Kansas City Chiefs

28 feliratkozó

több mint 11 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 792 — Keep pounding
Én már korábban is azon voltam, hogy a létező legjobb irányítót kell(ett volna) vinnetek. Jogos az a kockázat amit írsz, de Geno sztem semmivel nem rosszabb prospect, mint Newton volt anno. Jó ő nyert egy Heismant, meg bajnok lett, de sztem Geno a draft előtti Camhez képest a passzjátékát tekintve előrébb jár. És lehet, hogy Camből nem lesz elit QB, lehet hogy Genóból sem, de Alex Smithből biztos nem. Tudom, már végig lett rágva százszor, hogy ő amolyan áthidaló megoldás, nem kell sokáig fizetni ha nem válik be, de nekem nem tetszik ez az elképzelés. Én nem Reidet hoztam volna HC-nek, hanem egy konzervatívabb alapfelfogású edzőt, aki egy bitang futójáték mellé egy újonc irányítóval elkezd építkezni, miközben felturbózza a védelem hiányosságait. Mert adva volt egy keret, ami nagyjából jó a PO-ra az irányítót leszámítva, ez ilyen-olyan körülmények között 1/1-et ért, meg kell próbálni megütni a jackpotot. Na ez az, ami biztosan nem fog így megtörténni. És sztem hiba nem megadni a lehetőséget magadnak, hogy legyen 10-15 évig egy franchise QB-d, ha van olyan szerencséd, hogy 1/1-re húzhatsz.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 813 — SuperLOL
Értem, de akkor mond meg te mit kezdtél volna az 1/1el? Nemrég más ügyben de felhoztam ,hogy alig van olyan prospect a TOP 15ben akit egy éve is oda vártak. Joeckel sztem az egyetlen. És ez nem véletlen. Az sem, hogy 1/1 jelölt (KCtől függetlenül). Persze lehet vinni Genot, vagy Lotuleleit vagy Floydot vagy bárkit, de draftolni kell. És onnantól fizetni is. Joeckel ZB fit is ,ha marad a ZB. Ha nem, akkor is leginkább legjobb prospect a drafton. És Albert pedig 10 milliót minimum akar, és nem hajlandó csak LOT-t játszani. Nem engedték el, akkor lesz belőle második kör. Mert ha elengedik kompenzálva csak harmadik vége lehet, és az is jövőre. Ha megtartják és Joeckel jobb lesz (az lesz), akkor jövőre ugyanott vannak ,mint most. Albert durcizni fog. És ha nem játszik, vagy megint lesérül (90%), akkor már senki nem ad érte második kört.
Winston egyszerűen nem illik a rendszerbe. Így járt hozták a liga egyik legdurvább run heavy felfogásába és egy év múlva jött a liga legdurvább passz mániája. Pech. sztem őt el kellet volna cserélni. Volt asszem 5.5 mllió a pénze, lett volna rá vevő. Bár ő run blocker mellett ZB menő is, alig van pár csapat, ahol megér ennyit. Hosustonban megérné de nem volt rá pénzük ezért is jött el. Lehet megpróbálták elsütni, de publikus ajánlat nem volt.
Bonyolult ez az OT poszt, most ez van. A cumi akkor lesz, ha Joeckel és Fisher közül sikerül kiválasztani azt, aki bust lesz. Az óriási égés lenne. És Albert akkor elő fog kerülni, de egyébként nem. Már ha egyáltalán a Miami elviszi Albertet. Mert ők Longot nem tehetség hiánya miatt engedték el, hanem mert sérült. Albertnek sztem még a hajhagymáit is megvizsgálják a dokik, mielőtt leigazolják. Főleg a háta és a térde a problémás, de a csuklója és bokája is. Nem egyszerű ez.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 792 — Keep pounding
Ezeket értem, tisztában is vagyok velük, de attól még nem kell, hogy tetszen az irányvonal 😊
Én szurkolok nektek mivel szimpi csapat vagytok sok fiatal tehetséggel, valamennyire követem is a dolgaitokat, és csak megjegyeztem, hogy én nem feltétlenül ebben az irányban alakítottam volna át a keretet. Meglátjuk mi lesz, a mérleg mindenképp jobb lesz mint tavaly, csak az a kérdés, sikerült-e kihozni azt a sok tehetségből, amit lehet.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 813 — SuperLOL
Azt nem értem, ha el akarják passzolni Albertet, akkor miért lett cutolva Winston...
De nekem ez az egész támadófal variálás magos, ugye azt szokták mondani, ami működik, azt ne próbáld megjavítani. Na itt a végére mindenki le lesz cserélve egy igen jó falból.gabokocka
Egyrészt Lilja visszavonult egészségügyi okból. Ezzel mit tegyenek?
Winston run blocker, Mielőtt hozzászóltál, kettővel lejjebb is írtam. És már akkor sem először. Megpróbálom most vastagon szedni a lényeget. hogy többet ne kelljen. Tehát mivel Pass heavy lesz, nem illik a falba. Nem éri meg megfizetni.

