New Orleans Saints

45 feliratkozó

több mint 10 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
Mennyire gáz a Dallasnak, hogy Brees és Ingram is a Hét Játékosa díjra lett jelölve ellenük...Tocy
az egy dolog, de nyertek is 😉

több mint 10 éve
Tocy New Orleans Saints 1 140
Jordan fullon edzett! Juhú! Lofton, Hicks és Jimmy limitáltan, de ők is játszani fognak. Harper és Jenkins egész héten fullon nyomta, remélem mindketten játszanak+Walker is visszatér. Vaccaro nagyon fog hiányozni, Watson nincs, Jimmy is bajlódik, Hill-time lesz TE-poszton 😀
több mint 10 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 636 — Egyéb témák lakó
De úgy igazságos, ha leírom azt is, hogy az SB-szezon, vagyis 2009 óta nekünk a legjobb az NFL-ben az idegenbeli mérlegünk: 23-13atapapa
Tegyük hozzá, hogy tavalyi évvel együtt 2009 óta 23 meccset vesztettünk összesen. Az sem szar, eltekintve hogy ebből 9 tavaly volt.

több mint 10 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
Attól tartok a média eljinxeli a meccsünket, arról megy az áradozás ESPN-től CBS-ig, hogy mennyire jó hazai csapat vagyunk és Brees milyen jó a dómban
Ezek szerint:
Brees sorban 21 hazai meccsen dobott legalább két TD-t, NFL-rekord
Az idei hazai meccseken Brees teljesítménye: 74,4%-os pontosság, 367,2 átlagolt yard, 18 TD és csak 2 int
Az öt idei hazai meccsen a pontátlagok: 35-15, Paytonnal az edzői székben utoljára a 2010-es szezon utolsó meccsén kaptunk ki a dómban
Brees tartja az NFL-rekordot az egy szezonban hazai meccseken elért TD-int kategóriában, 2011-ben 23-mal több TD-t dobott hazai pályán, mint int-t. Ebben a szezonban ez +16 eddig.

De úgy igazságos, ha leírom azt is, hogy az SB-szezon, vagyis 2009 óta nekünk a legjobb az NFL-ben az idegenbeli mérlegünk: 23-13

több mint 10 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 636 — Egyéb témák lakó
Gyurma! Egy 43 endből hozott OLB elvileg üthet futás ellen, de az ilyen játékosok általában meg coverage-ban halottak.atapapa
Igen, ezt csak gondolatban tettem hozzá, hogy és coverage-ben 😊 Köszi a kiegészítést 😊

több mint 10 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
Nem tudom hogy Ryannél mennyire lehet alternatívája egy DB-nek LB poszton egy olyan OLB, aki különben pass rusban is jó. Mert ha nem jó, akkor minek is oda 34 OLB?
Őszintén szólva nem ismerem annyira Ryan "koordinátori evolúcióját", hogy megmondjam, jelenleg a rendszerrel vagy a játékosállománnyal van-e baj.

több mint 10 éve
Tocy New Orleans Saints 1 140
Greert lehet, hogy alábecsülöm, de double move-okkal ahogy írtad is, sokszor megverték, amúgy is lemarad néha az emberéről, és rá már nem alapoznék jövőre, megint egy évvel öregebb lesz. Kellene egy fiatal, a rendszerbe illő CB, aki Greer mellett sok mindent megtanulhatna, és lábbal is bírnáTocy
Tény, elég DB nem lehet egy csapatban, csak Greer idei produkciójáról nekem nem a vérfrissítés jutott az eszembe. Amúgy White nagyon sokat lépett előre szerintem, de az kérdéses, hogy mennyire tudna emberezni kezdőként.

Futás ellen is hasznos OLB-t azért írtam, mert szerintem ez az egyik pont, ahol idén tönkrevernek minket. Galette elég botrányos futás ellen, tavaly is az volt, idén is az.

