Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Politika

63 feliratkozó

1 hónapja
csi77 Chicago Bears Illinois Fighting Illini 9 393 — Bears & Illinois fan
Apropó árfolyam: Nálunk tetőcsere volt a múlt héten, az anyagdíjon kb 15%-ot spóroltam a márciusban kalkulálthoz képest.
Sajnos a munkadíj nem árfolyamfüggő....😊

Hajrá Bad Bones!
A lányos apukáknak a legjobb!!
http://orig08.deviantart.net/fa61/f/2015/248/f/d/matt_forte_by_anyegin-d98fqaw.png
1 hónapja
iktriad Jacksonville Jaguars 86 015 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Eheti Edina
 youtu.be/UkEeZdf8X7k?si=7AREGDk-2TParbkd
1 hónapja
Lúdas Solymi New England Patriots 9 503
Tegnapi meghallgatásokról röviden:
- A többség hozta az elvártat.
- Ruszin-Szendi igen kellemes meglepetés volt. Az egyik legösszeszedettebb, legjobb interjút adta .... és még csak nem is felolvasta.
- A rongylábú doki viszont kisebb csalódás volt számomra. Tőle többet vártam. Kicsit el is bizonytalanodtam vele kapcsolatban.
peterk2005 udvari bolond
Miert volt a eu miniszter eloadasa csalodas? Mi az amit vartal tole?

En vegighallgattam es latszik az h megvan a koncepcio, tudja mi a problema hisz ebben dolgozott, tud hozni egy megfelelo hozzaallast es strukturalis valtoztatast, mert abban is dolgozott es megvan mogotte a tamogatottsag es szakmai tudas, hisz rengetegen segitettek h mit es hogyan kell atalakitani.
1 hónapja
szaba Los Angeles Chargers 12 899
 telex.hu/gazdasag/2026/05/12/afacsalas-gazkereskedelem-halozat-gyanusitasok-nyomozas-stromanok?

Na, íme. A gázos áfa csalás
Gyurma Pappa
Tegnap úgy sejtettem, Németh Balázs vagy, erre kiderül, hogy Dezső András.
1 hónapja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 046 — zászló zászló szív
 telex.hu/gazdasag/2026/05/12/afacsalas-gazkereskedelem-halozat-gyanusitasok-nyomozas-stromanok?

Na, íme. A gázos áfa csalás

1 hónapja
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 956 — The only discipline that lasts, is self discipline
Tegnapi meghallgatásokról röviden:
- A többség hozta az elvártat.
- Ruszin-Szendi igen kellemes meglepetés volt. Az egyik legösszeszedettebb, legjobb interjút adta .... és még csak nem is felolvasta.
- A rongylábú doki viszont kisebb csalódás volt számomra. Tőle többet vártam. Kicsit el is bizonytalanodtam vele kapcsolatban.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
1 hónapja
Jan Pittsburgh Steelers 5 696 — Steelers fan
Ha elszámoltatás témában lehet még tippelni:

Szerintem MP listáján Rogán a no1.
Komoly erők fognak mozdulni hogy Tóni ráb.sszon, ami nem feltétlenül börit jelent, egy külföldre távozás + nemzetközi elfogatóparancs is lehet a vége. Itt szvsz komoly személyes motiváció is játszik. tehát prioritás lesz a kicsinálása.

2) Pár oligarcha/stróman, akik közismertek és közutálatot vívtak ki. Lölő, Matolcsyék, Tiborcz, meg ez a kör, akik jelképei a lopásnak... ezek közül szerintem egy, max kettő ellen lesz jogerős ítélet. Ennyi kell a népnek, ez a kötelező házi feladat.

3) Szerintem nem csak célzott, hanem egyfajta alkalom-adta elszámoltatás is lesz, azok jönnek, akiknél beesik valami easy win lehetősége: előkerül olyan egyértelmű bizonyíték, ami alapján könnyen-gyorsan lehet eredményt prezentálni.
Nem tudok neveket, azok fognak elhasalni, akik hagytak maguk ellen komoly bizonyítékot, bárki lehet a gazdasági vagy politikai holdudvarból . Itt lesz letöltendő is.

4) Vezető fideszesek közül még Lázár lehet a listán, de egyértelműen hátrébb mint Rogán, vagy a szimbolikus tolvaj figurák. Lehet hogy valamennyire megrángatják, de böri nem lesz.

