New England Patriots

75 feliratkozó

több mint 11 éve
Gyulus 1 037 — Count Zero
Másokkal ellentétben ezt a Ravens derbit sem tartom egyszerűnek, leginkább a hazai pálya miatt látom 60-40%-ban esélyesnek a Patst. Szoros meccs lesz...

Az SF-ATL meccs ennél jóval "egyszerűbb"... mondjuk nagy kérdés, h Ryanék képesek-e a Seahawks elleni összeomlás előtti játékot feljavítani plusz fenntartani 4 negyeden keresztül...

pár észrevétel a Pats-Ravens matchupokról:
- T. Smith-t ki kell venni... ha kell, akkor állandó safety help... sebesség terén egyedül DMC bírná vele egy az egyben, azonban ad1. ő már lubickol FS poszton ad2. Smith a korábbiakban többször is halálba sz...tta;
- Valószínűleg sokat lesz a base D a pályán... remélhetően megfogjuk a futójátékot, de Rice, mint elkapó még komoly gondokat okozhat... visszatérő probléma idén, hogy megfelelő subLB hiányában Mayonak kell kergetnie a sebesebb RB-ket, lsd Fostert is az előző meccsen-
- Ravens DL... a Denver ellen jóideig nem ficánkoltak, ellenünk mi lesz? Kétlem, hogy komolyabb yardmennyiséget tudnánk futni ellenük.
- Hörnitől, WW-től (dropok) és Lloydtól (nem érzik egymást Bradyvel) is több kell. Branchtől már akárminek is örülnék. Sok függ attól, hogy a sporik milyen mértékben engedik a WR-DB kontaktok, a ravens védőknek fekszik a brusztolás.
- pálya közepén folyamatosan lehet célozgatni Ray Lewis zónáját, nem fog odaérni...
- jóval gyengébb a pass rushunk, mint a Broncosnak... bliztek nélkül mi lesz? Szűkség lenne Jonesra. A fal közepe miatt kevésbé aggódom, tavaly Vince élete meccsét játszotta ellenük, Birk és Yanda kárára...
több mint 11 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Valójában pedig ha jól megy a támadóinknak, akkor nincs már a PO-ban olyan D, amelyik 30 pont alatt tart minket, az meg elég lesz.
Sobri Jóska
A Frisco ellen nem fogtok 30 offensive pontot táblára tenni, erre fogadni is hajlandó vagyok, ha összejön a párosítás. (Még a 25-ben sem vagyok biztos.)


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 11 éve
yooker New York Giants 7 327 — Expect the Best !
tényleg kedvezőek a kilátások , amitől talán tarthattok az az hogy idén megint sok sima győzelmeket arattatok, de kiélezett szoros meccsen 1-2 győzelem mellett többnek (Ari. Bal,Sea,SF ) vereség lett a vége!
tehát továbbra is jelen van azért a probléma hogy ilyen helyzetekben hiányzik a régi cool Brady aki nem veszti el a fejét...
a Ravens nem igazán jelenthet problémát , de ha a döntőbe a Frisco kerül be ,akik képesek az Offense-vel is versenyre kelni akár, illetve D.ben is nagyon ott vannak , szuper futójátékkal és jön a szoros meccs, akkor ott komoly gondok lehetnek...

szerk. bár Arizona ugye nem feltétlen Bradyn múlott! bár vihette volna még kicsit közelebb.. 😉
több mint 11 éve
mascherano 727 — na húzzál innen kisköcsög
crennelnek nincs kedve hazatérni? 😊mascherano
S áttelefonál Oakland-be? Halihó, BigSay! Megyünk együtt New England-be? 😀
Ez a védelem már nem az a védelem.tomi-tomi
Természetesen tisztában vagyok vele, hogy ez már nem az a védelem de Daboll esetében azért szintén elmondhatjuk, hogy ez már nem az a típusú offense.

Egyébként én azt gondolom, hogy ez a védelem ami itt van azért is lehet még egy kicsit ingadozó mert rendkívül sok fiatal van és ők ha teljesen összeérnek - remélem ez hamarosan meglesz - és akiknek kell együtt maradnak egy nagyon ütős kis defense-é válik.

:: HIBÁS KÉP ::
több mint 11 éve
mascherano 727 — na húzzál innen kisköcsög
Azért az mindenképp figyelmeztető, hogy a 3 még utunkba kerülhető csapat közül kettő megvert minket az alapszakaszban. És azt se mondanám hogy mindegyik meccsnél nekünk kedveznének a match up-ok. De nyilván és ebben nagyon bízok, hogy van olyan edzői teamünk aki(k) megtalálják azokat a játékokat amikkel megtudjuk nyerni a meccseket.

:: HIBÁS KÉP ::
több mint 11 éve
NB2 New England Patriots 21 944 — nabege2@yahoo.com
Valóban javult a védelem, de szerintem nem volt annyira tesztelve a sec. mint hittük. Majd ha Flakon előre ívelt labdáit ütögetik el és nem cumiztat bennünket T.Smith és Boldin. Nah akkor már én is elhiszem😊
Egyébként vasárnap az az INT nagyon fontos volt. A labdavesztésre nagyon vigyázni kell!
több mint 11 éve
nDRo New England Patriots 1 593
...Wyatt
Ezt többször írtam, hogy a Pats kb az egyetlen, amely számottevő futójáték nélkül is képes volt általánosságban kontrollálni az órát. Ez nagy érdem és elismerés szerintem.

