NFL eredménykövetés NFL eredménykövetés - 1 aktív topik

Kerékpár

23 feliratkozó

több mint 6 éve
no Baltimore Ravens 6 622
Mellesleg ezt meg meg se nyerte. A holnapin akarmennyit kaphat ha a laba nem lesz meg. Meg Lopez is elverheti.
több mint 6 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 577
azt túlzásnak érzem, hogy a csapata miatt nyer Froome.
Mikey
Még csak ezt sem állítom. Azt mondom, hogy nem nyert volna 5-t. Ezt a Vueltát biztosan nem nyeri meg más csapatban. Én az idei Tourban is kételkedem. A többit hozta volna más csapatban is, bár ha helyette egy másik menő van a Sky élén, akkor azért necces lett volna.

De hogy stílszerű legyek egy amifoci oldalon. A szememben ő épp úgy egy rendszer nyertese, mint Tom Brady. Persze 5 SB-t nem kell megmagyarázni és nagyon kellett hozzá ő, de Cassellel 11-5, Garppával és Brickettel 3-1. Lehet, hogy TB nélkül csak 2-3 SB lett volna, de nem TB tette naggyá a rendszert, hanem a rendszer TB-t. És itt is ez a véleményem, más is nyert volna ezzel a Skyjal, csak ő az a szerencsés, aki karmesteri pálcát kapta. (Amit persze ki is érdemelt)
Soldados
De azt állítod, hogy a csapata nélkül kapott volna 3 percet. Azaz közvetetten azt, hogy csapat nélkül nem nyerne. Másik oldalról nézve, a csapata miatt nyer. S ez szerintem nagyon nem igaz. Könnyebb dolga van a Sky tagjaként, ez nem kérdés. De ennyi, nem több.

Kicsit erősnek érzem a patses hasonlatot, bár az is igaz, hogy egyáltalán nem követem őket. Csak annyit tudok hogy Brady kiégett és Tebow-val minden évben SB-t nyertek volna. 😊
több mint 6 éve
no Baltimore Ravens 6 622
A tegnapi szakaszról annyit, hogy megint rühelltem, hogy szanaszét cibálták a skyt, erre megint 4 segítős vonattal vágott neki az utolsó hegynek. Így nehéz sajna. amikor Fro km-ekre a céltól megrogyott, akkor négy behúzták 40 mp hátránnyal, de ha más rogy meg 500 méterre, az csapat nélkül 20 mp. Hát ennyi. A Sky-jal nem lehet versenyezni, ezt a Vueltát soha nem nyerte volna meg Fro más csapatban. De ez van, el kell fogadni, hogy ez ma így megy, GC-nyerésre kb még egy évet adok neki, aztán nála is megjelenik a korosodás, amit látni Contin és Nibalin.
Soldados
Ez szerintem túlzás. Egyelőre annyi biztos, h 1x rogyott meg Froome. Egy hideg esős napon.. Ez semmi. Az pedig, h támadásokat a társai hárítják, az nem jelenti azt, h ne lenne ő is erős. Ha lenne tényleg erősebb nála, az összes hegyi szakasz/hegyi befutós szakasz utolsó 1km-én senki sem akadályozná meg a többieket, h odaverjenek neki. Tetejében ezen szakaszok többségében ő adott a többieknek. Még azt sem lehet mondani, csak a TTT és az ITT-on szerzett időkülönbséget a többiekkel szemben.
dawyd728
Én nem mondom, hogy nem erős. De ha egyedül lett volna, mint a többiek, ha megrogynak, akkor ott nem 40 mp-t kap hanem, vagy 2 percet. Ez teljesen egyértelmű, csak neki volt 4 embere, ami irdatlan segítség volt. Ettől még nincs elvitatva, hogy tegnap ismét erős volt. De tegnapelőtt úgy elszállhatott volna, mint Kruiswijk, ha nem éppen a Skyban van.

Azért mert azt vki leírja, nem azt jelenti, hogy Fro ne lenne erős. De perceket jelent neki a csapata. Ez nem az ő hibája, ettől még ezt ki kell használni, de nem ugyanazok a feltételek. ez az amit a Touron is mondtam, meg most is.
Soldados

Azért nincs igazad, mert a legmeredekebb hegyeken a segítség inkább mentális, h vele vannak, mint fizikai. Másrészt sehogy sem kapott volna 2-3 percet. Előbb rosszul is fogalmaztam. Froome mindig tudta, h mennyire hajthatja szét magát. Igazán megrogyni nem is szokott. Az elejétől folyamatosan engedte el a többieket. Ha a hegy elején nagyon fickándozott volna valóban visszaüthetett volna. Volna-volna.
dawyd728
Hiába meredek, iszonyat segítség, hogy négyen(!) viszik a hegyre. Sokkal nehezebb teljesen megborulni, ha 4 társad "visz" téged, mintha magadra maradsz mind fizikálisan, mind a frusztráló gondolataiddal, hogy mindenki elment tőled, aki számít. Sok megborulást láttam már, kétségem sincs afelől, hogy csak az a kérdés, hogy ebből 2, 3, vagy 4 perc lett volna.

Az igaz, hogy nincs ha. El kell fogadni a Sky-dominanciát, de ettől ez még nekem nem kell hogy tetsszen, mert nem érzem egyenlőeknek a feltételeket.
Soldados
en mar csak azt szeretnem tudni, hogy mit jelent a " negyen viszik a hegyre". Mentalisan segit, ok, de attol meg mindenki elment aki szamitott es a frusztracio nem mulik el, mert a tarsai ott vannak. Fro szerintem fejben is az egyik legjobb, mindent tokeletesen kontrollal, neha a laba nem birja, de ritka az is.
több mint 6 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
azt túlzásnak érzem, hogy a csapata miatt nyer Froome.
Mikey
Még csak ezt sem állítom. Azt mondom, hogy nem nyert volna 5-t. Ezt a Vueltát biztosan nem nyeri meg más csapatban. Én az idei Tourban is kételkedem. A többit hozta volna más csapatban is, bár ha helyette egy másik menő van a Sky élén, akkor azért necces lett volna.