5) Szijjártó max akkor, ha előkerül olyan bizonyíték, hogy minősített infót adott át oroszoknak. A sima csicska seggnyalásnak nem lesz következménye.

A propaganda arcai közül senkinek nem lesz baja -kivéve ha valamelyik beleesik a 3-as csoportba- de szerintem őket célzottan nem fogják elővenni.

És mivel MP valami számomra érthetetlen tisztelettel beszélt mindig Orbánról, ott is lehet valami személyes dolog, ezért OV sem lesz elszámoltatva.

Összegezve: várok néhány (3-4) letöltendőt, ezen kívül még vagy 10 elmarasztaló ítéletet, ezekben 2-3 nagy névvel. Rogán így vagy úgy, de megszívja, OV és szülei mindenből kimaradnak.

Hungary has for some time felt like two different worlds running in tandem.

On Sunday night, those two worlds collided, and only one was real.

P.Kirby BBC 2026.04.13.
1 hónapja
Nemes samu09 Houston Texans 4 666 — I like the Texans, I like who we are
A live elején mennyire látszott MP mögött a minisztereken hogy rohadtul örülnek hogy hétfő este oda kellett állniuk díszletnek a főnök mögé 😂
1 hónapja
iktriad Jacksonville Jaguars 86 015 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
MP most éppen egy atomlaggos liveot tol a Sándor Palota előtt. Ez egy L (amiből W lesz?)
zacknorb
20 éve ennél jobb streameken néztem az nflt
atapapa
Pont ilyen volt a stream, amikor MJD és Fred Taylor 375 yardot futott a Peyton Manning vezette Colts ellen 2006-ban. 😀
iktriad
És Leftwich volt a kúbé, vagy Garrard?
slowmotion
Akkor már Garrard volt a QB - Lefty decemberre, amikor az a Colts meccs is lejátszásra került, általában már IR-en volt. 😀
1 hónapja
slowmotion Dallas Cowboys 28 154 — Cowboys fan
MP most éppen egy atomlaggos liveot tol a Sándor Palota előtt. Ez egy L (amiből W lesz?)
zacknorb
20 éve ennél jobb streameken néztem az nflt
atapapa
Pont ilyen volt a stream, amikor MJD és Fred Taylor 375 yardot futott a Peyton Manning vezette Colts ellen 2006-ban. 😀
iktriad
És Leftwich volt a kúbé, vagy Garrard?
1 hónapja
dugo93 Indianapolis Colts 4 720
Ez is zseni 😀
 youtu.be/tv0clOOEz70?is=hOQ4aUq6VhIxLNxz

1 hónapja
fake.id 1 937 — sixseveeeeeen
MP most éppen egy atomlaggos liveot tol a Sándor Palota előtt. Ez egy L (amiből W lesz?)
zacknorb
20 éve ennél jobb streameken néztem az nflt
atapapa
Pont ilyen volt a stream, amikor MJD és Fred Taylor 375 yardot futott a Peyton Manning vezette Colts ellen 2006-ban. 😀
iktriad
ha ugyanúgy bajnoki cím lesz a vége és ezen múlik, akkor felőlem ezt a csodás minőséget is tovább ronthatják

what do you need right now?
i need a bag of weed nigga, wassup?!
1 hónapja
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 900 — capitaine du château de Vienne 1487
mindenlevanpapírozva
 youtu.be/jQuxli7j80I?is=uSpzJ2_3EAxKBG1u

Szerkesztette: sutianap


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
1 hónapja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 352 — #NoStress
Szemmel láthatóan nem vagy képes még elképzelni se, hogy vége lehet (állításom szerint vége van) annak a világnak, hogy egy ember dönti el, hogy mi hogyan lesz/legyen. Az elszámoltatás iránti igény pedig nem fog elsikkadni, sőt még erősödni is fog a tisza választóiban, főleg hogy a fideszes férgek (pl hankó ma, de kb az összesre igaz) - akárcsak te - még mindig nem értették meg, hogy vége van a korábbi rendszernek.
Szesze
Pontosan. Mert -leegyszerűsítve- úgy gondolom, hogy a rendszernek nincs vége, csak elkezdett konszolidálódni.
Orbánnak könnyen lehet, hogy politikailag vége van, a Fidesz politikai kommunikációjának dettó, de a világ, az ország, az emberek nem változnak meg egy választastól, rezsimváltástól. 45 után se, 90 után se, 2010 után se változtak, és az embereket nem lehet lecserélni.
Ahogy Hofi mondta, itt az egy főre eső bunkók száma kettő, és ez kifejezi azt, hogy attól, hogy áprilisban egymillióval többen találták el, hogy hova hasznos, érdemes szavazni, mint korábban, még nem fog sarkaiból kifordulni a világ. Sajnálom, ha te így gondolod, de persze szíved joga, aztán majd szembejön a valóság.