De azt is tartom, hogy az elmúlt években - a hiányzó futójáték mellett - a legnagyobb baj az volt, hogy elit, vagy elitformában játszó D ellen nem tudtatok +30 pontot táblára rakni, a védelmetek pedig olyan ergya volt, hogy ez egyenlő volt a vereséggel. Most nem olyan ergya, én ezért látom ezt a legfontosabb esélyjavító tényezőnek a korábbi évekhez képest, mert most a jobb D-teknek köszönhetően nem biztos, hogy feltétlenül kell a +30 pont a sikerhez, ami nem is lenne meg a 49ers ellen, de abban sem vagyok biztos, hogy a Ravens ellen meglesz.

(Lord Tamás: lehet rosszul emlékszem, de a Jets sztem nem 4man rusht nyomott) Soldados
nálam a baj az, hogy bár mostanra tényleg van futójátékunk, amit nem lehet egy legyintéssel elintézni, viszont én a védelmet még mindig nem vettem meg...az utóbbi pár meccs jó volt, de nekem egy egész ilyen (nyilván nem hibátlan) szezon kellene, hogy vakon bízzak bennük a hátralévő meccseken. simán el tudom képzelni, hogy megint jön egy homály meccs, és akkor megint nem lesz elég az offense 25-30 pontja sem akár. nekem ez az inkonzisztencia megfejthetetlen, néha tudnak hozni elitközeli (let's say top10) szintet, néha meg tényleg a liga legszarabb egységének néznek ki, gyakorlatilag teljesen random módon az ellenfél QB-jától/offenzétől függetlenül. tudom, ehhez az O-hoz nem kell elit D, elég lenne egy 10-es skálán 6-os, 7-es, de mi 2 és 9 között ingadozunk, és még egy PO is túl hosszú ahhoz, hogy ezt túléljük. bárcsak idén rámcáfolnának...triangle
Számomra a D kétarcúságát a secondery jelenléte vagy épp "nem jelenléte okozza". Hihetetlen, hogy mekkora különbséget okoz, hogy épp DMC hol játszik, és ezt a játék képe alapján mondom és nem a statok alapján... Így Arrington is elkaristolgat slotba, és ez jobb is így nem szeretném a pálya szélén látni soha többé.
több mint 11 éve
ZoliZoltán Minnesota Vikings 5 095 — E/1
Nem is tudoom...nkem nem volt annyira meggyőző ez a W.:-/
több mint 11 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Egy ilyen alternatívát persze a védelem is jelenthet, de a Patsnél ezt a fajta átütőerőt én még nem érzem a védőknél. Bár a helyzet biztatóbb, mint év elején.DoM
Így van nincs még meg az átütőerő, nem képes (vagy csak alkalomszerűen, Cards) függetleníteni magát a támadók, a ST teljesítményétől - nem elit. De a függőségük már sokkal kisebb, mint tavaly volt. S ez pozitívan hat Brady-ékre, csökkent a mindenáron pontot kell szereznünk érzése. PM és a Broncos ellen lehetett ennek a lélektani határnak az átlépése.
A Texans elleni meccset tavaly simán bukjuk, ennyi kellemetlen helyzetet nem tudott volna minimális kárral kezelni a védelem; a támadók begörcsöltek volna, második félidőben lenullázták volna magukat. Tegnap meg TB sokkal nyugodtabban mehetett le a 2. 3rd&out drive után, a védelem nem fog pontokat engedni. El is mentünk 14 ponttal. Aztán a félidő végén a ST bénázását már nem tudta semlegesíteni a védelem, de a második félidő első drive-ját a támadók lenyomták a Texans védelem torkán (pedig 100%, hogy nagyon készültek). Tavaly ez egy sima 3rd&out, most megvolt a bizalom, a felszabadultság, a görcsmentesség. A Broncos ezt nem tudta szombaton: előnyt növelni. A Pats tudja, mert nincs akkora teher az Off-en.
Sobri pontosan látja, hosszú drive-ból ez a Def. már nehezen enged TD-t, szinte nagyobb eséllyel szerez labdát ilyenkor! A Def. most már saját erőből a normál helyzeteket TOP10 szinten oldja meg, főleg az idény 2. felétől. (Igen, a Rams copy paste TD-je és Talib érkezése óta a passz elleni védekezésünk is jó lett.)
Tavaly úgy éreztem, hogy a védelmünknek kb. 3-4 lövése (big stop, 3rd&out, TO) van egy meccsen, idén 7-8 golyós tárra cseréltek. S most már be is pakolják a golyókat.
Idén egy pozitív visszacsatolású spirálban hatnak egymásra a Pats egységei.



tomi-tomi: ott van az ATL is, evidens, hogy az utolsó 5% az övék, hisz mi vagyunk elöl, a másik kettőnél meg ott a csapat.
De akkor még egyszer, átláthatóbban a sanszok:
Pats - 50%
Frisco - 25%
Ravens - 20%
Atlanta - 5%
Sobri Jóska
Nem vagyok hozzászokva, hogy esélyeknél ekkorákat tévedsz! 😀
A football outsiders esélyei:
Pats - 45%
Frisco - 27%
Ravens - 14,5%
Atlanta - 13,5%
Érzed ezt a dolgot!