Albert egyrészt sérült, ez egyre komolyabb gond. És ő is inkább run blockban volt király, pass protectionben inkább erős közepes, nem a statokat kell nézni csak. Ha egészséges volna, talán. Ráadásul ő akkor volt jó, mikor Zone Blockingra váltottunk. És ezt tetézi, hogy kijelentette, ő aztán nem hajlandó Guardot játszani, ő LOT és kész. Nem biztos, hogy az új vezetésnél ezzel bevágódott. Mikor tudják pótolni. Ráadásul ROTnek egyrészt itt van Stephenson, másrészt Schwartz is. És ők nem LOT pénzért lennének ROTk. Vagyis nem kell jövőre kirúgni senkit e miatt.

Nekem jó lett volna az is ha hozzá sem nyúlnak a falhoz. De nekem jó Joeckel is. Vagy Fisher is. Sztem is jobbak lehetnek, mint Albert valaha. Ahogy Winston passzblokkját hozza simán Stephenson is, még jobbat is. Allen (LG), Asamoah (RG), Hudson (C) ettől semmivel nem lesz rosszabb. Sőt, mivel fiatalok, inkább csak jobbak lesznek. Aggódni nem kell senkinek. komoly tartalékok vannak ebben a falban.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 792 — Keep pounding
Azt nem értem, ha el akarják passzolni Albertet, akkor miért lett cutolva Winston...
De nekem ez az egész támadófal variálás magos, ugye azt szokták mondani, ami működik, azt ne próbáld megjavítani. Na itt a végére mindenki le lesz cserélve egy igen jó falból.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 11 éve
mirdal Kansas City Chiefs 568 — Chiefs fan
Megvannak a 2013 compensatory pick-ek.

Ami minket illet, kaptunk kettőt is:

egy harmadik körös (96-ik) és egy hatodik körös (2o4-ik) jutott nekünk.
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 813 — SuperLOL
Azt pletykálják, hogy Albert Miamiba tart a második körös pickükért cserébe. Ennek így se füle se farka.gabokocka
Azt mondod megcsonkították Albertet? Se füle se farka?

Meglátjuk mi lesz. Igazából akkor sincs gond, ha igaz. Stephenson jól pótolta Albertet vakoldalon, ROTként sem lesz rossz. 1/1re pedig Joeckel vagy Fisher ha jön, akkor kész is. Én ilyenen nem aggódok. Felőlem bárki mehet jó áron. Azt utálom mikor a semmiért küldenek el embereket. Csak hozzanak jó LOT-t és annyi. Megvárjuk elsőre, hogy igaz-e a pletyka.
Másik az, hogy nem tudom kire kell a második kör, de azt is meg fogjuk tudni. Lehet még egy Alex Smith jön.

Rolni!
Winston run blocker ROT, ezért nem kell már. Nem illik a 70%os passzolási rátához.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
Rolni Las Vegas Raiders 9 630 — Raiders fan
Azt pletykálják, hogy Albert Miamiba tart a második körös pickükért cserébe. Ennek így se füle se farka.gabokocka
Miert?
Szereznek egy 2.at, igy kis csusztatassal Alex Smith ingyert volt es draftolhatjak Joeckelt akit vszeg mar kineztek maguknak...
Egyedul a Winston cut nem all nekem bele a kepbe...

