NBA

33 feliratkozó

több mint 5 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 437 — The Mathematician
akkor megint cavs-gsw 😀

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 5 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 931 — Cowboys fan
Szamomra raadasul a jelenlegi rivalizalasok a kozeleben sincsenek annak, amikor anno egy Bulls es egy Lakers, vagy mondjuk egy Bulls es egy Utah osszecsapott. Na ott ment a gyilok.

De ez nonsense vita, pontosan ugyanolyan, mint hogy Puskas vagy CR jobb-e. Szeretem Jamest, de nalam akkor sem lesz #1, hogyha meg nyer ket vagy harom gyurut.
Stez
Vagy a Barkley féle Phoenix, vagy Clyde Drexler féle Portland. Azok felejthetetlen párharcok voltak.
gyurczi
persze, meg a Kemp-Payton fémjelezte Sonics, meg a Knickset a hátán cipelő Ewing...
az a helyzet, hogy mindenki arról nosztalgiázik, amin felnőtt. apám például a múltkor a régi Celticset emlegette valami kapcsán (szerintem Auerbach csapatát, ami végigalázta a ligát a hatvanas években), mert ő meg őket látta fiatalon. nekem már a Dream Team tagjai voltak a legendák, meg A játékosok (mínusz Bird, mert ő amikor nem alkalmazgatta a trademark dobását, akkor állandóan a kispad mellett hasalt a dereka miatt).

nyilván azért, mert mindenki arra akar fiatalon hasonlítani, azt heroizálja, aki akkor a legnagyobb sztár. én is látom a mostani legjobbakat, és tényleg a fülükön pörgetve be tudnák dobni a labdát, de hát a liga játékosainak túlnyomó része is 5-15 évvel fiatalabb nálam, nekem ők már nem lesznek, nem lehetnek hősök, az ő küzdelmüket már nem fogom eposzinak látni.
több mint 5 éve
gyurczi New York Giants 2 353 — Giants fan
Szamomra raadasul a jelenlegi rivalizalasok a kozeleben sincsenek annak, amikor anno egy Bulls es egy Lakers, vagy mondjuk egy Bulls es egy Utah osszecsapott. Na ott ment a gyilok.

De ez nonsense vita, pontosan ugyanolyan, mint hogy Puskas vagy CR jobb-e. Szeretem Jamest, de nalam akkor sem lesz #1, hogyha meg nyer ket vagy harom gyurut.
Stez
Vagy a Barkley féle Phoenix, vagy Clyde Drexler féle Portland. Azok felejthetetlen párharcok voltak.

Nolite iudicare, ut non iudacemini. Ne ítélj, hogy ne ítéltess!
több mint 5 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 437 — The Mathematician
egyébként ugyanúgy ahogy az ISO korszak játékát nehezen viselnék a mai játékosok
Jordanék meghalnának ma a pályán mert nem bírnák levegővel annyit változott a játék

ha pedig valaki jön azzal, hogy de alkalmazkodna, akkor megint ott van h jah, csak akkor meg a mostaniakra is igaz

szal a korszakokat önmagukban kell kezelni

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 5 éve
Toca Minnesota Vikings 18 735 — Vikings fan
Talán a 6/6-os döntő mérleg miatt, de nálam Jordan körül van egy olyan "legyőzhetetlen" aura, ami Jamesnek már sosem lesz meg. Viszont ez az amerikai sportmédia által az utóbbi hetekben már nagyon látványosan erőltetett vita, hogy "James jobb-e mint Jordan volt?" végtelenül unalmas és sehova sem vezető.
Kampman
Nem csak a 6/6 miatt van ez, de szvsz nalam sem lesz sosem kerdes. Jordan>all.
Es azert szamomra azt a korszakot sem lehet osszehasonlitani a mostanival. Akkor utottek-vagtak, es abszolut nem vagyok biztos benne, hogy az akkori stilust rengeteg jelenlegi sztar nem birna. A sporik is mashogy fujtak, gyakrabban hagytak a kemeny jatekot.

Meg en amondo vagyok, az akkori sztarok szamomra etalonok, akkor is, ha gyuloltem peldaul Bryantet, a Lakerst, de Malone-t es Stocktont is, tiszta szivbol. Jordan pedig egy nagypofaju pocs volt, de o a palyan megmondta, hogy most hulyere fog venni es megcsinalta, pont. Es nem hibazott, amikor kellett, akkor sosem.