De hogy stílszerű legyek egy amifoci oldalon. A szememben ő épp úgy egy rendszer nyertese, mint Tom Brady. Persze 5 SB-t nem kell megmagyarázni és nagyon kellett hozzá ő, de Cassellel 11-5, Garppával és Brickettel 3-1. Lehet, hogy TB nélkül csak 2-3 SB lett volna, de nem TB tette naggyá a rendszert, hanem a rendszer TB-t. És itt is ez a véleményem, más is nyert volna ezzel a Skyjal, csak ő az a szerencsés, aki karmesteri pálcát kapta. (Amit persze ki is érdemelt)


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 6 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
A tegnapi szakaszról annyit, hogy megint rühelltem, hogy szanaszét cibálták a skyt, erre megint 4 segítős vonattal vágott neki az utolsó hegynek. Így nehéz sajna. amikor Fro km-ekre a céltól megrogyott, akkor négy behúzták 40 mp hátránnyal, de ha más rogy meg 500 méterre, az csapat nélkül 20 mp. Hát ennyi. A Sky-jal nem lehet versenyezni, ezt a Vueltát soha nem nyerte volna meg Fro más csapatban. De ez van, el kell fogadni, hogy ez ma így megy, GC-nyerésre kb még egy évet adok neki, aztán nála is megjelenik a korosodás, amit látni Contin és Nibalin.
Soldados
Ez szerintem túlzás. Egyelőre annyi biztos, h 1x rogyott meg Froome. Egy hideg esős napon.. Ez semmi. Az pedig, h támadásokat a társai hárítják, az nem jelenti azt, h ne lenne ő is erős. Ha lenne tényleg erősebb nála, az összes hegyi szakasz/hegyi befutós szakasz utolsó 1km-én senki sem akadályozná meg a többieket, h odaverjenek neki. Tetejében ezen szakaszok többségében ő adott a többieknek. Még azt sem lehet mondani, csak a TTT és az ITT-on szerzett időkülönbséget a többiekkel szemben.
dawyd728
Én nem mondom, hogy nem erős. De ha egyedül lett volna, mint a többiek, ha megrogynak, akkor ott nem 40 mp-t kap hanem, vagy 2 percet. Ez teljesen egyértelmű, csak neki volt 4 embere, ami irdatlan segítség volt. Ettől még nincs elvitatva, hogy tegnap ismét erős volt. De tegnapelőtt úgy elszállhatott volna, mint Kruiswijk, ha nem éppen a Skyban van.

Azért mert azt vki leírja, nem azt jelenti, hogy Fro ne lenne erős. De perceket jelent neki a csapata. Ez nem az ő hibája, ettől még ezt ki kell használni, de nem ugyanazok a feltételek. ez az amit a Touron is mondtam, meg most is.
Soldados

Azért nincs igazad, mert a legmeredekebb hegyeken a segítség inkább mentális, h vele vannak, mint fizikai. Másrészt sehogy sem kapott volna 2-3 percet. Előbb rosszul is fogalmaztam. Froome mindig tudta, h mennyire hajthatja szét magát. Igazán megrogyni nem is szokott. Az elejétől folyamatosan engedte el a többieket. Ha a hegy elején nagyon fickándozott volna valóban visszaüthetett volna. Volna-volna.
dawyd728
Hiába meredek, iszonyat segítség, hogy négyen(!) viszik a hegyre. Sokkal nehezebb teljesen megborulni, ha 4 társad "visz" téged, mintha magadra maradsz mind fizikálisan, mind a frusztráló gondolataiddal, hogy mindenki elment tőled, aki számít. Sok megborulást láttam már, kétségem sincs afelől, hogy csak az a kérdés, hogy ebből 2, 3, vagy 4 perc lett volna.

Az igaz, hogy nincs ha. El kell fogadni a Sky-dominanciát, de ettől ez még nekem nem kell hogy tetsszen, mert nem érzem egyenlőeknek a feltételeket.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 6 éve
no Baltimore Ravens 6 622
A tegnapi szakaszról annyit, hogy megint rühelltem, hogy szanaszét cibálták a skyt, erre megint 4 segítős vonattal vágott neki az utolsó hegynek. Így nehéz sajna. amikor Fro km-ekre a céltól megrogyott, akkor négy behúzták 40 mp hátránnyal, de ha más rogy meg 500 méterre, az csapat nélkül 20 mp. Hát ennyi. A Sky-jal nem lehet versenyezni, ezt a Vueltát soha nem nyerte volna meg Fro más csapatban. De ez van, el kell fogadni, hogy ez ma így megy, GC-nyerésre kb még egy évet adok neki, aztán nála is megjelenik a korosodás, amit látni Contin és Nibalin.
Soldados
Ez szerintem túlzás. Egyelőre annyi biztos, h 1x rogyott meg Froome. Egy hideg esős napon.. Ez semmi. Az pedig, h támadásokat a társai hárítják, az nem jelenti azt, h ne lenne ő is erős. Ha lenne tényleg erősebb nála, az összes hegyi szakasz/hegyi befutós szakasz utolsó 1km-én senki sem akadályozná meg a többieket, h odaverjenek neki. Tetejében ezen szakaszok többségében ő adott a többieknek. Még azt sem lehet mondani, csak a TTT és az ITT-on szerzett időkülönbséget a többiekkel szemben.
dawyd728
Én nem mondom, hogy nem erős. De ha egyedül lett volna, mint a többiek, ha megrogynak, akkor ott nem 40 mp-t kap hanem, vagy 2 percet. Ez teljesen egyértelmű, csak neki volt 4 embere, ami irdatlan segítség volt. Ettől még nincs elvitatva, hogy tegnap ismét erős volt. De tegnapelőtt úgy elszállhatott volna, mint Kruiswijk, ha nem éppen a Skyban van.

Azért mert azt vki leírja, nem azt jelenti, hogy Fro ne lenne erős. De perceket jelent neki a csapata. Ez nem az ő hibája, ettől még ezt ki kell használni, de nem ugyanazok a feltételek. ez az amit a Touron is mondtam, meg most is.
Soldados
Sima dolog ma mar megmondani, hogy mennyi erot sporol ha elotte van valaki a szelarnyek, stb-nek koszonhetoen. Ez a legfontosabb amikor sik szakaszon mesz, de ott te nem latod a tobbi GC menot se az elen tekerni. (A hegyen pl hatszelben jobb egyedul mint a csapattal elotted.) Persze a hegyen is szamit ez, de ahogy no a meredekseg egyre kevesbe ( kiveve valami oltari szembeszelet ). Ugyanarra a hegyre magaban felmegy es ha elotte van valaki akkor sporol valamennyit es te csak ezt nezed, de a lenyeg hogy felmenni a nehez.
Ha megy valaki elotted az lelektanilag segit meg, kit jobban kinek kevesbbe erdekes. R Virenque volt ilyen, ha volt elotte valaki tette a dolgat, de neki sokat szamitott. O nem volt a hegyen a legjobbak kozott, a temerdek hegyi trikoban eltoltott nap ellenere.
A segitok a tamadasok felveteleben a leghasznosabbak a hegyen es pont ezert van ott a trikot vedo csapata. A tobbieknek nem kell, ok tamadnak