WIN LOSE OR TIE...RAIDER FAN 'TIL I DIE!!
több mint 11 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 792 — Keep pounding
Azt pletykálják, hogy Albert Miamiba tart a második körös pickükért cserébe. Ennek így se füle se farka.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 813 — SuperLOL
Kép az Arowhead prideról. Nfl edzők minden évben összegyűlnek. Ezen a képen vajon ki találja meg a jól elbújt Andy Reidet:


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
mirdal Kansas City Chiefs 568 — Chiefs fan
Albert aláírta a taget:  www.usatoday.com/story/sports/nfl/2013/03/18/monday-free-agent-roundup-moves/1996925/?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitterempty taxi
Jah, $9.828 milláért.
több mint 11 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 710 — Scream and scout
Albert aláírta a taget:  www.usatoday.com/story/sports/nfl/2013/03/18/monday-free-agent-roundup-moves/1996925/?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 813 — SuperLOL
Sean Smith:
"Azt gondolom, elég nagy és fizikális corner vagyok. Egyik legfőbb erősségem a press cover. Hosszúak a karjaim, ezt remekül ki tudom használni. Segítek a pass rushban is."
John Dorsey (GM) szerint Smith tökéletesen illik Bob Sutton (DC) rendszerébe. Ezért választották őt.

Tény, hogy Sutton szereti a press covert, emberező CB sorral. De ahhoz, hogy működjön minőségi cornerekre van szüksége. Mint Revis vagy Cromartie,
Flowers esetén ez meg is van, ő elit CB, és elég fizikális. Smith anniyban jól beszél, hogy ő is fizikális CB, és tényleg a press cove az erőssége, de azért ő nem elit. Elég jó, de még nem az. A rendszer lehet naggyá teszi, ezt nem lehet tudni. Ha Routt maradt volna, neki például ez sokkal jobban feküdne, mint a Crennel defense, ahol el volt veszve hátul, amint nem birkózhatott kezdésnek.
Dunta Robinson főleg szeret verekedni elöl, de ő lehet még több zászlót hoz össze, mint valaha. Routt gondja is ez volt Oaklandben. Nem találta a határt a szükséges agresszió és a túlzott csépelés közt. Ez nem vanilla defense lesz az biztos.

Ha már sokat emlegetem, hogy tévedés az 1 gapre asszociálni, mikor Bob Sutton agresszióról beszél. Először én is ezt hittem, de már nem. Inkább így fog ez festeni a Sutton defense:
3-4 alap, de lesz 4-3as felállás is. A DL gyakran csúszik egy technikát (shift) over vagy under irányba. 2 gapet játszanak hárman (Jackson-Poe-DeVito). 4-3as felállás is csak annyi, hogy 1gap DE (OLB) lemegy 3 pontosba, a többi marad 2 gap.
Crennelhez képest (80% 4 men rush) itt gyakran 5 blitzelő van, akár 6-7 is. ROLB (Hali) szinte mindig, de LOLB (Houston), illetve a két ILB és SS szintúgy mennek. SS (Berry) a boxban áll, hibrid SS/LB játékot játszik. És fogja a TE--t (vagy LOLB fogja, ritkán ha képes rá, LILB). Berry egyébként is játszott hibrid box safetyt a Tennessee egyetemen Kiffin alatt, abban lett sztár. Illetve Crennel is használta így sokat. Derrick Johnson végre mehet megint blitzre, ő eredetileg pass rusher.
A FS marad egyedül hátul zónázni, biztosít. Tehát ez cover 1. Védi az instant TDt, ha egy emberezés elbukik. Ezért agresszív.. Mindenki más blitzelhet, és leginkább legalább ketten meg is teszik. (Plusz a 3 tagú DL, de azt igazából nem hívják blitznek.) A többi zónázhat mindenféle felosztásban. Ritka a Crennel szerette teljes pályát lefedő biztonsági zóna, inkább random vagy elöl vagy hátul, vagy bal-jobb oldalt, vagy még furább sakktábla elosztásban, ritkán azért van tiszta zónázás is, mint minden profi playbookban.