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 347 — #NoStress
tomi-tomi: ott van az ATL is, evidens, hogy az utolsó 5% az övék, hisz mi vagyunk elöl, a másik kettőnél meg ott a csapat.
De akkor még egyszer, átláthatóbban a sanszok:
Pats - 50%
Frisco - 25%
Ravens - 20%
Atlanta - 5%

triangle: a D globálisan nem is kell, hogy megvegyen, de a tendencia, az utóbbi meccsek konzisztensen erős játéka elég meggyőző. Ettől még betlizhet a védelem, ahogy bármelyik meccsen bármelyik csapat bármelyik egysége, de most a D alapvetően erős és lehet számítani rájuk.

Soldados: a Ravens lufi, valaki megmondta korábban, hát most ki fogjuk pukkasztani. 😛
Valójában pedig ha jól megy a támadóinknak, akkor nincs már a PO-ban olyan D, amelyik 30 pont alatt tart minket, az meg elég lesz.
Kedvezőek a matchupok mindhárom csapat ellen, zsenijeink vannak, egészségesek is, a kulcs, mint mondtam Brady. Megfeszülhet Ray és kompániája, ha nem omlik össze - és talán JMD tesz róla, hogy ne omoljon - INT-el is, besackelve is hozza amit tud, és az elég.
Én az utóbbi évek PO-iban elégedetlen voltam vele, nem a képességeivel, a tehetségével, hanem a hozzáállásával, az elbizonytalanodásaival, most, JMD-nek és az ő zsenijének köszönhetően tán visszakap a régi énjéből annyit, ami elég lesz a Ravens és a Frisco/Atlanta ellen.
És JMD-en kívül kurva sokat számít, hogy csakúgy, mint a 2000-es évek elején, van védelmünk.
Persze meglehet, hogy akár a Baltimore, akár az SB-ellenfél emberfelettit alkotva, 120%-ot nyújt és úgy járunk, mint mostanában mindig.
De most érzem a legtöbb sanszot SB-t nyerni az utolsó óta.

Személyes megjegyzés: ebből a 4 csapatból bárki is nyer őszintén fogok neki örülni. Pats ugye nem kérdés, a Ravens Ed Reed, Flacco, Lewis, Oher és a 2007-es Giantset másoló sztorijuk miatt, Matt Ryant már Boston College-os korábban szerettem, az új Bradyt láttam bele, Gonzalezt megható lenne zokogni látni, az meg nem kérdéses, hogy Randy Moss, Harbaugh, Alex Smith, Gore, Willis, Davis nálam azok, akiknek simán mehet a gyűrű, Kaepernicket meg egyszerűen imádom, ahogy az összes futkározós irányítót. 😊

több mint 11 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
A mostani futójátéknak nem az a lényege, hogy a Pats ezzel kontrollálni tudja az órát és hosszú támadásokat vezetnek. Hanem az a képesség, hogy tud mihez nyúlni a csapat, ha a pálya közepét domináló passzjátékot akár coverage, akár pass rush (esetleg a kettő ötvözete) vonalon meg tudja bénítani az ellenfél védelme. Vagyis meg tudják büntetni, ha a védelem túlvállalja magát Welker és a tight endek irányába. Egy dinamikus futóval ez jóval magasabb találati arányt jelent, mintha vertikálisan, home run hittel próbálnák ezt megbontani (ha nem éppen a pass rush hanem a coverage okozza a bajt). Ez utóbbi tendencia egyébként nagyon jellemző JMD playhívásaira, hogy próbálja ezzel a gyors találattal átlendíteni a támadókat a holtponton (Vereen is ezt szolgálta a Houston ellen). Ennek az a árnyoldala, könnyen drivebénítő sack, vagy éppen sack&fumble, int labdavesztés lehet belőle. Különösen, hogy a Patsnek nincs a szerepre igazán alkalmas elkapója.

Valami ilyesmiről van itt szó:  smartfootball.com/offense/why-every-team-should-apply-the-constraint-theory-of-offense

Egy ilyen alternatívát persze a védelem is jelenthet, de a Patsnél ezt a fajta átütőerőt én még nem érzem a védőknél. Bár a helyzet biztatóbb, mint év elején.
több mint 11 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Az utóbbi években mindig akkor estetek ki, amikor szembetaláltátok magatokat egy elit, vagy elitformában lévő D-vel és nem tudtatok +30 pontot táblára tenni. Ami viszont valóban jobb esélyeket kínál nektek az elmúlt éveknél (ahogy magam is írtam a gratuláló HSZ-ben), az a korábbiaknál jobb védelem, mert így nem feltétlenül lesz szükség +30 pontra, amikor szembejön az első komolyabb D.Soldados
Ridley a legnagyobb plusz az elmúlt évek PO fiaskóihoz képest (és a Texans elleni meccs után lassan Vereen is idevehető, de nála azért még óvatos vagyok, hogy elkapóként ekkora big play ability milyen gyakran ismételhető meg).

