NFL eredménykövetés NFL eredménykövetés - 1 aktív topik

New England Patriots

75 feliratkozó

több mint 11 éve
kyobalu New England Patriots 1 933 — papai.isti@gmail.com
Ez nálam egy csapatnál sem fér bele..Soha nem szeretném, ha ez a Pats-nél bármikor is jelentkezne..S nem véletlenül nem is jelentkezik! kyobalu
Azért volt egy Rodney Harrison nevű játékos a Pats-ben, akit azért nem véletlenül tartottak dirtynek. 😉Soldados
Minden csapatban van/volt/lesz olyan játékos, akire a dirty ráaggatható, az hogy mi kemény, mi nem az személyes/bírói/csapat/majomagyhártya/kurbli kérdése, volt itt más is, nekem pl. Meriveder jutott eszembe, aki tudott csúnyán játszani. A rangadókon, meg mindig ott lesz a szurka-piszka, a lökdösődés és a zrika. Az hogy ki hogy viseli ezt a csapatból alakítja, hogy vajon bedurvul-e a szitu.

NHL-ben még a gáláns, udvarias és gigamegasztár játékosoknál is lement néha a függöny (pl Grecki, mondjuk őt akkor csúnyán rajzszögnek nézték és lenyomták, de mind1😀)

Igen, ez egy nagy meccs lesz...

Igen, jó hogy nem az a válasz, hogy "megatiédetis", mert így több értelme van 😉

Amúgy a két csapat tradíciói (még ha csak igen rövid tradíció is a mienk) más-más aspektusát fogják meg a játéknak, eredményes pedig mindkettő lehet. (mi még kevesebbszer, de hasonlóan kemény játékot tol a Vasalós gárda is, szóval ez is célba jutatthat egy csapatot) Ez is egy érdekes aspektus lehet a meccsen.

Keménység?!
It is in my sig! 😊
Collapo
A 2000-es évek elején TB inkább game manager QB volt, akinek nagy-nagy segítséget nyújtott a kimagasló védelem! Senki sem felejti el Seymourt, Vrabelt, Bruschit, Sanderst és igen akár a jó öreg Rodney apót is. Mindannyian kemények voltak a maguk módján, mégsem voltak alattomosak! Rodney kapcsán pedig lucas leírta a valót..Az igazán kemény időszaka a Chargersben volt, nálunk az utolsó 4-5 évében szinte csak sérült volt.
Nem mondom, hogy nálunk néha nincs keménykedés, nem akarják megmutatni, hogy ők is igazán kemény legények, DE túlzásokba nem esnek, s kontakt után nincsenek bunkózgatások. Többek között ezért nem szeretem a Ravens, a Pittsburg, Giants és a Seahawks védelmét. Mert náluk ez a trendi, ez az etalon, ezt kívánja meg a náluk szokásosdi. Mert erről híresek, vagy inkább hírhedtek. Nekem ez sosem lesz szimpatikus!
Lehet, hogy egy kifejezetten erős védelemmel és közepes szintű támadó egységgel, game manager QB-vel is lehet szép eredményeket elérni, s mindig PO-ba kerülni, s ott konferencia döntőt játszani, DE nekem akkor is inkább a Pats módi teccik jobban..Legyen egy kifejezetten jó, kiemelkedő támadó gépezeted, s a védelem amikor muszály akkor segítsen ki..
DoM éa tomi-tomi mondja és ismétli egyre többször, a statisztikák alapján, s nagyon igazuk van: Ha több yardot passzol a csapat a meccsen: 54 százalékban nyer. Ha hatékonyabban passzol a csapat a meccsen: 85 százalékban nyer.
Amíg van egy ligaelit irányítónk Tom Brady személyében, addig én erre alapoznék. S hál istennek van..S furcsa módon az elit irányítók közül megint csak ő maradt talpon a végső elszámolásnál..S ez nem véletlen..mert azok nincsenek..

DE nagy meccs lesz, az biztos! És szerintem mi nyerünk! 😉

Ward egy paraszt.. 😉
több mint 11 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 716 — SuperBowl Champions 2013/2014
Ez nálam egy csapatnál sem fér bele..Soha nem szeretném, ha ez a Pats-nél bármikor is jelentkezne..S nem véletlenül nem is jelentkezik! kyobalu
Azért volt egy Rodney Harrison nevű játékos a Pats-ben, akit azért nem véletlenül tartottak dirtynek. 😉

