Gyűlölködjünk

37 feliratkozó

több mint 11 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Nem szeretem ezt a Halottak napja nevű műfelhajtást.
A sok ember (tisztelet a kivételnek) csak végigrohan a temetőn és egy pillanatra sem gondol a halottakra.

több mint 11 éve
Divat Minnesota Vikings 4 193 — Vikes fan
30-as táblánál 30-al döcögök, rendőr megelőz villogó nélkül az mi??? nekem 30k lett volna.....Divat
És ez még mindig meg tud lepni téged?Stez
igazából nem, csak rohadtul idegesít..."a rend őrei"

|
több mint 11 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
30-as táblánál 30-al döcögök, rendőr megelőz villogó nélkül az mi??? nekem 30k lett volna.....Divat
És ez még mindig meg tud lepni téged?

több mint 11 éve
Divat Minnesota Vikings 4 193 — Vikes fan
30-as táblánál 30-al döcögök, rendőr megelőz villogó nélkül az mi??? nekem 30k lett volna.....

|
több mint 11 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 859 — No es importante
ha ez még a .net 4.0-s para, ...na azon aztán biztos segít az alma...Black_Adder
Jah... Pont az ipad miatt is szívok, mert ha a rendszer felismerné szimpla adathordozóként, akkor semmi problémám nem lenne


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
ha ez még a .net 4.0-s para, ...na azon aztán biztos segít az alma...Black_Adder
Én vettem egy kilót tegnap, egész jó volt. És olcsó.. 😛
több mint 11 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
ha ez még a .net 4.0-s para, ...na azon aztán biztos segít az alma...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 357 — #NoStress

több mint 11 éve
Gabesz92 Los Angeles Chargers 1 446
Neem hiszem el, átmeneti megoldásként felrakom a win xp-t, erre nem képes felismerni magától a modemet, a telepítő cd már nincs meg, letöltöm a drivert ipaden, azt meg fényképezőnek látja... Elegem van a számítástechnikábóljjncaa
Win xp és a driver felismerés... 😀 Na nem mintha a Win 7 olyan sokkal jobb lenne. Amúgy megértem nekem is a halálom ez a driver telepítgetés. A legidegesítőbb dolgok között van számomra ez a Windows rendszerben.

több mint 11 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 859 — No es importante
Neem hiszem el, átmeneti megoldásként felrakom a win xp-t, erre nem képes felismerni magától a modemet, a telepítő cd már nincs meg, letöltöm a drivert ipaden, azt meg fényképezőnek látja... Elegem van a számítástechnikából


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
somoskovig
Nem nyertél te valamit a napokban?
Csak hogy gyűlölködjünk-e, vagy sem? 😊

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 11 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
A sok eltelt év enyhítő körülmény.

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
Amadeus91
Biztos azért mert a Győzike cigány... Ja hogy a telefonos is az 😊
Eléggé demagóg a kettő összehasonlítása, vélhetően ha Győzike (akit az első pillanattól, azaz kb. 12 éve rühellek) különös visszaesőként, éppen a felfüggesztettből kiengedve követne el adócsalást (ahogy a másik elkövette a lopásokat), akkor ennek a többszörösét lenne kénytelen ténylegesen leülni. De büntetlen előéletűként őt másképpen bírálja el a törvény.
Az eljárás idejével is felesleges riogatni, egy tetten ért tolvajt könnyen el lehet intézni "gyorsított eljárással" (amivel ő is jobban járhat), mint a sokkal nehezebben bizonyítható, komplexebb cselekményfolyamatból álló és bonyolultabb adócsalást.