A CBk kőkemény press covert tolnak a WR-ek arcába, szétverik az időzítést. Legalább addig fogni kell a WRt, míg a blitz megzavarja a QBt. Mert itt a blitz a lényeg, nem a passzok levédekezése, hanem tönkretétele, siettetése. Ami hozza magával a passzok levédését, ITket, stb.
Muszáj tehát lassítani a WRt, hogy kiessen a tempóból, viszont egy az egyben vannak, csak FS tud menteni, segíteni, akármilyen jó a WR, le kell győzni. FS vészmegoldás, az a jó ha ő nem is kell beavatkozzon. Ami persze lehetetlen a gyakorlatban.
Ezért kell kiváló CB sor. Ketten nem juthatna FSre, és leginkább egy sem, mert az már komoly yardokat jelent. Minden emberezés rendre itt bukik el, ha nincs minőség. Ha csak egy CB rendre el lehet verni, oda fog dobálni a QB egész este, logikus.
Tehát fizikális CBk, a futás ellen is be kell segítsenek. Valamint a sok blitzhez, hogy lehessen mégis meglepőt húzni, hiába számítanak blitzre. Ahhoz sem lehetnek puhány technikai ball hawk játékosok pusztán. Mert a blokkot meg kell verni, nem hanyatt esni. Előny ha valaki ball hawk is, de birkózni mindenképp kell tudni, ez alap. CB blitz esetén egyik safety veszi át az embert, ami cover nullát eredményezhet, ez nagyon agresszív felfogás. Kockázatos, de ha jól adagolják roppant látványos, és hatékony. Ilyenkor főleg tilos a CBknek hibázni. Inkább legyen zászló, de leszakadni tilos.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 813 — SuperLOL
Steve Maneri azt írta twitteren, hogy nem jön vissza a Chiefsbe idén. ROT/TE hibrid volt. Meglepő az volt benne, mikor dobtak neki pár passzt és elkapta éles meccsen is. De ettől cserejátékos blokkoló TE, nem több.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 813 — SuperLOL
Weaver azért annak idején eléggé kivette a részét a támadójátékban, elkapásban és futásban is. Ezt az oldalát meg DiMarco még nagyon nem villantotta meg 😊 De klasszikus FB-nek bőven jó ha Havili jó volt 😊Rataxes
Weaver "annak ideje" egyetlen szezon volt. Reid ott volt 14 évig. Ez hasonló, mint DiMarco esete. Jobb lett Weaver mint várták, és futtatták. Egyébként Hillis is így lett sztár HB a Brownsban. Odavitték FBként, és lepattantak róla a védők, meg átugrálta őket. De aztán mindkettő gyorsan belehalt ebbe az óriási taposásba.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 813 — SuperLOL
Igazából tud DiMarco elkapni és futni is. Csak rá nem számítottak. STer lett volna. Eredetileg draftolak (visszahozták) másik FBt, csak TCben legyőzte. Aztán Hillis lett a powerback, amit meg is tartott. DiMarco beállt, mert Hillis sérült volt. És borogatta a LBket, tologatta a DTket, mint egy traktor.
Ő egyetemen FB mellett TE is volt (és egyik csapatkapitány, nem csak úgy ott volt), tud elkapni.

Az eddigi futásblokkok igazán minőségi, változatos, és másodpercre begyakorolt blokksémák voltak. Elég széles skálán, mindenre több variációval. Ez ment edzésen.
Reid azonban passzolni fog. Többet mint bárki. Ezért passzblokkot gyakorolnak orrvérzésig. Az persze messze nem olyan bonyolult. Többet kell rögtönözni, a védőknél van a kezdeményezés, vagyis hamar átkerül. Ellenben a futásblokkolás repertoár leszűkül. Egyrészt ezért is van sok draw futás. Ha passzt lát az ellenfél, tartson tőle, hogy lehet futás is. Ahogy a play actiont is az erős futójáték alapozza meg. Csak ez fordítva ugyanaz. Másrészt tényleg futnak is, amint megnyílik a lyuk. Ami pass rushnál megtörténik, a védőknek célja, hogy szétnyíljon a zseb. Ez a draw alapja. De ehhez nem kell FB. Illetve sok a dump pass futás, screen. Ezt előszeretettel hívja Reid End Zone közelében.
Végül pedig ha két RB van a pályán, akkor egyik FB, kivéve Reidnél, aki ilyenkor sokat hív Pro set felállást, ahol mindkét RB HB, és a QB két oldalán foglalnak helyet, vagyis a QB a center alól átvett labdával hátrál be közéjük. Ez azért jó Reidnek, mert mindkét HBjét bevetheti, és neki mindig van két elu backje (itt Jamaal és DexMex lesz), akik elkapni is tudnak. Így itt egyik vagy mindkét HB is mehet passz utat futni. A Pro Set tipikusan rövid passzra van kitalálva, erős külső futásokkal, WCOban szeretik is.
Ezért nincs két FB a rosteren. Pedig (máshol) ha sok a futás, és FB kell, akkor nem árt egy csere is. Le is sérülhet, és akkor mi lesz? Itt semmi nem lesz, mert eddig is alig alapoztak erre. Azért kell mégis, mert lesznek 4th&1 és hasonló power run helyzetek. és ott nem vetheted be McClustert. Jamaal tud belül futni, de nem zúzzák le a franchise futót darálóban. Ehhez pont elég egy ilyen DiMarco is. Érte nem kár. Megy STbe, és néha tényleg FBet játszik. Akkor megéri.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 573 — Apu ökölbeszorított keze
jó volt.