Gyurma! Egy 43 endből hozott OLB elvileg üthet futás ellen, de az ilyen játékosok általában meg coverage-ban halottak.atapapa
Szóval szerintetek a futás elleni problémáinkat ha nem is teljesen megoldani, de csökkenteni tudná egy 3-4-es OLB? Ugye a 3 falember és Lofton-Hawthorne adott, valószínűleg Galette is fent van, mert őt luxus padoztatni. Akkor ha egy jó 3-4-es OLB-t találunk, akkor Ryan őt teszi fel többször és nem az extra DB-t?

White-tal egyébként egyetértek, a sémaváltás neki is jót tett, meg azért idén már nem újonc.
több mint 10 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
Greert lehet, hogy alábecsülöm, de double move-okkal ahogy írtad is, sokszor megverték, amúgy is lemarad néha az emberéről, és rá már nem alapoznék jövőre, megint egy évvel öregebb lesz. Kellene egy fiatal, a rendszerbe illő CB, aki Greer mellett sok mindent megtanulhatna, és lábbal is bírnáTocy
Tény, elég DB nem lehet egy csapatban, csak Greer idei produkciójáról nekem nem a vérfrissítés jutott az eszembe. Amúgy White nagyon sokat lépett előre szerintem, de az kérdéses, hogy mennyire tudna emberezni kezdőként.

Futás ellen is hasznos OLB-t azért írtam, mert szerintem ez az egyik pont, ahol idén tönkrevernek minket. Galette elég botrányos futás ellen, tavaly is az volt, idén is az.

Gyurma! Egy 43 endből hozott OLB elvileg üthet futás ellen, de az ilyen játékosok általában meg coverage-ban halottak.

több mint 10 éve
Tocy New Orleans Saints 1 140
Ohh, akkor valamiért rosszul emlékszek 😀 De az biztos, hogy egy évre írt csak alá.
több mint 10 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 636 — Egyéb témák lakó
...Tocy
atapapa
Messze van, de egyértelműen: egy nem átkonvertált 3-4 OLB (tehát ne 43 DE legyen), azok jó esetben nem elveszettek futás ellen. Ezen kívül max. egy jó OT-ért áldoznék még 1. kör, esetleg ha valami ortó nagy steal lecsúszik S, CB vagy OG/C posztra. Bár mindig kétségeim vannak, hogy érdemes-e első kört áldozni egy belső falemberre (későbbi körök is érdekesek, lásd Konz sem annyira akar beválni a Falconsnál, másodévesként is max. közepes).

Haralson ugyan csak kölcsönben van, de nem bánnám, ha itt maradna azért.
Tocy
hmmm? jövő évi 7. kör nem éppen kölcsön 😊

több mint 10 éve
Tocy New Orleans Saints 1 140
C-t húzni szerintem se fogunk, de jelenleg nincs cserénk se, ezért lesz érdekes a helyzet, ha DLP lelép.

Greert lehet, hogy alábecsülöm, de double move-okkal ahogy írtad is, sokszor megverték, amúgy is lemarad néha az emberéről, és rá már nem alapoznék jövőre, megint egy évvel öregebb lesz. Kellene egy fiatal, a rendszerbe illő CB, aki Greer mellett sok mindent megtanulhatna, és lábbal is bírná. Jabari barátunk pedig lehetne backup, Robinson mellett, négy jó CB kell a sok DB-s formációkhoz, ha akarunk cserélgetni is.

D-lineba nem húznék, sokat húztunk már oda, tele vagyunk fiatal és tehetséges emberekkel, hagyni kell őket kibontakozni. Az az egyetlen poszt, ahol a backupok is megfelelőek.

OLB? Azt megoldja remélem Butler. Galette nagyon bevált, és ha annyira fontosnak tartanánk ezt a posztot, akkor valszeg húztunk volna oda, valamint nem tettük volna ki azokat, akik itt voltak erre a posztra. Haralson ugyan csak kölcsönben van, de nem bánnám, ha itt maradna azért.

