New England Patriots

75 feliratkozó

több mint 11 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
tőlünk idén Wilfork (1st team) és Mankins (2nd team és LOL) lett All-Pro...

(Pats szavazatok: Wilfork (27, 1st team), Mankins (7, 2nd team), Brady (3), Gronk (4), Welker (1), Vollmer (1), Mayo (4), McCourty (1).)triangle
Mayo ILB-ként kapott szavazatokat... Ennyit a lista hitelességéről. A Manning, Rodges, Brady 43,4,3 szavazatarány meg még viccnek is rossz.
több mint 11 éve
triangle New England Patriots 1 284 — Le Diable probablement
tőlünk idén Wilfork (1st team) és Mankins (2nd team és LOL) lett All-Pro...

(Pats szavazatok: Wilfork (27, 1st team), Mankins (7, 2nd team), Brady (3), Gronk (4), Welker (1), Vollmer (1), Mayo (4), McCourty (1).)
több mint 11 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Legyen úgy 😊
(Figyelek, büszke is vagyok rettenetesen 😀)

több mint 11 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
A két csapat egységei egymással szemben (pl. NE Off vs HT Def) az outsiders statisztikái és gondolatmenete alapján. Kiemelem a talán meglepő matchup-okat, tényezőket.

Ha mi védekezünk. Futás ellen nagyon jók vagyunk (6. hely), viszont a Texans nem olyan hatékony, mint amilyen híre van (gyenge átlagos teljesítménnyel 16. hely). Talán nem volt véletlen, hogy Foster-t ennyire limitáltuk. Passz ellen gyengé(bbe)k vagyunk (23. hely), de ezt nem biztos, hogy a Texans jó átlagos passzjátéka (14. hely) kellő mértékben ki tudja használni. A RZ védekezésünk hatékonyabb, mint a Texans Off. ugyanitt. Összességében két átlagos egység fog összecsapni, egyenlő erők küzdelme várható. Ha hozzávesszük, hogy a Texans passzjátékát a jó futásokra alapozott play action jellemzi, akkor inkább a Pats D felé billen a mérleg nyelve.
Ha tendenciájában nézzük a teljesítményeket, akkor még inkább a Pats Def. tűnik jobbnak. A passz elleni védekezésünk folyamatosan javult. A Talib-Dennard-Arrington (slot CB)-DMC (S)-Gregory sec. már egy erős átlag-ra képes. Jelentős mértékben megjelentek a blitz-ek. Eközben a Texans folyamatosan romlott. Nagyon gyengék 3rd&long-ok megoldásában.
Egy igazán veszélyes matchup-unk van. Foster jó a szélső (end-eket megkerülő) futásokban, ezek ellen szörnyen védekezünk.

Brady-ék a pályán. Két hasonló sikerességű csapatrész, de a futást kivéve minden részletben a Pats Off. a jobb. Igazán jelentős különbség a passzjátékban van. Szóval, a szokott képlet. Az elit Pats Off. egy (nagyon) erős védelemmel szemben.
Érdekes, hogy 4 man rush esetén a Texans védelem sokkal gyengébb lett az idény második felében, pedig ez szokott lenni a hatékony fegyver TB ellen. Összességében is gyengült a passzvédekezése a Texans-nak. Például slot WR-ek ellen harmadik helyről a harmincadikra estek vissza. Welker time? A futás ellen viszont jelentősen erősödtek. De így is maradt egy rendkívül nagy gap: 3rd down-ra futás ellen a 25. helyen állnak, míg mi elsők vagyunk (nemcsak futásban, passzban is).

Az ST-k között ég és föld a különbség. A Pats-é nagyon jó (4. hely), a Texans-é nagyon gyenge (32. hely). Kiemelkedőek vagyunk kickoff-ban (1. hely; Gostkowski jövőjének ez jó hír) és punt return-ben, erős átlagosak kickoff return-ben és punt-ban (Meskónak tényleg gyengébb idénye volt). A Texans elfogadható (átlagos) punt-ban és punt return-ben. A kickoff-juk kritikán aluli, itt a mi viszonylag erős kickoff return-ünk hozhatja a jó field pozíciót (TD-t?) - lehetőleg minél kevesebb alkalom után.

