Kerékpár

23 feliratkozó

több mint 7 éve
danyly Miami Dolphins Georgia Bulldogs 8 439 — Dolphins fan
Végül is Pelikán jól teljesített az U23-as mezőnyben időfutamban. 24. helyezést ért el, de voltak bőven zavaró és gátló körülmények. Ha megfogná egy nagyobb csapat, még egy jó kis crono menőt faraghatnának belőle.

Természetesen a németek vitték a prímet. Az első négy között 3 (!) germán is ott figyel.

Férfi mezőnyverseny kapcsán:
A legfrissebb elképzelések szerint, amennyiben túlságosan is nagy lesz a forróság a férfi mezőnyverseny távját 150 kilométerre rövidíthetik, míg a többi diszciplínában a körök számát csökkentik.

Inkább gondolkoztak volna előre, nem ilyen helyre vinni a vb-ét. De hát a pénz...

Az életben nem az tragédia, ha valaki nem éri el a célját. A tragédia az, ha valakinek nincs célja.
több mint 7 éve
danyly Miami Dolphins Georgia Bulldogs 8 439 — Dolphins fan
Közben elkezdődött a vb a sivatagban.

Az életben nem az tragédia, ha valaki nem éri el a célját. A tragédia az, ha valakinek nincs célja.
több mint 7 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 535
Gaviria mit csinált a Paris-Tours befutóján, azta! 😮

"Hát ilyen sprint nincsen!" 😄
több mint 7 éve
dawyd728 3 690
Eneco utolsó szakasza óriási. Esik az eső, és rengeteg a fal.
Szegény Dennis összetett éléről bukott. Szinte kizárt, h felér. Így Phinney és a többiek számára wide open az összetett.
több mint 7 éve
dawyd728 3 690
Sagan előző életében kígyó volt. Meg se tört a lendülete. 😊
több mint 7 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 535
Sagan újabb tanári győzelem, ezúttal Eneco Tour, sík, mezőnyhajrá. 😊
több mint 7 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 535
Leopold König a Skytól a Borához szerződik. Már nélküle is bámulatos sora lett volna a németeknek, de vele még sokkal erősebb névsor alakul ott.
több mint 7 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 535
Sagan Európa-bajnok, ennyike. 😊

Szerkesztette: Mikey
több mint 7 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 535
European Road Championships: Elite men Road Race start list

Kicsit szkeptikus voltam a leendő indulók minőségét illetően, de végigpörgetve a startlistát, elkezdtem dörzsölni a tenyeremet, mert ez egy nagyon jó névsor.

Közte három magyarral, Dér Zsolttal, Kusztor Péterrel és Lovassy Krisztiánnal.

Szeptember 18., vasárnap, 14.30, az Eurosport közvetíti.
több mint 7 éve
dawyd728 3 690
Látva a szombati szakaszt, Quintana szerintem szökés nélkül is nyert volna. Ugye a Formigalon is adott a kolumbiai, ha csak a hegy lábától mérjük. Plusz érzésre most is egy fél percet közéjük tudott volna pakolni. A múlt vasárnap előtt meglevő 50sec+kb 50sec a Formigalon és az általam feltételezett kB 30 sec ellensúlyozza az ITT-t.
Persze tudom, h így nem lehet nézni, de mégis jobb érzés látni a dobogósokat, h valahol mindenki érzi nem az ellenfél évtizedes csapat bakijának köszönheti győzelmét Quintana.
Összességében a Movistart leszámítva két csapat van, akik nagyon örülhetnek, az pedig az Orica és az Etixx. Őrületes milyen vueltájuk volt. 😊
több mint 7 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 535
Tyű, Latour és Atapuma mit versenyzett az Aitanán!!

