Politika

44 feliratkozó

több mint 2 éve
gamerkr Green Bay Packers 10 247 — The sharif don't like it - welcome to the casbah club
Abban amúgy biztos vagyok, hogy ha a mihazánk picit is erősödne tovább akkor őket is gyorsan kinyírná a fideszmédia.
Mondjuk őket nem is sajnálnám.
Bazzani
Beleütköznek ugyanabba a plafonba és légüres térbe amibe a Jobbik és szevasz.
Hacsak valami kurva nagy válság előszele nem köszönt be és... hát ezt inkább le se írom.

több mint 2 éve
Eazzy Philadelphia Eagles 4 480 — No one likes us, cause no one like us
Btw mi a következő a demokrácia után? Én már nagyon várom.

Vagy tényleg ennyire cinikus, vagy időközben meghülyült / belehülyült a saját illiberalizmusába.peterk2005
Ennyi?
Eazzy
Nekem jobb ötletem nincs. Teljesen máshogy jár az agyunk, ami nekem ésszerű, az valószínűleg neki nem az. Kérdezd meg tőle. 😀
peterk2005
Állítólag borzasztó udvarias és kedves 1v1. Igazi úriember. Lehet válaszol majd.

Szerkesztette: Eazzy

Don't talk the walk, Walk the talk!
több mint 2 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 459 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
Szerintem mind tudjuk a megoldast, de senki se olyan hulye hogy leirja itt, hogy utana bortonbe csukjak erte 😀

Bizzunk benne lesz olyan derek legeny aki megteszi 😊

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Vagy tényleg ennyire cinikus, vagy időközben meghülyült / belehülyült a saját illiberalizmusába.peterk2005
Ennyi?
Eazzy
Nekem jobb ötletem nincs. Teljesen máshogy jár az agyunk, ami nekem ésszerű, az valószínűleg neki nem az. Kérdezd meg tőle. 😀


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 413 — The Mathematician
egyszerűbb agyhalottazni mint szembenézni azzal hogy elbaszták

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 645 — Egyéb témák lakó
 www.facebook.com/559414205/posts/10160154138949206/?d=n

Tessék.
Gyurma Pappa
ezt olvastam én is. és másoknak is a tapasztalatát.

arról amúgy nagyon sürgősen le kell szokni, hogy itt belvárosokat el nem hagyó politikusok gombázzanak meg agyhalottazanak csak mert nem rájuk szavaznak ...
csebi
Mondjuk a Múzsán sem tudom, hogy ki írta ki, hogy "lesz 3 millió hülye", de annyira ez most nem megfelelő.

több mint 2 éve
Szokol Pittsburgh Steelers 6 884 — Steelers fan
Még egy dolgot magyarázzatok meg nekem, mert ez most villant be és jobban felbasz, mint maga az eredmény: ezek a szerencsétlenek tényleg nem látták belülről, hogy minden idők legnagyobb fidesz győzelme készül? Baszod, ezek még este 8-kor is úgy vigyorogtak, mint akit baszni visznek. Ha ezek tényleg ekkora barmok, akkor még nagyobb a baj, mint gondoltam.
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 147 — Lucas Scott
 www.facebook.com/559414205/posts/10160154138949206/?d=n

Tessék.
Gyurma Pappa
ezt olvastam én is. és másoknak is a tapasztalatát.

arról amúgy nagyon sürgősen le kell szokni, hogy itt belvárosokat el nem hagyó politikusok gombázzanak meg agyhalottazanak csak mert nem rájuk szavaznak ...

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 147 — Lucas Scott
ugyanitt vki tudja, hol lehet a legkönnyebben (nem pénzért) EUs állampolgárságot szerezni?
csebi
Elveszel egy spanyol nőt és házasságban éltek 1 évig spanyol állandó lakcímen

Házasság nélkül 3 évig ott élve lehetsz cseh- ill. lengyel állampolgár, utóbbinál kell nyelvtudás.
empty taxi
köszi brit kolléga lengyel feleséggel és gyerekekkel sem tudja a lengyelt megtanulni, most fázik is mi lesz vele, ha lejár a szerződése majd (ugye Brexit miatt, ha nincs EUs állampolgársága akkor nem maradhat a cégnél).

akkor marad a cseh, legalább nomen est omen.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 814 — Keep pounding
 444.hu/2022/04/04/az-ellenzek-brutalis-bukasanak-legfontosabb-okai
Amadeus
👆words
Gyurma Pappa
Ja. Csak a megoldást senki nem tudja.
Anélkül meg kb ki lehet vele törölni.
Bazzani
Én egyébként tudom: Feri elhúz a faszba, viszi magával a Jakabot.
Bár ez nem megoldás, de én jobban érezném magam.
Gyurma Pappa
Ez a nulladik lepes, es mar itt el fog bukni a projekt.
2030-ban talalkozunk.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 2 éve
Eazzy Philadelphia Eagles 4 480 — No one likes us, cause no one like us
1,5 millió ember szavazott érvénytelenül a népszavazáson 😊

Legalább ennyi örömünk legyen
r.baggio
Azért M1-en már tegnap óriási sikerről és túlnyomó többségű nem szavazatról számoltak be...

