Politika
63 feliratkozó
1 hónapja
Egyébként politikusokat személyesen és emberi gondolkodást, pszichét jobban ismerő embereket kérdem:Tegnapi némethbazsi poszt, tökéletes összegzése az új Fidesznek... 😀Neki nem szóltak, hogy a kampánynak egy hónapja vége van.
somoskovig
Gyurma Pappa
Ilyen Német Balázs, Menczer, Kocsis Máté stb. esetén:
1) Ők tényleg ennyire suttyók emberként, és ez így megjelenik az életükben is, az ismerősi körben is ugyanilyenek, a személyes és munkakapcsolataikban is ezt az attitűdöt veszik fel
2) Felvett szerep, amit játszanak, mert szakmai kvalitásuk nem olyan magas vagy sokkal magasabban van az ingerküszöbük (ld. Menczer, hogy beáll más elé vállalhatatlanul kocsmai hangulatban, miközben mi akik nézzük a látványtól IS szekunder szégyenben vagyunk)
Tehát ki van rájuk "szervezve" ez az egész, mert ők az indulatpolitizálás, egyszerű zsigeri öröm, harag stb. érző választók kiszolgálása
Kicsit az az "érzés" mint azok a színészek akik nagyon jól tudnak rohadékokat játszani és amikor megnézel egy interjút velük kiderül, hogy a világ legjobb fej emberei amúgy (nah ezt nem feltételezem a fenti emberekről, inkább csak a felvett szerep vs valóság kontrasztot akarom érzékeltetni).
1 hónapja
én most nézem, hogy a január közepén lefoglalt utazásunk akkori áron 902e lett volna, most 830e. de került azóta 920e-be is, március közepén (2340 ajró, de még nincs fizetve, mert kicsit parázok attól, hogy a hárfás légitársaság egyszer csak azt mondja, hogy "na akkor ez a járat nem repül el, mert nincs kerozin")Ezt én is beszoptam.mai Portfolio Signature elemzés, 6 alapkezelő szerint nincs esélye 12 hónapon belül az 5%-os gyengülésnek, 6-ból 5 alapkezelő arra számít, hogy -5 és +2% körül marad a forint a mához képest.Én se örülök így neki, de ha ez volt az ára annak, hogy váltsunk, hát ez az ára.Nem csak én és a befektetéseim, de elég sokan dislikeolják ezt.USD 300 HUF351.95 már 😮 utoljára 2021 szeptemberében volt ilyen
EUR 356 HUF
kemény...
Klaci79
Sixo
Toca
Aztán majd az elkövetkezendő hónapok megmondják mi lesz, mert itt többen várnak 370 körüli eur-t vagy akár 400-at is, bár utóbbi szerintem nem reális.
370 se nagyon javít a helyzeten, de ez van.
Lúdas Solymi
rva
De ha tavaly megkérdeztek volna, mennyit fizetnék azért, hogy májustól ne legyen ner, valszeg többet mondtam volna mint amennyit most buktam az árfolyamon.
Nekem a 375-ös euro eléggé kellett volna, de lesz.rom , ennyit megért.
Jan
1 hónapja
talan Lakner mondta, hogy o elhiszi azt, hogy OV tenyleg ugy gondolja, hogy eszkalalodni fog az orosz-ukran haboru es hogy csak ugy maradhatunk ki belole, ha o mar ad hatalmon. alapvetoen el tudom ezt kepzelni, hogy ezt hiszi OV.Anno én is ezzel érveltem: szerintem nem terjed, de ha mégis, akkor meg éppen Viktor személye semmit nem oszt-szoroz.
meg ha el is fogadom az alapfeltevest, hogy eszkalacio lesz akkor a konzekvenciaval nem ertek egyet. mert nincs az az isten, hogy mi ebbol ki tudunk maradni.
csebi
1 hónapja
Nehéz lesz úgy fent tartani a párhuzamos valóságot, hogy semmi nem fog megtörténni abból, amivel rettegtettek évek óta.Ne aggódj, megoldja.
