Gyűlölködjünk

37 feliratkozó

több mint 11 éve
Asbee New York Giants California Golden Bears 6 771 — OL- és Afrika szakértő
Osztálytalálkozó de nagy fail volt. Kegyetlenül csalódtam legtöbb emberben. Már suliban durván ment a klikkesedés, szép kis 4-5 fős csoportok alakultak ki, más meg le volt szarva. Majd mentünk kajálni, ott egy nagyon kicsivel jobb volt a helyzet. Majd fél 11-kor négyen maradtunk, mert lelépett mindenki...Pedig előzetesen nem erre készült a nép ahogy azt érzékeltem. Szánalom az egész.


Magyar Giants Blog a Facebookon és a Twitteren is! 2018-as FA TRACKER
több mint 11 éve
szaba Los Angeles Chargers 10 126
utálom hogy mindent megtennék az ikertestvéremért, ő meg leszarja az egészet, és lassan oda jutok hogy mindennek én vagyok az oka, amit ő elront a SAJÁT életében. Nagyon elszomorító. eaglesmcnabb
Végül is lehet azt hiszi, hogy te ő vagy...
több mint 11 éve
Vrijbloed Baltimore Ravens 4 295 — No ghosts left to haunt you
utálom hogy mindent megtennék az ikertestvéremért, ő meg leszarja az egészet, és lassan oda jutok hogy mindennek én vagyok az oka, amit ő elront a SAJÁT életében. Nagyon elszomorító. eaglesmcnabb
:/ Ez tényleg nagyon szar. :/
több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Jópárszor elmondtam, elmondom mégegyszer. Kurvára nem érdekel a bőrszín, vagy a rasszjegyek. Egyetlen etnikumot sem ítélek meg bőrszín alapján. Kizárólag az életvitele, a be(nem)illeszkedési szándéka, más emberekhez való viszonya, és a törvények tisztelete illetve betartása a mérce. Ha az történetesen fehér, azt is elítélem. Csak az a probléma, ha végigmegyek az utcán, (és ehhez már nem is kell borsodban lakni) szembe jön velem tíz cigány, majd tíz fehér, ebből öt jó eséllyel megkönnyítene. És a többség nem a fehérek közül kerülne ki. Könnyű jogokat védeni olyanoknak akik csak a hírekben, és a tv-ben találkoznak velük. Valahogy a rejtett kamerás felvételek mindíg mást mutatnak. Nem azért nem szeretem őket, mert így születtem, hanem mert jót igen ritkán tapasztalok részükről. És a közel ötven évembe jó sok tapasztalat belefér. A számukra (kizárólag etnikai alapon) biztosított pozitív diszkrimináció sem igazán segít ezen. Sőt. apeszos
értem, amit írsz, értettem ezelőtt is, pontosan ezért írtam, hogy én sutianap érvelésének a hibájára világítottam rá, és nem rólad beszéltem személyesenSzobi22
Nekem viszont elnézést kell kérnem, hiszen nem neked személyesen szántam az írást, nem kellett volna idéznem. Mindössze a definícióra reagáltam. Valahol sutianapnak is igaza van, mert az én rasszizmusom különleges, valóban a vicc kategóriába illik a leginkább. Tisztelem, becsülöm mindazokat, akik a munkájukkal, tehetségükkel tűnnek ki, mindegy hogy fekete, fehér, sárga vagy barna. És igen, a cigányok között is van olyan akit becsülök, és maximálisan tisztelem is. Lakatos Menyhért sok írását olvastam, a Füstös képek a mai napig meghatározó élmény számomra. Nem szeretnék felsorolást tartani, vannak páran. Az avatarom meg magáért beszél.
több mint 11 éve
Szobi22 Green Bay Packers 2 484 — Bajnok
Jópárszor elmondtam, elmondom mégegyszer. Kurvára nem érdekel a bőrszín, vagy a rasszjegyek. Egyetlen etnikumot sem ítélek meg bőrszín alapján. Kizárólag az életvitele, a be(nem)illeszkedési szándéka, más emberekhez való viszonya, és a törvények tisztelete illetve betartása a mérce. Ha az történetesen fehér, azt is elítélem. Csak az a probléma, ha végigmegyek az utcán, (és ehhez már nem is kell borsodban lakni) szembe jön velem tíz cigány, majd tíz fehér, ebből öt jó eséllyel megkönnyítene. És a többség nem a fehérek közül kerülne ki. Könnyű jogokat védeni olyanoknak akik csak a hírekben, és a tv-ben találkoznak velük. Valahogy a rejtett kamerás felvételek mindíg mást mutatnak. Nem azért nem szeretem őket, mert így születtem, hanem mert jót igen ritkán tapasztalok részükről. És a közel ötven évembe jó sok tapasztalat belefér. A számukra (kizárólag etnikai alapon) biztosított pozitív diszkrimináció sem igazán segít ezen. Sőt. apeszos
értem, amit írsz, értettem ezelőtt is, pontosan ezért írtam, hogy én sutianap érvelésének a hibájára világítottam rá, és nem rólad beszéltem személyesen