(Félreértés ne essék, ez nem kritika, Rodney nagy játékos volt, de dirty. Éppúgy, ahogy nálunk pl Ward.)Soldados
Csak épp Harrison 1994 és 2002 között a Chargers játékosa volt. Utána igaz, hogy 2008-ig játszott nálunk is, 2003-2004-ben nagy szezont, a többit végig sérülésekkel, de az igazi dirty korszaka nem a patses évekhez kötődik (Jerry Rice-t még a Chargers-playaként intézte el). Persze lehet mondani, hogy ha ezzel BB-nek gondja lett volna, akkor nem hozza ide, de nem filozófia a Patsnél a túlzott keménység, nem hinném, hogy ezzel lehetne a csapatot vádolni.lucas
Keménység nélkül nincs jó védelem. Egyszerűen fogalmilag lehetetlen 😊
A patriots védelemnek ez is az egyik nagy baja. Hiába van Mayo szintű LB a tengelyben, Spikes kell mellé,hogy daráljon és pusztítson!
A secondary lehet,hogy ortó módon nem tudott/tud(?) covert játszani, de ha lett volna ott valaki aki okosan tud kemény és dirty lenni (mint pl Harrison), akkor ott is más lett volna a leányzó fekvése.
több mint 11 éve
Collapo Baltimore Ravens Iowa Hawkeyes 3 293 — "Nevermore."
Ward is köcsög volt, de imádtam 😉)Soldados
És ami fura, hogy én is 😀 😀 😀

Alissa
You can't stop playing defense the way defense has always been created to play. - (Ray Lewis, retired 2013)
Ring #1 - January 28, 2001 at Raymond James Stadium in Tampa, Florida - Super Bowl XXXV
Ring #2 - February 03, 2013 at Mercedes-Benz Superdome in New Orleans, Louisiana - Super Bowl XLVII

NFL - Not For Ladies!
több mint 11 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Ez nálam egy csapatnál sem fér bele..Soha nem szeretném, ha ez a Pats-nél bármikor is jelentkezne..S nem véletlenül nem is jelentkezik! kyobalu
Azért volt egy Rodney Harrison nevű játékos a Pats-ben, akit azért nem véletlenül tartottak dirtynek. 😉

(Félreértés ne essék, ez nem kritika, Rodney nagy játékos volt, de dirty. Éppúgy, ahogy nálunk pl Ward.)Soldados
Csak épp Harrison 1994 és 2002 között a Chargers játékosa volt. Utána igaz, hogy 2008-ig játszott nálunk is, 2003-2004-ben nagy szezont, a többit végig sérülésekkel, de az igazi dirty korszaka nem a patses évekhez kötődik (Jerry Rice-t még a Chargers-playaként intézte el). Persze lehet mondani, hogy ha ezzel BB-nek gondja lett volna, akkor nem hozza ide, de nem filozófia a Patsnél a túlzott keménység, nem hinném, hogy ezzel lehetne a csapatot vádolni.lucas
Harrison a Patsben sem lett jobb fiú, de mint mondtam, ez nem kritika, csak észrevétel, hogy azért itt is volt olyan meghatározó játékos, aki bizony nem ment a szomszédba egy kis köcsögségért. 😊 (Nem kritika!!!! Ward is köcsög volt, de imádtam 😉)


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 11 éve
Collapo Baltimore Ravens Iowa Hawkeyes 3 293 — "Nevermore."
Ez nálam egy csapatnál sem fér bele..Soha nem szeretném, ha ez a Pats-nél bármikor is jelentkezne..S nem véletlenül nem is jelentkezik! kyobalu
Azért volt egy Rodney Harrison nevű játékos a Pats-ben, akit azért nem véletlenül tartottak dirtynek. 😉Soldados
Minden csapatban van/volt/lesz olyan játékos, akire a dirty ráaggatható, az hogy mi kemény, mi nem az személyes/bírói/csapat/majomagyhártya/kurbli kérdése, volt itt más is, nekem pl. Meriveder jutott eszembe, aki tudott csúnyán játszani. A rangadókon, meg mindig ott lesz a szurka-piszka, a lökdösődés és a zrika. Az hogy ki hogy viseli ezt a csapatból alakítja, hogy vajon bedurvul-e a szitu.

NHL-ben még a gáláns, udvarias és gigamegasztár játékosoknál is lement néha a függöny (pl Grecki, mondjuk őt akkor csúnyán rajzszögnek nézték és lenyomták, de mind1😀)

Igen, ez egy nagy meccs lesz...

Igen, jó hogy nem az a válasz, hogy "megatiédetis", mert így több értelme van 😉

Amúgy a két csapat tradíciói (még ha csak igen rövid tradíció is a mienk) más-más aspektusát fogják meg a játéknak, eredményes pedig mindkettő lehet. (mi még kevesebbszer, de hasonlóan kemény játékot tol a Vasalós gárda is, szóval ez is célba jutatthat egy csapatot) Ez is egy érdekes aspektus lehet a meccsen.