Mikey
1 hónapja
Közben a vidéki prókátor felfedte magát.Egy középkereszt kijárna neki, vagy hasonló... 😀
www.fulopugyved.com/rolunk/
Brouwerij van de Vrij
THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
A gyász első fázisaRuff Bálint
1 hónapja
Nehéz lesz úgy fent tartani a párhuzamos valóságot, hogy semmi nem fog megtörténni abból, amivel rettegtettek évek óta.abban a felépített párhuzamos univerzumban, amiben él, meg amiben még a lassan morzsolódó 2,5 millió Fidesz szavazó él, ezek tűpontos igazságok.egyébként szerintem ő elhiszi ezt, amit írtvagy legalabbis, hogy a kampany fo uzenete nem igazan er celbe az embereknel.Tegnapi némethbazsi poszt, tökéletes összegzése az új Fidesznek... 😀Neki nem szóltak, hogy a kampánynak egy hónapja vége van.
somoskovig
Gyurma Pappa
csebi
Gyurma Pappa
és hát, valljuk be őszintén mondani is kell ezeket, különben a 2,5 millió egy év múlva már másfél se lesz. fenn KELL tartani a párhuzamos valóságot.
rva
KYLE LARSON – TWO-TIME NASCAR CUP SERIES CHAMPION
A Liverbird upon my chest
We are men of Shankly's best
A team that plays the Liverpool way
And wins the championship in May
1 hónapja
Tegnapi némethbazsi poszt, tökéletes összegzése az új Fidesznek... 😀És ezt gondolom már a lövészárokból írta, hiszen megnyerte a választást a háborúpárti ellenzék, és mindenkit elvittek a frontra, pontosan ahogy ezt Bazsiék ígérték.
...
somoskovig
Hungary has for some time felt like two different worlds running in tandem.
On Sunday night, those two worlds collided, and only one was real.
P.Kirby BBC 2026.04.13.
1 hónapja
Közben a vidéki prókátor felfedte magát.www.fulopugyved.com/rolunk/
'csak az maradt tiéd, mit homlokod megett viselsz.'
"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)
Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv, Sumi, Ternopil
1 hónapja
abban a felépített párhuzamos univerzumban, amiben él, meg amiben még a lassan morzsolódó 2,5 millió Fidesz szavazó él, ezek tűpontos igazságok.egyébként szerintem ő elhiszi ezt, amit írtvagy legalabbis, hogy a kampany fo uzenete nem igazan er celbe az embereknel.Tegnapi némethbazsi poszt, tökéletes összegzése az új Fidesznek... 😀Neki nem szóltak, hogy a kampánynak egy hónapja vége van.
somoskovig
Gyurma Pappa
csebi
Gyurma Pappa
és hát, valljuk be őszintén mondani is kell ezeket, különben a 2,5 millió egy év múlva már másfél se lesz. fenn KELL tartani a párhuzamos valóságot.
1 hónapja
talan Lakner mondta, hogy o elhiszi azt, hogy OV tenyleg ugy gondolja, hogy eszkalalodni fog az orosz-ukran haboru es hogy csak ugy maradhatunk ki belole, ha o mar ad hatalmon. alapvetoen el tudom ezt kepzelni, hogy ezt hiszi OV.egyébként szerintem ő elhiszi ezt, amit írtvagy legalabbis, hogy a kampany fo uzenete nem igazan er celbe az embereknel.Tegnapi némethbazsi poszt, tökéletes összegzése az új Fidesznek... 😀Neki nem szóltak, hogy a kampánynak egy hónapja vége van.
somoskovig
Gyurma Pappa
csebi
Gyurma Pappa
meg ha el is fogadom az alapfeltevest, hogy eszkalacio lesz akkor a konzekvenciaval nem ertek egyet. mert nincs az az isten, hogy mi ebbol ki tudunk maradni.
Szerkesztette: csebi
Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
1 hónapja
Szerintem nem is érti.egyébként szerintem ő elhiszi ezt, amit írtvagy legalabbis, hogy a kampany fo uzenete nem igazan er celbe az embereknel.Tegnapi némethbazsi poszt, tökéletes összegzése az új Fidesznek... 😀Neki nem szóltak, hogy a kampánynak egy hónapja vége van.
somoskovig
Gyurma Pappa
csebi
Gyurma Pappa
1 hónapja
Épp az előbb kérdeztem a feleségem, hogy mi a narratíva a családjánál. Azt mondta a háború már szóba se került egy ideje, csak hogy minek táncolgat Hegedűs és társai.vagy legalabbis, hogy a kampany fo uzenete nem igazan er celbe az embereknel.Tegnapi némethbazsi poszt, tökéletes összegzése az új Fidesznek... 😀Neki nem szóltak, hogy a kampánynak egy hónapja vége van.