több mint 11 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 436 — TODDHERREMANS79
utálom hogy mindent megtennék az ikertestvéremért, ő meg leszarja az egészet, és lassan oda jutok hogy mindennek én vagyok az oka, amit ő elront a SAJÁT életében. Nagyon elszomorító.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Urak, mégmielőtt elfajulna a dolog. Tehát szögezzünk le valamit, rendes rasszista nem nézeget NFLt mer tele van feketével. Apeszos meg a Róber Három avatarral tényleg vicckategóriába kerülne, bármilyen komolyan szóbajöhető mozgalomnál. Javasolnám bevezetni az értekezéseknél a szomszédgyűlölet, életviteliútálat és megélhetési-bűnözésellenes kifejezéseket. Ha szépen tudjuk használni a fogalomtárat kiderülhet, hogy semmiféle etnikai alapon elfajult predesztinációt nem követünk el. Béka legyen valatek, és lelkeitekkel! 😉sutianap
Erről van szó.apeszos
nem a vitába folynék bele, csak az érvelés hibájára mutatnék rá: definíció szerint nem kell minden más bőrszínűt utálni ahhoz, hogy valaki rasszista legyen
és pontosan emiatt -véleményem szerint- a kifejezés kevésbé negatív értelmű, mint ahogy sokan használják, és sokan gondolják rólaSzobi22
Jópárszor elmondtam, elmondom mégegyszer. Kurvára nem érdekel a bőrszín, vagy a rasszjegyek. Egyetlen etnikumot sem ítélek meg bőrszín alapján. Kizárólag az életvitele, a be(nem)illeszkedési szándéka, más emberekhez való viszonya, és a törvények tisztelete illetve betartása a mérce. Ha az történetesen fehér, azt is elítélem. Csak az a probléma, ha végigmegyek az utcán, (és ehhez már nem is kell borsodban lakni) szembe jön velem tíz cigány, majd tíz fehér, ebből öt jó eséllyel megkönnyítene. És a többség nem a fehérek közül kerülne ki. Könnyű jogokat védeni olyanoknak akik csak a hírekben, és a tv-ben találkoznak velük. Valahogy a rejtett kamerás felvételek mindíg mást mutatnak. Nem azért nem szeretem őket, mert így születtem, hanem mert jót igen ritkán tapasztalok részükről. És a közel ötven évembe jó sok tapasztalat belefér. A számukra (kizárólag etnikai alapon) biztosított pozitív diszkrimináció sem igazán segít ezen. Sőt.
több mint 11 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 31 995
Olyan ez mint az allergia, csak egyvalamire létező allergia smafu. Nekem van olyan haverom, a tévét sem kapcsolja be, hátha négert lát. Az hogy elméletileg vagy gondolatilag miről képzelődünk, még midig irdatlan messze van attól, hogy Ap. felszáll a buszra oszt az első szembejövőt szájonkapja mert... ám gyühetmég a Gondolatőrség, azt megyünk a sittre együttesen, remélem van ESPN benn. 😀sutianap
akkor a haverod az utcára sem megy ki, nehogy négert lásson?

