Gyűlölködjünk

37 feliratkozó

több mint 11 éve
Toca Minnesota Vikings 18 740 — Vikings fan
Kíváncsi vagyok megis hogy kellett volna reagalnia szerinted?Toca
Valóban, vitaindítónak szántam.
Tisztában vagyok vele, hogy egy 20-40-60ezer forintos telefon sokaknak érték.
Viszont ha valóban az, miért csak akkor fogja fel, amikor már elvesztette?
(Természetesen az ő tulajdona, azt csinál vele amit akar, és nem tarthatja páncélszekrényben.
És az, hogy ilyen könnyen hozzáférhetően tartja a metrón a kezében senkit sem jogosít fel arra, hogy elvegye.)
Egy olyan érték esetében melynek az elvesztése ilyen irreális reakciót vált ki belőlem bizony nem viselkednék ilyen lazán, felelőtlenül.
Ha mondjuk egy sajtburgert kapnak így ki a kezéből, akkor is egyből így bepánikol?
Vagy felfogja, hogy 250 forint, leszáll, vesz másikat, az élet megy tovább.
(Ettől függetlenül senkinek nincs joga elvenni a másét, de most nem erről beszélünk, hanem a tulzó, irreális reakcióról.)
Ha egy kétezrest ragadnak ki a kezéből, akkor is így besír?
Vagy azt mondja, akurvaéletbebasszameg, és felfogja, hogy ez már elment, nem tud vele mit kezdeni?
Ha neked a teljes vagyonod mondjuk 200ezer forint, akkor a metrón a kezedben fogsz ebből 100ezret 10ezresekben?
Csak a hülye nem tudja mekkroa csóróság van.
5-10-20ezer forintokért késelnek meg embereket, idős emberekre rontanak rá pár ezer forintokért eladható láncokért, gyűrűkért, ilyen hírekkel van tele a net.
Rengeteget olvasni olyan sztorikról, hogy kivették a kezéből a mobilját, letépték a táskáját és simán elrohantak.
Én pont ilyen megfontolásból nem teszem ki a mobilomat még étteremben sem az asztalra, mert ha valaki felkapja úgysem érem utol.
Eközben a Liszt Ferenc téren vagy a Ráday utcában ha végigmegyek nyáron, akkor egy rakás iPhone, tabletek, mobilok, kamerák, fényképezők vannak lazán odatéve.
Ebben a közegben ha valaminek az elvesztése a segítsééééééég...áljonmeeeg rakciót eredményezi (biztos én is így éreznék ha egy kisgyereket rántanának így el tőlem), akkor arra illene jobban odafigyelni.
Nem?