Nem állítom, hogy Orbán Viktor börtönbe megy, de még azt se, hogy a Rogán (bár az nem annyira bonyolult, ahogy én hallom). De azt biztosan állítom, hogy az elmúlt 8-10 év fiókba dugott ügyei közül sok még bőven nem évült el, és igen egyértelmű okokból lettek azok az ügyek eldugva.

Túl gondoljátok ezt a dolgot. Ha tényleg hagyja a politika dolgozni az ügyészeket és a nyomozókat, plusz jön az EPPO, akkor bőven lesz elég ügy arra, hogy lehessen mondani, hogy van elszámoltatás. És ha közben Viktor meg Anti meg elköltöznek valami békésebb vidékre, és emiatt nem lehet őket lecsukni... Ez sajnos benne van.
Gyurma Pappa
Így valahogy.
Majd egy megyei közgyűlésvezető, vagy kistelepülési polgármester kap -ahogy gabokocka is írja- 8-10 év múlva némi felfüggesztettet, meg a legostobább "nagyvállalkozók" némelyike, de az élvonal majd szépen kimozogja -ahogy a történelemben mindig, mindenhol, kivéve a véres katonai puccsokat főbelövéssel.

1 hónapja
ozibozi New York Giants 21 721
Mindig a családon keresztül kell fogást találni, feleségek, qrvák, gyerekek, nagyszülők. A legjobb még az elvált asszony vagy egy kidobott lotyó/feleség.
Mivel ezek nem igazi bűnözők, rettegnek a börtöntől, de még a lehetőségétől is, és még azelőtt elmondanak mindent mielőtt elrendelnének egy előzetest.
Azt is bevallják ami meg sem történt, de pont passzol a jegyzőkönyvbe, hogy be lehessen keríteni azt is, aki ellen nincsenek még meg a konkrétumok.
Csak elhatározás és finanszírozás kérdése.

Szerkesztette: ozibozi
1 hónapja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 046 — zászló zászló szív
...
Gyurma Pappa
Csak a kerdes, hogy mire eleg a negy ev, meddig tudsz eljutni ennyi ido alatt az amugy is lajhar igazsagszolgaltatassal. Attol felek, nagyjabol semmire, mar ami az akarcsak „kozepesebb halakat” illetoen. Talan par kisebb hal leesik majd.
Stez
Ha hagyják dolgozni a nyomozókat, akkor nagyon sok mindenre. Ha betartatják (pl. velünk) a határidőket, akkor nagyon sok mindenre. Csak amikor én kész vagyok a szakértésemmel a 30 napos határidőn belül, de a közös szakértésen dolgozó másik kolléga baszik rá (mert mondjuk van egy olyan fizikailag megvizsgálandó téma, amit szemlézni kel), és nem hogy a 60 napba nem fér bele, de a 180-ba sem, akkor tényleg nehéz lesz. Csak ugye a bírók nem merik szarrá bírságolni a kollégákat, mert így is kevesen vagyunk (relatív, az én területemen egészen sokan dolgozunk, illetve most relatív kevés ügy van).

De mondok valamit: 100 millió USD ukrán korrupcióval kampányolt a Fidesz. Csak a gázon, itt Baranyában keresnek 90 mrd Ft-nyi áfát (az kb. 300 millió USD, ha nem tévedek). Ez egy ügy, egy szála (ráadásul egy elég könnyen bizonyítható ügy, aminek pl. a közvetlen következménye a mohácsi híd elkészültének elmulasztása, de ez már nem annyira publikus infó, hogy belemenjek mélyebben, de a cégháló tanulmányozásával bárkinek nyilvánvalóvá válik pár perc alatt az összefüggés).