somoskovig
Gyurma Pappa
csebi
1 hónapja
egyébként szerintem ő elhiszi ezt, amit írtvagy legalabbis, hogy a kampany fo uzenete nem igazan er celbe az embereknel.Tegnapi némethbazsi poszt, tökéletes összegzése az új Fidesznek... 😀Neki nem szóltak, hogy a kampánynak egy hónapja vége van.
somoskovig
Gyurma Pappa
csebi

1 hónapja
vagy legalabbis, hogy a kampany fo uzenete nem igazan er celbe az embereknel.Tegnapi némethbazsi poszt, tökéletes összegzése az új Fidesznek... 😀Neki nem szóltak, hogy a kampánynak egy hónapja vége van.
somoskovig
Gyurma Pappa
Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
1 hónapja
Ezt én is beszoptam.mai Portfolio Signature elemzés, 6 alapkezelő szerint nincs esélye 12 hónapon belül az 5%-os gyengülésnek, 6-ból 5 alapkezelő arra számít, hogy -5 és +2% körül marad a forint a mához képest.Én se örülök így neki, de ha ez volt az ára annak, hogy váltsunk, hát ez az ára.Nem csak én és a befektetéseim, de elég sokan dislikeolják ezt.USD 300 HUF351.95 már 😮 utoljára 2021 szeptemberében volt ilyen
EUR 356 HUF
kemény...
Klaci79
Sixo
Toca
Aztán majd az elkövetkezendő hónapok megmondják mi lesz, mert itt többen várnak 370 körüli eur-t vagy akár 400-at is, bár utóbbi szerintem nem reális.
370 se nagyon javít a helyzeten, de ez van.
Lúdas Solymi
rva
De ha tavaly megkérdeztek volna, mennyit fizetnék azért, hogy májustól ne legyen ner, valszeg többet mondtam volna mint amennyit most buktam az árfolyamon.
Nekem a 375-ös euro eléggé kellett volna, de lesz.rom , ennyit megért.
Hungary has for some time felt like two different worlds running in tandem.
On Sunday night, those two worlds collided, and only one was real.
P.Kirby BBC 2026.04.13.
1 hónapja
Tegnapi némethbazsi poszt, tökéletes összegzése az új Fidesznek... 😀Neki nem szóltak, hogy a kampánynak egy hónapja vége van.
somoskovig

1 hónapja
ekkhmhmmke, ugye?Nagypal idejet kitolti a kurolajkok osztogatasa sanszosan.444.hu/2026/05/10/az-orszag-egyik-legnevesebb-romai-jogasza-polt-peter-es-varga-zs-andras-lemondasat-is-keri-amiert-a-megbukott-rezsim-fenntartasahoz-es-tovabbelesehez-asszisztaltakAz hagyján, hogy Sonne, meg Navra (utóbbi szerepe, hovatartozása mindig világos volt), na de mindenki kedvenc Varga Istvánja most visszamegy ugrálni a balettbe az MCC-ből? Menyhárd Attila újra dolgozni fog? Nagypál Szabi újra főállású jogbölcsész lesz? Mernyei Ákos - aki szerintem több, mint 10 éve nem volt terepen - visszamegy az ügyvédi szcénába?
Kicsit simogatja az ember lelket, hogy az altala limitalt szamban kedvelt-tisztelt korabbi tanarai egyike all bele a maga
kifinomult, ugyanakkor kerlelhetetlen kemenysegevel ebbe a sopredek rendszerbe. Mielott meg barki; nyilvan a faszi a rossz napjan egy rosszul hangsulyozott kifejezesert ki tudott baszni vizsgarol, de a kovetelmenyeit mindig pontosan definialta es tartotta magat hozza, raadasul a kedvenc szemelyes elmenyem is hozza, valamint q roma2 szeminariumahoz kapcsolodik. Jo latni, hogy nem lett mindenki Sonne meg Navra, na.
dankodavid
Amúgy meg respect Földinek, én mindig bírtam az öreget, de ebben szerepet játszott az is, hogy életemben nem vizsgáztam nála.