Sobri Jóska
Sobri ezzel annyi a gond , hogy szerinted irrealisan reagal , szerintem ( tippre a legtobb ember szerint de altalanositani veled szembe nem merek 😊 ) nem. Hirtelen stresszhelyzetben mindenki mashogy reagal . Pszihologiai tanulamanyt is folytathatnank errol , de maradjunk annyiba hogy a legtobb embernel foleg ha latja hogy o nem tud mit tenni segitsegert kiallt es a problemat leegyszerusitve megodoast keres. Allitsak meg.
Egyebkent erdekes a kerdes. Mert nekem egy oreg bacsi szolt mar hogy tegyem el a telefonom mert draga es fel hogy ellopjak. Akkor nem tulajdonitottam neki sok jelentoseget de sajnos igaza van.
Viszont az hogy lassan mIndenhol szet kell neznem hogy biztonsagban telefonalhatok ( megiscsak ezert van mobilom) kezd aggasztova valni.
Mondjuk igy legalabb az emberek odafigyelnek kicsit a kornyezetukre , korulottuk levo emberekre , szoval akar pozitivba is fordulhat.
Vegul es ne vedd szemelyes sertesnek , de szerintem semmi jogod nincs megkerdojelezni a no reakciojat( max ha arraprobalsz utalni hogy megjatszak az egeszet) . Te se mindig esszeruen reagalsz.
Mai napi ledvenc temam. Pl.: szerintem /sokak szerint (megalapozott forumbeli visszajelzesek alapjan vontam le eme kovetkeztetest) tok irrealisan reagalsz a Tebow temara , de most ezert nem itelhet el senki.
Plane mivel nem tudhatod hogy mit jelentett neki ez a telefon(emlek akandek akarmi) , illetve nem tudodhatod eppen milyen erzelmi allapotba volt.
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 428 — #NoStress
Sobri ezt ugy nem komolyan írod most. Egy ember nincs felkészülve arra, h csak úgy ellopják a kezéből a telefont, nincs felkészülve a reakcióra, h mit mondjon stb, a reakciója miatt őt kikezdeni az eléggé, nem is tudom mit mondjak...
Másik meg, h nem vigyázott rá eléggé? Há' bazmeg a kezében volt és telefonált, mégis mit csináljon? Ne telefonáljon vele, hanem tartsa széfben ha sokat ér neki? Vagy gyúrja ki magát annyira, h meg tudja védeni a tulajdonát? Esetleg járjon testőrrel?
Szép világban élünk, ha az áldozat a hibás és nem a bűnöző...Black_Adder
Éreztem, hogy lesz aki nem olvas figyelmesen.
Nem hibás az áldozat, sehol sem írtam,.
Csak kissé túlzó a reakciója, ezt írtam, és azt, hogy erősen irreális.
Érdekes, hogy lesz a kissé túlzóból hibás. Nem?
Láttad a videót?
Szerinted normális volt a segítséééég...ájjjonmeeeeg-ből kiérződő totális elkeseredettség?
Szerinted jó, ha valaki így kötődik bármilyen tárgyhoz, pláne egy telefonhoz??
Nem beteges kissé?
Mintha az iPhone5 kapcsán te is furcsállottad volna egy tárgy ennyire túlmisztifikálását. De lehet rosszzul emlékszem.
Ez az iPhone5-ért sorbaállás másik oldala, és egy irreális reakció a tulajdon elvesztése miatt.

több mint 11 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 893 — we almost always almost win
Sobri ezt ugy nem komolyan írod most. Egy ember nincs felkészülve arra, h csak úgy ellopják a kezéből a telefont, nincs felkészülve a reakcióra, h mit mondjon stb, a reakciója miatt őt kikezdeni az eléggé, nem is tudom mit mondjak...
Másik meg, h nem vigyázott rá eléggé? Há' bazmeg a kezében volt és telefonált, mégis mit csináljon? Ne telefonáljon vele, hanem tartsa széfben ha sokat ér neki? Vagy gyúrja ki magát annyira, h meg tudja védeni a tulajdonát? Esetleg járjon testőrrel?
Szép világban élünk, ha az áldozat a hibás és nem a bűnöző...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 428 — #NoStress
Kíváncsi vagyok megis hogy kellett volna reagalnia szerinted?Toca
Valóban, vitaindítónak szántam.
Tisztában vagyok vele, hogy egy 20-40-60ezer forintos telefon sokaknak érték.
Viszont ha valóban az, miért csak akkor fogja fel, amikor már elvesztette?
(Természetesen az ő tulajdona, azt csinál vele amit akar, és nem tarthatja páncélszekrényben.
És az, hogy ilyen könnyen hozzáférhetően tartja a metrón a kezében senkit sem jogosít fel arra, hogy elvegye.)
Egy olyan érték esetében melynek az elvesztése ilyen irreális reakciót vált ki belőlem bizony nem viselkednék ilyen lazán, felelőtlenül.
Ha mondjuk egy sajtburgert kapnak így ki a kezéből, akkor is egyből így bepánikol?
Vagy felfogja, hogy 250 forint, leszáll, vesz másikat, az élet megy tovább.
(Ettől függetlenül senkinek nincs joga elvenni a másét, de most nem erről beszélünk, hanem a tulzó, irreális reakcióról.)
Ha egy kétezrest ragadnak ki a kezéből, akkor is így besír?
Vagy azt mondja, akurvaéletbebasszameg, és felfogja, hogy ez már elment, nem tud vele mit kezdeni?
Ha neked a teljes vagyonod mondjuk 200ezer forint, akkor a metrón a kezedben fogsz ebből 100ezret 10ezresekben?
Csak a hülye nem tudja mekkroa csóróság van.
5-10-20ezer forintokért késelnek meg embereket, idős emberekre rontanak rá pár ezer forintokért eladható láncokért, gyűrűkért, ilyen hírekkel van tele a net.
Rengeteget olvasni olyan sztorikról, hogy kivették a kezéből a mobilját, letépték a táskáját és simán elrohantak.
Én pont ilyen megfontolásból nem teszem ki a mobilomat még étteremben sem az asztalra, mert ha valaki felkapja úgysem érem utol.
Eközben a Liszt Ferenc téren vagy a Ráday utcában ha végigmegyek nyáron, akkor egy rakás iPhone, tabletek, mobilok, kamerák, fényképezők vannak lazán odatéve.
Ebben a közegben ha valaminek az elvesztése a segítsééééééég...áljonmeeeg rakciót eredményezi (biztos én is így éreznék ha egy kisgyereket rántanának így el tőlem), akkor arra illene jobban odafigyelni.
Nem?