Azon a szakaszon mindenki mar (hadd idezzek valakit, talalo volt) sajat zsiron ment es el is szallt ( ennyire ).
Mar rogton a 40mp bukta utan a nyilatkozat hogy szerinte sokan tultoltak, masnapra egy ahhoz kepest dimbes-dombos szakaszon bebizonyosodott az igaza es visszavett 20mp belole.
több mint 6 éve
dawyd728 3 696
A tegnapi szakaszról annyit, hogy megint rühelltem, hogy szanaszét cibálták a skyt, erre megint 4 segítős vonattal vágott neki az utolsó hegynek. Így nehéz sajna. amikor Fro km-ekre a céltól megrogyott, akkor négy behúzták 40 mp hátránnyal, de ha más rogy meg 500 méterre, az csapat nélkül 20 mp. Hát ennyi. A Sky-jal nem lehet versenyezni, ezt a Vueltát soha nem nyerte volna meg Fro más csapatban. De ez van, el kell fogadni, hogy ez ma így megy, GC-nyerésre kb még egy évet adok neki, aztán nála is megjelenik a korosodás, amit látni Contin és Nibalin.
Soldados
Ez szerintem túlzás. Egyelőre annyi biztos, h 1x rogyott meg Froome. Egy hideg esős napon.. Ez semmi. Az pedig, h támadásokat a társai hárítják, az nem jelenti azt, h ne lenne ő is erős. Ha lenne tényleg erősebb nála, az összes hegyi szakasz/hegyi befutós szakasz utolsó 1km-én senki sem akadályozná meg a többieket, h odaverjenek neki. Tetejében ezen szakaszok többségében ő adott a többieknek. Még azt sem lehet mondani, csak a TTT és az ITT-on szerzett időkülönbséget a többiekkel szemben.
dawyd728
Én nem mondom, hogy nem erős. De ha egyedül lett volna, mint a többiek, ha megrogynak, akkor ott nem 40 mp-t kap hanem, vagy 2 percet. Ez teljesen egyértelmű, csak neki volt 4 embere, ami irdatlan segítség volt. Ettől még nincs elvitatva, hogy tegnap ismét erős volt. De tegnapelőtt úgy elszállhatott volna, mint Kruiswijk, ha nem éppen a Skyban van.

Azért mert azt vki leírja, nem azt jelenti, hogy Fro ne lenne erős. De perceket jelent neki a csapata. Ez nem az ő hibája, ettől még ezt ki kell használni, de nem ugyanazok a feltételek. ez az amit a Touron is mondtam, meg most is.
Soldados

Azért nincs igazad, mert a legmeredekebb hegyeken a segítség inkább mentális, h vele vannak, mint fizikai. Másrészt sehogy sem kapott volna 2-3 percet. Előbb rosszul is fogalmaztam. Froome mindig tudta, h mennyire hajthatja szét magát. Igazán megrogyni nem is szokott. Az elejétől folyamatosan engedte el a többieket. Ha a hegy elején nagyon fickándozott volna valóban visszaüthetett volna. Volna-volna.
több mint 6 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 577
Lehet én nem tekertem még eleget életemben | -- nem valószínű, -- | de a vége akkor is az, hogy nem tekeri senki Froome helyett a pedált. Szóval tök jó hogy félelmetesen erős a Sky vonat, de az egyenlet vége nálam akkor is az hogy Froome > bárki.

Egyébként hosszú távon szerintem M. Á. López jobb összetett menő lesz mint Aru.
Mikey
Ez konkrétan nem igaz. Ha nincs a Sky, szerdán kb 3 percet kapott volna, ha egyedül van, mint ahogy mindenki egyedül marad, amikor meghal, kivéve őt, mert őt négyen vitték fel. de senki ne értse félre, ez nem Froome hibája, ez a sky dominanciája, ami nekem nem tetszik.

De a másikban sem értünk egyet: Lopez 23 évesen még nem belőhető, hogy mi lehet neki a plafon, mindössze a 2. háromhetese, de az első, amelyen komolyan vehető. Ez túl kicsi mintavétel. Aru viszont már most egy sokat bizonyított versenyző, 27 évesen van egy győzelme és öt TOP5 helyezése, ami brutális jó, kevesen vannak ilyen eredménysorral ilyen fiatalon. És ő még nincs plafonon, most jön pályafutása 5-6 legjobb éve.
Soldados
már megint -- még mindig? -- ott tartunk, hogy "ha" és "volna." amiben az a jó, hogy semmi értelme, mert nem tudod bizonyítani hogy Froomey 3 percet kapott volna, ha...
igaz én sem tudom cáfolni hogy nem kapott volna, de nekem nem is kell.

kerékpároztam már elég sokat hegyre fel, szóval nem a kisujjamból szopom amit írok. 😊

számít a csapat, sokat, de a végeredmény akkor is az, hogy Froome tekeri a pedált és nem Nieve, nem Moscon és nem is Poels.

nekem sem tetszik a Sky dominancia, de azt túlzásnak érzem, hogy a csapata miatt nyer Froome. nyerne ő akkor is ha bármely másik jó csapatban menne, legfeljebb kisebb különbséggel.

Lópezről amit írtam, az megérzés az eddigi versenyei alapján, szóval nem kell vitatkoznod vele. 😉
több mint 6 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
A tegnapi szakaszról annyit, hogy megint rühelltem, hogy szanaszét cibálták a skyt, erre megint 4 segítős vonattal vágott neki az utolsó hegynek. Így nehéz sajna. amikor Fro km-ekre a céltól megrogyott, akkor négy behúzták 40 mp hátránnyal, de ha más rogy meg 500 méterre, az csapat nélkül 20 mp. Hát ennyi. A Sky-jal nem lehet versenyezni, ezt a Vueltát soha nem nyerte volna meg Fro más csapatban. De ez van, el kell fogadni, hogy ez ma így megy, GC-nyerésre kb még egy évet adok neki, aztán nála is megjelenik a korosodás, amit látni Contin és Nibalin.
Soldados
Ez szerintem túlzás. Egyelőre annyi biztos, h 1x rogyott meg Froome. Egy hideg esős napon.. Ez semmi. Az pedig, h támadásokat a társai hárítják, az nem jelenti azt, h ne lenne ő is erős. Ha lenne tényleg erősebb nála, az összes hegyi szakasz/hegyi befutós szakasz utolsó 1km-én senki sem akadályozná meg a többieket, h odaverjenek neki. Tetejében ezen szakaszok többségében ő adott a többieknek. Még azt sem lehet mondani, csak a TTT és az ITT-on szerzett időkülönbséget a többiekkel szemben.
dawyd728
Én nem mondom, hogy nem erős. De ha egyedül lett volna, mint a többiek, ha megrogynak, akkor ott nem 40 mp-t kap hanem, vagy 2 percet. Ez teljesen egyértelmű, csak neki volt 4 embere, ami irdatlan segítség volt. Ettől még nincs elvitatva, hogy tegnap ismét erős volt. De tegnapelőtt úgy elszállhatott volna, mint Kruiswijk, ha nem éppen a Skyban van.

