosszabb QB-k pedig kiélezett helyzetben clutchok. Jelenleg Wilson ilyen.

PFF: a PFF-nek vannak nagyon hasznos statjai, de a grade az megmosolyogtató. Csak akkor nézem meg, ha nagyon unatkozom és nevetni szeretnék. Hihetetlen fals dolgokat tudnak kihozni.

Ez egy szubjektív vélemény, számokkal nem annyira igazolható, sokkal inkább a játék lélektanával foglalkozik. Tessék ennek megfelelően kezelni. 😉


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 9 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Erre az lesz a válasz, hogy jelen esetben ez irreleváns, a lényeg, hogy megkapta az esélyt és ilyen előzmények után élt is vele. És félig-meddig igaza is lesz 😊peach
Semennyire nem lesz igaza, mert a 60 perc alatt száz esélyt kapott, és egyáltalán nem rajta múlt, hogy melyik lesz az utolsó. Ha tőle teljesen függetlenül másoknak máshogy pattan a labda, akkor nem a századik lett volna az utolsó esélye, hanem a kilencvennyolcadik, amit elrontott.

És akkor egy peches játékos, akitől függetlenül az események úgy alakulnak, hogy neki mindig vége van a meccsnek 98 esélynél az rossz játékos lesz, akinek meg szerencséje és rendszeresen eljut a 100-ig, az meg jó játékos lesz. Ennél azért még a statok is jobbak. 😊


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 9 éve
peach Atlanta Falcons 14 263 — a new hope (again)
Én arról a tényezőről írnék, amit nem lehet semmiféle értékkel, grade-al, statisztikával kimutatni, de mégis létezik.
Nézzük Russel Wilson-t.
Sobri Jóska
Btw, miért nem Lynch-et?

Egyébként meg érdekes kérdés ez, mert ha a TE az onside kicknel megfogja a labdát vagy megblokkolja matthewst és engedi nelsonnak megfogni a labdát akkor lehetett volna nagyon zseniális az oldalvonal mellől. Szóval a legtöbbször az ilyen kyle williamseken múlik, hogy zseninek hivsz valakit vagy kiegettnek, nem magán az emberen.

És akkor meg a két teljesen érthetetlen def play hívást nem is említem, meg a balfaszkodast a ketpontosnal.gabtsi
Erre az lesz a válasz, hogy jelen esetben ez irreleváns, a lényeg, hogy megkapta az esélyt és ilyen előzmények után élt is vele.
És félig-meddig igaza is lesz 😊



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 9 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Nézzük Russel Wilson-t. Nincs olyan statisztika, ami az idei idénybéli teljesítményéből prognosztizálta volna a tegnap esti meccsét.
Akkor ketten együtt nem a 8. SB-ukat játszanák, úgy, hogy az eddigi 6-ból 4-et behúztak.
Ami mérhető Wilsonban, az soha nem fogja megmutatni, hogy milyen játékos ő valójában.
Zseniális. De nincs arra mérőszám, hogy dobsz 4 INT-et ugyanarra a játékosra, majd rádobod a GW drive mindent eldöntő TD-ét. QBR? Y/A? Total Yard? TD/game? Melyikből jön ki ez a képesség?Sobri Jóska
Ezzel amit leírsz te is figyelmen kívül hagysz egy csomó szempontot. Mondjak párat? Például figyelmen kívül hagyod, hogy a Green Bay egy többször megnyert meccsbe engedte vissza a Seattle-t. Ha a meccs végi sok hibájuk közül csak egy is akad, amelyiket nem követnek el, akkor nincs game winning drive, akkor INT-el fejezi be Wilson a meccset. Ettől akkor rosszabb lesz vagy jobb?

Vagy, ha el is követi a Packers az összes hibát, de nincs egy Lynch amelyik egyedül végigmasírozott még az normál játékidő végén a pályán. (Lényegében egész meccsen csak Lynch masírozott.) Akkor is a történet vége 4INT. De figyelmen kívül hagyod például azt is, hogy Wilson másnak passzolni se passzolhatta volna, mert kb. az az egy mélységi célpontja volt, nem arról volt szó, hogy van 5 célpont és dafke rádobja mert olyan clutch. Vagy pl. azt is figyelmen kívül hagyod, hogy a GW drive-ot egy már morálisan megtört, megzavarodott defense ellen kellett végigvinnie.

Szóval semmivel nem nyújt több alapot mindaz amit leírtál Wilson képességeinek leírására - sőt véleményem szerint jóval kevesebb alapja van, csak te szentimentális vagy és az ilyent szereted - mint akár a playoff QB ratingje, vagy a lábbal szerzett yardjai.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 9 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
Én arról a tényezőről írnék, amit nem lehet semmiféle értékkel, grade-al, statisztikával kimutatni, de mégis létezik.
Nézzük Russel Wilson-t.
Sobri Jóska
Btw, miért nem Lynch-et?