A segítségnyújtási kötelezettséghez: apeszos idézete helyes és kimeríti a témát, de kiegészíteném azzal, hogy bizonyos kisebb személyi sérülést, anyagi károsodást vagy ezek kockázatát a segítségnyújtásra kötelezettnek vállalnia kell.
Olyan nincs, hogy a sérültet nem bányászom ki a kocsiból és teszem át a sajátomba kórházba szállítás miatt, mert közben reális esély van arra, hogy kisebb sebet szerzek vagy a sebesült a vérével összepiszkolja a kocsimban a plüsskárpitot.

több mint 11 éve
Matthew99 New Orleans Saints 9 329 — Invisible man
Akkor ezért rí annyira ez a drága böllér. El kell adni Vircsi aranyból készült pelenkarögzítő biztostűjét. És hát az családi örökség... 😊


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. !!!ÚJ HELYEN AZ ALÁÍRÁSOK!!! A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 11 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
De most ezek után ugye befizeti azt a 22 millát?Matthew99
Be kell fizetnie természetesen.

több mint 11 éve
Matthew99 New Orleans Saints 9 329 — Invisible man
De most ezek után ugye befizeti azt a 22 millát?


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. !!!ÚJ HELYEN AZ ALÁÍRÁSOK!!! A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 357 — #NoStress
Amadeus91
Na de látod te is a megbánást G.Gy.-n.

több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
A Stadler meg eszi a kefét. 😀
több mint 11 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 31 995

