Kerékpár

23 feliratkozó

több mint 9 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Jó lesz ez a Tour. 😊Schleck
Az szerintem enélkül is valószínű volt 😊 (sok hegyi szakasz, egyetlen crono)
Ebből a maiból viszont nem biztos, hogy komoly következtetéseket lehet levonni, Contador nagyon nyerni akar, Froome nem hiszem, hogy minden kártyáját kijátszaná itt. Meg hát kb egy hónap múlva kell csúcsformában lenni.Jakehomer
Az tény, hogy a formát nem mostanra kell időzíteni. Azt viszont nem hiszem el, hogyha tudott volna menni Froome, akkor nem ment volna. Láthatóan ki volt eléggé a végére.

több mint 9 éve
Jakehomer Carolina Panthers Kentucky Wildcats 21 446 — Panthers fan
Jó lesz ez a Tour. 😊Schleck
Az szerintem enélkül is valószínű volt 😊 (sok hegyi szakasz, egyetlen crono)
Ebből a maiból viszont nem biztos, hogy komoly következtetéseket lehet levonni, Contador nagyon nyerni akar, Froome nem hiszem, hogy minden kártyáját kijátszaná itt. Meg hát kb egy hónap múlva kell csúcsformában lenni.

Perception is reality.
több mint 9 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Jó lesz ez a Tour. 😊

több mint 9 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Dofiné senki?
Persze ebből se látok semmit meló miatt, de legalább írhatna valaki, aki látja😊kishaszi
Eddig nem sok meglepő történt, gondolom azért nem írt senki. Kelderman erősebb, mint várták az emberek, Porte gyengébb. A többiek közül kb. mindenki hozza a papírformát eddig. Ma pedig Nizzolo összetörte magát az ócska aszfalton, így Demare-nak áll nagyon az első sprintszakasz eléggé.

több mint 9 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Dofiné senki?
Persze ebből se látok semmit meló miatt, de legalább írhatna valaki, aki látja😊

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 9 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
 hosszabbitas.hu/kerekpar/es-bringa/gyorsabb-vagyok-armstrongnal-es-nem-erzem-magam-bunosnek

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 9 éve
Rajna Tennessee Titans 7 823 — Nega Scott
Rolland nagyot ment, nem gondoltam volna, kár hogy pont semmire sem elég. 😀 😕eaglesmcnabb
Egyre nagyobb kedvenc lesz. Kíváncsi vagyok a Touron lesz-e ilyen jó (vagy akár jobb) formában.iktriad
Tuti nem, valsz rámegy 1-2 szakaszra ha egyáltalán. Egy kemény Girót így végigtolni többet vesz ki az emberből, minthogy tartani lehessen.

több mint 9 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 783 — SHAMEFUR DISPRAY!
Quintana-nak is megvan akkor az elso GT, Kolumbianak majdnem 30 ev utan. Akkor most mar lassan tenyleg itt a francia TdF siker ideje is..

Aru-val kapcsolatban nagyon kivancsi leszek, hogy mi lesz belole, mert egyelore elegge Ricco-ra hajaz a palyafutasa.. remelem azert nem lesz hasonlo a vege.

Illetve ha mar Giro/Zoncolan - mostanaban olvastam Wegelius oneletrajzi konyvet (Domestique), szerintem remek konyv, talan a legjobb amit a temaban olvastam, szoval melegen ajanlva. Nem ir kifejezetten sokat doppingrol (bar ott is akad egy ket reszlet), viszont az osszes tobbi temaban pazar es erdekfeszito (mint pl. hogy lett belole profi, elet a Grand Tourok alatt, a domestique szerepkor, kulonbozo vezetok osszehasonlitasa, egzisztencia profi kerekparoskent, stb)

Kulonosen erdekes/vicces a 2005-os madridi eset, es az hogy a brit szovetseg hogyan kezelte ot mondjuk. Mig aztan nehany evvel kesobb, amikor elkezdtek onteni a penzt, es felbukkant egy Cavendish meg Wiggo, akkor hogy megvaltozott a vilag hirtelen...

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 9 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 76 840 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Rogersnek gratula. Szegény Bongiorno. Remélem lejtmenetben megkeresi azt a barmot, aki meglökte és kizökkentette az egyensúlyából A két kolumbiai(Quintana meg Uran) ma szépet ment, demonstrálva, hogy ez az ő Girojuk volt.
több mint 9 éve
Gogo New England Patriots Army West Point Black Knights 2 428 — Tuskó Hopkins
Zoncolan:


beszúrva valahogy nem működik
https://pbs.twimg.com/media/Bo-Ld15IMAAGXDk.jpg

smile helyett az egy X és egy D

I swung a saber and I was a young Hussar

"Theirs not to make reply, / Theirs not to reason why, / Theirs but to do and die."
több mint 9 éve
Jakehomer Carolina Panthers Kentucky Wildcats 21 446 — Panthers fan
Aru kegyetlen volt, 10 és 3 km között (kb) rávert fél percet Quintanára... paráztam is, hogy elmegy a fogadásom 😊 A végére egy nagyon picit ugyan lelassult, de tényleg jó esélye van most már a második helyre, nem gyenge breakout verseny ez tőle.