Azért mert azt vki leírja, nem azt jelenti, hogy Fro ne lenne erős. De perceket jelent neki a csapata. Ez nem az ő hibája, ettől még ezt ki kell használni, de nem ugyanazok a feltételek. ez az amit a Touron is mondtam, meg most is.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 6 éve
dawyd728 3 696
A tegnapi szakaszról annyit, hogy megint rühelltem, hogy szanaszét cibálták a skyt, erre megint 4 segítős vonattal vágott neki az utolsó hegynek. Így nehéz sajna. amikor Fro km-ekre a céltól megrogyott, akkor négy behúzták 40 mp hátránnyal, de ha más rogy meg 500 méterre, az csapat nélkül 20 mp. Hát ennyi. A Sky-jal nem lehet versenyezni, ezt a Vueltát soha nem nyerte volna meg Fro más csapatban. De ez van, el kell fogadni, hogy ez ma így megy, GC-nyerésre kb még egy évet adok neki, aztán nála is megjelenik a korosodás, amit látni Contin és Nibalin.
Soldados
Ez szerintem túlzás. Egyelőre annyi biztos, h 1x rogyott meg Froome. Egy hideg esős napon.. Ez semmi. Az pedig, h támadásokat a társai hárítják, az nem jelenti azt, h ne lenne ő is erős. Ha lenne tényleg erősebb nála, az összes hegyi szakasz/hegyi befutós szakasz utolsó 1km-én senki sem akadályozná meg a többieket, h odaverjenek neki. Tetejében ezen szakaszok többségében ő adott a többieknek. Még azt sem lehet mondani, csak a TTT és az ITT-on szerzett időkülönbséget a többiekkel szemben.
több mint 6 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Lehet én nem tekertem még eleget életemben | -- nem valószínű, -- | de a vége akkor is az, hogy nem tekeri senki Froome helyett a pedált. Szóval tök jó hogy félelmetesen erős a Sky vonat, de az egyenlet vége nálam akkor is az hogy Froome > bárki.

Egyébként hosszú távon szerintem M. Á. López jobb összetett menő lesz mint Aru.
Mikey
Ez konkrétan nem igaz. Ha nincs a Sky, szerdán kb 3 percet kapott volna, ha egyedül van, mint ahogy mindenki egyedül marad, amikor meghal, kivéve őt, mert őt négyen vitték fel. de senki ne értse félre, ez nem Froome hibája, ez a sky dominanciája, ami nekem nem tetszik.

De a másikban sem értünk egyet: Lopez 23 évesen még nem belőhető, hogy mi lehet neki a plafon, mindössze a 2. háromhetese, de az első, amelyen komolyan vehető. Ez túl kicsi mintavétel. Aru viszont már most egy sokat bizonyított versenyző, 27 évesen van egy győzelme és öt TOP5 helyezése, ami brutális jó, kevesen vannak ilyen eredménysorral ilyen fiatalon. És ő még nincs plafonon, most jön pályafutása 5-6 legjobb éve.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 6 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 577
Lehet én nem tekertem még eleget életemben | -- nem valószínű, -- | de a vége akkor is az, hogy nem tekeri senki Froome helyett a pedált. Szóval tök jó hogy félelmetesen erős a Sky vonat, de az egyenlet vége nálam akkor is az hogy Froome > bárki.

Egyébként hosszú távon szerintem M. Á. López jobb összetett menő lesz mint Aru.
több mint 6 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Az Asztana fura taktikát választott. Kicsit nekem az egész Vuelta olyan, mintha 2 kapitányos rendszer lett volna, Lopez és Aru is megy külön, nem kell egymásnak segíteniük, mindenki mehet, ahogy bír. Az, hogy ki az igazi kapitány a jövőt nézve, az nem kérdés, Aru nagyszerű háromhetes versenyző, hatalmas potenciállal. Az, hogy egy Tour után Lopez erősebb nála, nem számít. Többek között azért, amit tegnap is végigcsinált, utolsó leheletéig küzd, ahogy Conti teszi, vagy ahogy Nibalitól tanulta, akkor is, ha már nem megy. Ezt láttuk tegnap.

A tegnapi szakaszról annyit, hogy megint rühelltem, hogy szanaszét cibálták a skyt, erre megint 4 segítős vonattal vágott neki az utolsó hegynek. Így nehéz sajna. amikor Fro km-ekre a céltól megrogyott, akkor négy behúzták 40 mp hátránnyal, de ha más rogy meg 500 méterre, az csapat nélkül 20 mp. Hát ennyi. A Sky-jal nem lehet versenyezni, ezt a Vueltát soha nem nyerte volna meg Fro más csapatban. De ez van, el kell fogadni, hogy ez ma így megy, GC-nyerésre kb még egy évet adok neki, aztán nála is megjelenik a korosodás, amit látni Contin és Nibalin.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 6 éve
no Baltimore Ravens 6 622
Tegnaprol semmi? Katusa vonat? W-Ilnur csak egymasra. Aru nem fogok az elorebb levo csapattarsamnak segiteni tamadas ( persze a ki a fokutya jatek a jovonek is szolt ). Contador legendas szakasza 2012-rol es most eselyet se latta elmenni a sky-osok tomege miatt. Kesobb latszott ahogy harmadjara megrantotta a sky mar csak utolerte Fro-t, nem segitett. A legnagyobb kep nalam a TBM megindulasanal Moscon mellejuk tekert es jol belenezett az arcaba "nezd milyen eros vagyok".
Ez a szakasz egy "hilly" volt, holnap Nibali megprobalhatja megint, lejtmenetben vegzodik neki lett kiirva.
több mint 6 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 763 — Слава Україні! Героям слава!
De beszéljünk értelmesebb dolgokról.