Az pedig nagyon szép jelenet volt, mikor Quintana visszatámadta a hegyen végig támadó Froome-ot és előtte ért be a célba, a brit a célon áthaladás közben megtapsolta a kolumbiait. Így kell.
több mint 7 éve
dawyd728 3 690
Sikerült pótolnom a hétvégi szakaszokat, szerencsére spoilereket is kikerültem.
Kezdem a szombattal, amit az Orica csinált, nem hittem volna, h másnap lehet überelni. Óriási szakasz volt. Vicces, de azon a szakaszon ágyaztak meg kicsit a Movistar-Tinfoff párosnak vasárnapra. Gyakorlatilag a nagy 40 fős bolyt, köztük Dani Morenoval 90%-ban a Sky üldözte, majd csak Yates támadása után az utolsó előtti hegyről lefele, amikor 1,5 perc fölé ment a különbség, kezdett besegíteni a Tinkoff és a Movistar. Maga a végjáték is tetszett, ugyan Quintana és Froome nem tudtak mit kezdeni egymással, de azt is élvezetesen csinálták. Chaves szépen megrajzolta Contadort. Gesink meg végre nyert egy szakaszt, nagyon megérdemelte. Elissonde meg a hegyi trikóért versenyzett okosan. A szakasz közben nem izmozott a többiekkel a hegyi hajrák során. Fraile és többiek szépen ki is pukkadtak az utolsó hegyre. Btw vasárnap is hasonlóan járt a spanyol.

Ami meg vasárnap történt, arra szavak sincsenek. Az elmúlt évek legnagyobb taktikai hibája. Már az első kilométerek érdekesen indultak. Nem csak Froome segítői, ő maga is a mezőny végén tekert. Aztán a Brambilla-féle támadásra még egymaga felért, de akkor sem az volt az agyában, hol van Nairo hátsó kereke, hanem maradt egy 40fős csoport végén, míg Contadorék az élén voltak a csoportnak. Majd természetesen ez a 40 fős csoport is tovább szakadt. Froome, ha okos, még itt is saját zsíron 15-20 másodpercet le tudott volna dolgozni a piros trikós csoporton, de inkább várt. Majd amikor erre a 20-25 fős bolyra hátulról kezdtek feljönni segítők, akkor pedig idő előtt indított üldözőversenyt a Sky. Vártak volna még fél-egy percet és összezárt volna a maradék mezőny, de ők azonnal két segítővel elkezdtek eszetlenül üldözni, amibe azért néha-néha kaptak is segítséget. Ebből az lett, h sikerült a két nagy boly élén egymástól 1-2 percre 20-30km alatt csapágyasra hajtani a segítőket. Erre még rátesz egy lapáttal, h éppen pont ezek a segítők dolgoztak rengeteget a szombati üldözés során is. Én még ekkora csapatvezetői hibát nem láttam, pedig 20 éve nézek kerékpárt. Persze nem csak a Sky hibázott, ott van az Orica is, de náluk azért valamelyest érthető, mert Yates szökéséhez 4 segítőt, köztük Gerrans-t szakították meg még szombaton. A többi csapat pedig vagy nem elég erős, vagy nem állt érdekükben az üldözés. Gyakorlatilag 3 csapat maradt, az Orica, Sky és az Astana, akik célja volt az üldözés, de ők együtt is kevesebb főt, erőt tudtak összeadni, mint ami legelöl volt. Nem akarom a Movistar, Tinkoff, Cannondale, Etixx érdemeit csökkenteni, mert kellettek a képlethez ők is, de nem hiába nincs "viszonylag síkon" soha olyan, h 2 GC contender, köztük a piros trikós szökik 100km-t és a szakasz felénél biztosra lehet venni, h hazaérnek.
Magáról a szakasz végéről nagyon nincs mit ragozni. Brambilla okosan megrajzolta Quintanat, aki az egész hegyen vitte a tempót. Contador dobogója szerintem koránt sem biztos. Chavesben van erő, és van is még két hegyi befutó, kapásból a mai. Froome szerintem innen nem jön vissza, és nem azért, mert vasárnap sokat kapott. 1 percet két hegyi szakaszon nem fog hozni Nairon.