Azon gondolkodom, hogy ha ilyen 10+ éves, lassan 20, ciklusom lenne vezetöként, akkor perspektívába kell kerüljön, hogy a töri könyvekben hogyan fognak rám emlékezni. Viktor korai gondolatait az utóbbi cselekedeteivel hasonlítva kajak nem értem miért gyülöletet akarok és mondjuk nem egy Mátyás királyi szerepet. Amellett is lehet lopni, csak nem 100 generációra hanem 10-re.
Eazzy
Orbán szeretne bekerülni Mo. történetének leghitványabb államférfiai közé, olyan hazaárulók mellé mint Orseolo Péter vagy Rákosi. Nincs olyan messze ettől, még pár cikluson keresztül kifosztja az országot, letérdel Putyinnak meg a kínaiaknak, elárulja a szövetségeseinket, és ott lehet a neve mellettük.
deyell
De miért?

Vagy tényleg ennyire cinikus, vagy időközben meghülyült / belehülyült a saját illiberalizmusába.peterk2005
Ennyi?

Don't talk the walk, Walk the talk!
több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 645 — Egyéb témák lakó
 444.hu/2022/04/04/az-ellenzek-brutalis-bukasanak-legfontosabb-okai
Amadeus
👆words
Gyurma Pappa
Ja. Csak a megoldást senki nem tudja.
Anélkül meg kb ki lehet vele törölni.
Bazzani
Én egyébként tudom: Feri elhúz a faszba, viszi magával a Jakabot.
Bár ez nem megoldás, de én jobban érezném magam.

több mint 2 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 22 813 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
ugyanitt vki tudja, hol lehet a legkönnyebben (nem pénzért) EUs állampolgárságot szerezni?
csebi
Elveszel egy spanyol nőt és házasságban éltek 1 évig spanyol állandó lakcímen

Házasság nélkül 3 évig ott élve lehetsz cseh- ill. lengyel állampolgár, utóbbinál kell nyelvtudás.
empty taxi
Spanyolországban 10 évet kell itt lakni folyamatos és beszélni a nyelvet (azért csak megtanulod ennyi idő alatt)
Annyit kell kihúzni az EU-ban

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart
National Teams : HUN, ESP, Players : Håland, Vardy, Szoboszlai, Bardhi, Kroos, Ramsdale, Saka, Zaccagni
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 413 — The Mathematician
 444.hu/2022/04/04/az-ellenzek-brutalis-bukasanak-legfontosabb-okai
Amadeus
👆words
Gyurma Pappa
Ja. Csak a megoldást senki nem tudja.
Anélkül meg kb ki lehet vele törölni.
Bazzani
Szűk fél nappal a választás után nem is lehet megoldást adni (szerintem később sem) most még az okok feltárása zajlik. Utána kellene majd jönnie az ilyen-olyan szembenézésnek, tanulságok levonásának.
Vrij6
sztem most még a mutogatás zajlik

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 810 — Слава Україні! Героям слава!
 444.hu/2022/04/04/az-ellenzek-brutalis-bukasanak-legfontosabb-okai
Amadeus
👆words
Gyurma Pappa
Ja. Csak a megoldást senki nem tudja.
Anélkül meg kb ki lehet vele törölni.
Bazzani
Szűk fél nappal a választás után nem is lehet megoldást adni (szerintem később sem) most még az okok feltárása zajlik. Utána kellene majd jönnie az ilyen-olyan szembenézésnek, tanulságok levonásának.