Ha visszagondolunk a decemberi mérkőzésre, akkor ezekből a dolgokból sok minden visszaköszön. Az valószínűleg nem várható, hogy mi kiejtett labdával együtt is az első három drive-ból 21 pontot teszünk fel és az utána következő három 3rd&out-nak sincs következménye a védelem hibátlan teljesítménye miatt. Ebben a szakaszban azért megfogták Brady-éket (megvolt a hullámvölgy, jó, nagy vezetésnél), de mégsem tudott közelíteni, zárkózni a Texans! Forced fumble-t sem fogunk EZ-ban összeszedni. A várhatónál nagyobb különbségű (figyeled, Wyatt?!) győzelmet arattunk.

A sérülésekből visszatérő játékosok hatásai szerintem kiegyenlítik egymást. A Bengals ellen semmi nagy javulást nem mutatott a Texans. Számunkra a nagy figyelmeztető jel a Jags elleni kínszenvedés lehet.
Összességében hazai pályán (btw ősz lesz, 10 C, az időjárás nem lesz faktor, viszont TB is passzolhat kedvére) alappal bízhatunk a győzelemben.

(A cikk itt érhető el:  www.footballoutsiders.com/game-previews/2013/afc-divisional-round-preview )

BB megint alakított a héten! 😀
Kérdés: Hogyan jellemezné, írná le Arian Foster futóstílusát?
Válasz: Jó.

A hangulatáról, hozzáállásáról sokat elárul ez a gondolata: "Nem nyerhetsz úgy háborút, hogy ásol magadnak egy rókalyukat és üldögélsz benne. Ki kell menned onnan és támadnod."
Öveket bekötni! 😀

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 11 éve
vpi New England Patriots Rutgers Scarlet Knights 3 522 — Patriot
tegnap valamelyik angol nyelvű sportcsatornán volt egy műsor a patsről (végét látta csak apám, és most beszámolt róla de nem emlékszik hol és mi volt 😀 ). nem tudja valaki mi volt és hol? érdekesnek tűnt a beszámolója alapján. lehet hogy nem csak végig pats volt, de az utolsó fél órában csak az.winston
Az ESPN-en ment a 49ers elleni meccs flashbackje, ha arra gondolt...vpi
nem tudom, lehet. ez elérhető valahol?
köszi amúgy!winston
gondolom ismétlik majd, főleg ha összejön a Pats-49ers SB
több mint 11 éve
winston Jacksonville Jaguars 2 894 — tag
tegnap valamelyik angol nyelvű sportcsatornán volt egy műsor a patsről (végét látta csak apám, és most beszámolt róla de nem emlékszik hol és mi volt 😀 ). nem tudja valaki mi volt és hol? érdekesnek tűnt a beszámolója alapján. lehet hogy nem csak végig pats volt, de az utolsó fél órában csak az.winston
Az ESPN-en ment a 49ers elleni meccs flashbackje, ha arra gondolt...vpi
nem tudom, lehet. ez elérhető valahol?
köszi amúgy!
több mint 11 éve
vpi New England Patriots Rutgers Scarlet Knights 3 522 — Patriot
tegnap valamelyik angol nyelvű sportcsatornán volt egy műsor a patsről (végét látta csak apám, és most beszámolt róla de nem emlékszik hol és mi volt 😀 ). nem tudja valaki mi volt és hol? érdekesnek tűnt a beszámolója alapján. lehet hogy nem csak végig pats volt, de az utolsó fél órában csak az.winston
Az ESPN-en ment a 49ers elleni meccs flashbackje, ha arra gondolt...
több mint 11 éve
winston Jacksonville Jaguars 2 894 — tag
tegnap valamelyik angol nyelvű sportcsatornán volt egy műsor a patsről (végét látta csak apám, és most beszámolt róla de nem emlékszik hol és mi volt 😀 ). nem tudja valaki mi volt és hol? érdekesnek tűnt a beszámolója alapján. lehet hogy nem csak végig pats volt, de az utolsó fél órában csak az.
több mint 11 éve
Gogo New England Patriots Army West Point Black Knights 2 428 — Tuskó Hopkins
Grantland prediction:

"I don't think the game will be the blowout that the Patriots put on the Texans a few weeks ago, but I don't think the Texans match up very well against the New England passing attack. The Texans are a great match against a team with one star receiver, like last week's Bengals team, but they aren't very deep in cover corners or linebackers. That should mean big days for Hernandez, Gronkowski, and Danny Woodhead. On a positively balmy January evening in Massachusetts, the points should come, but the Patriots will comfortably have more of them.

New England 31, Houston 20
"

I swung a saber and I was a young Hussar

"Theirs not to make reply, / Theirs not to reason why, / Theirs but to do and die."
több mint 11 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Patriots have removed 15 players from their injury report. Cole, Dennard, Gronk, McDonald, Scott are probable.
😊 cápafejtriangle
Valami nem stimmel ezzel. Aki csütörtökön nem volt full-on, azt péntekre nem lehet levenni a sérült listáról, max. full és Q/Probable minősítést kaphat (mint a maradék öt). Erre kell kijavítani a péntekit. Vagy a csütörtökiben kell a 15 játékost full-ra jelenteni és akkor maradhat az eredeti pénteki.
Kinéz egy büntetés/figyelmeztetés.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 11 éve
Zso75 6
Jó reggelt mindenkinek! Sokat nem fogok zavarni,mert nem nagyon értek a focihoz 😀 Üdv minden fórumozónak!
több mint 11 éve
triangle New England Patriots 1 284 — Le Diable probablement
Patriots have removed 15 players from their injury report. Cole, Dennard, Gronk, McDonald, Scott are probable.
😊 cápafej
több mint 11 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Nem ismertem ezt az Urban Meyer idézetet, de miközben értem mit akar mondani, nem igazán nyűgözött le. Vannak ennél azért frappánsabbak is. 😊

Egyébként bevallom, nem értem ezt a marakodást. Tomi hozott egy statisztikát, ami ráadásul elég sok összetevős, írt róla egy részletes véleményt, feltűnt neki valami, ér rákérdezett. Erre szabályos flame indult el magának a statisztikának az életképességéről, meg arról, hogy mit jelent egy-egy meccset tekintve? Miért? Nem telik el nap, hogy akármelyik topicban el ne hangzana valami statisztikai állítás, ami a Tomi által idézettnél sokkal gagyibb, és senkinek nincs vele semmi baja. Mondjuk Brady is azért a legnagyobb a Pats szurkolók szemében, mert nyert 3 gyűrűt és volt 5 SB-ben. Azaz statisztikai adat miatt. Nem pedig azért, mert tényleg ismerné Brady-t, mint a pályán játszó játékost, hiszen erre csak a futballistáknak van lehetőségük. 😊

És hiába leíró statisztika Brady kiválósága, ez senkit nem zavar, amikor egy Pats-Oakland meccs előtt valaki leírja, hogy Brady jobb QB, mint Palmer. Pedig az adott meccsen biztos nem az fogja eldönteni, hogy ki a jobb, hogy ki nyert az előző tíz évben több meccset. Hasonlóan a playoff meccshez. Mégis ez utóbbin marakodtok, az előző meg naponta többször előfordul, és senkit nem zavar. (Nem konkrétan Brady, de hasonló jellegű, leíró statisztikákra alapozott vélemények.)