Keménység?!
It is in my sig! 😊

Alissa
You can't stop playing defense the way defense has always been created to play. - (Ray Lewis, retired 2013)
Ring #1 - January 28, 2001 at Raymond James Stadium in Tampa, Florida - Super Bowl XXXV
Ring #2 - February 03, 2013 at Mercedes-Benz Superdome in New Orleans, Louisiana - Super Bowl XLVII

NFL - Not For Ladies!
több mint 11 éve
lucas New England Patriots 261 — Pats fan és divatszurkoló
Ez nálam egy csapatnál sem fér bele..Soha nem szeretném, ha ez a Pats-nél bármikor is jelentkezne..S nem véletlenül nem is jelentkezik! kyobalu
Azért volt egy Rodney Harrison nevű játékos a Pats-ben, akit azért nem véletlenül tartottak dirtynek. 😉

(Félreértés ne essék, ez nem kritika, Rodney nagy játékos volt, de dirty. Éppúgy, ahogy nálunk pl Ward.)Soldados
Csak épp Harrison 1994 és 2002 között a Chargers játékosa volt. Utána igaz, hogy 2008-ig játszott nálunk is, 2003-2004-ben nagy szezont, a többit végig sérülésekkel, de az igazi dirty korszaka nem a patses évekhez kötődik (Jerry Rice-t még a Chargers-playaként intézte el). Persze lehet mondani, hogy ha ezzel BB-nek gondja lett volna, akkor nem hozza ide, de nem filozófia a Patsnél a túlzott keménység, nem hinném, hogy ezzel lehetne a csapatot vádolni.

Úgy megütlek, hogy még azt is begipszelik, akinek elmesélik!
több mint 11 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Ez nálam egy csapatnál sem fér bele..Soha nem szeretném, ha ez a Pats-nél bármikor is jelentkezne..S nem véletlenül nem is jelentkezik! kyobalu
Azért volt egy Rodney Harrison nevű játékos a Pats-ben, akit azért nem véletlenül tartottak dirtynek. 😉

(Félreértés ne essék, ez nem kritika, Rodney nagy játékos volt, de dirty. Éppúgy, ahogy nálunk pl Ward.)


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 11 éve
kyobalu New England Patriots 1 933 — papai.isti@gmail.com
Őket meg KELL verni, még ha nehéz meccs is lesz..Antipatikus csapat..A védőik pedig kifejezetten alattomosak..Nem, nem kemények, hanem alattomosak! Kifejezetten sérülést akarnak, nem csak tiszta szereléseket!
kyobalu
Ezt nyílván másképp látjuk, de ez nem is baj, más stíluson nevelkedtünk. Legyen ez egy parádés meccs és a töbit majd meglátjuk.
Collapo
Igen valószínűleg..Nekem nem a kemény védői munkával van bajom! A védőnek az a feladata, hogy minél hamarabb, minél tisztábban szereljen! Akadályozza meg a O munkáját, ott ahol lehet! Azzal van problémám, amit DoM is írt..Ha a tackle után még kifejezetten odaver, fölöslegesen blokkol a fekvő játékosra,térd alatt támad, kontakt után rángat, s közben végig megy a trashtalk..
S ráadásul nálatok azért vannak bőven akik beleférnek ebbe a kategóriába..Bocsi ez nem más stíluson történő nevelkedés..Ez nálam egy csapatnál sem fér bele..Soha nem szeretném, ha ez a Pats-nél bármikor is jelentkezne..S nem véletlenül nem is jelentkezik! Pedig azért nálunk is van 1-2 "rosszfiú" a csapatban!S mégsem jelentkezhet!!!
A legnagyobb baj mégsem ez, hanem az, hogy ehhez a piszkos védői munkához legtöbbször a bírók még asszisztálnak is..Észre sem akarják venni..Az őszi meccsen is volt kontakt utáni lökdösődés, sőt pofonok is..A bíró meg elfordult..Nálunk meg minimális kontaktra fújják az OPI-kat, 5 yard környékén..
DE abban igazad van, hogy reméljük, hogy parádés meccs lesz..Kemény és jó csapatotok van, nem véletlenül jutottatok el ide ismét 2 éven belül, de én akkor sem fogom szeretni azért a Ravenst!Kemény, szoros meccs lesz, s remélem, hogy mi nyerünk! Lehetőleg most egy picit nagyobb pontkülönbséggel.. 😉 De annak örülök a legjobban, hogy ezt kulturáltan tudjuk megbeszélni!!! 😉

Ward egy paraszt.. 😉
több mint 11 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
crennelnek nincs kedve hazatérni? 😊mascherano
S áttelefonál Oakland-be? Halihó, BigSay! Megyünk együtt New England-be? 😀
Ez a védelem már nem az a védelem.tomi-tomi
Természetesen tisztában vagyok vele, hogy ez már nem az a védelem de Daboll esetében azért szintén elmondhatjuk, hogy ez már nem az a típusú offense.

Egyébként én azt gondolom, hogy ez a védelem ami itt van azért is lehet még egy kicsit ingadozó mert rendkívül sok fiatal van és ők ha teljesen összeérnek - remélem ez hamarosan meglesz - és akiknek kell együtt maradnak egy nagyon ütős kis defense-é válik.mascherano
Daboll, DoM szíves közléséből tudom, pozíciós edzőnél nem volt feljebb, JMD visszautasított minden HC interjút; nem lesz OC.
Crennel DC volt nálunk, egy speciális 3-4 védelmet képvisel edzőként. Az hagyján, hogy Patricia helyére jönne csak, de az ő védelmének az alapköve hiányzik (most már) nálunk. Csak bajban lennénk, ha idejönne DC-nak.
Feltételezve, hogy bevállalna egy pozíciós edzői állást, mit tudna hozzátenni ehhez a védelemhez? Tényleg nem tudom, de ha van ilyen plusz, akkor érdemes gondolkodni róla.