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 107 — capitaine du château de Vienne 1487
Olyan ez mint az allergia, csak egyvalamire létező allergia smafu. Nekem van olyan haverom, a tévét sem kapcsolja be, hátha négert lát. Az hogy elméletileg vagy gondolatilag miről képzelődünk, még midig irdatlan messze van attól, hogy Ap. felszáll a buszra oszt az első szembejövőt szájonkapja mert... ám gyühetmég a Gondolatőrség, azt megyünk a sittre együttesen, remélem van ESPN benn. 😀


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 11 éve
Szobi22 Green Bay Packers 2 484 — Bajnok
Urak, mégmielőtt elfajulna a dolog. Tehát szögezzünk le valamit, rendes rasszista nem nézeget NFLt mer tele van feketével. Apeszos meg a Róber Három avatarral tényleg vicckategóriába kerülne, bármilyen komolyan szóbajöhető mozgalomnál. Javasolnám bevezetni az értekezéseknél a szomszédgyűlölet, életviteliútálat és megélhetési-bűnözésellenes kifejezéseket. Ha szépen tudjuk használni a fogalomtárat kiderülhet, hogy semmiféle etnikai alapon elfajult predesztinációt nem követünk el. Béka legyen valatek, és lelkeitekkel! 😉sutianap
Erről van szó.apeszos
nem a vitába folynék bele, csak az érvelés hibájára mutatnék rá: definíció szerint nem kell minden más bőrszínűt utálni ahhoz, hogy valaki rasszista legyen
és pontosan emiatt -véleményem szerint- a kifejezés kevésbé negatív értelmű, mint ahogy sokan használják, és sokan gondolják róla

több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Urak, mégmielőtt elfajulna a dolog. Tehát szögezzünk le valamit, rendes rasszista nem nézeget NFLt mer tele van feketével. Apeszos meg a Róber Három avatarral tényleg vicckategóriába kerülne, bármilyen komolyan szóbajöhető mozgalomnál. Javasolnám bevezetni az értekezéseknél a szomszédgyűlölet, életviteliútálat és megélhetési-bűnözésellenes kifejezéseket. Ha szépen tudjuk használni a fogalomtárat kiderülhet, hogy semmiféle etnikai alapon elfajult predesztinációt nem követünk el. Béka legyen valatek, és lelkeitekkel! 😉sutianap
Erről van szó.
több mint 11 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 107 — capitaine du château de Vienne 1487
Urak, mégmielőtt elfajulna a dolog. Tehát szögezzünk le valamit, rendes rasszista nem nézeget NFLt mer tele van feketével. Apeszos meg a Róber Három avatarral tényleg vicckategóriába kerülne, bármilyen komolyan szóbajöhető mozgalomnál. Javasolnám bevezetni az értekezéseknél a szomszédgyűlölet, életviteliútálat és megélhetési-bűnözésellenes kifejezéseket. Ha szépen tudjuk használni a fogalomtárat kiderülhet, hogy semmiféle etnikai alapon elfajult predesztinációt nem követünk el. Béka legyen valatek, és lelkeitekkel! 😉


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 11 éve
yooker New York Giants 7 331 — Expect the Best !
a témához kapcsolódva :

több mint 11 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
A közbiztonságot senki más nem biztosíthatja, garantálhatja, csak az állam.tomi-tomi
Vagy a Polgárőrség. 😊 (Tudom, most már kell valami állami jóváhagyás.)
Nem néztem pontosan utána, meg nem vagyok jogász, de van valami olyasmi a különböző jogsértéseknél, hogy mennyire veszélyes a társadalomra. Van olyan, hogy ez feltétele az szabálysértés elkövetésének, sok esetben pedig a csekély társadalomra való veszélyesség enyhítő körülmény.
Na most mennyire veszélyes a társadalomra, ha önkényesen fenntartatom a rendet?