Szamomra raadasul a jelenlegi rivalizalasok a kozeleben sincsenek annak, amikor anno egy Bulls es egy Lakers, vagy mondjuk egy Bulls es egy Utah osszecsapott. Na ott ment a gyilok.

De ez nonsense vita, pontosan ugyanolyan, mint hogy Puskas vagy CR jobb-e. Szeretem Jamest, de nalam akkor sem lesz #1, hogyha meg nyer ket vagy harom gyurut.
Stez
Mellesleg jóval erősebb volt a mezőny. Azért James amilyen keleten húzta be az összes döntőjét az vicc.
több mint 5 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Talán a 6/6-os döntő mérleg miatt, de nálam Jordan körül van egy olyan "legyőzhetetlen" aura, ami Jamesnek már sosem lesz meg. Viszont ez az amerikai sportmédia által az utóbbi hetekben már nagyon látványosan erőltetett vita, hogy "James jobb-e mint Jordan volt?" végtelenül unalmas és sehova sem vezető.
Kampman
Nem csak a 6/6 miatt van ez, de szvsz nalam sem lesz sosem kerdes. Jordan>all.
Es azert szamomra azt a korszakot sem lehet osszehasonlitani a mostanival. Akkor utottek-vagtak, es abszolut nem vagyok biztos benne, hogy az akkori stilust rengeteg jelenlegi sztar nem birna. A sporik is mashogy fujtak, gyakrabban hagytak a kemeny jatekot.

Meg en amondo vagyok, az akkori sztarok szamomra etalonok, akkor is, ha gyuloltem peldaul Bryantet, a Lakerst, de Malone-t es Stocktont is, tiszta szivbol. Jordan pedig egy nagypofaju pocs volt, de o a palyan megmondta, hogy most hulyere fog venni es megcsinalta, pont. Es nem hibazott, amikor kellett, akkor sosem.

Szamomra raadasul a jelenlegi rivalizalasok a kozeleben sincsenek annak, amikor anno egy Bulls es egy Lakers, vagy mondjuk egy Bulls es egy Utah osszecsapott. Na ott ment a gyilok.

De ez nonsense vita, pontosan ugyanolyan, mint hogy Puskas vagy CR jobb-e. Szeretem Jamest, de nalam akkor sem lesz #1, hogyha meg nyer ket vagy harom gyurut.

több mint 5 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 161 — Lucas Scott
amúgy lehet szidni Jamest, nekem sem a szívem csücske, de megint megcsinálta a döntőt. ráadásul védekezéssel verték meg a bostont, ami elképesztő.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 5 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 611 — Így remélem megfelelek nektek.....
Nem a statokkal vitatkozom, de a statok olyanok, hogy pl. Eli Manningnek több game winning drive-ja van playoffban, mint Aaron Rodgersnek, Peyton Manningnek és Kurt Warnernek összesen. 😊

A GOAT szubjektív, nem is lehet más. Korszakokat átívelően nem lehet objektíven pályafutásokat összehasonlítani. A benyomás, érzés, szimpátia, stb. jóval inkább befolyásolja a dolgot, érthetően. Nekem pl. Serena Williams sem volt és nem is lesz soha a legnagyobb teniszezőnő, pedig kb. minden rekordot megdöntött. Federert viszont - aki ugyanabban a korszakban és ugyanúgy, mint Serena szintén minden rekordot megdöntött - a valaha volt legjobbnak gondolom. Na, go figure. 😊

Nálam ez van LeBronnal is. Az elmúlt 15 éve alapján bekerült egy helyre - ami nagyon-nagyon magas hely nálam is, de nem goat - és onnan nem is fog se följebb, se lejjebb kerülni, mert nem a gyűrűk számítanak, hanem az overall teljesen szubjektív benyomás, ami ennyi idő alatt kialakult róla.

Ma este mindenesetre "elvárom tőle", hogy nyerjen a Cleveland. 😊 (Az "elvárom" nem azt jelenti, hogy örülnék neki - na nem azért mert ellenszenves lenne, csak én is a változatosságot szeretem -, hanem azt jelenti, hogy ezt várom ma tőle. Fogadtam is rájuk, pedig Vegas szerint underdogok. 😊 Szóval azért sokra tartom amit produkál / produkált természetesen. Csak nem a legeslegtöbbre. )
peterk2005
A meccs nem most éjjel lesz. Azért remélem nem most mutatja meg hogy clutch illetve kevés lesz q gyözelemhez. De erről már lehet a FKn beszélgetünk 😊
több mint 5 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Nem a statokkal vitatkozom, de a statok olyanok, hogy pl. Eli Manningnek több game winning drive-ja van playoffban, mint Aaron Rodgersnek, Peyton Manningnek és Kurt Warnernek összesen. 😊