Egyébként meg érdekes kérdés ez, mert ha a TE az onside kicknel megfogja a labdát vagy megblokkolja matthewst és engedi nelsonnak megfogni a labdát akkor lehetett volna nagyon zseniális az oldalvonal mellől. Szóval a legtöbbször az ilyen kyle williamseken múlik, hogy zseninek hivsz valakit vagy kiegettnek, nem magán az emberen.

És akkor meg a két teljesen érthetetlen def play hívást nem is említem, meg a balfaszkodast a ketpontosnal.

ami nem hajlik, az törik!
több mint 9 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
A lehető legjobb opció minél több meccset látni és a látottak alapján eldönteni, hogykijó és ki nem.gabokocka
Kivéve, ha erre nincs lehetőséged. Akkor maradnak a statisztikák/elemzések vagy a semmi. A statisztikák közül, pedig szerintem nincs a DPRnél jobb CB-re vonatkozó statisztika, és az akkor is igaz, ha némely esetben eltévesztik, h kiről volt a TD. Az egész alapszakaszt nézve, azok a CBk voltak elől ebben a statban, akiket a saját 2 (laikus) szememmel is jónak ítéltem meg és PFFtől független szakértők is jónak ítéltek...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 9 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 792 — Keep pounding
A szubjektív statisztikáikat szóltam le, abba mindkettő beletartozik. 😊vassadi
Lehet h szubjektív a DPR (bár szerinem az esetek többségében egyértelműen eldönthető, h ki fogta az elkapót, akár siekresen akár sikertelenül) , de még mindig végtelenszer jobb, mint az INTek száma vagy a tackle-ök száma vagy a semmi...Black_Adder
A tegnapi Seahawks meccsen a megjelenő stat szerint Shermanre dobták a TD-t.
Nézd meg a felvételt saját két szemeddel.
Ha ezekután fenntartod, hogy jó a statisztika, beszélgessünk.
A lehető legjobb opció minél több meccset látni és a látottak alapján eldönteni, hogykijó és ki nem.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 9 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 362 — #NoStress
Én arról a tényezőről írnék, amit nem lehet semmiféle értékkel, grade-al, statisztikával kimutatni, de mégis létezik.
Nézzük Russel Wilson-t.
Nincs olyan statisztika, ami az idei idénybéli teljesítményéből prognosztizálta volna a tegnap esti meccsét.
Se a 4 interceptiönjét, se a végén a fordítást. (Persze, a D érdeme...)
Márpedig egy győztes csapat felépítésénél - mert ugye alapvetően ez a célja minden csapatvezetőnek, főedzőnek, koordinátornak, stb. - a legfontosabb tényező, hogy a végén az ember nyerőnek bizonyul e.
Ráadásul egy olyan közegben, egy olyan csapatsportban, ahol az egyéni teljesítmény a leginkább függ a csapattársakétől.
Ha mérhető, prognosztizálható lenne ez a dolog, akkor Brady nem a hatodik körben kel el, se Wilson a harmadikban.
Akkor ketten együtt nem a 8. SB-ukat játszanák, úgy, hogy az eddigi 6-ból 4-et behúztak.
Ami mérhető Wilsonban, az soha nem fogja megmutatni, hogy milyen játékos ő valójában.
Zseniális.
De nincs arra mérőszám, hogy dobsz 4 INT-et ugyanarra a játékosra, majd rádobod a GW drive mindent eldöntő TD-ét.
QBR? Y/A? Total Yard? TD/game? Melyikből jön ki ez a képesség?
Semelyikből. De ott van.
Ott volt Bradyben a pályája elején, ott volt Tebowban, vagy ott van Wilsonban.
Körül lehet persze írni, lehet hívni eltökéltségnek, magabiztosságnak, elszántságnak, győzniakarásnak, de azt gondolom, hogy ezek a tényezők ugyanúgy megvannak Rodgersben, Matthewsban, Bakhtiariban, Lacyben is.
De Wilsonban jobban? Mérni biztos nem lehet egzakt módon, grade-ekkel, vagy pontozni, listába szervezni.
Szóval persze hasznos adat, hogy XY WR hányszor droppol idényenként, mennyit fut egy RB carrynként, de csak ezekre hagyatkozni badarság.
Carroll vagy BB attól zseniális csapatépítő/vezető, hogy meglátja és ki is használja az effajta zsenialitást. Akár a statok ellenében is.
És mehet a mindent eldöntő, csodagyőzelmet hozó passz oda, ahol 4szer csúnya véget ért. És be is jön.