csak nem használtuk

több mint 11 éve
pgabtb Philadelphia Eagles 10 159 — Eagles fan
Weaver azért annak idején eléggé kivette a részét a támadójátékban, elkapásban és futásban is. Ezt az oldalát meg DiMarco még nagyon nem villantotta meg 😊 De klasszikus FB-nek bőven jó ha Havili jó volt 😊

Eagles GM, GM game champion 2015 (Vikings)
Ex-Rataxes
több mint 11 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 573 — Apu ökölbeszorított keze
Ez így van nálunk is alig volt a pályán FB pedig még az Oline szar is volt ...

több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 813 — SuperLOL
FB ügyben hogy vagyunk?mirdal
Reid offense lényege a passz imádat. Valamint standard a 3 vagy több WR a pályán. Nem igazán van klasszikus FBre szükség. Vagyis nagyon ritkán. A Hillis fémjelezte power futások szinte alig lesznek. Belső futások is gyakran draw futások (passznak álcázott, passzblokk futás). Hillis szerződése le is járt, sérült is.

Patrick Dimarco tavaly jó volt, pár igen szép palacsintát bemutatott, de egyébként is szépen blokkol. A semmiből jött, olcsó is, van is még egy évig szerződése. Erre a pár playre elég egyedül is. STbe is jó egy FB, gyorsak, erősek, tudnak blokkolni (STben nagy kincs), és ütközni is. De igazából Reid elvan FB nélkül is, ha másra kell a hely.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
mirdal Kansas City Chiefs 568 — Chiefs fan
FB ügyben hogy vagyunk?
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 813 — SuperLOL
Igazából akiket hoztak, olyanok, mint akiket elküldtek. Vagyis ugyanott vagyunk, kivéve a CB sor, ami jobb lett. Mondjuk ilyen kerettel ez is elég, hogy egyben tartják.
Ott van amit Pioli mondott, hogy Bowe ha kér nagy lóvét (azt kapott), akkor már jobb tagelni újra, az olcsóbb. Bár azért olyan sokkal nem lett volna olcsóbb. Ráadásul akkor jövőre még jobb pozícióból tárgyal D-Bo, amikor több fontos embernek jár le a szerződése.
Mindenesetre a támadófalban nincs egy OT. Oké, én is ideszámolom már Joeckelt (vagy Fishert esetleg), most nincs. Viszont ha bust lesz, akkor mi értelme volt szétverni a liga egyik legjobb OT párosát? Mikor Winstonnak volt élő, és nem drága szerződése?
Bár ezek mind részletkérdések. A Chiefs ugyanott tart, mint 5 éve folyamatosan. Minden nagyon jó, de amíg nincs QB, mindegy az egész. Illetve amíg a Broncos elviszi a csoportelsőséget, nehéz lesz rájátszásba jutni. Ahhoz pedig stabil teljesítmény kell minden egységtől, hogy őket meg tudjuk állítani, nem elég néha királykodni. Vagy persze franchise QB, de én olyat egyelőre nem látok. Tehát hiába gyönyörködünk a rosterben. A cél nem ez.

OFF
mirdal!
Neked küldtem PMet GLB ügyben.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
mirdal Kansas City Chiefs 568 — Chiefs fan
Az új FA politika szerintem kiváló. Eddig nem tudom, milyen okból nem így ment ez, igaz, nem is volt tényleg rá keret, de azért lehetőségek akkor is voltak, eredmények meg nem jöttek.

Csak így tovább!

Én lájkolom!