Bizony, ezt sokan elfelejtik, ez a védelem rendkívül fiatal és döntően rendkívüli tehetségekből áll. Az összeérési folyamat, a fejlődés egész év alatt látható és Talib érkezésével (akivel tulajdonképpen az üveg Ras-I hiányzó képességét, potenciálját pótoltuk) az utolsó puzzle is nagyjából a helyére került. (Már csak a S posztok végleges megoldása van hátra, vagy Gregory megtanul open field tackle-t hatékonyan végrehajtani, vagy Chung marad egészséges, vagy jön az obligát 2. körös DB pick.) Fejleszteni lehet tovább, de ez már egy szilárd alapokon nyugvó védelem.
Szerintem sokan meglepődnének, ha csak a 9. meccstől gyűjtött védelmi statisztikákat látnák.

yooker, valóban a szoros meccsek többségét elbuktuk idén is. Azt tudni kell, hogy ha a Pats szoros meccset játszik, akkor az azt jelenti, hogy nem működött a stratégiája; valami hiba volt a rendszerben.
Cards: Hernandez az első drive-ban kiesett, azt se tudta JMD, hogy mihez nyúljon, a meccs vége felé tért magához az Off. Viszont a védelem olyat tett, mint amilyenre nagyon régen nem volt példa: visszaadta a labdát GW drive-ra. Gostkowski mellérúgta.
Ravens: A védelem alapvető betlije mellett előjött az Off. szokásos hiányossága, képtelen volt sikeres 4 perces drive-ot végigvinni.
Seahawks: Itt meg az Off. betlije (a RZ-ban 70%-os hatékonyságú banda négy alkalomból összehozott három pontot) mellé társult a Def. jól ismert gyengesége, képtelen megállítani GW drive-ot.
Az is nagyon fontos, hogy a három zakó a 6. hétig történt, utána már kezdtek kiegyenesedni a dolgok, a szoros meccseket is hoztuk.
Majd ebbe piszkított bele a 49-ers elleni vereség. Ez alapvetően Off. (négy eladott labda) balfaszkodás volt némi ST bénázással kiegészítve. A Def. nagyon sokat tett, csak mindenki az utolsó big play TD-re emlékszik. Ezen a mérkőzésen tulajdonképpen az Off. a saját hibáinak a javítására kapott lehetőséget a Def-től.
Ha mindkét csapat bejutna a SB-ba, akkor érdemes mélyebben belemenni, fél mondatban: nem reménytelenül kellemetlen a 49-ers, nem ennek a vereségnek a képe a kiindulási alap. (Nekem meg arra van fogadásom, hogy a 49-ers nem tenne fel 25 pontnál többet.)

A Ravens pedig nagyon veszélyes ellenfél. Pont abban hatékonyak támadásban, amiben rendkívül gyengék voltunk az első nyolc meccsen: big play TD. Mivel megvan ez a képességük, nem esnek kétségbe hátrányban sem. Hasonlítani fog a Texans elleni meccsre. Törekedni fogunk Rice limitálására (szerintem menni fog), lássuk mit tud Flacco. (Szerintem életében nem volt még három kitűnő meccse egymás után. Btw az egész Ravens legnagyobb gyengesége ez: megbízhatatlanok.) Jól kezeltük a Schaub-A. Johnson párost, inkább engedtük az olcsó 10-15 yardos 1st down-okat, de Talib háta mögé nem került AJ. Ugyanez várható Smith ellen is. Előbb-utóbb lesz majd minden drive-ban 3rd&long, akkor meg jönnek az érdekes blitz csomagok. (Érdemes megnézni a Ninkovich INT-et, nem tudom, hogy ez mennyire volt fineszes blitz felállás, de az biztos, hogy Schaub BB kottájából játszott.)
Szerintem eddig sem volt kérdés, hogy az öregecske Ravens védelem állóképességét megvizsgálja TB/JMD. Ayanakárki csak fokozta a no huddle várható intenzitását. Szükségük lesz a denveri kirándulásból megmaradt összes oxigénpalackjukra.
Hooman lesz a kulcsember, mennyire hiszik el, hogy elkapásban is veszély. A Texans elhitte, Ridley első TD-jénél úgy fedezték, mintha Gronk lett volna ott. Sokat tett JMD, hogy Harbaugh-ék is higgyenek ebben, Gronk sérülése után ugyanúgy maradtunk a 12 felállásnál Hóemberrel és nem váltottunk 11-re Branch behozásával.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 11 éve
Collapo Baltimore Ravens Iowa Hawkeyes 3 293 — "Nevermore."
Őket meg KELL verni, még ha nehéz meccs is lesz..Antipatikus csapat..A védőik pedig kifejezetten alattomosak..Nem, nem kemények, hanem alattomosak! Kifejezetten sérülést akarnak, nem csak tiszta szereléseket!
kyobalu
Ezt nyílván másképp látjuk, de ez nem is baj, más stíluson nevelkedtünk. Legyen ez egy parádés meccs és a töbit majd meglátjuk.