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 357 — #NoStress
"közbiztonság, közrend fenntartására irányuló tevékenység jogellenes szervezésének vétsége elkövetésének megalapozott gyanúja miatt büntetőeljárást indított ismeretlen tettes ellen"
Azért a fenti is egy jó tényálladék!
Atari
Mivel a Jobbik se állíthatott kénye-kedve szerint csendőrséget, most ezzel a kifacsart baromsággal indítanak eljárást a "roma rendcsinálók" ellen is.
Már akkor is morbid volt ez az indoklás, most meg még annál is morbidabb.
Mert ugye ez azt jelenti, hogy a priuszos Daflics ezredest azzal vádolják(!), hogy közbiztonságot, közrendet akart fenntartani jogellenes szervezeti formában. És ezt nem nézheti tétlenül a hatóság.
Tiszta kabaré, mondhatni cirkusz, és miközben sokak csak a fejüket kapkodják a beszélő majmok és oroszlánként pózoló pávák láttán, addig a háttérben a szarkaként dolgozó szarkák gyűjtögetik a kincseket.
Sobri Jóska
Ne haragudjatok, de most félrehord a célzókészüléketek. Az államnak az egyik legfontosabb monopóliuma az erőszakszervezetek alapítása, fenntartása. A közbiztonságot senki más nem biztosíthatja, garantálhatja, csak az állam. Pontosan 800 évvel lőnétek vissza Magyarországot, ha nem így lenne.tomi-tomi
Mármint félreérted amit írok.
Evidens, hogy az állam nem engedi át másnak a rendfenntartás monopóliumát.
De nézd meg az idézetet: "közbiztonság, közrend fenntartására irányuló tevékenység jogellenes szervezésének vétsége".
Ne azt, hogy azt takarja a maga kacifántos módján, hogy "amit szabad...", hanem a megfogalmazást.
Ha az lenne az indoklás, hogy "katonai, félkatonai szervezet létrehozása és..." vagy "fegyveres karhatalom..." , stb. akkor evidens, de így annyira szerencsétlen, kicsinyes, magyar.

több mint 11 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
"közbiztonság, közrend fenntartására irányuló tevékenység jogellenes szervezésének vétsége elkövetésének megalapozott gyanúja miatt büntetőeljárást indított ismeretlen tettes ellen"
Azért a fenti is egy jó tényálladék!
Atari
Mivel a Jobbik se állíthatott kénye-kedve szerint csendőrséget, most ezzel a kifacsart baromsággal indítanak eljárást a "roma rendcsinálók" ellen is.
Már akkor is morbid volt ez az indoklás, most meg még annál is morbidabb.
Mert ugye ez azt jelenti, hogy a priuszos Daflics ezredest azzal vádolják(!), hogy közbiztonságot, közrendet akart fenntartani jogellenes szervezeti formában. És ezt nem nézheti tétlenül a hatóság.
Tiszta kabaré, mondhatni cirkusz, és miközben sokak csak a fejüket kapkodják a beszélő majmok és oroszlánként pózoló pávák láttán, addig a háttérben a szarkaként dolgozó szarkák gyűjtögetik a kincseket.
Sobri Jóska
Ne haragudjatok, de most félrehord a célzókészüléketek. Az államnak az egyik legfontosabb monopóliuma az erőszakszervezetek alapítása, fenntartása. A közbiztonságot senki más nem biztosíthatja, garantálhatja, csak az állam. Pontosan 800 évvel lőnétek vissza Magyarországot, ha nem így lenne.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 11 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
.......
tomi-tomi
A végén kiderül, hogy náci is vagyok, nem csak rasszista. Tisztában vagyok vele, hogy a hatalom áll az útban. Ebben meg is egyeztünk Sobrival. Hiszen a vak is látja miért védik őket körömszakadtukig, miért "érdemelnek" különleges bánásmódot, miért néznek el nekik annyi mindent, miért JÁR nekik alanyi jogon annyi minden, és hogy eközben szó sem esik a KÖTELEZETTSÉGEIKRŐL, csakis a jogaikról. Ha valaki szót emel azért, hogy vállalják a terheket is, biztos azért teszi, mert cigányok, ergo rasszista. Ahonnan toloncolják ki őket, nem azért teszik mert másképp nem bírnak velük, mert lopnak csalnak rabolnak, hanem azért, mert rasszisták. Nézzük másképp. Én a mostani lakásomat 70(!!)%-al olcsóbban vettem a városi átlagnál. Mert roma lakta környéken van. Ebben a városrészben túlnyomó többségben romák laknak. És én még a szélén lakom. Ahová beteszik a lábukat, azonnal romlani kezd a közbiztonság, valahogy leamortizálódik a környék, esni kezd az ingatlanok ára, először csak a közvetlen szomszédok menekülnek, aztán ahogy telik fel romákkal a vidék (mert persze csak ők költöznek oda, és nem is pénzért..) úgy mennek a többiek is utánuk. Miért van ez? A számszerűség igenis fontos. Ha a székelyek, vagy a szlovákok élnének így, akkor velük lenne bajom. De nem ők.... Ugye ismered Rostás-Farkas Györgyöt? Ő mondta, bizony a vérükben van a bűnözés. Ezért becsüli azt a romát, aki ki tudott törni ebből a dágványból. De már tényleg befejeztem. Kell valakit keresnem, aki engem is megvéd. Mert még magam sem védhetem meg magam.
apeszos
A jóég áldjon meg, nem Rólad van szó! Ne játszd, kérlek, a sértődött, megbélyegzett embert! Mindannyian szeretünk sztereotípiákban gondolkodni; mindannyian potenciális nácik, rasszisták vagyunk. S mindannyian potenciális áldozatok. Ehhez csak annak kell teljesülnie, hogy legyen egy kritikus tömeg, akik hajlandóak aktív rasszisták lenni, és a többség - félelmében, apátiájában stb. - elfogadja, hogy minden baj okozója egy bizonyos a hatalom által megjelölt - kisebbség. Aztán, ha véletlenül annak a kisebbségnek vagy a tagja, akkor ráb@sztál, a végén pedig mindenki. Ezt a folyamatot csak gondolkodással tudod gátolni magadban és a környezetedben. Ezzel tudod a legjobban megvédeni magad.
Én nagyon szívesen látnék olyan összegzéseket, hogy a cigány elkövetők és a "magyar" elkövetők mekkora értékre követnek el vagyon elleni bűncselekményeket. Vagy például (ha már kötelezettségek)az APEH-nak (tudom, NAV) mekkora összeggel tartozik a két csoport. Ambrus által elrabolt összeg hány tyúklopásból jön össze? A cigányok jellemző vagyon elleni bűncselekményei helyben, konkrét személynek fájnak, egy bankrabló több tízmilliós zsákmánya konkrétan senkinek sem fáj, pedig végül azt is konkrét emberek fizetik meg.
Amit leírsz, az a gettósodás folyamata. Mindenhol a világon előfordul, mindig a többségi kultúra és egy adott kisebbség ütközéséből jön létre. De nem mindenhol a cigányok az adott kisebbség. A kanadaiak nem azért vágták vissza őket, mert cigányok. Menedékjogi álca alatt bűnözői szervezetet hoztak létre. Nem azon gondolkodnak, hogy megszigorítják a cigányok vízum kérelmeinek elbírálását, hanem a magyar állampolgárokét. A rasszista bélyeget már a mi gondolkodási sémáink ragasztják rá a kanadai hatóságokra.
Rostás-Farkas véleménye pedig jól leírható pszichológiai folyamatok eredménye (a többségnek való megfelelni vágyás, a saját értékeim leértékelése stb., ld. a híres-hírhedt börtönőr-rab kísérletet).