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 2 éve
petey San Francisco 49ers Iowa State Cyclones 17 966 — Csodabogár


kurva jó, ha van 2 órátok

több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Azon gondolkodom, hogy ha ilyen 10+ éves, lassan 20, ciklusom lenne vezetöként, akkor perspektívába kell kerüljön, hogy a töri könyvekben hogyan fognak rám emlékezni. Viktor korai gondolatait az utóbbi cselekedeteivel hasonlítva kajak nem értem miért gyülöletet akarok és mondjuk nem egy Mátyás királyi szerepet. Amellett is lehet lopni, csak nem 100 generációra hanem 10-re.
Eazzy
Ez nekem sem teljesen világos. Mondjuk ha csak annyit csinál, mint a lengyelek, hogy ugyanígy meghekkeli a rendszert, ugyanígy rárepül a "népi romantika" reflexeire, de a gazdaságot hagyja lélegzethez jutni, hagy neki levegőt, már azzal is sokkal előrébb lenne ő is és az ország is. Még anyagilag is ugyanitt lehetne, mert magasabb növekedésből többet lehet lenyúlni. Mégse ezt választotta, pedig nem hiszem, hogy a pénz motiválja. Vagy tényleg ennyire cinikus, vagy időközben meghülyült / belehülyült a saját illiberalizmusába.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
 444.hu/2022/04/04/az-ellenzek-brutalis-bukasanak-legfontosabb-okai
Amadeus
👆words
Gyurma Pappa
Ja. Csak a megoldást senki nem tudja.
Anélkül meg kb ki lehet vele törölni.

több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 645 — Egyéb témák lakó
 444.hu/2022/04/04/az-ellenzek-brutalis-bukasanak-legfontosabb-okai
Amadeus
👆words

több mint 2 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Abban amúgy biztos vagyok, hogy ha a mihazánk picit is erősödne tovább akkor őket is gyorsan kinyírná a fideszmédia.
Mondjuk őket nem is sajnálnám.

több mint 2 éve
deyell Las Vegas Raiders 10 556
ugyanitt vki tudja, hol lehet a legkönnyebben (nem pénzért) EUs állampolgárságot szerezni?
csebi
Elveszel egy spanyol nőt és házasságban éltek 1 évig spanyol állandó lakcímen

Házasság nélkül 3 évig ott élve lehetsz cseh- ill. lengyel állampolgár, utóbbinál kell nyelvtudás.
empty taxi
behazudod hogy az ük nagyanyád magyar volt
Negritis
még csak nem is kell magyarnak lennie, elég ha a felmenője a Magyar Királyság (azaz területileg Nagy-Magyarország) határain belül született. szerbek is pályáznak ilyen alapon magyar állampolgárságra, még magyarul is tanulnak mellé.

choose life
több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 645 — Egyéb témák lakó
 www.facebook.com/559414205/posts/10160154138949206/?d=n