Alissa
You can't stop playing defense the way defense has always been created to play. - (Ray Lewis, retired 2013)
Ring #1 - January 28, 2001 at Raymond James Stadium in Tampa, Florida - Super Bowl XXXV
Ring #2 - February 03, 2013 at Mercedes-Benz Superdome in New Orleans, Louisiana - Super Bowl XLVII

NFL - Not For Ladies!
több mint 11 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
Sok függ attól, hogy a sporik milyen mértékben engedik a WR-DB kontaktok, a ravens védőknek fekszik a brusztolás.Gyulus
Felőlem engedhetik a kemény játékot, csak akkor legyenek konzisztensek és kiszámíthatóak. Erre az eddigi PO alapján nulla az esély. Mert az nem járja, mint az őszi meccsen, hogy a Ravens DB két kézzel rángatja dobálja az elkapót még a sípszó után is a bíró orra előtt és nincs zászló, a másik oldalon meg a hajrában minimális kontaktra sípolnak DPI-t 3rd downon és tálcán nyújtják át a sporik a meccset nekik.
több mint 11 éve
kyobalu New England Patriots 1 933 — papai.isti@gmail.com
Szerintem az elmúlt évek óta, most van a legnagyobb esélyünk a gyűrűre.
Lehet, hogy idén 4x is kikaptunk, de nézzük meg már azokat a vereségeket. Az első 3 vereség 1 vagy 2 pontos különbséggel. A Ravens nem mázlival nyert ellenünk, hanem bírói segédlettel. AZ a FG nem volt benn, a hülye is látta, mégis megadták a zebrák. Azt a meccset elcsalták, míg a tavalyi AFC bajnokit meg elszúrták, elbénázták, pedig meg is nyerhették volna. Amennyiben megállítjuk Rice futásait (unblock a futást..) és nagyobb nyomást helyezünk Flaccora, akkor hozni kell a meccset. Mi vagyunk a meccs esélyesei, nem ők. Kemény a védelmük, de ebben a pár utolsó meccsben igencsak elfáradtak. Lewis, Reed, Suggs már lényegesen lassabb, ha finom akarok lenni, túl vannak már a zeniten..Sok futással, screen passzokkal, múlt heti szélső passzokkal nagyon szét lehet őket húzni..S igen is a szurka-piszkának köszönhetően lihegjenek mint a nyakon szúrt disznók a no huddle miatt..Megtanulják milyen nehéz is ez ellen védekezni..Nem véletlenül vette Watt is a fülén a levegőt...2X is. Őket meg KELL verni, még ha nehéz meccs is lesz..Antipatikus csapat..A védőik pedig kifejezetten alattomosak..Nem, nem kemények, hanem alattomosak! Kifejezetten sérülést akarnak, nem csak tiszta szereléseket!
A SF az igazán nagy betli. Elképesztő védelmük van, nagyon kiszámíthatatlan az irányítójuk! Nekem a legszimpatikusabb csapat az NFC-ből, s idén velük játszottuk a legnagyobb meccset. Lehet, hogy kikaptunk, de majdnem megfordítottunk egy elég kemény meccset ellenük. Nem fogunk 30+ pontot ellenük feltenni a táblára? Lehet..De az utolsó meccsen mégis sikerült az utolsó 2 negyedben felpakolnunk csekély 31 pontocskát nekik. Nagyon kemény a front 7-jük, de a sec náluk is sebezhető..Nem kicsit..De ne szaladjunk annyira előre..Legyen meg a Ravens, aztán majd meglátjuk..

Ward egy paraszt.. 😉
több mint 11 éve
Gyulus 1 037 — Count Zero
A Fafej-sérülés kapcsán azt nyilatkozta BB, hogy visszaküldhették volna játszani, de nem volt szükség rá.

Vereen 3 TD ide vagy oda, szükség lesz a törpére, a legjobb RBnk pass prot. terén.
több mint 11 éve
vpi New England Patriots Rutgers Scarlet Knights 3 581 — Patriot
Másokkal ellentétben ezt a Ravens derbit sem tartom egyszerűnek, leginkább a hazai pálya miatt látom 60-40%-ban esélyesnek a Patst. Szoros meccs lesz...

Az SF-ATL meccs ennél jóval "egyszerűbb"... mondjuk nagy kérdés, h Ryanék képesek-e a Seahawks elleni összeomlás előtti játékot feljavítani plusz fenntartani 4 negyeden keresztül...

Gyulus
Szerintem senki sem gondolja, hogy könnyű lesz. A futójáték ellenei védekezés elég jó, és amióta Rice a PO-ban lefutott minket tripla erőbedobással odafigyelünk rá, ezért szerintem Pierce-t fogják előtérbe helyezni, hogy meglepjenek. A Ravensnek és Flacconak ellenünk mindig jól megy a játék, T. Smith-el elég jó a chemistry, bizonyíthat a secondary, hogy tényleg jobb lett-e vagy sem.

