Kerékpár

23 feliratkozó

több mint 7 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 22 710 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
Kruijswijk...
Mondjuk ezeket a keskeny utolsó pár km-es részeket igazán hanyagolhatná az ASO. Vagy változtassanak a szabályokon, de ez így egy túlélő show.
dawyd728
Pont ezek az útvonalak és az ilyen befutók teszik a Vueltát a legélvezetesebb háromhetessé.
A bukásokkal nem tudsz mit kezdeni, a versenyzők ész nélkül mennek. Itt csak ennyi a baj. Pl. volt egy derékszögű kanyar is, amibe ránézésre vagy 60-nal érkezett be a mezőny eleje, páran érdekesen is vették be... de ez nem a kanyar hibája, hanem a hülye versenyzőké.
Igazából azon csodálkoztam pont a tegnapi szakasz során, hogy már az ötödik szakasznál tartanak úgy, hogy nagy bukás, amiben sokan esnek, még nem is volt... ez sem gyakori.

please vki összefoglalja hogy eddig mi történt, eddig nem láttam egy szakaszt sem
Heisman Trophy
Az itt lévők közül a legjobb sprinter, Meersman behúzta mindkét sprintet, a két hegyibefutós szakaszt pedig szökésből két francia, Geniez és Calmejane.
A Sky és a Movistar erősnek látszik, a két hegyi befutónál Froome, Valverde, Quintana és Chaves mindig ott voltak, a többiek, pl. Contador már összeszedtek némi hátrányt.
Quintana itt is gyengébbnek látszik mint Froome, bár ezt csak az alapján a pár mp alapján mondom, amit tegnap előtt kapott a befutó előtt a brittől. Valverde továbbra is jónak tűnik, és eddig Chaves is biztató, aminek-akinek én külön örülök.
Gyönyörű tájakon mennek, az útvonal sosem vízszintes, mindig fel vagy le mennek -- "galíciai sík" -- szóval eddig nem egyszerű. De hát ez a Vuelta, már az eleje is kihívás.
Mikey
Köszönöm szépen. Froome verhetetlen kb minden grand touron, Quintana nem olyan erős 😕 | egyenlőre 😀 |

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart
National Teams : HUN, ESP, Players : Håland, Vardy, Szoboszlai, Bardhi, Kroos, Ramsdale, Saka, Zaccagni
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 7 éve
steelwolf Pittsburgh Steelers Oklahoma Sooners 8 885 — 2013 óta Pittsburgh Steelers fotelszurkoló!
Valaki tudna adni valami linket/torrentett/ videó megosztót ahol vissza tudom nézni a teljes(fontosabb dolgokat) szakaszokat?

Köszönöm
több mint 7 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 601
Kruijswijk...
Mondjuk ezeket a keskeny utolsó pár km-es részeket igazán hanyagolhatná az ASO. Vagy változtassanak a szabályokon, de ez így egy túlélő show.
dawyd728
Pont ezek az útvonalak és az ilyen befutók teszik a Vueltát a legélvezetesebb háromhetessé.
A bukásokkal nem tudsz mit kezdeni, a versenyzők ész nélkül mennek. Itt csak ennyi a baj. Pl. volt egy derékszögű kanyar is, amibe ránézésre vagy 60-nal érkezett be a mezőny eleje, páran érdekesen is vették be... de ez nem a kanyar hibája, hanem a hülye versenyzőké.
Igazából azon csodálkoztam pont a tegnapi szakasz során, hogy már az ötödik szakasznál tartanak úgy, hogy nagy bukás, amiben sokan esnek, még nem is volt... ez sem gyakori.

please vki összefoglalja hogy eddig mi történt, eddig nem láttam egy szakaszt sem
Heisman Trophy
Az itt lévők közül a legjobb sprinter, Meersman behúzta mindkét sprintet, a két hegyibefutós szakaszt pedig szökésből két francia, Geniez és Calmejane.
A Sky és a Movistar erősnek látszik, a két hegyi befutónál Froome, Valverde, Quintana és Chaves mindig ott voltak, a többiek, pl. Contador már összeszedtek némi hátrányt.
Quintana itt is gyengébbnek látszik mint Froome, bár ezt csak az alapján a pár mp alapján mondom, amit tegnap előtt kapott a befutó előtt a brittől. Valverde továbbra is jónak tűnik, és eddig Chaves is biztató, aminek-akinek én külön örülök.
Gyönyörű tájakon mennek, az útvonal sosem vízszintes, mindig fel vagy le mennek -- "galíciai sík" -- szóval eddig nem egyszerű. De hát ez a Vuelta, már az eleje is kihívás.
több mint 7 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 22 710 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
please vki összefoglalja hogy eddig mi történt, eddig nem láttam egy szakaszt sem