Conti egészen fantasztikus. Nekem ilyen egy világklasszis kerekes, ilyen egy sportági legenda. Ilyen egy igazi versenyző sportágtól függetlenül. Ez még a régi iskola, amikor nem gépek, számok határozzák meg a tempót, a támadást, hanem szívből megy. A Kannibál volt ilyen. Vagy éppen a Kalóz. A Cápa is ilyen, csak rosszabb képességekkel, de ennek köszönheti hogy négyszeres GT-győztes, és ennek köszönheti, hogy versenyben van az ötödikért.

Rettenetesen hiányozni fog a mezőnyből mindkettő, mert Nibaliban sincs több még egy évnél. Utána maradnak a gépek (pl Fro), meg a teszetoszák (kolumbiaiak). Talán Bardet-ban és Aruban látok némi fantáziát, akik mernek menni, ha van erő.
Soldados
Régebben nem csíptem annyira Albertót, de itt amikor ellépett, az összevarrt számmal ahogy tudtam üvöltöttem, hogy "hátha meghallja", és merít belőle erőt, zseniálisan ment ma is! Maximális respect neki!

Ez a motoros beengedés viszont nem sült el jól, nem sok kellett volna, hogy valami balfaszkodás legyen belőle...

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 6 éve
no Baltimore Ravens 6 622
Ha elkuldenenk Fro-t nyugdijba, akkor szerintetek GT-al a sky (siman) nyerne a kovetkezo 3 Tdf-t? Szerintem nem. Attol meg a sky kepes lenne segiteni es teny hogy most igy Fro-val a legkompaktabb csomag.
no
Én egy olyan problémáról beszélek, amit Froome visszavonulása után 20 évvel is problémának fogok tartani. Ez se nem Froome, se nem Sky specifikus. Felesleges nevekkel példálózni, az csak félreviszi a diskurzust.


Btw a kérdésedre a válasz Thomas semmilyen csapatban nem fog háromhetest nyerni. Szerintem nem elég jó hozzá. Dobogó maximum.
dawyd728
Pontosan ez a lenyeg. Nem eleg jo es ezert a legjobb sky sem tudna gyozelemhez segiteni.

A problemat en nem a csapatokban latom, mert egy sky erossegu csapatot konnyebb osszerakni ( pl. az Orica itt nem rosszabb a vueltan ). Viszont Fro szintu versenyzo nem sok van, ahogy LA is kiemelkedett. Egy egyautos F1 bajnoksagban o a mercedes ( 2016-ig), neha kikaphat de oriasi folenyben van. Kellene 5-6 Fro szintu, vagy a regi hegyimaki-it kiraly verseny.
no
Mi köze van Thomasnak ahhoz, amiről eddig beszéltünk?
Továbbra is az az érzésem te azt hiszed, h én mindenáron a Froome dominanciát akarom megtörni. Nem. Én az izgalommentes versenyzést utálom. A mód a baj, ahogy többnyire a Sky és Froome nyer. Mondom ezt úgy, h ez a Vuelta útvonala sokkal kevésbé teszi lehetővé, mint pl a TDF-é, h a Sky csapatban rejlő erő a hegyi szakaszokat unalomba fojtsa.

Más. Mondok egy példát. Hamilton szurkoló vagyok 2006 óta. Szeretném, ha minél sikeresebb lenne. Megéltem a Red Bull korszakot, mikor összetettért szinte esélytelen volt. Örültem amikor McLarentől időben lépett és csatlakozott a Mercedeshez. A pályafutása és a kilátásai jobb állapotban nem is lehetnének. Ettől még az F1, mint versenysorozat az utóbbi évek domináns Mercedes hengerének köszönhetően nincs jó állapotban. Ránézésre dominált a Red Bull Vettelel is, ahogy Mercedes Hamiltonnal is. A különbség annyi, a RB-nek mint autónak voltak gyenge pontjai, pályái, addig a Mercedesnek 2016-ig nem. A versenyek végtelenül kiszámíthatóak voltak. Én 2015-től a második címe után mondom, h nem jó az irány, a sport szenvedi meg. Szerencsére idén szorossá vált a bajnokság. Ettől még a probléma továbbra is megvan, az F1 kereskedelmi bevételeiből egyenlőtlenül részesülnek a csapatok. Ez az esélyét is megöli annak, h 1-1 csapat fejlesztésekkel betalálva 1-2 számukra fekvő pályán felvegyék a versenyt a nagyokkal, ami izgalmakat generálhatna 1-1 versenyhétvégén.
dawyd728
En a sky-nak drukkolok, vele Fro-nak. Ertem, hogy nem azzal van bajod, hogy Fro nyer.
En az unalmas tdf versenyek legnagyobb hibajanak 1. Fro-t tartom, mert o a legerosebb 4 eve utcahosszal, 2 a csapata az egyik legjobb es raadasul nagyon jol hasznaljak oket a Fro-Boss paros. 3 az ellenfeleknek kell tenni erte az elso ket pont ellenere is.

Amit ugyan nem toled, de azt hallom ki, hogy a csapat miatt kb meg 5-6 versenyzo nyerne. Ezt nem igy gondolom. A legfrisebb peldaval elve, Uran. Nala jobb, remelem mindenkivel egyet ertve. Es siman tudodt 2. lenni, "mindenfele segitseg nelkul".

Itt a vueltan a csapata megint jo, de mondtam nalam Nibali-Contador a frisseseguk miatt elorebb vannak nalam es csoda lesz ha Fro megnyeri. Amihez termeszetesen a sky rengeteget tesz hozza, ha 1. lesz ha 6. akkor is. Ahogy a tobbieknek is. Cont szokese es valahogy a szamara legjobb Theuns volt eppen szokesben aki nelkul a felet nem erte volna el azon a szakaszon.

A F1 en felveszem, elolvasom es ha erdemes mmegnezem. Elmondhatom kb 2 versenyt lattam iden. az elmult ot evbol meg 10-t, felet tekerve.
több mint 6 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Jó a beszarás +2 perc. 😀 Az kB anulálja az egyik időfutamot. Bárhogy is csavarod, fair and square jobb volt idén nulla csapattal a 100. Giron, amit sokan akartak megnyeri és nem a 10 évvel ezelőtti "macskajancsi" olaszok. Ez a kemény. Mellesleg Aru eddigi pályafutása alatt csak egy Astanaban tekert, akik a keretük kialakítása során kimondva 3 hetesekre fekszenek rá. Utóbbi években az idei TDF volt a leggyengébb GT-juk, amikor teljesen magára maradt az elsőszámú versenyzőjük. Ha az idei TDF erény Arunak, akkor a 2015-ös Vuelta is Dumoulinnek. Plusz látszólag is fejlődött azóta hegyeken a holland. Én azok közé tartozom, akik nem szeretik azt a versenyzési stílust, amit ő képvisel, de eredményességét nem tudom nem elismerni.
dawyd728
Persze, hogy az az érdemei közé tartozik, hogy csapat nélkül csinálta végig. De ahogy eaglesmcnabb-nek is írtam, jó nagy hülye, hogy 2021-ig aláírt a csapatához, amivel aláírta a halálos ítéletét.