Safety jöhet, ha lesz olyan, akiért megéri az első kör...
több mint 10 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
Nézegettem a szerződéseinket és a jövő évi draftot ( tudom, baromi korai, szinte értelmetlen, de pont ráérek ), de nem tudom eldönteni, hogy mire áldoznám a pickeket. Mindkét kezdő OT-nk FA lesz, de tavaly is oda húztunk a második pickünkkel...plusz előtte Harris ( szintén FA lesz ), Brownt...most megint arra költsünk, főleg első kört? De mégis, a legfontosabb az O-line és ott bajba kerülhetünk. A legnagyobb bajunk DLP esetleges távozása lehet, ha valahogy mégis megtartjuk, akkor jöhet az az OT pick, ha nem, akkor viszont lehet C-re kell költeni, mert az nincs. Viszont a drafton sincs nagyon olyan, aki jó lenne ide, legalábbis aki azonnal játszhat egy első körért. Plusz ugye Jenkins, IAQ és Bush is FA, bár remélem velük meg tudunk egyezni és nem kell korán egy safety-pick. Ha meg tudunk egyezni mindenkivel és nem lesz égető sem OT sem C sem S, akkor én a legszívesebben egy shutdown cornert húznék először, Greer belassult nagyon, róla kaptuk eddig a legtöbb TD-t, simán megverték egy az egyben. Csak ne Claiborne-szindrómás legyen...

Csak ezekkel nem oldjuk meg a csapat legnagyobb gondját, a futás elleni védekezést és a futójátékot. De ötletem sincs, hogy hogyan oldanánk ezt meg új emberrel...persze az új C segíthet, de DLP-nél jobb nem lenne eleinte, az fix. Meg sanszos, hogy később sem. ILB-t meg nem tudom, Lofton és Hawthorne mellé?Tocy
Nem szoktunk nagy erőfeszítéseket áldozni centerekért. Faine-t elengedtük, mikor nagy pénzt akart, jött a cseréje. Goodwint elengedtük, amikor nagy pénzt akart, jött a cseréje. Amennyiben DLP-nek elit centerhez méltó fizetést kínál valaki, akkor őt se tartjuk meg. Draftolni meg biztos nem fogunk az elején C-t.

Greert szerintem alábecsülőd. Kaptunk róla néhány nagy playt idén, főleg double move-ok után, nulla safety támogatással verték meg párszor, de összességében szerintem jó szezont csinál. Olyat nem láttam még idén sem, hogy bárki tisztán sebességből alázta volna.

Ha rajtam múlna, jelenleg vagy pass rusher OLB-t húznék első körben (aki nem elveszett futás ellen sem) vagy egy remekül zónázó mélységi safetyt.


De nyilván nagyon sok fog múlni a needeken kívül a BPA-n is, idén az OT, a DT és az OLB volt az egyértelmű prioritás, de az első 14 pick bő fele erre a 3 posztra ment, így jobb híján jöhetett a joker Vaccaro.
De a következő két körrel már rá is mentünk 2 needre, akik ráadásul szintén BPA-nek számítottak ott.

Azért nem húznék DT-t, mert Bunkley vélhetően még mindig kereten lesz, és a legtöbb jó DT az első évében nem kiemelkedő, Jenkinsből és Fosterből is lehet könnyen meghatározó játékos az eddigiek alapján.

több mint 10 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
Megfizettük a tehát a tanulópénzt,de bízom benne,hogy az idén,ezek a tapasztalatok, okosabb és koncentráltabb játékban köszönnek vissza és most nekünk jön ki a lépés!mr.oxygen
Én azért is szeretem az NFL-t, mert a nüanszok sportja, bárki üthet bárkit egy meccsen. Éppen ezért nem hiszek abban, hogy 2 vagy 3 éve egy vereség jobb csapattá tenné a mostani Szenteket.
Ami hasznot le lehet vonni az akkori betlikből, hogy Williamst elküldtük, miután nem volt képes előny birtokában megfelelő playhívásokra, Viszont egyáltalán nem vagyok biztos abban, hogy hozzá képest a DC-ként 0 PO-rutinnal rendelkező Ryan összességében előrelépés lesz majd januárban. Aztán a kezdő D fele már más, mint 2 éve, nekik azok a vereségek nem sokat jelentenek ma.