Ebben az idényben nem először írom le, de ha 2010-ben van egy ilyen x-faktor futó poszton a csapatban, most nem kellene a negyedik gyűrűért izgulni.DoM
Ezt aláírom, hogy az ő jelenlétük sok pluszt jelent, mert így nem annyira egydimenziós a Pats játéka. És ez fontos szempont egy elit D ellen is. És akkor olyan kis nyalánkságokról, mint a time management nem is ejtettünk szót, hogy ebben milyen segítséget jelent egy működőképes futójáték.

A másik plusz a jobb D sztem. (ezt továbbra is tartom) Mert az sztem nem kérdés, hogy jobb, mint az elmúlt években, inkább az a kérdés, hogy mennyivel. Erre a legjobb alkalom a hátralévő 1 vagy 2 meccs, hogy kiderüljön. :Soldados
Mondjuk volt, hogy szinte csak passzokkal vittünk 7.5 perces támadásukat, most 3-4 percnél többet nem is tudom, töltöttünk-e fentWyatt
Ezt többször írtam, hogy a Pats kb az egyetlen, amely számottevő futójáték nélkül is képes volt általánosságban kontrollálni az órát. Ez nagy érdem és elismerés szerintem.

De azt is tartom, hogy az elmúlt években - a hiányzó futójáték mellett - a legnagyobb baj az volt, hogy elit, vagy elitformában játszó D ellen nem tudtatok +30 pontot táblára rakni, a védelmetek pedig olyan ergya volt, hogy ez egyenlő volt a vereséggel. Most nem olyan ergya, én ezért látom ezt a legfontosabb esélyjavító tényezőnek a korábbi évekhez képest, mert most a jobb D-teknek köszönhetően nem biztos, hogy feltétlenül kell a +30 pont a sikerhez, ami nem is lenne meg a 49ers ellen, de abban sem vagyok biztos, hogy a Ravens ellen meglesz.

(Lord Tamás: lehet rosszul emlékszem, de a Jets sztem nem 4man rusht nyomott) Soldados
Persze, nem is mondok ellent, csak ahhoz képest, hogy a futók is többet, vagy jobban vannak használva, sem voltunk olyan sokat most ahhoz képest fent támadásonként
Jets ellen nekem úgy rémlik, hogy mindenki ment emberezni, nem volt célpont, futni nem tudtunk, szerintem is négy volt ott a jellemzőWyatt
Uhh, tényleg, így már emlékszem. Azért annyiban más volt, hogy a Giants a 4man rush-sal komoly nyomást gyakorolt, ezzel ölte a játékotokat, míg a Jets a liga akkori legjobb sec-jével tette ezt.

triangle: valószínűleg azért érzed így, mert ez a Pats D jelenleg Turnover D. Ha pusztán a yardokat nézzük, akkor abban most is hátul van, de kicsit jobban elmélyedve a statokban jóval árnyaltabb a kép. Egyrészt a futást jól fogja a Defense, ez azért jelentős előrelépés, a 3,9-es yd/carry liga 6., az már vmi. Azaz elsősorban levegőben könnyű haladni ellenetek. De az ellenfelek könnyű yardszerzéséhez irdatlan mennyiségű turnover párosul. Ennek egyértelmű a hátránya: ha nincs TO, bukott az egész. Tehát akkor nem érzed jónak a D-t, ha nincs elég vagy csak 1 TO van, mert az kevés az engedett 300-350-400 yard mellé. A Chargers D-je volt ilyen a 2000-s évek közepén, olyan 2007-ig. Rengeteg yardot engedtek, de iszonyat mennyiségű labdát szereztek. Viszont ha nem volt labdaszerzés, akkor bajban voltak. Ez ritkán fordult elő mondjuk, mert ha jól emlékszem 40+ TO-juk volt. Csak a PO-ban ez azért veszélyes, mert itt egy meccs és vége lehet mindennek. Mindenesetre az biztos, hogy a Pats D előrelépett és ez komolyan megnövelte az SB-győzelem esélyét a korábbi évekhez képest.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 11 éve
triangle 1 283
...Wyatt
Ezt többször írtam, hogy a Pats kb az egyetlen, amely számottevő futójáték nélkül is képes volt általánosságban kontrollálni az órát. Ez nagy érdem és elismerés szerintem.

De azt is tartom, hogy az elmúlt években - a hiányzó futójáték mellett - a legnagyobb baj az volt, hogy elit, vagy elitformában játszó D ellen nem tudtatok +30 pontot táblára rakni, a védelmetek pedig olyan ergya volt, hogy ez egyenlő volt a vereséggel. Most nem olyan ergya, én ezért látom ezt a legfontosabb esélyjavító tényezőnek a korábbi évekhez képest, mert most a jobb D-teknek köszönhetően nem biztos, hogy feltétlenül kell a +30 pont a sikerhez, ami nem is lenne meg a 49ers ellen, de abban sem vagyok biztos, hogy a Ravens ellen meglesz.