1 hónapja
bcsarli, Udvari Főkóstoló Pittsburgh Steelers 9 527 — A Heinz Field-en soha sem járt, hozzá nem értő lelkes amatőr
Amúgy ezeket az embereket nem lehetne alapos gyanú miatt eljárás alá vonni, és emiatt bevonni az útlevelüket? Aztán majd szép sorban sor kerül rájuk, addig meg szorongjanak csak itthon.

1 hónapja
Szesze New York Giants 22 003 — Giants fan
Elszámoltatás: konkrétumok nélkül mondom. Ha én egy olyan ügyész lennék, akinek tényleg az a célja, hogy elkapjon politikusokat, akik korruptak, akkor azzal kezdeném, hogy a korábban fiókba rakott kisebb-nagyobb ügyeket elővenném, és azon keresztül törnék előre, és keresném a lehetőségeket, hogy miként tudok közelebb kerülni a nagyobb halakhoz. Amiről én tudok vagy kértek tőlem (nem hivatalosan) előzetesen véleményt, ott is több tucat ilyen-olyan főigazgató, osztályvezető, kormányhivatali vezető érintett ügyekben, amiket ők írtak alá. Ezekről az ügyekről tudható volt, hogy hova jutnak vissza, és többnyire olyan tisztségviselőkről beszélünk, aki hirtelen vettek házat valamely megyeszékhely jobb környékén vagy esetleg nagyobb autóval kezdtek járni (igen, az emberek ennyire buták). Hogy ezek az emberek mit tudnak vagy akarnak bizonyítani, az már egy sokadik kérdés.

Egy ügyvéd barátom, akivel sok áfás ügyön dolgoztam együtt, úgy fogalmazott, hogy amit most látunk, az sütemény tetején lévő cseresznye szárának a vége, ami egy kicsit vastagabb.

Az a legviccesebb, hogy az a legenda, hogy minden faszán le van papírozva, minden rendben van, csak egy legenda. És akkor csak annyi megjegyzés, hogy voltak olyan miniszterek az Orbán kormányokban, aki idő előtt lemondtak, és főleg azért, mert alá kellett írniuk olyan dolgokat, amiket nem igazán szerettek volna. És ha ezek az ügyek elő lesznek véve, akkor ott pl. majd lesz gondolkodás, hogy akkor mit is mondjon "igen, az én ötletelem volt" vagy valami mást.

Nem állítom, hogy Orbán Viktor börtönbe megy, de még azt se, hogy a Rogán (bár az nem annyira bonyolult, ahogy én hallom). De azt biztosan állítom, hogy az elmúlt 8-10 év fiókba dugott ügyei közül sok még bőven nem évült el, és igen egyértelmű okokból lettek azok az ügyek eldugva.

Túl gondoljátok ezt a dolgot. Ha tényleg hagyja a politika dolgozni az ügyészeket és a nyomozókat, plusz jön az EPPO, akkor bőven lesz elég ügy arra, hogy lehessen mondani, hogy van elszámoltatás. És ha közben Viktor meg Anti meg elköltöznek valami békésebb vidékre, és emiatt nem lehet őket lecsukni... Ez sajnos benne van.

A lényeg abban van, hogy hagyja-e a politika a maga útján menni az ügyeket. Ha nem, akkor megint dolgoztunk egy csomó kicsi pénzért, feleslegesen (már hogy az igazságügyi szakértő sapkámban).
Gyurma Pappa
Csak a kerdes, hogy mire eleg a negy ev, meddig tudsz eljutni ennyi ido alatt az amugy is lajhar igazsagszolgaltatassal. Attol felek, nagyjabol semmire, mar ami az akarcsak „kozepesebb halakat” illetoen. Talan par kisebb hal leesik majd.
Stez
Mesterségesen lajhár igazságszolgáltatással tegyük hozzá.. érdekes módon ami a fidesznek volt fontos ügy azokban korábban is kurva gyorsan tudtak haladni, csak valahogy az őket érintők nem mentek előre.. most fordult a kocka és ez már most is látszik, pedig még mindig az ő embereik vannak a fő pozíciókban.
1 hónapja
YoungZeeZee 9 842
megneztem az allegriat akarom mondani a magyarorszag live-ot a hetvegerol
bakker filmszeru volt, ahogy az embereket behivtak es rohantak be vizen at.