Perception is reality.
több mint 9 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 76 840 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Rolland nagyot ment, nem gondoltam volna, kár hogy pont semmire sem elég. 😀 😕eaglesmcnabb
Egyre nagyobb kedvenc lesz. Kíváncsi vagyok a Touron lesz-e ilyen jó (vagy akár jobb) formában.
több mint 9 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 422 — TODDHERREMANS79
Rolland nagyot ment, nem gondoltam volna, kár hogy pont semmire sem elég. 😀 😕

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 9 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 76 840 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Quintana és Aru mit ment ma, te jó ég. Holnap nagy meccs lesz a 2. helyért a fiatal olasz és Uran között.
több mint 9 éve
Jughead Dallas Cowboys 4 163
Csak sikerült a Treknek 😊 Rollandnak a zoncolanon nagyot kell mennie a dobogóért, feltételezem hogy holnap fog kapni a riválisaitól jócskán, bár Cadeltől legalább már nem kell tartania.eaglesmcnabb
Ha holnap sokat kap, akkor szombaton is kap jócskán, szerintem így is lesz és ebben az esetben a 7. helyért fog harcolni Evans-szel. 😉 Bár a Majkás rózsaszín se jött be szóval nem kell nekem hinni, de úgy érzem, hogy Rolland ezzel is bővel túlteljesített, pedig alapból bírom őt. 😊

Viszont valami megint azt súgja itt belül (egyszer már átbaszott ez a belső hang, de azért leírom), hogy az Aru Majka kettős valamelyike feljöhet akár a 2. helyre is, mert szerintem a Zoncolanon Uran meg fog rogyni, szóval ha holnap nem kapnak sokat (ha egyáltalán), akkor akár ketten is meccselhetik le a 2. helyet, ami valószínűleg Aru győzelmét hozna ebben a kis csatában. 😉
több mint 9 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 422 — TODDHERREMANS79
Csak sikerült a Treknek 😊 Rollandnak a zoncolanon nagyot kell mennie a dobogóért, feltételezem hogy holnap fog kapni a riválisaitól jócskán, bár Cadeltől legalább már nem kell tartania.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 9 éve
Jakehomer Carolina Panthers Kentucky Wildcats 21 446 — Panthers fan
16:04:50 CEST
Belgian TV are reporting that all the teams have put forward a suggestion to the UCI to take away the time gained on the Stelvio descent. That would be around 2 minutes and would hand Rigoberto Uran the pink jersey back, albeit by a small margin.

All the teams? A Movistar is? 😊

Ilyenre nem tudom, hogy van-e precedens korábbról, őszintén szólva meglepne, és baromira nem is lenne szerencsés megoldás. Nem Quintanát kell büntetni a szervező hibájáért.

Perception is reality.
több mint 9 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 422 — TODDHERREMANS79
Mondjuk ott a síkon simán be lehetett volna hozni azt a különbséget ami akkor volt, de egyik csapat se ment semmit hátul.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 9 éve
Rajna Tennessee Titans 7 823 — Nega Scott
Sprintszakaszoknál az utolsó másodpercig lehet izgulni, hogy ki nyer, mégis azok a legunalmasabbak, pont az a jó szakasz, ahol hamar elindul a tűzijáték, és a végéig ment (Hesjedal küzdése, a 4. helyért való meccsek).

Igazából a szervezők már ott elrontották, hogy felvetették ezt a marhaságot, nyilvánvalóan kikényszeríthetetlen, hogy a lejtmenetben ne történjen semmi (a tavalyi Milánó-San Remót megismételni a Stelvióról elég mókás lett volna). Még ha komolyan is gondolták, akkor sem lehetett volna Rolland-ékkal mit csinálni. De amúgy valsz félreértések sora okozta a dolgot, főleg a twitterre kirakott hülyeség.