Szóval piece. 😊


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 11 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
Van egy ideillő Urban Meyer idézet (Sobri és a többiek szerencséjére Tebow is szerepel benne):

They say statistics are for losers, but losers are usually the ones thinking that. Statistics are great. Our whole game plan is based off statistics. Our management of the game is based off statistics. Our recruiting is based off statistics. Everything we do is analyzed. Is that the bottom line? No. You can't analyze the heart of Tim Tebow.
több mint 11 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Betyárom, nem kell elismernem azt, aminek az ellenkezőjét le se írtam.
Azt a kérdést tettem fel, hogy egy kb. 2000-ig tökéletes eszköz ("előrejelző" statisztikai mutató) miért vált alkalmatlanná (lett "leíró" mutató) az utóbbi tíz évben? Miért van az, hogy ami az első szakaszban igaz volt, (a PO-ba jutó csapatok közül az jut SB-ba és/vagy nyeri meg, amelyiknek legfeljebb kettő red flag-je van), az a második szakaszban már nem igaz? (Statisztika nyelvén az állítás: 90%-os valószínűséggel az lesz SB résztvevő és/vagy nyeri meg a SB-t, akinek legfeljebb két red flag-ja van a 12 - döntően alapszakasz - mutatóban.)
Egyáltalán nem állítottam semmit, kérdeztem.
(A cikk - s így én sem - egyáltalán nem foglalkozik egyes PO meccsek esélyeivel. Igaz, én egyetlenegy jóslást megengedtem magamnak az idei PO meccsekkel kapcsolatban: "A négy WC mérkőzésen győztek a kevesebb hibát felhalmozó csapatok. De ez nem lesz végig így, szinte bizonyos." Ez szerintem tökéletesen egybevág azzal, amit Te mondasz, és a tökéletes ellentéte annak a gondolatnak, amit nekem tulajdonítasz.)

peterk volt, aki statisztika módszertani választ (is) adott. Természetesen elképzelhető (én nem így gondolom), hogy semmi különös nem történt, a mérőeszköz hibatartományában vannak az utolsó tíz év eredményei. Tehát csak most derült ki, hogy sokkal nagyobb hibatartományban dolgozik, mint eddig gondoltuk. Ha ez bizonyosság, akkor nincs itt semmi látnivaló, mindenki menjen szépen a dolgára. Tíz év múlva visszatérhetünk a kérdésekre.
(Egyetlenegy dologban nem értünk egyet. Szerinted ez a mutató mindig is leíró volt, szerintem pedig csak kb. 2002-től. Egy leíró eszköz miért tud előrejelző módon viselkedni? Miért "álcázza" magát 36 évig előrejelzőnek és miért döntött úgy, hogy most már felfedi igazi énjét?)

Mivel ez a Patriots topic egy amerikai foci fórumon, ezért én megengedhetőnek tartom, hogy tekintsünk el ettől a lehetőségtől. Próbáljunk találni az amerikai foci változásában olyan okokat, amelyek megmagyarázhatják, hogy miért történt ilyen váltás. Azt hittem, hogy erről fogunk diskurálni.

Tudod, mi a röhej, mi szomorít el? A saját ötleteimet, válaszaimat vágjátok a képembe, hogy én ezeket miért nem látom. ("A technika fejlődése miatt hatékonyabbak az elemzések és a gyengébb mutatójú csapat sikeresebben tudja a korábbiaknál a mismatch-eket maszkírozni/kiaknázni? Egy-egy meccsre fel tud, fel lehet nőni a powerhouse-hoz?
Vagy a FA, a draft rend és a szigorú cap space miatt valóban sikeres a liga kiegyenlítettségre való törekvése? Ezek a mutatók még így összességében sem tudják kimutatni már a különbségeket ilyen feltételek mellett? Egyáltalán, maradtak lényegi különbségek a PO csapatok között?
")

gabtsi nem érdekel, őt értem. Dühétől, haragjától vezetve írt.
Rólad tudja mindenki, hogy szeretsz vitatkozni. Én is szeretek Veled. De tartsuk be a szabályokat! Ne "lopd el" és állítsd be az én gondolatomat - ellenem, hogy ez nekem eszembe se jutott!

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 235 — #NoStress
tomi-tomi, én szeretem a statisztikákat, mindig is szerettem.
Azt nem szeretem ha valaki összekutyulja a leíró statisztikákat az előrejelzőkkel.
Vagyis egy csapat passzolt yardjait, labdaszerzőseit, sackjeit úgy gyömöszkéli, hogy abból jósoljon konkrét meccsek esélyeseire, mint a redflages cikkedben.
Ami nem istentől elrugaszkodott ötlet, hiszen ha az jön ki, hogy mondjuk a Denver 60-40-ben favorit a Baltimore ellen, akkor valószínűleg 1000 meccsből kb. 600at tényleg behúznának Von MIllerék, de csak 1 meccset fognak játszani, és épp ezért egy meccs végső győztese nem a statok alapján lesz győztes, hanem az általam leírt hármas alapján.