(Lord Tamás: lehet rosszul emlékszem, de a Jets sztem nem 4man rusht nyomott) Soldados
nálam a baj az, hogy bár mostanra tényleg van futójátékunk, amit nem lehet egy legyintéssel elintézni, viszont én a védelmet még mindig nem vettem meg...az utóbbi pár meccs jó volt, de nekem egy egész ilyen (nyilván nem hibátlan) szezon kellene, hogy vakon bízzak bennük a hátralévő meccseken. simán el tudom képzelni, hogy megint jön egy homály meccs, és akkor megint nem lesz elég az offense 25-30 pontja sem akár. nekem ez az inkonzisztencia megfejthetetlen, néha tudnak hozni elitközeli (let's say top10) szintet, néha meg tényleg a liga legszarabb egységének néznek ki, gyakorlatilag teljesen random módon az ellenfél QB-jától/offenzétől függetlenül. tudom, ehhez az O-hoz nem kell elit D, elég lenne egy 10-es skálán 6-os, 7-es, de mi 2 és 9 között ingadozunk, és még egy PO is túl hosszú ahhoz, hogy ezt túléljük. bárcsak idén rámcáfolnának...
több mint 11 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Az utóbbi években mindig akkor estetek ki, amikor szembetaláltátok magatokat egy elit, vagy elitformában lévő D-vel és nem tudtatok +30 pontot táblára tenni. Ami viszont valóban jobb esélyeket kínál nektek az elmúlt éveknél (ahogy magam is írtam a gratuláló HSZ-ben), az a korábbiaknál jobb védelem, mert így nem feltétlenül lesz szükség +30 pontra, amikor szembejön az első komolyabb D.Soldados
Ridley a legnagyobb plusz az elmúlt évek PO fiaskóihoz képest (és a Texans elleni meccs után lassan Vereen is idevehető, de nála azért még óvatos vagyok, hogy elkapóként ekkora big play ability milyen gyakran ismételhető meg).

Ebben az idényben nem először írom le, de ha 2010-ben van egy ilyen x-faktor futó poszton a csapatban, most nem kellene a negyedik gyűrűért izgulni.DoM
Ezt aláírom, hogy az ő jelenlétük sok pluszt jelent, mert így nem annyira egydimenziós a Pats játéka. És ez fontos szempont egy elit D ellen is. És akkor olyan kis nyalánkságokról, mint a time management nem is ejtettünk szót, hogy ebben milyen segítséget jelent egy működőképes futójáték.

A másik plusz a jobb D sztem. (ezt továbbra is tartom) Mert az sztem nem kérdés, hogy jobb, mint az elmúlt években, inkább az a kérdés, hogy mennyivel. Erre a legjobb alkalom a hátralévő 1 vagy 2 meccs, hogy kiderüljön. :Soldados
Mondjuk volt, hogy szinte csak passzokkal vittünk 7.5 perces támadásukat, most 3-4 percnél többet nem is tudom, töltöttünk-e fentWyatt
Ezt többször írtam, hogy a Pats kb az egyetlen, amely számottevő futójáték nélkül is képes volt általánosságban kontrollálni az órát. Ez nagy érdem és elismerés szerintem.

De azt is tartom, hogy az elmúlt években - a hiányzó futójáték mellett - a legnagyobb baj az volt, hogy elit, vagy elitformában játszó D ellen nem tudtatok +30 pontot táblára rakni, a védelmetek pedig olyan ergya volt, hogy ez egyenlő volt a vereséggel. Most nem olyan ergya, én ezért látom ezt a legfontosabb esélyjavító tényezőnek a korábbi évekhez képest, mert most a jobb D-teknek köszönhetően nem biztos, hogy feltétlenül kell a +30 pont a sikerhez, ami nem is lenne meg a 49ers ellen, de abban sem vagyok biztos, hogy a Ravens ellen meglesz.

(Lord Tamás: lehet rosszul emlékszem, de a Jets sztem nem 4man rusht nyomott) Soldados
Persze, nem is mondok ellent, csak ahhoz képest, hogy a futók is többet, vagy jobban vannak használva, sem voltunk olyan sokat most ahhoz képest fent támadásonként
Jets ellen nekem úgy rémlik, hogy mindenki ment emberezni, nem volt célpont, futni nem tudtunk, szerintem is négy volt ott a jellemző

több mint 11 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Az utóbbi években mindig akkor estetek ki, amikor szembetaláltátok magatokat egy elit, vagy elitformában lévő D-vel és nem tudtatok +30 pontot táblára tenni. Ami viszont valóban jobb esélyeket kínál nektek az elmúlt éveknél (ahogy magam is írtam a gratuláló HSZ-ben), az a korábbiaknál jobb védelem, mert így nem feltétlenül lesz szükség +30 pontra, amikor szembejön az első komolyabb D.Soldados
Ridley a legnagyobb plusz az elmúlt évek PO fiaskóihoz képest (és a Texans elleni meccs után lassan Vereen is idevehető, de nála azért még óvatos vagyok, hogy elkapóként ekkora big play ability milyen gyakran ismételhető meg).