Ettől még jobbnak nem éreztem a Girón, egyszerűen jól jött ki neki, hogy a szokottnál több volt az ITT és ráadásul nem hegyi befutóval zártak, hanem az ő erősségének számító ITT-vel. Ez a sok kis apróság, ami pont azt a fél percet eredményezi, amivel nyert. (De azt kifejezetten hangsúlyozom, ez semmit nem von le az érdemeiből, ez volt az útvonal, mindenki tudta előre és ő ki tudta használni, ami neki kedvezett. Tehát a szememben megérdemelte, de azt nem mondanám rá, hogy ő volt a legjobb. Nálam 3 nagyjából azonos erősségű ember volt, amiből ő jött ki a legjobban)


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 6 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
(Persze szerintem hegyen egyelőre jócskán gyengébb mint Froome)
eaglesmcnabb
És nemcsak Froome-nál, hanem mindenki másnál is. Nálam ez a kulcs, ami miatt nem benne látom a köv. 5-6 év meghatározó alakját. Ráadásul a hülyéje 2021-ig elkötelezte magát a csapatához, úgyhogy túl sok segítségre ezt követően sem számíthat valszeg, így ő aztán tényleg mehet saját zsíron, ami szintén legalább annyira nem normális dolog, minthogy a Skynak milyen vonata van.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 6 éve
dawyd728 3 696
Aru a kedvencem, de 2015-ös Vueltán is már jobb volt nála Dumoulin. Utolsó előtti szakasz feléig vezetett a holland, kB nulla csapattársi segítséggel. Aru meg a legerősebb csapattal a háta mögött kitaktikázta Vinoval, h az utolsó előtti hegyről lefelé és az azt követő kB 20 km síkon 10 mp-ről 2 perc fölé nőljön a különbség. Astana előre küldött 3 segítőt szőkesbe, akik visszamaradtak mikor 10-15 sec előnyre tett szert Aru az utolsó előtti hegytetőn. Tomnak végig saját zsíron kellett mennie, talán Nieve segített ideig óráig, de végül meg lett az Astana taktikájának az eredménye, mert annyira kihajtotta egyedül magát a síkon, h a szakasz végén talán 5 perc körül kapott és még a dobogóról is lecsúszott. A végeredmény egyáltalán nem mutatja meg mennyire közel is volt a győzelemhez.

Idén Giron pedig feketén fehéren bebizonyította, képes megverni Quintana-Nibali kettőst is. Ugyancsak nulla csapattal. Ugye Kelderman Blockhaus után mehetett haza.

A Dumoulin hype szerintem azért van, mert ITT-n jobb a holland, mint Froome és a kevésbé meredek 7 % alatti emelkedőn szinte leszakíthatatlan.. Az ilyen hegyek a TDF-en a leggyakoribbak. Persze van mindig 1-1 meredek 8-9 %-os, de ha azt valahogy megoldja, h ne kapjon sokat, akkor vehetné Froome-ot. Tudom erre azt mondod úgysem tudja, ami lehet igaz is. Mindenesetre azt látjuk már évek óta, aki inkább hegyimenőnek számít, azok alig-alig tudnak neki adni a hegyeken, ha egyáltalán.. Sky és Froome ellen Dumoulin számára kellene Keldermant leszamítva 2-3 klasszis hegyi segítő, h a kevésbé meredekebb hegyeken ő is eljátszhassa, amit pl Sierra Nevadában csinált a Sky. Ha neki is lenne egy közel ilyen csapata, és a támadások hárításában nem neki kéne a saját erejét fecsérelni, mint pl az idei Giron is, akkor én benne látom a legnagyobb sanszot Froome 1-2 éven belüli legyőzésére.
dawyd728
Kíváncsi leszek rá a köv. években. De engem egyetlen háromhetessel (még) nem győzött meg, hogy ő lehet a méltó kihívó. Az idei Giro jól sikerült, de lássuk be, nem sokon múlott az sem, ott is volt, amikor kapott hegyen, nem is keveset, de éppen elég volt a 2 (!) időfutamon összesen 70 km crono, hogy visszafordítsa. De manapság nincsenek 70 km cronók (nem is értem az olaszokat, saját versenyzőiket szopatták meg), emiatt nem is látom a hosszútávú sikerességének a lehetőségét, csak azt, hogy TOP5-10-es versenyző legyen.

Ezenkívül volt még egy jó versenye, de ott megrogyasztották. Jó taktikája volt az Asztanának, de ha végig tudta volna tenni a kereket Arura, amit ilyenkor kell, akkor megcsinálja. De nem csinálta. Ráadásul az olyan összeomlás nekem nem a klasszisát bizonyítja, hogy elsőből hatodik lesz egyetlen szakaszon.

Egyelőre én többet látok Aruban, mert minden háromhetesen élbolyban van, a Touron is TOP5-ös volt, ahol elvileg mindenki csúcsformában volt. 27 évesen van öt TOP5-je, míg Dumnak egy. Ez nagy különbség. Amíg nem bizonyít újabb háromheteseken, addig nálam az egyszeri jól sikerült verseny lesz, de ezt a maga 26 évével még bőven felülírhatja. 😉
Soldados
Jó a beszarás +2 perc. 😀 Az kB anulálja az egyik időfutamot. Bárhogy is csavarod, fair and square jobb volt idén nulla csapattal a 100. Giron, amit sokan akartak megnyeri és nem a 10 évvel ezelőtti "macskajancsi" olaszok. Ez a kemény. Mellesleg Aru eddigi pályafutása alatt csak egy Astanaban tekert, akik a keretük kialakítása során kimondva 3 hetesekre fekszenek rá. Utóbbi években az idei TDF volt a leggyengébb GT-juk, amikor teljesen magára maradt az elsőszámú versenyzőjük. Ha az idei TDF erény Arunak, akkor a 2015-ös Vuelta is Dumoulinnek. Plusz látszólag is fejlődött azóta hegyeken a holland. Én azok közé tartozom, akik nem szeretik azt a versenyzési stílust, amit ő képvisel, de eredményességét nem tudom nem elismerni.
több mint 6 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 426 — TODDHERREMANS79
Nem a hyperól van szó... Csak magát a versenyzői stílust emeltem ki, TomDumnak ugye nincs erős csapata, legalábbis eddig sosem volt... Ha a sky tempót megy végig neki az segít, (ha valaki tempót megy szerintem kurvamindegy milyen csapat teszi, csak menjen... Dumnak meg ugye nem kell támadni, mert jobb TT-n mint Froomey)
A holland a hirtelen megindulásokhoz talán kevés, de tempót menni tud. Pechjére eddig akármilyen versenyen indult, sosem volt csapata, és nem volt egy sky féle domináns csapat sem aki vitte volna a tempót hegyen. A sorozatos támadásokkal szedték szét, de a Sky versenyein ilyenek nem nagyon szoktak lenni.