Hozzáteszem, hogy én a szánalamas atlantai 4. negyed ellenére nem tartom lefutottnak az NFC döntőt, mert az, hogy ennyi év után végre behúzták nagy gátakat szabadíthat fel. Csak 55%-ban látom a 49ers esélyesebbnek.
több mint 11 éve
Gyulus 1 037 — Count Zero
Másokkal ellentétben ezt a Ravens derbit sem tartom egyszerűnek, leginkább a hazai pálya miatt látom 60-40%-ban esélyesnek a Patst. Szoros meccs lesz...

Az SF-ATL meccs ennél jóval "egyszerűbb"... mondjuk nagy kérdés, h Ryanék képesek-e a Seahawks elleni összeomlás előtti játékot feljavítani plusz fenntartani 4 negyeden keresztül...

pár észrevétel a Pats-Ravens matchupokról:
- T. Smith-t ki kell venni... ha kell, akkor állandó safety help... sebesség terén egyedül DMC bírná vele egy az egyben, azonban ad1. ő már lubickol FS poszton ad2. Smith a korábbiakban többször is halálba sz...tta;
- Valószínűleg sokat lesz a base D a pályán... remélhetően megfogjuk a futójátékot, de Rice, mint elkapó még komoly gondokat okozhat... visszatérő probléma idén, hogy megfelelő subLB hiányában Mayonak kell kergetnie a sebesebb RB-ket, lsd Fostert is az előző meccsen-
- Ravens DL... a Denver ellen jóideig nem ficánkoltak, ellenünk mi lesz? Kétlem, hogy komolyabb yardmennyiséget tudnánk futni ellenük.
- Hörnitől, WW-től (dropok) és Lloydtól (nem érzik egymást Bradyvel) is több kell. Branchtől már akárminek is örülnék. Sok függ attól, hogy a sporik milyen mértékben engedik a WR-DB kontaktok, a ravens védőknek fekszik a brusztolás.
- pálya közepén folyamatosan lehet célozgatni Ray Lewis zónáját, nem fog odaérni...
- jóval gyengébb a pass rushunk, mint a Broncosnak... bliztek nélkül mi lesz? Szűkség lenne Jonesra. A fal közepe miatt kevésbé aggódom, tavaly Vince élete meccsét játszotta ellenük, Birk és Yanda kárára...
több mint 11 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Valójában pedig ha jól megy a támadóinknak, akkor nincs már a PO-ban olyan D, amelyik 30 pont alatt tart minket, az meg elég lesz.
Sobri Jóska
A Frisco ellen nem fogtok 30 offensive pontot táblára tenni, erre fogadni is hajlandó vagyok, ha összejön a párosítás. (Még a 25-ben sem vagyok biztos.)


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 11 éve
yooker New York Giants 7 327 — Expect the Best !
tényleg kedvezőek a kilátások , amitől talán tarthattok az az hogy idén megint sok sima győzelmeket arattatok, de kiélezett szoros meccsen 1-2 győzelem mellett többnek (Ari. Bal,Sea,SF ) vereség lett a vége!
tehát továbbra is jelen van azért a probléma hogy ilyen helyzetekben hiányzik a régi cool Brady aki nem veszti el a fejét...
a Ravens nem igazán jelenthet problémát , de ha a döntőbe a Frisco kerül be ,akik képesek az Offense-vel is versenyre kelni akár, illetve D.ben is nagyon ott vannak , szuper futójátékkal és jön a szoros meccs, akkor ott komoly gondok lehetnek...

szerk. bár Arizona ugye nem feltétlen Bradyn múlott! bár vihette volna még kicsit közelebb.. 😉
több mint 11 éve
mascherano 727 — na húzzál innen kisköcsög
crennelnek nincs kedve hazatérni? 😊mascherano
S áttelefonál Oakland-be? Halihó, BigSay! Megyünk együtt New England-be? 😀
Ez a védelem már nem az a védelem.tomi-tomi
Természetesen tisztában vagyok vele, hogy ez már nem az a védelem de Daboll esetében azért szintén elmondhatjuk, hogy ez már nem az a típusú offense.

Egyébként én azt gondolom, hogy ez a védelem ami itt van azért is lehet még egy kicsit ingadozó mert rendkívül sok fiatal van és ők ha teljesen összeérnek - remélem ez hamarosan meglesz - és akiknek kell együtt maradnak egy nagyon ütős kis defense-é válik.

:: HIBÁS KÉP ::
több mint 11 éve
mascherano 727 — na húzzál innen kisköcsög
Azért az mindenképp figyelmeztető, hogy a 3 még utunkba kerülhető csapat közül kettő megvert minket az alapszakaszban. És azt se mondanám hogy mindegyik meccsnél nekünk kedveznének a match up-ok. De nyilván és ebben nagyon bízok, hogy van olyan edzői teamünk aki(k) megtalálják azokat a játékokat amikkel megtudjuk nyerni a meccseket.