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
A Wikipédiából:
A segítségnyújtás elmulasztása bűncselekmény, amikor valaki nem nyújt tőle elvárható segítséget sérült vagy olyan személynek, akinek élete vagy testi épsége veszélyben van. Alapvetően vétségnek számít, és büntetése két évig terjedő szabadságvesztés. Ha a sértett meghal, és életét a segítségnyújtás megmenthette volna, akkor bűntettnek számít, és három évig terjedő szabadságvesztés a büntetés felső határa. A büntetés öt évig terjedő szabadságvesztés is lehet, ha a veszélyhelyzetet az elkövető idézi elő, vagy ha a segítségnyújtásra egyébként is köteles. Ez arra nem vonatkoztatható, aki a közlekedési szabályok alapján köteles a segítségnyújtásra.
A segítségnyújtás sérült vagy veszélyben lévő személy számára erkölcsi kötelezettség. Hazai büntetőjogunk 1948-ban, a Csemegi-kódex III. novellájában elmulasztását büntetés kiszabásával fenyegette.
A jogi tárgy: az ember életének, testi épségének, egészségének védelméhez, fenntartásához fűződő társadalmi érdek. A passzív alany: az olyan sérült, vagy élet-vagy testi épségének veszélyhelyzetében lévő személy, aki segítségre szorul. A sérülés, vagy veszélyhelyzet keletkezése közömbös, előidézhető természeti erő, állati támadás, más ember támadása is, sőt a sérült személy saját magatartása miatt is kialakulhat. A bűncselekmény megállapítása szempontjából alapvető annak a ténynek az eldöntése, hogy a sértett segítségnyújtásra szorul-e vagy sem. Elkövetési magatartás: a tőle elvárható segítség nem nyújtása. E delictum ún. tiszta mulasztásos bűncselekmény. A mulasztással, azaz a segítség nem nyújtással a bűncselekmény befejezett. Fontos tisztázni a tőle elvárhatóság kritériumait. Az elvárhatóságot egyedi esetre, személyre vonatkoztatva kell vizsgálni, ez egy szubjektív feltétel. Egy képzeletbeli értékskálán mozogva azonban megállapítható az elvárhatóság minimuma és maximuma.
Az állandósult bírói gyakorlat szerint a minimum az, hogy a segítségnyújtásra kötelezett személy álljon meg a sérült mellett, győződjön meg arról, hogy segítségre szorul-e, ajánlja fel segítségét, vagy ha segíteni nem képes, a megfelelő hatósági szerveket értesítse. A tőle elvárhatóság felső határa, hogy senki sem kötelezhető olyan segítségnyújtásra, amellyel saját vagy mások életét, testi épségét veszélyeztetné.
Amennyiben a baleset helyszínén a sértett halála vagy állapotának súlyosbodása azért következik be, mert a segítségnyújtásra köteles nem a legmegfelelőbb módon nyújtott segítséget, ez nem róható a terhére.
Az alany: a bűncselekmény elkövetője bárki lehet, aki képes az adott helyzetben a segítségnyújtásra. Mivel a jogalkotó az alapesetben tiszta mulasztásos delictumot fogalmaz meg, ennél fogva a társtettesség kizárt. Az alanyi oldal: a bűnösség szándékos.
több mint 11 éve
davemayer Chicago Bears 14 331 — "Grammar maci"
már a klinikai halál is összetéveszthetetlen annak akinek egy kicsit is ért hozzá, márpedig aki oda akar menni segíteni az általában képesnek érzi magát rá..brk
Na, ez a kettő nincs feltétlen szoros összefüggésben egymással.tomi-tomi
szerintem aki oda mer menni, az tudja magáról, hogy képes tényleg segíteni. nekem legalábbis ez a tapasztalatom, aki hülye a dologhoz az csak beledumálni tud..brk
vannak olyan szituációk (pl autóbaleset) amikor csak szakszerű segítséggel lehet életet menteni ugyanis ha potenciális fej/nyaksérültről van szó akkor a segítséggel rosszabb helyzetet is elő lehet idézni, mondjuk azzal ha egy nyaksérültet megpróbálnak merevítés nélkül kiemelni az autóból. Sokszor kell az azonnali segítség de én is azt vallom ebben hogy inkább szakszerű legyen az ápolás, ezért is érdemes egy kicsit elsősegély terén tájékozódni.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 11 éve
.brk Green Bay Packers 1 890
már a klinikai halál is összetéveszthetetlen annak akinek egy kicsit is ért hozzá, márpedig aki oda akar menni segíteni az általában képesnek érzi magát rá..brk
Na, ez a kettő nincs feltétlen szoros összefüggésben egymással.tomi-tomi
szerintem aki oda mer menni, az tudja magáról, hogy képes tényleg segíteni. nekem legalábbis ez a tapasztalatom, aki hülye a dologhoz az csak beledumálni tud.
több mint 11 éve
Toca Minnesota Vikings 18 659 — Vikings fan
már a klinikai halál is összetéveszthetetlen annak akinek egy kicsit is ért hozzá, márpedig aki oda akar menni segíteni az általában képesnek érzi magát rá..brk
Na, ez a kettő nincs feltétlen szoros összefüggésben egymással.tomi-tomi
Jó de ha odamséz látod hogy nem vesz levegőt akkor nekem úgy tanították, hogy igenis neki kell állni lélegeztetni ,amíg bírod vagy amíg ki nem ér a mentő.
több mint 11 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
már a klinikai halál is összetéveszthetetlen annak akinek egy kicsit is ért hozzá, márpedig aki oda akar menni segíteni az általában képesnek érzi magát rá..brk
Na, ez a kettő nincs feltétlen szoros összefüggésben egymással.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 11 éve
.brk Green Bay Packers 1 890
De az életmentés az viszont 100% hogy kötelező akárki akármit mond 😊Toca
Én azt mondom nem. Hisz hogy mentesz életet ha azt se tudod miként tedd, és ha amit te azzal gondolsz valójában ártasz, nem használsz?
tomi-tomi leírta szépen szabatosan, érdemes elolvasni.Sobri Jóska
ha valaki halott, nagyobb bajt már nem nagyon tudsz neki okozni, meg kell próbálni a cpr-t.brk
No, de ki (vagy mi) halott? 😀tomi-tomi
újraélesztésre gondoltam nyilván 😊 sokan nem mernek nekiállni, feljebb leírtak miatt fogalmam sincs miért. eltörik pár borda, szegény halott ember...
teljesen egyértelmű hogy ki halott és ki nem, hidd el. és most nem az élettel összeegyeztethetetlen jelekre gondolok, már a klinikai halál is összetéveszthetetlen annak akinek egy kicsit is ért hozzá, márpedig aki oda akar menni segíteni az általában képesnek érzi magát rá.