a tisza nem fog mindenkinek tetszeni kapnak majd savat, de ha bizonyos reszet megvalositjak amit mondtak az unokam mar roluk fog tanulni a tortenelem konyvekben, a nagy vezetok partok melleet mint pozitiv pelda.
nagyon kemeny.
1 hónapja
Stez SMU Mustangs 49 070 — Whoops, looks like something went wrong.
Elszámoltatás: konkrétumok nélkül mondom. Ha én egy olyan ügyész lennék, akinek tényleg az a célja, hogy elkapjon politikusokat, akik korruptak, akkor azzal kezdeném, hogy a korábban fiókba rakott kisebb-nagyobb ügyeket elővenném, és azon keresztül törnék előre, és keresném a lehetőségeket, hogy miként tudok közelebb kerülni a nagyobb halakhoz. Amiről én tudok vagy kértek tőlem (nem hivatalosan) előzetesen véleményt, ott is több tucat ilyen-olyan főigazgató, osztályvezető, kormányhivatali vezető érintett ügyekben, amiket ők írtak alá. Ezekről az ügyekről tudható volt, hogy hova jutnak vissza, és többnyire olyan tisztségviselőkről beszélünk, aki hirtelen vettek házat valamely megyeszékhely jobb környékén vagy esetleg nagyobb autóval kezdtek járni (igen, az emberek ennyire buták). Hogy ezek az emberek mit tudnak vagy akarnak bizonyítani, az már egy sokadik kérdés.

Egy ügyvéd barátom, akivel sok áfás ügyön dolgoztam együtt, úgy fogalmazott, hogy amit most látunk, az sütemény tetején lévő cseresznye szárának a vége, ami egy kicsit vastagabb.

Az a legviccesebb, hogy az a legenda, hogy minden faszán le van papírozva, minden rendben van, csak egy legenda. És akkor csak annyi megjegyzés, hogy voltak olyan miniszterek az Orbán kormányokban, aki idő előtt lemondtak, és főleg azért, mert alá kellett írniuk olyan dolgokat, amiket nem igazán szerettek volna. És ha ezek az ügyek elő lesznek véve, akkor ott pl. majd lesz gondolkodás, hogy akkor mit is mondjon "igen, az én ötletelem volt" vagy valami mást.

Nem állítom, hogy Orbán Viktor börtönbe megy, de még azt se, hogy a Rogán (bár az nem annyira bonyolult, ahogy én hallom). De azt biztosan állítom, hogy az elmúlt 8-10 év fiókba dugott ügyei közül sok még bőven nem évült el, és igen egyértelmű okokból lettek azok az ügyek eldugva.

Túl gondoljátok ezt a dolgot. Ha tényleg hagyja a politika dolgozni az ügyészeket és a nyomozókat, plusz jön az EPPO, akkor bőven lesz elég ügy arra, hogy lehessen mondani, hogy van elszámoltatás. És ha közben Viktor meg Anti meg elköltöznek valami békésebb vidékre, és emiatt nem lehet őket lecsukni... Ez sajnos benne van.

A lényeg abban van, hogy hagyja-e a politika a maga útján menni az ügyeket. Ha nem, akkor megint dolgoztunk egy csomó kicsi pénzért, feleslegesen (már hogy az igazságügyi szakértő sapkámban).
Gyurma Pappa
Csak a kerdes, hogy mire eleg a negy ev, meddig tudsz eljutni ennyi ido alatt az amugy is lajhar igazsagszolgaltatassal. Attol felek, nagyjabol semmire, mar ami az akarcsak „kozepesebb halakat” illetoen. Talan par kisebb hal leesik majd.