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart
National Teams : HUN, ESP, Players : Håland, Vardy, Szoboszlai, Bardhi, Kroos, Ramsdale, Saka, Zaccagni
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 7 éve
dawyd728 3 698
Kruijswijk...
Mondjuk ezeket a keskeny utolsó pár km-es részeket igazán hanyagolhatná az ASO. Vagy változtassanak a szabályokon, de ez így egy túlélő show.
több mint 7 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 601
Lilian Calmejane. Verseny előtt még a nevét sem ismertem, erre újoncként grand tour szakaszt nyer. Bravó.

Atapumának elég jó kis elégtétel lehet most ez a piros trikó.
több mint 7 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 601
Warren Barguil már tegnap feladta a Vueltát. Hivatalosan betegség miatt, de a fene se hiszi el, ezeknek mindig valami betegségük van, olyan sosincs hogy szimplán gyengék.

Hatalmas csalódás eddig az ember, na.
több mint 7 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 437 — TODDHERREMANS79
marc mad madiot megint kitett magáért :d

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 7 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 601
Ez mégis milyen emelkedő volt? Atyaúristen...
Jughead
Felkerült a bakancslistámra, ezen egyszer fel kell tekernem. Akarom írni, egyszer meg kell próbálnom feltekerni. 😊

Froome-ról és az ő saját tempójáról az az érzésem, hogy bárhova fel tudna menni, szerintem a Mt. Everestre is egy szuszra.
több mint 7 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 364 — #NoStress
Contadornak nem feküdt a hegy, de azért az 1:20 nagyon sok innen nem tudom, hogy fog feljőnni.

Jughead
Hát hogy visszacsúszni nem nagyon van hova. 😉

több mint 7 éve
Jughead Dallas Cowboys 4 185
Ez mégis milyen emelkedő volt? Atyaúristen...

Geniez nagyot dolgozott. A Movistar duója és Chaves erősnek tűnik (aztán lehet a Movistarnak triója van, és Fernandez sunyiban üti a 2 nagyot? Na jó 1 szakasz után ezt erős kimondani) Froome meg hogy a francba került már megint a 4. helyre?

Contadornak nem feküdt a hegy, de azért az 1:20 nagyon sok innen nem tudom, hogy fog feljőnni.

López szerencsétlen most épp bukott, de talán nem is baj ez, így legalább szabadon és tét nélkül versenyezhet majd.
több mint 7 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 601
Elkezdődött! 😊

Az Astana számára stílszerűen, az elsőszámú emberüknek kb. 5 km után technikai gondjai voltak, ezért otthagytak vagy egy percet. 😃
több mint 7 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 601
Néhány érdekesebb csapatváltás, ami szerintem említést érdemel:

Philippe Gilbert -- Etixx-Quick Step
Daniele Bennati -- Movistar
Tony Martin -- Katusha
John Degenkolb -- Trek-Segafredo
Jarlinson Pantano -- Trek-Segafredo

Nagyon kíváncsian várom, mi lesz jövőre a Trekből.

De előtte: 3 nap és Vuelta!
Az Astanánál nem lesz Fabio Aru, helyette a kolumbiai Miguel Ángel López lesz az elsőszámú ember, karrierje első grand tourján indulva. Nem gyenge a kazah csapat kerete sem.
A holland Lottónál Steven Kruijswijk és Robert Gesink is lesz, előbbi mint elsőszámú ember.
több mint 7 éve
dawyd728 3 698
Tegnap omniumban Viviani olimpiai bajnok lett Cavendish előtt. Amúgy megköszönhetik a címvédő Hansennek, h elsőként esett ki az eliminációs versenyen. Ott csak egy átlagos szerepléssel a dán simán nyerhetett volna.
több mint 7 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 77 126 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
A Sky "B" kerete...
 twitter.com/Laura_Meseguer/status/765114488819507200
Mikey
Bárhol máshol elmenne Tour keretnek.
több mint 7 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 601
A Sky "B" kerete...
 twitter.com/Laura_Meseguer/status/765114488819507200
több mint 7 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 601
Frank Schleck is bejelentette a visszavonulását. Gondolom még az olimpián részt vesz.
danyly
Nem puritózik, év végéig még versenyez. Lassan egy nagyon komoly csapatot össze lehetne rakni a visszavonulókból...
több mint 7 éve
danyly Miami Dolphins Georgia Bulldogs 8 439 — Dolphins fan
Frank Schleck is bejelentette a visszavonulását. Gondolom még az olimpián részt vesz.