Ebben az idényben nem először írom le, de ha 2010-ben van egy ilyen x-faktor futó poszton a csapatban, most nem kellene a negyedik gyűrűért izgulni.DoM
Ezt aláírom, hogy az ő jelenlétük sok pluszt jelent, mert így nem annyira egydimenziós a Pats játéka. És ez fontos szempont egy elit D ellen is. És akkor olyan kis nyalánkságokról, mint a time management nem is ejtettünk szót, hogy ebben milyen segítséget jelent egy működőképes futójáték.

A másik plusz a jobb D sztem. (ezt továbbra is tartom) Mert az sztem nem kérdés, hogy jobb, mint az elmúlt években, inkább az a kérdés, hogy mennyivel. Erre a legjobb alkalom a hátralévő 1 vagy 2 meccs, hogy kiderüljön. :Soldados
Mondjuk volt, hogy szinte csak passzokkal vittünk 7.5 perces támadásukat, most 3-4 percnél többet nem is tudom, töltöttünk-e fentWyatt
Ezt többször írtam, hogy a Pats kb az egyetlen, amely számottevő futójáték nélkül is képes volt általánosságban kontrollálni az órát. Ez nagy érdem és elismerés szerintem.

De azt is tartom, hogy az elmúlt években - a hiányzó futójáték mellett - a legnagyobb baj az volt, hogy elit, vagy elitformában játszó D ellen nem tudtatok +30 pontot táblára rakni, a védelmetek pedig olyan ergya volt, hogy ez egyenlő volt a vereséggel. Most nem olyan ergya, én ezért látom ezt a legfontosabb esélyjavító tényezőnek a korábbi évekhez képest, mert most a jobb D-teknek köszönhetően nem biztos, hogy feltétlenül kell a +30 pont a sikerhez, ami nem is lenne meg a 49ers ellen, de abban sem vagyok biztos, hogy a Ravens ellen meglesz.

(Lord Tamás: lehet rosszul emlékszem, de a Jets sztem nem 4man rusht nyomott)


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 11 éve
LordTamas New England Patriots 683 — Welker fan for life
Az utóbbi években mindig akkor estetek ki, amikor szembetaláltátok magatokat egy elit, vagy elitformában lévő D-vel és nem tudtatok +30 pontot táblára tenni. Ami viszont valóban jobb esélyeket kínál nektek az elmúlt éveknél (ahogy magam is írtam a gratuláló HSZ-ben), az a korábbiaknál jobb védelem, mert így nem feltétlenül lesz szükség +30 pontra, amikor szembejön az első komolyabb D.Soldados
Ridley a legnagyobb plusz az elmúlt évek PO fiaskóihoz képest (és a Texans elleni meccs után lassan Vereen is idevehető, de nála azért még óvatos vagyok, hogy elkapóként ekkora big play ability milyen gyakran ismételhető meg).

Ebben az idényben nem először írom le, de ha 2010-ben van egy ilyen x-faktor futó poszton a csapatban, most nem kellene a negyedik gyűrűért izgulni.DoM
Ezzel teljesen egyetértek. Nem is az elit védelem volt a nagy mumus, hanem az a védelem, aki 4 emberrel képes volt nyomás tenni Bradyre, míg 7-en vissza tudtak lépni a passz ellen. Ennek a futás az ellenszere.

Azt azért hozzátenném, hogy idén mind a négy vereségünk elit vagy elit formában játszó védelem ellen, és közepesen teljesítő offense ellen történt, kivétel talán a Ravens, de ott is nagyon megfogták a futást.

Személy szerint eléggé tartok a meccstől, félek, hogy Brady-t 4-en is erős nyomás alatt tartják, Wes-t kettőzik, Ray papa pedig önkívületben állítja meg a futást. Gronk jelenléte azért hiányozhat a no-huddlenél. Szóval kemény lesz, de a hazai pálya miatt esélyesebbek vagyunk szerintem. Meg kell, hogy Flacco hibázzon párat a mélységi dobásainál.
több mint 11 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Az utóbbi években mindig akkor estetek ki, amikor szembetaláltátok magatokat egy elit, vagy elitformában lévő D-vel és nem tudtatok +30 pontot táblára tenni. Ami viszont valóban jobb esélyeket kínál nektek az elmúlt éveknél (ahogy magam is írtam a gratuláló HSZ-ben), az a korábbiaknál jobb védelem, mert így nem feltétlenül lesz szükség +30 pontra, amikor szembejön az első komolyabb D.Soldados
Ridley a legnagyobb plusz az elmúlt évek PO fiaskóihoz képest (és a Texans elleni meccs után lassan Vereen is idevehető, de nála azért még óvatos vagyok, hogy elkapóként ekkora big play ability milyen gyakran ismételhető meg).

Ebben az idényben nem először írom le, de ha 2010-ben van egy ilyen x-faktor futó poszton a csapatban, most nem kellene a negyedik gyűrűért izgulni.DoM
Ezt aláírom, hogy az ő jelenlétük sok pluszt jelent, mert így nem annyira egydimenziós a Pats játéka. És ez fontos szempont egy elit D ellen is. És akkor olyan kis nyalánkságokról, mint a time management nem is ejtettünk szót, hogy ebben milyen segítséget jelent egy működőképes futójáték.