Ezért a kérdésedre a válasz az, hogy nem 50+%-ban meghatározóak a matchupok, a napi forma, és az egyéni kreatív, zseniális döntések, játékosoktól, edzőktől, hanem 100%-ban. Vagyis mindig az ezek alapján jobb csapat nyer. Csak éppen azt 1000 oldalnyi statisztikából, előrejelzésből sem fogod tudni melyik az éppen. (Ki gondolta volna Namath Jetsét, a Patset Warnerék ellen, vagy a Giantset ellenünk 5 éve.)

A sportfogadási ipar pedig azért nem kell hogy lehúzza a rolót, mert ők nem 1 db meccsen realizálják a profitjukat, hanem meccsek tízezrein, és egy 70-30-as valószínűség így 70%-ban bejön számukra, ehhez igazított oddsokkal, ami nekik tökéletesen megfelel.

Szerintem érted mit mondok, csak már kellemetlen lenne elismerni, hogy minden statisztika dacára a PO-ban bizony nem a statokról szól a történet.

több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 235 — #NoStress
ezt már nem bírtam read onlyban, az élőpókerben nincs kevesebb preflop allin..ha ezzel érvelsz, legalább hülyeséget ne írj..Muck
Pedig de.
Egyrészt egy nagy élő verseny annyira deep, hogy sokkal kevesebb lesz a preallin, 80-100-150 BB mélyen, míg egy netes MTT-n, ami hamar elérhet a 30-50 BB átlagos stackméretig, és gyakoribbak a preflop allinek.
Másrészt neten egy este lejátszik az ember 20-25 versenyt, élőben 2-3 nap alatt egyet. Ergo effektíve is kevesebb a preflop allin, mint élőben.

több mint 11 éve
Burkus New England Patriots Alabama Crimson Tide 5 822 — Küzdve küzdj és bízva bízzál...
Sobri, nem tudok újat mondani. Ha értőn elolvasod az utolsó 36 órában írt posztjaimat, minden felvetésedre választ találsz.
Legalább azt tudhatnád, hogy Brady PO mérlege 16-6; neki biztos van 20 PO meccse. (71-en vannak összesen, de ez már statisztika. 😀 Btw nem.)tomi-tomi
Részvétem... Szerintem kár tovább erőlködni 😊 Mintha gyöngyöket szórnál a disznók elé 😀

Az elemzésed meg jó.
több mint 11 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Sobri, nem tudok újat mondani. Ha értőn elolvasod az utolsó 36 órában írt posztjaimat, minden felvetésedre választ találsz.
Legalább azt tudhatnád, hogy Brady PO mérlege 16-6; neki biztos van 20 PO meccse. (71-en vannak összesen, de ez már statisztika. 😀 Btw nem.)

Illetve mégis eszembe jutott egy új gondolat. (Bár Burkus írta, hogy ne erőlködjek, én nem tartom annak, szeretném, ha megértenél. nem egyenlő egyetértéssel!)
Az ugye megvan, hogy amikor ezt írod: "De a PO-ban a matchupok, a napi forma, és a konkrét emberek (QB, LB, HC, OC, DC, stb.) egyedi döntései a meghatározóak.
Meg lehet mondani, hogy valószínűleg melyik csapat fog nyerni, és 51-49 vagy 70-30 valószínűséggel.
De mivel egy meccs van, tök mindegy, hogy ezt tudod előre, mert semmi jelentősége nincs.
", akkor Te is statisztikai állításokat teszel. Szép kis paradoxon! 😀
Az elsőnél nem írsz (valószínűségi) számot, gondolom, a meghatározó nagyobb 50%-nál. Mire jut a maradék valószínűség?
A másodiknál egyértelműen 0 valószínűsége van szerinted, hogy a statisztikailag kiszámolt valószínűségnek jelentősége lenne. (S még megengedő voltam, és nem feltételeztem, hogy a semmi jelentősége nincs a Te értelmezésedben a lehetetlen esemény.)
Szólj a sportfogadási iparnak, becsukhatják a boltot.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 11 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 514 — The Mathematician
OFF

ezt már nem bírtam read onlyban, az élőpókerben nincs kevesebb preflop allin..ha ezzel érvelsz, legalább hülyeséget ne írj..