több mint 9 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
A szubjektív statisztikáikat szóltam le, abba mindkettő beletartozik. 😊vassadi
Lehet h szubjektív a DPR (bár szerinem az esetek többségében egyértelműen eldönthető, h ki fogta az elkapót, akár siekresen akár sikertelenül) , de még mindig végtelenszer jobb, mint az INTek száma vagy a tackle-ök száma vagy a semmi...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 9 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
Parasztvakitas vagy sem (akinek azert nemi jozan paraszti gogyija van, sztem ertelmezi hogy a +20-as osztalyzat vs +2-es mit jelent), s nekem ez a fajta meterrud special jobban tetszik mint mondjuk egy mesterseges ES szarult normalizalt skala (lasd QBR)

Ha szezon vegen visszanormalizalnak, es kihoznak az atlagot 0-ra (vagy kozolnenek advance statokat is, szoras.. a grade-ek eloszlasi szazaleka, stb-stb), meg ennyi panaszom se lenne. 😊

Egyebkent az OL-es pelda is santit.. biztos nem huzzak le akire 2 ember jut.. vagy akire 0, vagy ha latszik a ZB, akkor lehet hogy az OC-t.

Ezek azert eleg vegletes peldak, es ennyi szubjektivitas nalam belefer, ez a 10-20% tevedes szvsz.

Sajnalom, lehet picit szubjektiv vagyok.. de az aprobb hatranyokat el tudom nezni azok utan, hogy vegre valakinek az NFL teren is sikerult alternativ megoldast mutatnia es megtornie a sportujsagirok anekdotista, gyakran favoritizmuson/szellemi korlatoltsagon alapulo al-techroknata velemenyhatalmat. (nem tudom van-e ilyen szo, de sztem ertheto)

Ugy latom nem a metodussal van baj nalatok sem (chart every play), inkabb azzal hogyhogy ezt mennyire szubjektiv alapon es mekkora hibahatarral teszik.

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 9 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
Pontosan Igor, egyáltalán nem véletlen, hogy csapatszinten beszélünk analítikáról mert úgy van értelme. egy OL blokkolási sémát sem ismerhetünk, ha pl két rusher ember marad egy OL-re, mert valaki elrontotta blokkolást, de őt látod hezitálni, és engedni egy olcsó sacket, akkor ő lesz lehúzva, holott nem ő hibázott. de az is lehet, hogy igen. pontosan ezért készülnek csapat szintű statisztikák, mert ez egy végletekig kiélezett játék, ahol abszte a 11 ember összhangja kell a sikerhez.

mondjuk a grade-et én továbbra sem tudom statisztikaként értelmezni. és pont ezért nincs alternatíva sem, ez üzleti szempontból kiváló döntés a PFF részéről, hiszen ez a grade csak egy parasztvakítás, amivel bárki össze tud hasonlítani bárkivel, enélkül, hogy az életben egyszer is látta volna és ezért népszerű is lesz.

ami nem hajlik, az törik!
több mint 9 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
Azert OL, DL es CB teruleten (foleg ha mancover) szerintem elegge reasonable a metodologia es magasan a legjobb egyeni statisztikakat mutato oldal. (Nem veletlen hogy a legtobb mas sabermetric oldal csapatszinten mer.) A +- 2.0-s skalaba bele lehet kotni.. de ez minden statisztikanal eljatszhato.

Ha csak 80-90%-ban pontos, az is boven eleg ra hogy megallapitsuk, valaki kivalo/jo/kozepes/gyenge az adott poszton..

A hajszalakon lehet szorozni vagy hasogatni oket.. de erdekelnenek az alternativak engem is..

Gabtsi: :d ha egy CB-nek ez a legnagyobb hibaja, akkor PB CB-rol van szo 😉

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 9 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 574
Aki úgy látja jónak, fizessen érte, mindenkinek a szíve joga, de csak mosolyogni tudok azon, hogy valaki ezért képes pénzt kiadni.vassadi
Akkor az NFL csapatokon is mosolyogsz? 😉zolika26
az NFL csapatok nem a grade-ért fizetnek.
gabtsi
Ha jól vettem ki az előzményekből, akkor Ádi a Defensive Passer Rating statisztikát szólta le, és erről volt szó, nem a grade-eikről...Black_Adder
A szubjektív statisztikáikat szóltam le, abba mindkettő beletartozik. 😊
több mint 9 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
Aki úgy látja jónak, fizessen érte, mindenkinek a szíve joga, de csak mosolyogni tudok azon, hogy valaki ezért képes pénzt kiadni.vassadi
Akkor az NFL csapatokon is mosolyogsz? 😉zolika26
az NFL csapatok nem a grade-ért fizetnek.
gabtsi
Ha jól vettem ki az előzményekből, akkor Ádi a Defensive Passer Rating statisztikát szólta le, és erről volt szó, nem a grade-eikről...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 9 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
Aki úgy látja jónak, fizessen érte, mindenkinek a szíve joga, de csak mosolyogni tudok azon, hogy valaki ezért képes pénzt kiadni.vassadi
Akkor az NFL csapatokon is mosolyogsz? 😉zolika26
az NFL csapatok nem a grade-ért fizetnek.