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 357 — #NoStress
"közbiztonság, közrend fenntartására irányuló tevékenység jogellenes szervezésének vétsége elkövetésének megalapozott gyanúja miatt büntetőeljárást indított ismeretlen tettes ellen"
Azért a fenti is egy jó tényálladék!
Atari
Mivel a Jobbik se állíthatott kénye-kedve szerint csendőrséget, most ezzel a kifacsart baromsággal indítanak eljárást a "roma rendcsinálók" ellen is.
Már akkor is morbid volt ez az indoklás, most meg még annál is morbidabb.
Mert ugye ez azt jelenti, hogy a priuszos Daflics ezredest azzal vádolják(!), hogy közbiztonságot, közrendet akart fenntartani jogellenes szervezeti formában. És ezt nem nézheti tétlenül a hatóság.
Tiszta kabaré, mondhatni cirkusz, és miközben sokak csak a fejüket kapkodják a beszélő majmok és oroszlánként pózoló pávák láttán, addig a háttérben a szarkaként dolgozó szarkák gyűjtögetik a kincseket.

több mint 11 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
"közbiztonság, közrend fenntartására irányuló tevékenység jogellenes szervezésének vétsége elkövetésének megalapozott gyanúja miatt büntetőeljárást indított ismeretlen tettes ellen"
Azért a fenti is egy jó tényálladék!
[vicc on] Még a végén vissza kell majd magam fogni, nehogy elsősegélyt nyújtsak valakinek megsértve ezzel egy hasonló jogszabályt. Hisz arra is van hivatalos személy: mentős, orvos.[vicc off]