:: HIBÁS KÉP ::
több mint 11 éve
NB2 New England Patriots 21 941 — nabege2@yahoo.com
Valóban javult a védelem, de szerintem nem volt annyira tesztelve a sec. mint hittük. Majd ha Flakon előre ívelt labdáit ütögetik el és nem cumiztat bennünket T.Smith és Boldin. Nah akkor már én is elhiszem😊
Egyébként vasárnap az az INT nagyon fontos volt. A labdavesztésre nagyon vigyázni kell!
több mint 11 éve
nDRo New England Patriots 1 593
...Wyatt
Ezt többször írtam, hogy a Pats kb az egyetlen, amely számottevő futójáték nélkül is képes volt általánosságban kontrollálni az órát. Ez nagy érdem és elismerés szerintem.

De azt is tartom, hogy az elmúlt években - a hiányzó futójáték mellett - a legnagyobb baj az volt, hogy elit, vagy elitformában játszó D ellen nem tudtatok +30 pontot táblára rakni, a védelmetek pedig olyan ergya volt, hogy ez egyenlő volt a vereséggel. Most nem olyan ergya, én ezért látom ezt a legfontosabb esélyjavító tényezőnek a korábbi évekhez képest, mert most a jobb D-teknek köszönhetően nem biztos, hogy feltétlenül kell a +30 pont a sikerhez, ami nem is lenne meg a 49ers ellen, de abban sem vagyok biztos, hogy a Ravens ellen meglesz.

(Lord Tamás: lehet rosszul emlékszem, de a Jets sztem nem 4man rusht nyomott) Soldados
nálam a baj az, hogy bár mostanra tényleg van futójátékunk, amit nem lehet egy legyintéssel elintézni, viszont én a védelmet még mindig nem vettem meg...az utóbbi pár meccs jó volt, de nekem egy egész ilyen (nyilván nem hibátlan) szezon kellene, hogy vakon bízzak bennük a hátralévő meccseken. simán el tudom képzelni, hogy megint jön egy homály meccs, és akkor megint nem lesz elég az offense 25-30 pontja sem akár. nekem ez az inkonzisztencia megfejthetetlen, néha tudnak hozni elitközeli (let's say top10) szintet, néha meg tényleg a liga legszarabb egységének néznek ki, gyakorlatilag teljesen random módon az ellenfél QB-jától/offenzétől függetlenül. tudom, ehhez az O-hoz nem kell elit D, elég lenne egy 10-es skálán 6-os, 7-es, de mi 2 és 9 között ingadozunk, és még egy PO is túl hosszú ahhoz, hogy ezt túléljük. bárcsak idén rámcáfolnának...triangle
Számomra a D kétarcúságát a secondery jelenléte vagy épp "nem jelenléte okozza". Hihetetlen, hogy mekkora különbséget okoz, hogy épp DMC hol játszik, és ezt a játék képe alapján mondom és nem a statok alapján... Így Arrington is elkaristolgat slotba, és ez jobb is így nem szeretném a pálya szélén látni soha többé.
több mint 11 éve
ZoliZoltán Minnesota Vikings 5 095 — E/1
Nem is tudoom...nkem nem volt annyira meggyőző ez a W.:-/
több mint 11 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Egy ilyen alternatívát persze a védelem is jelenthet, de a Patsnél ezt a fajta átütőerőt én még nem érzem a védőknél. Bár a helyzet biztatóbb, mint év elején.DoM
Így van nincs még meg az átütőerő, nem képes (vagy csak alkalomszerűen, Cards) függetleníteni magát a támadók, a ST teljesítményétől - nem elit. De a függőségük már sokkal kisebb, mint tavaly volt. S ez pozitívan hat Brady-ékre, csökkent a mindenáron pontot kell szereznünk érzése. PM és a Broncos ellen lehetett ennek a lélektani határnak az átlépése.
A Texans elleni meccset tavaly simán bukjuk, ennyi kellemetlen helyzetet nem tudott volna minimális kárral kezelni a védelem; a támadók begörcsöltek volna, második félidőben lenullázták volna magukat. Tegnap meg TB sokkal nyugodtabban mehetett le a 2. 3rd&out drive után, a védelem nem fog pontokat engedni. El is mentünk 14 ponttal. Aztán a félidő végén a ST bénázását már nem tudta semlegesíteni a védelem, de a második félidő első drive-ját a támadók lenyomták a Texans védelem torkán (pedig 100%, hogy nagyon készültek). Tavaly ez egy sima 3rd&out, most megvolt a bizalom, a felszabadultság, a görcsmentesség. A Broncos ezt nem tudta szombaton: előnyt növelni. A Pats tudja, mert nincs akkora teher az Off-en.
Sobri pontosan látja, hosszú drive-ból ez a Def. már nehezen enged TD-t, szinte nagyobb eséllyel szerez labdát ilyenkor! A Def. most már saját erőből a normál helyzeteket TOP10 szinten oldja meg, főleg az idény 2. felétől. (Igen, a Rams copy paste TD-je és Talib érkezése óta a passz elleni védekezésünk is jó lett.)
Tavaly úgy éreztem, hogy a védelmünknek kb. 3-4 lövése (big stop, 3rd&out, TO) van egy meccsen, idén 7-8 golyós tárra cseréltek. S most már be is pakolják a golyókat.
Idén egy pozitív visszacsatolású spirálban hatnak egymásra a Pats egységei.