A Sunweb-Giant csapatába is szivárognak a versenyzők (az Alpecin kiszáll ugye). Jön az Oricából az ausztrál Michael Matthews. Jó erősítés, kiváló versenyző. Korábban pedig a korábbi kiváló időfutamos német Geschke csatlakozott.

Szerkesztette: danyly

Az életben nem az tragédia, ha valaki nem éri el a célját. A tragédia az, ha valakinek nincs célja.
több mint 7 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 601
A férfi országúti szám (magyar idő szerint) mikor lesz?
steelwolf
Ha jó a kiírás az M4 Sport honlapján -- mindent fenntartással kezelek, amit ők írnak -- akkor szombat 14:30.

Írtam az olimpiai verseny esélyeiről:
 bowl.one/forum/egyeb-temak/olimpia/1500142
danyly
Ebben az a szép, hogy egynapos lévén igazából megtippelhetetlen ki fog nyerni.

Pl. franciáktól Bardet vagy Vuillermoz ugyanúgy odaérhet, sőt forma alapján esélyesebbnek is gondolom őket, mint az említett Alaphilippe-et, a pálya nagyon fekszik mindkettőnek.

De Navardauskas is jó lehet, Majka is, lehetne még sorolni a neveket.
Mikey
Ez pontosan így van, egy egynapos esemény megtippelhetetlen. De ha figyelted én sem ragadtam le egy két névnél. És megmondom az őszintét, nem is hiszek ebben a mindenki által favorizált Nibali-Valverde-Froome trióban. Más fog nyerni.

A franciákat ezért emelted ki pl. mert a tavalyi riói tesztversenyen Vuillermoz nyert, míg Bardet 3. lett? Vagy ez ettől a ténytől teljesen független?
Mert valljuk be a franciák direkt erős csapatot küldtek arra az 1.2-es viadalra, mert az útvonal dettó ua. mint a mostani olimpiai pálya (csak rövidebb). Akkor 164 km tettek meg, de igazából a franciákon kívül nem volt erős nemzet. A 73 indulóból pl. 29 ért célba.
 www.aquecerio.com/aquecerio/results/c73r_final_results_road_race_mens_road_race_mens_road_race_rr_-_m_-_e.pdf

Majka esete is érdekes, mert ő azért teljesített idén egy Giro/Tour párost, nem is akármilyen eredménnyel. Nagyon keményen oda tette magát mindenhol, ahol rajthoz állt. Ez igaz pl. az idei lengyel bajnokság mezőnyversenyére is. A szervezők egy, a riói pályához hasonlatos útvonalat szerkesztettek meg, amit Majka behúzott. 222 km volt a táv (egy 37 km-es körpálya, amit 6x teljesítettek), és volt benne két emelkedő (egy 2 km-es, és egy 4 km-es hosszúságú). Ezek hasonlatosak a brazil terephez (nem túl hosszú mászás, és nem túl magas dombok, és hullámzó pálya).

Navardauskas-t sem érzem éppen top formában erre a pályára, bár idén ő is behúzta a litván bajnoki címet. Konovalovassal párban kevésnek érzem őket, kicsit elvesznek a mezőnyben. De ki tudja, bármi lehet szombaton.
danyly
Nem volt eszemben a tavalyi tesztverseny, mikor írtam Bardet-t és Vuillermozt, mint esélyes. Inkább az hogy szerintem tényleg nagyon fekszik nekik a pálya, | jó, egy kis elfogultság is van feléjük. 😊 |

Én sem hiszek a "nagy hármasban," főleg nem Froome-ban, neki az időfutam -- szerintem -- meglesz, de a mezőnyverseny gyakorlatilag kizárt.

A többit majd meglátjuk, leginkább a jó versenynek szurkolok. 😊

Szerkesztette: Mikey
több mint 7 éve
danyly Miami Dolphins Georgia Bulldogs 8 439 — Dolphins fan
Froome időfutamban indul, nem?
bmg
Igen, indul. Az egyik legnagyobb esélyes.

Az életben nem az tragédia, ha valaki nem éri el a célját. A tragédia az, ha valakinek nincs célja.
több mint 7 éve
bmg Las Vegas Raiders 2 654
Froome időfutamban indul, nem?
több mint 7 éve
danyly Miami Dolphins Georgia Bulldogs 8 439 — Dolphins fan
A férfi országúti szám (magyar idő szerint) mikor lesz?
steelwolf
Ha jó a kiírás az M4 Sport honlapján -- mindent fenntartással kezelek, amit ők írnak -- akkor szombat 14:30.