több mint 11 éve
Toca Minnesota Vikings 18 740 — Vikings fan
 index.hu/belfold/2012/10/27/igy_lopjak_a_telefont_a_metron/

Toca
Azért a csaj reakciója kissé túlzó, mintha a pacemakerét vették volna el, vagy a gyerekét.
Én se örülnék, mert telefont elhagyni is nagy bosszúság, pláne okostelót, utánajárás, újrarakni, personalizálni az egészet, és rühellem a tolvajokat, akik így beleavatkoznának az életembe, adnának plusz elfoglaltságot, de sírós hangon a "segítséééég...ájjonmeeeg" azért erősen irreális viselkedés. Ki segítsen?! És ha megáll?Sobri Jóska
 index.hu/belfold/2012/10/27/igy_lopjak_a_telefont_a_metron/

Toca
Azért a csaj reakciója kissé túlzó, mintha a pacemakerét vették volna el, vagy a gyerekét.
Én se örülnék, mert telefont elhagyni is nagy bosszúság, pláne okostelót, utánajárás, újrarakni, personalizálni az egészet, és rühellem a tolvajokat, akik így beleavatkoznának az életembe, adnának plusz elfoglaltságot, de sírós hangon a "segítséééég...ájjonmeeeg" azért erősen irreális viselkedés. Ki segítsen?! És ha megáll?Sobri Jóska
Barmennyire is irrealis szamodra egy ilyen reakcio , de egy normalis es mondjuk olyan ember akinek lehet az a telefon ertek is , tehat nem o elloptak vesek egy ujat stilusba tolja , így reagal. Ha az ember latja hogy nem tudja megoldani a problemat foleg stresszhelyzetben segitsegert kiallt es kozben az agya mar a megoldaskiserleten gondolkozik( alljon meg)
Kíváncsi vagyok megis hogy kellett volna reagalnia szerinted?
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 428 — #NoStress
 index.hu/belfold/2012/10/27/igy_lopjak_a_telefont_a_metron/

Toca
Azért a csaj reakciója kissé túlzó, mintha a pacemakerét vették volna el, vagy a gyerekét.
Én se örülnék, mert telefont elhagyni is nagy bosszúság, pláne okostelót, utánajárás, újrarakni, personalizálni az egészet, és rühellem a tolvajokat, akik így beleavatkoznának az életembe, adnának plusz elfoglaltságot, de sírós hangon a "segítséééég...ájjonmeeeg" azért erősen irreális viselkedés. Ki segítsen?! És ha megáll?