ON

A statisztikás vitában nem tudok újat mondani..én nem értem, mit lehet ennyit értetlenkedni..statisztikailag annak mennyi esélye van hogy megértsétek amit tomi-tomi ír?Muck
tekintve Einstein számításait az emberi hülyeség végtelenségéről
az egy átlag egy főre jutó trollokat a világban
és a csak azért is nekem van igazam magyarok arányát

viszonylag alacsony a statisztikai valószínűség

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 11 éve
topin New England Patriots 1 947
OFF

ezt már nem bírtam read onlyban, az élőpókerben nincs kevesebb preflop allin..ha ezzel érvelsz, legalább hülyeséget ne írj..

ON

A statisztikás vitában nem tudok újat mondani..én nem értem, mit lehet ennyit értetlenkedni..statisztikailag annak mennyi esélye van hogy megértsétek amit tomi-tomi ír?
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 235 — #NoStress
gabtsi véleményének megalapozottságához. 2013. január 10-én 11:08 kor posztolta a Bengals topicban:

2012-ben a kombinált mutatók alapján Bengalsé a legjobb Special Team.
elég simán megelőzve a mögötte Dolphins, Vikings, Bills, 49erst négyest.

jó a depth!gabtsi
Majd 13:17-kor (129 perc múlva) a Patriots topicban:

neked meg ezek alapján a futballról nincs sok fogalmad.
sztem a baseball lesz a Ti sportotok. one-on-one, ott lehet statisztikázni, futballban nem.gabtsi
A többi statisztikáról szóló mai megjegyzését nem idézem.

A Bengals és a Patriots topic között vezet a damaszkuszi út és bő két óra alatt végig lehet rajta érni.tomi-tomi
Pedig pont ez a két "ellentétes" beírás mutatja meg a statisztikákhoz viszonyulás lényegét.
Te jöttél a pókerral, akkor lefordítom ezt pókernyelvre neked:
1. Statisztikailag az AA a legerősebb indulólap, kettesben bármilyen másik indulólap (kivéve AA) ellen legalább 78%-ban favorit.
2. Az élő póker kurvára nem arról szól csak, hogy melyek a legjobb indulólapok, aki azt hiszi elég ennyit tudni, annak fingja nincs a pókerről.
Van ellentmondás a két állítás között?
Nincs.
Mivel az első vitathatatlanul igaz, a második pedig azt jelenti, hogy élőben általában olyan mély a játék, hogy ritka a preflop allin, számítanak a tellek, a tilt, a rutin, vagy az, kinek csikar a hasa.

Visszaváltva focira, persze, hogy fontos a statisztika.
Nem mindegy egy csapat 30 labdát szerzett egy alapszakaszban, vagy 2-t.
Valószínűbb, hogy ezen csapat két meccsén a 30-at szerző fog többet szerezni, mint a kettőt szerző.
De a PO-ban a matchupok, a napi forma, és a konkrét emberek (QB, LB, HC, OC, DC, stb.) egyedi döntései a meghatározóak.
Meg lehet mondani, hogy valószínűleg melyik csapat fog nyerni, és 51-49 vagy 70-30 valószínűséggel.
De mivel egy meccs van, tök mindegy, hogy ezt tudod előre, mert semmi jelentősége nincs.
Pókerra váltva: akkor számít, hogy 70-30at játszol preflop, ha rengeteg partid van, rengetegszer be tudod tenni AK-val AQ ellen. Akkor rengetegszer fogsz nyerni, összeségében 70%-ban.
De ha csak egy partin múlik minden, akkor annak a kimenetelét nem tudod megjósolni, csak a valószínű kimenetelét, jelen esetben 70%-os pontosággal.
Az meg, már elnézést, de a PO-ban pont lófasz.
Szerinted pl. Bradyt vígasztalja, hogy 2007-ben neki kellett volna nyernie 90%-os valószínűséggel? De nem nyert. Persze ha játszana még 1000 SB-t, akkor lenne kb. 900 gyűrűje. De ha még egyet játszik örülhet.
Ezért rettentő ostobaság a pókert, ahol milliónyi leosztást játszol le a focihoz hasonlítani, ahol talán nincs is olyan ember, aki játszott volna 7 SB-on, vagy 20 PO meccsen összesen.
Statisztikailag ezek értékelhetetlenül kicsi számok.
Csak az ott és az akkor van, nem a statisztika.