Tessék.
Gyurma Pappa
Gyenis Tibor posztja:
“Szavazatszámláló voltam ma egy 300 fős zsákfaluban. Röviden a tapasztalatok:
Sokan voltak szavazni, 160-an, kb. mint 2018-ban. Szabályosan zajlott a nap. A népszavazási ívet mindenki felvette. Már korán érezhető volt a kormánypárt abszolút népszerűsége. Sokan alig tudták kibetűzni a lehetőségeket. Kizárólag O.V. nevét keresték és a sok ismeretlen név között megkönnyebbülve húzták be az x-et. A lehetőségeknek többen érzékelhetően nem voltak a tudatában és nem egyszer egy családtag rendreutasítása mellett vált fegyelmezetté a voksolás. Több esetben kértek segítséget, hogy a népszavazási kérdésben segítsünk. Kiderült, nem a látással volt probléma... Később a számlálásnál derült ki, hogy a kérdések nehéz értelmezése miatt sokan akaratuk ellenére vegyesen igennel és nemmel szavaztak. Pl. kapjanak minél több nemátalakító infót a gyerekek. A szavazás elemi ismeretét nélkülöző és ezért elrontott szavazólapok a Mi hazánk és a Fidesz körül voltak. Ellenzéki és hibásan kitöltött szavazólap nem volt. Kb kétharmad fidesz és egyharmad ellenzék lett az eredmény. A népszavazást szándékosan elrontók szintén erős egyharmad volt. Jelentős volt az enyhén dementálódott, és, vagy láthatóan a döntésében nem magabiztos szavazó. Innentől szubjektívebben: A választók érzelmek és félelmek felől közelítették meg a kérdést. A propaganda szlogenjei és mintázatai rendre beugrottak az egyébként békés és diszkrét beszélgetésekben. Az agyhalottsággal magyarázni totál félreértés. A bizottság, a helyi értelmiség is a köztelevízióból meríti a világ magyarázatát. A rontott szavazatoknál vagy kiegészítő rajzoknál a teljes értetlenségé volt a hang. A városi értelmiség, a nagypolitika tétjei, szempontjai annyira távoliak és annyira a fideszista interpretáción keresztül jelennek meg, hogy esély sincs más szempontok felhozására. A kormánypárt rájött hogyan tudja a vidéki lakosság múltjából felmorajló sérelmeket működtetni. A szívem szorult el az elszigeteltség, a helyi élet méltatlansága, a városi szolgáltatásba messziről fáradságosan beszolgáló életmód állandóságán. A drágaság, a külföldön élő gyerekek a rossz egészségügy fontos élmény de valahogy nem kapcsolódik össze a rosszul működő intézményekkel csak Brüsszellel. Ha elfogadjuk Sloterdijk fogalmát a thümotikus késztetést, akkor itt ez módszeresen és egyre ügyesebben csatornázódik be a fidesz alá. Csak éppen ez nem valami forradalmi hév hanem sértettség, traumák, a nadrágos emberek árulása több mint évszázada. Andrásfalvi Bertalan sokat beszélt erről a társadalmi szakadékról, itt én ezt most nem tudom pontosítani. A lényeg hogy se a pártocskák pattogása, se városi értelmiség óvatos segítő szándéka nem ér szart se. Az ellenzék erőforrásait folyamatosan elszívó állampárt a vidék végtelenül cinikus megdolgozására fordítja erőit egyszerű kommunikációs mátrixot létrehozva, és a vidék főleg szomorú érzelmi dinamikáját egyre kisebb erőbefektetéssel egyre precízebben tudja hintáztatni.
Ez persze indulatképzéssel , a nyugattal és a városi értelmiséggel ellenséges hangoltságot jelent, amit még bőven lehet fokozni. Biztos nem ilyen egyszerű, de ma kb. ezt meg is fogalmazták nekem a bizottság tagjai. Ez persze valódi vidékpolitika nélkül óriási társadalmi kataklizmával is járhat. Amennyiben a társadalom ellenzéki része nem kezd folyamatos és áldozatos aktivista munkába, ami tartós jelenlétet, párbeszédkísérletet jelent , ez a nyelvi, kulturális szakadék tovább nő, miközben az állampárt megfogható értelmezhető gesztusokat tesz. (A wc pipec és tágas volt.) A közmédia kisajátítása stratégiai jelentőségű, amit a pártok k leszartak és Hadházyt egyedül hagyták a tv ügyével. Azt hiszem oroszabb társadalom vagyunk , mint azt gondoltuk még pár hete. Annak minden baljós következményével együtt. Ennek megváltoztatása a generációm feladata is lett volna, én személy szerint szinte semmire sem jutottam ezzel. Persze majd itt élünk meg hazugság és k európa. De a fidesz hívő is tele van fájdalommal, meg nem értéssel, félelemmel. És ismét csak rápakolódik erre. Fokozva a feszültségeket, megosztottságot, párhuzamos tudatvilágokat. Ez most szomorúan hangzik de végül is egy ilyen helyzetben is volt 30 % ellenzék és egy kis faluban is volt 12 kutyapártos szavazat! A Megoldást nulla ember vette be.”

több mint 2 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
ugyanitt vki tudja, hol lehet a legkönnyebben (nem pénzért) EUs állampolgárságot szerezni?
csebi
Elveszel egy spanyol nőt és házasságban éltek 1 évig spanyol állandó lakcímen

Házasság nélkül 3 évig ott élve lehetsz cseh- ill. lengyel állampolgár, utóbbinál kell nyelvtudás.
empty taxi
Ez drágább mint pénzért venni.

több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 645 — Egyéb témák lakó
ugyanitt vki tudja, hol lehet a legkönnyebben (nem pénzért) EUs állampolgárságot szerezni?
csebi
Elveszel egy spanyol nőt és házasságban éltek 1 évig spanyol állandó lakcímen

Házasság nélkül 3 évig ott élve lehetsz cseh- ill. lengyel állampolgár, utóbbinál kell nyelvtudás.
empty taxi
Hajrá a lengyelhez. Nem nehéz, ha előtte eltöröd a nyelved több helyen.

több mint 2 éve
deyell Las Vegas Raiders 10 556
Azon gondolkodom, hogy ha ilyen 10+ éves, lassan 20, ciklusom lenne vezetöként, akkor perspektívába kell kerüljön, hogy a töri könyvekben hogyan fognak rám emlékezni. Viktor korai gondolatait az utóbbi cselekedeteivel hasonlítva kajak nem értem miért gyülöletet akarok és mondjuk nem egy Mátyás királyi szerepet. Amellett is lehet lopni, csak nem 100 generációra hanem 10-re.
Eazzy
Orbán szeretne bekerülni Mo. történetének leghitványabb államférfiai közé, olyan hazaárulók mellé mint Orseolo Péter vagy Rákosi. Nincs olyan messze ettől, még pár cikluson keresztül kifosztja az országot, letérdel Putyinnak meg a kínaiaknak, elárulja a szövetségeseinket, és ott lehet a neve mellettük.

choose life