Vaccaro tudjuk, hogy nem játszikTocy
Tegnap kijelentette, hogy nem biztos a távolmaradása még.
Vélhetően arról van szó, hogy ő már hétfőn arról pletykált valami közösségi oldalán, hogy nem játszik, mire megkaphatta a lekúrást, hogy az ilyen egyértelmű információk kiadásával az ellenfél dolgát könnyíti meg a felkészülés terén, így hát nekiállt ködösíteni.



A másik kedvencem: Stills 23.0 yardos átlaggal kap el! Meachem a csúcs formájában se lépte át a 20.0-t (ennyi elkapásból, 2008-ban 24 yardos átlaga volt, de fele sem volt a mostani Stills elkapás számnak). Persze, nincs vége az idénynek még, de ettől függetlenül az egyik legnagyobb steal, amit a 2013-as drafton láthattunk.
Gyurma Pappa
Morgan ennél gizdább volt az elkapásonkénti 40 yardjával 😛
Nem véletlenül voltam "boldog" Morgan sérülésekor, magam azt sem értettem, hogy Stills miért lett csak 5. körös. Gyors és a keze is jó viszonylag. Megkapta, hogy az utolsó egyetemi évében nem fejlődött, miközben arra senki se figyelt, hogy abban az évben kénytelen volt új szerepkört tanulni és slot WR-ként erőltették.

És a Friscoról: ha van egy kis eszük, lekopírozzák a Jets stratégiáját: futás hegyek, az iránytóval is, nagyon vigyázni a labdára, nem félni a sok punttól.

több mint 10 éve
Tocy New Orleans Saints 1 140
Nézegettem a szerződéseinket és a jövő évi draftot ( tudom, baromi korai, szinte értelmetlen, de pont ráérek ), de nem tudom eldönteni, hogy mire áldoznám a pickeket. Mindkét kezdő OT-nk FA lesz, de tavaly is oda húztunk a második pickünkkel...plusz előtte Harris ( szintén FA lesz ), Brownt...most megint arra költsünk, főleg első kört? De mégis, a legfontosabb az O-line és ott bajba kerülhetünk. A legnagyobb bajunk DLP esetleges távozása lehet, ha valahogy mégis megtartjuk, akkor jöhet az az OT pick, ha nem, akkor viszont lehet C-re kell költeni, mert az nincs. Viszont a drafton sincs nagyon olyan, aki jó lenne ide, legalábbis aki azonnal játszhat egy első körért. Plusz ugye Jenkins, IAQ és Bush is FA, bár remélem velük meg tudunk egyezni és nem kell korán egy safety-pick. Ha meg tudunk egyezni mindenkivel és nem lesz égető sem OT sem C sem S, akkor én a legszívesebben egy shutdown cornert húznék először, Greer belassult nagyon, róla kaptuk eddig a legtöbb TD-t, simán megverték egy az egyben. Csak ne Claiborne-szindrómás legyen...

Csak ezekkel nem oldjuk meg a csapat legnagyobb gondját, a futás elleni védekezést és a futójátékot. De ötletem sincs, hogy hogyan oldanánk ezt meg új emberrel...persze az új C segíthet, de DLP-nél jobb nem lenne eleinte, az fix. Meg sanszos, hogy később sem. ILB-t meg nem tudom, Lofton és Hawthorne mellé?
több mint 10 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 636 — Egyéb témák lakó
Aprók: nem tudok betelni vele: a 3.legkevesebb yardot kapjuk levegőben, és 6. legrosszabb QBR-rel dobálnak a védelmünk ellen. Nagyon biztató ez. Oké, hogy futó csapatok ellen kell játszanunk, de ha tényleg meggyógyult Colston és Moore is, akkor nem is bánom annyira a Jets L-t. Drewnak annyi a dolga, hogy az itthoni és a két másik dome-beli (Rams, Falcons) meccset megnyeri, és meg van a csoport.