Összességében óriási ez a Vuelta. 😊

Szerkesztette: dawyd728
több mint 7 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 535
Tegnap mindösszesen 93-an értek célba időlimiten túl. Természetesen nem zárták ki őket. 😀
több mint 7 éve
Lecsó Denver Broncos 2 971
Nem lenne amúgy baj Froome-al, nincs elszállva magától és alázatosan teszi a dolgát, de az a robotszerű versenyzés, amit csinál nagyon sokaknak ellenszenves. Köztük nekem is. Ha a bringás 15%-on megy fel, látni akarom az arcán, hogy baromira nem esik neki jól, amikor támad, akkor pedig kiállva, határozottan tegye azt.
Ez az állandó lefelé pillantás a Watt számlálóra szerintem nagyon gáz. Bármi is van, 5 másodpercenként lefelé pillantgat és aszerint megy, hogy még véletlen se menjen az előre betervezett érték fölé.
flzoli
Nem tisztem védeni, meg nekem sem kedvencem, de lehet hogy ezért háromszoros Tour győztes...
több mint 7 éve
FLZOLI Denver Broncos 11 830 — farkas.l.zoltan@gmail.com
Nem lenne amúgy baj Froome-al, nincs elszállva magától és alázatosan teszi a dolgát, de az a robotszerű versenyzés, amit csinál nagyon sokaknak ellenszenves. Köztük nekem is. Ha a bringás 15%-on megy fel, látni akarom az arcán, hogy baromira nem esik neki jól, amikor támad, akkor pedig kiállva, határozottan tegye azt.
Ez az állandó lefelé pillantás a Watt számlálóra szerintem nagyon gáz. Bármi is van, 5 másodpercenként lefelé pillantgat és aszerint megy, hogy még véletlen se menjen az előre betervezett érték fölé.

több mint 7 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 421 — TODDHERREMANS79
hány tour győztes villogott az eddigi vueltákon? pláne hogy olimpiára is rágyúrt.
kicsit erős hogy beárazták.
pedig én sem szeretem,

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 7 éve
clbass New Orleans Saints 3 091 — Saints fan
Beárazták a Sky nélküli Froome-ot 😛 Évek óta erre vártam 😊
több mint 7 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 22 545 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
Mekkora taktika a Movistartol szép volt, hajrá Quintana meglesz a piros
Heisman Trophy
Mármint a Tinkofftól. 😉 Tény, hogy Nairo lett a nap győztese, de ezt megköszönheti Contadoréknak. 😊
Jughead
hát ja, de azért ők is szöktek 4 emberrel asszem, de ha nem lett volna ott a Tinkoff nem lett volna előnye Naironak

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart
National Teams : HUN, ESP, Players : Håland, Vardy, Szoboszlai, Bardhi, Kroos, Ramsdale, Saka, Zaccagni
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 7 éve
Jughead Dallas Cowboys 4 136
Mekkora taktika a Movistartol szép volt, hajrá Quintana meglesz a piros
Heisman Trophy
Mármint a Tinkofftól. 😉 Tény, hogy Nairo lett a nap győztese, de ezt megköszönheti Contadoréknak. 😊
több mint 7 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 535
Oké, a tavalyi után ez az idei Vuelta megint zseniális.

Brambilla szakaszgyőzelme külön örömteli.
több mint 7 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 22 545 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
Mekkora taktika a Movistartol szép volt, hajrá Quintana meglesz a piros

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart
National Teams : HUN, ESP, Players : Håland, Vardy, Szoboszlai, Bardhi, Kroos, Ramsdale, Saka, Zaccagni
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 7 éve
Jughead Dallas Cowboys 4 136
Ez a szakasz mi lesz... Contador és Quintana szökik és 106 km van hátra. 😀
több mint 7 éve
NB2 New England Patriots 21 895 — nabege2@yahoo.com
vueltát nem akarja jurósport ismételni este mint girot meg tourt? : D mert ncore ra sem kerül fel egy rész sem most sajna... 😥
ano92
holnap reggel, tenisz miatt este nem lehet
több mint 7 éve
ano92 Philadelphia Eagles LSU Tigers 5 306 — Robert Griffin III && Tom Savage && DeShone Kizer fan
vueltát nem akarja jurósport ismételni este mint girot meg tourt? : D mert ncore ra sem kerül fel egy rész sem most sajna... 😥

több mint 7 éve
dawyd728 3 690
Nekem egyelőre teszik, amit látok. Van harc a szakaszok végén. Nem dominál egy csapat sem, még a Movistar lehetne egy kicsit gyengébb. Az lenne az igazi. Verseny felénél vagyunk és abszolút wide open az összetett.