A másik plusz a jobb D sztem. (ezt továbbra is tartom) Mert az sztem nem kérdés, hogy jobb, mint az elmúlt években, inkább az a kérdés, hogy mennyivel. Erre a legjobb alkalom a hátralévő 1 vagy 2 meccs, hogy kiderüljön. :Soldados
Mondjuk volt, hogy szinte csak passzokkal vittünk 7.5 perces támadásukat, most 3-4 percnél többet nem is tudom, töltöttünk-e fent

több mint 11 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Az utóbbi években mindig akkor estetek ki, amikor szembetaláltátok magatokat egy elit, vagy elitformában lévő D-vel és nem tudtatok +30 pontot táblára tenni. Ami viszont valóban jobb esélyeket kínál nektek az elmúlt éveknél (ahogy magam is írtam a gratuláló HSZ-ben), az a korábbiaknál jobb védelem, mert így nem feltétlenül lesz szükség +30 pontra, amikor szembejön az első komolyabb D.Soldados
Ridley a legnagyobb plusz az elmúlt évek PO fiaskóihoz képest (és a Texans elleni meccs után lassan Vereen is idevehető, de nála azért még óvatos vagyok, hogy elkapóként ekkora big play ability milyen gyakran ismételhető meg).

Ebben az idényben nem először írom le, de ha 2010-ben van egy ilyen x-faktor futó poszton a csapatban, most nem kellene a negyedik gyűrűért izgulni.DoM
Ezt aláírom, hogy az ő jelenlétük sok pluszt jelent, mert így nem annyira egydimenziós a Pats játéka. És ez fontos szempont egy elit D ellen is. És akkor olyan kis nyalánkságokról, mint a time management nem is ejtettünk szót, hogy ebben milyen segítséget jelent egy működőképes futójáték.

A másik plusz a jobb D sztem. (ezt továbbra is tartom) Mert az sztem nem kérdés, hogy jobb, mint az elmúlt években, inkább az a kérdés, hogy mennyivel. Erre a legjobb alkalom a hátralévő 1 vagy 2 meccs, hogy kiderüljön. :


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 11 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
Az utóbbi években mindig akkor estetek ki, amikor szembetaláltátok magatokat egy elit, vagy elitformában lévő D-vel és nem tudtatok +30 pontot táblára tenni. Ami viszont valóban jobb esélyeket kínál nektek az elmúlt éveknél (ahogy magam is írtam a gratuláló HSZ-ben), az a korábbiaknál jobb védelem, mert így nem feltétlenül lesz szükség +30 pontra, amikor szembejön az első komolyabb D.Soldados
Ridley a legnagyobb plusz az elmúlt évek PO fiaskóihoz képest (és a Texans elleni meccs után lassan Vereen is idevehető, de nála azért még óvatos vagyok, hogy elkapóként ekkora big play ability milyen gyakran ismételhető meg).

Ebben az idényben nem először írom le, de ha 2010-ben van egy ilyen x-faktor futó poszton a csapatban, most nem kellene a negyedik gyűrűért izgulni.
több mint 11 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Én úgy látom, hogy most nem a Frisco, hanem a Pats a favorit (50%-25%SF-20%BAL-5% arányban), és bizony Brady lesz a kulcs.
Ugyanis ő az egyedüli elit QB még versenyben. Egy LB, akármekkora ikon is, nem tud meccset nyerni egyszemélyben.
Ha Brady nem ergyad el, akkor az ST-bénázást, a sérüléseket és az ellent is tudjuk kompenzálni.
Nagyon remélem, hogy JMD nem fogja hagyni, és mire észbekap, ott az ujján a negyedik.

Sobri Jóska
Egy LB nem, de egy komplett védelem DL-stül, LB-corpostul, sec-estül igen, főleg egy közepesnél most jobbnak tetsző O-val. 😉

Az utóbbi években mindig akkor estetek ki, amikor szembetaláltátok magatokat egy elit, vagy elitformában lévő D-vel és nem tudtatok +30 pontot táblára tenni. Ami viszont valóban jobb esélyeket kínál nektek az elmúlt éveknél (ahogy magam is írtam a gratuláló HSZ-ben), az a korábbiaknál jobb védelem, mert így nem feltétlenül lesz szükség +30 pontra, amikor szembejön az első komolyabb D.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 11 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
crennelnek nincs kedve hazatérni? 😊mascherano
S áttelefonál Oakland-be? Halihó, BigSay! Megyünk együtt New England-be? 😀
Ez a védelem már nem az a védelem.



Sobri, alapvetően egyetértek mind az esélylatolgatásoddal (btw ott valami zavar van, a Falcons nincs benne, de a négy szám megvan), mind a felsorolt indokokkal.
Az ST teljesítményéhez annyit, hogy tőlük nem az a megszokott (ahogy a Ravens ST szombati előadása sem!), TOP 5 ST, amelyik irtózatoshoz közelit betlizett. Ennek a védelemre kifejtett negatív hatását délelőtt konkrét pontszámokkal jeleztem.