több mint 11 éve
laccoo74 Chicago Bears 2 986 — Kőkorszaki maci
Gyűlölöm a posta azon dolgozóit, akik mások csomagjait dézsmálják.Eltüntették a kisfiam interneten rendelt ajándékát, és szerintem ezzel nem vagyok egyedül.Gátlástalan TOLVAJBANDA!
több mint 11 éve
Toca Minnesota Vikings 18 740 — Vikings fan
Csak erre most ott a bizonyíték a felvétel formájában. GRAFI
Mondjuk bizonyító ereje kíváncsi vagyok mennyi van. Ahogy a mi fanasztikus jogrendszerünket ismerem ,még a cigány perli be végül a videókészítőt, mert megsértette a személyességi jogait...Toca
Bizony. A TASZ szerint ő az áldozat. Mi az hogy provokatív módon mobilozni mert előtte??apeszos
sőt ahogy ismerem a Helsinki Bizottságot még ők is felszólalnak, hogy a kamerázó a kisebbségi mivolta miatt vette fel a tolvajt... és elmennek egészen Strasbourgig...csebi
Kamerázót zárják börtönbe, a nőt meg pénzpírságra ítélném mert nem kínálta fel ingyen és bérmentve a telefonját...
 index.hu/belfold/2012/10/27/igy_lopjak_a_telefont_a_metron/
több mint 11 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 173 — Lucas Scott
Csak erre most ott a bizonyíték a felvétel formájában. GRAFI
Mondjuk bizonyító ereje kíváncsi vagyok mennyi van. Ahogy a mi fanasztikus jogrendszerünket ismerem ,még a cigány perli be végül a videókészítőt, mert megsértette a személyességi jogait...Toca
Bizony. A TASZ szerint ő az áldozat. Mi az hogy provokatív módon mobilozni mert előtte??apeszos
sőt ahogy ismerem a Helsinki Bizottságot még ők is felszólalnak, hogy a kamerázó a kisebbségi mivolta miatt vette fel a tolvajt... és elmennek egészen Strasbourgig...

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Csak erre most ott a bizonyíték a felvétel formájában. GRAFI
Mondjuk bizonyító ereje kíváncsi vagyok mennyi van. Ahogy a mi fanasztikus jogrendszerünket ismerem ,még a cigány perli be végül a videókészítőt, mert megsértette a személyességi jogait...Toca
Bizony. A TASZ szerint ő az áldozat. Mi az hogy provokatív módon mobilozni mert előtte??
több mint 11 éve
Toca Minnesota Vikings 18 740 — Vikings fan
Csak erre most ott a bizonyíték a felvétel formájában. GRAFI
Mondjuk bizonyító ereje kíváncsi vagyok mennyi van. Ahogy a mi fanasztikus jogrendszerünket ismerem ,még a cigány perli be végül a videókészítőt, mert megsértette a személyességi jogait...
több mint 11 éve
GRAFI New England Patriots 1 823 — Next Game Up!!
Csak erre most ott a bizonyíték a felvétel formájában.
több mint 11 éve
Hanni Seattle Seahawks Army West Point Black Knights 7 600 — "Valakinek utolsónak is kell lennie"
Basszameg a legdurvább hogy ezzel én se, sőt senki nem tudna mit csinálni... fúúúú de felhúzott.Hanni
Lehet én vagyok túl elővigyázatos, de ha így utazok, akkor semmilyen értéket nem hagyok elől...
Már megszokás... mindig tudom, hogy ott a lehetőség...catattack
Hát ki mihez van hozzászokva, pl vidékiként sokkal kevésbé érzékeli az ember az ilyen veszélyeket szerintem.

Egyébként elindult már facebookon is a terjesztés, érdekes hogy most mindenki ennek a patkánynak az elkapását erőlteti, pedig szerintem ha heti több száz/ezer ilyen eset nem történik akkor egy se.
több mint 11 éve
Hanni Seattle Seahawks Army West Point Black Knights 7 600 — "Valakinek utolsónak is kell lennie"
 www.facebook.com/photo.php?v=237279816401216

hogyan lopnak telefont metrón! teljesen véletlenül pont nem fehér az illetőeaglesmcnabb
Basszameg a legdurvább hogy ezzel én se, sőt senki nem tudna mit csinálni... fúúúú de felhúzott.Hanni
valami speciális rendvédelmi oktatásban részesültél?😛
sapka
Megtudom magam védeni ha kell, de egyébként arra gondoltam hogy sportoló férfi > átlagos csajszi (aztán lehet 12x magyar bajnok thaiboxos 😀)
több mint 11 éve
catattack 3 520
Basszameg a legdurvább hogy ezzel én se, sőt senki nem tudna mit csinálni... fúúúú de felhúzott.Hanni
Lehet én vagyok túl elővigyázatos, de ha így utazok, akkor semmilyen értéket nem hagyok elől...
Már megszokás... mindig tudom, hogy ott a lehetőség...
több mint 11 éve
sapka Washington Commanders 6 586 — sapka
 www.facebook.com/photo.php?v=237279816401216

hogyan lopnak telefont metrón! teljesen véletlenül pont nem fehér az illetőeaglesmcnabb
Basszameg a legdurvább hogy ezzel én se, sőt senki nem tudna mit csinálni... fúúúú de felhúzott.Hanni
valami speciális rendvédelmi oktatásban részesültél?😛