De amit fontos megjegyezni, eddig mindig egy szem magában versenyzett sohasem volt csapat mögötte, Aru mögött mindig volt legalább 1-2 ember, Dumoulinnak meg a Kittelvonattal kellett 3hetesre mennie. Azért nem mindegy.

Aki sokkal gyengébb TT-n mint Froome, a Sky erőssége miatt sosem fogja megverni az angolt, Dumnak meg legalább az esély meglenne. (Persze szerintem hegyen egyelőre jócskán gyengébb mint Froome)

Szerkesztette: eaglesmcnabb

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 6 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Amúgy most megnéztem azt a Vueltát, mert én nagyon úgy emlékeztem, hogy Aru azért megérdemelte, mert erős volt végig. És bizony a 11. szakasztól az időfutamig minden hegyen adott Dumnak, olyan is volt, hogy 1,5 percet. A végén 6 mp-s előnye volt a hollandnak az ITT után, ebből kapott 4 percet az utolsó hegyi szakaszon, ami azért elég meredek. Sztem az teljesen papírforma volt, hogy legalább 6 mp-vel odaverik a hegyen, de hogy ebből 4 percet kapott, az nagy (taktikai) hiba is - bármilyenek a körülmények.

De mondom a mostani Girón is volt, hogy perc fölött kapott. Egyszerűen sok ITT-s km volt az idei Giróban, azért tudott nyerni, így is épphogy. (De ez semmiben nem kisebbíti az érdemeit, mindenki tudta előre mennyi hegy és crono lesz, csak jelzem, hogy neki kedvezett az útvonal, de a trendek alapján nem ez lesz a jellemző, hogy 70 km ITT szerepel a programban.)


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 6 éve
dawyd728 3 696
Ha elkuldenenk Fro-t nyugdijba, akkor szerintetek GT-al a sky (siman) nyerne a kovetkezo 3 Tdf-t? Szerintem nem. Attol meg a sky kepes lenne segiteni es teny hogy most igy Fro-val a legkompaktabb csomag.
no
Én egy olyan problémáról beszélek, amit Froome visszavonulása után 20 évvel is problémának fogok tartani. Ez se nem Froome, se nem Sky specifikus. Felesleges nevekkel példálózni, az csak félreviszi a diskurzust.


Btw a kérdésedre a válasz Thomas semmilyen csapatban nem fog háromhetest nyerni. Szerintem nem elég jó hozzá. Dobogó maximum.
dawyd728
Pontosan ez a lenyeg. Nem eleg jo es ezert a legjobb sky sem tudna gyozelemhez segiteni.

A problemat en nem a csapatokban latom, mert egy sky erossegu csapatot konnyebb osszerakni ( pl. az Orica itt nem rosszabb a vueltan ). Viszont Fro szintu versenyzo nem sok van, ahogy LA is kiemelkedett. Egy egyautos F1 bajnoksagban o a mercedes ( 2016-ig), neha kikaphat de oriasi folenyben van. Kellene 5-6 Fro szintu, vagy a regi hegyimaki-it kiraly verseny.
no
Mi köze van Thomasnak ahhoz, amiről eddig beszéltünk?
Továbbra is az az érzésem te azt hiszed, h én mindenáron a Froome dominanciát akarom megtörni. Nem. Én az izgalommentes versenyzést utálom. A mód a baj, ahogy többnyire a Sky és Froome nyer. Mondom ezt úgy, h ez a Vuelta útvonala sokkal kevésbé teszi lehetővé, mint pl a TDF-é, h a Sky csapatban rejlő erő a hegyi szakaszokat unalomba fojtsa.

Más. Mondok egy példát. Hamilton szurkoló vagyok 2006 óta. Szeretném, ha minél sikeresebb lenne. Megéltem a Red Bull korszakot, mikor összetettért szinte esélytelen volt. Örültem amikor McLarentől időben lépett és csatlakozott a Mercedeshez. A pályafutása és a kilátásai jobb állapotban nem is lehetnének. Ettől még az F1, mint versenysorozat az utóbbi évek domináns Mercedes hengerének köszönhetően nincs jó állapotban. Ránézésre dominált a Red Bull Vettelel is, ahogy Mercedes Hamiltonnal is. A különbség annyi, a RB-nek mint autónak voltak gyenge pontjai, pályái, addig a Mercedesnek 2016-ig nem. A versenyek végtelenül kiszámíthatóak voltak. Én 2015-től a második címe után mondom, h nem jó az irány, a sport szenvedi meg. Szerencsére idén szorossá vált a bajnokság. Ettől még a probléma továbbra is megvan, az F1 kereskedelmi bevételeiből egyenlőtlenül részesülnek a csapatok. Ez az esélyét is megöli annak, h 1-1 csapat fejlesztésekkel betalálva 1-2 számukra fekvő pályán felvegyék a versenyt a nagyokkal, ami izgalmakat generálhatna 1-1 versenyhétvégén.
több mint 6 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Aru a kedvencem, de 2015-ös Vueltán is már jobb volt nála Dumoulin. Utolsó előtti szakasz feléig vezetett a holland, kB nulla csapattársi segítséggel. Aru meg a legerősebb csapattal a háta mögött kitaktikázta Vinoval, h az utolsó előtti hegyről lefelé és az azt követő kB 20 km síkon 10 mp-ről 2 perc fölé nőljön a különbség. Astana előre küldött 3 segítőt szőkesbe, akik visszamaradtak mikor 10-15 sec előnyre tett szert Aru az utolsó előtti hegytetőn. Tomnak végig saját zsíron kellett mennie, talán Nieve segített ideig óráig, de végül meg lett az Astana taktikájának az eredménye, mert annyira kihajtotta egyedül magát a síkon, h a szakasz végén talán 5 perc körül kapott és még a dobogóról is lecsúszott. A végeredmény egyáltalán nem mutatja meg mennyire közel is volt a győzelemhez.