resistance is futile
Foldihez viszonyulasom sanszosan erosen alakitotta, hogy mindig kedvelt valamilyen totalisan erthetetlen okbol, de ettol eltekintve is abszolut elvitathatatlan, hogy mindig volt egy nagyon eros erkolcsi iranytuje kozeleti-tarsadalmi kerdesekben, es vizsgaztatni is ugy vizsgaztatott -foleg, ha nala voltal szemin-, hogy pontosan elmondta, mit var el. Nala legalabb egyertelmu volt, ami viszont igen sok faszkalaprol mar nem volt elmondhato, raadasul nala sokkal kisebb szaktekintelyek maszkaltak sokkal nagyobb arroganciaval es onkenyeskedessel. Meg hat a roma is inkabb nala van jo helyen, mint masnal. Khmivankhm.
dankodavid
1 hónapja
Tegnapi némethbazsi poszt, tökéletes összegzése az új Fidesznek... 😀Nem beszélt háborúról, Ukrajnáról, Brüsszelről. Végre normalitás van! - egy (liberális) újságíró ismerősöm így értékelte az új miniszterelnök első hivatalos beszédét.
(Ami valójában egy gyűlölettel teli, vérszomjas BOSSZÚBESZÉD volt. Méltatlan az alkalomhoz és a helyszínhez!)
☝️Szóval: Magyar Péter nem beszélt háborúról, Ukrajnáról, Brüsszelről!
Pontosítok! Magyar Péter SEMMIRŐL NEM BESZÉLT azzal kapcsolatban, hogy mit tervez és milyen jövőt szán a magyar embereknek az új kormány.
Viszont kimondott szavak nélkül is (illetve éppen emiatt) pontosan tudjuk, hogy mi vár Magyarországra:
-BRÜSSSZELI útmutatás;
-UKRAJNA és az ország mihamarabbi uniós csatlakozásának támogatása, akkor is, ha ez szembe megy a magyar érdekekkel;
-az európai HÁBORÚS készülődés támogatása;
☝️Mindezt persze trükkök százaival kell majd itthon “eladni”! Ezért muszáj akasztással fenyegetni, Tavaszi szélt énekelni, miniszteri táncot járni, és ezért van szükség az összes többi csillámporra, amivel el lehet terelni a választók figyelmét.
❗️Még azt is hozzátette tegnapi üzenetében a liberális ismerősöm, hogy NAGYON ROSSZ LEHET MOST fideszes képviselőnek lenni, mert végre ilyen “normális” a miniszterelnök.
Tévedés!!
Sokkal rosszabb lesz a Magyar Péter, valamint a liberális média által megtévesztett, vodkásüvegek közt bulizó fiataloknak és a tiszás képviselőknek rádöbbenniük, hogy csúnyán átverték őket.
1 hónapja
Nagypal idejet kitolti a kurolajkok osztogatasa sanszosan.444.hu/2026/05/10/az-orszag-egyik-legnevesebb-romai-jogasza-polt-peter-es-varga-zs-andras-lemondasat-is-keri-amiert-a-megbukott-rezsim-fenntartasahoz-es-tovabbelesehez-asszisztaltakAz hagyján, hogy Sonne, meg Navra (utóbbi szerepe, hovatartozása mindig világos volt), na de mindenki kedvenc Varga Istvánja most visszamegy ugrálni a balettbe az MCC-ből? Menyhárd Attila újra dolgozni fog? Nagypál Szabi újra főállású jogbölcsész lesz? Mernyei Ákos - aki szerintem több, mint 10 éve nem volt terepen - visszamegy az ügyvédi szcénába?
Kicsit simogatja az ember lelket, hogy az altala limitalt szamban kedvelt-tisztelt korabbi tanarai egyike all bele a maga
kifinomult, ugyanakkor kerlelhetetlen kemenysegevel ebbe a sopredek rendszerbe. Mielott meg barki; nyilvan a faszi a rossz napjan egy rosszul hangsulyozott kifejezesert ki tudott baszni vizsgarol, de a kovetelmenyeit mindig pontosan definialta es tartotta magat hozza, raadasul a kedvenc szemelyes elmenyem is hozza, valamint q roma2 szeminariumahoz kapcsolodik. Jo latni, hogy nem lett mindenki Sonne meg Navra, na.
dankodavid
Amúgy meg respect Földinek, én mindig bírtam az öreget, de ebben szerepet játszott az is, hogy életemben nem vizsgáztam nála.