A GOAT szubjektív, nem is lehet más. Korszakokat átívelően nem lehet objektíven pályafutásokat összehasonlítani. A benyomás, érzés, szimpátia, stb. jóval inkább befolyásolja a dolgot, érthetően. Nekem pl. Serena Williams sem volt és nem is lesz soha a legnagyobb teniszezőnő, pedig kb. minden rekordot megdöntött. Federert viszont - aki ugyanabban a korszakban és ugyanúgy, mint Serena szintén minden rekordot megdöntött - a valaha volt legjobbnak gondolom. Na, go figure. 😊

Nálam ez van LeBronnal is. Az elmúlt 15 éve alapján bekerült egy helyre - ami nagyon-nagyon magas hely nálam is, de nem goat - és onnan nem is fog se följebb, se lejjebb kerülni, mert nem a gyűrűk számítanak, hanem az overall teljesen szubjektív benyomás, ami ennyi idő alatt kialakult róla.

Ma este mindenesetre "elvárom tőle", hogy nyerjen a Cleveland. 😊 (Az "elvárom" nem azt jelenti, hogy örülnék neki - na nem azért mert ellenszenves lenne, csak én is a változatosságot szeretem -, hanem azt jelenti, hogy ezt várom ma tőle. Fogadtam is rájuk, pedig Vegas szerint underdogok. 😊 Szóval azért sokra tartom amit produkál / produkált természetesen. Csak nem a legeslegtöbbre. )


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 5 éve
Jughead Dallas Cowboys 4 284
James elimination meccseken és 7. meccseken több pontot átlagol, mint bárki és jó is a mérlege ezeken. Jamesnek több meccsnyerő és egyenlítő dobása van, mint Jordannek jobb hatékonysággal. De amúgy igen az a bizonyos gyilkos ösztön biztos hiányzik belőle, csak ez így eléggé legbőlkapottnak tűnik ezen számok ismeretében.
több mint 5 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
Csak érdekességképpen.
- Jordan 31.5/6.3/5.4-et átlagolt alapszakaszban (csak CHI, a 38/39 éves szezonját leszedtem), versus 33.4/6.4/5.7-et a rájátszásban.
- LeBron 27.2/7.4/7.2-t a reg seasonban, versus 28.8/8.9/7.0-át a playoffban.

Kb semmi különbség az adatok között.. mindketten egy hajszállal jobban tolták a PO-ban, mint általában az alapszakaszban..

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 5 éve
Raven17 Philadelphia Eagles 1 298 — ravenc177@gmail.com
Jamesből hiányzik az a gyilkos ösztön a szoros szitukban, mint ami Jordanben, vagy Kobeban megvan. Az idei talán az első playoff mikor tényleg azt látom rajta, hogy igen, most tényleg Ő viszi a csapatát és a végén is lehet rá számítani. (persze még a döntő hátra van, ha egyáltalán meglesz) Ha egész karrierje alatt ilyen lett volna, most talán Ő lenne a kedvenc játékosom, de eddig, vagy elbaszta a végét, vagy nem merte oda tenni magát, vagy helyette más lépett elő (Wade, Irving) ezért is lesz nálam mindig is előrébb Kobe, vagy Jordan. Persze statban James valószínű megveri majd mindkettőt, de az igazán fontos szitukban csinálhat már bármit a maradék 4-5 évben soha nem lesz azon a szinten, mint Jordan-Kobe.
több mint 5 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Hmm. A classic Jordan-mítosz... de az hogy 1 év god mode Jamesnél? Nem nagyon nézed ezek szerint az NBA-t, valóban. Lebron nagyon-nagyon közel van Miklóshoz már most a PO-ban nyújtott teljesítmény tekintetében is. | (A pályafutása végére pedig ő lesz a GOAT.) | Igor
Nem tagadom, nekem MJ a goat, és senki nincs közel hozzá. 😊 Bár mi más is lehetne a goat, mint teljesen szubjektív. Kinek ez, kinek az.