A másik kedvencem: Stills 23.0 yardos átlaggal kap el! Meachem a csúcs formájában se lépte át a 20.0-t (ennyi elkapásból, 2008-ban 24 yardos átlaga volt, de fele sem volt a mostani Stills elkapás számnak). Persze, nincs vége az idénynek még, de ettől függetlenül az egyik legnagyobb steal, amit a 2013-as drafton láthattunk.

És ha már felhoztam Meachemet: minden meccsen 1 elkapása van, és ezzel hozza a 19.9-es átlagot 😀

Hétfő esti meccs a legizgalmasabb prime time game lesz, amin nem játszunk a közeljövőben, a mi szempontunkból. Szerintem hasonló meccset fognak játszani Bradyék O oldalról, mint ellenünk, sok no huddle, uptempo stb. Szerencsére kell nekik a W, mivel még a #1 seed is bőven látótávolságban van.

A mi meccsünkhöz: a Saints-49ers régi párharc, egy csoportban voltunk az NFC South megalakításáig (2002). Azóta 8 meccset játszottunk, és abból 6-ot megnyertünk és kettőt vesztettünk: ez a kettő a tavalyi alapszakasz meccs és a fájdalmas 2011-es PO meccs. A Brees era alatt egyébként 4-2-vel állunk, átlagosan 29 pontot csináltunk és 21-et kaptunk, úgy hogy az első négy meccsen 10-10-17-22-t, az utolsó kettőn 36-ot és 31-et. És akkor az érdekesség: az örökmérlegünk 47-24-2 a SF javára, 1780-1339 arányban "szétlőttek" minket. Nyilván közben volt egy igen sikeres SF era, míg mi "kis csapat" voltunk. Azt is tegyük hozzá (kis túlzással), ha nincs a SF, szinte biztos hogy nem lesz Dome Patrol sem, hiszen az ő passzjátékuk semlegesítése prioritás volt.

És megint egy olyan meccsünk, ahol jön kedvenc paradoxonom:  en.wikipedia.org/wiki/Irresistible_force_paradox 😊

több mint 10 éve
Tocy New Orleans Saints 1 140
Na régóta ez az első injury report, ami nem esett rosszul. Vaccaro tudjuk, hogy nem játszik, Lofton múlt héten is hiányzott edzésről, aztán mégis játszott. Watsonról is lehetett sejteni, hogy nem lesz ép, egyedül Hicks lehet gáz, de Foster meg tudja oldani. Cserébe viszont Jenkins 100%-osan edzett, akárcsak Harper, Vaccaro hiányában szükség is lesz rájuk. Jimmy és Cam is nyomta limitáltan, mindketten nagyon kellenek majd, de van remény. Vaccaro óriási érvágás lesz, kulcsjátékos lenne, de helyette nincs senki...na majd White 😀 Hawthorne-ról szó sem esik, remélem gond nélkül tud majd játszani.

A túloldalon az előzetes szóbeszédek ellenére Reid és Davis is edzett, igaz csak kontakt nélkül. Nem bánnám, ha egyikük sem tudna pályára lépni...
több mint 10 éve
Josszi San Francisco 49ers Nevada Wolf Pack 3 305
Reednek volt egy jó meccse a Superdome-ban, egyből el is ment ott az áram. Kell ez nektek? 😊empty taxi
az szabotázs volt 😀