1 hónapja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 046 — zászló zászló szív
Elszámoltatás: konkrétumok nélkül mondom. Ha én egy olyan ügyész lennék, akinek tényleg az a célja, hogy elkapjon politikusokat, akik korruptak, akkor azzal kezdeném, hogy a korábban fiókba rakott kisebb-nagyobb ügyeket elővenném, és azon keresztül törnék előre, és keresném a lehetőségeket, hogy miként tudok közelebb kerülni a nagyobb halakhoz. Amiről én tudok vagy kértek tőlem (nem hivatalosan) előzetesen véleményt, ott is több tucat ilyen-olyan főigazgató, osztályvezető, kormányhivatali vezető érintett ügyekben, amiket ők írtak alá. Ezekről az ügyekről tudható volt, hogy hova jutnak vissza, és többnyire olyan tisztségviselőkről beszélünk, aki hirtelen vettek házat valamely megyeszékhely jobb környékén vagy esetleg nagyobb autóval kezdtek járni (igen, az emberek ennyire buták). Hogy ezek az emberek mit tudnak vagy akarnak bizonyítani, az már egy sokadik kérdés.

Egy ügyvéd barátom, akivel sok áfás ügyön dolgoztam együtt, úgy fogalmazott, hogy amit most látunk, az sütemény tetején lévő cseresznye szárának a vége, ami egy kicsit vastagabb.

Az a legviccesebb, hogy az a legenda, hogy minden faszán le van papírozva, minden rendben van, csak egy legenda. És akkor csak annyi megjegyzés, hogy voltak olyan miniszterek az Orbán kormányokban, aki idő előtt lemondtak, és főleg azért, mert alá kellett írniuk olyan dolgokat, amiket nem igazán szerettek volna. És ha ezek az ügyek elő lesznek véve, akkor ott pl. majd lesz gondolkodás, hogy akkor mit is mondjon "igen, az én ötletelem volt" vagy valami mást.

Nem állítom, hogy Orbán Viktor börtönbe megy, de még azt se, hogy a Rogán (bár az nem annyira bonyolult, ahogy én hallom). De azt biztosan állítom, hogy az elmúlt 8-10 év fiókba dugott ügyei közül sok még bőven nem évült el, és igen egyértelmű okokból lettek azok az ügyek eldugva.

Túl gondoljátok ezt a dolgot. Ha tényleg hagyja a politika dolgozni az ügyészeket és a nyomozókat, plusz jön az EPPO, akkor bőven lesz elég ügy arra, hogy lehessen mondani, hogy van elszámoltatás. És ha közben Viktor meg Anti meg elköltöznek valami békésebb vidékre, és emiatt nem lehet őket lecsukni... Ez sajnos benne van.

A lényeg abban van, hogy hagyja-e a politika a maga útján menni az ügyeket. Ha nem, akkor megint dolgoztunk egy csomó kicsi pénzért, feleslegesen (már hogy az igazságügyi szakértő sapkámban).

1 hónapja
Szesze New York Giants 22 003 — Giants fan
Dőlnek a dominók. a vajon lesz vádalalkú? Vagy Ő amolyan kishal.