tomi-tomi: ott van az ATL is, evidens, hogy az utolsó 5% az övék, hisz mi vagyunk elöl, a másik kettőnél meg ott a csapat.
De akkor még egyszer, átláthatóbban a sanszok:
Pats - 50%
Frisco - 25%
Ravens - 20%
Atlanta - 5%
Sobri Jóska
Nem vagyok hozzászokva, hogy esélyeknél ekkorákat tévedsz! 😀
A football outsiders esélyei:
Pats - 45%
Frisco - 27%
Ravens - 14,5%
Atlanta - 13,5%
Érzed ezt a dolgot!

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 346 — #NoStress
tomi-tomi: ott van az ATL is, evidens, hogy az utolsó 5% az övék, hisz mi vagyunk elöl, a másik kettőnél meg ott a csapat.
De akkor még egyszer, átláthatóbban a sanszok:
Pats - 50%
Frisco - 25%
Ravens - 20%
Atlanta - 5%

triangle: a D globálisan nem is kell, hogy megvegyen, de a tendencia, az utóbbi meccsek konzisztensen erős játéka elég meggyőző. Ettől még betlizhet a védelem, ahogy bármelyik meccsen bármelyik csapat bármelyik egysége, de most a D alapvetően erős és lehet számítani rájuk.

Soldados: a Ravens lufi, valaki megmondta korábban, hát most ki fogjuk pukkasztani. 😛
Valójában pedig ha jól megy a támadóinknak, akkor nincs már a PO-ban olyan D, amelyik 30 pont alatt tart minket, az meg elég lesz.
Kedvezőek a matchupok mindhárom csapat ellen, zsenijeink vannak, egészségesek is, a kulcs, mint mondtam Brady. Megfeszülhet Ray és kompániája, ha nem omlik össze - és talán JMD tesz róla, hogy ne omoljon - INT-el is, besackelve is hozza amit tud, és az elég.
Én az utóbbi évek PO-iban elégedetlen voltam vele, nem a képességeivel, a tehetségével, hanem a hozzáállásával, az elbizonytalanodásaival, most, JMD-nek és az ő zsenijének köszönhetően tán visszakap a régi énjéből annyit, ami elég lesz a Ravens és a Frisco/Atlanta ellen.
És JMD-en kívül kurva sokat számít, hogy csakúgy, mint a 2000-es évek elején, van védelmünk.
Persze meglehet, hogy akár a Baltimore, akár az SB-ellenfél emberfelettit alkotva, 120%-ot nyújt és úgy járunk, mint mostanában mindig.
De most érzem a legtöbb sanszot SB-t nyerni az utolsó óta.

Személyes megjegyzés: ebből a 4 csapatból bárki is nyer őszintén fogok neki örülni. Pats ugye nem kérdés, a Ravens Ed Reed, Flacco, Lewis, Oher és a 2007-es Giantset másoló sztorijuk miatt, Matt Ryant már Boston College-os korábban szerettem, az új Bradyt láttam bele, Gonzalezt megható lenne zokogni látni, az meg nem kérdéses, hogy Randy Moss, Harbaugh, Alex Smith, Gore, Willis, Davis nálam azok, akiknek simán mehet a gyűrű, Kaepernicket meg egyszerűen imádom, ahogy az összes futkározós irányítót. 😊

több mint 11 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
A mostani futójátéknak nem az a lényege, hogy a Pats ezzel kontrollálni tudja az órát és hosszú támadásokat vezetnek. Hanem az a képesség, hogy tud mihez nyúlni a csapat, ha a pálya közepét domináló passzjátékot akár coverage, akár pass rush (esetleg a kettő ötvözete) vonalon meg tudja bénítani az ellenfél védelme. Vagyis meg tudják büntetni, ha a védelem túlvállalja magát Welker és a tight endek irányába. Egy dinamikus futóval ez jóval magasabb találati arányt jelent, mintha vertikálisan, home run hittel próbálnák ezt megbontani (ha nem éppen a pass rush hanem a coverage okozza a bajt). Ez utóbbi tendencia egyébként nagyon jellemző JMD playhívásaira, hogy próbálja ezzel a gyors találattal átlendíteni a támadókat a holtponton (Vereen is ezt szolgálta a Houston ellen). Ennek az a árnyoldala, könnyen drivebénítő sack, vagy éppen sack&fumble, int labdavesztés lehet belőle. Különösen, hogy a Patsnek nincs a szerepre igazán alkalmas elkapója.

Valami ilyesmiről van itt szó:  smartfootball.com/offense/why-every-team-should-apply-the-constraint-theory-of-offense

Egy ilyen alternatívát persze a védelem is jelenthet, de a Patsnél ezt a fajta átütőerőt én még nem érzem a védőknél. Bár a helyzet biztatóbb, mint év elején.