The Amazing Racoon
több mint 10 éve
sLyNz New Orleans Saints Oregon Ducks 731 — 100% Borsod
 www.nola.com/saints/index.ssf/2013/11/new_orleans_saints_work_out_th.html

lehet ennyi volt Hartleynak

......
több mint 10 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 712 — Scream and scout
Csak h híreket is hozzak:
Adam Schefter @AdamSchefter
With Garrett Hartley struggling, Saints worked out a group of kickers that included Derek Dimke, Shayne Graham and Neil Rackers.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 10 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 636 — Egyéb témák lakó
Reednek volt egy jó meccse a Superdome-ban, egyből el is ment ott az áram. Kell ez nektek? 😊empty taxi
Jó hogy itt vagy! Podcast: azért az egy kicsit erős, hogy nem annyira jók az elkapóink. Kenny who? Colston who? Moore-nak tényleg nincs nagy éve, Meachem sem annyira király, Toon meg nagy csalódás egyelőre. De azért kicsit túlzásnak érzetem, "ahogy mondtad" (feminim mode off 😀)Gyurma Pappa
Bocs ha félreérthető volt, úgy gondoltam, hogy a korábbi évek Saints WR-sorához képest.empty taxi
Ne kérj bocsánatot, csak úgy mondtam 😊

több mint 10 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 712 — Scream and scout
Reednek volt egy jó meccse a Superdome-ban, egyből el is ment ott az áram. Kell ez nektek? 😊empty taxi
Jó hogy itt vagy! Podcast: azért az egy kicsit erős, hogy nem annyira jók az elkapóink. Kenny who? Colston who? Moore-nak tényleg nincs nagy éve, Meachem sem annyira király, Toon meg nagy csalódás egyelőre. De azért kicsit túlzásnak érzetem, "ahogy mondtad" (feminim mode off 😀)Gyurma Pappa
Bocs ha félreérthető volt, úgy gondoltam, hogy a korábbi évek Saints WR-sorához képest.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 10 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
Már kedd van, de Hartley még mindig a játékosunk. Aggasztó.

Újrapörgetve a meccset azért jobban feltűnt, hogy Ingram a nagy meccse ellenére megint könnyű lehetőségeket rontott el, egyszerűen amikor gondolkozni és dönteni kell, akkor elvérzik. Ami szintén érdekes, hogy most sokszor álltunk fel fullbackkel, eddig is akkor ment a futás, amikor Collins fent volt. Többet kellene ezt erőltetni, ő is tud elkapni, Thomas pláne, most Ingramnek is volt kettő, futni pedig kis túlzással csakis így tudunk.Tocy
Fontos volt az FB a futásoknál, de szerintem a különbséget az előző meccsekhez képest a belső falemberek jelentették, a szezon során ez volt Evans legjobb meccse. A második szintre érve aztán ficánkolhatott Collins is, valóban rengeteg LB-t takarított el az útból. De korábban lehetősége se volt ideérni.

Alapvető kérdés a közeljövőre nézve, hogy Evans kezd-e végre egészséges lenni, vagy csak a vendégek védőfala volt annyira rossz, hogy még sérülten is dominált ellenük.

több mint 10 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 636 — Egyéb témák lakó
Reednek volt egy jó meccse a Superdome-ban, egyből el is ment ott az áram. Kell ez nektek? 😊empty taxi
Jó hogy itt vagy! Podcast: azért az egy kicsit erős, hogy nem annyira jók az elkapóink. Kenny who? Colston who? Moore-nak tényleg nincs nagy éve, Meachem sem annyira király, Toon meg nagy csalódás egyelőre. De azért kicsit túlzásnak érzetem, "ahogy mondtad" (feminim mode off 😀)

több mint 10 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 712 — Scream and scout
Reednek volt egy jó meccse a Superdome-ban, egyből el is ment ott az áram. Kell ez nektek? 😊


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 10 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 636 — Egyéb témák lakó
Érdekes lenne behúzni, futhatna egy Sharper szintű évet akár. 😛EasyGhost
Olyan nem lesz mégegy 😊

Egyébként Sharper kurvára motiváltan jött ide, Reed két gyűrűvel inkább unatkozó nyugdíjas, mint motivált. Lenne helye a rendszerünkben, kérdés, hogy játszana-e. Egyébként meg ha FA lesz, akkor meg ki mást választana, nagy home coming nevében 😀