(Egyébként nem csak a dobott pontok alapján, sőt. Én jóval kisebb hangsúllyal veszem figyelembe a statokat ilyen dolgokban, mint az átlag. A tojás fociban is. Nálam LeBron 3 gyűrűvel bőven lehetne goat, ha a pályán olyannak látnám. De eddig nem láttam olyannak. Ahhoz az kell, hogy a playoffban az egyébként is űrkosarára rá tudott tenni egészen őrült produkciókat. MJ sorozatban csinált ilyeneket. James hozta, hozza a saját "alap" űrkosarát, de aztán általában ennyi. Inkább arra emlékszem az ő döntőiből, hogy valamelyik vele játszó társa (Wade még miamiban vagy pl. tavaly Irving) emeli meg a lécet és teljesít a saját szintje fölött sorozatban. Ez az ami bennem a hiányérzetet okozta vele kapcsolatban. És ez az ami tetszik benne idén.)


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 5 éve
kapitnono New Orleans Saints Ohio State Buckeyes 8 111 — WHO DAT!!!!
Jordan egy pályafutást letolt ilyen god mode-ban. Egy év god mode James - nálam - semmire sem elég (még 3-4 se, ha ezután csak így játszik), peterk2005
Hmm. A classic Jordan-mítosz... de az hogy 1 év god mode Jamesnél? Nem nagyon nézed ezek szerint az NBA-t, valóban.
Lebron nagyon-nagyon közel van Miklóshoz már most a PO-ban nyújtott teljesítmény tekintetében is. | (A pályafutása végére pedig ő lesz a GOAT.) |

Persze ha egyetlen statra (dobott pontok) hegyezed ki, akkor persze Jordan nyer.. esetleg a stealek terén még, de ott is egyre szorosabb a verseny. Minden más faktort tekintve (passing, rebounding, csapattársak minősége, ellenfelek minősége) szvsz bőven LeBron a nyerő..
Igor
Mihály lesz az... 😊

Másrészt Jordan 10 alkalommal volt benne a liga legjobb védekező ötösében, LeBron egyszer.
somoskovig
Szerintem valamit elnéztél mert Lebron eddig 6-szor volt benne az év védekező ötösében eddig, Jordan pedig 9szer nem tízszer, azért ez nem akkora különbség szerintem...

Szerkesztette: kapitnono


több mint 5 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 9 775 — 49ers GM
Jordan egy pályafutást letolt ilyen god mode-ban. Egy év god mode James - nálam - semmire sem elég (még 3-4 se, ha ezután csak így játszik), peterk2005
Hmm. A classic Jordan-mítosz... de az hogy 1 év god mode Jamesnél? Nem nagyon nézed ezek szerint az NBA-t, valóban.
Lebron nagyon-nagyon közel van Miklóshoz már most a PO-ban nyújtott teljesítmény tekintetében is. | (A pályafutása végére pedig ő lesz a GOAT.) |

Persze ha egyetlen statra (dobott pontok) hegyezed ki, akkor persze Jordan nyer.. esetleg a stealek terén még, de ott is egyre szorosabb a verseny. Minden más faktort tekintve (passing, rebounding, csapattársak minősége, ellenfelek minősége) szvsz bőven LeBron a nyerő..
Igor
Mihály lesz az... 😊

Másrészt Jordan 10 alkalommal volt benne a liga legjobb védekező ötösében, LeBron egyszer.

több mint 5 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
Talán a 6/6-os döntő mérleg miatt, de nálam Jordan körül van egy olyan "legyőzhetetlen" aura, ami Jamesnek már sosem lesz meg. Viszont ez az amerikai sportmédia által az utóbbi hetekben már nagyon látványosan erőltetett vita, hogy "James jobb-e mint Jordan volt?" végtelenül unalmas és sehova sem vezető.
Kampman
Persze de ez az amerikai média, azt ignorálni kell ha nem szereted. 😊

De ugye amikor korábban ez a kérdés felmerült, hogy XY vs Jordan - azt fél másodperc alatt le lehetett tudni azzal a felkiáltással, hogy hülye vagy fiam/lányom... (és ált jogosan persze)
Most azért csámcsognak ennyit ezen mert végre van valaki, akinél jogos a felvetés..