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
.......
tomi-tomi
A végén kiderül, hogy náci is vagyok, nem csak rasszista. Tisztában vagyok vele, hogy a hatalom áll az útban. Ebben meg is egyeztünk Sobrival. Hiszen a vak is látja miért védik őket körömszakadtukig, miért "érdemelnek" különleges bánásmódot, miért néznek el nekik annyi mindent, miért JÁR nekik alanyi jogon annyi minden, és hogy eközben szó sem esik a KÖTELEZETTSÉGEIKRŐL, csakis a jogaikról. Ha valaki szót emel azért, hogy vállalják a terheket is, biztos azért teszi, mert cigányok, ergo rasszista. Ahonnan toloncolják ki őket, nem azért teszik mert másképp nem bírnak velük, mert lopnak csalnak rabolnak, hanem azért, mert rasszisták. Nézzük másképp. Én a mostani lakásomat 70(!!)%-al olcsóbban vettem a városi átlagnál. Mert roma lakta környéken van. Ebben a városrészben túlnyomó többségben romák laknak. És én még a szélén lakom. Ahová beteszik a lábukat, azonnal romlani kezd a közbiztonság, valahogy leamortizálódik a környék, esni kezd az ingatlanok ára, először csak a közvetlen szomszédok menekülnek, aztán ahogy telik fel romákkal a vidék (mert persze csak ők költöznek oda, és nem is pénzért..) úgy mennek a többiek is utánuk. Miért van ez? A számszerűség igenis fontos. Ha a székelyek, vagy a szlovákok élnének így, akkor velük lenne bajom. De nem ők.... Ugye ismered Rostás-Farkas Györgyöt? Ő mondta, bizony a vérükben van a bűnözés. Ezért becsüli azt a romát, aki ki tudott törni ebből a dágványból. De már tényleg befejeztem. Kell valakit keresnem, aki engem is megvéd. Mert még magam sem védhetem meg magam.
több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Nohát. Eddig tartott.

"Kommandósok fogták el a „Roma Gárda” vezetőjét
Információink szerint néhány perccel ezelőtt kommandósok elfogták és őrizetbe vették a „Roma Gárda” vezetőjét, a magát Daflics ezredesnek nevező Bagó Ferencet."

 www.bama.hu/baranya/kozelet/kommandosok-fogtak-el-a-roma-garda-vezetojet-460095apeszos
"A rendőrség a hírt nem erősítette meg."
De ha mégis igaz, lesz majd Új Roma Gárda.Sobri Jóska
Szeretnéd?apeszos
Nem azon múlik, hogy én mit szeretnék.
Ha azon múlna, akkor egy hasonlattal élve nem lennének magyarok, cigányok, fehérek, feketék, sárgák, mindenki kék lenne.
(Persze rögtön jönnének a világoskékek, hogy a sötétkékeket basztassák, tisztában vagyok vele.)
Sobri Jóska
De hát ez a kurva világ nem így lett megalkotva. A legnagyobb baj nem az, hogy külső jegyeinkben különbözünk. Hanem belül is. És vannak okos emberek, akik ezt kihasználják, és a maguk javára fordítják. Mert gyarló az ember...
több mint 11 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
apeszos, teljesen természetes, hogy az ember észlelését a saját élményei erősen befolyásolják. (..)tomi-tomi
De nem is székelyekkel vannak tele a börtönök. Nem a székelyek nem hajlandók beilleszkedni, megfelelni a társadalmi és szociális együttélési szabályoknak. Rajtuk kívül melyik nemzetiséggel/kisebbséggel vannak ekkora problémák ma Magyarországon? Tovább megyek: Európában. Lehetne még ragozni, de nem akarom. Tudod, elkeserítő hogyha VISSZA mer ütni nekik valaki, az rögvest rasszista. Azonnal jönnek az enyhítő körülmények, a jogaikat védők, és hovatovább túlteng az irányukban mutatott pozitív diszkrimináció. Már elmondtam egyszer, elmondom most is, talán utoljára. Egyetlen dolgot kellene tenni, velük szemben is ugyanúgy kellene alkalmazni a törvényeket, mint bárki mással.apeszos
Ambrus példájánál - és egyáltalán is - nem a számszerűség a fontos. Hanem nála nem emelték ki az etnikai jellemzőt. Mert nem is fontos, ha valaki bankrabló, akkor bankrabló és kész. Vagy vegyünk egy friss példát. Malina Hedvig soha nem volt Hedvig Malinova (rendben van), ellenben Rezes Éva az elejétől kezdve Eva Rezesova. (Már csak az hiányzik, hogy Kosicében lakik.) Nincs rendben.
Vajon miért lehet tudni, hogy a pécsi barom, hogyan reagált a várható büntetésére, de valahogy nem cigány gyilkosnál ilyet soha nem olvasni.
Sobri minden alkalommal leírja, hogy a megoldást leginkább a hatalom gátolja, neki áll érdekében, hogy az emberek minél inkább érzelmi és nem értelmi szempontok alapján alakítsák a véleményüket.
Magyarországon lehet, hogy a kisebbségek közül a cigányokkal van a legnagyobb gond a kriminalisztikában. Németországban 25-30 évvel ezelőtt a törökökkel voltak így, Ausztriában meg velünk ("Magyar, ne lopj!")
S még valami. Ha elfogadnánk, hogy a cigányok (vagy bármilyen csoport tagjai) ab ovo bűnözők (ha jól értem, Te nem állsz távol ettől a gondolattól), akkor ezt szükségszerűen csak a náci Németország módszereivel lehet megoldani (ivartalanítás, elgázosítás), kiirtani őket. Ez bizony nagyon messze van a Te megoldásodtól.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 11 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 31 995
Nohát. Eddig tartott.