 telex.hu/belfold/2026/05/11/korrupcio-orizet-volt-orszaggyulesi-kepviselo
KB23
Sobri, Te mondd, hogy nem lesz elszámoltatás, a Te hangod mélyebb. 😊
somoskovig
Nem lesz érdemi elszámoltatás.
Írj 10 főgeci nevet, abból egy se kerül sittre.
Ennek a csókának most hallom a nevét először, intézett egy tóthgabi állást valakinek. Ha szerinted ez a NER főbűne és számodra az a várva várt elszámoltatás, hogy egy ilyen piti, mindennapos urambátyámkodás kiderül a több ezerből, illetve ennyivel megelégszel, akkor számodra lesz elszámoltatás.
Őszentsége Sobri Jóska
De hát mivel választás se volt, miért lenne elszámoltatás 😊
gabokocka
Választás volt, mert nem mert Orbán allint tolni.
De abból, hogy Orbán mit nem mert megtenni, mi következik arra nézve, hogy MP mit fog tenni?
Miből következik, hogy lesz elszámoltatás a politikai kommunikációban elhangzó bullshiteken kívül?
Én örülnék egy valódi elszámoltatásnak, győzz meg, hogy erre valódi esély mutatkozik, és nem annyi az érved, hogy "mert Orbán nem merte elhalasztani a választást".
Őszentsége Sobri Jóska
Az a vicc, hogy úgy osztod az észt megint, hogy ismét képtelen vagy túllépni a saját meggyőződéseden/árnyékodon. Szemmel láthatóan nem vagy képes még elképzelni se, hogy vége lehet (állításom szerint vége van) annak a világnak, hogy egy ember dönti el, hogy mi hogyan lesz/legyen. Az elszámoltatás iránti igény pedig nem fog elsikkadni, sőt még erősödni is fog a tisza választóiban, főleg hogy a fideszes férgek (pl hankó ma, de kb az összesre igaz) - akárcsak te - még mindig nem értették meg, hogy vége van a korábbi rendszernek. Ennek a ma elvitt fideszes képviselőnek vagy a sára botondnak az esete is pont azt mutatja, hogy simán el lesznek számoltatva ahogy kell. És ok, hogy ezek még nem a top emberek, de azért nem is kispályás egyik se, simán másodvonalasok és mindezt úgy, hogy még nem is a tisza kormányoz, ráadásul olyanokért lettek bevíve amit minimum mindegyik bármilyen pozícióban lévő emberük elkövetett, mert ez egész rendszer így épült fel. Egész biztos vagyok benne, hogy egyik féreg se olyan nyugodt az elszámoltatással kapcsolatban, mint te és igazuk is van.
1 hónapja
szaba Los Angeles Chargers 12 899
Én azért látok esélyt jogilag is véghez vihető, úgymond elszámoltatásra, mert szerintem Magyar Pétert - ellenben a 2010-es Orbán Viktorral - nagyon fűti a személyes bosszúvágy. Amilyen szinten őt ütötte-vágta a kormányzati propaganda a Partizános kiugró interjú óta, az szerintem kellően megágyazott annak, hogy ő ennek utána menjen, amennyire lehetséges.
szaba
Azt mondod egy politikai aktor személyes ambíciója kihatással lesz az igazságszolgáltatás és a bírói hatalom működésére? Yikes cseksz end bálánsziz. Az emennyire lehet meg számára is igencsak ingoványos talaj lenne, szóval szerintem sem fogja túlerőltetni, ilyen 10-20-on milliós csínytevéseken kívül, esetleg Matolcsyék, mint minden körön kívülre kerültek még átélhetnek kisebb-nagyobb kellemtlenségket.
VanillaSky
Koma, nem láttad, hogy április 12 után hogy beindult az ügyészség meg a nyomozó hatóság? Itt pusztán a rezsimváltás utat nyitott ahhoz, hogy ez elkezdődjön.
Az én állításom az, hogy ez a motiváció tartható lesz, és “semmi nem lesz elfelejtve” pusztán politikai kalkuláció („Gyurcsányból ne csináljunk mártírt”) végett.
Arról nem beszélve, hogy itt nem 4-5 év egyszerű többség keretein belül működő szélhámoskodás történt, hanem egy hegemónia alatt végzett, valóság torzítással körbebástyázott, jogi tér meghajlításával legitimált országrontás.
1 hónapja
VanillaSky 1 696
Én azért látok esélyt jogilag is véghez vihető, úgymond elszámoltatásra, mert szerintem Magyar Pétert - ellenben a 2010-es Orbán Viktorral - nagyon fűti a személyes bosszúvágy. Amilyen szinten őt ütötte-vágta a kormányzati propaganda a Partizános kiugró interjú óta, az szerintem kellően megágyazott annak, hogy ő ennek utána menjen, amennyire lehetséges.
szaba
Azt mondod egy politikai aktor személyes ambíciója kihatással lesz az igazságszolgáltatás és a bírói hatalom működésére? Yikes cseksz end bálánsziz. Az emennyire lehet meg számára is igencsak ingoványos talaj lenne, szóval szerintem sem fogja túlerőltetni, ilyen 10-20-on milliós csínytevéseken kívül, esetleg Matolcsyék, mint minden körön kívülre kerültek még átélhetnek kisebb-nagyobb kellemtlenségket.

"Száz ismétlés, heti három éjszaka, négy éven keresztül gondolta Bernard Marx, a hipnopédiaspecialista. Hatvankétezer-négyszáz ismétlés, és az állítás igazsággá válik. Idióták!"
1 hónapja
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 831
Mivel neked az az állításod, hogy jogerős letöltendőt nem kap senki, erre jó eséllyel 4 év alatt nem fogunk választ kapni.
gabokocka
Első fokon, jogerő nélkül se?
Őszentsége Sobri Jóska
Még el se indult nyomozásoknál? Kizárt. 8-10 a jogerős ítélet.
gabokocka
Attól függ.