😊
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 813 — SuperLOL
Ki mit gondol az új FA politikáról? Eddig évekig (Herm Edwards és Haley/Crennel) alatt nem is volt elég pénze a csapatnak, stadion felújítás, válság, CBA vita akármi miatt. Mindig volt ok rá, hogy Clark Hunt spóroljon. Valamint eleinte (2007től) tudatosan hagytak is cap space-t.Tavaly mondta először Hunt, hogy felőle lehet költeni végsőkig (120 millió) is, van elég pénze. Pioli azt mondta, ha lenne ember, költene, de QB kell, és egyik sem éri meg, vagy aláírt máshova.
_________________________________


Ellenben Reid hozta az ismert mentalitását, John Dorsey partnere ebben. Nem kell túlfizetni senkit, de nem is szabad olcsójánosokat igazolni. Pénzkeretet ki kell használni, azért van. Egész más a hozzáállás.
Speciális helyzetben vannak, mert bár új vezetéstől senki nem vár eredményt, de a Chiefs nem a szokott 1/1 rosterrel várt rájuk. Alig volt lyuk a rosteren. Bowe+Colquitt+Albert volt kulcsjátékos szerződés nélkül összesen. Kettő aláírt, ők is jó pénzért, nem cicóztak. Igaz megtehették a fent leírtak miatt. Alberttel tárgyalnak, addig is tagelték.

Most nézzük a rostermozgásokat, de nem önmagukban. Praktikusabb az egész képet nézni.

1. Avery
3 Possession WR volt de slot WR igazán egysem. Breaston és McCluster sem azok. Wylie inkább, de ő is sérülékeny, mint DexMex. 3 WR szélre akkor is túlzás, Breastont elküldték.
Hoztak helyette egy slot WRt. Donnie Avery nem a szakma krémje. De olcsóbb mint Breaston, és slot WR. Elkap szezononként 700 yardot, és pár TD-t. Mélységi célpont, ami külön fontos volt. A Coltsból két fő ok miatt kellett eljönnie, a pénzen felül, ami alap FA ügyekben. Egyik, hogy a Coltsnak semmi szüksége 4 ugyanolyan "törpe" elkapóra. Másik, hogy Avery elég yardot hoz, de sokszor elejti passzt. Túl sokszor. Ezért is nem kaphatott nagyobb összeget itt sem. Átlagban 2.8 millió/szezon, összesen 2.2 millió garantált három évre. Ez nem túl magas, de Avery nem is elit játékos. Ez alatt kezdőjátékost nem kapni. Ha jól teljesít, akkor azért nem hal éhen.

2. DeVito
Két kezdő DE volt a Chiefsnél. Várható volt, hogy egyikük marad csak. És az inkább a 2 gap játékban hatékonyabb, és egészségesebb, kicsit fiatalabb Tyson Jackson lesz. Mike DeVito tehát Glenn Dorseyt váltotta. Azért ő, mert a Jetsből Sutton mester ismerte, hozta magával. Igazából ugyanaz, mint Dorsey. Kiemelkedő run stop, nulla pass rush. Suttonnál a blitz a többiek dolga. Sokkal agresszívebb, mint Crennel. Elvileg tehát rendben. Kapott 4.2 milliós átlagot 4 évre. 6.2m garantált összeggel. Ettől azonban nem lesz több nyomás a QBn. Illetve Dorsey 3 milliós átlagért írt alá a '9ershez. Ami 1 milla eltérés. Persze Dorsey sérült minden évben egyre többet. Ráadásul DeVito NT csere is egyben. Végül sztem az döntött, hogy egy új vezetés sosem az előző rezsim játékosaival akar sikert elérni. (Ahhoz képest még visszafogottak is.) Nekem a lényeg, hogy van normális kezdő DE. Zavart volna, ha Dorsey elmegy és valami project jön csak.

3. Anthony Fasano
Leírtam Raiders topicban is. Tony Moeaki király TE, csak alig jön ki a kórházból. Ezért hozták tavaly Kevin Bosst. Viszont Boss is sérült. Kirúgták. Helyette jött Fasano. Aki 8 év alatt 4 meccset hagyott ki összesen. Jól blokkol, és elkapni is tud. Jómunkásember, megbízható kezdőjátékos. Ennek megfelelő pénzt is kapott. átlag 4 millió 4 évre, 4.5 milla aláíráskor. Boss 3.5-3.7 milliót kapott volna, de ő sérülékeny, ezért volt kicsit kevesebb. Tehetségben nagyjából ugyanott vannak.