Idén Giron pedig feketén fehéren bebizonyította, képes megverni Quintana-Nibali kettőst is. Ugyancsak nulla csapattal. Ugye Kelderman Blockhaus után mehetett haza.

A Dumoulin hype szerintem azért van, mert ITT-n jobb a holland, mint Froome és a kevésbé meredek 7 % alatti emelkedőn szinte leszakíthatatlan.. Az ilyen hegyek a TDF-en a leggyakoribbak. Persze van mindig 1-1 meredek 8-9 %-os, de ha azt valahogy megoldja, h ne kapjon sokat, akkor vehetné Froome-ot. Tudom erre azt mondod úgysem tudja, ami lehet igaz is. Mindenesetre azt látjuk már évek óta, aki inkább hegyimenőnek számít, azok alig-alig tudnak neki adni a hegyeken, ha egyáltalán.. Sky és Froome ellen Dumoulin számára kellene Keldermant leszamítva 2-3 klasszis hegyi segítő, h a kevésbé meredekebb hegyeken ő is eljátszhassa, amit pl Sierra Nevadában csinált a Sky. Ha neki is lenne egy közel ilyen csapata, és a támadások hárításában nem neki kéne a saját erejét fecsérelni, mint pl az idei Giron is, akkor én benne látom a legnagyobb sanszot Froome 1-2 éven belüli legyőzésére.
dawyd728
Kíváncsi leszek rá a köv. években. De engem egyetlen háromhetessel (még) nem győzött meg, hogy ő lehet a méltó kihívó. Az idei Giro jól sikerült, de lássuk be, nem sokon múlott az sem, ott is volt, amikor kapott hegyen, nem is keveset, de éppen elég volt a 2 (!) időfutamon összesen 70 km crono, hogy visszafordítsa. De manapság nincsenek 70 km cronók (nem is értem az olaszokat, saját versenyzőiket szopatták meg), emiatt nem is látom a hosszútávú sikerességének a lehetőségét, csak azt, hogy TOP5-10-es versenyző legyen.

Ezenkívül volt még egy jó versenye, de ott megrogyasztották. Jó taktikája volt az Asztanának, de ha végig tudta volna tenni a kereket Arura, amit ilyenkor kell, akkor megcsinálja. De nem csinálta. Ráadásul az olyan összeomlás nekem nem a klasszisát bizonyítja, hogy elsőből hatodik lesz egyetlen szakaszon.

Egyelőre én többet látok Aruban, mert minden háromhetesen élbolyban van, a Touron is TOP5-ös volt, ahol elvileg mindenki csúcsformában volt. 27 évesen van öt TOP5-je, míg Dumnak egy. Ez nagy különbség. Amíg nem bizonyít újabb háromheteseken, addig nálam az egyszeri jól sikerült verseny lesz, de ezt a maga 26 évével még bőven felülírhatja. 😉


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 6 éve
dawyd728 3 696
ott legalább próbáltak támadni, ullrich, beloki, basso, a mostani éra sokkal szarabb mert kb be sem tudják támadni.
eaglesmcnabb
Az emlékek megszépülnek. Lófasz nem volt, nemhogy támadás. Kb ha 3 értékelhető akció volt 7 év alatt, ami GC első helyéért indult. Az hogy elengedtek 1-2 támadást, akik tisztes távolságba voltak, az nekem nem támadás a sárga trikó ellen.

Ezt a Dumoulin imádatot és hype-ot pedig nem tudom értelmezni. Egyidős Aruval és amíg Dumnak egyetlen diadala van és azon kívül semmi, addig Arunak öt darab TOP5 helyezése van, benne egy diadallal. Dum egyelőre nem több mint egy olyan versenyző, akinek egyszer összejött, hogy minden hegyet kibírjon. De egyetlen versenyt alapul venni nem mérvadó számomra. Neki még bizonyítani kell, hogy elhiggyem, ő valódi GC-menő.
Soldados
Aru a kedvencem, de 2015-ös Vueltán is már jobb volt nála Dumoulin. Utolsó előtti szakasz feléig vezetett a holland, kB nulla csapattársi segítséggel. Aru meg a legerősebb csapattal a háta mögött kitaktikázta Vinoval, h az utolsó előtti hegyről lefelé és az azt követő kB 20 km síkon 10 mp-ről 2 perc fölé nőljön a különbség. Astana előre küldött 3 segítőt szőkesbe, akik visszamaradtak mikor 10-15 sec előnyre tett szert Aru az utolsó előtti hegytetőn. Tomnak végig saját zsíron kellett mennie, talán Nieve segített ideig óráig, de végül meg lett az Astana taktikájának az eredménye, mert annyira kihajtotta egyedül magát a síkon, h a szakasz végén talán 5 perc körül kapott és még a dobogóról is lecsúszott. A végeredmény egyáltalán nem mutatja meg mennyire közel is volt a győzelemhez.

Idén Giron pedig feketén fehéren bebizonyította, képes megverni Quintana-Nibali kettőst is. Ugyancsak nulla csapattal. Ugye Kelderman Blockhaus után mehetett haza.

A Dumoulin hype szerintem azért van, mert ITT-n jobb a holland, mint Froome és a kevésbé meredek 7 % alatti emelkedőn szinte leszakíthatatlan.. Az ilyen hegyek a TDF-en a leggyakoribbak. Persze van mindig 1-1 meredek 8-9 %-os, de ha azt valahogy megoldja, h ne kapjon sokat, akkor vehetné Froome-ot. Tudom erre azt mondod úgysem tudja, ami lehet igaz is. Mindenesetre azt látjuk már évek óta, aki inkább hegyimenőnek számít, azok alig-alig tudnak neki adni a hegyeken, ha egyáltalán.. Sky és Froome ellen Dumoulin számára kellene Keldermant leszamítva 2-3 klasszis hegyi segítő, h a kevésbé meredekebb hegyeken ő is eljátszhassa, amit pl Sierra Nevadában csinált a Sky. Ha neki is lenne egy közel ilyen csapata, és a támadások hárításában nem neki kéne a saját erejét fecsérelni, mint pl az idei Giron is, akkor én benne látom a legnagyobb sanszot Froome 1-2 éven belüli legyőzésére.
több mint 6 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 577
Igazából az első nagyon jó lépés az lenne az élvezhetőség növelése érdekében, ha megtiltanák a wattmérők használatát. Aztán tessék érzésre és bátran versenyezni.