Ja, még egy! Gost clutch helyzetben nem nagyon szokott hibázni (a Cards elleni a ritka kivételek egyike volt), Vina pedig a Panthers ellen volt oly kedves, hogy az első negyedben egy 37 yardost mellévágott, egy 31 yardosnál pedig felkaron(!) rúgta a középen blokkoló falembert. Mondhatni, megteremtette magának (és Brady-nek) a clutch helyzetet. 😀

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 11 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Legyen így

több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 347 — #NoStress
Én azt gondolom most van a legnagyobb sansz SB-t nyerni 2005-óta.

Egyértelműen mellettünk szól, hogy
- újra van védelmünk, erős, jó, konzisztens, ami elengedhetetlen a minimum 3 PO győzelemhez, és gondolok elsősorban a labdaszerzésekre, kulcsplayekre, nem feltétlen a simán számokba fulladó statisztikai adatokra. Aki látta az utolsó néhány meccset, az alapvetően nem aggódik a védelem miatt, és ez nagy szó az elmúlt éveket figyelembe véve.
- újra vannak "lelkes fiatalok", akik még harapnak, és meghalnak a pályán, kiegészülve olyan "örökifjakkal", mint Wilfork vagy Welker
- újra élesek vagyunk, a fontos meccsekre odatesszük magunkat, nincs leolvadás, kiengedés, mindenki penge végig
- újra JMD az OC, ami egyrészt zsenialitása miatt szerencsés, másrészt így BB fókuszálhat a védelemre, aminek meg is van az eredménye
- minden mumusunk, kedvezőtlen matchupunk (Giants, Steelers, Manning, Mile High) eltűnt az útból, ki kellene használni, több, mint jó a sansz

Viszont ami ellenünk szól, az
- Brady utóbbi évekre jellemző PO töketlensége (nem fejtem ki ismét, sokadjára, őszintén remélve, hogy hátha 2 meccsre el tudja ezt felejteni, és mikor meghallja majd az SB-szünetben Beyoncé-t, azt hiszi ez még a Destiny's Child, és a kétezres évek elején járunk, és ő is eszerint folytatja)
- sérülések, ami viszont minden csapatot sújt, aki még szembejön/szembejöhet
- a ST, ha Texans-formában tolja, mert a védelmünk TO-szerző védelem, nem pedig yardölő, vagyis kell az egész pálya, hogy legyen idejük INT-et, FF-t "intézni", (valamint zárójelesen Gostkowski, kurvára remélem nem rajta, egy középtávoli FG-on múlik egyik meccsünk se. Finoman szólva nem egy Vinatieri.)

Én úgy látom, hogy most nem a Frisco, hanem a Pats a favorit (50%-25%SF-20%BAL-5% arányban), és bizony Brady lesz a kulcs.
Ugyanis ő az egyedüli elit QB még versenyben. Egy LB, akármekkora ikon is, nem tud meccset nyerni egyszemélyben.
Ha Brady nem ergyad el, akkor az ST-bénázást, a sérüléseket és az ellent is tudjuk kompenzálni.
Nagyon remélem, hogy JMD nem fogja hagyni, és mire észbekap, ott az ujján a negyedik.

több mint 11 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
A tapasztalatok alapján erre a hétvégére Brendon Ayanbadejo nyitotta ki a pofonládát. Tegnap esti tweet-jeivel ("If so you see the hurry snap offense catch em b4 they set up. It's a gimmick." "You know the same organization that did spygate" "'lets hurry up n snap it ' = bitchassness," ) csatlakozott Garantálom Smith-hez és Welker nem igazán atletikus (Wade) Phillips-hez.tomi-tomi
Azóta "átgondolta" | (vagy rászóltak és a kezébe nyomták a szöveget) | :
"I made selfish comments on twitter last night that reflected poorly upon myself, my teammates, and the organization. For that I apologize. "
Gogo
😀 Igen, olvastam. Szerintem annyit számít most már, mint halottnak a csók. Zuhanyhíradó szerint vérnyomásemelkedést okozott a nem normális a Pats öltözőben. TB pedig természetesen közölte az ügy kapcsán, hogy nem foglalkoznak a "zajjal". Ez patriots-ul azt jelenti, hogy "Szopni fogsz, köcsög!"

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 11 éve
gaben82 1
Üdv mindenkinek! Már közel 7 éve vagyok Pats szurkoló, de eddig csak olvasgattam a fórumot, most jutottam el a regisztrációig. Persze az összes (főként)underdog csapatnak szurkoló ismerősöm szerint én is "divatszurkoló" vagyok, de nem igazán tehetek róla, ha egy ilyen csapat játékát látva nem akarok másnak szurkolni 😊
Komolyabbra fordítva a szót, a Texans elleni meccs után még alig tértem magamhoz, de már nagyon várom az AFC Championship Game-et. Nagyon szurkoltam a Broncos ellen, Manning és a Mile High elég kemény dió lett volna, bár a sec szombati formája alapján lehet, hogy Brady is megszórta volna őket rendesen. Nagyon bízom benne, hogy a D# felnő a feladathoz és az O# a szebbik arcát mutatja majd, ez a Ravens szerintem nem olyan acélos, hogy a Gillette-ben nagyon meglepnének minket. Go Pats!