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 5 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 25 487
Talán a 6/6-os döntő mérleg miatt, de nálam Jordan körül van egy olyan "legyőzhetetlen" aura, ami Jamesnek már sosem lesz meg. Viszont ez az amerikai sportmédia által az utóbbi hetekben már nagyon látványosan erőltetett vita, hogy "James jobb-e mint Jordan volt?" végtelenül unalmas és sehova sem vezető.
több mint 5 éve
manuszka86 New England Patriots 2 060 — Patriots fan
NBA rájátszást megszoktam nézni, az alapszakasz annyira nem szokott érdekelni (nem is vagyok nagy kosárlabda fan), viszont nagyon bízom benne hogy idén nem kell egy újabb Cavs-GSW döntőt nézni, mert már kezd uncsi lenni a dolog 😊

több mint 5 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
Jordan egy pályafutást letolt ilyen god mode-ban. Egy év god mode James - nálam - semmire sem elég (még 3-4 se, ha ezután csak így játszik), peterk2005
Hmm. A classic Jordan-mítosz... de az hogy 1 év god mode Jamesnél? Nem nagyon nézed ezek szerint az NBA-t, valóban.
Lebron nagyon-nagyon közel van Mihályhoz már most a PO-ban nyújtott teljesítmény tekintetében is. | (A pályafutása végére pedig ő lesz a GOAT.) |

Persze ha egyetlen statra (dobott pontok) hegyezed ki, akkor persze Jordan nyer.. esetleg a stealek terén még, de ott is egyre szorosabb a verseny. Minden más faktort tekintve (passing, rebounding, csapattársak minősége, ellenfelek minősége) szvsz bőven LeBron a nyerő..

Szerkesztette: Igor

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 5 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Durva összeomlások vannak ide is oda is a GSW - HOU párharcban. Az előző két meccsen a Warriors fogyott el totálisan a 4. negyedre, most a Rockets fejezte be egy félidő után. Beszarás, hogy egy konf döntőben egy félidő alatt 30 pontot sem sikerül szerezni a #1 alapszakasz offense-nek.

A James sztorihoz: nekem az idei - pályán játszó - James nagyon tetszik. De én elvonatkoztatok a hogyantól és miérttől, mert a mai NBA-t már nem követem annyira, nem is érint meg hogy ki mit miért csinál, se ellenszenv, se rokonszenv nem befolyásol. Csak nézem a meccset és látom amit látok és tetszik ami tetszik. Ez a döntő pillanatokat magára vállaló, a csapatot a hátán cipelő James az, akit egyáltalán a szememben Jordanhoz lehet mérni. A korábbi James-eknél nem is értettem, hogyan merülhet egyáltalán fel az összevetés. Remek a sok bomba stat, mert a döntő streak, de hát a körülmények, és a playoff produktum ugye...

Jordan egy pályafutást letolt ilyen god mode-ban. Egy év god mode James - nálam - semmire sem elég (még 3-4 se, ha ezután csak így játszik), de ez mindegy az aktuális teljesítménnyel kapcsolatban. Most, idén LeBron úgy nyomja, ahogy egy ekkora talentnek kell. (Persze azért az ilyen 46 pontos extra meccs után nem tud nem eszembe jutni, hogy Jordannek volt a Celtics ellen 66 pontos meccse is. És az a Celtics nem egy jól irányított, de almost all rookie team volt, hanem minden idők egyik legjobb NBA csapata.)

Érdekes, hogy Vegas szerint a Cleveland underdog a 7. meccsen, a Warriors meg heavy favorit. Mondjuk utóbbi gondolom Chris Paul kiesése miatt. De valahogy a Warriors olyan up and down az idei playoffban, hogy ennyire nem érzem őket favoritnak. A Cleveland meg 1 ki-ki meccsen az idei James-el azért bárhol bárki ellen jó lehet. Vagy nem, de őket meg ennyire underdognak nem érzem.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 5 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 611 — Így remélem megfelelek nektek.....
ha a GSW nem tud változtatni a félidőben akkor idénre ennyi
Negritis
Mondták már neked, hogy húzd le magad 😛 😉
több mint 5 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 437 — The Mathematician
ha a GSW nem tud változtatni a félidőben akkor idénre ennyi
Negritis
😀
Gondolom Rockets szurkolók csókoltatnak.
dawyd728
tudtak változtatni és elfogyott a Paul nélküli rockets

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 5 éve
dawyd728 3 707
ha a GSW nem tud változtatni a félidőben akkor idénre ennyi
Negritis
😀
Gondolom Rockets szurkolók csókoltatnak.
több mint 5 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 437 — The Mathematician
ha a GSW nem tud változtatni a félidőben akkor idénre ennyi

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 5 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 611 — Így remélem megfelelek nektek.....
Ajjaj itt sajnos 7. meccs nrm tudom Stevens tud e valamit kitalálni, hogy ha James űr játékot is produkál az kevés legyen...jobb lett volna ha már most sikerül.

Remélem a Rocketsnek sikerül a kisebb csoda..