4. Sean Smith
Tavaly a túl sokat (10milla) kérő Carr helyére hozták Stanford Routt-ot. 6 milliós átlagért. Aki nem vált be. Szezon közben kirúgták. De ettől továbbra is szétpasszolták a csapatot CB2 poszton. Most fél millával olcsóbban megszerezték a piac egyik legjobb fiatal CBjét. Tehát 5.5 milliós átlag 3 évre, 7.5 millió garantálttal. Sean nagyon magas, és megfelelően fizikális játékos. Bárkit le tud követni bármilyen úton, de néha képes nagyot hibázni is. Főleg az igazán elit speedsterekkel akad gondja. Nem túl gyakori ez, és magasságából adódóan jó ugrásaival, ha túlságosan nem szakad le, még ekkor is javítani tud. WR volt, elég jó kezei vannak, képes IT-t fogni kicsavart pózból is, vagy tömegben. Igazából nem CB1 lesz, az Flowers. A sebessége is megvan, csak túl fiatalon, félkészen került a ligába (most 25), még most is fejlődik. Én emlékszem, hogy Brandon Carr is ugyanilyen volt. Nem véletlen, hogy sok CB needes csapat őt akarta. Legjobb korban van, igazi tehetség, ha képesek befejezni amit elkezdtek vele, kiváló CB is lehet. Ehhez nálunk van a liga egyik legjobb DB edzője. Ez dobott az értékén, és ehhez képest elég jó vétel volt. De legfontosabb, hogy senki nem volt a keretben, aki Flowers párja lehetett volna. Smith legrosszabb esetben is lesz olyan, mint Miamiban volt.

5. Dunta Robinson
Mint a DeVito akta. Volt normális nickelback, Javier Arenas. De ő nem saját ember, ne az legyen, hogy beleültek a készbe. Tény, hogy Arenas erős közepes nickel, viszont Dunta kimondottan jó. Előnyös ha valaki itt szeret ütközni, és a blitzhez is kell agresszió+erő, márpedig itt mindkettő fontos lesz. Ő azonban túl sokszor feleslegesen is kőkeményen lezúz embereket. Élvezi, és látványos is, de büntetés van belőle. A pénze 3 évre átlag 4.6 millió, amiből 3.95
garantált tétel. Ez nem olcsó szvsz. Bár egy nickel ma már kezdőember gyakorlatilag. Ott érheti ez meg, hogy lesz Flowers+Smith mögött használható CB. Valamint csere safety sincs egyelőre Lewis+Berry mögött. Ha drafton sem jön, akkor ez is többek közt Dunta feladata.

6. Geoff Schwartz
OT kérdés bonyolult és volt róla eleget szó. Valamint leginkább Guard lesz Schwartz. Tavaly Lilja volt az LG, kényszerűségből Center lett, majd visszavonult, a háta végképp szétment. Jeff Allen rookie bár tehetséges, és művelt szép dolgokat, de egy ilyen erős falban a leggyengébb láncszem volt. Ezért egy évre hozták Geoff bátyót, aki OTből Guardra vált, ami természetes posztja. Egy év alatt 1.2 milliót kaphat, de van lehetőség a szerződésében hosszabbításra. Bár nem publikus, mitől lép érvénybe. Aztán meglátják, hogy Allen elég jó-e vagy, mi lesz.

7. Chase Daniel
Tehetséges QB, egyelőre komoly teljesítmény vagy lehetőség nélkül. Reid ért az irányítótokhoz, fogadjuk el. Nem volt olcsó, 3 évig átlag 3.3 milliót kaphat, amiből 4.8 millió garantálva van. Normális QB kell a Chiefsbe, ez mindent megérne. Ezért hoztak olyat, aki Alex kiesése vagy bénázása esetén nem csak elvan magában, bizonyítottan átlagos. Hanem akár képes jó teljesítményre is. Nem klasszikus back up. Keresik a kezdő QBt. Addig így lesz, amíg meg nem találják.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 813 — SuperLOL
Ha már Dunta félig elismerte, hogy nickelback lesz, jöjjön Geoff Schwartz.
"Sztem jobb Guard vagyok, mint OT. Képes leszek kiszorítani Jeff Allent a kezdőből" (rookie LG).


Állat vagyok, ami enni kér...