több mint 9 éve
Jughead Dallas Cowboys 4 163
A szervezők hülyék voltak, de nem értem, mi a baj Quintanáékkal, sípszóig játszunk, nem? Aztán a völgyben volt elég sok hely a különbség csökkentésére, de nem melóztak rendesen, azt meg ne mondja nekem senki, hogy a Quintana-féle csoportban erős emberek voltak síkra, egy nagyobb csoport simán el kellett volna kapja őket. Kétségtelen, hogy kétséges előnyhöz jutott Quintana, de keményen melózott érte a többiek meg csak lesték..Rajna
Egy szóval nem hibáztattam Quintanáékat nekik ez a dolguk, amúgy is mindenhol úgy tartom, hogy egy sportolónak ki kell használnia akár a kiskapukat is, ahhoz, hogy magát kedvező helyzetbe hozza, szerintem ez a normális (ezért nincs bajom a fociban a színészkedéssel stb.). Csak érdekességképpen megjegyeztem, hogy a Europcart valószínűleg nem övezheti nagy szeretet jelenleg a mezőnyben. És éppen ezért (mert szerintem ők nem hibásak ezért egyáltalán) mondtam, hogy mivel a szervezők baszták el, nekik kellett volna azt mondani, hogy állj, ez a mi hibánk, nem a Movistarnak, vagy a Europcarnak.

A völgyes rész is igaz és meg is kell dicsérni Quintanáékat, nekem az a bajom, hogy egyáltalán nem kellett volna ezt a hátrányt ledolgozni, mert létre se kellett volna jönnie, a "mezőny" meg egyébként is szégyelheti magát azért, amit csináltak, akár a völgyben, akár a hegyen.

Egy ilyen félreértés még kisebb gond, mint mondjuk egy bukás, sokkal könnyebben meg lehetett volna oldani az elszenvedőknek, ott mégsem merül fel, hogy várjanak azok, akik kimaradtak belőle. Rajna
Még egyszer leírom, szerintem egyikkel sincs baj sportoló szempontból, csak míg a bukás a sport része, addig az, hogy félreinformálod a csapatokat nem, épp ezért mondom, hogy nem Quintanának, nem Rollandnak és nem is a csapataiknak kellett volna leállítania a szökést, hanem a szervezőknek, akik hibáztak. 😉

Ha ez neked élvezhetetlen szakasz volt, akkor nem tudom mit szeretnél egy bringaversenytől. Többnapos versenyen Contador Vueltagyőztes szökése óta nem láttam ilyen jó szakaszt (és annak is jelentős része nem volt leadva tévében). Az egyetlen baj vele tényleg az, hogy a nagyon izgalmas összetett szitut letisztázta.Rajna
Nekem ez így élvezhetetlen volt, mert az első Quintana személye kb 1 órával a szakasz előtt, míg a rózsaszín trikó sorsa kb fél órával a vége előtt eldőlt, a második hely meg engem annyira nem hoz lázba. Nekem sokkal jobban tetszett a vasárnapi szakasz például. Nekem az a Contador szakasz is unalmas lett volna, ha nem Contador lett volna, így viszont nagyon tudtam élvezni, hiszen neki szurkolok.

Na jó az túlzás, hogy élvezhetetlen bíztam a csodában, hogy utol érik Quintanát, vagy ilyenek, de nekem sokkal jobban tetszett volna, ha együtt kezdik az esélyesek az utolsó hegyet, kiváncsi lettem volna, hogy Quintana milyen erős, mert ezt így valószínűleg nem tudjuk meg. 😉
több mint 9 éve
Rajna Tennessee Titans 7 823 — Nega Scott
Én nagyon csalódott vagyok, kiváncsi lettem volna, hogy mi van ha együtt kezdik az utolsó hegyet, valószínűleg a szakasz is izgalmasabb lett volna meg a különbségek is máshogy alakultak volna (mármint a hegyen is). És most mondhatják, hogy Quintana mennyit vert a többiekre, de az is teljesen más lett volna ha együtt mehettek volna, mert most nehogy már azt mondja nekem valaki, hogy a Hesjedal Rolland páros erősebb az összes többinél, mert kinevetem, szimplán ennyit számít, hogy tudták tenni a kereket Nairóra ezt meg megtudták volna tenni Majkáék is, még ha nem is végig (és akkor ez a minimum).

Szóval mindent összevetve ez a szakasz úgy volt tragédia, ahogy volt nemcsak a szakasz maga volt élvezhetetlen, hanem az egész Girót tönkretette kb, mert innentől eldőlt az egész...