resistance is futile
Foldihez viszonyulasom sanszosan erosen alakitotta, hogy mindig kedvelt valamilyen totalisan erthetetlen okbol, de ettol eltekintve is abszolut elvitathatatlan, hogy mindig volt egy nagyon eros erkolcsi iranytuje kozeleti-tarsadalmi kerdesekben, es vizsgaztatni is ugy vizsgaztatott -foleg, ha nala voltal szemin-, hogy pontosan elmondta, mit var el. Nala legalabb egyertelmu volt, ami viszont igen sok faszkalaprol mar nem volt elmondhato, raadasul nala sokkal kisebb szaktekintelyek maszkaltak sokkal nagyobb arroganciaval es onkenyeskedessel. Meg hat a roma is inkabb nala van jo helyen, mint masnal. Khmivankhm.
Pulvis et umbra sumus.
1 hónapja
mai Portfolio Signature elemzés, 6 alapkezelő szerint nincs esélye 12 hónapon belül az 5%-os gyengülésnek, 6-ból 5 alapkezelő arra számít, hogy -5 és +2% körül marad a forint a mához képest.Én se örülök így neki, de ha ez volt az ára annak, hogy váltsunk, hát ez az ára.Nem csak én és a befektetéseim, de elég sokan dislikeolják ezt.USD 300 HUF351.95 már 😮 utoljára 2021 szeptemberében volt ilyen
EUR 356 HUF
kemény...
Klaci79
Sixo
Toca
Aztán majd az elkövetkezendő hónapok megmondják mi lesz, mert itt többen várnak 370 körüli eur-t vagy akár 400-at is, bár utóbbi szerintem nem reális.
370 se nagyon javít a helyzeten, de ez van.
Lúdas Solymi
1 hónapja
Takács is megkapta a maga osztását szépen. 😀 "Ön az egészségügy Menczer Tamása!"
1 hónapja
Kifejezetten szánalmas, ahogy Budai meg a töbiek próbálják ezt a lovat hajtani, ráadásul az ő szempontjukbók kontraproduktív.(kipontoztam a piramis építés elkerülésére, aki akarja görgessen le)
Hogy miért vele íratták alá, az világos persze. De hogy nem tehetett mást...na azért na 😊 ...
De ez az egész ügy azért döglött ló a mostani politikában ...
MC12
Én csak a narratíváról beszélek, nem arról, hogy valójában mit tehetett. Nyilván nem volt kötelező ott ülni.
Annyi megjegyzésem van, hogy ugye én is vettem a kezembe nem egy, nem kettő Lounge-s szerződést rendezvényekre, hirdetésekre stb. belső ellenőrzések során. És mindig ott volt mellett néhány lényegesen kisebb számla, hasonló tartalmakkal, mert abban az időpont nem ért rá teljesíteni Gyuszi... csak ugye muszáj volt szerződni velük. Nem védeni akarom Magyart, főleg nem az egész rendszert.
Viszont.
Költség-haszon elemzés mentén nézve a dolgot, egészen lehetetlennek tartom, hogy az összes kishalat elvigyék. Sokkal hatékonyabb, ha az lesz a narratíva, hogy Rogán és Orbán a fő köcsögök, és a többieknek meghagyják a lehetőséget, hogy tovább lépjenek. Én nem látom azt, hogy tömegével fogják lecsukni a NER-es középvezetőket (ott lesz elég baj, hogy nem lesz állami megrendelés, lásd tv2, Mediaworks stb.).
A másik részével pedig egyetértek. A 0. perctől kezdve egyértelmű volt, hogy MP NER-es múltja nem hátrány, hanem előny. Ezt talán itt is írtam: közkeletű tévedés a liberális értelmiségiek között, hogy MP-t annak ellenére választották meg, hogy a NER-ből jött, hanem pont azért tudott nyerni. Óriási különbség.

1 hónapja
Tudom, hogy már régi hír... Tudom, hogy már volt róla szó, de muszáj írnom róla. Sulyok reakciója mégis mi a tököm volt, miközben rommá alázták? Az ember úgy bologatott és mosolygott, mintha épp a királyi koronát tették volna a fejére. 😀
Kész vagyok az embertől. És közben még le lehet olvasni a szájáról, hogy "köszönöm"
😀