"Kommandósok fogták el a „Roma Gárda” vezetőjét
Információink szerint néhány perccel ezelőtt kommandósok elfogták és őrizetbe vették a „Roma Gárda” vezetőjét, a magát Daflics ezredesnek nevező Bagó Ferencet."

 www.bama.hu/baranya/kozelet/kommandosok-fogtak-el-a-roma-garda-vezetojet-460095apeszos
"A rendőrség a hírt nem erősítette meg."
De ha mégis igaz, lesz majd Új Roma Gárda.Sobri Jóska
Szeretnéd?apeszos
Nem azon múlik, hogy én mit szeretnék.
Ha azon múlna, akkor egy hasonlattal élve nem lennének magyarok, cigányok, fehérek, feketék, sárgák, mindenki kék lenne.
(Persze rögtön jönnének a világoskékek, hogy a sötétkékeket basztassák, tisztában vagyok vele.)
Sobri Jóska


adta magát 😀

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
JSanyo Indianapolis Colts 2 675 — 1/1
Próbáljatok meg egyszer reggel nyitáskor bejutni vérvételre.
Az a nyugger akinek ittfáj ottfáj meg járnialigbír úgy tolja arrébb az embert ahogy kell. Szinte verekszenek a bejutásér, mert annyira rohannak. Igaz, hogy miután végez másfél órát beszélget a bejáratnál, de a lényeg, hogy téged aki mennél melózni megelőzzön.
A körzeti orvoshoz már el sem megyek, mert legutoljára is vagy 20 mami volt előttem, akinek állítom ,hogy a fele csak beszélgetni ment oda.
Bazzani
engem úgy sem szoktak beengedni, hogy ott dolgozom 😀 volt, hogy lifttel kellett felmennem az első emeletre, mert az összes istenért nem voltak hajlandóak félreállni 30 centit, hogy elférjek a lépcsőn..

több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 357 — #NoStress
Nohát. Eddig tartott.

"Kommandósok fogták el a „Roma Gárda” vezetőjét
Információink szerint néhány perccel ezelőtt kommandósok elfogták és őrizetbe vették a „Roma Gárda” vezetőjét, a magát Daflics ezredesnek nevező Bagó Ferencet."

 www.bama.hu/baranya/kozelet/kommandosok-fogtak-el-a-roma-garda-vezetojet-460095apeszos
"A rendőrség a hírt nem erősítette meg."
De ha mégis igaz, lesz majd Új Roma Gárda.Sobri Jóska
Szeretnéd?apeszos
Nem azon múlik, hogy én mit szeretnék.
Ha azon múlna, akkor egy hasonlattal élve nem lennének magyarok, cigányok, fehérek, feketék, sárgák, mindenki kék lenne.
(Persze rögtön jönnének a világoskékek, hogy a sötétkékeket basztassák, tisztában vagyok vele.)