Írtam az olimpiai verseny esélyeiről:
 bowl.one/forum/egyeb-temak/olimpia/1500142
danyly
Ebben az a szép, hogy egynapos lévén igazából megtippelhetetlen ki fog nyerni.

Pl. franciáktól Bardet vagy Vuillermoz ugyanúgy odaérhet, sőt forma alapján esélyesebbnek is gondolom őket, mint az említett Alaphilippe-et, a pálya nagyon fekszik mindkettőnek.

De Navardauskas is jó lehet, Majka is, lehetne még sorolni a neveket.
Mikey
Ez pontosan így van, egy egynapos esemény megtippelhetetlen. De ha figyelted én sem ragadtam le egy két névnél. És megmondom az őszintét, nem is hiszek ebben a mindenki által favorizált Nibali-Valverde-Froome trióban. Más fog nyerni.

A franciákat ezért emelted ki pl. mert a tavalyi riói tesztversenyen Vuillermoz nyert, míg Bardet 3. lett? Vagy ez ettől a ténytől teljesen független?
Mert valljuk be a franciák direkt erős csapatot küldtek arra az 1.2-es viadalra, mert az útvonal dettó ua. mint a mostani olimpiai pálya (csak rövidebb). Akkor 164 km tettek meg, de igazából a franciákon kívül nem volt erős nemzet. A 73 indulóból pl. 29 ért célba.
 www.aquecerio.com/aquecerio/results/c73r_final_results_road_race_mens_road_race_mens_road_race_rr_-_m_-_e.pdf

Majka esete is érdekes, mert ő azért teljesített idén egy Giro/Tour párost, nem is akármilyen eredménnyel. Nagyon keményen oda tette magát mindenhol, ahol rajthoz állt. Ez igaz pl. az idei lengyel bajnokság mezőnyversenyére is. A szervezők egy, a riói pályához hasonlatos útvonalat szerkesztettek meg, amit Majka behúzott. 222 km volt a táv (egy 37 km-es körpálya, amit 6x teljesítettek), és volt benne két emelkedő (egy 2 km-es, és egy 4 km-es hosszúságú). Ezek hasonlatosak a brazil terephez (nem túl hosszú mászás, és nem túl magas dombok, és hullámzó pálya).

Navardauskas-t sem érzem éppen top formában erre a pályára, bár idén ő is behúzta a litván bajnoki címet. Konovalovassal párban kevésnek érzem őket, kicsit elvesznek a mezőnyben. De ki tudja, bármi lehet szombaton.

Szerkesztette: danyly

Az életben nem az tragédia, ha valaki nem éri el a célját. A tragédia az, ha valakinek nincs célja.
több mint 7 éve
FLZOLI Denver Broncos 11 836 — farkas.l.zoltan@gmail.com
Közben a BMC megerősítette hogy van Garderen és Samuel Sánchez lesz a két társ-kapitánya a Vueltán. Egyrészt ez a társ-kapitányosdi a Touron is nagyon bejött, másrészt kíváncsi vagyok, lesz-e olyan valaha, hogy TvG végig jól megy egy háromhetesen. Eddig hatalmas csalódás az ember.
Mikey
Amennyi pénzből gazdálkodnak, olyan bénán igazolnak.... A helyükben simán rámentem volna a Contador/Sagan/Nibali trió valamelyikére a túlfizetett, de sokszor betliző "sztárok" (Gilbert, TvG...) helyett

több mint 7 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 601
Közben a BMC megerősítette hogy van Garderen és Samuel Sánchez lesz a két társ-kapitánya a Vueltán. Egyrészt ez a társ-kapitányosdi a Touron is nagyon bejött, másrészt kíváncsi vagyok, lesz-e olyan valaha, hogy TvG végig jól megy egy háromhetesen. Eddig hatalmas csalódás az ember.
több mint 7 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 601
A férfi országúti szám (magyar idő szerint) mikor lesz?
steelwolf
Ha jó a kiírás az M4 Sport honlapján -- mindent fenntartással kezelek, amit ők írnak -- akkor szombat 14:30.

Írtam az olimpiai verseny esélyeiről:
 bowl.one/forum/egyeb-temak/olimpia/1500142
danyly
Ebben az a szép, hogy egynapos lévén igazából megtippelhetetlen ki fog nyerni.

Pl. franciáktól Bardet vagy Vuillermoz ugyanúgy odaérhet, sőt forma alapján esélyesebbnek is gondolom őket, mint az említett Alaphilippe-et, a pálya nagyon fekszik mindkettőnek.

De Navardauskas is jó lehet, Majka is, lehetne még sorolni a neveket.