van értékes tartalom a PFF-en, de azok nem a grade-ek. ellenben jó adatbázis arra, hogy melyik irányító a pálya melyik részére dob szívesen vagy pontosabban, adott playcaller milyen játékokat hív a down és a távolság szerint, hány playt játszott LCB-ben Sherman, és hányszor követte az első számú elkapót, stb. ezek jó és értékes adatok, de ezt ne keverjük már össze azzal, hogy valaki kap egy +3as grade-t coverage-ből, amiről nyilvánvalóan halvány fogalma sem lehet az elemzőnek (aki kb egy estét tölt el a teljes meccsel, és a grade-ek nagy többsége tv copy alapján kerül megállapításra, amit esetleg finomítanak a game tape alapján).

és akkor itt a következő probléma:

Nem értem a logikát a mondandódban. Hogyan tudna bárki is olyan - 100%-ig hiteles - statisztikát csinálni, ami pl. coverage responsibility figyelembevételével minősít? Már magukon az NFL csapatokon kívül persze.

Ezzel lényegében azt mondod, hogy minden statisztika értelmetlen. És akkor mégis hogyan hasonlítsuk a játékosokat össze? Ránézésre? Vagy nézze meg mindenki minden csapat összes meccsét, mégpedig playről playre minden playt 22 alkalommal, hogy összerakja minden játékos "hiteles" értékét? Még ez se jó, mert mi se tudjuk, hogy milyen overage responsibility volt kiosztva az egyes védőknek, mi is csak tippelni tudunk abból amit látunk.

peterk2005
erre az a válaszom, hogy nem kell összehasonlítani, vagy igen, nézzen meg minden meccset, és alkosson saját véleményt, mert az lesz hiteles. vagy szerinted az egy vitában megállja a helyét, hogy valaki érvel a mellett, hogy xy nem jó corner, mert outside release esetén a gyengébbik lába felé nem fordul elég gyorsan, ezt egy jó route futó WR könnyedén kihasználja, majd jön vki lesöpörni ezt az érvet azzal, hogy dehát a PFF-en +5.8 a coverage, úgyhogy faszság amit mondasz ? vagy milyen viszonyrendszerben lehet érvként ezt használni ?

Nekem csak az a bajom a grade-del, hogy úgy van kezelve, mint egy tény, holott az valakinek a véleménye az adott játékosról vagy playről, aki ugyanúgy tévedhet, mint bárki más, legyen az a bowl.hu egyik usere vagy az MMQB szakija. mert egy játék sikerét számtalan kismillió tényező befolyásolja, ami miatt lehetetlen eldönteni, hogy pontosan mi történt (külső technikával játszik a CB, az option route-on ennek megfelelően választ a WR, de az irányító látott mást is, ezért nem arra a helyre dobja a labdát, ahova a WR futott (inside cut), akkor az kinek a hibája ? és akkor még egyszerű kérdéseket feszegetünk)

szóval nem kell feltétlenül szakérteni ott, ahol nem rendelkezel megfelelő tudással, csak azért mert a PFF-en olvastál vmit és úgy gondolod, hogy akkor vitába szállsz olyannal, aki minden meccsét látta az adott csapatnak / játékosnak (és persze ez se jelenti, hogy az ő véleménye kőbevéshető).

asszem két éve, Travelle Wharton volt a legjobb OG a PFF szerint a ligában, egészen pontosan nulla darab csapat hívta szezon végén mint FA.

Összességében nem kell semmibe venni a PFF-et, de egy vitában az ő véleményüket felhozni nem elegáns, mert még azt hiszem, hogy nincs sajátod.

ami nem hajlik, az törik!
több mint 9 éve
🤘 gaben 🤘 Chicago Bears Texas Longhorns 7 864 — Deion Sanders for president!
Deflate-Bowl!!! 😀😀gaben
By the way:
A kedvemért valaki rögzíthetné, mennyi új Pats - Hawks regisztrálónk lesz a köv. 13 napban. 😀😀😀

" Szeretem a jeget, hagyjál békén. "
több mint 9 éve
🤘 gaben 🤘 Chicago Bears Texas Longhorns 7 864 — Deion Sanders for president!
Deflate-Bowl!!! 😀😀

" Szeretem a jeget, hagyjál békén. "