Attribution No Derivatives (CC-BY-ND-3.0) Nevezd meg!-Ne változtasd!
több mint 11 éve
Hanni Seattle Seahawks Army West Point Black Knights 7 600 — "Valakinek utolsónak is kell lennie"
 www.facebook.com/photo.php?v=237279816401216

hogyan lopnak telefont metrón! teljesen véletlenül pont nem fehér az illetőeaglesmcnabb
Basszameg a legdurvább hogy ezzel én se, sőt senki nem tudna mit csinálni... fúúúú de felhúzott.
több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
elképesztően gyűlölöm a kihegyezetlen ceruzák hangját a papíron, sőt már a látványuktól is rosszul vagyok. erre ma beült mellém a vonaton egy anyuka 2 kislánnyal akik richtig rajzolgattak egész úton, csumára fel kellett hangosítanom a zenét és becsukni a szemem, hogy ne kapjak agyfaszt, de még így is szörnyű élmény volt.Höri
Elképzelem, amint eccer lesz egy kölköd, nekiáll nagyüzemben rajzolni, te meg 3 percenként odarohansz mellé serényen ceruzát hegyezni 😀
Esetleg a gyerek szigorúan csak akkor fog kapni ceruzát, ha már eltökéletesítette a hegyező használatát. Addig csak a hóba rajzolhat 😊atapapa
Hörinek kölök? Addigra már ceruza se lesz.. 😛
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
elképesztően gyűlölöm a kihegyezetlen ceruzák hangját a papíron, sőt már a látványuktól is rosszul vagyok. erre ma beült mellém a vonaton egy anyuka 2 kislánnyal akik richtig rajzolgattak egész úton, csumára fel kellett hangosítanom a zenét és becsukni a szemem, hogy ne kapjak agyfaszt, de még így is szörnyű élmény volt.Höri
Elképzelem, amint eccer lesz egy kölköd, nekiáll nagyüzemben rajzolni, te meg 3 percenként odarohansz mellé serényen ceruzát hegyezni 😀
Esetleg a gyerek szigorúan csak akkor fog kapni ceruzát, ha már elsajátította a hegyező használatát. Addig csak a hóba rajzolhat 😊

több mint 11 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
 www.facebook.com/photo.php?v=237279816401216

hogyan lopnak telefont metrón! teljesen véletlenül pont nem fehér az illetőeaglesmcnabb
Még álmából felkeltve is! A rutin!

(Ronaldo így lecsúszott?! 😊 )

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 11 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 730 — Scream and scout
 www.facebook.com/photo.php?v=237279816401216

hogyan lopnak telefont metrón! teljesen véletlenül pont nem fehér az illetőeaglesmcnabb
Ilyenkor nyílik az ember zsebében.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 11 éve
catattack 3 520
elképesztően gyűlölöm a kihegyezetlen ceruzák hangját a papíron, sőt már a látványuktól is rosszul vagyok. erre ma beült mellém a vonaton egy anyuka 2 kislánnyal akik richtig rajzolgattak egész úton, csumára fel kellett hangosítanom a zenét és becsukni a szemem, hogy ne kapjak agyfaszt, de még így is szörnyű élmény volt.Höri
Kibaszott beteg állat vagy!
több mint 11 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
elképesztően gyűlölöm a kihegyezetlen ceruzák hangját a papíron, sőt már a látványuktól is rosszul vagyok. erre ma beült mellém a vonaton egy anyuka 2 kislánnyal akik richtig rajzolgattak egész úton, csumára fel kellett hangosítanom a zenét és becsukni a szemem, hogy ne kapjak agyfaszt, de még így is szörnyű élmény volt.

több mint 11 éve
catattack 3 520
 www.facebook.com/photo.php?v=237279816401216

hogyan lopnak telefont metrón! teljesen véletlenül pont nem fehér az illetőeaglesmcnabb
Gecc... Ezt mire föl vette fel a delikvens?
több mint 11 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 463 — TODDHERREMANS79
 www.facebook.com/photo.php?v=237279816401216

hogyan lopnak telefont metrón! teljesen véletlenül pont nem fehér az illető

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!