Summázva, a statisztika, mint olyan, se nem jó, se nem rossz, se nem fontos, se nem elhanyagolható.
Vannak releváns statisztikák, és vannak teljesen eröltetettek és légbőlkapottak.
Vannak milliónyi adattal megalapozottak, és vannak 1-2-ből bután általánosítóak.
Vannak leíró statisztikák, és vannak jövendőlő statisztikák.
Ne mosódjon már össze ez a két kategória.
Viccen kívül, tomi-tomi, nem gondoltam volna, hogy pont te mosod össze, és veszed egy kalap alá a kettőt.

több mint 11 éve
mascherano 727 — na húzzál innen kisköcsög
gabtsi véleményének megalapozottságához. 2013. január 10-én 11:08 kor posztolta a Bengals topicban:

2012-ben a kombinált mutatók alapján Bengalsé a legjobb Special Team.
elég simán megelőzve a mögötte Dolphins, Vikings, Bills, 49erst négyest.

jó a depth!gabtsi
Majd 13:17-kor (129 perc múlva) a Patriots topicban:

neked meg ezek alapján a futballról nincs sok fogalmad.
sztem a baseball lesz a Ti sportotok. one-on-one, ott lehet statisztikázni, futballban nem.gabtsi
A többi statisztikáról szóló mai megjegyzését nem idézem.

A Bengals és a Patriots topic között vezet a damaszkuszi út és bő két óra alatt végig lehet rajta érni.tomi-tomi
valamikor számít valamikor nem 😊

:: HIBÁS KÉP ::
több mint 11 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
gabtsi véleményének megalapozottságához. 2013. január 10-én 11:08 kor posztolta a Bengals topicban:

2012-ben a kombinált mutatók alapján Bengalsé a legjobb Special Team.
elég simán megelőzve a mögötte Dolphins, Vikings, Bills, 49erst négyest.

jó a depth!gabtsi
Majd 13:17-kor (129 perc múlva) a Patriots topicban:

neked meg ezek alapján a futballról nincs sok fogalmad.
sztem a baseball lesz a Ti sportotok. one-on-one, ott lehet statisztikázni, futballban nem.gabtsi
A többi statisztikáról szóló mai megjegyzését nem idézem.

A Bengals és a Patriots topic között vezet a damaszkuszi út és bő két óra alatt végig lehet rajta érni.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 11 éve
lucas New England Patriots 261 — Pats fan és divatszurkoló
Szurkolj a Ravens-nek, mert ha ők nyernek, akkor tuti, hogy TB-nek négy gyűrűje lesz! 😀
tomi-tomi
Na ne, nincs annyi alkohol a világon, vagy legalábbis én nem bírok meginni annyit, hogy ez előfordulhasson. Az néha megesik, hogy a Steelersnek, de hogy a Ravensnek? Ilyet nem kívánhatsz tőlem. Amikor a Ravens-Giants meccset néztem, először mondtam, tök jó, mert bármelyik veszít, akkor én örülök. De aztán rájöttem, mégsem jó, mert az egyik mégiscsak győzni fog. 😊

Úgy megütlek, hogy még azt is begipszelik, akinek elmesélik!