Amúgy állítólag Uranék a félreérthető kommunkáció miatt a Stelvio tetején megálltak öltözködni stb, közben meg a Europcar betámadott, Quintana meg lekövette őket. Egyrészt a Europcar nem először tesz ilyet (emlékszik még valaki az emlékezetes Tour szakaszra, mikor szögek voltak az úton, és Wiggins megállította a mezőnyt? akkor is egy ember ment tovább, aki bizony Rolland volt), másrészt meg szerintem a Giró szervezőiben lehetett volna annyi, hogy akkor jó szólunk Quintanáéknak, hogy ne menjetek el srácok, ezt elbasztuk bocs, mi se így akartuk, de ez így nem túl fair. 😉Jughead
A szervezők hülyék voltak, de nem értem, mi a baj Quintanáékkal, sípszóig játszunk, nem? Aztán a völgyben volt elég sok hely a különbség csökkentésére, de nem melóztak rendesen, azt meg ne mondja nekem senki, hogy a Quintana-féle csoportban erős emberek voltak síkra, egy nagyobb csoport simán el kellett volna kapja őket. Kétségtelen, hogy kétséges előnyhöz jutott Quintana, de keményen melózott érte a többiek meg csak lesték.

Egy ilyen félreértés még kisebb gond, mint mondjuk egy bukás, sokkal könnyebben meg lehetett volna oldani az elszenvedőknek, ott mégsem merül fel, hogy várjanak azok, akik kimaradtak belőle.

Ha ez neked élvezhetetlen szakasz volt, akkor nem tudom mit szeretnél egy bringaversenytől. Többnapos versenyen Contador Vueltagyőztes szökése óta nem láttam ilyen jó szakaszt (és annak is jelentős része nem volt leadva tévében). Az egyetlen baj vele tényleg az, hogy a nagyon izgalmas összetett szitut letisztázta.

több mint 9 éve
Jughead Dallas Cowboys 4 163
Én nagyon csalódott vagyok, kiváncsi lettem volna, hogy mi van ha együtt kezdik az utolsó hegyet, valószínűleg a szakasz is izgalmasabb lett volna meg a különbségek is máshogy alakultak volna (mármint a hegyen is). És most mondhatják, hogy Quintana mennyit vert a többiekre, de az is teljesen más lett volna ha együtt mehettek volna, mert most nehogy már azt mondja nekem valaki, hogy a Hesjedal Rolland páros erősebb az összes többinél, mert kinevetem, szimplán ennyit számít, hogy tudták tenni a kereket Nairóra ezt meg megtudták volna tenni Majkáék is, még ha nem is végig (és akkor ez a minimum).

Szóval mindent összevetve ez a szakasz úgy volt tragédia, ahogy volt nemcsak a szakasz maga volt élvezhetetlen, hanem az egész Girót tönkretette kb, mert innentől eldőlt az egész...

Amúgy állítólag Uranék a félreérthető kommunkáció miatt a Stelvio tetején megálltak öltözködni stb, közben meg a Europcar betámadott, Quintana meg lekövette őket. Egyrészt a Europcar nem először tesz ilyet (emlékszik még valaki az emlékezetes Tour szakaszra, mikor szögek voltak az úton, és Wiggins megállította a mezőnyt? akkor is egy ember ment tovább, aki bizony Rolland volt), másrészt meg szerintem a Giró szervezőiben lehetett volna annyi, hogy akkor jó szólunk Quintanáéknak, hogy ne menjetek el srácok, ezt elbasztuk bocs, mi se így akartuk, de ez így nem túl fair. 😉
több mint 9 éve
danyly Miami Dolphins Georgia Bulldogs 8 439 — Dolphins fan
kár érte hogy rolland lefőtt a végére, bár meg kell hagyni ahhoz képest hogy egy gyenge top10re elég az ereje elég szépen taktikázik vele az Europcareaglesmcnabb
Szerintem meg Rolland rohadt jó Giro-t megy (gondolom te is ezt akartad kihozni). Az összes hegyi-dombos szakaszon a top 25-ben volt, sokszor minimális hátránnyal.
Most pedig jól megfogta a szökést. A csapatából meg nem sok segítségre számíthat, bár egy kemény hegyi szakasznál (főleg a végénél v. hegyi befutónál), amúgy sincs senkinek segítsége. Saját zsíron kell jót teljesíteni.

Az életben nem az tragédia, ha valaki nem éri el a célját. A tragédia az, ha valakinek nincs célja.
több mint 9 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 422 — TODDHERREMANS79
kár érte hogy rolland lefőtt a végére, bár meg kell hagyni ahhoz képest hogy egy gyenge top10re elég az ereje elég szépen taktikázik vele az Europcar

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 9 éve
Jakehomer Carolina Panthers Kentucky Wildcats 21 446 — Panthers fan
Bár nagy viták lesznek ebből a kommunikációs malőrből, azért Quintana a hegyen is alaposan elverte a többi esélyest, pedig az utolsó 20 km-t szinte végig saját zsíron mente.

Perception is reality.